Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75951) Syl válasza Zuzer (#75949) üzenetére


Syl
nagyúr

Az én szememben ez nem a "ki lehet fogni sz*rt" kategória, hanem úgy sz*r az egész ahogy van!
Vettem egy új, javasolt és agyondicsért típust. Szoptam vele pár hetet, majd visszavittem garanciában. Pár hét bevizsgálás után kaptam helyette egy vadonatúj, bontatlan darabot, ami pontosan ugyanolyan mint az első. Ez ugye kettőből kettő.
A lan része custom firmware-rel használható, de a wifi.... Ah, inkább nem is bosszantom magam...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75952) Intruder2k5 válasza dajdaj (#75935) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként router nélkül, közvetlen az ONT LAN portján próbáltad? Úgyis ilyen? A 800Mbps upload egész biztos fake mérés.

(#75953) szaboi6512 válasza Syl (#75951) üzenetére


szaboi6512
őstag

Wifin is 500mbit fölött mérek stabilan, HGG Firmware- Intel Dual Band AC-8260- wifi kártyával, nyilván Gigás net mellett.
Nem lehet nálad valami ami elkerüli a figyelmedet?

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#75954) woodworm válasza Syl (#75951) üzenetére


woodworm
veterán

A kliensek is apple termékek, mint a géped? Úgy emlékszem panaszkodtak többen is, hogy gyengén muzsikált az összjátékuk a mediatekkel.

(#75955) Syl válasza woodworm (#75954) üzenetére


Syl
nagyúr

Jogos a felvetés, azonban
Egyrészt a méréseket egy Samsung A5 telefonnal csinálom
Másrészt meg az Asus (padavan) admin felületén az 5GHz-es sávnál ez van: [kép]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75956) dajdaj válasza Intruder2k5 (#75952) üzenetére


dajdaj
tag

Igen próbáltam, a digis ügyfél szolgálaton éppen dolgozó muki kérte dugjam direktbe az ONT-ba és mérjek a szelessav.net-en egyet, mértem kettőt éppen hogy elérte a 80-at. Továbbítja a hibát, tegnap hívott a szerelő, optikai kábelt cserélik, és ő már elengedi ezek után, nem tud mit kezdeni a problémámmal.

(#75957) pinnacle válasza Zuzer (#75949) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Nagyobb lakásban akkor jó az ASUS, ha mehet 100-as csatornán. Nálam sajnos nem mehet.

(#75958) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Kinek mit hoz?
Ubiquiti Speedtest

üdv, adika4444

(#75959) Syl válasza adika4444 (#75958) üzenetére


Syl
nagyúr

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75960) nfsu17 válasza adika4444 (#75958) üzenetére


nfsu17
veterán

avast ON

avast OFF

[ Szerkesztve ]

(#75961) Laccoss válasza Syl (#75959) üzenetére


Laccoss
addikt

(#75962) st3v3np3t3r válasza nfsu17 (#75960) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

az avast egy hulladék, nálunk a céges gépen az van fent, 1nap alatt felhízik a ram használata 1-2GB-ra...nai szinten újra kell indítani a gépet

én otthon vásárolt licences Eset Internet Security-t használok, semmit sem fog meg a netsebességből

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#75963) Land


Land
veterán

Üdv!

Eddig 100Pro netünk volt, lejárt a hűségidő. Nyáron megkértük az 500-as netet. Kicsúsztak a 60 napból, bementem, rá pár napra egy fickó a panel valamelyik emeletén átkapcsolt valamit és mondta, hogy 1-2 óra múlva átáll a sebesség. Nem így történt. Beléptem a digi fiókomban és ott 100Pro netet láttam. Bementem a Digibe, feladtak erre egy ticketet és másnap jött egy sms, hogy a probléma megoldva, viszont még mindig 100 mb alatti a letöltésem.
Náluk lehet a hiba vagy a routeremet újra kell indítanom, esetleg abban kell buherálnom?
Router 1000 mbites amúgy.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75964) sfdrakex válasza Land (#75963) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Router újraindítás segíthet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75965) Land válasza sfdrakex (#75964) üzenetére


Land
veterán

Nem lett jobb, megint mehetek be...

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75966) Intruder2k5 válasza Land (#75963) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Ha panel, akkor gondolom ONT nincs, csak egy UTP kábel jön be a lakásba. Ha azt a kábelt közvetlenül egy gépbe dugod, milyen kapcsolati sebesség jön létre? 100Mbps vagy 1Gbps?

