Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55951) rothfb válasza Watt25 (#55948) üzenetére


rothfb
veterán

Köszi, akkor ez a magyarázat az ócskább képre. Ott is ahol optikán megy be az iptv. Ezek szerint, hogy a régebbi technológia esetében is beleférjen a sávszélességbe, összességében ad rosszabb minőséget. Ezért hiába optikás az iptv, a minőség egy adsl vonaléhoz fog közelíteni...
Nem tudják ezt külön szabályozni valahogy?

(#55952) Watt25 válasza rothfb (#55951) üzenetére


Watt25
veterán

Ezért hiába optikás az iptv, a minőség egy adsl vonaléhoz fog közelíteni...
Pontosan.
Nem tudják ezt külön szabályozni valahogy?
Külön kellene kódolni ADSL és optika számára a stream-et. Lehet, ennek nagyobb a költségvonzata, mint amire mi gondolnánk, ezért nem teszik meg.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55953) RoyBatty


RoyBatty
aktív tag

+ joggal reklamálnának az ADSL-es területen élők, hogy azonos pénzért miért kapnak rosszabb minőségű TV szolgáltatást.
Én TV-n elsősorban sportközvetítéseket nézek, azoknál rettenetes látszik az IPTV nagyobb tömörítése, semmi pénzért nem mennék át ezért a Telekomhoz akkor sem, ha a Digi negyedébe kerülne.

(#55954) rothfb válasza Watt25 (#55952) üzenetére


rothfb
veterán

:R

(#55955) T 1000 válasza Watt25 (#55949) üzenetére


T 1000
aktív tag

"Rákérdeztem, de egy 1 hónapja dolgozó csaj volt az ügyintéző és gondoltam inkább megkérdezem itt is:" elolvastam az összefoglalót, de az ügyintéző mást mondott, ezért akartam tisztázni.

(#55956) Kija válasza Watt25 (#55948) üzenetére


Kija
aktív tag

Csak egy megjegyzés...
A Telekom jó egy éve változó bitrátával nyomja...

(#55957) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Sziasztok!

Technikai jellegű kérdésem lenne. Egy régi CRT TV van a szüleimnél, digi Koax kábeles adással. Karácsonyra szeretnék nekik TV-t venni, Full HD / 4K kategóriást.
Kérdés, hogy a HD adás is ezen a koax kábelen jönne, vagy kell valami set-top box / átalakitó / másik kábel?

(#55958) pjen válasza MATEO6600 (#55957) üzenetére


pjen
félisten

Arra figyelj,hogy legyen benne DVB C tuner,akkor a kódolt csatornákon kívül(HBO és társai) jönni fog minden.Ja és legyen a CI+ kártya fogadó,ha mégis kell a HBO.Szerintem ezt már minden Tv tudja.

(#55959) rothfb válasza MATEO6600 (#55957) üzenetére


rothfb
veterán

Ugyan azon a koaxon jön. Nem kell semmi felesleges egyéb eszköz. Csak arra figyelj, hogy DVB C-t tudja a tv! Bár elvileg minden mai modern tvnek tudnia kell.

(#55960) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm srácok! :R

(#55961) rothfb válasza MATEO6600 (#55960) üzenetére


rothfb
veterán

Nincs mit!;)

(#55962) Watt25 válasza Kija (#55956) üzenetére


Watt25
veterán

Na jó, de a változó átlaga magasabb is, mint az eddigi? Mert ha nem, akkor sokat nem segít.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#55963) atirag


atirag
őstag

Antenna kábel nélkül lehet valahogy használni a digi szolgáltatást? Gondolok itt arra,hogy vennék a konyhába egy tv-t,de nem igazán tudok kábelt húzni oda. valami aplikációval meg tudnám oldani?

(#55964) pjen válasza atirag (#55963) üzenetére


pjen
félisten

Ha okos Tv t veszel a DIGI online adása mehet esetleg.

