Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10851) Kwisatzh válasza SamS20 (#10848) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nézd meg mind a kettőt "élőben", akár egymás mellett is, de ügyelj, hogy hasonlóan legyenek beállítva, próbáld ki a menüket, és amelyik jobban tetszik azt vedd meg.

[moderálva]

(#10852) allfinanz válasza hibavissza (#10850) üzenetére


allfinanz
senior tag

Diginél kódolatlan a digitális adás, így bármit használhatsz.
HBO csatornák kódoltak és boxosak egyedül.

Allfinanz elemzés. Megtakarítás, biztonság, védelem.

(#10853) Kwisatzh válasza hibavissza (#10850) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Lehet az a Philips tud önmagában box nélkül is rögzíteni egy rádugott merevlemezre, vagy drájvra. HASZNÁLATI UTASÍTÁS??

[moderálva]

(#10854) hibavissza válasza allfinanz (#10852) üzenetére


hibavissza
veterán

pl mit? bejön a kábel és mibe dugjam? nem ismerem ezeket az eszközöket, ajánlj valamit, ami azt tudja mint a upc box.

Kwisatzh nem vesz föl, csak lejátszik usb-n keresztül

[ Szerkesztve ]

(#10855) Kwisatzh válasza hibavissza (#10854) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

A tv be. A DIGI NEM KÓDOL. Nem kell box csak a nézéshez.

A tvdben szinte biztosan van DVB-C tuner.

Csak ha felvenni akarsz, és nem tud a tv, önállóan, akkor kell box. Ezerféle van, keress rá.

Én különben c tuneres blu ray lejátszókat szoktam ajánlgatni, LG, és Samu, vinyóval vagy anélkül. Korongjátszó mindenképpen kell, hiszen mindenkinek van múltja...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10856) hibavissza válasza Kwisatzh (#10855) üzenetére


hibavissza
veterán

tuner van a tevében. ezek a korongos felvevők merevlemezzel elég drágák.
én valami dvb tuneres smartboxban gondolkoznék, amire rádugok e külső vinyót. max 30 000 Ft-ig

(#10857) Kwisatzh válasza hibavissza (#10856) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Keress ami tetszik. Majdnem minden kábeles stb vel lehet felvenni. 20 és 30 között van jó pár tipus, nekem sosem volt. A gugli a barátod... Majd ajánlanak itt is, selteka, synaps, stb...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10858) dh66e válasza hibavissza (#10856) üzenetére


dh66e
veterán

(#10859) gatto_


gatto_
senior tag

Én ajánlom is a Seltekát! Királyul vesz fel, és a pár oldallal előbb kitárgyalt firmware frissítéssel szinte tökéletes lett. Gyorsan váltja a csatornákat, új képernyő beállítások lettek, szóval így öröm használni. Más kérdés, hogy kapható-e? Mert nem mindig van.

(#10860) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Részemről nem értem ezt a felvétel őrületet, de valszeg én vagyok rosszul összerakva. A múltkor éjjel volt egy film, amire már nem akartam fennmaradni, rányomtam az epg-n a felvételre. Másnap délután elkezdem nézni, erre kiderül, hogy a mocskos szemét adó nem tartotta az időket, hiányzik az utolsó negyedóra. (Közben halálra idegeltem magam a reklámátpörgetésen is, volt benne vagy háromnegyedóra reklám, éjjel vajon kinek??????? )

Mérgemben fél óra alatt letöltöttem, megnéztem a végét, és részemről örökre elfelejtve a felvétel. Hangsúlyozom ez magánvélemény, csak megosztottam....

[moderálva]

(#10861) Zoli67


Zoli67
tag

Sziasztok !

Tudom végig kellene böngésznem a topicot mielőtt ezt írom,de ha valakinek menne fejből,azt megköszönném.

Szükségem lenne digi hálózatra egy komoly, magyarul (nem miattam) tudó ,értelmes felvevős DVB-C boxra, illetve HDMI és LAN csatlakozása is van.
Ha valaki linkelne nekem,azt megköszönném. Árfekvésben 25-50e között gondolkodom.

Köszönöm előre a segítséget.

Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! Mobilon gyorsabb +36703957888 !

(#10862) gatto_ válasza Kwisatzh (#10860) üzenetére


gatto_
senior tag

Én olyankor használtam(om) párszor a felvételt, amikor két olyan műsor ment egyszerre amire kíváncsi voltam. És nem beprogramozva, csak manuálisan elindítva, és leállítva a felvételt. Erre kitűnő.

(#10863) Kwisatzh válasza gatto_ (#10862) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Én meg mint írtam éjjel nem akartam fennmaradni , hiszen ha fennmaradtam volna, akkor nem veszem fel.......

