Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90401) HSM válasza Lacielvtárs (#90399) üzenetére


HSM
félisten

Így igaz. :R Szerencsére csak egy kábelt kell varászoljon kölcsönbe a próbálgatáshoz. :)

[ Szerkesztve ]

(#90402) stratova válasza norbert1998 (#90398) üzenetére


stratova
veterán

Nem tudom az általad használt alkalmazásnak van-e hasonló funkciója, 3ds Maxben volt "box view" / bounding box éppen arra az esetre, ha a viewportban mozgatni forgatni szándékoztál egy vagy több magas poligonszámú objektumot. Szerintem Inventorban is van ilyen. A változtatás idejére egy dobozként ábrázolta az objektumokat, majd ha beforgattad újra teljes részletességgel jelenítette meg őket.

[ Szerkesztve ]

(#90403) norbert1998 válasza MiklosSaS (#90400) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen. Pedig annyira nem is bonyolult szerintem a szerkezet. Azért a 2007-es CAD-et vettem meg pár flower-rel együtt, mert a suliban is ezt használjuk.

sárkányuram: lehet benne valami, de egyelőre még nem vészes, már csak pár hengert akarnék hozzáadni, mint függőhíd tartó drótok. Mondjuk nem valószínű, hogy éppen ilyen hidak lesznek majd, de hát no :D Áh, lokukit nem tudok még a CAD-ről. Egy híd utja nem egyenes, hanem görbe. Én görbe rudat nem tudok rajzolni, nem végigvezetni rajta egy komplett uttest keresztmetszetet. Na de majd egyszer :)

[ Szerkesztve ]

(#90404) HSM válasza Lacielvtárs (#90399) üzenetére


HSM
félisten

Amúgy jut is eszembe, el kell majd menjek egy csere kábelért a fülesemhez. Az asztali Genius 6000-es szettem bár nagyon babán szól ezzel a hangkarival, de nem tudja azt a fajta "feláll a szőr a hátamon" effektet, mint a füles. Már kicsit hiányzik. :DD Kb. 2 hónapja kinyírtam szegény madzagját. :D Mondjuk ha azt veszem, hogy legalább 9 éve vettem a fülest, ennyi törődést megérdemel.

[ Szerkesztve ]

(#90405) MiklosSaS válasza HSM (#90396) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hat igen....

Nekem ket Microlab Solo 8C studio hangfalakat jaht 2.0-ban (stereo), nekem a duborgos mely helyett fontosabb a kristaly tiszta hang. meg vagyok vele elegedve....de ha volna jobb, szivesen lecserelnem...jobb normalis aron.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90406) Lacielvtárs válasza HSM (#90404) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Kilenc évente egy kabel csere teljesen vállalható befektetés :D
Agyalok amúgy en is otthonra egy blucuccos hifi fulest. Olyan nagy szivacsost :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90407) HSM válasza MiklosSaS (#90405) üzenetére


HSM
félisten

Nagyon baba, igényes kis szettnek tűnik az a Microlab. :K

Én is pontosan így vagyok vele. A marha sok mélytől csak megfájdul a fejem, viszont a kristály tiszta, természetes hangzást nagyon szeretem, főleg ha visszaadja a teret a szett, a hangszerek játékát. :K Na, ez kicsit hiányzik a Genius 6000-ből. Jó, hát amennyibe került teljesen príma cucc. :B De a borzongáshoz kelleni fog a füles. Pedig nem egy nagy cucc, egy ősrégi Sennheiser HD497-esem van [link], 15 000Ft volt 2007-ben, elvileg a belépő HIFI fülesek teteje volt anno... És amit azzal kihallani ezzel a hangkarival, hát az nem semmi. :B Komolyan, mikor megvettem a hangkarit 2009-ben, és rájöttem, hogy kell frankón beállítani, újra végig kellett hallgassam a kedveltebb zenéimet, mert ÚJ SZÁMOK LETTEK. Olyasmiket meg lehetett bennük hallani, hogy na, tiszta új élmény volt. :Y :C

(#90406) Lacielvtars: igazából a műbőr fülpárna is már évek óta "átment" textilbe. :B De az nem zavar, nem cserélem. :D A hangja remek, kényelmes, szeretem.

