Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58801) Flashget válasza dh66e (#58773) üzenetére


Flashget
félisten

Van. 4 eve felhuztak minden emelet, minden lakasahoz az optikat es ennyi. Dobozokat 1 darabot se szereltek azota se. Szoval FTTB-n toljuk meg mindig Kispesti ltp.

Realme GT Master Edition

(#58802) Akosman válasza zoli62 (#58799) üzenetére


Akosman
aktív tag

Igen. Lemondani letudod.😊

(#58803) kungzi


kungzi
veterán

Üdv

Közszolgálati csatikon 100% jelerősség és 100% jelminőség mellett szétesik a kép, mert 20-30 között ugrál a bithiba és valamikor felugrik 2000-re és elmegy a jel. Ez túl erős jel, vagy mi okozhat ilyet? Csillapítással tudnám helyrehozni? Légyszi segítsetek. Köszönöm szépen

(#58804) cof válasza kungzi (#58803) üzenetére


cof
veterán

Igen. Szerezz be egy állítható/tekerős csillapítót.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58805) gahor72 válasza Flashget (#58801) üzenetére


gahor72
aktív tag

Hello!
Nálunk kb 2hónapja barkácsolt a digi "hálózat fejlesztés" címen. Nyitva kellett hagyni a villanyóra szekrényt. De bele nézve nem láttam semmi változást. Azóta semmi hír. Az utca kereső még mindig fttb-t dob fel lehetőségnek.
Kispest, Rákóczi utca ltp.
Mondjuk az 500-as fttb hibátlan.

(#58806) mpo válasza gahor72 (#58805) üzenetére


mpo
veterán

Nálam sincs gond az 500-as FTTB-vel, ha mértem, mindig 500/300 volt.
Már 200 méterre tőlem dolgoznak a szerelők, húsvétig ideérnek.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58807) Flashget válasza gahor72 (#58805) üzenetére


Flashget
félisten

Nalunk illyen papir a nyaron volt kiragasztva azota is jonnek ;)
Nalunk is tokeletes az 500GB...........egy a bokkeno 1000-re van az elofizetesunk :)

Realme GT Master Edition

(#58808) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TV-nek megint annyi... RTL, TV2, stb. nézhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#58809) zolyma


zolyma
csendes tag

Megint kábelt vágtak? Most legalább a tv2 se megy 😁

(#58810) Bal0924


Bal0924
aktív tag

Már megint baj van az adókkal, vagy csak nálam?

(#58811) TomBond válasza zolyma (#58809) üzenetére


TomBond
aktív tag

Szolnokon is kuka a tv szolgáltatás! (bármelyik csatorna) :-(
A net rendben van!

[ Szerkesztve ]

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#58812) Killerlaca


Killerlaca
senior tag

Sziasztok!

Másnak is teljesen ,meghalt a digi TV Győrben?
Minden adás darabokra esik és meg áll a kép.

Köszi

Asus Z170 pro Gaming, i7-6700K, GTX 1060 6GB, OCZ 60GB, Corsair 8GB, Sharkoon 500W

(#58813) Akosman


Akosman
aktív tag

Országos hiba van a Diginél. Másik szolgáltatónál nincs gond a csatornàkkal.

[ Szerkesztve ]

(#58814) zolyma


zolyma
csendes tag

Híradó eddig hibátlan az rtl-en.

(#58815) Akosman


Akosman
aktív tag

(#58816) Bal0924 válasza Akosman (#58815) üzenetére


Bal0924
aktív tag

Én miért nem kapok ilyeneket..
(költői kérdés volt..)

(#58817) zsolti72837 válasza Bal0924 (#58816) üzenetére


zsolti72837
őstag

Ez FB-on egy komment lesz szerintem. :D
[link]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#58818) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!
Jó hír, Bácsalmáson több helyin is dolgoztak a héten a Digis szerelők és ma úgy látom már választható a településlistából, illetve Mélykút is! Utcából habár még nem mindent enged, de gondolom folyamatosan lesz rá lehetőség, ahogy haladnak! :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#58819) mpo


mpo
veterán

Tegnap elkaptam két Digi szerelőt és elmondtam, mit szereltek a barátomnál.
Azt mondták, ha nehéz új kábelt a lakásban elvezetni, akkor egyesítik az UTP+telefont egy Y elosztóval rögtön az ONT után, majd a másik végén ugyanígy szétosztják.
Igaz, hogy 100 Mbit lesz, de megoldották.
Na ez nem igazán FTTH 1000 Mbit.
Csak a telefont kellene közelebb vinni az ONT-hez és megoldódna.
A 1272-n kell bejelenteni, mert ők szerelők, a hibajavítást más csapat végzi.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58820) cof válasza mpo (#58819) üzenetére