[moderálva]

(#10864) sandró60 válasza Zoli67 (#10861) üzenetére


sandró60
addikt

Ha csak visszaolvasol 3-rom hozzászólást(#10858) ott 3db linket is megadnak
Csak rákattintasz és már válogathatsz a C-Boxok közül ;]

[ Szerkesztve ]

(#10865) Kwisatzh válasza sandró60 (#10864) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Olvasni? Vissza?? Hármat??? ááááá :W

[moderálva]

(#10866) sandró60 válasza Kwisatzh (#10865) üzenetére


sandró60
addikt

(#10861- #10858)=három visszaolvasás felvevős "cuccok"digihez.Én a PVR-t is annak gondolom. :F
A 5ááááá-betű meg a falbaverés az ok ;]

[ Szerkesztve ]

(#10867) Kwisatzh válasza sandró60 (#10866) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Félreértettél, nem a "matekon" "vitatkoztam", csak arra próbáltam utalni, hogy itt nemhogy hármat, de még egyet se olvasnak vissza a kedves "érdeklődők".... :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10868) SamS20


SamS20
senior tag

egy olyan kérdésem lenne hogy az új tv-n csináltam egy auto hangolást, de a program helyek nem ott vannak ahol lenniük kéne. mozgatni pedig nem tudom őket, van valami beosztás hogy melyik adót milyen herz sázmon és milyen symbol rate (?)-en kell keresni ? továbbá van még moduláció is de az mindenhol 256 :)

köszönöm szépen

pontosítanék még kicsit. Nálunk a tv2 pl a 4-es csatornán van, most a 26osra tette be az auto hangolás, de hiába írom be a 4-esen az 26-oson található herz számot azt írja nincs jel.

[ Szerkesztve ]

(#10869) Zsadi válasza Kwisatzh (#10860) üzenetére


Zsadi
őstag

Nálunk asszony van érte megőrülve. :) Úgy van vele, felveszi a sorozatait, majd a reklámblokk eltekerésével időt takarít meg. Nők.... :)
A boxunkon lehet csúsztatni a felvétel elejét, és a végét, de még ezt is néha 15-20 perccel el kel tolni hogy jó legyen.

(#10870) Kwisatzh válasza SamS20 (#10868) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Kedves Barátunk. Valszeg egy LG ról van szó nemdebár? Újra kell hangolni, csak ki kell ikszelni a kötött csatornalistát a keresés előtt....

[moderálva]

(#10871) pumpaduda1


pumpaduda1
csendes tag

Techwood tulajoktól érdeklődnék nem lehet ezt az boxot resetelni valahogy?
Köszönöm ha válaszol valaki

(#10872) Kwisatzh válasza Kwisatzh (#10870) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

SamS20: "az új tv-n" :W

Egyébként pedig a tied a napi agyhalott kérdező dicső címe....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10873) SamS20 válasza Kwisatzh (#10872) üzenetére


SamS20
senior tag

köszöntem megoldódott, neked meg gondolom letört az ujjad a helyéről hogy írtál egy két mondatos választ :)

(#10874) Kwisatzh válasza SamS20 (#10873) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Szívesen. Nem azért írtam amit írtam, mert nem vetted észre az opciót (én sem anno :DD ), hanem azért mert nem nevezted meg a készülék TÍPUSÁT !

( Majd minden nap jön ugyanis egy tipikus vérhüjjjee, a kérdéssel hogy azt mondja: "Vettem egy tévét, hogy állítsam be" :W )

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10875) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#10874) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

"Vettem egy tévét, hogy állítsam be"

Egyszerű a válasz: Megfogod és lehetőleg a talpára helyezve állítod be a helyére ;] ;] ;] ;)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10876) d.véderjoe válasza M_AND_Ms (#10875) üzenetére


d.véderjoe
tag

:C

(#10877) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Lejárató kampány indult a Digi Kft. ellen!

A levél PDF így akinek nincs fent olvasója annak ajánlom a villámgyors Sumatra PDF-t

(#10878) sityupityu válasza Misi 007 (#10877) üzenetére


sityupityu
veterán

Akinek van egy kis agya az nem hagyja elcsábítani magát. Havi 3100-ért egy szolgáltató sem ad ennyi csatornát,nem beszélve a Hd adókról,amikért más szolgáltató plusz pénzt számol fel. Felénk aki teheti az a diginél van,olyanról meg nem hallottam aki más konkurens szolgáltatóhoz ment volna innen át.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10879) Bogyi007 válasza sityupityu (#10878) üzenetére


Bogyi007
veterán

És még nem kell STB sem a digitális adásokhoz a többiekkel szemben. Én semmilyen körülmények között nem megyek el tőlük. Szemét Tré-t így is alig tudtam lerázni. 4 hónappal a szakítás után is még 2-300 forintos számlákkal baxtattak. Mobilom sincs már tőlük hála az égnek!

