Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72201) tasiadam válasza Tsebacsi (#72200) üzenetére


tasiadam
veterán

Hatarozottan nem 2 sedan volt. 4-esbol esetleg van? Mert 5-nek hittem

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72202) Tsebacsi válasza tasiadam (#72201) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Van 4 Grand Coupe :K

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72203) KAMELOT válasza tasiadam (#72201) üzenetére


KAMELOT
titán

Most láttad a szemeddel vagy azt hitted? :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#72204) brumi1024 válasza Tsebacsi (#72202) üzenetére


brumi1024
veterán

De abból sincs 18.

(#72205) brumi1024 válasza tasiadam (#72201) üzenetére


brumi1024
veterán

3-asból még létezik 18, afölött nincs.

(#72206) tasiadam válasza KAMELOT (#72203) üzenetére


tasiadam
veterán

Eso volt, es csillogott minden is, meg este. Masik savban 1 autonyi tavolsagra gurult. 18i volt a vege, es nem kicsi, legalabb a e39 merete. Elso szamot nem lattam, de a merete miatt gondoltam, hogy inkabb 5, mert hogy teljesen uj volt. De ezek szerint harmas

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#72207) brumi1024 válasza tasiadam (#72206) üzenetére


brumi1024
veterán

Lámpából a legegyszerűbb ilyenkor megmondani, ha egy led csík és felfele áll a külsején akkor 3, ha lefele akkor 2 GC.

(#72208) CharlieDrop válasza brumi1024 (#72207) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja 2GC-re gondoltam én is. Az optikailag nagyobbnak tűnik.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#72209) brumi1024 válasza CharlieDrop (#72208) üzenetére


brumi1024
veterán

Igen es szokatlanabb forma is, nincs sok belole.

(#72210) oliwire


oliwire
őstag

Sziasztok!

F30 330e-n gondolkozok, van itt esetleg tulaj, aki tudna mesélni róla? A B48-as motor részéről viszonylag nyugodtabb vagyok, hogy jó megbízhatósága a modernebb BMW motorok közül.
Viszont a hybrid rendszer megbízhatóságára lennék kíváncsi. Töltésvezérlő meghibásodásról már olvastam róla, hogy meg tud történni. Nektek mi a tapasztalatotok?

Továbbá még láttam a budget-embe beférő G30-as 530i-t is, azon is agyalok, csak abban 205k km van már.
Vélemények?

(#72211) Tsebacsi válasza oliwire (#72210) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Két eltérő autó. Az elsővel tudsz hosszú távú fogyasztásban (40k+ km) Akár 4,5l vegyes fogyasztást is produkálni (ebben van éventkénti külföldi/belföldi túra, város, stb).
A második városban 10l, autópályán 8l. Cserébe 250LE, a motor kb ugyanaz.
Az G30 azért komolyabb autó, mint az F30, kérdés kell-e ekkora dög neked?
A 200k a motornál szerintem nem nagy gond, inkább a kopó alkatrészek fognak jönni, amik szintén nem olcsóak, váltóolaj, stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72212) kardkovacsi válasza oliwire (#72210) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

A 330e-nél nagyon erősen attól függ a dolog, hogy mennyit mentek vele elektromos üzemben (bár néha az is probléma ha túl sokat nem töltötték és állandóan le volt merülve az aksija).
A töltésszám az ami igazán érdekes, meg az egyes modulok aktuális kapacitása. Szóval mennyire van benne lehasználva az akkumulátor. Az lehet akár teljesen gatya is, van is jó sok. A mai áron 1,4M egy teljes akkupakk + 200e berakni (hivatalos BMW árak, 282e a balos és 288e a jobbos modul ára, 5 modul van 2 ilyen, három olyan, de fejből nem tudom melyikből van több a jobbosból vagy balosból).
Mindenképp meg kell nézni az autót teljesen lemerült állapotban és az ISTÁs behdat fájlokban érdemes végig nézni az egyes cellafeszültségeket (STAT_ZELLSPANNUNG_01_WERT ahol a szám a cella sorszáma, van belőle 80) és az egyes modulok max kapacitását (STAT_MIN_KAPA_MOD_01_WERT, hasonló 01-től 05-ig vannak modulok). A teljes akku pakk kapacitását a leggyengébb modul kapacitása határozza meg.