(#55965) atirag válasza pjen (#55964) üzenetére


atirag
őstag

Igen erre gondoltam. Ahhoz lehet valamit letölteni vagy csak a böngészőből tudom nézni? Mert akkor az felejtős :)

(#55966) g0dl válasza atirag (#55963) üzenetére


g0dl
addikt

Természetesen mindent meg lehet oldani, főleg ilyen egyszerű problémát.
Kérdés, hogy mennyit szánsz rá.
Vannak kábel mentes rádiós átjátszók, de én ilyeneket nem használtam, és amennyire tudom aranyárban vannak.
Ha van htpc-d amiben tuner is van, akkor pl. tvhedend tudja streamelni, amit wifi-n keresztül megjeleníthetsz pl. egy raspi használatával. Ez a felállás biztosan megy, mert ilyet használok.
Szóval ebben az esetben a tv-t is kell okosítani, meg kell valami, ami annak szolgáltatja a jelet.

[ Szerkesztve ]

(#55967) atirag válasza g0dl (#55966) üzenetére


atirag
őstag

Igen ezek nem túl egyszerűen megoldhatóak. És ha egy androidos tv-t ( :((( )veszek oda más dolgokat lehet letőlteni mint telefonra?

(#55968) pjen válasza atirag (#55965) üzenetére


pjen
félisten

Okos telóra van alkalmazás+egy Tv ami támogatja a képernyő tükrözést és meg van oldva.Most próbáltam egy Samu A40 teló+Samu okos Tv és működik.Lehet droidos Tv re van app is.Az enyém nem olyan.

(#55969) yaesu


yaesu
csendes tag

Sziasztok! Budapesten a CBS Reality csatornát szeretném megtalálni!
A tv-n csatorna gyorskeresővel és manuálisan sem jön be!
Próbáltam a C60-as csatornát és a 786 Mhz frekvenciát is, de nem jött be!
A tv egy CRT képernyős Samsung CW-21Z573N model.
Előfiztésünk DIGI FULL CSOMAG FTTH*
Mi lehet a gond?

yaesu

(#55970) dh66e válasza atirag (#55965) üzenetére


dh66e
veterán

Vagy veszel egy androidos tv-t és mehet a digionline wifin vagy ha nem droidos a tévé akkor egy droidos stick amit hdmi-n csatlakoztatsz és ugyanaz a végeredmény.

(#55971) qnadam válasza yaesu (#55969) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg az az adó csak digitálisan jön. 786 MHz-en biztosan nem analóg adás van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#55972) 4Grider válasza dh66e (#55970) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem van androidos tv-m, de a DigiOnline meg a Horizon Go, meg a Mindigo, meg az ittott.tv alkalmazása nem telepíthető rá az áruházból. Úgy le van szűkítve az alkalmazáskínálat, hogy nem szabad androidos tv-t venni....

(#55973) Laccoss válasza 4Grider (#55972) üzenetére


Laccoss
addikt

Azt írja az áruházban, hogy nem támogatott?

Mert apk-t letöltve még lehetne telepíteni. Persze, ha tudod engedélyezni a külső forrásból származó appok telepítését.

(#55974) nfsu17 válasza atirag (#55963) üzenetére


nfsu17
veterán

HA megy a digionline chromecast-tal, akkor egy legolcsóbb hdmi-s tévé is elég, meg egy androidos teló, amire rá van telepítve a digionline és megy is.
De nem tudom, hogy a digionline-t ki lehet-e tenni rá.
A chromecast 12k körül van.

[ Szerkesztve ]

(#55975) 4Grider válasza nfsu17 (#55974) üzenetére


4Grider
nagyúr

Persze, a digionline cast-olható.

(#55976) pjen válasza 4Grider (#55975) üzenetére


pjen
félisten

Eléggé szaggat,most próbáltam.

(#55977) 4Grider válasza pjen (#55976) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nálam nem szokott, itthon 3 CC is van használatban...
Melyik csatornát kell nézni?

(#55978) snooze


snooze
veterán

van már valami fejlemény a diginél,hogy maradnak-e azok a csatornák,amiket kivennének január 1-töl?sport1,2,stb..

GO Gunners!!!

(#55979) Adama123 válasza snooze (#55978) üzenetére


Adama123
tag

Idén már nem lesz semmi fejlemény, januártól kikerülnek a csatornák a kínálatból. Mindenki szabin van már ilyenkor.

(#55980) 4Grider válasza Adama123 (#55979) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ma és 30.-án is dolgoznak az illetékesek...

