Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58601) Luissimo válasza istnag (#58593) üzenetére


Luissimo
veterán

Megèri Amikot venni.
Csodákra képesek, hidd el.
Mindenlátnivele :K

(#58602) istnag válasza Luissimo (#58601) üzenetére


istnag
addikt

Igazából azért keresem a legolcsóbbat, mert a lakásunkban az albérlőnek egy boxa van, (digis), amin megy minden szépen és van egy másik tv-je, ami nem dvb-c képes, így azon csak pár csatorna jön be nyilvánvalóan, az is gyenge minőségben. Gondoltam, ha lenne itthon 2-4 ezer forintos, akkor meglepnénk vele.

(#58603) garga01 válasza istnag (#58602) üzenetére


garga01
senior tag

Hirtelen ez a legolcsóbb amit találtam itthon: [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#58604) qnadam válasza istnag (#58602) üzenetére


qnadam
veterán

asszem már írtam, de sat.hu-nál épp 2e forintnál jár egy bontott dvb-c vevő, kérdezd meg őket, hogy az jó-e neked.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58605) istnag válasza qnadam (#58604) üzenetére


istnag
addikt

Igen kerestem, de nem találtam semmi ilyesmit, egy linked van esetleg?

(#58606) garga01 válasza istnag (#58605) üzenetére


garga01
senior tag

Oldal: [link]
Lista: [link]
Olyan kell, ami DVB-C-t tud, Opticum ODIN2 jó szerintem.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#58607) istnag válasza garga01 (#58606) üzenetére


istnag
addikt

:R

(#58608) qnadam válasza garga01 (#58606) üzenetére


qnadam
veterán

a lista tetején van egy skymaster nevű, azt kellene megkérdezni, hogy az tényleg az-e.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58609) anonim80 válasza rob2174 (#58599) üzenetére


anonim80
csendes tag

Szia, jó lett, köszi a tanácsot, bár elsőre nem talált újat, ugyanúgy berakta az első 13helyre a nagyon hangyás csatornákat. De egy gyári visszaállítás segített, most ok, csak még vmiből van HD és nem HD változat is, de majd ezeket átugrasztom, ha időm engedi

-spicc-

(#58610) TommyGun


TommyGun
őstag

Nekem is eltűnt az m4....135500on nincs jel....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#58611) Intruder2k5 válasza TommyGun (#58610) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam megy, Győr Vác kézi meccs van, ha jól láttam.

(#58612) pjen válasza Intruder2k5 (#58611) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is megy.Női meccs.

(#58613) TommyGun


TommyGun
őstag

Most pár napja átrendezték megint itt Miklóson...újra kerestettem ma mindent nem volt M4...namondom akkor ahogy mindig 135500/6000-on hozzácsapom, most ott semmi jel nem volt...

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#58614) Akosman válasza TommyGun (#58613) üzenetére


Akosman
aktív tag

Szigetszentmiklós?

(#58615) komarci válasza TommyGun (#58613) üzenetére


komarci
tag

Most szenvedtem fél órát az ügyfélszolgálattal M4 kereséssel kapcsolatban (Tököl, LG TV)
A megoldás: csatorna automatikus hangolásnál a hálózati azonosítónál KÉZI 1001 . Ezt kell beírni, és csatornakeresés és M4 meglett.
Remélem tudtam segíteni.

(#58616) SG42 válasza TommyGun (#58613) üzenetére


SG42
csendes tag

próbáld a 128500/6000-t
nálam itt vannak

(#58617) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Szomszéd topikban most találtam egy beszélgetést filléres DVB-T/T2/C vevőről, Alirol 4e pénz. Hátha valakinek jól jön.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58618) sandró60 válasza wwenigma (#58617) üzenetére


sandró60
addikt

Akinek azonnal kell nem biztos,hogy "jó vétel".Nekem Aliró 1 kábelrendelés már 2-hónapja úton van :(((
Hasonló árban az egyik fórumozó társ itthoni vételt ajánlott

(#58619) cof válasza sandró60 (#58618) üzenetére


cof
veterán

Nem is nekik szól ez. Mondjuk aki gondolkodik a Digire váltáson, esetleg tartalékba venne egyet.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58620) Gróf... válasza trec12 (#58570) üzenetére


Gróf...
aktív tag

Azt a 98%-ot hogy csinálod? Nálam a kilencvenet sem közelíti meg. (83 - 86)
Egyenesen a gépbe megy a kábel? Nincs elosztva? Milyen tuner?
Ugyan nincs az adással gond. Csak nagyon ritkán tapasztalok hibákat. De ha lehet jobb, akkor rámegyek...

