Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113551) atos30 válasza fausto (#113550) üzenetére


atos30
aktív tag

Én a háziorvostól kapott papírral mentem mindenhová, amíg meg nem jött a HAK. Majd azzal újra befáradtam a szolgáltatókhoz bemutatni.

Újabb 12 hónapot csak megkötöttem telefonon a netre és kértem már egy wifi6-ot is, hamár nem kell érte fizetni.(külön rákérdeztem: szerelési díjjat sem kell fizetni, semmit se)
Mivel már kiküldték a következő számlát , azt is be kell fizetni és majd lesz egy jó nagy jóváírás valamikor májusban, plusz a 14.9%-os emelés :DDD .

[ Szerkesztve ]

A pénz azért van, hogy elköltsük!

(#113552) iMaverick válasza fausto (#113550) üzenetére


iMaverick
addikt

"Akkor megfordítva: a HAK kézhezvétele előtt hogyan lehetett volna megszüntetni?"

Sehogy. A Digi-nél ez a "módi". Gondolom nem igazán ez az elsődleges megközelítésük, hogy elhalálozik az ügyfél.

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#113553) Intruder2k5 válasza fausto (#113550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez sem mindig igaz. Nekem is volt tapasztalatom ezzel egy évvel ezelőtt, a Voda azzal a nappal szüntette meg a szerződést, amikor bemutattam a halottit. Ráadásul minden más szolgáltatóval (áram, gáz, kukások, stb.) ellentétben nem fogadtak el fénymásolatot, csakis eredetit. Illetve a megszüntetés miatt keletkezett vagy ~10 nap túlfizetés ami visszajárt volna, és azt nem is adták ki nekem, csak hagyatéki eljárás után az esetleges örökös kapta volna meg, de mivel hagyatéki nem volt és nem is lesz, így benyelte a Voda. Ez van...

[ Szerkesztve ]

(#113554) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Nem találtam róla infót.
Ha megszünteti a digi az email szolgáltatást, milyen címre küldi majd az e-számlát? :F
Valakinek van erről információja?

[ Szerkesztve ]

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#113555) garga01 válasza HoryThePooh (#113554) üzenetére


garga01
senior tag

Neked kell megadni egy másikat. Regisztrálsz egy ingyenes online fiókot valahol és átkéred oda.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#113556) mucsgyver70


mucsgyver70
aktív tag

Megjött az új számla, és vele együtt a májusi emelési tájékoztató. Digi Nekem 2019-es csomag 5999Ft-ról 6880Ft-ra módosul :)

(#113557) Hardstyler01


Hardstyler01
tag

Sziasztok
Mit gondoltok biztonság szempontjából melyikkel járok jobban a Digi "gyári" ZTE / Huawei, TP Link: WiFi 6 os routerével vagy a jelenlegi Frimware hiányos utolsó (2020-06-28) ASUS AC87U-val? :F
menyire megbízhatók ezek a szolgáltatói routerk?

"A létező legnagyobb ámítás az ember saját véleménye!" - Leonardo da Vinci

(#113558) 4Grider válasza Hardstyler01 (#113557) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem ez olyan, mint ha azt kérdeznéd, melyik sz@r a finomabb...

(#113559) pinnacle válasza Hardstyler01 (#113557) üzenetére


pinnacle
nagyúr

TP-Link AX10, nem DIGI-s, 2023-08-14 , V1.20_1.3.9 Build 20230728 firmware van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#113560) Tibi8


Tibi8
csendes tag

Sziasztok! Wifi 6-ra történő átállás miatt ma cserélték le a routert egy Huawei HG8147X6-10 típusra. Nem tudtam belépni a beállításaiba, gyorsan utána is néztem a neten, de nem volt megoldás. Felhívtam az ügyfélszolgálatot, ahol készségesen segítettek, amit meg is osztanék hasonló problémával küszködő társaimmal. A lényeg: felszanálónév: user, jelszó: "4iG" és az SN utolsó 6 karaktere egyben. Remélem valakinek segítettem. ;) Az már csak vicc, hogy 4iG.....

