Hirdetés

2024. június 9., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58151) #00137984 válasza bksgbr (#58147) üzenetére


#00137984
törölt tag

Digitális Kábel TV további költséget jelent. Set top box és a havi dijak költségeit nekem kell majd kifizetni. Év első felében még minden rendben volt, mert a H!T és a Discovery Channel nézhető volt. Eddig az 54 nézhető csatorna közül csak 10-et néztem és a DIGI sport és egyéb csatornák egyikére sem voltam kiváncsi... Comedy Central mellé a TV2 Comedy csatornára sem volt szükség vagy a következő szanálásra szánt csatorna a Comedy Central lesz... :F

[ Szerkesztve ]

(#58152) pjen válasza #00137984 (#58149) üzenetére


pjen
félisten

Upc nél alig van analóg.Ha a tv d nem tudja kérjél boxot.300 forintért a digi filmet is megkapod.

(#58153) rothfb válasza #00137984 (#58151) üzenetére


rothfb
veterán

Analóg szolgáltatásnál már egyik szolgáltató sem nézi az igényeidet. Van ami van, lesz ami lesz. De inkább egyre kevesebb lesz. Bár nem értek hozzá (majd kijavít valaki, ha nincs igazam), de az analóg csatornák is sávszélességet foglalnak. Ha kivesznek analóg csatornákat, sávszélességet szabadítanak fel. Amit aztán másra, korszerűbb dolgokra lehet használni.

(#58154) #00137984 válasza rothfb (#58150) üzenetére


#00137984
törölt tag

QLED Samsung TV. Egyből kettőt kérek és a visszajárót megtarthatod... :D
Ha ennyi felesleges pénzem lenne most, akkor nem az analóg kábel TV miatt panaszkodtam volna és a DIGI-s Set Top Box olcsóbban kijőhet... :)

[ Szerkesztve ]

(#58155) 4Grider válasza #00137984 (#58154) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nincs pénzed tv-re, akkor a UPC neked való. Ja, nem, de majd rájössz...

(#58156) #00137984 válasza 4Grider (#58155) üzenetére


#00137984
törölt tag

UPC kinálatában van Discovery Channel és a DIGI analóg kábel TV-n hiába van 54 csatorna, ha ezekből a 2 legfontosabb már nem nézhető. Nyilván a legegyszerűbb megoldást a Set top box adná, de akkor a sportműsorokat nem tudnám rögziteni.

(#58157) pjen válasza #00137984 (#58154) üzenetére


pjen
félisten

Hidd el a legjobb üzlet egy DIGI box.

(#58158) #00137984 válasza pjen (#58157) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szerintem is az, de a DIGI ettől függetlenül megérdemelne egy kiadós megbirságolást a kikényszeritett változtatások miatt. Előfizetésem van ezekre csatornákra és az előfizetési dijak változatlan árakon vannak.

(#58159) rothfb válasza #00137984 (#58154) üzenetére


rothfb
veterán

Nem kell sem qled, sem oled. A legolcsóbb, legutolsó sima lcd tv is tudja a dvb-c-t.
Egyébként utánanéztem és 1 analóg csatorna 5-10 digitális csatorna elől veszi el a sávszélességet. Elavult, rossz minőségű és pazarló technológia az analóg. Ez a magyarázat, hogy egyre kisebb az analóg szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

(#58160) nrg_52 válasza rothfb (#58150) üzenetére


nrg_52
addikt

+1. Jo 10 eve nem nezek analog adast es az ugyanannyi idos lg buta tv-m is tudja a dvb-c-t.

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#58161) pjen válasza #00137984 (#58158) üzenetére


pjen
félisten

Ez nem így működik.A számla levélen szerintem rajta volt már előbb,hogy megszűnnek csatornák.Ha hűséged van emiatt kötbér mentesen megszűntetheted az előfizetést.Ha nincs hűség simán otthagyhatod,ha nem tetszik.A szerződésben biztos nincs határidő meddig biztosítják ezeket a csatornákat.

