Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Morris válasza Kwisatzh (#10150) üzenetére


Morris
veterán

én konkrét időpontot egyeztetek ilyen a helyzetben.

Egyébként a 3 hónap HBO-s kedvezményt illetően nagyon rugalmas volt a dig üfsz-a. szólatm nekik, hogy valami nem kerek, és kb 6 perc elteltével már csörögtek, hogy a probléma megoldva!
Szóval én rosszat nem tudok róluk mondani.
Persze volt rá példa, hogy engem akartak hülyének nézni egy központi hiba miatt, de ilyenkor én kapásból mondom, nekik, hogy szinte 100%, hogy a hiba nem nálam van :)

(#10152) Kwisatzh válasza Morris (#10151) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Alakul :DD

és ha nem hajlandók konkrét időpontot adni, hanem kötik a zebet a karóhoz, hogy márpedig igenis egész nap legyél otthon...???

Akkor mit teszel?? "Belenyugszol" ?

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10153) hb000 válasza Kwisatzh (#10116) üzenetére


hb000
aktív tag

HA eddig jó volt. De NEM volt jó eddig sem.

"amikor megvoltak, akkor meg nezhetetlen kockasodas volt csak neha egyebkent fekete kepernyo inkabb."

A fekete képernyő és a nézhetetlen kockásodás nyilván NEM értékelhető működő szolgáltatásként.

Nem hinném, hogy a fennhéjázó kioktatásod ide való.

(#10154) Morris válasza Kwisatzh (#10152) üzenetére


Morris
veterán

igen, belenyugszom. úgysem leszek otthon, hiába visít. ha nem, hát nem :D

(#10155) Kwisatzh válasza Morris (#10154) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ezzel a probléma nincs megoldva, csak elodázva.... és megint foglalkoznod kell vele, ami szívás. Tehát nem jó megoldás.

[moderálva]

(#10156) Kwisatzh válasza hb000 (#10153) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

ÜFSZ! Addig hívogasd ki a szerelőket, amíg nem lesz jó.
Én csak segíteni próbálok...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10157) Morris válasza Kwisatzh (#10155) üzenetére


Morris
veterán

Várj, most akkor nekem van problémám vagy ők akarnak valami "frissítést" eszközölni?
Mert nem mindegy.
Ha nekem van gondom, akkor természetesen zaklatásig hívom az üfsz-ot.
Ha nekik fontos és nem tudunk megegyezni egy fix időpontban, akkor nem izgatom magam rajta. De ha kétszer is egyeztettünk időpontot, és nincs változás, akkor onnantól agresszív vagyok. ;] :)

(#10158) Kwisatzh válasza Morris (#10157) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Persze "nekik" van problémájuk, nem neked, de sajnos "zaklatni" fognak, ergo onnantól megint foglalkoznod kell vele, ezért ez nem jó megoldás.

Hidd el, ezt meg lehet oldani egy telefonnal is....

[moderálva]

(#10159) imis válasza imis (#10027) üzenetére


imis
senior tag

Ma megpróbáltam egy másik upc és egy digis hálózatot is a jelenség ugyanaz. "bad or no signal"
talán gyenge lenne hozzá a jel, vagy valamit nem jól állítottam be? a epg-t látom, tehát valamit talál, de se kép se hang. végig próbáltam az összes usb csatit.

(#10160) Kwisatzh válasza imis (#10159) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ha még nem próbáltad akkor talán itt kéne még:

[link]

[moderálva]

(#10161) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Milyen DVB-C tunert ajánlotok Digi TV digitális csatornák vételére? Ti melyiket használjátok, melyik a legolcsóbb, de próblémamentes készülék?

Köszönöm. :)

(#10162) hb000 válasza #59816064 (#10161) üzenetére


hb000
aktív tag

Az Anysee DVB-C Plus tesztelve és működik, Technisat DVB-C Cablestar szintén tesztelve és működik. Mindegyik alkalmas a digi szolgáltatásának vételére, beleértve természetesen a hd adásokat is.
Az anysee usb-s, a technisat pedig pci-os, viszont sajnos egyik sem olcsó, de ez általános hátrány a dvb-c kártyáknál.

