Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) prisz válasza ToBeY (#9197) üzenetére


prisz
aktív tag

"A routert kihúztam pár mp majd vissza és a 10-15mbit -ről 70-80 lett"

Mint már írtam, a sebesség erősen összefügg az IP címmel. Tehát új IP-t kaptál amin már megvan a sebesség. Akinek este kell nagyobb sebesség, az váltogassa az IP-t, és tesztelje. Nem szép megoldás, de egyelőre ez van. Hogy miért, az homályos... :(

(#9202) brd válasza prisz (#9201) üzenetére


brd
nagyúr

Ez hülyeség, valamit rosszul figyeltél meg. 5 napja ugyanaz az IP-m, és ez általában így szokott lenni, és nem függ össze vele, hol rossz, hol nem. Miért is függene?

The only real valuable thing is intuition.

(#9203) ToBeY válasza prisz (#9201) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem szép megoldás,de az se szép hogy 80 helyett néha 10 alá beesik este a sebességem :U Tehát marad ez a módszer amivel új ip kapok,és megint megvan a 80mbit. :K

(#9204) sfdrakex válasza ToBeY (#9203) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem okozhatta az a gondot hogy a router sokat ment újraindítás nélkül? Vagy rendszeresen kivan kapcsolva/újra van indítva?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9205) prisz válasza brd (#9202) üzenetére


prisz
aktív tag

"....5 napja ugyanaz az IP-m, és ez általában így szokott lenni, és nem függ össze vele, hol rossz, hol nem. Miért is függene?"

Látod, ezt nem tudom, valszeg az ip-k egy csoportba vannak osztva, és vannak terheltebb csoportok, vannak nem terheltek. Bár ez csak egy retorika... Nekem is a 20Mbit valamikor este leesik 15-re, ip-t váltok lesz 10Mbit, megint váltok, lesz 22Mbit. Tehát egyértelmű az összefüggés. De próbáld ki, és csodát látsz.... ;)

(#9206) sfdrakex válasza prisz (#9205) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem hiszem hogy ip függő lenne a terheltség, inkább hálózat függő az, változhat percről percre hogy azon a hálón amin vagy mennyien, mennyivel töltenek.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9207) ToBeY válasza sfdrakex (#9204) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nem szoktam újraindítgatni a routert csak ha lassúnak érzem a netet (ez főleg esténként fordúl elő)

(#9208) maci25


maci25
aktív tag

Segitséget szeretnék kérni töletek.

Digis netem van . Szeretnék kiprobálni egy mail servert viszont valahogy nem mennek el a levelek és nem is érkezik egy sem. Roundcube a mail server amit probálnák életre kelteni.
Ami még hozzá tartozik a dologhoz ,hogy az endomainem.hu a cim.
A domainnek nekem kell beállitani a rekordokat.
Kérdés ,hogy a domain vagy a digi részen kellene valamit még állitani?
Nagyvonalakban pár szot tud valaki irni ,hogy mit kell beállitani-mire kell figyelni?

(#9209) prisz válasza sfdrakex (#9206) üzenetére


prisz
aktív tag

inkább hálózat függő az, változhat percről percre hogy azon a hálón amin vagy mennyien, mennyivel töltenek.

Lehet, hogy igazad van, de ellentmond ennek, hogy én már kb 2 hete IP-t váltogatok esténként, amikor terheltebb a rendszer. Amúgy annyira már rájöttem, hogy ha 178-al kezdődik, már váltok is tovább, ha 94-el kezdődik, akkor gyakrabban megvan a sebesség. De mint mondtam, KI KELL PRÓBÁLNI, minél többünknek, mert ha ez a probláma, akkor érdemes erről felállítanunk valamilyen eszmecserét... :K

(#9210) sfdrakex válasza ToBeY (#9207) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Néha nem árt újra indítani pedig, egy idő után okozhat problémát ha sokáig ment restart nélkül. Bár 1-2 napig simán menni kellene sőt tovább is, bár mivel a digi nem fix ip-s ezér lehet már 1-2 nap alatt is okoz gondot.