(#75967) sfefe válasza Intruder2k5 (#75966) üzenetére


sfefe
őstag

Ha fttb akkor csak 500 lehet a max nem?
Nalunk most lesz ezer mert behozzak az optikait.

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#75968) Cyberslider


Cyberslider
őstag

szept 21-én igényeltünk egy full digi csomagot, amire 48 órán belül nem érkezett visszajelzés megrendelési azonosítóval - ahogyan az automatikus reply ígérte - illetve, nem történt se megkeresés, se szerződés, se bekötés, se semmi. :C
Egyáltalán valós cég ez, vagy valami garázs cucc? :DDD
Érik a logout post évekkel az utolsó után úgyérzem. Lehet marad a T :R :B

Hja! Tudom összefoglalóban 30-90 napot írnak (90?) de egyik ismerősöm mondta, hogy állítólag 15 nap.. lehet téved.. na mindegy.. még várok..

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#75969) Land válasza Intruder2k5 (#75966) üzenetére


Land
veterán

Úgy van, hogy UTP jön be, amely eljut a routerig, ahonnan visszajön a szobámba egy másik UTP-vel a net. Nézzem meg párom laptopjába dugva a net sebességét az ő gépén?

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75970) Intruder2k5 válasza Land (#75969) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy van, de első körben nem is a net sebességére gondolok, hanem a kapcsolati sebességre.

(#75971) sfdrakex válasza Cyberslider (#75968) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Várj még. Tuti nem 15 nap.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75972) Cyberslider


Cyberslider
őstag

OK. Csak nehéz. :N

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#75973) Land válasza Intruder2k5 (#75970) üzenetére


Land
veterán

A PC-men 1.0 Gbps van nekem is.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75974) Intruder2k5 válasza Land (#75973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ne a router után nézd, hanem az a lényeg, hogy a bejövő kábelt közvetlenül a gépbe kötve mit mutat.

(#75975) Land válasza Intruder2k5 (#75974) üzenetére


Land
veterán

Rendben, holnap megnézem. Lövik a pizsit, 4:40-kor kelek. :B

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75976) sfdrakex válasza Land (#75975) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Délutános műszak?
Én 2 kor kelek. :DD

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75977) Land válasza sfdrakex (#75976) üzenetére


Land
veterán

Délelőttös. Miért kelnék reggel 4:40-kor a délutános műszakhoz? :)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75978) sfdrakex válasza Land (#75977) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Mivel én 2kor kelek, nekem aki később kel, az már délutános. :))

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#75979) adika4444 válasza sfdrakex (#75978) üzenetére


adika4444
addikt

Aki reggel akkor az már éjszakás? ;] :DDD

üdv, adika4444

(#75980) 19ati93 válasza sfdrakex (#75978) üzenetére


19ati93
senior tag

és aki 7/24be alszik? :P

(#75981) djalmasi


djalmasi
tag

Sziasztok. Életemben először írok a fórumra annak ellenére hogy milyen régóta be vagyok regisztrálva ezért kérlek nézzétek el nekem ha hülyeséget mondok.

Egy héttel ezelőtt bekötötték hozzánk az új optikai hálózatot FTTH módszerrel, de volt pár furcsa dolog amit gondoltam megemlítek mielőtt feltenném a fő kérdésemet. A szerelő úr egy Digi Fiberhome nevű eszközt szerelt be és én ezt még grátiszba megtoldottam egy TP-Link Archer A7 AC1750 eszközzel. Hát meg kell mondjam nem volt túl lelkes a szerelő mert ahogyan végzett vele azt sem nézte meg hogy működik-e egyáltalán vagy van-e esetleg tv csak összepakolt aztán el is viharzott ahogyan azt megtehette.:DDD Először a TV adásban voltak problémák majdnem minden csatorna ugrált össze-vissza rázta a képet ezért egyik szülő a házban arra gondolt hogy nagyon régiek a koax kábelek (ami igaz is volt) és nem egészen tudja ezeket az új frekvenciákat lekezelni, de miután már majdnem újrahúztuk az egész házban a koax kábeleket apum megbirizgálta már az optikai kábeleket és a kedves szerelő úr úgy betolta tövig a fő (zöld színű) optikai kábelt hogy az aztán mindent csinált csak nem volt a helyén :W . A TV adások helyreálltak viszont engem kifejezetten zavart hogy vettem egy 20 ezer forintos routert és az internetsebességem mérése a jó istennek nem akart sehogy sem 450 felé kúszni, több mint egy hétig veszekedtem velük emailben mire megértették hogy nem nem a gépem rossz, sem a routerem és nem vagyok fogyatékos xD végül kiküldtek egy szerelőt aki mondta hogy hát ennek a sebességnek tényleg nem ennyinek kéne lennie, de ő ezzel sajnos egyszerűen nem tud mit kezdeni. A szerelő már ment volna el mikor a teljes tv adás és az internet megszakadt majd már kissé idegből visszajőve méregette az optika kábel jelét és hát észrevette hogy a szerelő bácsi bizony eléggé megtörte a kábel végét és kb csak a jóindulat tartotta ott. Visszavágott a kábelből és csodák csodájára minden megjavult, a tv a sebesség is azóta szép stabil 850 körüli és 300 a felfele viszont itt jön az én problémám a képbe.

