Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9051) radi8tor válasza cascada (#9049) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csatlakozom én is. Nekem is szarakodik a feltöltés FTP-re.

⭐ Stella

(#9052) nmemlekszem


nmemlekszem
csendes tag

Üdv

Szintúgy, minden téren elég ramaty a net. A minimum megvan majdnem mindig, de sokszor majd 70% a loss. Kb karácsony óta, elötte se volt tökéletes, de így már végképp.

Nálam is volt 6-7MB up torrenten, de jelen pillanatban feltöltésnél örülök ha 500KB-al jön lefelé "topnet"-el.
Remélem alkotnak valamit és nem csak várják, hogy mindenki menjen vissza dolgozni...

(#9053) killbull


killbull
aktív tag

80/25! Ebben a pillanatban, kb négyszer csatlakoztam újra!

[ Szerkesztve ]

(#9054) catty21 válasza Beri (#9038) üzenetére


catty21
tag

Elég ideje ahhoz, hogy azt mondjam: ne vegyél arra mérget, hogy szavam nem lehet...

(#9055) Beri válasza catty21 (#9054) üzenetére


Beri
addikt

Oké, majd szólj, ha elértél valamit. Addig meg húzogasd a strigulákat, hányszor röhögnek ki teljesen jogosan.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9056) sfdrakex


sfdrakex
nagyúr

Speedtest.net mérések 80/25 ös nettel:

Szeged

Budapest

Az érdekes az hogy előbb őttem ki a torrentet hogy tudjak mérni, és a torrent 2,5 megabájt/secel seedelt.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9057) sfdrakex válasza catty21 (#9054) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Pedig nincs igazad, a garantáltat ha megkapod nem szólhatsz, aláírtad a szerződést amiben ez van benne.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9058) radi8tor válasza killbull (#9053) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az hagyján, nekem el sem érhető a speedtest oldal!

⭐ Stella

(#9059) sfdrakex válasza radi8tor (#9058) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam se megy.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9060) radi8tor válasza sfdrakex (#9059) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Holnap reggel első dolgom lesz jelenteni az ÜFSZ-on ezt a hibát.
Tegyétek meg ti is, bár szerintem már tudják hogy mi a szösz.

Meg pingeltem www.bix.hu-t 1024 byte-os adatcsomagokkal, csak 1 válasz jött, az is 70-es ping-el. Nagyon gáz valami.

Torrent azért megy nagyobb sebességgel, mint FTP és speedtest, mert az több szálon tölt.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9061) sfdrakex válasza radi8tor (#9060) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Az a furcsa hogy 2 megabájttal seedelek torrentre, szóval valami részleges hiba lehet.

Tudom hogy működik a torrent, csak régen lassabb netnél mindegy volt mivel töltök, ha szarolt a net lassú volt mindennel. Böngészni meg elég pár megabit is ha közbe tölteni tud rendesen torrentről :D

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9062) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Skacok "frílicsel" az egész ország 1 hét múlve minden rendben lesz. :D

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9063) killbull


killbull
aktív tag

Ha hatszor nem akkor egyszer se jelentettük egy hónap alatt a hibát. Hatása semmi nem volt csak annyi hogy kaptuk a papírt aláírással hogy a kollégák dolgoznak az ügyön. :DDD

(#9064) vadmajomka


vadmajomka
tag

Úgy látszik valami a Digi központban lehet mert nálam is -Nyíregyháza - kb. egy hete szarakodik a net (packet loss, sávszélcsökkenés, ugráló ping).

(#9065) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hello
Mi is a digi sebesség mérő oldalának címe?
Muszáj írnom nekik mert az felháborító hogy 3mbit-el megy a netem minden este.

(#9066) brd válasza sfdrakex (#9061) üzenetére


brd
nagyúr

Gondolom valamilyen eszköz, vagy vonal túlterhelődik. A torrent valószínűleg azért megy rendesen, mert jó esetben egyrészt UDP csomagokkal operál (nem kell visszajelzést küldeni a megérkeztéről, ill. kisebb méretű), másrészt több szálon fut.

The only real valuable thing is intuition.