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#58621) trec12 válasza Gróf... (#58620) üzenetére


trec12
addikt

El van osztva - anno még Vidanetesek csinálták :B van vagy 10+ éve is már - úgy megy a koax egy TechniSat CableStar Combo HD CI-be....

[ Szerkesztve ]

(#58622) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!
Nemrég kötötték be a Digi kábelt, Huawei ONT, bridge módban.
DVB-C be van kábelezve a falban az egész ház. Nem nagyon tudok mihez hozzányúlni (az előző tulaj csinálta). Elég jó minőségi munkát végzett, profik a csatlakozók. Hogy a falban mi van, azt nem tudom...

Panasonic tv, DVB-C jel infó:
Jelminőség: 12-16%
Jelerősség: 100%, meg sem mozdul.

A kép alapvetően jó, de van néha kockásodás. Direktbe az ONT-ba kötve is ez van, splitter nélkül.
Mellette van egy Tvheadend mini szerver, DVB-C stickkel. Azzal is minden működik. Nem tudom, hogy a Hauppauge sticknek mennyire pontos a jel/minőség kiírása. Most pont nincs bekötve, de megnézem.

Szerintetek lehet túl erős a jel? Ha 100% a jelerősség (vagyis túl erős), akkor a jelminőség csökkenhet 12-16%-ra?
Ha állítható csillapító kell, akkor konkrétan melyiket lenne érdemes megvenni?

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#58623) Watt25 válasza gurabli (#58622) üzenetére


Watt25
veterán

Rég jártam erre, sok minden nem változott, ezért a válasz sem: téma összefoglaló. (Esetleg még annyi, hogy mindegy.)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58624) gurabli válasza Watt25 (#58623) üzenetére


gurabli
senior tag

Olvastam az összefoglalót, pont onnan van az infó, abból adódik a kérdés.
Egyrészt, hogy 100% jelerősség mellett lehet e azért 15% a jelminsőség, a túl erős jel miatt? Vagy ha túl erős a jel, attól a jelminsőség még 80+%, csak mégis gond can a képpel.

A link az összefoglalóban pedig nem működik, hogy melyik jelcsökkentő kell.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#58625) oporto


oporto
csendes tag

Valaki használ USB-s dvb-c tunert a DIGI vételéhez? Egy VU+ UNO 4K SE készülékhez szertetném használni. Van kifejezett DIGI-hez való, vagy bármelyik tuner megfelel?

(#58626) M_AND_Ms válasza oporto (#58625) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Bármelyik, ami Dvb-c képes

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#58627) Watt25 válasza gurabli (#58624) üzenetére


Watt25
veterán

Egyrészt, hogy 100% jelerősség mellett lehet e azért 15% a jelminsőség, a túl erős jel miatt?
De ott van a válasz. (Illetve a linkelt blogban lévő videóban.)
A link az összefoglalóban pedig nem működik, hogy melyik jelcsökkentő kell.
A link jó, mindegy, mit választasz.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#58628) rothfb


rothfb
veterán

Nem tudom, volt már e...
link

(#58629) mpo válasza rothfb (#58628) üzenetére


mpo
veterán

Nem, köszi.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58630) leslieke válasza rothfb (#58628) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Jöhet az ios verzió is. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#58631) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

T-home UPC és Invitel volt nálunk.

A DIGI átvette az Invitelt. Most húzzák az optikai kábelt a környéken.

A kérdésem az lenne, hogy ezen az újonnan kiépített hálózaton lesz-e analóg adás?

Jelenleg UPC van, ami szintén újonnan épített hálózat és ott például nincs analóg adás, emiatt minden tévéhez kellett CI kártya vagy beltéri egység, ami plusz költség.

Szóval, már csak emiatt érdekelne, hogy diginél lesz-e analóg vagy, hogy több csatorna jön-e kódolatlanul digitálisan, mint a UPC-nél?

Köszi: RR

═════════════════════════════════════════

(#58632) Intruder2k5 válasza RootRulez (#58631) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van analóg adás is, ha jól rémlik valami 50-60 csatorna, de a DVB-C adások 95%-a is szabadon fogható, kártya csak az HBO, DIGI Film, meg talán a felnőtt csatornákhoz kell.

(#58633) pjen válasza Intruder2k5 (#58632) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom hol,de nálunk 26 DVB C csati fogható szabadon.

(#58634) cof válasza pjen (#58633) üzenetére


cof
veterán

Eltévedtél kicsit szerintem. Ez a Digi topik, nem UPC. :D

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58635) pjen válasza cof (#58634) üzenetére


pjen
félisten

Azt irja jelenleg upc van.Én arra válaszoltam.