A BT-nál nem vesz el sokat a hangminőségből a BT?
Én ilyen téren abszolút "kábel-barát" vagyok. Csak legyen cserélhető, mert azért párszor áthajtok rajta pl. a gurulós székkel. :DD

[ Szerkesztve ]

(#90408) MiklosSaS válasza HSM (#90407) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Franko cucc az a Genius!

A kicsi gepemen meg ilyesmit hasznalok! Rendben van, egesz jo kis cucc, igaz nem a nagyteso kategoria de eleg olcso volt.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90409) norbert1998


norbert1998
veterán

Megvagyok, de ez egy nagyon szar fotó lett, és az a 20 fps valójában 9 volt :D

(#90410) HSM válasza MiklosSaS (#90408) üzenetére


HSM
félisten

Igen, szeretem, jó vétel volt. Egyedül a csontig hatoló részletesség hiányzik belőle zenéknél. Jó, hát mit várok, egy költséghatékony kis szett, nyilván nem lesz pariban egy olyan hangkarival, ami újkorában még durván 20%-al drágább is volt. :DDD
Inkább a fülestől szép teljesítmény, hogy ilyesmire képes, még így lassan 10 évesen is. :K

[ Szerkesztve ]

(#90411) norbert1998


norbert1998
veterán

Na, nézem ezt az élet csernobil utan-t.
Másfelé ment, mint gondoltam, részben. De nem rossz. Persze tele van reklámmal... Utálom a tv-t.

Ami meglepett: a legközelebbi részeken lévő környezetben az elpusztult növények, állatok totálisan lebomlás mentesen állnak. Mármint teljesen. 30 éve ott van ugyanolyan állapotban minden levél. Mert ki nyírt minden lebontó izét a sugárzás. Viszont az a sok falevél... Ha kigyullad, radioaktív erdőtűz :Y

Meg volt egy hely, valami fém törmelék alá vetette a mérőt, az egeszsegesbol fél méteren belül "vege" kategóriába lépett a sugárzás. Mindenki futott mint a mérgezett egerek :D
Mondjuk érthető. Én sem szeretnék attól fél méterre állani, amitől kiakad a mérő.

Ami még ijesztő: az állatok. Mindegyik kb egészséges, de agyilag tök mások. A farkasok agresszívak, a pókok be vannak tépve...

(#90412) MrM94 válasza Lacielvtárs (#90399) üzenetére


MrM94
őstag

Próba cseresznye.Kábel ingyé van veszteni valóm nincs,csak kikell várjam amíg megkapom.
Nóbika,kell egy 2010es CAD?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#90413) hackeeeee válasza MrM94 (#90412) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha normális erősítőd van, akkor 5.1-re jobb az optika, ha csak stereo, akkor lehet jobb lesz analógban.

Véleményem szubjektív...

(#90414) norbert1998 válasza MrM94 (#90412) üzenetére


norbert1998
veterán

Privben, írok.

Hackeeee analóg szerintem jobb 5.1-re,mégpedig 3 kábellel, három jsck-el vagy rca-val. De a fene tudja igazából. Annyit tudok, hogy az optika sávszélessége ott megáll, hogy egyszerű 6 esetleg 8 csatorna, de elég bután. Ellenben sztereóban az optika nagyon tarol, mivel a sávszélessége engedi a két hd minőségű csatornát átvinni (pcm). Az analogban meg már feldolgozva megy az infó, ott elvileg jobbat lehet elérni, de nem hiszem, hogy ezen a szinten ez jellemző lenne.
Valódi házimozi hangra csak a hdmi való már.