(#9067) sfdrakex válasza ToBeY (#9065) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Tessék.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9068) ToBeY válasza sfdrakex (#9067) üzenetére


ToBeY
nagyúr

thx neked is

(#9069) sfdrakex válasza ToBeY (#9068) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kezd helyre állni a sebesség a speedtest szerint.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9070) ToBeY válasza sfdrakex (#9069) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Valóban,bár még a feltöltés nem az igazi de már alakúl

(#9071) nmemlekszem


nmemlekszem
csendes tag

nálam kb változatlan, habár a down elvileg jobb, de speedtest szerint.

"TOPNET"

itt
és
itt
érdemes nézni, na meg nálam, ha elindítom a letöltést akár fsn-röl akár a digi oldalról és ráindítok egy feltöltést digi felé a feltöltés szinte fullon megy fel a le viszont visszaesik 1MB körülire

[ Szerkesztve ]

(#9072) szabjan válasza nmemlekszem (#9052) üzenetére


szabjan
tag

Félek, hogy csak kivárás lesz.... Nálam is szar volt egész du. a net. 80/25 ön egész délután 6/5, 6/12, 7/10...ezeket mértem. Nagy nehezen egy 25 mega letöltést sikerült végül kicsikarnom egy 92.249.... IP-vel. Mostanra állt helyre kb a sebesség.70/24....Nincs ebben semmi extra sajnos, a DIGI sem bírja a max rohamot. Alultervezés van itt is...

a vizesember

(#9073) ubbconfig válasza szabjan (#9072) üzenetére


ubbconfig
aktív tag

Ilyesmire gondolok én is, másfél éve fut a digi 3000Ft-os akciója, rengeteg új ügyfelük lehetett ez idő alatt, a többség pedig - ismerve a hazai hozzáállást - mindenből a legtöbbet, leggyorsabbat, legjobbat akarja, ha kell neki, ha nem. Annyi 80megás netet köthettek az elmúlt időszakban, hogy az infrastruktúra kezd kifeküdni, főleg esti, hétvégi nagyobb terheléseknél. Nálam a 40/20 eddig mindig hozta a maximumot, de pár hete én is érzek lassulást, persze nem olyan drasztikusat, mint itt egyesek (átlag 30-35 down, 12-15 up mindig jön, napközben pedig a max közelében). Nekem persze még így is bőven elég... :)

(#9074) szabjan válasza ubbconfig (#9073) üzenetére


szabjan
tag

Igen de tegyük hozzá, hogy nálam azért közre játszik még egy dolog. Ebben a hozzáértőbbek talán ki tudnak jobban számokkal segíteni. Szóval 16 lakásos a házunk. 3. ként köttettem be a LAN-t. Az elején ugye minden ok. volt Állandóan max sebességem volt. ..és itt kéne az aki ismeri milyen módon van elosztva net és mennyi sebesség jut egyenként egy lakásra ha mindenki letölt mondjuk max-on. Tudom ez csak elméleti dolog de mintha a folyamatos rákötésekkel egyre sűrübben fordulna elő ez a sebesség csökkenés a házunkban... Persze lehet csak paranoiás vagyok kicsit.... :D

a vizesember

(#9075) CS_D válasza szabjan (#9074) üzenetére


CS_D
senior tag

A múltkor voltam lent a pincében a szerelővel, és megnéztem az elosztószekrényt.

Van egy modern nagysebességű eszköz, amibe bemegy az utcáról (azt hiszem) egy koax kábel. Az optikai átalakítás úgy emlékszem valahol előbb megtörténik.

Ennek a nagysebességű eszköznek 3 vagy 4 gigabites portja van a userek felé. Általában ide switcheket szoktak bedugni, de semmi akadálya annak, hogy végfelhasználót kössenek be. Mivel a házban én vagyok az egyetlen net előfizető, (és ráadásul topnet) ezért engem közvetlenül ebbe a portra kötöttek be (persze csak néhány telefonálás után, mert gyakran megszakadt a net).

A switch nálunk egy elég régi eszköz volt, 100 Mbites user portokkal, így a topnet sebességét nem igazán bírta. Vélelmezhetően gigabites portja van a nagysebességű eszköz felé.

A switchre csatlakozik még a telefonos hálózatot kiszolgáló VoIP gateway is.