(#10163) hb000 válasza Kwisatzh (#10156) üzenetére


hb000
aktív tag

Nekem segíteni? Én hívogassam? Mégis minek? Nekem semmi problémám nincs, segítségre sincs szükségem.

[ Szerkesztve ]

(#10164) MaciLaci1970 válasza #59816064 (#10161) üzenetére


MaciLaci1970
aktív tag

Szia!

Én ezt vettem cca. 16eFT. a szállítással együtt, az árgépen megleled.
Hogy olcsóbb van-e?
Lehet nem tudom, de nekem ez pont belefért az "elképzelésembe".

Üdv: MaciLaci1970

(#10165) Kija válasza Kija (#10100) üzenetére


Kija
aktív tag

Digi ÜFSZ nem tudta megindokolni az eltérő szimbólum sebességeket (nem is vártam, hiszen nem szakemberek ülnek a telefonnál), viszont véglegesnek tekintik a frekvencia változást és a szimbólum sebesség változást. Azaz megmarad ez a nem egységes jelszolgáltatás... :(

(#10166) imis válasza Kwisatzh (#10160) üzenetére


imis
senior tag

köszi

(#10167) Skatysuti


Skatysuti
tag

üdv olyan problémám lenne a szolgáltatóval majdnem minden nap más adók nem jönnek be ez miért lehet Székesfehérvár Digi Le40 b650 Samsung tv Előre is köszönöm szép napot

ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T+ 2x16gb Kingston Fury Impacr 3200mhz cl20, Samsung 980pro NVMe m.2 SSD, ASUS ROG Strix XG259Cm, Asus Rog Chakram X+ ASUS Rog Scabbard 2, Steelseries Arctis Nova7 Wireless, Xbox elite controller 2, Samsung Galaxy S22U 12/256 HUAWEI Watch Gt2, HUAWEI FreebBuds Pro

(#10168) M_AND_Ms válasza Skatysuti (#10167) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Első lépésben a szolgáltatónál kopogtass (esetleg dörömbölj)!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10169) Gyuree91


Gyuree91
tag

Szeretném kérdezni, hogy akinek volt, vagy na viszonyítási alap T-home IPTV vs. DIGI digitális kábeltv az írjon már pár dolgot róla. (Digiről, és a több adó, jobb ár dolgot én is látom...) :K

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#10170) Kwisatzh válasza Gyuree91 (#10169) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nekem a DIGI előtt az volt, 2007 től - 2008 ig.

Hangsúlyozom tehát, hogy a tapasztalatom RÉGI. Azóta lehet nagyobb sávszélességen nyomják.

Tehát 2008 ban egy fos volt. Akkoriban CRT tv-n néztük de azon is iszony minőség volt. Szerintem még a 300 sor sem volt meg vízszintesen, képzelheted... Ez a kicsi sávszélesség miatt volt szerintem. Jah és ha nem volt net, tv sem volt, és ez elég gyakori volt.

A többit, az árakat, stb tudod.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10171) Kwisatzh


Kwisatzh
senior tag

Jah és a legviccesebb az volt, hogy felmondtam és nem kérték a boxot. Aztán eltelt egy FÉL ÉV és egyszercsak csöngetett két ember, hogy vinnék a boxot. Persze megvolt, de mondtam, hogy valami papírt azért adjanak, hogy leadtam, mert akárkik is lehetnek. Nagy kínnal, nehezen legyártottak valamit, mert mondtam, hogy kizárt dolog, hogy anélkül odaadjam. Nem lett belőle gond.

[moderálva]

(#10172) dh66e válasza Kwisatzh (#10171) üzenetére


dh66e
veterán

Hozzánk a valós kikötés után 2 héttel jöttek megint hogy leválaszthassanak a T-s rendszerről.Hitetlenkedett a szerelő hogy ez hogy történhetett meg,de mikor meglátta a Digisport HD-t a tv-n sűrűn bocsánatot kért. :) Aztán a biztonság kedvéért lement lefotózni a dobozt ami a mélygarázsban volt.Persze kérdezhetnénk hogy miért nem ott kezdett. :F

[ Szerkesztve ]

(#10173) bodipo


bodipo
csendes tag

Kedves Hozzáértők!

