Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58251) 4Grider válasza lucza (#58250) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mondjuk ha kábelen jön be eleve, az nem ffth, hanem fftb, azon meg pont nem jellemző a 100%-os jelerősség. Még az is előfordulhat, hogy kábel vagy csatlakozó probléma van.

(#58252) mpo válasza lucza (#58250) üzenetére


mpo
veterán

Legalább 1000 MHz-es elosztó kell és hibátlan kábel.
Ha ez megvan, akkor még a jelminőség és jelerősség lehet rossz.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58253) somez


somez
tag

Sziasztok!

Ma kötötték be a Digi TV-t nálunk. Ember közölte, hogy nincs Set-Top-Box raktáron (Wtf??), és szerezzek valamelyik üzletükből (wtf2??) vagy vegyek új TV-t. Addig nézhetem az analóg csodaminőséget. Ügyfélszoli ugyanezt mondta, csak értelmesebb hangnemben.

Kérdésem felétek: ha új TV-t vennék (mert úgy néz ki STB nem lesz egy ideig a Diginek), akkor mire figyeljek, hogy vigye a Digi adásokat? A honlapjukon DVB-C vagy DVB-S/S2-t írnak. Mindegy, melyiket tudja?

Ha megvan a TV, az a koax kábelről simán leveszi a digitális jelet, mint a set-top-box?
Köszönöm.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58254) Intruder2k5 válasza somez (#58253) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DVB-C kell neked, a DVB-S a műholdas formátum. A ma kapható TV-k - szerintem 98%-a támogatja a DVB-C-t, tehát nem kell nagyon keresned majd.

(#58255) somez válasza Intruder2k5 (#58254) üzenetére


somez
tag

Köszi.
Abban ne is gondolkozzak, hogy veszek vmi set top boxot? Úgy látom sok olcsót lehet kapni. Nagyon szart
viszont nem akarok.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58256) pjen válasza somez (#58255) üzenetére


pjen
félisten

Nem szarok,már 10K alatt is kapsz.

(#58257) Intruder2k5 válasza somez (#58255) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt neked kell tudni, én biztosan a TV mellett döntenék, ha már úgyis venni kell, bár kétségtelenül kicsit többe kerül. Nem tudom milyen TV-d van jelenleg, de ha analóg, akkor gondolom CRT és nem 120cm-es, akkor pedig egy új TV minden téren előrelépés lenne, még ha csak egy 32"-os is lesz a jövevény. Plusz ha boxot veszel, akkor meg bohóckodhatsz a két távirányítóval is.

(#58258) somez válasza pjen (#58256) üzenetére


somez
tag

Van valami bevált típus? Ezt találtam elsőre.

[link]

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58259) somez válasza Intruder2k5 (#58257) üzenetére


somez
tag

Egy 43”-os FullHD LCD-m van. 15 éves, de amúgy nem dobnám ki.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58260) lucza válasza mpo (#58252) üzenetére


lucza
csendes tag

Az az érdekes, hogy régebben bent sem volt gond a kis szobában ezekkel a csatornákkal.
Aztán kezdődött azzal, hogy nem volt jó az m1...aztán az m5 és az m4 és a többi közszolgálatis cucc.
Azután csináltam egy full csatornakeresést, hátha.
Ez után ugyan megtalálta mindet, de úgy jönnek be, hogy a hang még szo-szo, viszont a kép, kockás, töredezett, kékes-lilás.

Lehet, hogy az elosztó szaródott el? Nem mai darab, de mi tud abban elromlani? :D

(#58261) Intruder2k5 válasza somez (#58259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ja, hát úgy kicsit más a leányzó fekvése, akkor átgondolhatod a boxot is.

(#58262) pjen válasza somez (#58258) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem jó.De neten rendeld.

(#58263) somez válasza pjen (#58262) üzenetére


somez
tag

Azért, hogy ha mégsem jó, akkor vissza tudjam küldeni? :)

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58264) sziszi-fuszi válasza somez (#58259) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Azért azt ellenőrizd le, hogy valóban nem tudja-e a tévéd a DVB-C szabványt. Nekem egy 15 éves TOSHIBA 42"-es csak akkor tudja, ha Németországra van állíva! A készülék nyelve maradt magyar). Ezt még talán érdemes megnézni. De ha leírod a TV típusát szerintem megnézzük neked egy páran itt, hogy tudja-e vagy sem.

Mi alá kell írás?