(#9209) prisz

Nálam iptől függetlenül szokott menni jól, az esti csúcsban van egy kis lassulás, de az se mindig, és az is iptől függetlenül helyre is áll, már 21 körül megy fullon újra általában. Lassulni is csak a letöltési sebesség szokott általában. Reggel bekapcsolom a gépet 7 körül és este 23-24 körül pedig kikapcsolás, és hosszabbítóval áramtalanítás, napközben nem szoktam ip-t csereberélni.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9211) brd válasza maci25 (#9208) üzenetére


brd
nagyúr

Saját mailservert csak úgy tudsz üzemeltetni az utolsó infóim szerint, hogy fix IP-t kérsz, mert a 25-ös portot csak akkor nyitják ki neked. Vagy a server-ben, smart host-nak a DIGI SMTP serverét adod meg.

prisz: Az IP az csak egy adat a hálózatnak, a sebességgel csak úgy függhet össze, ha valaki szándékosan ez alapján korlátoz, de ennek mi értelme lenne a DIGI részéről?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#9212) ToBeY válasza sfdrakex (#9210) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Legutóbb karácsonykor indítottam újra a routert szóval olyan 2hetente szoktam.
Bár karácsonykor nem segített,biztos sokan neteztek akkor azért volt lassú.

(#9213) sfdrakex válasza brd (#9211) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vagy ha nem a 25 ös portot állítja be hanem mást akkor is mennie kellene nem ?

#9212) ToBeY

Akkor ez lehet gond, szerintem ha naponta nem is de 2-4 naponta nyomj neki egy újraindítást.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9214) prisz válasza brd (#9211) üzenetére


prisz
aktív tag

"Az IP az csak egy adat a hálózatnak, a sebességgel csak úgy függhet össze, ha valaki szándékosan ez alapján korlátoz, de ennek mi értelme lenne a DIGI részéről?"

Hát ez jó kérdés, fingom sincs. Ezért kell kipróbálni, nálam müxik. Napközben megvan a sebesség, este esik néha le, akkor azonnal váltok. Azért ajánlottam, próbáljátok ki, és mérjetek különböző IP-kről. Aztán ráérünk agyalni :K

(#9215) brd válasza sfdrakex (#9213) üzenetére


brd
nagyúr

Kifelé van szűrve (ill. lehet, hogy befelé is, nem néztem), tehát másik, 25-ös porton működő SMTP server felé nem tud küldeni levelet (azaz gyakorlatilag a levelezőserverek 99.9999999...%-ka).

The only real valuable thing is intuition.

(#9216) sfdrakex válasza brd (#9215) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

De ha az smtp a saját gépéről megy (úgy értelmeztem a hszből hogy a sajátgépére telepített egy smtp server progit)és nem a 25 ös porton küldi akkor mennie kellene nem ? Azt tudom hogy nem engedi másikkal 25 ösön küldeni nekem is asszem 587 esen megy a hotmailes kimenő smtp-m.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9217) brd válasza sfdrakex (#9216) üzenetére


brd
nagyúr

Az olyan kapcsolatok vannak tiltva, amelyeknek a célportja a 25-ös. Nem magát az SMTP-t szűrik.

The only real valuable thing is intuition.

(#9218) maci25 válasza brd (#9211) üzenetére


maci25
aktív tag

smart host = ssmtp?
smtp engedályezve van és smtp 25 ös port van megadva
De ami a lényeg ,hogy nem tudok a mail server felhasználoi oldalárol levelet küldeni és fogadni sem.

(#9219) sfdrakex válasza brd (#9217) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tudom hogy nem magát az smtp-t szűrik, de ha a kimenő port pl 500 as, és megy egy szolgáltató akármilyen bejövőjére akkor megy, nem? Csak a digi a saját hálózatán kifelé csak úgy enged a 25 ös porton bármit ha az a mail.digikabel.hu -s címen keresztül megy, ha máson akarom küldeni nem engedi a 25 ös porton, de másikon megy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9220) szeker


szeker
tag

Sziasztok majd meg fog szüni a fibernet?

(#9221) sfdrakex válasza szeker (#9220) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9222) szeker válasza sfdrakex (#9221) üzenetére


szeker
tag

És kb mikorra várható?

(#9223) sfdrakex válasza szeker (#9222) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Miért nem a fibernetes topicban olvasgatsz?