Az lenne a kérdésem, hogy véleményetek szerint a Digi műholdas szolgáltatása működik-e a box kiiktatásával? A képminőségem az új tv ellenére rosszabb lett, mint korábban, ami volt. A Diginél is érdeklődtem, de a CL-hez nem tudnak - vagy akarnak - adni eszközt, a boxot nem lehet így hivatalosan kiiktatni, a stb meg 70 ezerbe kerül. Mit javasolnátok?
köszönöm a segítségeteket!

(#10174) Kwisatzh válasza dh66e (#10172) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Látod azt nem is tudom, hogy a szolgáltatás meddig működött, mert mi is már a digit néztük... :DD

Az biztos, hogy addig számláztak, amikorra felmondtam.

[moderálva]

(#10175) Kwisatzh válasza bodipo (#10173) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem nagyon műholdazik itt senki szerintem, mert ez a kábeltopik....

Árkon túli gyepmesterként csak két gondolat:

Szvsz, nem a box a "hibás" hanem vagy az adás, vagy a tv minősége...

Ha az "új tv" egy olcsóbb LCD akkor ne csodálkozz, és szinte biztos, hogy egy 70 ezres műholdas boxxal sem lesz jobb.

[moderálva]

(#10176) bodipo


bodipo
csendes tag

Köszi a gyors választ és bocsi, hogy ide írtam, de olvastam itt korábbi hasonló bejegyzéseket. A TV Samsung UE40D6500, annyira nem mozgok otthonosan ebben a témában, szóval nem tudom megmondani, hogy ez milyen kategória, de az biztos, hogy a dvd-ről HDMI-kábellel gyönyörű képet kaptam.

(#10177) leslieke válasza bodipo (#10173) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Cseréld ki a kábeleket.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#10178) bodipo válasza leslieke (#10177) üzenetére


bodipo
csendes tag

Ha arra érted, hogy HDMI-vel kellene a boxot csatlakoztatni, az sajna nem megy, mert ilyen kimenet nincs rajta. Scart vagy AV van, ezekből különben melyik jobb?

(#10179) anrab válasza bodipo (#10178) üzenetére


anrab
addikt

csak is a scart. dvd minőséget kell kapnod.
a tv-d biztos hogy a megfelelő-jó kategória.

[ Szerkesztve ]

(#10180) bodipo válasza anrab (#10179) üzenetére


bodipo
csendes tag

Köszi a választ. Scarttal csatlakoztattam eddig is és akkor nem váltok. Kár, hogy itt nincs Digi kábelesen, mert akkor nem lenne ilyen gondom, de a témának megfelelő fórumon meg eléggé nagy a csend.

(#10181) Kwisatzh válasza bodipo (#10180) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

SD a box? Gondolom az, ha nincs hdmi kimenet. Mert akkor ne csodálkozz......

Az én plazmámon is borzasztó volt a digi sd boxa amit próbálni hoztak.

[moderálva]

(#10182) bodipo válasza Kwisatzh (#10181) üzenetére


bodipo
csendes tag

Hyundai SD box. Nincs valami ötletek? Csak az az irreálisan drága STB lenne itt megoldás?

(#10183) Kwisatzh válasza bodipo (#10182) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

HD box kell. Fizecc, vagy szenvecc...

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10184) br.rak válasza bodipo (#10182) üzenetére


br.rak
őstag

Bocsi, nem olvastam el, hogy nálad nem digikábel van

-régebben lehetett műholdas diginél HD-s boxot bérelni havi 1000Ft-ért, nem tudom most van-e ilyen lehetőség

[ Szerkesztve ]

(#10185) bodipo válasza br.rak (#10184) üzenetére


bodipo
csendes tag

Ahhoz csak simán csatlakoztassam az antennáról jövő vezetéket a tvhez?

(#10186) bodipo válasza br.rak (#10184) üzenetére


bodipo
csendes tag

Lehet most is, de 60.000 a kaució, vagy 70-ért megveheted.....

(#10187) Kwisatzh válasza bodipo (#10186) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Keress rá a HD műholdas boxok árára, van olcsóbb is az biztos. Nem muszáj a DIGI-től venned...

árgép, olcsobbat.hu, stb...

