Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

TC-MűhelyPrN e61 35d és a maximalista tulaj

csak annyira védeném meg a tulajt, hogy az e91-el én is ilyen béna kacsa lettem volna :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57352) whitezo88 válasza CharlieDrop (#57351) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Pont most néztem meg, első pár mondatból látszik hogy jó kör lesz :D német tulaj, meg hogy szerinte nem láncosak a későbbiek... rágányolt aftermarket LCI kar az előválasztónál... stb stb. Vezérlésről, szíjtárcsáról 1 szó szem esett viszont az adásban.

[ Szerkesztve ]

(#57353) CharlieDrop válasza whitezo88 (#57352) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ja, ez így halovány, ellenben biztos, hogy hozzáértő szerelője van...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57354) negro válasza CharlieDrop (#57351) üzenetére


negro
őstag

ahogy neztem a tipikus ki mentem nemetbe foldet turni de meg igy is osszejott most megmutatom esete... inkabb az E39-et nullazta volna ki...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#57355) CharlieDrop válasza negro (#57354) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fene sem tudja. van benne az is, de nem ítélném el elsőre.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57356) whitezo88


whitezo88
nagyúr

Pöstön milyen kozmetikát ajánlotok akik jó ár-érték arányon takarítanak, műanyag/bőrkezelnek? Elég nagy a szórás árban, hasonló csomagok mellett. Ahol legutóbb voltam ott azzal volt bajom hogy egy hétig nem száradt/szívódott fel a cucc amivel átkenték a belső műanyagokat, és a szaga is túl erős volt. Szóval ilyenek inkább ne, meg szilikonos fényesítés se. Autót vidéken vettem, szépen ki volt pucolva jó szaggal de nem vinném el messze ezért. Külsőre akár valami sima viaszozás is érdekelhet.

(#57357) H.Ezredes válasza CharlieDrop (#57351) üzenetére


H.Ezredes
őstag

Valahogy az autó ránézésre sem hozott lázba. Ahogy én látom itt sok kopó alkatrész van igazából meg a korból / km-ből fakadó kopások. Azt mondjuk így nem látom mire költött el 1,5M Ft-ot mert látszata nincs. Legalább lenne jó a futómű de így ránézésre a motortér se volt piszkálva az elmúlt időben. Azt nem láttam,hogy élő adatokat néztek-e ott még lehetne érdekesség. Elöl mi lehet még a szíjhajtásba az kérdéses. Ha azt nézem ahogy az egész autó kinéz akkor biztosan szíjtárcsa görgők feszítő vízpumpa termosztátok is megérettek a cserére.... Azért egy E60-on 1,5M-ból rendbe lehet tenni jó pár dolgot szerintem ha okosan osztod be a pénzt. whitezo88 nálad pl ennyi ráköltsének azért van látszata. Futómű rendbe lett rakva kompletten lengéscsillapítók rugók szerelékek szilentek stb. Motorba szíjhajtásba minden kicserélve vízpumpa termosztátok görgők feszítő szíjak szíjtárcsa vezérlés váltó olaj hardy stb. Ha arra is valóban ennyit költöttek volna kb olyan lehetne mint a tied vagy épp sok más E60 amit valóban megcsinálnak.... De mindentől függetlenül aki ilyen autót de úgy bármilyet vesz arra számíthat,hogy lazán elkölt 500K-1,5M Ftközött első nagy karbantartásokra. Igaz utána jók is.

#57358CharlieDrop

Nem igazán volt időm komolyabban foglalkozni vele de most,hogy minden megvan el kell kezdenem összefelé rakni :D

[ Szerkesztve ]

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#57358) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#57357) üzenetére


CharlieDrop
veterán

áh, szerintem a hibák felét se tárták fel, ahogy mondod...

tényleg tiéddel mi van?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57359) negro válasza H.Ezredes (#57357) üzenetére


negro
őstag

Nem ertetem en se. Vartam egy, nem ujszeru de jo allapotut mert ahogy irod 1,5 millaba azert sok minden belefer.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#57360) whitezo88 válasza negro (#57359) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Ez nagy kérdés, mit is csináltak rajta valóban... mondta hogy valami váltójavítás volt, talán kapott bele egy új gyárit?

