Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) hb000 válasza #46372352 (#10345) üzenetére


hb000
aktív tag

Hehe, pont tegnap gondoltam arra, hogy megnézem, hogy létezik-e még ilyesmi. Az m1-en nem volt, m2-n igen. Bp III. ker.

(#10352) fcc


fcc
aktív tag

Másnak is "grizes" lett minden adó reggelre, az analógon? Bár szvsz a digitális se jó, csak nem olyan feltűnő.

(#10353) Pille69 válasza fcc (#10352) üzenetére


Pille69
tag

Nálam minden rendben itt is, ott is. :D

(#10354) fcc válasza fcc (#10352) üzenetére


fcc
aktív tag

Megvan a hiba, sajnos megint nálam van. :W :O

(#10355) Pille69 válasza fcc (#10354) üzenetére


Pille69
tag

Ez a szerencsésebb eset. Íg legalább megoldódott a dolog. Legalább te jöttél rá ingyen, hogy mi a probléma, vagy a Digi volt kint nálad jó pénzért?

(#10356) digikábeles válasza fcc (#10352) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Nálam a nagy tévén az analóg műsor már nem játszik szerepet semmilyen formában, ezért ki is töröltem az összeset.

(#10357) Kwisatzh válasza Pille69 (#10355) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én (tehát ez egy magánvélemény) még nem tapasztaltam, hogy bármiért, amiért egyébként pénzt "kellett" volna kérniük pénzt kértek volna. Simán cseréltek eddig mindig, osztót, kábelt, csatlakozót bármit a lakásban.

Sőt én még azt sem olvastam itt a fórumon, hogy bárki mástól pénz kértek volna.

Az tény, hogy az ÜFSZ ezzel "fenyegetőzik" állandóan..

Szóval ne keltsd a DIGI rossz hírét.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10358) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#10357) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Az tény, hogy az ÜFSZ ezzel "fenyegetőzik" állandóan..

Szóval ne keltsd a DIGI rossz hírét."

Akkor nem mi, hanem a Digi terjeszt saját magáról rémhíreket, nem? Vagy gondolod itthon ülve, egyszer csak jön az ötlet, én bizony rossz hírét terjesztem a Diginek, amúgy is esik az eső, nem tudok menni sehova. ;]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10359) fcc válasza Pille69 (#10355) üzenetére


fcc
aktív tag

Én kezdtem keresni a hibát, sikeresen. :DDD

(#10360) fcc válasza digikábeles (#10356) üzenetére


fcc
aktív tag

Nálunk is a konyhában kell, hogy lehessen háttér tévézni.

(#10361) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#10358) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Tőled vagy valakitől már kértek pénzt bármilyen belső szerelésért?

Naugye. Különben sem neked szólt :DD

[moderálva]

(#10362) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#10361) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nálam a Digi jól járt, mert az UPC egy korrekt kábelezést hagyott maga után, aminek a bővítését magam is korrekt módon végeztem. Én nem szoktam egy osztásért a szerelőt hívni.

Mondtam már, ami nem nekem szól, azt privátban tessék intézni. Ami ide van írva, az nekem is szól. Ez van! ;] ;]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10363) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#10362) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jó nálad nem szereltek belül. Nálam igen, nem is egyszer. Igaz apróságokat. Egy osztó, egy csati, stb... Nem kértek érte soha semmit.

Tudsz róla, hogy bárkitől bármikor pénzt kértek volna? Naugye.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10364) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#10363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne kezdjük!
Te írtad, hogy a digi Üfsz ijesztget. Tehát akkor, ki alapozza meg a rossz hírüket? Én nem írtem se pro, se kontra arról, hogy a digis szerelőnek bárkinek fizetnie kellett volna. Érted???
Megint, olyan állítást kérsz rajtam számom, amit én nem állítottam.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10365) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#10363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

... ez dupla lett.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10366) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#10364) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Tudom, hogy összetettebb gondolatokat nem bírsz felfogni :DD mégis megpróbálom elmagyarázni.