(#9076) CS_D válasza CS_D (#9075) üzenetére


CS_D
senior tag

Egyébként a speedtest nem mindig mérvadó. Gyakran (napközben) a letöltési sebességemet 30-40 Mbit-re írja, de utána egy torrent letöltés simán megy 10 MB/s-mal (80 Mbit).

Gondolom a Speedtest szervereinek is egyenként gigabites uplinkjei vannak, így, ha egy időben akárcsak 15 digis szeretne sebességet mérni, máris nem fog tudni max sávszélességet kiszolgálni.

Most jól mért:

[ Szerkesztve ]

(#9077) Beri válasza CS_D (#9075) üzenetére


Beri
addikt

Van egy modern nagysebességű eszköz, amibe bemegy az utcáról (azt hiszem) egy koax kábel. Az optikai átalakítás úgy emlékszem valahol előbb megtörténik.
Koaxon nem tolsz át ennyi adatot, rosszul emlékszel.

A switch nálunk egy elég régi eszköz volt, 100 Mbites user portokkal, így a topnet sebességét nem igazán bírta. Vélelmezhetően gigabites portja van a nagysebességű eszköz felé.
A switcheknek minden portja vagy 100as, vagy gigabites.

Gondolom a Speedtest szervereinek is egyenként gigabites uplinkjei vannak
Ezt is rosszul gondolod.

szabjan: Házon belül gigabit van (kivéve ahol ezerkétszáz évvel ezelőtt drótoztak), a házig meg üveg. Az a probléma, hogy sok helyen botrányosan trehányul kábeleztek (pláne a tvnetwork, amit ugye megvettek egy az egyben), meg hulladék switchek vannak sok helyen. A tervezés rendben van, a felhasznált eszközök, meg a "szerelők" miatt fos a hálózat sok helyen.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9078) brd válasza Beri (#9077) üzenetére


brd
nagyúr

A switcheknek minden portja vagy 100as, vagy gigabites.

Te bennfentes DIGI-s vagy, vagy nem láttál még olyan switch-et, amin van 1, esetleg 2 db Gbit-es port, a többi 100 Mbit-es?

The only real valuable thing is intuition.

(#9079) catty21 válasza sfdrakex (#9057) üzenetére


catty21
tag

A jog nem arról szól, hogy igazam van-e vagy sem.
Amikor egy szolgáltató ajánlatot tesz, akkor azt is kell tudnia, hogy az adott területen a meghirdetett sávszélességet fizikailag tudja-e biztosítani.
A garantált sávszélesség egy kibúvó nekik. Viszont nem mentesíti őket bizonyos dolgok alól, hiába hivatkoznak rá.
Ha birka fejjel hagyod magad, mert az van oda írva, akkor hagyd.
Nekem a T-vel volt hasonló gondom két éve. Aláírtam a 8Mb-re a szerződést, kijöttek, leb...ták a kábelt és ennyi, napokig nem volt bekötés után net... de ez volt a legkisebb, a 8Mb-s 8e forintos neten épphogy csak a garantált jött be. Többször szóltunk, végül úgy három hónap reklamálás után kijött egy szerelő, aki kicserélte a modemet, mondván az a hiba oka... majd még két hónap múlva jött egy másik, merthogy a net változatlanul szar volt... aki közölte, hogy bár a garantált valóban megvan, viszont ott, ahol laktunk a büdös életbe nem jött volna be a 8Mb. És ezt bizony tudták, mikor eladták a cuccost... szóval kértem egy szakvéleményt a rendszerről. Ami alapján fel is bontottam a szerződést, kötbér nélkül.
A sokat szapult fibernetnél pedig, ha belassult a netem (10Mb-ra ha jól emlékszem 1Mb volt a garantált) azonnal kijavították. Garantált ide, vagy oda, ha ő 10Mb-ra szerződött az átlag 6-7Mb-ot hoznia kell.
Azt meg ugye te sem gondolod komolyan, hogy bele kell nyugodni, hogy valamelyik szolgáltató b...szott nagy sávszélességet ígérgetve eladja magát, utána meg mutogat a szar netre, hogy hát ez a garantált, te meg kapd be?!