(#57361) negro válasza whitezo88 (#57360) üzenetére


negro
őstag

persze, gyari ujat? :) a kerdes inkabb az ha igaz is a 1,5 milla, akkar milyen allapotban volt ez akkar mikor megvette ha ilyen osszeg utan is ilyen valalhatatlan allapotban van? En szemely szerint ugrok az ilyenre.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#57362) CharlieDrop válasza negro (#57361) üzenetére


CharlieDrop
veterán

inkább az a para, hogy a vállaltan maimalista elment kifogyott ablakmosóval és szar index-szel. Ezek olyanok amit bármilyen laikus észrevesz...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57363) whitezo88 válasza CharlieDrop (#57362) üzenetére


whitezo88
nagyúr

Plusz a bimbammolás, meg háromszög... engem qvára zavar, ezeket mihamarabb meg is csináltatom, vagy intézem.

(#57364) CharlieDrop válasza whitezo88 (#57363) üzenetére


CharlieDrop
veterán

napláne

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57365) Anaren91 válasza whitezo88 (#57363) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ne is mondd minden reggel elkap a szívgörcs amikor bimbammol, hogy 3 fok van XD. Mindig azt hiszem, hogy valami hibát dob ki, aztán megnyugszok :D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#57366) FIREBLADE78 válasza Anaren91 (#57365) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szintén.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#57367) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

A 30Ci kapott egy tuning első stabilizátor rudat ( hátsó is lesz )

A gyári M 24mm ez pedig 30mm ( Az M3 26mm.... ) Brutális... :DDD

►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#57368) Skimaster válasza CharlieDrop (#57351) üzenetére


Skimaster
senior tag

Azért a tükörlap 185-ért beszédes és vicces is egyben! :Y

(#57369) CharlieDrop válasza Skimaster (#57368) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ilyen helyen nem adnak csak gyári ajánlatot

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57370) insight


insight
aktív tag

Tudtok valakit javasolni a Dunántúlról, aki vállalná a sperrdiffi beszerelését a gyári diffibe? Alany: BMW Z4 30i E89
Konkrét sperr: [Quaife LSD]

Olyan szakit keresek, aki nem most lát először BMW sperrdiffit....

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#57371) chess001 válasza insight (#57370) üzenetére


chess001
aktív tag

Hajós Demjén Peti, igaz át kell kellni a Dunán...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#57372) bucihost


bucihost
senior tag

Sziasztok! Az alany egy e36 compact. Az előző gazdája bele térdelt a vezető ülésbe. Azóta nem működik az ülőlap fűtés, csak a hátlap. Valamint halványan világít a légzsák visszajelző (lehet lesatírozták, hogy ne látszódjon, passz). Gépre dugva "áramellátás probléma, valamint nem érzékeli az övfeszítőket.) Egyenlőre konkrét hibát senki nem tudta megállapítani, de azt mondták lehet az ülés foglaltság jelző halt meg mikor bele térdeltek, és azért dob hibát. A kérdésem az lenne, hogy valaki próbálta már az "ülésfoglaltság érzékelő emulátor"-t? 3500 Ft körül van, ha életképes akkor rendelnék egyet teszt céljából hogy azzal eltűnne-e a hiba. Vagy van valakinek egyéb ötlete?
:R

(#57373) chess001 válasza bucihost (#57372) üzenetére


chess001
aktív tag

Én 5e-ért adok neked két első ülést, ha érdekel...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#57374) bucihost válasza chess001 (#57373) üzenetére


bucihost
senior tag

(#57375) Gézengúz válasza bucihost (#57372) üzenetére


Gézengúz
addikt

Ülés foglaltság érzékelő nem csak az anyósülésen van?