(#90415) HSM válasza norbert1998 (#90414) üzenetére


HSM
félisten

"Ellenben sztereóban az optika nagyon tarol, mivel a sávszélessége engedi a két hd minőségű csatornát átvinni (pcm). Az analogban meg már feldolgozva megy az infó, ott elvileg jobbat lehet elérni, de nem hiszem, hogy ezen a szinten ez jellemző lenne.
Valódi házimozi hangra csak a hdmi való már.
"

Ez nagyon fájt így este. Ne büntess ilyenekkel, ha kérhetem. :DDD

(#90416) hackeeeee válasza norbert1998 (#90414) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ahhoz elég combos kártya kell, ami jobban megoldja a csatornákat, mint egy erősítő.

Manapság már igen. De, DD/DTS-hez elég az otpika/coax.

Ő, a stereo azért inkább jó még, egy minőségi analóg erősítővel.. Szerintem, de az más kategória. Pl. egy jó kis csöves erősítő.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#90417) HSM válasza hackeeeee (#90416) üzenetére


HSM
félisten

Jó, de küldje ki az ember DD/DTS-el, veszteségesen, amikor kiküldheti veszteségmentesen analógon? :D

A HDMI-hez meg az erősítő kell, hogy olyan legyen, nagyon sok nem tud HDMI-t. No, mindegy, nincs nekem bajom a digitális technológiákkal, csak azt nem szeretem, ha össze vannak kutyulva a dolgok.

(#90418) caindwan válasza Lacielvtárs (#90327) üzenetére


caindwan
tag

Nem gondoltam volna, hogy ekkora változást hozok az életedbe :DDD egs!

fáradalom van.. Jóccak!

(#90419) MiklosSaS válasza HSM (#90417) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az utolsó mondatodra reagálva, nem is szabad hogy bajod legyen! ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90420) hackeeeee válasza HSM (#90417) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hátnemtudom..

Én standard alaplapin próbálgattam ezt, had ne mondjam milyen eredmény volt a DD/DTS-hez képest. Pedig akkor még a régi AVR-1306 volt. A mostanit már nem tudok analóg 5.1-et tolni, mert nem is tudja.

Én elhiszem hogy veszteséges, de ettől függetlenül még is ez megy, TrueHD, DTSHD..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#90421) norbert1998 válasza hackeeeee (#90416) üzenetére


norbert1998
veterán

Jogos, összevissza beszélek. Hétfő vagyis kedd van. Az egy sunyi hétfő még. Nézzétek mán el :W :B :D

(#90422) HSM válasza hackeeeee (#90420) üzenetére


HSM
félisten

Jó, hát az alaplapiak hallgathatatlanok analógon ez tény. :R

A TrueHD és DTSHD asszem már lossless, de nem teszem rá a fejem... :B Ezekben annyira nem vagyok már otthon.

(#90423) hackeeeee válasza HSM (#90422) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, ha jól sejtem az 5-10Mbps hangsáv már kicsit más kategória.

Jah, azért is mondtam, hogy normális hangkártyával lehet érdemesebb analógozni, ofkorsz normális erősítővel.

Véleményem szubjektív...

(#90424) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nagy tisztelet enek az Uriembernek :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90425) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem szabad beleolvasni a Radeon Pro Duo topicba!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90426) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#90425) üzenetére


Gyuri27
félisten

Neked. Nekünk simán. :DDD

Amd-s szép napot. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#90427) Lacielvtárs válasza caindwan (#90418) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt...
magam sem gondoltam hogy van még oylan női egyed aki elgondolkodtat ;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90428) stratova válasza MiklosSaS (#90425) üzenetére


stratova
veterán

Értem, tehát azt szeretnéd, ha beleolvasnánk a topikba.

Jó reggelt!