Amióta úgymond "helyreállt" az internet és normális a sebesség a packetlossom viszont annál rosszabb leginkább nap közben. Legtöbbször TeamSpeak-et használok (legfrissebb verzió) és játszogatunk barátokkal, de arra lettem figyelmes hogy elég gyakran kb majdnem 15 percenként teljesen véletlenszerűen csak úgy megugrik a packetlossom egy olyan szintre hogy azt már érezzem a másik fél hangján is és a játékban is teljes mértékben. Nem tudom már hogy mi tévő legyek a szerelők is csak azzal védekeznek hogy ők megnézték és a saját szerverükre nincs packetloss... hát köszi csak hogy én nem azt használom :))

Ez a packetloss éjszakára szinte teljesen megszakad! Ahogy elhagyja az óra az éjfélt mint ha kicserélték volna az internetet, nincs packetloss random ping emelkedés és semmi más nap közben viszont nagyon de nagyon borzasztó és a szerelők egyszerűen nem akarnak foglalkozni vele.. apropó a routerre egy CAT6 kábel van kötve toldás nélkül, esetleg ti nem tapasztaltatok hasonlót ?

(#75982) iMaverick válasza djalmasi (#75981) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha packet loss van, akkor az már valamelyik eszköz végett lesz (főleg, hogy meg van a sávszél). Írod, hogy éjszaka "megjavul"... Hát ez eléggé szolgáltatói problémának tűnik, gondolok itt arra, hogy nappal, délután az előfizetők "leterhelik" a hálózatot és valahol szűk keresztmetszet alakul ki.

Szerintem annyit tudsz első körben kipróbálni, hogy próbáld ki a szolgáltatói eszközre közvetlenül csatlakoztatva. Ha akkor is csinálja, akkor újra bejelenteni hibára.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#75983) adika4444 válasza iMaverick (#75982) üzenetére


adika4444
addikt

Vagy adott szerverre rossz a sáv. Telekomnál este rendszeresen van durva csomagvesztés az Aruba Cloud olasz adatközpontja felé.

üdv, adika4444

(#75984) xeon forever válasza djalmasi (#75981) üzenetére


xeon forever
addikt

Nem akarlak elkeseriteni de nalam is ugyanez volt. Mint kiderult valahol a hazon kivul meg volt serulve a kabel, es napkozben @besutott a nap a kabelbe@ :)) Teljes bejovo vezetek csere utan megoldodott a problema.(Kabel csere utan atneztem az optikai kabelt es egy kb 3-4mm hosszan fel volt hantolva valahol a kozepen az optikai reszre meg kb egy 1mm-nel is kisseb serules kerult.)

[ Szerkesztve ]

PS5 jobb lenne Intellel+Nvidiaval? :P

(#75985) powerup2


powerup2
addikt

Ezeket az optikai kábeleket mennyire lehet meghajlitani ? mert megrendeltem a digi szolgáltatását t-home-ról váltok .

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75986) nfsu17 válasza powerup2 (#75985) üzenetére


nfsu17
veterán

kevésbé, mint bármilyen más kábelt, ami van nálad otthon.
legyen az koax, utp, usb, hosszabbító....stb.

(#75987) powerup2 válasza nfsu17 (#75986) üzenetére


powerup2
addikt

ohh értem :)

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#75988) Land válasza Intruder2k5 (#75974) üzenetére


Land
veterán

Rádugtam. A net nem jött be, mert nincs rá beállítva, de 100,0 Mbps-t írt ki.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75989) Intruder2k5 válasza powerup2 (#75987) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyon nem is tudod hajlítani - persze erővel azért lehetne - mert amit behúznak optikát, az olyan, hogy két acél vezetőszál fogja közre, ami kellő tartást ad a kábelnek ahhoz, hogy véletlenül nehezen sérüljön.