Ha jól emlékszem azt mondták fiber ügyfélszolgálaton hogy március 31, de az is lehet hogy március 1, nem tudom már pontosan.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9224) szeker válasza sfdrakex (#9223) üzenetére


szeker
tag

Köszi aszt nem tudja valaki hogy menyik városokban melyik szolgáltató lesz vagy valahol meg tudom nézni?

[ Szerkesztve ]

(#9225) sfdrakex válasza szeker (#9224) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Itt a fibernetes TOPIC! Olvasgasd!

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9226) szeker válasza sfdrakex (#9225) üzenetére


szeker
tag

Köszi

(#9227) maci25


maci25
aktív tag

Nem sikerült se küldeni se fogadni 1 db levelet sem. :W
Van még egy lehetöségem ami viszont annyira nem tetszik./upc netre rakni a mail servert/
Viszont az upc vel kb 6 éve nem volt hosszabb távu kapcsolatom.
Holnap délelött megyek olyan helyre ahol van upc net amit bármikor használhatok és fogadnak a serverrel is.
Kérdésem ,hogy upc nél is korlátokba fogok űtközni?

Az igazi az volna ha itt nálam maradhatna minden .
Pipeket szivesen veszek még ami közelebb visz a megoldáshoz.

(#9228) sfdrakex válasza maci25 (#9227) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Portokat állítgattad?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9229) maci25 válasza sfdrakex (#9228) üzenetére


maci25
aktív tag

Brd 9215 hsz alapján nem probálkoztam a portokkal . Mivel ha még müködne is elvesziteném a lehetöségét ,hogy másik mail serverekkel tudjak komunikálni.
Vagy félre értettem ?

(#9230) sfdrakex válasza maci25 (#9229) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szeirntem nem, ugyanuis a digi a gépedről kimeni nem enged semmit a 25 ös porton csak akkor ha azt az ő smtp serverüknek küldöd és onna ők küldik tovább. DE ha te más porton küldesz a gépedről valamit azt nem tiltják, tehát ha az smtp server a gépedről megy és pl 654 es porton próbál küldeni szerintem mennie kell. Ahova megy ott meg a bejövő portja számít a címzettnek, de az ha máshonnan fogad levelet tőled is fog. (Én így gondolom és így próbálnám, de lehet téves az elképzelésem erről, viszotn szerintem egy próbát megérhet neked is nem?)

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9231) Dot


Dot
őstag

ezt az ip-sebesség dolgot már én is megfigyeltem, de betudtam azzal, hogy elég fura a gondolkodásom* :D
mert: ha 92.249 es pit kaptam akkor 1-2Mbit/s-al alatta voltam a 80/25-nek
94.21-el felett 1-2mbittel 178-al pont 80/25 az 'újakkal' még nem néztem.

*92.249-es szám nem tetszik a 94.21es igen :D 178 se-se :)

mod: bár lehet, hogy a sebesség hozta ki belőlem a nem tetszést :DDD
ja aki azt mondja/írja/gondolja, hogy hülye vagyok azt bóknak veszem :))

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#9232) brd válasza sfdrakex (#9216) üzenetére


brd
nagyúr

Más portra mennie kell, de a 25-ösre nem megy, ez a lényeg, mert a legtöbb server ott fogad levelet.

#9219: Nem, DIGI oldalról indított kapcsolatnál a forrásport port mindegy, viszont a célport 25-ös nem lehet. (Részletezzem, hogy hogy néz ki egy TCP csomag, vagy így már érted?)

maci25: A smart host-nak egy olyan gépet hívnak lényegében, ami úgy van beállítva, hogy képes fogadni és továbbküldeni a bármilyen domain-be szóló leveleket (pl. a DIGI hálózatából a DIGI mailservere ilyen). Fogadni pedig valószínűleg azért nem tudsz levelet, mert a küldő SMTP serverek egy ún. MX rekordot keresnek a címzett domain bejegyzései között, és ilyen neked vagy nincsen a domain-ed mellé, vagy nem a mailservered IP-jére mutat (a küldő oldalon milyen SMTP hibaüzenetet kapsz?). Vagy a már korábban írt, esetleges befelé szűrés a 25-ös port tekintetében, bár ez nem valószínű, sok értelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#9233) brd válasza brd (#9232) üzenetére


brd
nagyúr

-1 port.