[ Szerkesztve ]

(#113561) pikar


pikar
tag

Helló,

Tud valaki olyan internetes SMTP lehetőséget, ami nem fog megszűnni belátható időn belül és mondjuk a 25 porton titkosítás nélkül működik, elég hozzá egy user/pass authentukáció?
Tehát nem SSL/TLS meg egyéb újdonságokkal hajlandó csak működni!
És persze nem csak a honos szolgáltatója hálózatából tud csomagot fogadni....
Sajnos egyes régebbi hardverek ilyet kérnek és nem akarok hardvert cserélni.

(Esetleg saját SMTP szerver létesítéshez is érdekelne tutorial, ha valaki tud ilyet. Routerből, NAS-ból, egyéb csodákból kialakítva.)

Köszi

(#113562) Masato válasza pikar (#113561) üzenetére


Masato
tag

Postfix-szel csináltam pont ilyet, upstream servernek meg beállítottam a Sendgrid-et. Kell hozzá domainnel rendelkezni, mert 1. ellenőrzi TXT rekorddal a Sendgrid, 2. a küldő email címe valós kell, hogy legyen, 3. SPF/DKIM-hez kell eleve domain rekord, Gmail, Yahoo most készül blokkolni a DKIM nélküli emaileket.

(#113563) Dragon3000 válasza Tibi8 (#113560) üzenetére


Dragon3000
veterán

Miért vicc a 4iG? Elvégre ők vásárolták fel. Azon csodálkozom, hogy még mindig a digi nevet használják.

(#113564) Geth válasza pikar (#113561) üzenetére


Geth
addikt

Remélem nem.

(#113565) trec12 válasza mucsgyver70 (#113556) üzenetére


trec12
addikt

Ez még így is egy kedvező ár főleg, hogy hűség sincsen már ezen a csomagon...

[ Szerkesztve ]

(#113566) mucsgyver70 válasza trec12 (#113565) üzenetére


mucsgyver70
aktív tag

Így van, ez nekem így tökéleresen megfelel.

(#113567) 4Grider válasza pikar (#113561) üzenetére


4Grider
nagyúr

A világot elárasztó iszonyat mennyiségű spam miatt az egyszerű smtp-k működése lassan el lett lehetetlenítve. Muszáj volt ezt tenni, különben több nagyságrenddel (tízes számrendszer!) több spam-et kellene kezelnünk, így is tömérdek pénzt költünk mindenféle algoritmusok működtetésére, amik a szemetet szűrik.

(#113568) zserrbo válasza Tibi8 (#113560) üzenetére


zserrbo
aktív tag

Nálam is így lehetett belépni a router admin oldalán. Persze a szerelő nem szólt magától. Viszont tudomásom szerint nem csak azt a modelt hanem a következő routereket érinti ez a beléptetés:

HG8145V5
HG8147X6
HG8147X6-10
ZTE F6600R

Mondván nem volt megfelelően bonyolult az oldal belépési jelszava. Nem firtatom, de illene rendesen tájékoztatni elsőre is a felhasználókat.

[ Szerkesztve ]

(#113569) pikar válasza 4Grider (#113567) üzenetére


pikar
tag

Igen sajnos ez igaz, mindazonáltal eddig a saját Digisem működött, augusztustól az is megszűnik....
Mit csináljak azon készülékekkel amik mail értesítést küldenek és mást nem is tudnak?
Nem dobhatom ki mert nincs más helyette. Ez így visszafejlődés.

(#113570) Laccoss válasza pikar (#113569) üzenetére


Laccoss
addikt

De biztos nem csak a digisen működne, csak be kell másikat állítani.

(#113571) keresztg válasza pikar (#113569) üzenetére


keresztg
csendes tag

Volt egy hasonló problémám, és komolyan elgondolkodtam egy smtp-to-Telegram gateway beüzemelésén a kérdéses hálózatban. Ezzel kihúztam volna az összes SPF/DKIM/DMARC/mittoménmégmi konfiguráció méregfogát, úgyis csak hozzám kellett volna eljutnia az üzeneteknek... Csak akkor még nem találtam igényeimnek megfelelő gatewayt. Mondjuk azóta eltelt vagy három év...

(#113572) Laccoss válasza keresztg (#113571) üzenetére


Laccoss
addikt

RSS nem lenne erre megoldás?

(#113573) keresztg válasza Laccoss (#113572) üzenetére


keresztg
csendes tag

Ez mondjuk nem jutott eszembe. Most rákerestem a népi-interneten, és az első oldalon csak a másik irányt találtam (RSS feed -> email).
Viszont Telegram fele van ez a projekt.

