Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57788) Papa-Het


Papa-Het
aktív tag

Hello mindenki.

3-as kópé bömbölőt nézegetek az e92 sorozatból. Totál második autónak keresek vagy vegyes felhasználásban max évi 15k - 18k km-re mert van egy accordom ami ugyan 300k fölött jár, de az egy igásló és csak megy...
Szóval, a kérdésem első sorban az lenne, hogy dízelt mennyire érné meg évi 15k futásra? Napi ingázásra használom a 2.4-es benzines accordot is, igaz, csak rövid távokra sajnos (max 30km per nap). Ami a motorpalettát illeti a kópénál, azt már tudom hogy a 320d/177 lovas nem éppen a legjobb választás a lánc miatt. Ide az lenne a kérdésem, hogy ha megvolt a lánccsere előző tulaj által, akkor azt továbbra is cserélgetni kell mondjuk 100k-200k után, vagy olyankor a lánc is változik, vagy ugyanúgy bicikliláncot tesznek bele és a szakadás fennáll? 330xd/330xi van még képben, de dízelből az M57-es kódú mert ha jól tudom az a világból is kimegy minden probléma nélkül, illetve ezen még elől van a lánc. Viszont a 30i már N53-as ami ha minden igaz közvetlen-befecskendezéses rendszerű és szeret lehalni. Ezek mennyire javíthatók adott esetben saját garázsban, vagy szakszerviz kell hozzá? A hondán is én javítom amit tudok, kivéve a futóművet mert ott nincs csáposom sajnos... szóval nem áll messze tőlem a szerelgetés. 25i is csábító, habár annál a magas olajfogyasztás amiről tudok. Ha véletlen navisat sikerül kifogni, ott a CCC modul szeret lehalni? Vagy csak e60-ra jellemző?

Totál gyáriban gondolkozom, semmi re-map, semmi chip tuning nem kell hogy legyen rajta.

Futómű mennyire gyenge pont, vagy rohadás jellemző rájuk? Automata váltó megkotlik? A futás az engem annyit nem zavar igazából, inkább legyen őszinte 400k benne mint tekert 200k...
:R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.