(#9080) sfdrakex válasza catty21 (#9079) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell belenyugodnia, és nálam eddig meg is szokott lenni a maximum vagy ahhoz nagyon közeli, ha nem lenne meg reklamálnék én is. Fibernetes 6/1 em volt előtte nekem is, augusztus elején mikor volt egy vihar net elszállt majd helyre állt, és utána lefelé még meg is volt a 6 mbit, felfelé viszont a garantált 0,5 SE, hívtam őket, volt kint szerelő azt mondták a garantált 0,1M az meg van ne sírjak, közöltem velük hogy a weboldalukon 0,5 a garantált, mondták az is majdnem meg van csitt. Előtte sose volt velük bajom, de akkor elszállt az agyam dec 31 el járt le a hűségem dec közepén már be volt kötve a digi, amire amúgy is váltottam volna mert nálunk a legjobb a 10/2 a fibernettől ami elérhető, még nincs kész a 120/10 es, meg az nekem már mindegy hogy lefelé 80 vagy 120 Mbit, viszont az nem hogy felfelé 10 vagy 25.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#9081) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ma délben már normális pinget mértem bix irányába. Úgy tűnik orvosolták a helyzetet DIGIék.

⭐ Stella

(#9082) radi8tor válasza radi8tor (#9081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

>ping www.bix.hu /t /l 1024

Ping statistics for 193.239.149.1:
Packets: Sent = 3131, Received = 3131, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 2ms, Maximum = 60ms, Average = 5ms

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#9083) Beri válasza brd (#9078) üzenetére


Beri
addikt

Nem vagyok bennfentes digis, viszont ha az ő "szerelőjük" lennék, akkor nem is láthattam volna olyan switchet, aminek vannak 100as és gigabites portjai is, mivel nem pakoltak olyanokat :)

catty21: Tehát találtál egy "szakembert" a cégnél, aki írásba adta, hogy nálad nem tudnának annyit szolgáltatni, amennyire szerződést kötöttél? Kabaré, esküszöm :DDD
Nos, ennél a szolgáltatónál nem lesz ekkora mákod. ADSL-nél még lehet hivatkozni a központtól való távolságra, meg arra, hogy hulladék a vonal, meg stb., de itt bármelyik előfizetőnél ki tudják rántani a kábelből a 80/25 dupláját is akár (kivéve a már emlegetett 1200 éve 100as switchekkel teleaggatott házakban, viszont ott nem is szolgáltatnak 80/25öt), ha épp nem torrentezik mindenki a házban. Arra meg nem kapsz "szakvéleményt", hogy nálatok mindenki koppon tölt. Mondom, ne lázadj, próbálkozz. El fognak hajtani a fenébe.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9084) Scrym


Scrym
tag

A Digi a LAN nethez nem használ koaxiális kábelt, sem RG6-t, sem RG11-t sőt még QR 540-est sem.
Optika + Cat5e.
Tv-hez persze már használnak RG6-t és RG11-t.
Valószínű sok helyen a lassulást, a 100Mbites switchek okozzák, és persze az egyre több előfizető, meg azért nem kevesen torrenteznek kis hazánkban. Olykor már én is észre veszek lassulást, főleg felfelé. 20/10 (Pécs). Lefelé mondjuk atom stabil, felfelé ilyen tájt csak pár MB-el döcög, olyan 10 felé beindul fullra. Egyértelmű, hogy a túlterhelés számlájára írható. De mivel az optika bírja, egyértelmű, hogy az eszközök nem bírják a strapát. Szóval azért reménykedek, hogy ha nagyon romlik a helyzet akkor eszközcserével megoldják a dolgot.
Amúgy én még így is elégedett vagyok. Főleg ennyi pénzért!

(#9086) catty21 válasza Beri (#9083) üzenetére


catty21
tag

Nem kellett találni, ugyanis kiküldték. És igen. Írásba kaptam. Ugyanis ez így lenne szokás egy európai szintű országban.
Örülök, hogy jót röhögsz.
Nem lázadok. Ellenben elég agresszív vagyok, úgyhogy engem még sehonnét sem hajtottak el a fenébe...

Egyébként ma a 3,5Mb-re azt állította az ügyfélszolgálat, hogy szavam sem lehet, hiszen ez is jóval magasabb, mint a garantált 8Mb... vicces.

"Tehát találtál egy "szakembert" a cégnél, aki írásba adta, hogy nálad nem tudnának annyit szolgáltatni, amennyire szerződést kötöttél?"

