Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58301) yechtech válasza cof (#58299) üzenetére


yechtech
csendes újonc

Én pedig az Euronews-t és az OzoneTv-t szeretném. Sávszélesség és üres frekvencia van rá, pénz és akarat nincs rá. A Digi minimális befektetésből akar maximális profitot elérni, ezért fapados az előfizetési ár is.

(#58302) pjen válasza yechtech (#58301) üzenetére


pjen
félisten

Azért olcsó mert magas profitot akar,ez elég fura.Nekem van voda és DIGI is.Kiegészítik egymást.Ozone t sose nézek,a DIGI saját természetfilm csatornáit viszont elég sokat.

(#58303) anrab válasza yechtech (#58301) üzenetére


anrab
addikt

A lehetőség adott, keress olyan szolgáltatót ami nem fapados.
Nem nyom senki kést a torkodnak.

(#58304) MDanny válasza yechtech (#58301) üzenetére


MDanny
senior tag

Az OzoneTV az utóbbi időben elvesztette a sajátosságát. Mára már a műsorok közben is ajánló-reklám-ajánló, nem csak a műsorok között. A műsorok többsége a Discovery/History/Spektrum csatornákon futó műsorok, a saját gyártású műsoraik pedig mind elérhetőek a csatorna weboldalán. Ez már nem az, ami kb. egy éve volt, akkor még értelme is lett volna. :(

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#58305) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szeretnék kérni tőletek egy kis segítséget, helyileg XV. kerületben élek, panel. Adott kettő LG tv(majdnem ugyanaz a típus), csatoltam egy fotót a coax kabelról. Bejövő coax belemegy egy elosztóba és onnan kettő kábel a két TV készülékbe.

Sajnos a bejővő coax nem áll paszentosan, kijár könnyen. Ha nem érintkezne rendesen akkor egyáltalán nem lenne adás.

Egy jó ideje az internettel is van valami gond, tudom ez másik topik. Nem tudom köze van-e a kettőnek egymáshoz: csak 100Mbit/s van le és feltöltésben is. Úgy volt, hogy a Digi kjön(ez kb. egy hónapja volt), azóta semmi nem történt. Elmondásuk szerint a lépcsőházban gond van valamelyik eszközzel.

Kb. 1-2 hete azt tapasztalom, hogy a hálóban lévő TV lészüléken a közszolgálati csatornákon nincs egyáltalán jel(M1, M2, Duna, M5, Duna World), RTL Klub sem megy.

Ugyanakkor a nappaliban lévő TV készüléken semmilyen jelegű gond nincs, az emlíitett csatornák működnek. Szerintetek mi lehet a gond? Csináljak esetleg egy újrahangolást a hálóban lévő TV-n?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58306) garga01 válasza allein (#58305) üzenetére


garga01
senior tag

Érdemes lenne a csatlakozókat lecserélni (újat krimpelni, vagy csavaros F csatlakozót feltenni). Elosztót pedig egy jobbra cserélni, habár képen nem látszik, de ha arany színű címke van rajta akkor mindenképpen kuka.
Helyette pl. ezek közül valamelyik:
[link] [link] [link]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#58307) allein válasza garga01 (#58306) üzenetére


allein
addikt

Szia, köszönöm a tippet. MI okozhatja nálam az említett hibát?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58308) 4Grider válasza allein (#58307) üzenetére


4Grider
nagyúr

A helyéről kijáró koax mellett komoly a kérdésed?

(#58309) allein válasza 4Grider (#58308) üzenetére


allein
addikt

Úgy gondolom, hogy amennyiben a koax nem érintkezne rendesen, akkor egyáltalán nem lenne adás? Roszzul feltételezem?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58310) qnadam válasza allein (#58309) üzenetére


qnadam
veterán

igen.
a nagyfrekvenciás dolgok kicsit másképp működnek, mint egy elemből, kapcsolóból és laposelemből álló áramkör.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58311) Pasa válasza allein (#58305) üzenetére


Pasa
csendes tag

Bocs, jól látom, hogy a bejövő kábel nem az elosztó bemenetén van? A középső a bemenet, a két oldali a két kimenet.

(#58312) speter33 válasza Pasa (#58311) üzenetére


speter33
aktív tag

Én is ezt néztem.
Vagy lehet hogy alul megy át a nappaliban lévő tévébe?