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#10880) sityupityu válasza Bogyi007 (#10879) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja igen. A legfontosabbat nem is írtam. Az áramzabáló,porfogó boxot.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#10881) konrada válasza sityupityu (#10880) üzenetére


konrada
tag

...amik ráadásul minden tévénél kell, és azért persze felárat is számolnak.

(#10882) Tacsika


Tacsika
aktív tag

Sziasztok!

Mint jövendő Digis érdeklődnék hogy van-e köztetek LGLK330 (c-tuneres) tulaj és tudja e használni az összes csatornát? Nyilván a kábeltunerjéről lenne szó...
Lehet akár priviben is. Sürgős lenne (vásárlás előtt)

(#10883) digikábeles válasza sityupityu (#10878) üzenetére


digikábeles
aktív tag

A mi házunkban 3 szolgáltató van, az U, a T, és a DIGI. Előbbihez volt szerencsém, utóbbi próbálkozott, de nem jött össze nekik az üzletkötés. Soha nem volt gondom a Digi szolgáltatásával. Egyszer volt, hogy a közszolgálati adók kockásan jöttek. Még aznap kijött a szerelő, kicserélte az antenna csatlakozót, és jó lett.

(#10884) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Sziasztok

Októberben lejár a hűségem a UPC digitális kábel TV-jére (plusz a Fiber netre is) és szeretnék érdeklődni, hogy van-e köztetek olyan, aki digitális UPC TV adásról váltott digitális Digire? Érdekelne a minőségbeli különbség, ha van. A T-Home digitális adását láttam és egyszerűen ocsmány volt, így nagyon félek egy esetleges váltástól, mert 3-4 méterről nézve az SD adások nagyok szépek most (TV: Philips 37PFL6606H).

Jól értem, hogy ha van DVB-C tunerem a TV-ben (speckók szerint van), akkor egyáltalán semmilyen beltéri egység nem kell, hogy TV-t nézzek Diginél?

Jól értem, hogy ha digitális adást választok szerződés kötéskor, akkor nincs felára a HD csatornáknak? A HD adókat kapásból fogni lehet vagy külön kérni kell? Elvileg a csatorna kiosztásban benne vannak (gondolom, ilyenkor az SD és HD változata is nézhető az adott csatornának, tehát nem lehet kiirtani az SD verziót a listáról).

XXI. kerületben volt-e már valakinek problémája a Digivel (Csillagtelep, ha egész pontos akarok lenni).

A válaszokat előre is köszönöm:R

(#10885) Kwisatzh válasza Alvin_ti4200 (#10884) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

1. A DIGI nem lesz rosszabb szvsz.

2.Jól érted. Ha a tv-ben van dvb-c tuner akkor nem kell semmiféle box, mert nem kódolják a digitális adást. HA viszont HBO-t akarsz azt kódolják, és azt csak a saját boxukkal együtt adják, de az SD box "ingyen" van a HBO előfizetéshez.

3. Nem kell "választani" semmit, mert nem is tudsz választani. Mindenképpen "benne lesz" a kanócban egyszerre mind az analóg, mind a digitális jel. 3100 Ft-ért az analógon 60 adó van, a digitálison kb 98, amiből kb 10 HD, a többi SD. Csatornakiosztás, csomagok, stb. lásd a honlapon.

4. Igaz, a VI kerület, de nekem még nem volt gondom velük. + Ezér a pénzér "ingyen" van...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10886) MaciLaci1970 válasza Alvin_ti4200 (#10884) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Szia!

2 hónapja váltottam UPC-ről és nem bántam meg, a net és a TV szolgáltatás eddig szakadásmentes (kop-kop).
A HD adás minősége nálam ugyan olyan jó és van Digi Sport is!!!
Tudom most már az UPC is kezdi bevezetni az STB nélküli digitális műsornézés lehetőségét, de az én TV-m nem tudja még a CI+-t, de amennyiben alkalmas lenne és kérném tőlük a mediacard-ot akkor is kellene havi 1000,- bérleti dijat fizetni érte, míg itt ilyen költség nincs.
Nem tudom szeretnél-e felvenni ill. szükséges-e a time shift funkció (hacsak nem tudja a TV-d), mert akkor azokra még kell áldoznod majd.
Az internetes része is mindig hozza az ígért szintet, és ha nem, használsz routert, akkor még egy áramfogyasztót ki tudsz iktatni (legalábbis nálam a régi netnél is volt modem), mert UTP kábelt kötöttek be,
De hogy ne legyen minden ilyen vonzó a telefon egy kalap szamócát ér nálak, eddig hetente romlott el a 10 hét alatt 7 hiba (bár most már 16 napja egyfolytában működik, ez új rekord). :C
Pl. április 28. - május 02.-ig nem is működött, és mivel e-mailon lett bejelentve nem telefonon ilyenkor nem vonatkozik az elmondásuk szerint - bevallom nem olvastam utána az ÁSZF-ben - a 72 órás javítási kötelezettség, hanem akár 1 hónap is lehet, de ezzel együtt még mindig javaslom a váltást.