(#58162) #00137984 válasza rothfb (#58159) üzenetére


#00137984
törölt tag

Szemkimélő tévénézésről beszélsz, de nem az analóg csatornák rontják a szemedet, hanem a gyenge paneltechnológiák.
Volt már ilyen olcsóárúsított Samsung TV-hez szerencsém, ahol az alacsony kontrasztarány miatt a kép fakó volt és az utánhúzás látványosan bántó volt. Eladtam és most a QLED alatt semmit sem vennék...

[ Szerkesztve ]

(#58163) 4Grider válasza #00137984 (#58156) üzenetére


4Grider
nagyúr

10 évig voltam UPC-s, azalatt kb. az analóg csatornák fele eltűnt, mert kellett a hely a digitális csatornáknak és a gyorsabb netnek. Ha jól rémlik, sok helyütt már nincs is náluk analóg kínálat, talán már analóg előfizetési lehetőség sincs náluk. (Mert egy-két éve még volt.)

(#58164) #00137984 válasza 4Grider (#58163) üzenetére


#00137984
törölt tag

Székesfehérváron sok helyen népszerű még az analóg kábel TV. Nekem a Covid19 válság miatt nincs sok lehetőségem váltásra és a 2db Set top box megvétele is nagy érvágást jelentene. Nehéz ezt megérteni akinek más fizeti a számláit és az eddigi fizetését nem csökkentették majd a felére... :F

[ Szerkesztve ]

(#58165) nrg_52 válasza #00137984 (#58162) üzenetére


nrg_52
addikt

A 10 eves nemokos tv-men gyonyoru a kep mai napig, nem is tul nagy raadasul, mert 32-es, de az analog adas mar azon is szornyen nez ki. Szerintem egyebkent nem a csatornakra fizetsz elo, ugy varialjak, ahogy akarjak. Ennyi erovel buntethetnek a upc-is, ok is varialtak parszor.:DDD

[ Szerkesztve ]

Ma próbáltam jobb ember lenni, de a világ nem hagyja.

(#58166) #00137984 válasza nrg_52 (#58165) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mindig előkerült az a téma, hogy a csatornákra név szerint lehetne igényt tartani és az előfizetést ehez képest számláznák ki... Az alapcsomagon kivül több csatornára egyből nem lenne igény és a felszabadult sávszéleséget megkaphatná egy olyan csatorna aminek nézettsége is van (pl. a Discovery Channel és a H!T).

(#58167) rothfb válasza #00137984 (#58162) üzenetére


rothfb
veterán

Én nem beszéltem szemkímélő tévézésről...
Én azt mondom, hogy a legócskább, legolcsóbb tv-vel is ha digitális csatornákat nézel, az sokkal jobb, mint akár a legdrágább, legszuperebb tv-vel analóg csatornákat.
Akárhogy próbálod menteni az analóg szolgáltatást, nem fogsz itt senkit sem meggyőzni. És a szolgáltatókat sem. Ha ennyire nincs pénzed tv-re, ott a box, kell kérni egyet. Ennél jobb megoldást én nem tudok. Nem is értem, mert ha egy 80 körüli idős ember vagy és már megszoktad a jelenlegi rendszert, azt még csak megértem. De szerintem nem vagy 80 éves...

(#58168) #00137984 válasza nrg_52 (#58165) üzenetére


#00137984
törölt tag

nrg_52 és rothfb
2-3 éves Samsung monitoron pixel hiba keletkezett és cserélni kellett, de még ezenkivűl is elavultnak láttam a képminőségét. Néztem a TV-ket is, amikor egy új monitort vettem és kizárólag a QLED képminősége ami meggyőző volt.
Ezeknek viszont jó ára van. Maradtam a monitor és az analóg kábel TV-nél...

Természetesen, ha a csatornakinálat tovább romlik akkor kénytelenek leszek változtatni.