[ Szerkesztve ]

(#58313) allein válasza Pasa (#58311) üzenetére


allein
addikt

A két oldali a két TV-be megy, középre pedig a digi koax bejövő.

(#58312) speter33 - Igen, alul megy át a nappaliba.

(#58306) garga01 - arany színű címke van rajta, de időközben rájöttem, hogy a TV-ben a koax kábel nem csatlakozott rendesen :W

Most már működik a többi csatorna is, ettől függetlenül veszek egy újat helyette. A gond az, hogy Digi szerelő mindenképpen kell mert a Digi koax kábel sajnos nem áll stabilan a csatijában és nekem nincs olyan spéci fogom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#58314) Veron


Veron
őstag

most kötötték be a szolgáltatás csomagot: net hibátlan, telefon nem érdekel, TV nem működik.
koaxon összekötöm a TV-t a modemmel (több kábelt is próbáltam), majd a TV-n az auto hangolásra megyek, de nem talál egyetlen csatornát sem. hívtam a Digit, szerintük minden rendben van. felvettek egy hibajegyet, ha akarom kijönnek.
valaki találkozott már ilyesmivel, én bénázok el valamit?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#58315) speter33


speter33
aktív tag

Srácok, ha szeretném 5 készülékre szétosztani a tévét, akkor el kell kezdenem logisztikáznom?
PL. fontos hogy a tévék milyen sorrendben, milyen messze, melyik emeleten, melyik elosztóból táplálkoznak?
Jobb 1 db nagy elosztó, vagy elég pl. 3 db 2-es is?
Van előny, hátrány?
Köszönöm a segítséget előre is :R

(#58316) 4Grider válasza speter33 (#58315) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálunk 30 éves kábelek futnak a falban, itt nem kellett logisztikázni 6 db tv-hez. De itt ftth van, azaz az ont-nál indul a koax. Fttb esetén már fontosabb a jó minőségű koax és a megfelelő csatlakozók, hiszen a bekötési pontnál nem full jelerősséggel indítasz.

(#58317) speter33 válasza 4Grider (#58316) üzenetére


speter33
aktív tag

Szintén ftth.
Akkor nem kell ezek szerint túlmisztifikálnom ezt a dolgot.
Elosztó, koax, kész :DDD

(#58318) 4Grider válasza speter33 (#58317) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ráérsz akkor agyalni, ha 90% alatti jelszint lesz valahol. Nálam egyébként csillagpont van, azaz egyetlen nagy osztó.

(#58319) speter33 válasza 4Grider (#58318) üzenetére


speter33
aktív tag

Oké, köszi :R
Gondolom akkor az a cél, hogy a legkevesebb koaxból oldjam meg.
Ne legyenek benne felesleges körök, méterek.

(#58320) qnadam válasza speter33 (#58319) üzenetére


qnadam
veterán

három darab kettes osztó egész biztosan nem lesz elég :D
ha sorba akarod a tévéket felfűzni, akkor lehet hogy egy-egy leágazó (tap) elegánsabb megoldás lenne, de valószínűleg sima kettes osztókkal is elég jel fog jutni az utolsónak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58321) qnadam válasza Veron (#58314) üzenetére


qnadam
veterán

ha analóg tévéadókat se talál, akkor valószínűleg nem jön ki jel. viszont ha egy eszközt kaptál (az ont-ből jön a tévé meg az internet is), akkor lehet hogy nem aktiválták még a tévét rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58322) Veron válasza qnadam (#58321) üzenetére


Veron
őstag

nem, analógot sem talál. viszont az ONT menüjében ez található:
CATV State: Enable
CATV Received Power:-4.33 dB
mCATV RF Power: 19.88 dBmV
Emellett a call center is mindent rendben talált :F

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#58323) qnadam válasza allein (#58313) üzenetére


qnadam
veterán

A gond az, hogy Digi szerelő mindenképpen kell mert a Digi koax kábel sajnos nem áll stabilan a csatijában és nekem nincs olyan spéci fogom.

van olyan csatlakozó, amihez nem kell külön szerszám.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58324) ricsics


ricsics
csendes tag

Sziasztok!

Olyan boxot keresnék, amivel tudok kódolt csatornákról úgy is rögzíteni, hogy azt később ne csak a felvevő eszközön, hanem mondjuk PC-n vagy TV-n is meg lehessen nézni. Amim most van Amiko boxom, az is sajnos csak addig tudja visszajátszani, amíg benne van a konax kártya.