(#55981) snooze válasza Adama123 (#55979) üzenetére


snooze
veterán

ez jellemzö hazánkban..mindent az utolso utáni pillanatban..utolso hir az volt,hogy tárgyalnak,de azota semmi info..kb..
ja,és az elöfizetédi dij csökkentéséröl is kussban vannak..ez pedig nem egy csatorna kivétel..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#55982) Adama123 válasza 4Grider (#55980) üzenetére


Adama123
tag

Műszaki ügyelet és ügyfélszolgálat max. A vezetőség, amely a döntéseket hozza, ők nem dolgoznak már.

(#55983) Bogyi007 válasza Adama123 (#55979) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ezért indult el a semmiből nálunk is szombaton reggelre a Digi Mobil..
Nem jelentenek ezek be semmit sem előre...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#55984) unravel


unravel
őstag

Pattog az M1HD hangja (Budapest)
Gondolom nálatok is.

¯\_(ツ)_/¯

(#55985) pjen válasza 4Grider (#55977) üzenetére


pjen
félisten

Most nálam is jó.

(#55986) TomBond válasza unravel (#55984) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nálam (Szolnokon) mostanában (tegnap óta) többször van, hogy elmegy az adás 1-2 percre, aztán folytatódik.

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#55987) g0dl válasza snooze (#55981) üzenetére


g0dl
addikt

Azért egy kis komolyságot, ne bohóckodjunk.
Említs már egyetlen számottevő, normális üzleti szereplőt, amelyik folyamatban lévő tárgyalások alakulásáról részleteket jelent be? Ilyen csak akkor történik, ha ezzel nyomást akar gyakorolni, ezt tette az amc.

(#55988) snooze válasza g0dl (#55987) üzenetére


snooze
veterán

hmm..bohockodás?ugy lenne fair az elöfizetök fele,ha már van megállapodás,akkor közlik,(ami szerintem már megvan),és nemcsak a sötét képernyöböl január elsején,hogy hogy döntöttek..ez a szolgáltato felöl egyoldalu szerzödésmodositás..nem?azt meg elötte hivatalosan közölni kell..vagy ez megtörtént?

GO Gunners!!!

(#55989) rothfb válasza snooze (#55988) üzenetére


rothfb
veterán

Nem akarok kötözködni, de közölte hivatalosan. December 2-án. Ott az ÁSZF-ben. Az eléggé hivatalos. Az is benne van, hogy felmondhatod a szerződésed ez miatt.
Hogy emellett tárgyalnak vagy sem és annak mi lesz az eredménye, az más kérdés. Azzal egyetértek, hogy így ünnepek környékén illett volna már egy határozott választ kapni a kérdésre, hogy a tárgyalások hogyan zárultak. Ha zárultak. Ha voltak egyáltalán tárgyalások.

(#55990) snooze válasza rothfb (#55989) üzenetére


snooze
veterán

ezt szerettem volna hivatalosan is megtudni,hogy volt-e ilyenn..
a másik,hogy ha most akarsz elöfizetni,akkor ezek a csatornák benne vannak a listában..hmmhmm..ez nem megtévesztés,ha már közölték hivatalosan is a dolgokat?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#55991) rothfb válasza snooze (#55990) üzenetére


rothfb
veterán

Igen igen. Ezzel nehéz vitatkozni. Ez eléggé necces. Ha most fizetnék elő abban a tudatban, hogy az összes sportcsatorna van, illetve van AMC, Spektrum stb és mondjuk újév napján meg akarnám nézni a Darts vb döntőjét és sötét képernyő fogadna, akkor rárúgnám az ajtót a Digire másodikán, az tuti.

(#55992) snooze válasza rothfb (#55991) üzenetére


snooze
veterán

hát jahh,csak ugye,amilyen gyorsak,ha most rendelném meg,kb 3-4hét mire bekötik..
amugy ezzel a huzással lehet elöfizetöket veszitenek..
meg ugye nem mindenki böngészi az áfsz-t,igy lesznek meglepetések embereknél..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#55993) unravel válasza TomBond (#55986) üzenetére


unravel
őstag

Pedig a vételben nincs hiba. Nulla.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

(#55994) 4Grider válasza snooze (#55990) üzenetére


4Grider
nagyúr

Aki most akar előfizetni, annak is rendelkezésére áll az ÁSZF. A csatornák azért vannak benne a csatornalistában, mert pillanatnyilag elérhetőek. Ha nem lesznek azok, akkor majd kiszedik. Nekem az lenne a furcsa, ha nem a pillanatnyi állapotot mutatnák, hanem a jövőbelit.
Ráadásul január elejéig még van 1-2 munkanap hátra. Ha megegyeznek (most már ugye a Digi erőből tud tárgyalni, mert december 2.-a óta nem kezdtek el elvándorolni valamiért az előfizetők), akkor kiad egy módosítást és kész. Csak a kiszedett adókat kell 30 nappal előre bejelenteni, az újakat elég egy-két nap késéssel is...