Az a helyzet, hogy a központtól túl messze voltunk, történetesen egy hegyen, ahol a szervizesek szerint nem tudják biztosítani a 8Mb-t, max. 2Mb-t. És bizony az üzletkötőnek cím alapján ezt tudnia kellett volna, ennek ellenére az akkori maxot ajánlotta.Figyelembe sem vette, hogy a technikusok területenként megjelölték, hogy hol mekkora a max határ.

És ugye ez nem Adsl, nem kábelnet, hanem LAN és emlékeim szerint az az előbbi kettőnél jobbnak kéne legyen.

sfdrakex (#9080): Nos nálunk még közepesen sem jön.
Az egy negyede a maximumnak a letöltés...
És nem nyugszom bele.

Megoldják. Különben szar napjaik lesznek.

- Legközelebb kérlek foglald egybe a mondanivalódat. Ha 5 percen belül eszedbe jut még valami a hozzászólásod után, akkor használd a (Szerkesztés) gombot, ezzel szerkeszteni tudod az aktuális hozzászólásodat. - [link]

[ Módosította: Ndruu ]

(#9090) Beri válasza catty21 (#9086) üzenetére


Beri
addikt

Nem kellett találni, ugyanis kiküldték.
Nem azért küldték ki, hogy neked papírt adjon a saját hülyeségükről. Te kérted meg rá, ő meg bólintott.

Örülök, hogy jót röhögsz.
Nem én röhögök jót, sőt, valószínűleg az ügyfélszolga sem fog majd (legalábbis amíg hallhatod).

Nem lázadok. Ellenben elég agresszív vagyok, úgyhogy engem még sehonnét sem hajtottak el a fenébe...
Lehetsz akármilyen agresszív, ha aláírtál egy szerződést, amiben foglaltaknak ők teljes mértékben eleget tesznek.

Megoldják. Különben szar napjaik lesznek.
Az ügyfélszolgálatosoknak lesznek szar napjaik. Rájuk haragszol ennyire? :DDD

Az a helyzet, hogy a központtól túl messze voltunk, történetesen egy hegyen, ahol a szervizesek szerint nem tudják biztosítani a 8Mb-t, max. 2Mb-t.
Tehát pontosan arról kaptál papírt, amiről írtam az előbb. Csodás. Viszont itt ilyen nem történhet meg.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9091) cascada


cascada
senior tag

Szeretném megkérdezni, hogy hányan jelentettétek be a lassulást az elmúlt napokban? És mit mondtak rá?

(#9092) nmemlekszem válasza szabjan (#9072) üzenetére


nmemlekszem
csendes tag

Az lett, bár valamelyest javult kora estére. Ma meg megint, játszottam volna, de 120 ping és 50% loss-nál ez nem igazán megy... Megnéztem a sebességet ezután, az megint a tegnapi. Most már elgondolkodtató, hogy én is elkezdem verni az asztalt.

(#9093) nmemlekszem válasza Beri (#9090) üzenetére


nmemlekszem
csendes tag

Igen javarészt igazad van, de ha sokat "kellemetlenkedsz" akkor a legtöbb helyen el lehet érni amit amúgy is nyújtaniuk kéne (persze kivételek vannak). Más kérdés, hogy erre kinek mennyi a felesleges ideje és energiája...

(#9094) prisz


prisz
aktív tag

Váltsatok IP-t. Valahogy, összefügg az IP cím a sebességgel. Hogy miért, azt ne kérdezzétek...

(#9095) Beri válasza nmemlekszem (#9093) üzenetére


Beri
addikt

Persze. Viszont a hűséget (ha aláírta) felbontani emiatt nem fogják.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9096) ToBeY válasza cascada (#9091) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én mail-be de még nem jött válasz.Biszont fura módon tegnap jelentettem be most este jó.

