Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75101) qqcqqc válasza kicsiogre (#75096) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nincs véletlenül telefonod is?

(#75102) kicsiogre válasza sfdrakex (#75098) üzenetére


kicsiogre
tag

Cat5e az egész lakásban

(#75103) kicsiogre válasza qqcqqc (#75101) üzenetére


kicsiogre
tag

Nincs.

(#75104) DonMaster válasza kicsiogre (#75102) üzenetére


DonMaster
addikt

ez ami bejön, vagy ez a routeredtöla géped felé?

ami bejön a lakásba az kell 1gbps legyen akkor jo

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#75105) kicsiogre válasza CirrMee (#75100) üzenetére


kicsiogre
tag

Igen a gépre csatlakoztatva is ennyi , igen van a telefonnak leágazás ( igaz bekötve sose volt ) nem szerelték le

(#75106) kicsiogre válasza DonMaster (#75104) üzenetére


kicsiogre
tag

Ez most a router felöl jön , mindjárt átkötöm közvetlen a gépre

(#75107) qqcqqc válasza kicsiogre (#75105) üzenetére


qqcqqc
őstag

Az a lekötés levesz egy érpárt a telefonnak. Ezért nem tudsz száz felett mérni.

(#75108) DonMaster válasza kicsiogre (#75105) üzenetére


DonMaster
addikt

ha a telo oszto bent van akkor nincs 8ér amiatt nem fog 1000 lenni. kösd ki vagy hivd ki öket hogy kössék át és jo lesz.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#75109) kicsiogre válasza DonMaster (#75104) üzenetére


kicsiogre
tag

most közvetlen a gépre van kötve

(#75110) kicsiogre válasza DonMaster (#75108) üzenetére


kicsiogre
tag

Szép és ezt ők ezt nem tudták mondani ?

(#75111) CirrMee válasza kicsiogre (#75105) üzenetére


CirrMee
addikt

Amíg a telefonos leágaztatás megvan, az életben nem lesz ott 100 -as tempó felett...

“Az a baj az interneten terjedő idézetekkel, hogy sosem tudhatjuk biztosan, ki írta.” (Petőfi Sándor)

(#75112) kicsiogre válasza qqcqqc (#75107) üzenetére


kicsiogre
tag

Köszönöm irok nekik lefotozom a lekötést is

(#75113) kicsiogre válasza CirrMee (#75111) üzenetére


kicsiogre
tag

Na megnéztem kihuztam a kábelt ami eddig abba ment a gépbe dugtam igy se jó rákötöm a routert aztán szerelő lesz

(#75114) xeon forever


xeon forever
addikt

valamit ma faszkodtak....

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#75115) kicsiogre válasza CirrMee (#75111) üzenetére


kicsiogre
tag

A gépnél lévő bizbaszból kihuztam a kábelt igy rádugva gépre se jó , mikor be lett kötve régen csomagba volt amibe telo is volt igy olcsóbb volt tehát akkor újra kéne kötniük a bejáratnál is a lakásban ? Elnézést a sok kérdésért elegem van hogy nem tudom megoldani , hu de mérges vagyok pont aznap kellet rosszul lennem nem tudtam ellenőrizni őket.

(#75116) sfdrakex válasza kicsiogre (#75115) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, újra kell kötni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75117) kicsiogre válasza sfdrakex (#75116) üzenetére


kicsiogre
tag

Oksa , és ezt mennyiért csinálja meg a digi ?

(#75118) sfdrakex válasza kicsiogre (#75117) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ingyen kellene nekik.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75119) DonMaster válasza kicsiogre (#75117) üzenetére


DonMaster
addikt

hivd ki öket hgoy nincs meg a garantált, jöjenek ki, azt mondják 2500 , majd lemérik és látják hogy nem jo emiatt ingyen lesz.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#75120) kicsiogre válasza DonMaster (#75119) üzenetére


kicsiogre
tag

Irtam emailt délutan azt irták a lépcsőházban okes minden a hiba nálam van. Utánna jöttem ide tanácsért ( amit jol tettem ) az lesz amit javasoltok kihivom őket aztán kész , van valami direkt számuk vagy a 1272 en hivjam öket. Köszönöm szépen a segitséget 👍👍😎