Más, 60mA elmegy még, lezárt autó, elektromos fogyasztásnak?

Ha igen, akkor ez az ABS 72Ah kezdi megadni magát lassan, most néztem a garipapír mögé volt dugva, 2016 januári vétel volt, az előző tulajnál.

(#57376) chess001 válasza bucihost (#57374) üzenetére


chess001
aktív tag

[ Szerkesztve ]

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#57377) H.Ezredes


H.Ezredes
őstag

Épül összefelé :)




►Herman Ezredes™◄►BMW Garage™◄► BMW szervizelés és tuning ◄► Minden ami BMW !! ◄

(#57378) CharlieDrop válasza H.Ezredes (#57377) üzenetére


CharlieDrop
veterán

:C :C :C :R :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57379) bucihost válasza Gézengúz (#57375) üzenetére


bucihost
senior tag

Őszintén nem tudom.... Most kiszedtem a műszerfalat, és a légzsáknál izzó sem volt. Tettem bele másikat, azzal sem világított (eddig is csak halványan korom sötétben parázslott). Kiderült valami agyoniskolázott papírzsepit dugott bele..... Mostmár van benne izzó, és világít is nonstop a lámpa...

(#57380) Gézengúz válasza bucihost (#57379) üzenetére


Gézengúz
addikt

*

[ Szerkesztve ]

(#57381) Gézengúz válasza bucihost (#57379) üzenetére


Gézengúz
addikt

Nem tudom mennyivel lenne problémásabb ( mint E46-nál ) INPA-val megpróbálni kiütni, de sajnos nincs körcsatim, aliexpresszről nem vásárolsz egyet?

Ja már volt gépen, most olvastam jobban vissza, akkor lehet tárgytalan.

(Bezzeg az 5 percen belül írt privátokat össze tudja vonni, ezt nem) :(((

[ Szerkesztve ]

(#57382) MoP_FX 57 válasza bucihost (#57379) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Teljesen üzembiztosan működik az ülésfoglaltság-emulátor. Menetiránnyal ellentétes gyerekülést viszont onnantól el kell felejteni.

Esetleg futtass egy cluster testet is. Van ott még pár visszajelző, ami nem árt, ha működik.

(#57383) bucihost válasza Gézengúz (#57381) üzenetére


bucihost
senior tag

Már rendeltem körcsatit is, meg k+d can-t is. Meg egy kis eepc-t is kineveztem már diagnak, de ezt az INPA cuccot nem sikerült össze hoznom. Most rendeltem egy "BMW Scanner 1.4.0 Version OBD2" névre hallgató kütyüt, hátha azzal többre megyek. Ezeket a hibakódokat dobta amúgy (nem tudom milyen progit használ a szerelő) , ABS meg EWS hiba törölve lett, azóta azok vissza sem jöttek.

(#57384) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

Sziasztok!

Bontó van Budapesten ahol 3GT is van?

63217366072 számú hátsó lámpa foglalatba való tömítő gumit keresnék. Sajnos rendelni csak egyben lehet, így bontottat keresnék.

(#57385) insight válasza Tamas1982.1 (#57384) üzenetére


insight
aktív tag

Azért egy 12ezer forintos alkatrész miatt nem mennék bontóba :U E36 esetén lehet, de ez egy 3GT

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#57386) CharlieDrop válasza Tamas1982.1 (#57384) üzenetére


CharlieDrop
veterán

lehet paraszt vagyok, majd megmondják a többiek, de ha belevágnál egy bármilyen belevaló tömítőgumit??

Amúgy ilyen panelt az ebay-en már 12K körül láttam
Ahogy elnézem 10+fa az eredeti ára.