(#90429) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#90427) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem. Őrá sem fogsz tudni hasonlítani. Add fel az almaid ;]
Vagy válassz elérhető célokat ;]

(#90430) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#90429) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értettem, Tesó... akkor inkább gondolkodjak Gyii7 laptopban, mert az elérhető és reálisabb cél lenne a számomra? ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90431) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Szép-jó reggelt urak,

Egy szakmai kérdéssel rajtolnék...
Melyik SSD az, ami "olcsó" de megbízható.
Nem számít a benchmark eredmény, nem számít ha lassabb is kicsit, az éelttartama és a megbízhatósága a legfontosabb.

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#90432) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#90430) üzenetére


norbert1998
veterán

Elerhetobb ;]

(#90433) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#90432) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gondoltam :C :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90434) stratova válasza Lacielvtárs (#90430) üzenetére


stratova
veterán

Annak egészen emberi ára volt :)

(#90435) #Morcosmedve válasza Shokkolo (#90431) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Eleve úgy indul, hogy olcsó nem lesz jó.

Azt mondom, hogy intel, 5 év garis, nem olcso, esetleg használtan.
Minden esetre MLC legyen.
Ami szerintem egy kozep ut Crucial MX200.

BTW. ott vannak a Samu Pro-k, de drágák (akkor már intel). Kingston-t (kiveve V300, az nem rossz, elég régóta mennek cégnél, egyszeruek), OCZ-t ne es olyat se, akinek egy-egy db. van pár féléve-éve.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#90436) MiklosSaS válasza stratova (#90428) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem. Idõpocsékolás! Amikor a 3000 dolláros zöld féltégla megjelent mindenki tapsolt, vagyis majdnem mindenki. Ezt meg sokalják $1500-ért....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90437) Lacielvtárs válasza stratova (#90434) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

mire gondolsz Szent Sárkány Uraság? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90438) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#90437) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gondolom arra, hogy reális áron volt i7-es laptop.

Reggelt.

Véleményem szubjektív...

(#90439) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#90438) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaaa, értem :W
mert Tesóm épp nem ez ügyben ostorozott, így nem is gondoltam most a Gyii7-re csak fecsengek össze vissza :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90440) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#90437) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem félrement és inkább Gerard Butlert akarta linkelni neked ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90441) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#90439) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezekből a régebbi gépekből lehet szerezni reális áron.. És ezekben legalább anyag is van, plusz nem ezekkel a csoda U-s procikkal vannak szerelve.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#90442) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#90443) stratova válasza Lacielvtárs (#90439) üzenetére


stratova
veterán

Ahogy Kékördög (Hackeeeee, melyik becenevet preferálod?) is említi Ivy-ből már egészen olcsón lehet kapni patent üzleti palosokat.

De egyébként kérdés, hogy milyen i7-re gondolt, mert mobilban legalább 6-féle van már (gondolom az asztalihoz hasonlóan 4 mag 8 szálasra, mire kell neki?).

[ Szerkesztve ]

(#90444) hackeeeee válasza stratova (#90443) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bármelyikjó. :)

Bazeg, Londonban havazik. :Y

Véleményem szubjektív...

(#90445) stratova válasza hackeeeee (#90444) üzenetére


stratova
veterán

Szegény sas....

Csak ül a tojásain... a hóban... de az asszony néha reméljük ránéz.

[ Szerkesztve ]

(#90446) Lacielvtárs válasza stratova (#90443) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát egyébként én is agyaltam már egy gyi5 vagy gyi7 laptopban :K
éps igen még a harmadik genesekben, mert azoknak jó az áruk
2xxxben gondolkodtam, és azok még tudnak teljesíteni, szerintem :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90447) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#90442) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:DD :DD :DD

© asszongya'hogy

(#90448) MiklosSaS válasza stratova (#90445) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Vicces kedvedben vagy ma :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90449) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

no ez vajon kinek/kiknek mozgatja meg a sejtjeit :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90450) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#90449) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na vajon kinek :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.