[ Szerkesztve ]

(#75121) DonMaster válasza kicsiogre (#75120) üzenetére


DonMaster
addikt

telefon ha diginél hiba van, nem email-el cseszük el az idöt,
telefon akár most. 0-24ben van üszf és hiba bejelentés, jelent hibára hogy nincs meg a sebesség jöjjenek ki még ha 2500 akkor is. kijönnek és megcsinálják ingyen. ennyi.

amit írtál az a direkt szám

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#75122) Laccoss válasza Laccoss (#75093) üzenetére


Laccoss
addikt

Na úgy látszik, csak ide kellett írnom, és újra 30as pingem van.

(#75123) Lackooo84 válasza Bass (#75083) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nincs köze a nathoz, itt Tatabányán is lezajlott ugyanez a hiba úgy 3 hete. Elment-visszajött, a router meg folyamatosan azt írta, hogy nem jók a PPPoE bejelentkezési adatok.

Az meg, hogy az 500-as netnél meghagyják a telefon osztást, és nem húznak be legalább egy másik telefonkábelt, az meg epic fail... Pláne, hogy mérniük kéne addig nem hagyhatják el a helyszínt, anno nálam is, meg anyumnál is átkötéskor hozták a kis laptopjukat, és mikor végeztek ott mutatták, hogy okés.

[ Szerkesztve ]

The Truth is out there...

(#75124) Morgal válasza Geth (#75091) üzenetére


Morgal
tag

Igen azt és úgy is próbáltam ahogy mondod. Alapvetően nem engedi amúgy, hogy üresen hagyjam azokat a mezőket, de utólagos szerkesztéssel ki tudtam törölni - de így sem megy. Még gondolkoztam ezen a NAT-os dolgon is, de nekem nem 100-al kezdődő címet ad alapból.

(#75125) Geth válasza Morgal (#75124) üzenetére


Geth
addikt

Megpróbálhatod úgy megadni az IP tartományt, hogy lényegében ne szűkítsen, valahogy úgy hogy 0.0.0.0-255.255.255.255.

(#75126) Laccoss válasza Lackooo84 (#75123) üzenetére


Laccoss
addikt

Ez azért is fura, mert átkötésnél az utp kábelt dugják át másik eszközbe, szóval nagyon mérni nincs mit (azt nem kell mérni, hogy CAT5E, vagy CAT6-os kábelen átmegy e az 500mbit). FTTH-nál már inkább, bár ott az ONT-t látja a központ, tehát megtudja állapítani a sebességet, az optikai kábel csillapítását, stb. Az, hogy felhasználói oldalról mennyi a sebesség, pedig a felhasználó eszközeitől, kábeleitől függ, a digi pedig az ONT utp portjáig garantálja a kiépítést. És pl. nálam is, csak a következő nap volt meg az 1000 mbit-es sebesség, mert állítólag míg le nem adják a munkalapot addig nem aktiválják be. Tehát laptopon mérni sem tudtak volna 1000 mbit-et a szereléskor. Persze lehet máshol, másképp csinálják.

Valószínűleg nem volt otthon, így nem jutottak be hozzá, és ezért nem kötötték le a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#75127) Morgal válasza Geth (#75125) üzenetére


Morgal
tag

köszi a tippet, kipróbáltam, de eléggé ellenem dolgozik :Y

egyébként a 94.21.90.125-ös címet osztja ki.

(#75128) Varszegig válasza Morgal (#75127) üzenetére


Varszegig
veterán

A wan host ip mezőket biztosan üresen kell hagyni. A 255.255.255.255 nem kiadható cím, azért nem fogadja el.

(#75129) Lackooo84 válasza Morgal (#75127) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Uhh szerintem inkább ne babráld amihez nem értesz...

The Truth is out there...