Összegezve:
- Árban sokkal jobb
- Minőségben ugyan olyan jó
- TV csatornák kezelése, sokkal jobb nincs felesleges STB.
- Ügyfélkezelésben, na talán ott még van hova fejlődniük.

Ja igen majd elfelejtettem ezek Csepeli tapasztalatok.

Üdv: MaciLaci1970

(#10887) M_AND_Ms válasza MaciLaci1970 (#10886) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Véleményem szerint sd-ben jobb az Upc. Hd-ben nincs összehasonlítási alapom, de teljesen jó a Digi.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10888) huh87


huh87
tag

Sziasztok!
DIgi+ analóg előfizetésem van. A képcsöves tvt-t lecseréltem dvb-c, mpeg4 tuneres készülékre. Lefuttatam egy automata keresést, sok digitális adást talált viszont a közszolgáliatakat nem. Ezekre viszont szükségem lenne, a jobb minőségben.
Jól értelmezem az ÁSZF-t:
"Digitális Közszolgálati programcsomagunk kizárólag SD/HD box megvásárlása esetén vehető igénybe."
Tehát csak akkor, ha veszek tőlük egy boxot?

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#10889) MaciLaci1970 válasza M_AND_Ms (#10887) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Bevallom nem nagyon néztem/nézek SD adást, de hiszek neked, elvégre mikor én álltam váltás előtt akkor is hittem neked és nem bántam meg azóta sem. :C

(#10890) g0dl válasza huh87 (#10888) üzenetére


g0dl
addikt

Nem, minden kérés, és STB nélkül van. A közszolgálati más paraméterekkel jön, ezért nem találja a tv-d. Én "csak" PC-s tunerrel használom digitálisan, így nem tudom tv-n mit kell ehhez állítani, de sokszor volt itt ez téma, olvass vissza.

(#10891) Kwisatzh válasza huh87 (#10888) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"( Majd minden nap jön ugyanis egy tipikus vérhüjjjee, a kérdéssel hogy azt mondja: "Vettem egy tévét, hogy állítsam be" :W )"

10874 hsz.

Megjött a mai is....

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10892) M_AND_Ms válasza MaciLaci1970 (#10889) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Én is egyre kevesebbet nézem az sd-ket. A közszolgálati adók műsora egyre jobb és értékesebb, azok meg hd-k.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10893) MaciLaci1970 válasza M_AND_Ms (#10892) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Azt hittem, csak öregszem és változik az ízlésem, de akkor már ketten vagyunk. :B

(#10894) M_AND_Ms válasza huh87 (#10888) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Mint írtad, te Digi+ -ra fizettél élő és nem közszolgálatira. Néhány tv-nél nem jó az autó keresés, manuális kell.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10895) huh87 válasza g0dl (#10890) üzenetére


huh87
tag

Köszönöm válaszod. Visszaolvastam még előtte és kipróbáltam az összes keresési módot, de semmi. Csak elbizonytalanodtam az ászf miatt..

"Az ételt nem szeretni kell, hanem megenni. Egymást kell szeretni, és nem megenni."

(#10896) ronson válasza MaciLaci1970 (#10893) üzenetére


ronson
őstag

Nem sok értelmeset tett a kormány, de a közszolgálati csatornáknál tényleg érdemi változás volt.

Politikai kommentárt nem kérek (hisz nem az a fórum). Szubjektív vélemény.

(#10897) hb000 válasza ronson (#10896) üzenetére


hb000
aktív tag

Esetleg neked sem kellett volna akkor politikai kommentárt írnod...

(#10898) fody73 válasza hb000 (#10897) üzenetére


fody73
tag

+1

(#10899) Dog 11 válasza huh87 (#10895) üzenetére


Dog 11
tag

Ha visszaolvasol ,úgy a hsz.:10768,10767,10766 és még sok másik a megoldásokról szól.

(#10900) Joe63


Joe63
tag

Sziasztok!

A következő a gondom. Vettem egy Samu UE32D5000-es TV-t. Az összes HD adó bejön, kivéve a Digisport HD-t. A másik szobában lévő Samu LE32D500-on pedig igen.
Csatornalistát átmásoltam, de azt írja, hogy gyenge a jel. Ötlet? :F

[ Szerkesztve ]

• Az élet attól szép, hogy bármi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.