(#75990) Intruder2k5 válasza Land (#75988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez a lényeg. Akkor vagy csak 4 ér van bekötve a kábelben, és ezért 100Mbps a kapcsolat, vagy 100 megás portba van kötve a túloldalon. Az első esetben kábelcsere lesz szükséges, a másodikban csak át kéne kötni a lépcsőházban másik portra. Feltéve, hogy van szabad Gbit-es port. Addig viszont biztosan nem lesz ~94Mbps-től gyorsabb neted, és ehhez mindenképp szerelő fog kelleni, bentről nem tudják megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#75991) Land válasza Intruder2k5 (#75990) üzenetére


Land
veterán

Küldtem nekik emailt csatolva képpel a sebességmérésről. Enélkül nem jönnek ki. (Gondolom sok a debil, akik miatt sok a fals hibabejelentés)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#75992) temporello válasza Cyberslider (#75968) üzenetére


temporello
tag

Ha valamilyen szerződést szeretnél kötni,akkor menj el egy Digi pontra!
Az online igénybejelentés nem ér semmit. :(

(#75993) Cr00py válasza Intruder2k5 (#75989) üzenetére


Cr00py
senior tag

Nálam csak egy sima fehér pigtail kábel van behúzva. Szomszédhoz kötöttek vastagabb feketét, abban van merevítés. Gondolom alvállalkozó függő is, hogy mit használnak.

(#75994) Flitter


Flitter
tag

Szép napot mindenkinek!
Szeretném kérdezni mert nem vágom ezt a részét.
Tegnap meg jött az új ZTE FTTH gpon (ZXHN F618)vagy mi optika ,bridgebe kértem .
Kérdés: Ha bridge-re van állítva nem érem el weben sehogy se az új eszközt. Saját routerem van azt elérem..Ezt természetes?
Amúgy minden rendben a sebességgel 940/320 at mértem.Köszi a válaszokat! :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#75995) Intruder2k5 válasza Flitter (#75994) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Igen természetes. Egy bridge módú eszközön az előfizetőnek nincs mit csinálnia.

(#75996) Flitter válasza Intruder2k5 (#75995) üzenetére


Flitter
tag

köszönöm! :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#75997) Intruder2k5 válasza Cr00py (#75993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Családi házas övezet, vagy csak lépcsőházból jön a kábel?

(#75998) st3v3np3t3r válasza powerup2 (#75985) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

minél vastagabb egy kábel(elektromos,koax,utp,optikai),annál nagyobb sugárban lehet/javasolt hajlítani, de optikai kábelnél a derékszögű hajtogatást mellőzni kell... én speciel a d=14cm-rt sokallom, mert láttal már d=5-6cm-es tekercset is optikai kábelben

mondjuk az utp kábel azért bírja a 90°os hajlításokat,de nem végtelen számban...nálam is van 90°ban haljított utp a lakásban, semmi baja sincs

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#75999) Cr00py válasza Intruder2k5 (#75997) üzenetére


Cr00py
senior tag

Lépcsőház. Ezek 3 emeletes házak. Emeletenként vannak fehér dobozok.
Engem mondjuk nem zavar, el van vezetve rendesen.
Felső szomszédnál voltam, mikor kötötték, korábban már említettem itt.
Más jött hozzá, ezért gondoltam, hogy alvállalkozó függő is ez.

Ami még érdekes volt, hogy hozzám már előre szerelt kábelt hoztak, mert állításuk szerint a digi nem engedi, hogy ők szereljék, ezért bentről kifelé lett vezetve a kábel.

Szomszédnál pedig kintről húzták, neki szereltek véget is rá.

Működik, szal nincs para, de ez azért érdekes. :D

(#76000) Intruder2k5 válasza Cr00py (#75999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az más, én családi házban lakom, és a második oszlopról húzták be az optikát, mert csak ott van doboz, talán úgy 60-65 métert összesen. Szintén bentről kifelé, így a benti csatlakozó gyári rajta, kint meg gondolom úgyis valami más kötési megoldás van a dobozban. Van olyan kültéri kábel is egyébként amiben nincs acélszál, a Telekom azt hiszem olyat használ. Bár hosszirányú szakadás ellen az is védett, de hajlítani sokkal inkább lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.