Vagy amit keresek az csak TV tunerrel lehetséges? Régen volt a Technisat Cabelstar usb-s tunere, ami nagy favorit volt annak idején, ha jól emlékszem, de ilyesmiket manapság már nem igen látok sehol.

(#58325) speter33 válasza qnadam (#58320) üzenetére


speter33
aktív tag

Igazad van, persze, nem elég a 3 db kettes elosztó :DDD

(#58326) Veron válasza Veron (#58322) üzenetére


Veron
őstag

kijött a DIGI, mért és mindent rendben talált, mint az ONT-nál, mind a TV-nél. viszont a TV-t (10 éves LG) nem tudtuk rávenni, hogy találjon bármilyen analóg csatornát is. itt hagyott a szerelő egy set top boxot, így működik.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#58327) Flashget válasza somez (#58268) üzenetére


Flashget
félisten

Jövőben jól jöhet. :)

Realme GT Master Edition

(#58328) szatomi30


szatomi30
tag

pz6t

Sziasztok!

Samsung LE40F86BD FullHD televízióval rendelkezem, Digi TV kábel tv alapcsomag van bekötve. A probléma hogy nem látom az összes csatornát (a meglévők sem jó minőségűek), HD csatornák abszolút nincsenek. Ha minden igaz a tv-m DVB-T tunerral rendelkezik és dekóderre lesz szükségem, az összefoglalót elolvasva ha jól gondolom ez a probléma.
Azt szeretném kérdezni, hogy ennek beszerzése hogyan működik? Magán úton avagy a Digin keresztül? Illetve pontosan milyen dekóderre lenne szükségem?
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#58329) pjen válasza szatomi30 (#58328) üzenetére


pjen
félisten

A digitől is bérelhetsz boxot,vagy vehetsz is.10 K körül már egész normálisat kapsz.DVB C kell.

(#58330) szatomi30 válasza pjen (#58329) üzenetére


szatomi30
tag

Köszönöm a válaszod. Mindenképp vásárolni szeretnék. Melyik márkát ajánlod?

(#58331) pjen válasza szatomi30 (#58330) üzenetére


pjen
félisten

Nekem Amiko van,de a többi is jó.

(#58332) szatomi30 válasza pjen (#58331) üzenetére


szatomi30
tag

Rendben, köszi a segítséged! :R

(#58333) Zoshi85


Zoshi85
aktív tag

Sziasztok. Egy kérdést tennék fel. Nem teljesen számitógépes, de hátha itt is van aki tud segiteni. Digi optika. Stb. Mivel felujitás is volt nálunk mindent újra kábeleztem. Új tv kábel, előre szerelt. Olyat csinál a tv, hogy bizonyos frekik, pl 135.500 és a végén lévő 770 es csatornákat van hogy nem találja. 10 15 mp is kelhet ritkán több hogy bejöjjön, de van hogy bejön egyből, ha megtalálja akkor tökéletesen megy, nem szaggat semmi. Szomszéd szobába régi kábellel nincs ilyen gond. Ez milyen hiba? Kábel? vagy mivel alacsony és magas frekiről van szó valmi zavarhatja? De csak nálam, és az új kábel óta. Direkt ilyet vettem.. Ami előre szerelt. Köszönöm a segítéget. :)

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#58334) Zoshi85 válasza Zoshi85 (#58333) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

[link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#58335) 4Grider válasza Zoshi85 (#58333) üzenetére


4Grider
nagyúr

Néha előfordul, hogy ftth területeken túl erősre sikerül a jelszint, és azt a tv-kben lévő tunerek egy része nehezebben viseli. Ilyenkor elég jellemző a nálad lévő jelenség. Ezen az újabb és jobb minőségű kábel és osztó pont ront.
Első körben tehát meg kellene nézni, hogy ezeken a frekvenciákon milyen jelszintet jelez a tv-d diagnosztika része, amikor épp van adás (összehasonlításképp párhuzamosan a másik tv-n milyen a jelszint). Ha a túl magas jelszint okoz gondot, akkor vegyél és tegyél be egy állítható csillapítót.

(#58336) Zoshi85 válasza 4Grider (#58335) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Én tvm:
[link]
Másik : [link]

Tehát az az erősebb, és ott nincs ilyen gond.