Amire én az idézetet írtam az a kolléga szövege volt, hogy pénzt kért-e a digi a belső javításért.

Erre írtam, hogy szerintem SOHA nem kérnek pénzt, bár az ÜFSZ ezzel ijesztgeti a kuncsaftokat.
A "rossz hír keltés" tehát a kérdésben implicite benn rejlő állítás volt, hogy pénzt kérnek a belső monyolásért, pedig nem.

Tudom, hogy ez már messze túl van a felfogóképességeden de én azért megpróbáltam.... :C

[moderálva]

(#10367) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#10366) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

elolvastam...

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10368) Bogyi007 válasza yotzo (#10324) üzenetére


Bogyi007
veterán

Samsung Online Ügyfélszolgálattal váltottam üzenetet:

" Firmware frissítés Elküldve: 2012. április 16.

Érdeklődni szeretnék, hogy LS23CFVKF/EN (2333HD) készülékhez van-e elérhető szoftverfrissítés?
Válasz: Firmware frissítés Érkezett: 2012. április 17.

Tisztelt Krisztin Zoltán !

Köszönettel vettük érdeklődését.

A Samsung LS23CFVKF/EN típusú készülék esetén nincs elérhető szoftware frissítés.

További kérdés esetén kérjük, hívja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06-80/726-7864-es ingyenes számon.

Üdvözlettel,

Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat"

Azaz nálam a TV szoftverfrissítése nem járható út a Digis kockásodás megoldására.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10369) Kwisatzh válasza Bogyi007 (#10368) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Jelerősség? Jelminőség? BER?

[moderálva]

(#10370) Ahab77


Ahab77
tag

A Discovery mióta 16:9? Vagy ez is valami Digi mesterkedés? :D

(#10371) dh66e válasza Ahab77 (#10370) üzenetére


dh66e
veterán

Mifelénk nem az,csak letterbox de a tv helyrerakja.

(#10372) Dog 11 válasza dh66e (#10371) üzenetére


Dog 11
tag

A Samsung C 530 -as az " Info" gombbal kiírja jelenleg is a 16:9 képarányt , a Discovery Channel-nél.

(#10373) M_AND_Ms válasza Ahab77 (#10370) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek/16-9-es-keparanyra-valtott-a-discovery-channel.html?Itemid=2

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10374) sandró60


sandró60
addikt

Sziasztok!
Amióta a Digi változtatott a csatornák kiosztásán azóta több adónál a hangerő csökkent vagy megnőt.Kérdésem mia tapasztalatatok?3.kerület.Analóg adásokról van szó :K

(#10375) Pille69 válasza Dog 11 (#10372) üzenetére


Pille69
tag

Nálam digitálison a Pana tv 'Szélesvásznú"-t ír. Tehát 16:9-ben jön.

(#10376) Watt25 válasza Ahab77 (#10370) üzenetére


Watt25
veterán

Nálunk ugyan nem Digi van, viszont tegnap óta 16:9-ben (anamorf) jön. (Analóg kábeltv-n.)
Egyébként meg: [link]

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10377) dh66e válasza Dog 11 (#10372) üzenetére


dh66e
veterán

18.-tól írja az átállást,most néztem meg még mindig letterbox.Lehet még nálunk nem nyomták meg a gombot.

(#10378) sagem válasza sandró60 (#10374) üzenetére


sagem
addikt

Nálam is így van (szintén III ker), bár igazság szerint csak a HD csatornákkal van baj, ezeknél szó szerint üvölt a hangerő és egyből halkítani kell, de ha átkapcsol az ember egy normál csatornára, akkor meg vissza kell tenni a hangerőt, hogy hallani lehessen az adást..

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#10379) Dog 11


Dog 11
tag

Aktuális leltár a mai napon- a 16:9 képarányban továbbított csatornákról- a Digikabel hálózatában :
-a normál SD és HD csatornákból 42 db,
-a kettőzött SD csatikból 7 db,
--a mozi csatornákból 4 db,

Összesen : 53 csatorna jele érkezik ma már 16 :9 képaránnyal a lapos tv-k re.