(#75130) kicsiogre válasza DonMaster (#75121) üzenetére


kicsiogre
tag

Hello hatalmas köszönet neked reggel felhivtam őket fél 7 körül mikor készülődtem munkába és délután 1 kor már hivtak hogy jönnének ha jó nekem !! 10perc múlva itt voltak mértek a gépnél a doboznál ahol a lakásba bejön ott is és kiderült ami a lakásban van kábel az volt rossz cserélték és jó is lett nagyon szépen köszönöm a segítséget természetesen jár a sör neked. https://www.speedtest.net/result/8557790453 ---most ilyen.

(#75131) ballazol válasza Lackooo84 (#75129) üzenetére


ballazol
senior tag

... főleg, hogy a szolgáltató tulajdona :))

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75132) Laccoss válasza ballazol (#75131) üzenetére


Laccoss
addikt

Szofveresen nem fogja elrontani, esetleg nem lesz nete :D

(#75133) nfsu17 válasza Lackooo84 (#75129) üzenetére


nfsu17
veterán

tul. képpen csak a wan host start és end részból kitöröl minden számot és jónak kell lennie.
ad a 192.168.1.2 gépnek egy fix IP-t, azaz hogy mindig XY gép az 1.2 végű IP-t kapja és jónak kell lennie

(#75134) ballazol válasza Laccoss (#75132) üzenetére


ballazol
senior tag

ja, de sztem jogilag sem engedett belenyúlkálni :)

"A könnyű is súlyos, ha jó és értékes." C.G. Jung

(#75135) Varszegig válasza ballazol (#75134) üzenetére


Varszegig
veterán

Már miért ne lenne engedett egy port forward jogilag??? User szintű belenyúlás, nem admin. Más kérdés, hogy jó ha az ember tudja, mit csinál, de erre van a fórum, hogy megtudja :)

(#75136) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Mi előnye volt nálatok ha kihagytatok a gigás ZTE cucc router funkcióját? Alapbeallitasokon hagyva speedtest 1 2es ping, 800Mbit/sec le talán 300 fel. Egy napja megy VPN, tehát nem szakadt meg. Még

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75137) Intruder2k5 válasza bajnokpityu (#75136) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem azzal van gond, hogy nem bírja a sebességet. Nyilván ha ezt adják a gigás nethez, akkor bírnia kell, de szolgáltatásokat tekintve fapados. Akik saját routert használunk, egyéb okok miatt váltottunk, mint pl. biztonsági szempontok, hogy a LAN hálózat tűzfalát biztosító eszközhöz senki másnak ne legyen hozzáférése. Vagy plusz funkciók, USB-s alkalmazások, DDNS kliens, esetleg gyorsabb WiFi, részletes szülői felügyelet, stb. Én pl. időzített feladatokat (Linux scripteket) is futtatok a routeren, ami a szolgáltatói eszközön nem lehetséges, külön gépet meg emiatt nem fogok 7/24-ben járatni.

[ Szerkesztve ]

(#75138) emvy válasza bajnokpityu (#75136) üzenetére


emvy
nagyúr

Leginkabb az, hogy a sajat routerem kicsit flexibilisebben konfiguralhato; van OpenVPN (nem tudom, h a ZTE-n van-e).

while (!sleep) sheep++;

(#75139) bajnokpityu válasza Intruder2k5 (#75137) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ertem, tehat nem minosegi, hanem inkabb szolgaltatasi megfontolasbol. Es az nem volt jo, hogy router mogott sajat router? Vagy portforward kicsit maceras lenne?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#75140) 4Grider válasza bajnokpityu (#75139) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nagyon sok minden nem működik publikus ip cím nélkül. Pl. a saját routeren terminált vpn kiszolgálók egy része sem változó ip cím esetén. A kétszeres nat meg főleg nem jó egy csomó szolgáltatásnak.

(#75141) castiels


castiels
addikt

Sziasztok!

A Digi online-ban miért akadozik a kép vagyis szaggat, ha kameramozgás van az adásban? Ez csak nálam van vagy másnál is?

Androidon, Chromecast-en, Smart tv böngésző-ben is kivehető és látható és hát zavaró hogy nem olyan folyamatos.

