Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58701) Intruder2k5 válasza allfinanz (#58699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, akkor most megint az következik mint tavaly a Spíler 2-vel? Gondolom most mindenkinek ez fog kelleni.

(#58702) zsolti72837 válasza allfinanz (#58699) üzenetére


zsolti72837
őstag

Na erre kíváncsi leszek, hogy miket fognak majd adni.
Arena4 után jönnek ők is a többi mellé akkor. :D

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#58703) bksgbr


bksgbr
tag

No a mai nappal Egerben kikerültek a kínálatból a közszolgálati SD csatornák is, ahogy az az ÁSZF-ben is hirdetve volt [link]
Így most már nincsenek duplikált (SD és HD verziók) a csatornalistában, a csatornák vagy csak az SD, vagy csak a HD verziói vannak bent. Most már csak arra leszek kíváncsi, hogy az analóg kínálatot meddig tartják fenn.
Egyébként elég érdekes ez is (8. pont): [link]
Most akkor lesz IPTV a Diginél is, vagy mi a szösz?

(#58704) qnadam válasza bksgbr (#58703) üzenetére


qnadam
veterán

intiveltől örökölt iptv. hosszabb távon meg ki tudja :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58705) bksgbr válasza qnadam (#58704) üzenetére


bksgbr
tag

De az Invitel területeket most vették át? Nem korábban? Eddig nem volt benne az ÁSZF-be.

(#58706) 4Grider válasza Watt25 (#58698) üzenetére


4Grider
nagyúr

Elég nehéz mással magyarázni, hogy az összes vezetékes szolgáltató menekül a 694 MHz fölötti tartományból.

(#58707) Flashget válasza bksgbr (#58705) üzenetére


Flashget
félisten

Digi fapados ceg. Nem fog belebonyolodni ujabb nagy kiadasba ami az iptv-re valo atallast jelenti (visszanezhetos, rogzitos belterik) amig nem fejezi be a kovetkezoket:
1. Mobiltelefon halozat kiepitese
2. FTTB-rol valo atallas FTTH-ra

Inviteltol megorokolt iptv halozat miatt kell ASZF-be jelezniuk.
Amennyiben atallna a teljes halozatan, meggondolando masik szolgaltato valasztasa es ezt ok sem akarjak.

Realme GT Master Edition

(#58708) bksgbr válasza Flashget (#58707) üzenetére


bksgbr
tag

Igen, ez így lenne logikus, csak azon lepődtem meg, hogy ezek szerin még csak most vette/veszi át az Inviteles területeket, és ott már FTTH van, amit elvileg az Invitel épített ki, ugyanis ez áll az ÁSZF módosításban:
"K.2. FÜGGELÉK – IPTV SZOLGÁLTATÁS IGÉNYBEVEHETŐSÉGÉNEK FÖLDRAJZI TERÜLETE
2020. november 19. napjától Fótnak, Gödnek és Veresegyháznak a Szolgáltató FTTH hálózatával lefedett területe.
2020. november 26. napjától Ajkának, Csömörnek, Dunakeszinek, Szigetszentmiklósnak és Veszprémnek a Szolgáltató FTTH hálózatával lefedett területe.
2020. december 1. napjától Gyulának a Szolgáltató FTTH hálózatával lefedett területe."

Jó lenne, ha egy ilyen területen lakó leírná a tapasztalatát, úgy okosabbak lennénk.

[ Szerkesztve ]

(#58709) Nimda


Nimda
addikt

Mennyire jellemző, hogy az ügyfélszolgálatok kifogynak a CA modulból? A héten szerettünk volna előfizetni a prémium csatornákra, de az ügyintéző azt mondta, országos hiány van a kártyákból. Boxot tudott volna adni, de azt nem akartunk. Más is belefutott a napokban ebbe?

[ Szerkesztve ]

(#58710) anrab válasza Nimda (#58709) üzenetére


anrab
addikt

xv. ker-be tegnap mellettem adtak a másik ügyfélnek.

(#58711) Nimda válasza anrab (#58710) üzenetére


Nimda
addikt

Kispesti üf., sajnálkoztak, hogy nem jön szállítmány, ezért nem tud adni, és szerintük máshol sem érdemes próbálkozni, országos hiány van.
Visszaolvastam picit, nem újkeletű a probléma, csak kicsit fura nekem.

