Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) allfinanz válasza Kwisatzh (#10599) üzenetére


allfinanz
senior tag

Szerencsementes.
Hybridboxhoz van Motorola távirányító. http://href.hu/x/hiik
2 in 1. Egyszerre vezérli a TV-t (bármelyiket, mert tanítható, másik oldala PC-s).
http://href.hu/x/hhd2

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#10602) zichie


zichie
senior tag

Ha még mindíg a HBO a téma, akkor dvb-c tuneres tv esetében jó megoldás lehet egy "okos" cam modul.
Itt most arra gondolok, hogy valaki előfizet a HBO-ra, megkapja a box-ot és a kártyát, de azokat szépen beteszi a szekrény aljába, azaz nem használja, hanem helyette beszerez egy okos cam modult, pl. valamelyik Diablo modult és azzal nézi kártya nélkül. Mivel havonta fizeti a hbo csomag előfizetési díját, így legális a dolog és nem kell bajlódni a box-szal, szebb a kép is, mert a tv tunerjét használja.
Gyakorlatban nem láttam működni ezt a megoldást, de olvastam külföldi fórumokon, hogy a román digikábelen megy.
Természetesen érvényes előfizetés kell hozzá, mert akkor legális.
Ha okosított boxokkal (pl. GM, Dreambox, AZBox... stb.) és pc-n megy, akkor egy Diablo modullal miért ne menne.

(#10603) poli27 válasza zichie (#10602) üzenetére


poli27
veterán

Ha párosítva van a boxal a kártya, hogy használod modulban?

(#10604) zichie válasza poli27 (#10603) üzenetére


zichie
senior tag

Én sehogy, mert nincs ilyen modulom.
Egyébként kártya nélkül értelemszerűen. Mint, ahogy leírtam a kártyát és a boxot nem használja, de meg kell őrizni a szekrény alján, mert ha lemondja az előfizetést, akkor vissza kell adni a szolgáltatónak. Úgy tudom, hogy olyan lehetőség nincs, hogy valaki hbo-ra elő akar fizetni, de kártyát és boxot nem kér hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10605) V.Stryker válasza Pille69 (#10600) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mindenkinek más a "hobbija, szórakozása". Nekem a kütyük...viszont se diszkóba, se kocsmába, se mekibe nem járok. Szóval szerintem ezt a pénzt mindenki más elkölti, csak mindenki másra. Van ahol van látszata és van ahol nincs... Kár hülyén felfogni. :) Egyébként az a Logitech-es távkapcs nem rossz ötlet. ;]

Érdekes ez a Diablo modul, amit a kollega itt mesél, de hát mennyi lehet az ára? Lehet,hogy úgy,hogy havonta előfizetünk rá, már külön nem is éri megvenni, mert azért a pénzért inkább kapcsolgatsz még egy távkapcsot. :U

Kwisatzh: Én a médialejátszó után(O'Play Air) és após szintén ilyen minden az egyben médialejátszója után, ami még dvb-c tuneres...nem mertem ilyen okos boxot venni. Nálunk egyik se tökéletes....mindegyiknek van valami apró nyűgje. Pl az O'Play wifiről állandóan szarakodik,hol a megosztást látja kódoltnak, hol nem hajlandó megfelelő sebességgel működni..stb.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10606) Lala6 válasza V.Stryker (#10605) üzenetére


Lala6
őstag

Csak halkan megsúgom, hogy a Diabolo modulhoz nem feltétlenül szükséges a kártya. Az ára 25-30.000-Ft körül mozog.

(#10607) V.Stryker válasza Lala6 (#10606) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Persze, értettem én. De itt most arról beszéltem, hogy legálisan használni. Tehát,hogy kifizeted havonta az HBO-t és csak azért, hogy ne kelljen még egy dobozt a tv mellé tenni és plusz egy távkapcsot használni, ahhoz kéne ez a diablo nyavaja....de 25-30k azért ,hogy eggyel kevesebb távkapcs és doboz legyen :Y ...hát inkább elnézem. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10608) poli27 válasza Lala6 (#10606) üzenetére


poli27
veterán

Ha nem kell kártya, akkor előfizetés se kell.....