#57385 insight
jaja, pont így, csak még nézelődtem mire megírtam

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57387) molnarpeter válasza Tamas1982.1 (#57384) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

+1 a tömítő gumira, méterre szokták adni az ilyet fillérekért. Mi a gond amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#57388) Tamas1982.1


Tamas1982.1
tag

12 nem vészes, én 24-ért láttam csak gyárit. A socket eredeti, új, azért kellene csak eredeti gumi, de már külön nem árulják csak egyben.

(#57389) Tamas1982.1 válasza molnarpeter (#57387) üzenetére


Tamas1982.1
tag

A szerelő izzócserénél eltörte a socketet, újat kellett vennem. Most derült, hogy a párásodás oka az utóbbi időben az volt hogy a gumi nem került vissza.

(#57390) insight válasza Tamas1982.1 (#57388) üzenetére


insight
aktív tag

Fura, hogy kaptál külön socketet gumi nélkül... Mindenképp a komplett újra szavazok, még így is, hátha legközelebb is eltöri egy béna szerelő. A lámpapárásodás meg sajnos elég ciki, nekem is párásodott, és sikeresen kinyírt 2 LED-et az irányjelzőből is.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#57391) Tamas1982.1 válasza insight (#57390) üzenetére


Tamas1982.1
tag

A szerelő rendelte valahonnan, számla is volt róla. Külföldön. Veszek a linkelt oldalról egy újat 12-ért. Egy hülye gumi miatt nem vettem volna 24-ért újat ismét.

(#57392) CharlieDrop válasza insight (#57390) üzenetére


CharlieDrop
veterán

én tegnap a gumisnál láttam, hogy az első lámpáim párásodnak. Láttam tavaly is, de csak 1x-2x tök tanácstalan vagyok, hogy mi lehet most... remélem nem kell ebbe is új lámpa :(

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57393) insight válasza CharlieDrop (#57392) üzenetére


insight
aktív tag

nekem is tud párásodni télen, de csak a durva mínuszokban, ha éjszakára kinn áll. Én emiatt nem cserélem, mert ez évente kb 2x fordul elő... Semmi baja a tömítésnek, de úgy is mondhatnám gyárilag rossz.

aka Coyote2000 ('05-'13) / S24 Ultra / Flip 5 / QE75QN90A / Q5'20 / Corvette'81 / 944 '86 / Wrangler '97 / A3 e-tron '15 / Scott e-bike

(#57394) CharlieDrop válasza insight (#57393) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Nem tudom. A többi csak akkor párásodott, ha rossz volt...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#57395) bucihost válasza MoP_FX 57 (#57382) üzenetére


bucihost
senior tag

Lefuttattam ezt a tesztet, de számomra sokat nem mondott. Végig léptette, a mutatókat mozgatta, és ennyi. Légzsák meg volágított végig. :F

(#57396) Anaren91 válasza bucihost (#57395) üzenetére


Anaren91
senior tag

Öcsém 4-es golfjában az előző tulaj a chack engine lámpát egy fekete szigszalag darabbal leragasztotta mert zavarta :D Tuti módszer :D

Más:

Valakinek ötlet, hogy a képen 4-essel jelölt stab szilent befogató, hogy a francba tud elgörbülni? :D Ott van a kocsi alatt a műanyag burklat meg a tartó felett még egy alumínium burkolat is van, de olyat kapott a csóri, hogy a két befogató lyuk két irányba néz XD

Ki tudta cserélni a szilentet a szerelőm, valahogy vissza is ment, de azért ezen ő is vakarta a fejét, hogy azt hogy ütötték fel :D

Mindenesetre veszek egy újat...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#57397) Ck.