Igy viszont már a DIGI sem mentegetőzhet, hogy megkülönbőztetett figyelmet fordit az ügyfelekre... Hát nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#58169) rothfb válasza #00137984 (#58168) üzenetére


rothfb
veterán

Tehát mert neked csak a több százezres tv képe jön be (amire kitudja mikor lesz pénzed), ezért inkább nem veszel semmilyet és nézed az analóg adást (netán crt tv-n?)?
Ha nekem nem lenne pénzem pl oledre, akkor nem veszek oledet, de veszek egy normálisabb valamilyen lcd-t, vagy használtan egy plazmát. És nem kínzom magam analóg adással... Végülis nem vagyok mazochista.
Ez olyan, mintha azért mert nincs pénzem 30 milliós luxus mercire, inkább nem vennék mást, hanem járnék két ütemű Trabanttal. Mert mondjuk a Golf nem jön be. :DDD

(#58170) pjen válasza #00137984 (#58168) üzenetére


pjen
félisten

Én párnapja vettem egy Samu tv t. Nem qled,viszont egészen nézhető. Kivéve analógon.Van UPC és DIGI is nálam,hát analógot inkább ne.

(#58171) #00137984 válasza rothfb (#58169) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mindenki a saját erőforrásait használja fel a játékra vagy a tévénézésre. Valakinek a konzolra van csak pénze és neki a Gamer PC hardver drága és megfizethetetlen. Igaza van és nem szabad ezt neki a szemére vetni, mert sokan csak a fizetésből élünk... Nekem ez a PC van és a Leadtek TV kártya, amihez a DIGI analóg kábel TV-t használtam eddig, de rontottak a feltételeken. Megemlitettem a negativ oldalát a változtatásoknak és egyből én voltam felelősségre vonva amiért a DIGI-t kritizálni merészeltem. Változtatni fogok, mert rá vagyok kényszeritve... Viszont megjegyzem a szemrehányás nem rám vonatkozna, hanem azokra akik szerint ez egy renden lévő dolog ahogyan a dolgok müködnek. UPC és a DIGI egyaránt... :F

(#58172) #00137984 válasza rothfb (#58167) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nem loptam a kábel TV-t, ahogyan a netet sem ingyen szereztem be... :)

Napi szinten nézek olyan 10-12 csatornát (kapcsolgatok közöttük), és ezek vannak a kedvenc csatornáknak beállitva. Régimódinak tünhet, ahogyan lassan a tévénézés intézménye is az... Ezért kell a hagyományokhoz hűen ragaszkodni, mert a változás jóval drámaibb is lehet... Netflix vagy más alternativa is lehetséges a mai világban. Témát zártam a részemről és már ez a szóáradat is sokaknak felesleges szócséplésnek tünhet. :)

(#58173) rothfb válasza #00137984 (#58172) üzenetére


rothfb
veterán

Nem mondtam, hogy loptál bármit is... Nem tudom honnan veszed.

"és már ez a szóáradat is sokaknak felesleges szócséplésnek tünhet."
Na ebben egyetértünk...:C

(#58174) #00137984 válasza rothfb (#58173) üzenetére


#00137984
törölt tag

Nekem szabad saját magamat is kritizálnom, de másnak nem... Vicceltem vagy mégsem és most nagyon megsértődtem. :)

[ Szerkesztve ]

(#58175) mpo válasza #00137984 (#58149) üzenetére


mpo
veterán

Sajnos nincs igazad.
Kerestem egy elfogadható olcsó JVC tévét, ez megoldaná a gondot.
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#58176) qnadam válasza #00137984 (#58171) üzenetére


qnadam
veterán

márpedig az a rendben levő dolog, hogy haladnak a korral, és szórják kifelé az analóg csatornákat, hogy legyen hely a digitálisaknak. kifejezetten zavarna, ha nem tennék.
ezen kívül mi az, hogy a discovery meg a h!t a fontos tévé, és ezeknek van nézettsége? legfeljebb szerinted, másoknak meg más adók a fontosak.
egyesével kellene adni a csatornákat... ne hidd, hogy a háromezer forintos előfizetésből 100 csatorna úgy jön ki, hogy egy csatorna ára 30 forint, mert ez nagyon nem így működik. arról nem beszélve, hogy technikailag is bonyolultabb (=drágább) ezt megvalósítani, főleg analógon.
hűen kell ragaszkodni a hagyományokhoz? akkor mindenképp siess ahhoz a szolgáltatóhoz, amelyiknél a legtöbb analóg csatornát kapod, véletlenül se bérelj a digitől dvb-c boxot havi 300 forintért. eszedbe ne jusson venni egy dvb-c sticket tizenhúsz dollárért.