Tehát vehetsz, csak jól nézd meg. Benzin motor szempontjából meg olyan sok probléma nem lehet, elég kíméletes az autó a motorral, nem engedi hidegen hajtani, hideg üzemben rásegít a villanymotor a benzinesre.

[ Szerkesztve ]

(#72213) FIREBLADE78 válasza KAMELOT (#72195) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Városban van használva. Havi 1x 😂 ;]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72214) oliwire válasza Tsebacsi (#72211) üzenetére


oliwire
őstag

Családi autó lenne, most vitték el a Ford Focust, és garázs lenne tölteni árammal. Főleg Nyíregyháza-Debrecen távon lenne használva, ingázásra.
A G30 amúgy azért tetszik, mert ott a csomagtartó azért nagyobb, mint a 330e-ben.
Meg a belseje is jobban tetszik a G30-nak, abban már mondjuk alapból lenne Apple Carplay is.

(#72215) oliwire válasza kardkovacsi (#72212) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :R Ilyen eszközt hol tudnék beszerezni, hogy ilyen adatokat ki tudjak olvasni?

(#72216) kardkovacsi válasza oliwire (#72215) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ez az a szoftver amivel a szervizek dolgoznak általában minden szervizesnek van aki BMW-vel foglalkozik. Alternatív lehetőség egy ENET kábel plusz valahonnan szerzel egyet fű alatt, meg ugye kérdés megengedik-e neked, hogy rádugd a saját cuccod az eladandó autóra.

Carplay. A hazai modellekben egyben sem volt F30 esetén, mert nem lehetett bele rendelni. Amiben van az utólagos programozás és kérdés, hogy a wifi antennát is beszerelték-e utólag, különben akadozik a carplay. Mondjuk az antena minimális összeg 4 éve nyolc ezer forint volt.

(#72217) Tsebacsi válasza oliwire (#72214) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Arra figyelj, hogy az akku arra elég, hogy max 30km-t menj városi tempóban, nyáron, nem túl sok dugóval. Télen ez olyan 24km lesz max.
Nekem volt hogy pályán evett 6l-t, de inkább a 7-8 közötti a reális. A 410literes csomagtartó nem valami nagy és nem mély (azaz nem magas) szóval 2 bőrönd és full. Alul persze van egy kis rész a kábeleknek és egyébnek de elenyésző. 2 főnek elég. Ingázni nem lenne jobb egy 20d?
Persze az 530i az oké ott rendes csomagtartó van. Én is olyat néztem míg szembe nem jött az az 530e amit most is hajtok.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72218) kardkovacsi válasza Tsebacsi (#72217) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

F30-nál kevesebb mert annak 20%-al kisebb aksija van.

(#72219) Tsebacsi válasza kardkovacsi (#72218) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hú az tényleg csücskös.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72220) oliwire válasza kardkovacsi (#72216) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :R

(#72221) oliwire válasza Tsebacsi (#72217) üzenetére


oliwire
őstag

Igazából 20d és 20i között már kb 1-1,5 liter lenne a fogyasztáskülönbség, ha 90-100 km/h veszünk alapul.
Nem igazán szeretnék dízelt, volt egy hétig nálam egy 420d, és nem is volt annyira dinamikus, meg a hangja sem volt szép számomra.
Keresek B48 motorral BMW-ket, nem találok 8 milliós kerettel olyan sokat itt Magyarországon.. Főleg 330e van csak. 330i vagy 530i lenne jó, ott elégedett lennék a teljesítménnyel.

(#72222) Tsebacsi válasza oliwire (#72221) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 330e és 530e közel azonos teljesítményű mint az i variánsa pont az elektromos motor segítsége miatt.
Az 530e pl. 6.1 sec alatt van 100on az i pedig 6.2.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72223) oliwire válasza Tsebacsi (#72222) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, ezért is szerettem volna 330i-t vagy e-t. Neked milyen hatótávod van?