(#113574) kemp3


kemp3
csendes újonc

A 2023. november 13. napján elindított transzformációs program első jelentős mérföldkövéhez érkezett a 4iG Csoport azzal, hogy a mai napon az Antenna Hungária Zrt., mint a DIGI és a Invitech kizárólagos tulajdonosa döntött ezen leányvállalatok kiválás útján megvalósuló szétválásáról - derül ki a BÉT-en publikált közleményből.
A program jelen fázisában a DIGI-ből és az Invitech-ből az infrastruktúra egységek válnak ki, ezzel külön vállalatokban működnek tovább a kereskedelmi, valamint az infrastruktúra divíziók.
A kereskedelmi társaságok változatlan névvel, DIGI Távközlési és Szolgáltató Kft., valamint Invitech ICT Services Kft., az infrastruktúra társaságok pedig D-Infrastruktúra Távközlési Kft., valamint Invitech ICT Infrastructure Kft. névvel jelennek meg a piacon. A kiválás napja 2024. június 30., az új struktúra szerinti működés első napja 2024. július 1. napja lesz.
A transzformációs program szerves részét képezi az infrastruktúra különválasztása és monetizálása. „A vezetékes, illetve a mobil infrastruktúrában lekötött tőkénk ugyanis hatalmas érték, amelynek a felszabadítása olyan értéknövekedést eredményez, amelyet nem hagyhatunk kihasználatlanul” – mondta el novemberben Jászai Gellért a Portfolio-nak adott interjúban. Hozzátette, hogy az is elképzelhető, hogy a jövőben tőzsdére viszik az infrastruktúra vállalatot, vagy tőzsdén kívül értékesítenek belőle tulajdonrészt.

[ Szerkesztve ]

(#113575) Soma01


Soma01
veterán

HG8143A5 routeren működik nektek a port forward?
Beállítottam, de nem látom, hogy nyitva lenne a net felől. (nincs cgnat)

(#113576) Laccoss válasza Soma01 (#113575) üzenetére


Laccoss
addikt

Routert újraindítottad? A géped MAC címe rögzítve van a belső ipcímhez amire a portot nyitottad? Kliens fut azon a portszámon, amit a routerben megnyitottál?

(#113577) Soma01 válasza Laccoss (#113576) üzenetére


Soma01
veterán

1. Újra
2. A legördülő menüből választottam ki. Azon az eszközön szerintem nincs fix ip, meg a dhcp szerveren sincs fikxálva
3. Na ez jó kérdés. Ezt nem tudtam tesztelni. Az biztos, hogy belső hálón a port szkenner, nem talál nyitott portot azon a bizonyos eszközön. De állítólag van. Ez egy okosotthon vezérlő. Azt mondta az okosotthon szaki, hogy csak nyissak portot és menni fog. De semmi. Bentről nem tudom tesztelni, mert nekem nincs hozzá kliensem. Én csak a routert jöttem beállítani.
Amúgy ha a kliens nem fut a router mögött, akkor a a router sem nyit portot a net felé. Nem kellene állandóan nyitva lennie?
Amúgy nincs valami pipa vagy ilyesmi, hogy a szabályt engedélyezzem? Add (portok), Apply megvolt. Restart után is ott a szabály. De nincs előtte pipa.

(#113578) pinnacle válasza Soma01 (#113577) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Úgy emlékszem a DIGI-s szerelők azt mondták a Huaweien nem megy a portforward, mert azon DIGI-s firmware van a TP-Linkkel ellentétben.

(#113579) Soma01


Soma01
veterán

Köszi!
Majd megnézem egy másik, tuti működő alkalmazással.
Upnp sincs rajta? Melyik menüpontban van? Hátha úgy megy.

(#113580) trec12 válasza pinnacle (#113578) üzenetére


trec12
addikt

Digi által adott Tplinken is Digis firmware van.

(#113581) 4Grider válasza trec12 (#113580) üzenetére


4Grider
nagyúr

A #113559 alapján ő gyári fw-el kapta meg az AX10-esét.