(#58265) Flashget


Flashget
félisten

Aki DVB-C belterit akar venni hasznalja a keresot irja be Amiko Impulse H265 T2/C

Realme GT Master Edition

(#58266) mpo válasza lucza (#58260) üzenetére


mpo
veterán

Az elosztó ritkán romlik el, de a koax végén a csatlakozó meglazulhat vagy a régieknél az érintkezés megszűnik. Ha csavaros, akkor ritkán van vele baj, a műanyag kupakossal több.
Elég egy porszívózás és rossz lesz a kép. Másnál a macska rágta meg.

Ha érted, akkor már elavult.

(#58267) somez válasza sziszi-fuszi (#58264) üzenetére


somez
tag

Hitachi L42VP01C klón, azaz Acoustic Solutions néven fut, de ezzel egyezik. DVB-T van benne csak.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58268) somez válasza Flashget (#58265) üzenetére


somez
tag

Köszi a tippet?
Miben jobb ez, mint a H265 nélküli névvel futó testvére? A kereső nem ad ki a H265-ösre semmit egyébként.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#58269) pjen válasza somez (#58263) üzenetére


pjen
félisten

Igen,esetleg nem tetszik a képe .

(#58270) djhir


djhir
tag

Más is kapott a Digitől e-mailt, amiben tájékoztatnának adathalász e-mailekkel kapcsolatban?
Nem merem megnyitni, nehogy vírusos legyen a gépem.

(#58271) qnadam válasza djhir (#58270) üzenetére


qnadam
veterán

kaptam, arra a címre, amit csak a digi oldalán adtam meg. egyébként önmagában egy levél megnyitásától nem lesz vírusos a géped.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58272) solo18


solo18
csendes tag

Sziasztok, beköttettem a legnagyobb DIGI csomagot (1Gbit + TV). Optikai kábel be a Huawei cuccba, onnan egy 4-es splitterbe a koax. Ebből az elosztóból szeretnék két vezetéket elvinni 10 méter távolságba, mégpedig az alábbi módon: összekötöm a splitter egyik kimenetét egy fali aljzattal, a falból a padló alatt elmegy 10 méter távolságra a koax kábel és ott belemegy a falban egy másik koax aljzatba. És ezt az aljzatot kötöm össze a TV-vel. A megfelelő aljzatok kiválasztásával vagyok gondban. Annyit sikerült kiderítenem, hogy a splitterhez közeli aljzatnak "átmenő" aljzatnak , a TV-nél lévőnek pedig "végzáró" típusúnak kell lennie. Tudnátok segíteni, hogy milyen csillapítású aljazatokat vegyek(akár konkrét márka, pl Legrand)? Illetve, hogy ez csillagpontos rendszernek számít?

(#58273) pjen válasza solo18 (#58272) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem ezeket az aljzatokat hagyd ki,csak a baj lesz velük.Ha bármi gond van a szerelő is ezeket fogja először kidobni.Tegyél helyettük kettes osztókat.

(#58274) solo18 válasza pjen (#58273) üzenetére


solo18
csendes tag

Értem. Miért tegyek be még egy elosztót? Simán össze tudom kötni a 4-es elosztó 1-1 kimenetét 1-1 TV-vel.

(#58275) pjen válasza solo18 (#58274) üzenetére


pjen
félisten

Az jó.Én a fali aljzatok ellen írtam amit írtam.

(#58276) solo18 válasza pjen (#58275) üzenetére


solo18
csendes tag

Köszönöm a választ.

(#58277) qnadam válasza pjen (#58275) üzenetére


qnadam
veterán

vannak fali aljzatok, amik gyakorlatilag f toldók, azokkal semmi baj nincs.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58278) solo18 válasza qnadam (#58277) üzenetére


solo18
csendes tag

(#58279) Intruder2k5 válasza solo18 (#58278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem. Pl. EZ vagy EZ.

(#58280) solo18 válasza Intruder2k5 (#58279) üzenetére


solo18
csendes tag

Amit én küldtem az felejtős?

(#58281) pjen válasza solo18 (#58278) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez pont nem.Amit kolléga ir az valóban egy előlapba integrált F toldó.

(#58282) pjen válasza solo18 (#58280) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#58283) Intruder2k5 válasza solo18 (#58280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A webshop adatai szerint 14dB a csillapítása, ha ezen átviszed a kábelt, a túloldalon már nem marad jeled, és akkor még nem beszéltünk a rossz, instabil kontaktról, a könnyen kimozduló kábelről. Ehhez képest egy f toldó (ami az általam linkeltekben is van) 1dB alatt csillapít.