(#72224) kardkovacsi válasza oliwire (#72221) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Azért az 530i vagy 330i többet fogyaszt mint az e. Én simán megjártam Horvátországot 6.2-es fogyasztással, gyakorlatilag végig autópályán. Ha találsz egy olyat aminek az aksiját keveset használták akkor én azt venném. Meg kell nézni.

(#72225) oliwire válasza kardkovacsi (#72224) üzenetére


oliwire
őstag

De te tankolás mellett töltötted is elektromosan?

(#72226) kardkovacsi válasza oliwire (#72225) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Nyilván tele aksival indulsz el, de 1800 kilométeren az a 2x25 teljesen mindegy. Ez a 6,2 az amit benzinből eszik autópálya tempó mellett.

(#72227) Tsebacsi válasza oliwire (#72223) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Amit írtam az a pontos hatótáv most. Nekem kvázi vadiúj akksipakkom van, 1 éve az egyik felét, májusban a másikat cserélték ki. Ennyit tud, és dinamikusan változtatja, hogy épp mennyit tudsz menni szerinte. Ősszel írt légkondi nélkül néha 30+-t is, most 27-et hazudik de 24 a max kb a hidegben.
Ez tényleg arra való, hogy a városban menjél ilyen távokat akkuval, és ha tudod töltögetni (én0 igen) akkor 2-3000 km-t is elmegyek 1 tank benzinnel és ki tudja mennyi árammal.
Autópályán mindig rásegít a villanymotor, ha kell, de normál haladásnál is sokszor előfordul.
A tank 45 literes.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#72228) kardkovacsi válasza oliwire (#72225) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ahogy Tsebacsi is írja, ez az autó arra való, hogy a gyereket hord vele suliba, esetleg ingázz rövid távon és néhányszor elmenj nyaralni vagy kirándulni hosszabb útra.

Amúgy pont a 330e és 530e miatt nem találsz i-s verziókat, mert egy árban volt a kettő, közben meg az e jóval takarékosabb illetve akkoriban a legtöbb országban még adtak rá mindenféle kedvezményeket.

[ Szerkesztve ]

(#72229) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Sziasztok!

Hétvégén megnéztem egy 210e km-t futott 2008-as BMW X6 35d-t.
Kívül-belül szép állapotban volt, nem lelakott. Van mit csinosítani rajta, de semmi vészes. Viszont:

1. A DPF ki van szerelve. Ez okozhat valami problémát? Műszaki, motorikus probléma?
2. Turbóhang a kipufogón keresztül. Kifütyül a kipufogón. Ez normális? A tulaj szerint a kiszerelt DPF miatt.
3. 1500-1700-as fordulat környékén tartva kicsit rezonál a motor. Ez normális? Ha nem, akkor mi oka lehet?
4. Tolatókamera nem működik. Ez mennyire jellemző? Van valami típus betegsége? Milyen költségek lehetne ha kamerát kellene cserélni vagy a kábelezést újra húzni?

Amúgy az autó jól ment, az alapjárat szép volt. Vészes olajfolyást sehol nem találtam.

(#72230) balees válasza Harcipocok84 (#72229) üzenetére


balees
tag

igen, a DPF hiánya miatt lehet ilyen hangja.

(#72231) chess001 válasza Harcipocok84 (#72229) üzenetére


chess001
aktív tag

1. Miért nem viszel el egy olyat magaddal aki ért hozzá, ha nincs ismerősöd, van erre szolgáltatás?
2. Miért nem viszel el egy olyat magaddal aki ért hozzá, ha nincs ismerősöd, van erre szolgáltatás?
3. Miért nem viszel el egy olyat magaddal aki ért hozzá, ha nincs ismerősöd, van erre szolgáltatás?
4. Miért nem viszel el egy olyat magaddal aki ért hozzá, ha nincs ismerősöd, van erre szolgáltatás?
Remélem segítettem!