Szomorú és szerintem felháborító, hogy ebben az RTL Klub stúdiójából érkező közvetlen jel még mindig nem szerepel .

(#10380) Bogyi007 válasza Kwisatzh (#10369) üzenetére


Bogyi007
veterán

DVB-C Tuner probléma Elküldve: 2012. április 17.

LS23CFVKF/EN készülékem van és Kelebián használom a Digi kábeltévés szolgáltatását. van egy beltéri egységem is a szolgáltatótól (Humax Digi + C HD) amin tökéletesen mennek is a HD csatornák képe akadásmentesek valamint nem kockásodnak.

Ellenben ha a szolgáltatói STB-ot kiiktatom - és később is ezt szeretném tenni - és a kábeltv antennazsinórját dugom be a TV készülékbe közvetlenül akkor bizonyos csatornák HD felbontásban DVB-C tuner általi módban (DigiSport Plus HD, Music Channel HD, SuperOne HD) az elmúlt az egy hónapban problémásak. Kockásodik a képük, akadozik, szétesik a kép és csűszik a hang. (A készülék Öndiagnosztika-jelinformáció részénél a Bithibaarány és a Jelerősség is állandóan ingadozó értékeket mutat)

Mit lehetne tenni hogy ez a hibajelenség megszűnjön a készülékemen? A Digi szerint a készülékemben van a hiba, de én ezt kétlem mivel a többi HD csatorna képe tökéletes.

Várom válaszukat!

Válasz: DVB-C Tuner probléma Érkezett: 2012. április 18.

Tisztelt Krisztin Zoltán!

Köszönettel vettük érdeklődését.

Kérdésére válaszolva, amennyiben a tv jelinformációja szerint a jelerősség ingadozik, az egyértelműen a kábel nem megfelelő működésére vonatkozik. Ez esetben a szolgáltatóval van lehetőség felvenni a kapcsolatot. Az ön által említett egyes HD adások kockásodása, akadozása annak tudható be, hogy ezen csatornák vélhetően egy multiplexen vannak amit a szolgálató nem megfelelően sugároz.

További kérdés esetén kérjük, hivja ügyfélszolgálatunkat bizalommal a 06-80/726-7864-es ingyenes számon.

Üdvözlettel,
Samsung Electronics Magyar Zrt.
Ügyfélszolgálat

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10381) Kwisatzh válasza Bogyi007 (#10380) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Hóttkorrekt, és IGAZ válasz. Fel nem fogom mijér a Samuékat bactatod ????

Még mindig ugyanaz a kérdésem:
Jelerősség? Jelminőség? BER? SZÁMSZERŰEN MENNYI????????

A BER ingadozik?? Mennyiről mennyire?????

Kb. be merném venni a ciánt rá, hogy NEM A TV A HIBÁS.

A megoldás: "A szerelő szól az optikásoknak" :DD Nálam is utána javult meg.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10382) Kantorpe


Kantorpe
tag

Egyik ejszaka (vasarnap) megoldottam a digitalis adasok bizonyos frekvencian torteno kockasodasanak rejtelyet.
Legalabbis magam esetet szemlelve, de a szerelo is ezt mondta, hogy ilyen van es felvettek a "hibalistajukra" 1 hete.

Akinek kockasodas van az nezzen korul a TV kornekeny, hogy barmilyen WIFI vagy egyeb hasonlo frekvencian uzemelo eszkoz.
Ugyanis nekem ~20 centivel messzebb kelett tenni a routert es rogton jo lett az adot multiplexen levo osszes csatorna.

Hiba egyebkent azert van,mert a wifi valamilyen mellek sugarzasat felszedi a TV belso erosito resze.
Muszerrel merve a frekvenciak es jelszintek rendben voltak a kabelen, router ki es bekapcsolt allapotaban egyarant.

Funny.

Nemertem miert nem veszik fel a telefonos droidjaik listajara....