(#58284) qnadam válasza solo18 (#58280) üzenetére


qnadam
veterán

ezekkel az átmenő cuccokkal gyakorlatilag egy soros hálózatot lehet összerakni, aminek akkor van értelme, ha a vételi helyeket egymás mögé akarod felfűzni. te viszont egy csillagpontos hálózaton gondolkodsz, aminek a közepén van egy osztó, és a madzagok végén egy-egy tévé. oda már nem kell semmi más, a falból kilógó kábelre is köthetnéd a vevőket, ilyenkor amit a falra szerelsz, tulajdonképpen csak dekoráció.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58285) solo18 válasza qnadam (#58284) üzenetére


solo18
csendes tag

Pontosan a dekoráció a lényege. Hogy ne egy kábel lógjón ki a falból, ha nincs ott a tv (vagy szekrény). Ezért akarom szerelvénnyel megoldani, hogy kinézzen valahogy.

(#58286) qnadam válasza solo18 (#58285) üzenetére


qnadam
veterán

pont ezért kell olyat venni, ami csak dekoráció, és nem nyúl bele a jelbe. Intruder2k5 is linkelt két ilyet, de pl a legrand 764649 is pont erre való.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58287) solo18 válasza qnadam (#58286) üzenetére


solo18
csendes tag

És ez akkor használható toldónak is és végzárónak is?

[ Szerkesztve ]

(#58288) pjen válasza solo18 (#58287) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem laksz nagyon zajos helyen végzáró nem kell.Nekem sehol sincs és nem is hiányzik.

(#58289) solo18 válasza pjen (#58288) üzenetére


solo18
csendes tag

Csak az esztétika miatt kérdezem. Szerintem szebben néz ki egy fali szerelvény, amibe nincs beledugva semmi, mint egy falból kijövő 2 méteres koax kábel ami belóghat akár a szoba közepéig is. (amikor nincs használatban)

(#58290) pjen válasza solo18 (#58289) üzenetére


pjen
félisten

Azért kell amit linkeltek.Arra egy csavatos csatis kábel megy ha használod egyébként csak egy centis rúd.

(#58292) zoli62 válasza zoli62 (#58204) üzenetére


zoli62
addikt

Nos 7 hónap után válaszoltak, elnézést kértek, természetesen helyet adtak a reklamációnak, és egy szemmel is látható összeggű kompenzációt adtak a kellemetlenségek miatt. Jó munkához idő kell, tartja a mondás.

(#58293) Docci


Docci
senior tag

Lassan indul az NFL szezon. Van hír róla hogy Digi-nél is nézhető legyen? :F
Arena4 adja csak? Nem értem hogy lehetett ennyire béna a Sport tv, hogy kiengedte a kezéből. :(((

Erőt s erényt!

(#58294) M_AND_Ms válasza Docci (#58293) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nincs...(mármint hír)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#58295) Flashget válasza Docci (#58293) üzenetére


Flashget
félisten

Digire nem varhato (szerintem sz idei evben) linkeltem egy cikket ezzel kapcsolatban.
#58120

Realme GT Master Edition

(#58296) zsolti72837 válasza Docci (#58293) üzenetére


zsolti72837
őstag

Csak ők adják igen. :K

Ha több pénzt fizettek és azt a sport tv nem tudta megfizetni akkor így voltak bénák. :D ;]

[ Szerkesztve ]

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#58297) Docci válasza zsolti72837 (#58296) üzenetére


Docci
senior tag

Hagyták a zászlóshajót elsüllyedni... :W
Nem tudom emlékeztek-e még arra a média kampányra, amikor a Digi ki akarta rakni a Sport TV-t. Ott mennyire fényezték magukat. Erre tessék.
Béna az egy nagyon enyhe jelző, amit most érzek/gondolok.
Tegyék ki őket és jöhet az Aréna 4.

Erőt s erényt!

(#58298) zsolti72837 válasza Docci (#58297) üzenetére


zsolti72837
őstag

Szerintem ez nem így megy. Más meg a Sport TV-t szeretné nézni ahol adnak olyan eseményeket amit az Aréna4 nézői nem látnak pl. :K

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

(#58299) cof válasza zsolti72837 (#58298) üzenetére


cof
veterán

Mindenki mást szeretne. Én meg pl. a Discovery Science és ID Extra-t. Sport hidegen hagy. De hát ez ilyen.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#58300) zsolti72837 válasza cof (#58299) üzenetére


zsolti72837
őstag

Így van, Én is szeretném az Arénát ez kétségtelen, de azért a Sport TV-t ne rakják ki. :D

ELADÓ KONTROLLER JOYSTICK VÉDŐ KUPAKOK!! Zsolt XBOX ONE GAMERTAG: TenthCentaur291 ツ 223 pozitív értékelése van és 0 negatív értékelése ELADÓ termékek http://hardverapro.hu/tag/zsolti72837

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.