(#9097) nmemlekszem válasza Beri (#9095) üzenetére


nmemlekszem
csendes tag

Nem, miért bontanák, szerződés szerinti garantált ha megvan (magyarország)... Ha nem csak annyi lenne a rendelet, hogy kötelesek a garantált sebességet feltüntetni, hanem pl a meghirdetett sebesség minimum 80%-a legyen a garantált, akkor más lenne az áfsz :)
Talán lehet rájuk "hatni", ha valaki unatkozik vagy van ideje. Én játszottam ezt a upc-vel még a "priorizálás" előtt, 2-3 hét mindennapi erőszakoskodás után lett normális netem. :DDD

prisz: Igen, csak nálam most szinte minden ip-n ugyanaz van, 1 órát szórakoztam ezzel, hogy játszak 1-et, de már... Amúgy általában nálam is ment a connectelés eddig.

[ Szerkesztve ]

(#9098) Beri válasza nmemlekszem (#9097) üzenetére


Beri
addikt

Nem, miért bontanák, szerződés szerinti garantált ha megvan (magyarország)...
Mert a tékom bontotta és azzal példálózott. A Magyarország dolog meg baromira irreleváns, máshol is ugyanez van.

Ha nem csak annyi lenne a rendelet, hogy kötelesek a garantált sebességet feltüntetni, hanem pl a meghirdetett sebesség minimum 80%-a legyen a garantált, akkor más lenne az áfsz
Ha a meghirdetett sebesség 80%-a lenne a garantált, akkor is csak a garantáltat kéne betartaniuk :)) Másrészt legalább 10x ennyibe kerülne a szolgáltatás, hogy annyira túl legyen biztosítva a hálózat, hogy véletlenül se essen ezalá az érték alá a sebesség a klienseknél. Nézd meg, mennyit fizet egy cég egy bérelt vonalért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#9099) catty21 válasza Beri (#9098) üzenetére


catty21
tag

Nézd, baromira nem izgat, hogy te mit gondolsz.
Nincsen olyan szerződés, amit nem lehet felbontatni. Egyébként pedig nem felbontatni akarom, hanem azt, hogy ne 8Mb-vel, meg 25Mb-vel döcögjön a netem, ha 80/25-re fizettem elő.
De még a 25 se idegesítene, ha nem lenne érezhetően lassúbb az internet az előzőhöz képest. Ez pedig elvileg képtelenség, hiszen elvileg most gyorsabb a netem.

És nincs még egy szolgáltató, akitől azt hallottam volna, hogy bocs, a garantált megvan, nem veszünk fel hibabejelentést, viszlát.
Még a Fibernet sem ilyen, pedig az aztán sz...r a javából.

(te lettél a szolgáltatók kéretlen templomos lovagja?)

(#9100) catty21 válasza Beri (#9090) üzenetére


catty21
tag

Hát ebben tévedsz.
Nem kértem meg, hogy bármit is adjon, ugyanis fogalmam sem volt, hogy lehet ilyet kérni. Amikor kijött közölte, hogy már előre megmondja, hogy nem fog tudni 8Mb-ot a vonal.
Kérdeztem, hogy miért, erre mondta ő, hogy azért, mert annyira messze vagyunk a fejállomástól, hogy max. 2Mb-ot bír és ezt ott az orrom előtt ráírta a munkalapra. Kérés nélkül. Utána közölte, hogy az ügyfélszolgálatos nem köthette volna meg a szerződést és az előzetes technikai vizsgálatot sem végezték el.

Ritka bunkó vagy, de persze sok hozzád hasonló van. Jól neveltek téged, hiába. :)

Ide figyelj, tegnap pl. nem tettek eleget. 8Mb a garantált, 3,5Mb-tal jött. Bejelentettem. Erre közölte az ügyfélszolgálatos, hogy nem vesz fel hibabejelentést, mert ez még mindig messze magasabb, mint a garantált.
Nem érdekel, hogy a diginek mi az üzletpolitikája.
Fogjad már fel végre légyszíves, hogy nem az a normális, hogy garantáltal döcög a net! És nem az a normális, ha ebbe belenyugodsz.
Én nem akarok szerződés bontást! Viszont Stabil netet szeretnék. Egy szolgáltatónál sem garantálton döcög a net...

Az ügyfélszolgálatosnak ez a munkája. Tetszik, vagy nem tetszik.

Ja, itt ilyen nem történhet meg. Na, ezt majd meglátjuk. Figyelj, örülök, hogy nyalod a Digit. Egészségedre. Én kurvára vártam őket. Ahhoz képest még rosszabbak, mint a Fibernet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.