[ Szerkesztve ]

(#58712) csiki52 válasza Nimda (#58711) üzenetére


csiki52
tag

Régen meg lehetett "bundázni" ugy, hogy itt valakivel a fórumban mg tudtad beszélni, hogy leadja a boxot mert neki nem kell, és együtt mentünk be - tőle átvette nekem egyből kiadta, én igy jutottam HD boxhoz, akkor CA modul még nem volt.
Ma már nem lehet mert ha valaki lead azt be kell küldeniük a központba és onnan osztják ki, ki tudja hogyan, ujra szét.
Igy volt ez nem rég, mikor leadtam a wifi-sticket, az utánam következőnek nem adták ki mert be kell küldeni, és mivel az átvétel a gépen van rögzitve, nincs lehetősége.

(#58713) Termi16


Termi16
őstag

Sziasztok!

Van egy LG C7-es 55"-os tévém, amivel akadt egy kis probléma pár hete.

Digi kábeles előfizetésem van tv-re és gigabites net, set top box nélkül. Szóval van a "kis" doboz amibe jön az optikai kábel és onnan megy a Huawei routerbe a net.

A probléma az lenne, hogy pár hete hiányzik néhány közszolgálati adó, a helyük meg van ha újraprogramozom a csatornákat, de ha oda léptetnék akkor átlép rajtuk a tévé.
Pl rögtön a sima M1 hiányzik az 1-es csatornán, de a 2-esen ott az M1 HD, úgyhogy ez nem akkora para, meg amúgy sem nézem :D

Közben elolvastam a topik összefoglalót, de nem igazán nyugtatott meg....létezik hogy nincs megoldás? Nálam abszolút nem található a csatorna.

Ami érdekelne, az az M4 Sport HD lenne a foci miatt, de sajnos ebből hiányzik a sima és a HD verzió is. A sima talán a 7-es a HD pedig a 8-as lenne az alap kiosztásban, de nekem a 6-os csatorna (Duna) után azonnal a 12-esre lép, szóval minden ami közte van az kiesett. Ja igen, ez a kábeles kiosztásra érvényes, analógon ott van az m4 sport (nem a hd), de elviselhetetlenül szar képe van.

Próbáltam többször újrakeresni a csatornákat, illetve manuálisan megnézni a csatorna frekijét amit a digi ügyfélszolgálat ajánlott, de semmi. Kínosan figyeltem hogy az összes dolog be legyen jelölve hogy mindenhol keressen, teljes keresés stb, de egyszerűen sokadik próbálkozás után sincs m4 sport (se sima se HD, a digitiális csatornák között).

Van egy régebbi sima led-es LG TV-m is amit monitornak használok a hálóban, kivittem a nappaliba, rákötöttem erre az antennát és láss csodát, csatorna keresés után ott van az összes csatorna is 1-12 között és ennyivel több csatornát is talál összességében.

Szóval olyan, mintha a tévével lenne valami, de fogalmam sincs, hogy mi.
Szintén a digi ügyfélszolgálat szerint a DVB tunerrel lehet baj, de ehhez már nem értek.
Ja és persze eddig 1,5 évig tökéletesen megvolt az összes csati és az M4 Sport HD is, pár hete van ez az egész...

Utolsó mentsvárként próbáltam szoftvert frissíteni a tévén, de már a legfrissebb volt fent, úgyhogy nem tudom.

Bárkinek lenne még ötlete?

:R

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#58714) bksgbr válasza Termi16 (#58713) üzenetére


bksgbr
tag

Megkérdezhetem melyik település? Néhány település csatikiosztásából már kivették a közszolgálati SD csatornákat, így azok már csak HD-ban érhetők el (no meg persze analógon).

(#58715) qnadam válasza Termi16 (#58713) üzenetére


qnadam
veterán

írd be kézzel a 6000-es symbol rate-et.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58716) Termi16 válasza qnadam (#58715) üzenetére


Termi16
őstag

Próbáltam természetesen 135500-on, 136000-en, 135000-en, 5999-es SR-rel, 6001-es SR-rel is. Kiirja hogy jelerősség 100% meg most nem jut eszembe mi a másik infó, az is 100%, de mégsincs kép.

bksgbr: Budakeszin vagyunk, és valóban az m1-ből pl csak az SD hiányzik, de ami a lényeg lenne, hogy az M4 Sport-ból nincs se SD se HD.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#58717) SG42 válasza Termi16 (#58716) üzenetére


SG42
csendes tag

nemrég írtam: [link]
"próbáld a 128500/6000-t
nálam itt vannak"
talán nálad is itt lesz az M4 Sport HD

(#58718) modflow


modflow
veterán

Ha van egy TV-m amiben nincs digitális tuner, akkor mi is annak a kis eszköznek a neve, amit vennem kellene?
Kábeltvről van szó.