(#58636) Intruder2k5 válasza pjen (#58633) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan nem tudom mennyi, de körülbelül 120 DVB-C csatorna fogható kódolatlanul a DIGI FTTH hálózatán.

A kérdés az volt, hogy "diginél lesz-e analóg vagy, hogy több csatorna jön-e kódolatlanul digitálisan, mint a UPC-nél?"

[ Szerkesztve ]

(#58637) cof válasza pjen (#58635) üzenetére


cof
veterán

De hát a Digi TV-ről érdeklődött nem az UPC TV-ről.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58638) DaDa válasza RootRulez (#58631) üzenetére


DaDa
senior tag

Nálunk csak a kódolt adásokhoz (hbo, filmbox stb..) kell ci kártya vagy box. A diginél nem kell a felhasználónak semmilyen box vagy kártya a digitális vagy analóg csatornákhoz sem. Ez az egyik oka, hogy még digis vagyok. 3 tv-n megy minden adás egy fillér többlet költség nélkül. És mindegyik tv a saját távirányítójával.

[ Szerkesztve ]

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

(#58639) pjen válasza cof (#58637) üzenetére


pjen
félisten

Rendben elb@sztam.Bár én tényleg UPC ben voltam.

(#58640) pjen válasza Intruder2k5 (#58636) üzenetére


pjen
félisten

Ok.alvás van. :W

(#58641) RootRulez


RootRulez
félisten

Köszi a válaszokat!

Nos akkor a gigabites net mellett ez is komoly fegyvertény lehet a váltás mellett.

Bár emlékeim szerint két éves hűséggel kötöttem a upc-t, szal legkorábban nyáron válthatok.

Addigra legalább kiforr, hallok tapasztalatokat.

Egyébként a korábbi Invitel nettel felénk sok volt a probléma, és ezek digi név alatt is fennáltak/fennállnak (napi több szolgáltatáskoesés, akár rendszeresen több naponkeresztül, hasonlók).

Gondolom ez az új hálózat új alappokra helyezi a szolgáltatást és kiküszöböli az eddigi problémákat.

═════════════════════════════════════════

(#58642) gahor72


gahor72
aktív tag

Sziasztok!
Az anyósomnak a konyhában van egy 1000éves kis tv-je. Digi kábel tv előfizetése van.
Milyen egyszerű settop box kéne a kistv elé, h tudja nézni a nóta tvt. :DDD

(#58643) pjen válasza gahor72 (#58642) üzenetére


pjen
félisten

A legegyszerűbb, ha bérel egyet a DIGI től.Egyébként bármelyik ami tud DVB C t és van rajta olyan kimenet amilyen bemenet van anyósod Tv jén.

[ Szerkesztve ]

(#58644) gahor72 válasza pjen (#58643) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ez egy kb 30cm kép átlójú tv. Fölösleges bérelni egy fhd boxot. Gondoltam veszek vmit 2000-ért. Csak h mire figyeljek, DBV-T\C stb. Digi digitális csatornái kellenek, semmi kódolt... :P

(#58645) cof válasza gahor72 (#58644) üzenetére


cof
veterán

Analógon is jönnek a csatornák, igaz nem annyi mint digitálisan. De itthon 2000 Ft-ért nem kapsz új DVB-C BOX-ot sehol.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58646) pjen válasza gahor72 (#58644) üzenetére


pjen
félisten

DVB C és mondom a ki és bemenetre figyelj.2 K ért nem hiszem, hogy kapsz, de legyen szerencséd.A DIGI jönnek az analóg csatik is.Esetleg dugd be a koaxot egyből a Tv be és indíts egy csatorna keresést.

(#58647) gahor72


gahor72
aktív tag

2000 csak tipp volt. Az euronixban van 11k-ért.
Nem én fizetem. :DDD

(#58648) Pasa


Pasa
csendes tag

Analógon sajna nincs Nóta Tévé. SD boxot időnként lehet találni hirdetési oldalakon úgy 3-4 ezerért, csak pár éven belül használhatatlan lesz, mert csak HD csatik maradnak. Nálunk is van használatban egy tíz éve vásárolt Vantage típusú "buta" box, 17 centis autós monitort hajt meg. :)

(#58649) Intruder2k5 válasza Pasa (#58648) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Attól, hogy egy adás HD, még tudod nézni SD boxszal. Persze más kérdés, ha valami korszerűbb tömörítést használnak, amit egy régi box már nem támogat.

[ Szerkesztve ]

(#58650) cof válasza Pasa (#58648) üzenetére


cof
veterán

Nálam már most is használhatatlan lenne a régebbi MPEG2-es BOX, mert itt már az SD-nél is MPEG4-et használnak.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.