cof
veterán

Ezt megoldanám én magamnak, miért hívnék ki szerelőt? Lakáson belül az ügyfél feladata a kábelezés.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58821) mpo válasza cof (#58820) üzenetére


mpo
veterán

Soha nem én húztam ki kábeleket (tv, telefon, internet) akár Vidanet, akár Digi előfizetőként.
Legfeljebb fölszámolják az anyag és munkaköltséget.
Ha nem működik a tévé jól, akkor meg cserélnek egy splittert, akár ingyen.
Nem nálam van ez, itt még FTTB van és jól működik.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58822) cof válasza mpo (#58821) üzenetére


cof
veterán

Igen olvastam az előzményeket, 2 hetes sztori kb. Hát én simán kihúznám a plusz kábelt, és már minden úgy működne régen ahogy annak működnie kellene, nem Digis szerelőket vadásznék, ha nincs hozzáértés akkor egy maszekot.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58823) mpo válasza cof (#58822) üzenetére


mpo
veterán

Tegnap én is ezt javasoltam, hogy a telefonkábelt vigye el az ONT-ből.
A lényeg, amit itt próbálok elmesélni, az a szerelők hozzáállása.
Úgy kellene otthagyni, hogy minden működőképes az FTTH előfizetésnek megfelelően.

[ Szerkesztve ]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58824) milan26 válasza mpo (#58823) üzenetére


milan26
senior tag

Igen, így kellene, ha igényes lennél. De ha szigorúan nézed, akkor úgy hagyták ott, mert a lakàs első eszközéig tartoznak felelősséggel, ami az ONT. Addig meg megvan. Ahol nem lehet plusz kábelt behúzni, ott is meg lehetne oldani, làsd topik összefoglalót. De ahhoz plusz eszköz kell, ami plusz pénz.

(#58825) Roli90


Roli90
újonc

Sziasztok,

Adott egy Nanocell-es LG tv amire Digikábelről szeretnék műsort rögzíteni egy 64 gigás pendrive-ra, viszont eddig volt hogy fél órát rögzített az 1-2 órás műsorból, ma egy fél órásból csupán 3 percet, van ötletetek, hogy mitől lehet ez? :W
A pendrive-on nagyjából 20 gigányi szabad hely van.

(#58826) rothfb válasza Roli90 (#58825) üzenetére


rothfb
veterán

Milyen fájlrendszer van a pendrive-on?

(#58827) 4Grider válasza Roli90 (#58825) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem Philips-en kb. 20 GB kellett az automatikus timeshift-hez. Van timeshift a tv-den?

(#58828) gatto_ válasza Roli90 (#58825) üzenetére


gatto_
senior tag

Pendrive és pendrive között is óriási különbségek vannak. USB2 USB3, 100 féle sebesség szabvány, a minőségről már nem is beszélve. És a pendrive nem is erre van kitalálva. Nekem az LG B9 Oledem nem is hajlandó pendrive-ra live playback-et indítani, pont ezért. Vegyél erre a célra egy hordozható 120GB-os ssd-t és minden gondod megoldódik.

(#58829) pjen válasza Roli90 (#58825) üzenetére


pjen
félisten

Próbálj HDD t.Nekem van 2 Lg Tv is.A pen es felvétel hol megy-hol nem, de inkább nem.HDD n mindíg jó.

(#58830) garga01 válasza Roli90 (#58825) üzenetére


garga01
senior tag

Nekem az LG smart tv nem is enged, csak HDD-re rögzíteni. Pendrive esetén kiírja, hogy csatlakoztassak HDD-t.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#58831) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Tesómnak van egy LG C9 tv-je, és most hívott hogy a Guide/Programkalauz nem tölti be a csatornainfókat. Küldött egy képet is a hibáról. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy ez ilyen?

(#58832) 4Grider válasza Ronam (#58831) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legtöbb mai tv-ben állítható, hogy a guide-nak mi legyen a forrása. Állítsa át a másik lehetőségre...

(#58833) Pityu89 válasza Ronam (#58831) üzenetére


Pityu89
senior tag

Szerintem az összes LG ilyen... akkor tölti be ha az adótt muxra mész.

(#58834) Roli90


Roli90
újonc

Köszi a válaszokat. USB3-as pendrive egyébként és ha jól emlékszem FAT-el formáztam meg. Timeshift több mint valószínű hogy nincs a tv-n.
A kommentek alapján elgondolkoztam SSD vásárlásán, viszont kérlek erősítsetek meg hogy itt csak hordozhatót vehetek, ami ilyen 15-20 ezer és nem jó a sima, PC-be való ami 7-10 ezer körül van.