(#58719) Intruder2k5 válasza modflow (#58718) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

DVB-C vevő, set-top box, digitális beltéri egység, stb.

[ Szerkesztve ]

(#58720) modflow válasza Intruder2k5 (#58719) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, abból nem lehet rosszat venni ugye?
Bármelyik set top box jó mindegyik szolgáltatóhoz, ugye?
Van ebből ajánlott típus?

(#58721) modflow válasza modflow (#58720) üzenetére


modflow
veterán

Egy olcsó kellene. Szülőknek kellene egy HD Ready tv-hez.

(#58722) Intruder2k5 válasza modflow (#58720) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem nincs velük tapasztalatom, de itt az Amiko boxokat szokták emlegetni. A lényeg, hogy DVB-C képes legyen, és szerintem MPEG4-et kell tudnia. De majd segítenek akik tőlem jobban otthon vannak ebben.

(#58723) modflow válasza Intruder2k5 (#58722) üzenetére


modflow
veterán

Köszi.
Hú ezek ilyen drágák?
Azt hittem kb. 5-6 ezer.

[ Szerkesztve ]

(#58724) Intruder2k5 válasza modflow (#58723) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Talán használtan vannak annyiért is.

(#58725) levin70 válasza modflow (#58721) üzenetére


levin70
tag

[lAlcor HDC-3500 DVB-C Beltéri Egység] Fizetős nem csak az összes szabad hozzáférésű adások vétele

[ Szerkesztve ]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#58726) milan26 válasza modflow (#58718) üzenetére


milan26
senior tag

Szolgáltatótól is lehet bérelni, pár száz forint havonta.

(#58727) modflow válasza milan26 (#58726) üzenetére


modflow
veterán

Lehet az lesz. Rákérdezek, mennyibe kerül.
Köszi.

(#58728) levin70 válasza levin70 (#58725) üzenetére


levin70
tag

[Thomson THC 301 HD beltéri egység]

Húsz év múlva sokkal jobban fogod sajnálni azokat a dolgokat, amiket nem csináltál meg, mint azokat, amiket igen.

(#58729) Termi16 válasza SG42 (#58717) üzenetére


Termi16
őstag

Köszi, úgy néz ki én voltam a béna, a full gyári frekiken bejott a csatorna, csak miután beállítottam mindent és semmi nem látszott a képből még rá kellett nyomi a frissítés gombra. További poén hogy én csak az m4 sport hd-t programoztam be, de bejott a hiányzó másik 4 csatorna is.

Telefonszámomat megtalálod az adataimnál!

(#58730) gahor72 válasza levin70 (#58728) üzenetére


gahor72
aktív tag

Ezt vettem az anyósomnak az euronicsban, hibátlan.

(#58731) wwenigma válasza modflow (#58723) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

[link]

Ha raer nem regen irtam rola.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58732) HF77


HF77
őstag

üdv
holnap jönnek hozzánk optikai kábelt húznak be(társasház 3.emelet)...ez minőségben mit jelent? koax kábel marad, csak a netet érinti, vagy netán mindkettőt?
azt mondták kb 1 órás dolog...!

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#58733) Intruder2k5 válasza HF77 (#58732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Behúznak egy optikai kábelt egy olyan pontig ahol van 230V-os konnektor, és oda letesznek egy ONT-t. Tovább pedig abból fog menni a net UTP kábelen, és a TV koaxon, illetve esetlegesen a telefon RJ11-en ha van. Ha van olyan pont a lakásban ahol találkozik a 230V az UTP és a koax is, akkor az lesz az ideális hely az ONT-nak, ha nincs, akkor ki kell alakítani.

(#58734) modflow válasza wwenigma (#58731) üzenetére


modflow
veterán

Köszi. De ali azt írja, ez DVB-T2.
Nekem meg kábel tv-hez kellene.
Meg jó lenne a jövő hétre. :)

(#58735) wwenigma válasza modflow (#58734) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Basic System Fully DVB-T/T2/C compliant

Azert mondtam hogy ha ráér. ;)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#58736) Flashget válasza modflow (#58723) üzenetére


Flashget
félisten

Amiko Impulse 265 T2/DVB-C van. Ez a T2 annyit jelent, hogy jo az uj Mindig Tv csatornakhoz is, de mellette kabeltv tuneres is. Szoval azert ennyi 1 dobozban 2db tuner.
Mas kerdes a custom fw hssznalata Amikon mint korabban Alman.. ;)

Realme GT Master Edition

(#58737) szkristof05


szkristof05
csendes tag

Sziasztok! Szeptember 2-án beköttöték Mamámnak a DIGI kábel tv-t és még egy darab számlát se kapott,se szerződést, nem is kellett neki a bekötésnél kifizetni a díjat és felhivtuk az ügyfékszolgálatot kb 2-3 hete és ők azt mondták hogy hamarosan ki küldik postán a szerződést és semmi baj nem lesz!