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#58337) Zoshi85 válasza 4Grider (#58335) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

És csak 3 4 frekivel csinálja. 114 135.. 362.. Most csináltam mérést, most pl az emlitett, és amit már mutattam az most jó. Teljesen változó.. [link] [link]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#58338) 4Grider válasza Zoshi85 (#58337) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez alapján pont valami kábelezési gond lesz nálad, mert ekkora jelszint különbségek nem lehetnek a frekvenciák között.

(#58339) Zoshi85 válasza 4Grider (#58338) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Ez azért érdekes mivel a másik szobában lévő az maradt a régi kábel, ráadásul én raktam össze 2 darabból, toldva van.. [link] Nálam meg zsír új előre szerelt van... Itt az elosztó bal megy hozzám.. [link]
És ha bejön nem akad semmi. Tökéletesen megy... És csak pár freki..

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#58340) 4Grider válasza Zoshi85 (#58339) üzenetére


4Grider
nagyúr

A képeket elnézve tartom a véleményem. Az új kábel innen nézve egy fos.

(#58341) Zoshi85 válasza 4Grider (#58338) üzenetére


Zoshi85
aktív tag

Régi kábellel minden ok 100 jelszint.. Annyi.. 3000 ftos kábel kuka..
Igen.....

[ Szerkesztve ]

Xbox Series X - XLive: ZoshiSXHUN // PlayStation 5 - Psn: ZoshipsHUN https://linktr.ee/Zoshi85

(#58342) bolic


bolic
őstag

Megtaláltam a M4 Sport+ csatornát a megszűnt Duna World-ön van. :K ;]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58343) redzsi válasza bolic (#58342) üzenetére


redzsi
senior tag

Szerencsére nem szűnt meg: "2020. szeptember 12-től az M4 Sport+ indulása miatt a hétvégi adásidő 16 órára csökken (0-14, 22-24)"

(#58344) Akosman válasza redzsi (#58343) üzenetére


Akosman
aktív tag

Azt hittem,hétköznap is lesz M4 Sport+. Most ránéztem a Duna World műsorára,és látom valóban csak hétvégén sugároz az M4 Sport+. Legalább annyi előnye lett,hogy minden szolgáltatónál HD minőségre váltott a sugárzás.:)

(#58345) MDanny


MDanny
senior tag

Jó ez a HGTV, legalábbis eddig szívesen néztem a pocsék képminőség ellenére, de az, hogy elsejétől kb. 10 percenként román reklám megy, az valahogy elvette a kedvemet.

Szintén szeptember elsejétől az OzoneTV-n is műsoron belüli reklámok sokasága, a műsorstruktúra alig emlékeztet egy (korábban) környezettudatos, "zöld" tematikájú csatornára. Hétvégén délelőtt is nagyon muszáj volt egy egyórás televíziós vásárlás. Ma már felesleges lenne számomra, hogy bekerüljön kábelre.

Discovery fronton talán az Animal Planet lenne, ami még tud újdonságot nyújtani, a Science sem olyan, mint régen volt, ezeréves műsorokat ismételnek unalomig.

A Travel volt a nagy kedvencem még régen, de ez már mindenről szól, csak az utazásról és látványosságok bemutatásáról nem.

Számomra már csak a History2, a Euronews és esetleg egy magyar nyelvű Crime+Investigation lenne érdekes, de egyre kevésbé érdekel már a tévézés.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#58346) mpo válasza MDanny (#58345) üzenetére


mpo
veterán

A Science megszűnésekor kerültem a Digi Life és Digi World csatornákat, esténként mégis az utóbbin kötök ki, mert a többi ismeretterjesztő állandóan ismétel vagy gyönge a műsor.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58347) M_AND_Ms válasza mpo (#58346) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

...egyre jobb dolgok vannak a Digi csatornákon
nem valóságshow szerű ökórködések, minimál reklám és remek hd kép

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#58348) cof


cof
veterán

ZTE F618 ONT CATV Led világít de TV azt mondja, hogy nincs jel, internet van. Újraindítottam az ONT-ot hátha, de nem megy a TV.

Én azt hittem, hogy akkor a Led sem világít ha baj van a TV-vel.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58349) cof válasza cof (#58348) üzenetére


cof
veterán

Közszolgálati adók és Digi infó is megy, semmi más nem.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58350) mpo válasza cof (#58349) üzenetére


mpo
veterán

Az utolsó 5 hsz-t olvasd el.
Nem estél bele?
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.