(#10609) zichie válasza poli27 (#10608) üzenetére


zichie
senior tag

De kell az előfizetés, mert anélkül illegális.
Ez olyan, mintha bemennél egy élelmiszer boltba, ahonnan fizetés nélkül ellopod a zacskóstejet és nem veszik észre. Ez értelemszerűen bűncselekmény. Ha kifizeted és úgy viszed el, akkor nem az, mert megvásároltad.

(#10610) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Nézem a Digisportot és nyomják az új előfizetőknek szóló ajánlatukat.
De ezt a csatornát ha nézem, akkor már előfizetőjük vagyok.
Ugyan, hagyjanak már!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10611) zichie válasza M_AND_Ms (#10610) üzenetére


zichie
senior tag

Nemcsak a Diginél van Digisport, így aki ezt a reklámot látja még nem biztos, hogy Digis előfizető.

(#10612) M_AND_Ms válasza zichie (#10611) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A nagyja digis.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10613) Lala6 válasza zichie (#10609) üzenetére


Lala6
őstag

Ne áltassátok magatokat, hiába van előfizu, ha nem azt használjátok a TV nézésre, hanem egyéb illegális módszerrel dekódoljátok a csatornát, az teljes mértékben illegális vételnek számít.

(#10614) Kwisatzh válasza V.Stryker (#10605) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Az én kütyüm is elég korlátozott médialejátszónak, de mert csak .mkv -t töltünk le, és azokat tökéletesen lejátsza, egyáltalán nem érdekel, hogy mit nem játszik le. A DLNA WiFi kapcsolódás tökéletes, de 720p felett szaggat, ezért gyakorlatilag soha nem használjuk.
Viszont első osztályú blu ray lejátszó, és DVD lejátszónak is tökéletes, mert akár 1080p re sklázás fel.
C tunernek is hibátlan, szóval én teljesen meg vagyok elégedve.

[moderálva]

(#10615) Trava válasza zichie (#10609) üzenetére


Trava
tag

Nem kell itt az állszent szöveg.
Ha van otthon 10db előfizetett kártyád, de még is okos cam modullal nézed az is illegális.
Aztán a másik kérdés, úgyan mit akarsz a hbo-n nézni?
Amit sugároznak már mindenki láthatta hónapokkal sőt évekkel korábban.

-- Közben látom Lala6 is megírta az "illegális" választ. --

[ Szerkesztve ]

(#10616) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Szerintem meg teljesen felesleges a vita ezen az illegális, nem illegálison, mert tudomásom szerint a NAGRA3-t még senki meg nem törte, a kábeles HBO pedig NAGRA3.

Kéretik privátba SE bizonygatni, hogy de igenis, mert elolvasás nélkül törlöm és tiltom az illetőt.

[moderálva]

(#10617) poli27 válasza Kwisatzh (#10616) üzenetére


poli27
veterán

Én is ezt mondtam, de vannak akik cáfolnak....

(#10618) Kwisatzh válasza poli27 (#10617) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ne törődj vele! :C

Cáfolnak?? Nem. Csak beszélnek.... A "cáfolás" az egy akárhova feltöltött videó lenne, és ide belinkelve. Olyan meg nincs.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10619) zichie válasza Kwisatzh (#10616) üzenetére


zichie
senior tag

Nagra3-as törés nincs. Mint ahogy az korábban le lett írva a kábeles simulcryptben megy, azaz együtt megy az n2 és az n3 is, ezért van két caid.
Aki nem hiszi az vizsgálja meg a jelet, végezzen transport stream analízist... stb.
Én továbbra is azt állítom, hogy ha valaki előfizet, van róla szerődése és rendszeresen fizeti a havi díjjat, akkor jogosult a hbo nézésére függetlenül attól, hogy ezt hogyan teszi. Az ÁSZF-ben nem tudom, hogy van-e erre utalás, mert annyira nem érdekel, hogy utánna nézzek, mivel nem vagyok hbo előfizető, sem kalóznéző, bár az AZbox alkalmas rá alapból.
Egy példa: Minden háztartásban van otthon kés, ami alkalmas emberélet elleni bűncselekmény elvégzésére, de ettől még nem mindenki bűnöző, akinek kése van és kenyeret szeletel vele.

(#10620) zichie válasza Kwisatzh (#10618) üzenetére


zichie
senior tag

Olyan nem is lesz, ez értelemszerű, de maradjunk a késes példánál: Senki nem fogja azt azzal bizonyítani, hogy a kése alkalmas emberölésre, hogy leszúrja pl. a szomszédját, ezt videóra veszi, majd feltölti a netre.