(#58738) Intruder2k5 válasza szkristof05 (#58737) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Köszönjük az infót! :)

(#58739) HF77 válasza Intruder2k5 (#58733) üzenetére


HF77
őstag

köszi :R

voltak, bekötötték...
ők adtak egy nevet,jelszót az új ZTE eszközhöz...hol és hogy tudok új jelszót, nevet megadni?
köszi

[ Szerkesztve ]

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#58740) Intruder2k5 válasza HF77 (#58739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ismerem azt az eszközt, meg a nálam lévő Huawei egyébként is első naptól fogva bridge módban van, így nem is érhető el az admin felülete, de nyilván a DIGI internet topikban tudnak majd segíteni.

(#58741) HF77 válasza Intruder2k5 (#58740) üzenetére


HF77
őstag

köszi

xiaomi, tcl...csakis eredeti kínait

(#58742) pana0017


pana0017
senior tag

pz6t
Sziasztok!
Édesapámnak elromlott a merevlemezes DVD felvevője és mivel ez már nagyon elavult technika, valamilyen más megoldásra lenne szükség. A TV típusát sajnos most nem tudom pontosan, csak annyit hogy az adás CAM-on érkezik. Ebben az esetben az egyetlen megoldás a TV-hez csatlakoztatott merevlemez lenne? (amennyiben persze erre a készülék alkamas)

(#58743) milan26 válasza pana0017 (#58742) üzenetére


milan26
senior tag

Amiket fentebb linkeltek azok tudnak felvenni USB-n pl egy pendrivera. A Digi Smart Cam azért kellett eddig, mert van kódolt (előfizetett pl HBO) csatorna vagy a tv nem alkalmas vételre. Ha van kódolt adás akkor ezek nem jók, de biztos van belőlük olyan is, ami fogad kártyát, csak akkor kell kérni a digitől egy normál kártyát.

(#58744) 4Grider válasza milan26 (#58743) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha a tv nem lenne alkalmas a vételre, akkor a médiakártyával sem lesz benne dvb-c tuner...

(#58745) 4Grider válasza pana0017 (#58742) üzenetére


4Grider
nagyúr

PVR képes tv-k esetén a legkényelmesebb a csatlakoztatott merevlemez, miért keresel másik megoldást?

(#58746) milan26 válasza 4Grider (#58744) üzenetére


milan26
senior tag

Bocs. Azt hittem, hogy a Smart Cam képes kiváltani a TV Boxot is, de rájöttem már hogy nem. Önmagában nem alkalmas a vételre, csak az adások dekódolására, tehát a tv biztosan tudja az adások vételét. Szóval teljesen igazad van, ha képes a rögzítésre is a tv, akkor nincs egyszerűbb megoldás a csatlakoztatott merevlemeznél.

(#58747) pana0017 válasza 4Grider (#58745) üzenetére


pana0017
senior tag

Nem tudtam erről a megoldásról, utánanézek majd hogy képes-e erre ez a készülék. Köszönöm a segítségeket!

(#58748) 4Grider válasza pana0017 (#58747) üzenetére


4Grider
nagyúr

Te írtad, nem én:
"Ebben az esetben az egyetlen megoldás a TV-hez csatlakoztatott merevlemez lenne? (amennyiben persze erre a készülék alkamas)"

(#58749) GrUel


GrUel
csendes tag

Sziasztok!

Hirtelen egy panzióban kellett előkerítenem az M4 Sportot, mindent végig próbáltam, amit írtatok, aztán végül egyesével próbáltam a Mhzeket, mert a TV jelezte hol van valami jel.

128.000 Mhz volt a nyerő!

Aztán láttam, hogy vkinél hasonló volt a helyzet! Remélem segítettem!

Ja az M1 közben eltűnt :DDD

(#58750) Flashget válasza GrUel (#58749) üzenetére


Flashget
félisten

Benne van a tema osszefoglaloban: Esetleg érdemes megpróbálni 0,5Mhz-zel magasabb frekvenciát megadni (Például 135,5Mhz helyett 136Mhz-et.)

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.