Ck.
addikt

Üdv Mindenkinek,

Mi újság van bajor földön? Engem csak nem hagy nyugodni ez az i3 téma, viszont banánra már nem telik, illetve ha lenne egy 100 hektáros banán földem, akkor is meggondolnám.
Szóval, meg szabad-e venni i3-at nagy kávás, kis navival? Minden egyéb extra stimmelne (már amennyiben angol bmwbe van extra, de a legtöbb inkább fapad), viszont csak kis navi lenne. Bmw-s körökben mennyire tiltott, égő, szégyen, lesajnálós, “húzzak egy zsákot a fejemre miközben vezetem ha nem akarok a környező utcák mémjévé válni”, “inkább gyalog mint kis navival, stb.”?
Kérdezem mindössze azért, mert az évjárat, a futás és a távolság, amin belül keresgélek, szinte alig kínál nagy navisat, ha van is, az általában 1-1,5 M-val több, az extra pedig kimerül abban, hogy bőrülés és nagy navi. Drága ez a banán és nem adnak belőle értelmezhető mennyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#57398) Anaren91 válasza Ck. (#57397) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nem értem a kérdésed :D Most nekünk akarsz kocsit venni vagy magadnak? Mert kb végig azt kérdezed mi mit gondolunk az i3-ról, hogy mennyire gáz-e. Ha nem telik banánra ne vegyél drága kocsit. Oké, hogy elektromos, de ha azon beszarik valami akkor nyúlhatsz mélyen a zsebedbe.
De, hogy a kérdésedre is válaszoljak, mint BMW-s nem rossz az i3, sok jót mondanak róla, de szerintem randa mint a bűn.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#57399) Ck. válasza Anaren91 (#57398) üzenetére


Ck.
addikt

Szándékosan írtam ennyire kifordítva a kérdést. Garanciás autót vennék, de az i3 helyett írhattam volna bármi mást is, nem a típus a lényeg, hanem a felszereltségről alkotott vélemény. Nem azzal van a bajom, hogy mennyibe kerül, hanem azzal, hogy az angol piacon a nagy többség fapad, a kisnavis autók pedig mindig megkapják a magukét, fórumokon, de akár mondhatni még egy olajcsere vagy gumis látogatásnál is bérelt helyük van a fika céltáblán, az F10-el is mindenhol megkaptam. Ha mégis akad nagy navis i3, az mint említettem minimum 3-4000
fonttal többért van és a felárért cserébe tényleg csak egy nagy navi, esetleg bőrülés vagy nagyritkán tetőablak jár, értelmetlen banán dobálásnak gondolom.

[ Szerkesztve ]

(#57400) Anaren91 válasza Ck. (#57399) üzenetére


Anaren91
senior tag

Magadnak veszed az autót nem másnak... Neked elég a kis navi? Ha a válasz igen, akkor ki a francot érdekel mások véleménye? :D Ha nem akkor meg vegyél nagy navisat. Ennyire egyszerű.

De elmondom az én példámat amikor kocsit kerestem. Tudtam, hogy e60-kell mert szeretem a formáját. Motorból megbízható kell, utánna kérdeztem melyek a megbízhatóak. N52, és M57 volt terítéken. Dízel mellett döntöttem, megszabtam egy 3 misis határt, majd eldöntöttöm, hogy 35d lesz a 30 helyett, mert ritkább, és esetleg ha valamikor el akarom adni, jobban fogja tartani az árát, esetleg még drágábban is el fogom tudni adni mint vettem. 3 misin belül pedig kiválasztottam a legjobban felszereltet azok közül aminek vezetett szervízkönyve volt, és rendben volt tartva. Ennyi. Nem érdekelt, hogy "Sanyika" majd beszól, hogy neki 42 colos androidos tv van a Hondájába, meg senki másnak a véleménye. Majd ha ő teszi bele a pénzt akkor beleszólhat.
Magadnak mérlegeld kell-e az extra vagy sem, meg tudod e fizetni, esetleg megéri e(később jobban el tudod adni az extrásat mint az extra nélkülit stb..)

Amúgy a majom banán hasonlat azt nem az extrákra szokták mondani, hanem ha van pénzed drága autóra legyen pénzed szervízre is :)

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.