(#10621) Kwisatzh válasza zichie (#10620) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A példa rossz. Tele van a net mindenféle törésekről "szóló" anonim videókkal. Keress rá...
(Ezeken általában csak a művelet látható, a kuncsaft, és azonosítására alkalmas dolgok szinte soha.
Csak egy példa:
[link]

"Esetünkben" is simán megoldható lenne ez, beteszi egy kéz a csodakártyát, vagy futtatja a "csodaprogit", aztán lássuk a kalóz HBO-t :DD )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10622) ronson


ronson
őstag

Ezen kár vitatkozni. Egyértelműen bűncselekményt követsz el. Hiába magyaráznád a bíróságon.

Kwisatzh

Egybe nincs igazad. Előbb utóbb úgyis feltörik egyszerűen a nagra3-at is. Ilyen a technika.

[ Szerkesztve ]

(#10623) Lala6 válasza poli27 (#10617) üzenetére


Lala6
őstag

A Nagra3 nincs törve, ez tény, de a kábelen ott a Nagra2 is, ami ki-be járható. Amíg nem veszik le, addig egy nyitott kapu.
Ahhoz, hogy azt levegyék minden régebbi előfizetői kártyát ki kell cserélni. Én cseréről nem hallottam, de az új box-okhoz már 3-as kártyát adnak.
Szóval megoldható a nézése, de teljesen illegális, és kérdéses, hogy meddig fog menni.
Amúgy mit szeretnétek nézni az HBO-n? Nekem van minden csatorna a Hello HD kártyámon, de alig van rajta 1-2 értelmes film, nem a régi már az HBO sem.

(#10624) Kwisatzh válasza ronson (#10622) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Persze ezt nem vitatom. Előbb utóbb MAJD valamikor feltörik. Soha nem mondtam azt amivel vitatkozni próbálsz.
Itt és most viszont arról "zenélünk", hogy itt a fórumon is MOST mesélik hogy aztán nekik már megy is.... :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10625) zichie válasza ronson (#10622) üzenetére


zichie
senior tag

Korábban a Fibernet volt a szolgáltatóm, ott szinte minden kódolt volt. A szolgáltató adott kártyát és egy gagyi boxot. A kártyát saját cam modulban használtam dvb-c tuneres monitorral, felvétel készítésénél átraktam a kártyát az AZbox-ba. Ez is illegális volt? Azon csodálkoznék, mert rengeteg t-home-os előfizető használ saját modult box helyett.

(#10626) poli27 válasza zichie (#10625) üzenetére


poli27
veterán

De ott Conax kártya volt, és nem volt bekapcsolva a párosítás.

(#10627) Lala6 válasza zichie (#10625) üzenetére


Lala6
őstag

Igen, az legális, mert a kártya nincs párosítva a box-al, így használható más eszközben is.
Nekem anno a TVNetwork adott modult és kártyát is a TV-be. De említhetném a Hello Digital-t is, ott is szabadon átrakható a kártya a TV-be (DVB-C az is).
Ez nem illegális vétel, mert a kártyát használod a csatornák dekódolására.

(#10628) BeLac


BeLac
tag

Segítséget kérnék azoktól, akiknek van Digi-től bérelt HD set top box-uk .
Az érdekelne hogy náluk jön-e a SuperOne HD.
Nekem csak hang van és mások is ezt írták. Érdeklődtem a Diginél, de mivel én nem bérlek tőlük box-ot így még hibabejelentést sem vesznek fel. Amennyiben Digi kütyün rendbe van minden, akkor ez azt jelenti hogy valamilyen trükkös kódolást használnak. Legalábbis én így gondolom.

(#10629) Kwisatzh válasza BeLac (#10628) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Amennyiben Digi kütyün rendbe van minden, akkor ez azt jelenti hogy valamilyen trükkös kódolást használnak."