Szerintem találsz majd olyan 40 körül is HD műholdvevőt

Úgy tudom a műholdasnál nincs boxpároztatás, szóval bármibe bedughatod a kártyát

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#10188) br.rak válasza bodipo (#10186) üzenetére


br.rak
őstag

Nyilván a műholdas digi nem a minőség csúcsa (finoman fogalmazva)
Ha nincs lehetőséged digikábelre váltani, van más műholdas szolgáltató, akinél elő tudsz fizetni HD-s csatornára (T, UPC, HelloHD/olcsóTV) ezek egy részénél akár box nélkül, csak kártyát is kérhetsz. A TV-dben van DVB-S2 tuner és CI slot is, ez nem lenne probléma.

Kwisatzh: diginél a kártya párosítva van a boxhoz, csak azt tudja használni, amit a digitől kap.

[ Szerkesztve ]

(#10189) bodipo válasza Kwisatzh (#10187) üzenetére


bodipo
csendes tag

Erre is gondoltam, de a Digi ügyfélszolgálatán egy csaj azt mondta, hogy csak saját boxszal megy.

(#10190) Gyuree91 válasza br.rak (#10188) üzenetére


Gyuree91
tag

Nem csúcsminőség de van Boomerang, Digisport stb... :B

Ha nem lenne elektromos áram, gyertyafénynél kellene tévéznünk... :)

(#10191) dh66e válasza Kwisatzh (#10187) üzenetére


dh66e
veterán

Sajnos kénytelen lesz onnan vagy marad a mostani állapot.A digi tányéros párosítva van a kártyával.Ők nincsenek úgy elkényeztetve mint mi.

(#10192) br.rak válasza Gyuree91 (#10190) üzenetére


br.rak
őstag

Ezt értem is, csak a műholdas digi vs digikábel összehasonlítás esetén elég lehangoló a különbség mind minőségben, mind menyiségben a kábeles javára

(#10193) Kwisatzh válasza dh66e (#10191) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Ok. Kösz, akkor rosszul tudtam a műholdas pároztatást... Nem volt soha tányérosom...

[moderálva]

(#10194) bodipo válasza br.rak (#10192) üzenetére


bodipo
csendes tag

Hát igen, de itt sajnos nincs kábeles. A Digitől meg nem lehet "menekülni" sportot szeretőként, mert a spanyol bajnokságra is rátette már a kezét....

(#10195) br.rak válasza bodipo (#10194) üzenetére


br.rak
őstag

Digisport van HHd/olcsóTV-nél is a többi sportadóval együtt (talán SportM nincs)
Digisportnak Mo-n nincs joga a spanyol ligára, csak Romániában.

(#10196) bodipo válasza br.rak (#10195) üzenetére


bodipo
csendes tag

Még igen, de azt hallani, azt is megveszi hazánkban.

(#10197) Zsadi válasza Gyuree91 (#10169) üzenetére


Zsadi
őstag

Februárban mondtuk le a T-t. Képben jobb volt nálunk, nem volt ennyi gányolt csatorna, viszont az ár miatt meg ez a jó. Okos csomagban kimondottan jó vétel.

(#10198) M_AND_Ms válasza bodipo (#10194) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

A spanyol bajnokságot a Sport Tv közvetíti, nem a Digi.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#10199) Kantorpe


Kantorpe
tag

Amint CI slotba teheto kartyaval lehet hasznalni T csapatnal, azonnal igazolok vissza.

Kep hang sokkal jobb naluk, es sosem volt gond kockasodas ilyesmi.
Ezt a "nyilt napok" alapjan tudom mondani.

[ Szerkesztve ]

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#10200) Bogyi007 válasza Gyuree91 (#10169) üzenetére


Bogyi007
veterán

Tavaly szeptemberig volt T-Home IPTV családi csomagom s onnan léptem a Digihez. Minden tekintetben megérte a váltás. Ahol lakom ott a T nem tud s a későbbiekben sem sem tervez HD-adásokat bevezetni mivel a rendszerük azt már nem bírja. Drágábbak is a Diginél, a képminőséggel s a hanggal sincs problémám. Diginél most már 10 HD csatim van sok csatinál akár Dolby Digitalos hang is van. Egyes-egyedül az IPTV bárhonnan, bármikor bármivel beállítható felvétel lehetőségét hiányolom egy picikét. Az faja volt.

De a HD adások ezt is el feledtetik velem. Nekem megérte váltani.

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.