Nem magamnak kellett volna rajonni.

Varom az okosok levezeteset mi lehet a fizikai magyarazata, hogy a 2.4 wifi zavart kellt a 778MHz fekvencian .... ?

Szerelo jofej volt, ujrakrimpelte a kabeleket es hagyott masik osztot.
Mindezt attol fuggetlenul, hogy nem az en splitterem volt a hibas.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#10383) Kwisatzh válasza Kantorpe (#10382) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Egyik ejszaka (vasarnap) megoldottam a digitalis adasok bizonyos frekvencian torteno kockasodasanak rejtelyet. Legalabbis magam esetet szemlelve..."

Még ezer rmás okból kockásodhat/kieshet, és ebből kb 999 a DIGI sara... Ez meg itt a maradék kettőből :DD egy...
( A matek nem az erősségem :C )

A maygarázat: Nem is maga a wifi zavarja, hanem a routerben valami nagyfrekvenciás alkatrész. Ilyen egyszerű. :C

Okos vagyok? (meg persze szép, de legfőképpen szerény is :DD )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10384) M_AND_Ms válasza Kantorpe (#10382) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Varom az okosok levezeteset mi lehet a fizikai magyarazata, hogy a 2.4 wifi zavart kellt a 778MHz fekvencian .... ?"

A zavar nem csak az adott frekvencián keletkezik. Egy készülék által keltett zaj, zavar nem korlátozható be konkréten egy frekvenciára a zavart okozó készülék paramétereiből.
Pont az baj, hogy a zaj ellenőrizetlen módon keletkezik és zavart okozhat egész más frekvenciákon. Nem is biztos, hogy a router 2,4 GHz-e okozza, lehet, hogy annak tápja zavarog.

Nálam pl, a szobaantenna, a összeszedte a minőségi HDMI kábel sugárzását. Egy koaxszal megtoldva és másfél méterrel arrébb rakva nem volt semmi gond.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10385) dh66e válasza Kantorpe (#10382) üzenetére


dh66e
veterán

Nálam a router(dlink) ott csücsül a tv(sharp) mögött közvetlenül és nem csinál semmilyen kockásodást.Persze ettől még lehetnek olyan készülékek amelyek erre nem annyira toleránsak.

(#10386) Bogyi007 válasza Kwisatzh (#10381) üzenetére


Bogyi007
veterán

5x beszéltem az ügyfélszolgálattal és nem hajlandóak kijönni. És nem fogom eröltetni hatodszorra is mert én könnyen vitatkozóra tudom fogni. Segghülyék ülnek ott bent akiknek fingjuk sincs az egészről, de mivel ez a rohadt STB nálam van s azon jó így nem akarnak kijönni. És a gond az hogy nappal amikor kijönnének akkor meg nem lenne hibajelenség sem mivel csak este jön elő nálam is. És így még képesek lennének rámhátékázni is esetleg a kijövetelt ha akkor sem lenne hiba....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10387) Bogyi007 válasza Kantorpe (#10382) üzenetére


Bogyi007
veterán

Mondjuk elég sok cucc van nekem is a Tv körül. Tp-Link wifi, Xbox, kábelmodem a tv alatt nem sokkal a center speaker és a közelben még a subláda is ott van....

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10388) zhagyma válasza Kantorpe (#10382) üzenetére


zhagyma
őstag

3x 778 MHz ~ 2,4 GHz. Például volt itt PHILIPS TV tulajdonos akinak a TV antenna bemenete mellett volt a WiFi router. Amikor működött akkor kockásodott a multiplex. Mondjuk nála a 786 MHz volt a problémás. Mondjuk ez belefér mert a WiFI OFDM moduláció egy "zajgyár".

[ Szerkesztve ]

(#10389) Kwisatzh válasza Bogyi007 (#10386) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Értem. De ha pótcselekvésként a samuéket basztatod az mit segít???