[ Szerkesztve ]

(#75142) herdsman12 válasza castiels (#75141) üzenetére


herdsman12
őstag

Valami egyedi probléma lehet, nálam rendben van.
Speedtest, WiFi Analyzer mit mutat, sebesség, szomszédos csatornák?

(#75143) R3laX


R3laX
addikt

[link] Rohadtul nem értem, hogy miért nem állítanak fel vmi. sorrendet. Prioritást élvezne az, aki valóban szeretné mondjuk, vagy esetleg ki is tudná használni. Mert eltakarodhatnak mostmár a jó .... életbe :) . 14 hónapja ott az a szájba...... doboz az erkéllyel szemben. Megint sz@r az invitel, ne mondja nekem senki, hogy nem a felvásárlás miatt van...., mert azóta szar.

(#75144) castiels válasza herdsman12 (#75142) üzenetére


castiels
addikt

Nem ezzel van baj, hanem hogy pl a Digi Animalnál folyamatosan kockásodik a kép, be-be villan valami nem oda illő színes képsor a többinél meg csak szimplán ha húzódii a kakera akkor kivehető, hogy akadozva megy a kép de csak olyankor látható.

(#75145) gyuri.sza


gyuri.sza
tag

Sziasztok!

Most volt itt a digi bekötni a gbit-es netet, kaptam egy Fiberhome An5506-02-fg routert, ez csak a 802.11bg wifit tud, így 70-80 Mbit/s a sebesség, kérdésem, hogyha vennék egy n-es wifiképes routert (pl. Tplink Archer C5), akkor kb mennyire tudna felmenni az átviteli sebesség? Elméletben ahogy tudom 600 Mbit/s-et tud, szóval egy 300as sebesség az valid lehet? Nektek, hogy van ez megoldva?

Illetve kábelről, bekötés után néztem 230Mbit/s volt, ez még változhat később? Vagy valami gond lehet itt? A szerelők azt mondták ők ezzel nem tudnak mit kezdeni, ki kell hívni a digitől egy arcot, aki jön a linuxos gépével és akkor megnézi, hogy mi a helyzet, viszont ez téves kihívás esetén kötbéres.

Köszi a válaszokat!
Üdv.:
Gyuri

(#75146) adika4444 válasza gyuri.sza (#75145) üzenetére


adika4444
addikt

2.4G Wi-Fi-n 300-as link a maximum amit első körben el lehet érni egy jobb Wi-Fi-s laptoppal, és normális routerrel. Ezen legjobb esetben 150 Mbps felett megy át picivel, inkább alatta. Ha gyors WLAN kell, akkor AC-s router kell és AC-s ellenoldal.

A sebesség növekedni fog, ha a munkalapot leadják, ha pár napon belül sem megy fel, és a géped hardvere megfelelő, jelentsd hibára. A vírusírtót érdemes leszedni, akárcsak az ilyen-olyan hálózatoptimalizáló csodákat (pl. Killer), ezek is foghatják a sebességet.

Saját router megléte esetén a Fiberhome átkérhető bridged módba, ilyenkor a te routered fogja felépíteni a kapcsolatot, annak minden előnyével együtt (egyszerű portforward, DDNS).

üdv, adika4444

(#75147) sfdrakex válasza castiels (#75144) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mobilneten, Wifin vagy kábelen vagy netre kötve?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75148) gyuri.sza válasza adika4444 (#75146) üzenetére


gyuri.sza
tag

Köszi a gyors választ. Szal, pl. egy Asus RT-AC57U AC1200 routerrel ki lehet sajtolni azt a sebességet, amit kábelen hoz egyébként a cucc?

(#75149) sfdrakex válasza gyuri.sza (#75148) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nekem tp link Archer C6 1200 asom van, Wifin routerhez közel átnyom 600+/300+-t. Kábelen megy a 900+/300+. Az Asus AC57U erősebb.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75150) 4Grider válasza gyuri.sza (#75148) üzenetére


4Grider
nagyúr

A topik összefoglalójában benne vannak az ajánlott routerek gigás nethez.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.