esetleg használod számítógépen a digi online-t, ami ingyen jár az előfizetésedhez, nézheted rajta a h!t tévét eg a discoveryt is, jobb minőségben, mint analógon.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58177) #00137984


#00137984
törölt tag

DIGI sem szent és mint látszik, nem számit az előfizetők véleménye.

Mindenkinek lehet véleménye és érthető ha valamiben nincs igazam, de ez attól még igy marad és engem igazol. Akár az analóg kábeltévézés végét is jelentheti, de én nem ezt szeretném és ezért szóltam itt hozzá. Privát üzenetekben zaklathattok, de ez a vélemény valós gondokat feszegetett és egyáltalán nem engem terhel érte a felelősség. Befejeztem a témát itt veletek és továbbiakban nem válaszolok a fikázásra...

(#58178) #00137984


#00137984
törölt tag

[link] Ezért gondoltam azt, hogy hozzászólok és tanulságos válaszokat kaptam...

[ Szerkesztve ]

(#58179) Lajos1966 válasza #00137984 (#58178) üzenetére


Lajos1966
tag

qnadam topiktársunk egy teljesen vállalható alternatívát vázolt fel Neked.Miután van Digi neted nem kell mást tenned,minthogy a Digi honlapján megkeresed a Digi Online alkalmazást és az általad oly kedves csatornákat ott megtalálod.Némi kreativitással kivezetheted a jelenlegi tévédre is.
Másrészről pedig lehet ellenkezni a változásokkal szemben,de teljesen felesleges,főleg,hogy analóg-digitális fronton olyan szintű az utóbbi fölénye minden téren.

(#58180) zsolti72837


zsolti72837
őstag

2020-ban a világ másik felén (Japán) 8K-ban adják majd az olimpiát, ha jól tudom. Itt meg még valaki analógot akar nézni. :DD :DDD

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#58181) lala666 válasza zsolti72837 (#58180) üzenetére


lala666
senior tag

Már az összes gagyi analógot ki kellene íratni,valaki meg sír érte ,csúcs....

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#58182) qnadam válasza #00137984 (#58177) üzenetére


qnadam
veterán

ha a veled egyet nem értés fikázás, akkor semmiképp se válaszolj.
nem, a digi sem szent, kitől olvastál ilyesmit?
felőlem aztán nyugodtan megszűnhet az analóg kábeltévé, nem fog hiányozni. akkor most már csak az ügyfelek ötven százaléka igényli :D
a világot rettentően megrázta a műholdas és a földfelszíni analóg sugárzás megszűnése, biztos a kábeles is meg fogja. persze, a gond valós, hogy a sávszélesség még kábelen se korlátlan, de ez a valós gond egyre kevesebb embert érint, és ennek a kevés embernek a legnagyobb része is meg tudja oldani a problémát olcsón, egyszerűen. eleve az egész broadcast világ digitális elejétől végéig, a rögzítéstől az utómunkán át az adáskijátszásig, tök logikus lenne, ha ennek a végén a műsort 3-4 hd (vagy 5-6-7 sd) adás helyét elfoglalva egy analóg csatornán utaztatnánk jelentősen gyengébb minőségben csak azért, mert van, aki ragaszkodik a leadtek tévétunerjéhez az ingyenes app helyett, és nem hajlandó napi tíz forintért stb-t bérelni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58183) Pityu89 válasza #00137984 (#58146) üzenetére


Pityu89
senior tag

Nem a Digi szedi ki, hanem a csatorna dönt arról, hogy megszüntetni az analóg sugárzását. Pl comedy central nem nézhető már analóg technológiával, csak a comedy family. :)

(#58184) qnadam válasza Pityu89 (#58183) üzenetére


qnadam
veterán

legfeljebb jogilag szünteti meg, a gyakorlatban eddig se analóg úton jutott a kép a digihez.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58185) Akosman


Akosman
aktív tag

A PR-Telecom amit HD-ba továbbit pl azt már nem továbbitja SD minőségben.Ezt kellene itthon tenni az összes szolgáltatónak,és elhagyni az SD továbbítását. Külföldön már nagyon sok csatorna UHD jelet továbbít! :) A Digi is sugároz már kint UHD ba,a Digi 4K nevű csatornáján,valamint az Eurosportot is UHD ba továbbitja.