(#55995) snooze válasza 4Grider (#55994) üzenetére


snooze
veterán

azt nem hiszem,hogy te is böngésznéd a régebbi ászf-et,hogy milyen változás lesz..

GO Gunners!!!

(#55996) TomBond válasza unravel (#55993) üzenetére


TomBond
aktív tag

Lehet hogy nincs, de nekem már megint csinálja. 10 percen belül másodszor!

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#55997) nfsu17 válasza snooze (#55995) üzenetére


nfsu17
veterán

az újat kell böngészni, hogy mi lesz

(#55998) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Sziasztok! Olyan problémával fordulok hozzátok, hogy 5 DVB-C képes LED tv-nk van amiből 3 tv-n jó minden adó, a 2 tv-n meg szétesik több adó is, de nem az összes. Nem hinném hogy a tvk-nek lett baja, mert új tvk. Érdekes, hogy vannak olyan napok amikor mind az 5 tv-n jó. 3 hete még semmi gond nem volt, mind az 5 tv-n jó volt minden adó. 1 hete kihívtam a DIGI-seket hogy megnézzek, megnézték az optikai kábelt, kihúzták aztán visszadugták a kis DIGI-s dobozkán lévő optikai bemenetbe, nem találtak az optikán sehol se sérülést, a DIGI-s dobozon az lámpa zölden világít, úgyhogy nem azzal van a gond. Mindegyik koax csatlakozót újra csináktak, a DIGI-s dobozkán is, a koax elosztón is, ami 5-1000 Mhz-s, sőt még a tévéknél lévő kábelvégeken is új csatlakozókat csináltak. A koaxokon se láttak sehol se sérülést, ja és mindegyik koaxunk 3x árnyékolt koax, mert mondták amikor csinálták és én magam is láttam hogy valóban 3x árnyékolt az összes, mert mindegyik csati cseréjekor ott voltam. A cserék után továbbra is fenn áll ez a probléma, de ahogy már említettem vannak olyan napok amikor semmi gond nincs egyik tv-n se az adókkal, de vannak olyan napok, amikor megint csinálja 2 tv-n, de van úgy hogy 3-on, de nem mind az 5-ön és nem az összes adó esik szét, de egy 8-10 adók sajnos igen a 120-ból. :( Ja és sehol sincs bent szűrő az osztókon és a csatlakozókon, úgyhogy nem lehet szűrő probléma.
Valaki esetleg meg tudná írni hogy ez a probléma miért jelentkezik nálam?

[ Szerkesztve ]

(#55999) snooze válasza 4Grider (#55994) üzenetére


snooze
veterán

találtam ezt az ászf-be..
3. Az ÁSZF „E” és „E.1” Mellékleteiben feltüntetett csatornák szerepeltetésének vállalt
időpontja 2020. január 31-re módosul.

http://digi.hu/node/1936

ez azt jelenti,hogy január 1-én még nem veszik ki?

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#56000) M_AND_Ms válasza rothfb (#55989) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pont ez a hülyítés és a komolytalan, egyben gyáva és sunyi viselkedés.
Kirakják, az ÁSZF-be, hogy január 1-től röpülnek ezek a csatornák. Amikor a nép értetlenkedik, akkor meg végi azt kommunikálják, hogy ez nem végeleges, még tárgyalnak.
Ha nem végleges és még valóban tárgyalnak, akkor nem illik hivatalos nyilatkozatokat tenni az ügyben, ha meg már ténylegesen végleges, akkor meg nem illik hazudozni az előfizetőknek és hülyíteni őket -
Tiszta tények birtokában, tiszta döntést tudok hozni, a váltásról, de így nem. Ha nem kell nem írnék alá 1 év hűséget máshol.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.