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72232) FIREBLADE78 válasza chess001 (#72231) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

:C ;] degec

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72233) H.Ezredes válasza Harcipocok84 (#72229) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Átvizsgálás nélkül MEG NE VEDD !! Ma is volt egy E70 35D vásárlás után de már úgy,hogy DPF hibás volt vett rá egy UT DPF-et magának felrakta alapjáraton brutális ellenyomása volt nem is ment az autó vezérlést kell cserélni csapágyat kell cserélni be se melegszik. És emberek elmennek így autót venni meg veszik a szar alkatrészeket a kocsijukba. Kérdem én miért nem viszed el egy olyan helyre ahol átvizsgálják az autót és akkor lehet normális képet kapni az autóról. Egy átvizsgálás 25-35K de spórolhatsz rajta milliókat ha nem hagyják,hogy a szart megvedd vagy legalább komoly alku lehet ami találva van....

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#72234) chess001 válasza FIREBLADE78 (#72232) üzenetére


chess001
aktív tag

Aki nem ért hozzá, annak zsákbamacska (sőt egy szaki sem tud mindent kiszúrni, vagy egy még közeljövőbeli hibát észrevenni) és itt milliókat lehet költeni, pár tízezres spórolása miatt.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72235) Harcipocok84 válasza chess001 (#72231) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Akkor elmagyarázom:

Jelenleg kismillió X6-ost árulnak használtan. Szerencsére van választék bőven.
Munkámból kifolyólag elég sokat utazom. Így bármelyiket megnézhetem élőben, ha úgy nézzük nem kerül semmibe. Ezt én előszűrésnek fogom fel.
Elmegyek, megnézem. Több olyan is volt, ami képen szép volt, élőben lelakott vacak, vagy olyan helyről árulták ahonnan még talicskát se vennék. Na mármost nem fogom minden egyes helyre elcipelni a szerelőt. Ezt időben is necces összeegyeztetni, meg hát anyagilag is elég nagy tökön lövés lenne. Első körben gondoltam rákérdezek egy hozzáértő fórumon, hogy az általam fellelt hiba mennyire kritikus, mennyire ismert probléma és mégis mire számíthatok.

De ha ez megnyugtat: mikor leszűkül a kör 1-2 autóra akkor be lesz vizsgálva rendesen az autó, nyugi ;) De ha az általam leírt DPF-turbós hiba elég nagy gebaszra utal, akkor automatikusan dobom az autót, nem fogok feleslegesen túrázni a szerelővel.

Szóval csak ezt szerettem volna megtudni.

(#72236) CharlieDrop válasza Harcipocok84 (#72235) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Jól csinálod, kicsit még hozzátennék.

Ha már tudod, hogy kb. milyen évjáratban vennéd, nézz utána (vagy kérdezz meg minket), milyen motorkóddal gyártották azokat. Utána itt a keresőbe érdemes beírni ezeket és kb. 100%, hogy Ezredes már írt ezekről a motorokról, ha szerencséd van szerelt is és le is fényképezte mit csinált. Itt nagyjából kiderül, hogy mekkora költséggel számolhatsz és eldöntöd kell-e (és viszed átvizsgálni), alkudsz-e, vagy dobsz még ilyen posztot az autóról.

Sikeres vásárlást, én személy szerint lemondtam erről az X6-ról, de nem a motorja miatt.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#72237) Harcipocok84 válasza CharlieDrop (#72236) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Köszönöm a tanácsot! Így fogok tenni...

Kicsit én is tartok az X6-tól. Gyerekkori szerelmem, tudom hogy teljesen irracoinális vársárlás (sokat eszik, sokat futottak, nehéz vele parkolni, 4 személyes) de nekem kell :D Lehet hogy 1-2 évig hajtom és megunom, de ez a bakancslistámon van.