(#58835) pjen válasza Roli90 (#58834) üzenetére


pjen
félisten

Vehetsz simát, akár HDD t is.+ külső házat amiben akár cserélheted is a meghajtót.Olcsóbb és nem titkosít, ha a ház tönkr menne.Nekem egy 160 gigás HDD van külső házban évek óta.

(#58836) bolic


bolic
őstag

Amiko-ba raktam be a külső USB SSD-et, azóta össze van kötve rendszeresen és nem húzom ki. :K

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58837) rothfb válasza Roli90 (#58834) üzenetére


rothfb
veterán

PC-be valót nehogy vegyél...
És ne fat-ra formázd, hanem ntfs-re.

(#58838) anrab válasza Roli90 (#58834) üzenetére


anrab
addikt

(#58839) rothfb válasza rothfb (#58837) üzenetére


rothfb
veterán

Természetesen a pc-be való esetében az alaplapra csatlakoztatható pci express-es változatra gondoltam... Olyat ne vegyél.

(#58840) pjen válasza bolic (#58836) üzenetére


pjen
félisten

SSD nél nem gond, hogy nincs trim funkció a Tv n?

(#58841) Joaqin1024


Joaqin1024
újonc

Sziasztok! (pz6t) :)

Két hete vettem egy új tv-t és amikor a hangerő 1-10 között van, zúg, süvít, nem is tudom, milyen hangot ad. A Samsung azt mondta szolgáltatói hiba , előtte is Samsungom volt semmi baj nem volt vele, a másik szobában is Samsung van , és ott semmi zörej nincs. csatoltam egy jel információt hátha mutat valamit, nekem laikusként csak annyit h a jelminőség 50, mind a HD, mind az SD, adásnál hallható, Bluetooth fejhallgatón, Netflix , HBOGO-n nincsenek ezek az észlelések. Remélem valaki hallott már ilyen esetről. Várom mielőbbi válaszotokat .

Köszönettel:

Márk

(#58842) Joaqin1024


Joaqin1024
újonc

A kép lemaradt...

[ Szerkesztve ]

(#58843) bolic válasza pjen (#58840) üzenetére


bolic
őstag

Tudom mi az a trim, de amiko beltéri egységen belüli részletre nem vagyok kíváncsi, az a lényeg hogy úgy működik mint a külső HDD. Nagyon imádom a külső SSD-et, olyan zajtalan, nem melegszik és nem vibrál. :R Leformáztam az amiko szoftver esetén, társítottam stb., most vár a további Discovery Channel felvételekre, sajnos nem adnak sugárzási jogot az Állítólag...-nak és Amcsi motorok (Orange County Choppers)-nek, az utóbbi egyelőre kellett volna folytatni, de nem folytatták egyéb anyagi gondok miatt (youtube-n megtudtam hogy a Senior Paul faháza el lett adva! :Y ). Sajnálom őket... :(

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#58844) Pityu89 válasza Joaqin1024 (#58841) üzenetére


Pityu89
senior tag

Hangold be próbaképpen MinDigTV adásokat. Ha ott is adja a zörejeket akkor a tv bajos. Ha nem akkor még leszűkíthető DVB-C Tuner problémára.

(#58845) mpo válasza Joaqin1024 (#58841) üzenetére


mpo
veterán

Ha a másik tévén jó a jelerősség és a jelminőség, akkor az ehhez a tévéhez vezetett kábel, csatlakozó hibás.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58846) trec12


trec12
addikt

Érkezik a TV Paprika HD

Király. Mondjuk a Film Now (Digi Film) lenne HD-ban azt inkább díjaznám... :K

[ Szerkesztve ]

(#58847) 4Grider válasza trec12 (#58846) üzenetére


4Grider
nagyúr

Többszörös a jogdíj HD csatornán. Így is kérdéses, hogy mennyire termeli ki a költségeit SD-ben adva 300 Ft-os havidíj mellett...

(#58848) szaboi6512


szaboi6512
őstag

Váratlanul hat HD-csatorna került be a DIGI kínálatába december 1-jén

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#58849) nfsu17 válasza szaboi6512 (#58848) üzenetére


nfsu17
veterán

azannya :R digi forever :R

(#58850) DaDa válasza szaboi6512 (#58848) üzenetére


DaDa
senior tag

Frekvenciát hol találom? Gugli nem segített.

"A világ különleges és bonyolult, akárcsak egy pók hálója. Ha megérinted egy fonalát, remegése végigfut az összes többi szálon. Mi nemcsak megérintjük a hálót, hanem bele is szakítunk!" - Gerald Durrell

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.