(#58186) qnadam válasza Akosman (#58185) üzenetére


qnadam
veterán

csak ehhez le kellene cserélnie az összes régi mpeg2-es boxot.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58187) zsolti72837 válasza lala666 (#58181) üzenetére


zsolti72837
őstag

Szerintem már rég ki kellett volna dobni őket. :K

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#58188) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Én például rosszul vagyok,ha analóg csatornán kell néznem valamit. Sajnos van egy két csatorna amit kénytelen vagyok úgy nézni,de felér egy kínzással.

(#58189) mpo válasza Bubaaa (#58188) üzenetére


mpo
veterán

Nem értem.
Nem kevered a SD és HD adásokat az analóggal?

Ha érted, akkor már elavult.

(#58190) rothfb válasza Bubaaa (#58188) üzenetére


rothfb
veterán

Van olyan csatorna, ami analógban jön csak? Digitálisban meg nem?

(#58191) Bubaaa válasza mpo (#58189) üzenetére


Bubaaa
aktív tag

Bocsánat rosszul fogalmaztam. Szóval ha nem itthon nézek tv-t,és csak analóg adás van ahol vagyok.
És igen,valojában az SD-re gondoltam az itthoni kínzás alkalmával :)

(#58192) andaman


andaman
tag

Üdv.
DIGI telefon via kábel, nem működik sehol OTP irányba az IVR szolgáltatás.
Tudnak róla, de nem tudják egyelőre orvosolni, kérik a türelmét az előfizetőnek.
Több mint egy hónapja vettük észre.
Esetleg tud valaki többet az okról?

The man is a snowflake on the river.

(#58193) mzso válasza qnadam (#58135) üzenetére


mzso
veterán

Kösz.

(#58194) mzso válasza pjen (#58136) üzenetére


mzso
veterán

Az IPTV-n is lehet jó a kép. Meg a többi is teljesülhet, nem?

(#58195) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

Dögös kábel Tv készüléken nem rég pár csatorna elkezdett ilyeneket csinálni:

Kizárólag pár csatornánál ilyen a kép, mások jók, és ahol rossz a kép ott se mindig, vannak periódusok amikor hibátlan.

Az adásban lehet a hiba vagy a TV készülék marhul meg a melegtől?

(#58196) Luissimo válasza VinoRosso (#58195) üzenetére


Luissimo
veterán

Dögös vagy digis?😃

Ha STB-használsz, akkor ha elcsiped ezt probáld ovatosan arrébb tologatni, lehet, hogy kontaktol a koax.
Nejed nem törölgetett port mostanában a környékén, ugyanugy áll ahogy szokott?
Nálunk is szokott lenni portörlés néha, ilyenkor ujra kell hangolni a boxot a megfelelő állásba 😃

(#58197) VinoRosso válasza Luissimo (#58196) üzenetére


VinoRosso
veterán

Digist akartam írni csak a telo autocorrect máshogy gondolta :D

Nincs STB, megnéztem a kábelt nem kontaktos.

(#58198) Luissimo válasza VinoRosso (#58197) üzenetére


Luissimo
veterán

Az első a helyesirásjavitó és mindenféle szófelajánló tudása a billentyűzetnek, amit kikapcsolok😃

(#58199) dh66e


dh66e
veterán

Arena4 időszakosan élő és visszanézhető műsorok.

(#58200) zsolti72837 válasza dh66e (#58199) üzenetére


zsolti72837
őstag

Érdekes, hogy most működik. Utoljára szerintem márciusban ment. :D

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.