The only real valuable thing is intuition.

(#9234) maci25 válasza brd (#9232) üzenetére


maci25
aktív tag

A domainem igy néz ki:
-éndomain.hu->az én serveremre mutat
-mail.éndomainem.hu->ugyan ugy az én serverem ip cimére mutat
/ezek az A rekordok voltak/

MX rekord:
-éndomainem.hu->mail.éndomainem.hu

Ez igy ok? Vagy kell még valami?

(#9235) brd válasza maci25 (#9234) üzenetére


brd
nagyúr

Ez így elég (az MX rekordnál van egy Rank, vagy Preference nevű mező is, ugye?). Viszont, ha jól értem, a DIGI-s gépeden futna ez a mailserver. A DNS bejegyzések cache-elve vannak, ez 1-3 nap szokott lenni, tehát a változtatás után 1-3 napig még a régi bejegyzés élhet sok helyen (ahonnan a küldő SMTP server lekérdezi), és mivel a DIGI nem fix IP-t ad, lehet, hogy ez is baj nálad.

The only real valuable thing is intuition.

(#9236) maci25 válasza brd (#9235) üzenetére


maci25
aktív tag

Prioritása van...
A domain ,hogy melyik ip re mutason ,változás után 1 órával már kifrissül.
Gondolom ez ugyanugy vonatkozik az mx rekordokra is

[ Szerkesztve ]

(#9237) sfdrakex válasza brd (#9235) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Szerintem értem mit mondasz, mondom nekem kimenp hotmaillel 25 helyett 587 megy is jól. Értem hogy kifelé csak a digis smtp-n megy a 25 ös porton, más smtp felé nem engedi azon küldeni, de ha a saját géped az smtp szerver akkor onnan tudni kell kimenni más gépek bejövő portjaira mai nem? Alapból sok helyen a bejövő 110 es az már menni fog nem? Csak a digi a sajtá hálózatán a 25 ösön ne menged ki semmi mást csak ami a mail.digikabel.hu -s smtpjükre megy. Nem vágom egyébként ezeket csak számomra ha saját smtp megy a saját gépemen itthon akkor gondolom olyan porton küldök vele levelet amilyenen akarok és akkor nem lesz vele gond mivel a digi a 25 ösön nem engedi ki.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9238) brd válasza sfdrakex (#9237) üzenetére


brd
nagyúr

Akkor valamennyire mégis leírom. ;)
Egy TCP csomag úgy néz ki, hogy mindegyikben benne vannak a következő adatok:
forrás IP, forrás port, cél IP, cél port. A DIGI az olyan csomagokat tiltja, amelyek a te gépedről mennek kifelé (de lehet, hogy a befelé jövő irány is, nem néztem még), és a fentebbi adatokból a cél port 25. Így hiába küld a te géped (vagy akár a DIGI hálózatán lévő SMTP servered, a szűrés szempontjából ez mindegy) mondjuk olyan csomagokat, amelyekben ez úgy néz ki, hogy (a 3462 az mindenhol csak egy példa):
92.45.253.25, 3462, 43.37.27.27, 25,
nem fog menni, mert a célport a 25-ös (hiába a te gépeden a 3462-es portról megy ki a csomag). A hotmail-nél ehelyett a 25-ös port helyett van az 587-es, ezért az működik.
A 110-es port az a POP3-as "levéllekérdezés" (most mondjuk így, az egyszerűség kedvéért) portja, és ha te pl. a DIGI-től indítasz egy ilyet, akkor a te gépedről olyan csomagok mennek ki, amelyekben a fenti adatok így néznek ki (a 92.x.x.x legyen a DIGI-s IP cím):
92.45.253.25, 3462, 43.37.27.27, 110,
ha a te gépeden futna a POP3 server (és egy másik internetelérésről kérdeznéd le), akkor a te géped felé ilyen csomagok mennének a kliens felől:
43.37.27.27, 3462, 92.45.253.25, 110,
Még1x: a DIGI a 25-ösre nem enged ki, azaz ha kifelé megy a csomag, és benne a célport 25. A szűrésnél számít az irány is.

maci25: Igen, akkor az úgy oké, máshol lesz a baj.