Számomra teljesen idegen a BMW márka, soha nem volt ilyen autóm, teljesen vakon vagyok hogy pl. milyen motorok a kerülendőek. Ezért mostanában nagyon sok videót nézek... És hát eljutottam a Bimmer Expertes srácok videóihoz. Hát én abból csak azt szűrtem le, hogy hegyekben állnak a BMW-k a szervizükben, horribilis alkatrész és szervizköltségek, masszív szopások. Sokszor elgondolkodom hogy kell-e ez nekem. Megér-e ennyit az álmom... De azzal bíztatom magam, hogy csak azért van ennyi hibás BMW mert kismillió bmw szaladgál a magyar utakon és kicsi az esélye hogy pont kifogok egy 5misis autót 3 misis azonnali szervizköltséggel. De naív sem vagyok, így félek :D

Nyugtassatok meg hogy nem minden 200K-t futott X6-osra kell évente 1 misit rálocsolni :D

(#72238) Rossi válasza Harcipocok84 (#72237) üzenetére


Rossi
addikt

Szerintem 3-ból csak 2-re kell, de nem 1, hanem 2 millát. :DDD

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#72239) chess001 válasza Harcipocok84 (#72237) üzenetére


chess001
aktív tag

Nem kell magyarázkodnod, inkább még művelődj! És ne PC-s fórumban, hanem szakoldalkon... 1 millió évenete, hol élsz kispajtás?! :DD

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72240) kardkovacsi válasza Harcipocok84 (#72237) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Én ennyit tennék hozzá.


X6, konfigurátor, 40d. +1 év garancia azaz 4-től 5-évig. 1M. Tehát még a BMW is úgy gondolja 1 év alatt átlag 1M-et rá kell költeni egy 4 éves autóra!!!

(#72241) chess001 válasza kardkovacsi (#72240) üzenetére


chess001
aktív tag

Csak ő nem gyári garis, szervízelt kocsit néz... Még egy téligaritúra szett árat dobj be lécci ;P

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72242) kardkovacsi válasza chess001 (#72241) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Tudom, de ha egy 4 éves autóra ennyit saccol a BMW akkor vajon egy 15 éves mennyi lehet? Nem 1M :) erre akartam kilyukadni.

(#72243) chess001 válasza kardkovacsi (#72242) üzenetére


chess001
aktív tag

Azért én halkan beírom, hogy a legolcsóbb téliszett gyáriban 1 943 300 HUF.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72244) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Nagy gáz van. Nem volt használva az autó és kikellett jönnöm nagymamákhoz. Nehezen indult a kocsi. De mire megérkeztem hozzájuk. Kiírta h akksi le van merülve. Sajnos leállítottam az autót. Azóta nem indul. Le sem tudom zárni. Írja h a kulcsot a kormányhoz rakjam közel. Hogyan lehet ezt kulccsal indítani?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72245) brumi1024 válasza chess001 (#72243) üzenetére


brumi1024
veterán

A valos ara amugy nincs annyi, kozelebb van a felehez.

(#72246) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Odanyomtam a kulcs jelzéshez. Nehezen indult :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#72247) chess001 válasza brumi1024 (#72245) üzenetére


chess001
aktív tag

20-as felni 250-ért gyári minőségű felni, prémium abronccsal? Hol?

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72248) chess001 válasza FIREBLADE78 (#72246) üzenetére


chess001
aktív tag

Elvileg szét lehet pattintani, ha az a kérdés.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#72249) Chris0321 válasza FIREBLADE78 (#72246) üzenetére


Chris0321
addikt

Ha az autóban lévő akksi merült le akkor teheted akárhova a kulcsot. Már legalábbis szerintem. Menj egy nagyobb távot, vagy töltsd fel az akksit ha nem szeretnél kellemetlen meglepetést.

(#72250) brumi1024 válasza chess001 (#72247) üzenetére


brumi1024
veterán

Teljesen felesleges 20-as téli szett egy 40d-re. Márkakernél amúgy. :) iX-en 19-es van, annak ismerem az árát, nekem 18-as M felni van, de abból is csak egyféle ment fel a fékre, illetve épp tegnap voltam 30k-s olajcserén, és mellettem beszéltek egy téliszettről az LCI X5 50e-re. Mind bőven másfél alatti összeg volt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.