(#113582) nrg_52 válasza 4Grider (#113581) üzenetére


nrg_52
addikt

Azon az egyen elfelejtettek cserelni.:DD

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#113583) trec12 válasza 4Grider (#113581) üzenetére


trec12
addikt

Hát az érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#113584) Laccoss válasza nrg_52 (#113582) üzenetére


Laccoss
addikt

"Petikém, közben bejöttek az oroszok! Itt közben történt egy s más, tudod."

De ez már nem a Digi. Szóval lehet az eszközparkot is cserélgetik lassacskán, vagy megvették azt is a hálózattal? Ők már nem fognak Digis firmware-t felrakni az új eszközökre, max. sajátot.

(#113585) roseA580


roseA580
kezdő

Egyébként anno az én TP-Link AX10 routeremen is DIGI-s szoftver volt de gyorsan le is cseréltem gyárira, nem volt nehéz! :)

És ahogy más is írta, a (magyarországi) DIGI, már nem RCS-RDS!

(#113586) pinnacle válasza trec12 (#113580) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Gyárit adtak. Azért kíváncsi lennék, hogy utoljára mikor kapott valaki, DIGI-s TP-Linket. Szerelők nem is tudtak erről. Lehet már évek óta gyárit adnak.

(#113587) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Jelenleg wifi 4-es ont van nálam. Szerintetek ki lehet cseréltetni újabbra?

(#113588) 4Grider válasza classic B (#113587) üzenetére


4Grider
nagyúr

Csak ha nem müködik az ont ethernet végpontja. Wifit ui. hivatalosan nem biztosít a szolgáltató csak egy ethernet végpontot.

[ Szerkesztve ]

(#113589) classic B válasza 4Grider (#113588) üzenetére


classic B
aktív tag

Teszek egy próbát az ügyfélszolgálaton. Köszi az infót.

(#113590) Dr.NX válasza 4Grider (#113588) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ez már így nem feltétlenül igaz.
Ha új kötésnél vagy csomagváltásnál DIGINet 1000 + WIFI 6 csomag van, akkor a WiFi 6 része a szolgáltatásnak.

Elfogadom a sütiket.

(#113591) Laccoss válasza Dr.NX (#113590) üzenetére


Laccoss
addikt

De akkor kérdés, hogy hogy oldja meg? Kapsz egy wifi6 képes ONT-t, vagy egy wifi6 képes routert a meglévő ont-d mellé. Persze a routerrel lehet jobban is jár.

[ Szerkesztve ]

(#113592) 4Grider válasza Dr.NX (#113590) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolod neki új kötése van régi onttal?

(#113593) Dr.NX válasza 4Grider (#113592) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem hinném.

Elfogadom a sütiket.

(#113594) pjen válasza Laccoss (#113591) üzenetére


pjen
félisten

Én egy wifi6 képes ONT ot kaptam. Az előző ONT helyett.

[ Szerkesztve ]

(#113595) classic B válasza Laccoss (#113591) üzenetére


classic B
aktív tag

Van saját router, de csak az ont miatt. Ha adnának újabbat, akkor nem lenne rá szükségem.

(#113596) 4Grider válasza pjen (#113594) üzenetére


4Grider
nagyúr

És nem kellett aláírnod újabb csomagra?

(#113597) pjen válasza 4Grider (#113596) üzenetére


pjen
félisten

De. Viszont meglepően jó árat kaptam.

(#113598) 4Grider válasza pjen (#113597) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor nyugodtan leírhattad volna, hogy ha valakinek nincs pénze saját normális routerre, akkor aláírhat egy évet wifi6-os csomagra.

(#113599) classic B válasza 4Grider (#113598) üzenetére


classic B
aktív tag

Előbb érdeklődtem a 1272-n. Kicserélik nálam az ONT-t, persze 12 hónapos hűséget kötöttem internet előfizetésre (6 hónapig féláron). Igazából tök mindegy, én elégedett vagyok az internet szolgáltatással, máshol sem olcsóbb vagy jobb, sőt...

(#113600) pjen válasza 4Grider (#113598) üzenetére


pjen
félisten

Addig se volt sajat routerem, nem hiányzott. Nem is én kertem a wifi6 ot, a digi erőszakoskodott, hogy milyen jó lesz. Mielőtt hozták elmentem az MM be, hogy milyen routert ajánlanak.Mondták először próbáljam ki, neki is elég az ONT. Es tényleg, nekem is. Egyébként van egy 500 as netem a vodától is CB vel. Nekem elég.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.