Mérget vehetsz rá, hogy semmiféle se trükkös, se trükktelen kódolás nincs azon a csatornán.
Én sem digis cuccot használok, mégis minden jó.
Arról meg, hogy hogyan kell az ÜFSZ-t leoktatni, hogy felvegyék a hibát már értekeztünk.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10630) V.Stryker válasza BeLac (#10628) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nekem sima SD boxom van, HBO előfizuval, tehát nálam is mindennek jönni kéne, de ez a jó kis felnőtt csatorna nálam se jön. :DDD Azt írja kódolt vagy nem elérhető. :S

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#10631) Kwisatzh válasza V.Stryker (#10630) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Neked azért nem jön SZERINTEM az SD boxon, mert ez egy HD csatorna, ami mpeg4 be van kódolva, az SD boxok viszont csak az mpeg2 kódolást "ismerik"

Persze ez rossz okoskodás, ha a többi HD csatorna bejön.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10632) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

A Digi oldala azt írja hogy csak 23:00-4:00-ig van rajta adás.

(#10633) Kwisatzh válasza Misi 007 (#10632) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

+ a viasat explorer helyén is megy SD ben szintén 23 és 04 között.......

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10634) Tacsika


Tacsika
aktív tag

De lehet hogy nincs még 18 éves :D

(#10635) GuruZone válasza M_AND_Ms (#10610) üzenetére


GuruZone
őstag

TV2-n is agyba-főbe tolják a reklámot, elég sokakhoz elér így.

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#10636) M_AND_Ms válasza GuruZone (#10635) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ok! Megadom magam! :P

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10637) marad válasza Kwisatzh (#10618) üzenetére


marad
csendes tag

De mostmár van.Tessék nagy okos!
HBO

(#10638) Kwisatzh válasza marad (#10637) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szánalmas vagy és nevetséges, hogy bizonygatni próbálod a lehetetlent. Az hol van bizonyítva ezzel hogy ez nem egy DIGI /akármi kártya, vagy kódolatlan napi felvétel???

[moderálva]

(#10639) marad válasza Kwisatzh (#10638) üzenetére


marad
csendes tag

Tessék te szánalmas kis okoskodo ezt most vettem fel.Nem tudom ennél nagyobb bizonyiték kell-e még.Amihez mondtam már nem értesz akkor maradj csendben!!!
Sajnos nálad itt vannak azért joval nagyobb tudásuak
HBOmost :R

(#10640) Kwisatzh válasza marad (#10639) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Tényleg meg kéne tanulnod végre olvasni....
"Az hol van bizonyítva ezzel hogy ez nem egy DIGI /akármi kártya"
De ha könnyebb a lelked, csodálunk,és leborulunk a nagyságod előtt, hogy feltörted a nagra 3-t. :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10641) azozo válasza marad (#10639) üzenetére


azozo
senior tag

Akár streamelhetnéd is ;) :DD

(#10642) marad válasza Kwisatzh (#10640) üzenetére


marad
csendes tag

Na végre,már nagyon vártam töled a dicsérö szavakat :DD

(#10643) zhagyma válasza azozo (#10641) üzenetére


zhagyma
őstag

Csak a vicc kedvéért egy félórára. Rakd be ezt a linket a VLC-be: HBO streaming.

(#10644) azozo válasza zhagyma (#10643) üzenetére


azozo
senior tag

MOst próbáltam nem megy :(
:F

(#10645) zhagyma válasza azozo (#10644) üzenetére


zhagyma
őstag

Ezek szerint eddig nem Te nézted (valaki pedig volt). Bekapcsoltam.

UI: Kicsit szaggatva szedi valaki. Úgy ~10 Mbps stabil net kell hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#10646) azozo válasza zhagyma (#10645) üzenetére


azozo
senior tag

Most megy csak szaggat

:C

MOst már jöhet hogy csinálod ;)

(#10647) Watt25 válasza azozo (#10646) üzenetére


Watt25
veterán

Nálam is.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#10648) Kwisatzh válasza zhagyma (#10645) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én belenéztem.. nem szaggatott (22 mega DIGI)

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10649) zhagyma válasza azozo (#10646) üzenetére


zhagyma
őstag

Na vége a gyereknapnak. :D Mivel a fórumban sikeresen kitárgyaltátok a DIGI kábelen alkalmazott Nagravision 2 / Nagravision 3 simulcrypt kódolást ezt a demót fogjuk fel "ethical hacking"-nek. Vélhetően a szolgáltató is olvassa a fórumot. Gondolom ennek hatására talán beindul a digikábelen is Nagravision 3 kártyára való teljeskörü átállás ...

Ui: Talán majd akkor is demózok egyet.

[ Szerkesztve ]

(#10650) marad válasza zhagyma (#10649) üzenetére


marad
csendes tag

:C

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.