The only real valuable thing is intuition.

(#9239) prisz válasza Dot (#9231) üzenetére


prisz
aktív tag

"ezt az ip-sebesség dolgot már én is megfigyeltem..."

Akkor már ketten vagyunk... :C

(#9240) ToBeY válasza prisz (#9239) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt én is megfigyeltem már régebben csak nem értettem.:D

(#9241) sfdrakex válasza brd (#9238) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Azt hiszem most már vágom, hiába megy ki az én gépemről akármilyen porton a digitől már a 25 ösön akar menni tovább.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9242) ubbconfig válasza sfdrakex (#9241) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Szia

hasonló cipőben jártam, sajátdomain külső szerveren, 25-ös porttal saját SMTP letiltásra került. Az SSL 465-ös portra való átállással a probléma megszűnt... :K

üdv, ubb

Biztonságos kapcsolódás:

SMTP kimenő TLS/SSL 465 port.
IMAP kapcsolódás TLS/SSL 993 port.
POP3 bejövő levelekhez TLS/SSL 995 port.

[ Szerkesztve ]

(#9243) sfdrakex válasza ubbconfig (#9242) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Köszi, de a probléma nem engem érint, és akit érint ott smtp a saját gépe otthon ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9244) ubbconfig válasza sfdrakex (#9243) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

bocs, csak tiéd volt az utolsó HSZ a témában :R

az érintettnek megoldás lehet, hogy a saját smtp szerverén az ssl 465-öt engedélyezi (nem tudom milyen oprendszert/szoftvert használ smtp kiszolgálóként, de tuti konfigurálható)

(#9245) Enigma^


Enigma^
csendes tag

Az IP címes dolgot én is tudom igazolni. Ma lemértem és a 94.21.x.x IP-nél FTP és torrenten kb 7-8 MB/s sebesség volt (TOPnet), míg a 178.164.x.x és a 84.236.x.x (régi tvnetworkos IP) simán megvolt a 10-10,5 MB/s letöltés. Feltöltésbe igazából semmi különbség nem volt 3 MB/s mindig megvolt.
Nincs jelentős különbség a letöltésben sem csak ciki, hogy akinek szerencséje van és az utóbbi kettő IP tartományból kap címet annak hajszállal is de gyorsabb a net...

(#9246) ToBeY válasza Enigma^ (#9245) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Helyes az elméleted előbb 94-el kezdödő IP címem volt olyan 54Mbit megvolt.Restartoltam a routert 178-as IP kaptam és most 82mbit:)

Szerk:Amúgy a digi magától milyen gyakran cserélgeti az IP címet?

[ Szerkesztve ]

(#9247) prisz


prisz
aktív tag

Akkor most már egyre többen vagyunk...
Viszont ami szomorú, hogy ezek szerint a Digi tényleg tartományokba ossza az címeket, ezért lehetnek terheltebb IP-k. A 21. században szerintem ez szánalmas, nehogy már én váltogassam az ip-t , hogy meglegyen a sebességem.

ToBeY
"Amúgy a digi magától milyen gyakran cserélgeti az IP címet?"

Kb. hetente.

(#9248) sfdrakex válasza ToBeY (#9246) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

5 napot írt valaki kicsit visszább ha jól emlékszem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9249) cascada válasza prisz (#9247) üzenetére


cascada
senior tag

Nem tudom. Nekem bármilyen IP-vel probálom a feltöltési sebességem mindig 200-300kB/sec között marad :N
Már próbáltam az összes tartományból pedig...

Furcsa, hogy tegnap egész nap jóvolt a sebesség. Ment maxxal. Azt hittem, hogy megcsinálták a hálózatukat. Nem is értem magam, hogy feltételezhettem ilyet a Digiről? Mérges vagyok magamra! :)

[ Szerkesztve ]

(#9250) prisz válasza cascada (#9249) üzenetére


prisz
aktív tag

Ez érdekes, mert a jelenlegi teszteléseim szerint, még a ping is erősen összefügg az IP-vel. Hihetetlen!!!! de lehet 10ms különbség is. Ez már a digi sötét oldala... :Y

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.