Nálam ugyanez volt, de konkrétan kiesések voltak, annyira ingadozott a BER. Hoztak egy DIGI SD boxot, az tökéletes volt. :W Mégis "szóltak az optikásoknak" és jó lett.....

Egyébként meg hazudd azt, hogy a boxon is szar lett már.... Lényeg hogy kijöjjenek, a szerelőknek általában több eszük van.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10390) Bogyi007 válasza Kwisatzh (#10389) üzenetére


Bogyi007
veterán

Volt ez a hozzászólás ez alapján fordultam a Samsung ügyfélszolgálathoz, valamint a Digisek is hozzájuk akartak zavarni (lerázni).
Miután ők ofkorsz mossák kezeiket így a labda vissza lett dobva a Diginek.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10391) psalm69 válasza zhagyma (#10388) üzenetére


psalm69
csendes tag

Tapasztalat.

Tavaly vettem a TV-hez C650 egy samsung usb wifi-t.Csak simán bedugtam a TV-be hosszabbító nélkül és zavarta digitális csatornákat (BER 2000).A saját usb hosszabbítóját használva a hiba megszűnt.A kézikönyvben is le van írva ,hogy ha közel van a wifi akkor zavarhatja a digitális adást.

(#10392) Dog 11 válasza fcc (#10352) üzenetére


Dog 11
tag

Ma reggel én is "kockásodást " észleltem a digitális csatornákban. /S31,S32,S33 frekvenciákon pl.-Music ch. HD - Digisport+ HD - Pro tv stb./ A 1272 is észlelte egyidejüleg a kockásodást a Sport+ HD csatornán és továbbította a hibabejelentést.

(#10393) jel1


jel1
aktív tag

Sziasztok!

Most vettünk LG tévét (holnap tudom megnézni pontosan milyen)
Van benne dvb-c, de nem tudom hogy lehetne beállítani a digitális csatornákat (Kaposvár).
Úgy próbáltam, hogy minden sávon keressen, elment 3%-ig, és ott megállt. Úgyhogy beállítottam az analóg csatornákat, de mindenképp szeretnék M1HD-t, jó lenne a forma 1 miatt, és én úgy tudom, hogy annak be kellene jönnie box nélkül is, ha van dvb-c.

(#10394) Kwisatzh válasza jel1 (#10393) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Használati utasítás?? Elolvasva?

Néha a "gyors" kereséssel talál meg minden digitális adást. De ha azzal sem, akkor a kézivel egyenként a frekiken le kell keresni.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10395) jel1 válasza Kwisatzh (#10394) üzenetére


jel1
aktív tag

ok holnap tudom megnézni.
köszi!

(#10396) zichie


zichie
senior tag

Az m1 HD visszaállt az 1440x1080-as felbontásra, ezzel együtt visszaesett a bitráta is, de újra van AC3 hangsáv is és teletext. Gondolom újra dvb-t forrásból muxálják be a dvb-c hálózatra.

[ Szerkesztve ]

(#10397) Watt25 válasza zichie (#10396) üzenetére


Watt25
veterán

Tudnál most egy átlagos bitrátát mondani? Frissíteném a táblázatom. Ebből akár az is kiderülhet, hogy valóban a DVB-T forrást használják-e?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10398) zichie válasza Watt25 (#10397) üzenetére


zichie
senior tag

A h264 videó 6,9 mbit/s, az AC3 hang 384 kbit/s, az mpeg hang 128 kbit/s. Éppen a Fábry ment, ami nem HD műsor.

[ Szerkesztve ]

(#10399) M_AND_Ms válasza zichie (#10398) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mert az épp sugárzott műsor nem Hd, attól még a sugárzási sávszélesség (és az összes paraméter) ugyanolyan. Azt nem váltogatják a műsorok függvényében.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10400) digikábeles válasza zhagyma (#10388) üzenetére


digikábeles
aktív tag

Most jöttem rá, hogy a WDTV médialejátszó bekapcsolása is bezavarja a 778-as csatornát, pedig azon nincs se Wifi, se antenna csatlakozó.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.