Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#90951) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#90949) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha G4, akkor ott a HP linkje, 8GB-ig bővíthető, de darabokra kell szedni hozzá. YT-n van videó.

Véleményem szubjektív...

(#90952) hackeeeee válasza hszilard666 (#90950) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A régi 19" LG Flatron volt a legjobb monitorom eddig...

Na jó, a mostani Dell talán már hozza azt a szintet, mint annó az. :)

Máig lapul a szekrényben egy 17" Flatron. :)

Véleményem szubjektív...

(#90953) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#90951) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, azzal nincsen gondom ha szét kell szedni, ezt is ami most van, már nem egyszer szedtem szét darabokra :D
mondjuk a G4 link sem biztosan az amit hirdet a srác, mert ott meg nincs i3-as cpuval szereltet nvidia gpu-s széria...
vagy csak én voltam figyelmetlen :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90954) Habugi


Habugi
addikt

Jáúúú rheggelt oFFosokk!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#90955) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#90953) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én azt nem is néztem.

Véleményem szubjektív...

(#90956) #81556480 válasza Habugi (#90954) üzenetére


#81556480
törölt tag

nefossál ! :DDD

(#90957) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#90955) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nem baj, mert nagyon úgy tünik hagyom a dolgot.
egy szegedi úriember a HP márka szervizében dolgozik és azt mondja, nem éri meg cserélni
egy 10-es skálán a cerkásom 2-es, ez az i3 meg 3-as lenne kábé.
ezért a teljesítmény növelésért nem érdemes adnom majd 20 ezret
én épp azon agyalok hogyha már pénzt költök akkor lehet veszek egy itx lapot egy jó cpuval...
lehet több értelme lenne a dologban :D
mondjuk egy ilyen konfig
de nem kapkodom, csak figyelek informálódok.
de tényleg hálásan köszönöm a véleményed és segítséged :R

LaciCRM & Hablatyiiiii :C :)) :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90958) stratova


stratova
veterán

Ej Don Sass kár magáért. :( Van még pár élete odafenn ugye?

(#90959) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#90957) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ezt úgy mondanám, hogy nem éri meg HP-t venni. :)

Véleményem szubjektív...

(#90960) stratova válasza hackeeeee (#90959) üzenetére


stratova
veterán

De nem szeretem ezt a spórolós, mindent csak egy szalagkábellel csatlakoztatunk, lebontjuk a teljes gépet kivitelt.. No mindegy 250 a beugró HP, de akkor is... Legalább az Elitebook-nál (még?) normális a szerelés, más kérdés, hogy az sem 8560/70P szint már.

[ Szerkesztve ]

(#90961) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#90959) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C
jah és ezzel egy huszáros vágással vissza is tértünk az előző mondandódra :D :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90962) hackeeeee válasza stratova (#90960) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A régiek jók voltak, de ezek az újak ebből a szempontból szörnyűek.

Egyik ismerősömnek elég csúnya kanosszajárása van egy 17"-es ~200k-s géppel gariban. :(

Szegény sas. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#90963) MiklosSaS válasza stratova (#90960) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem Asus van...forrasztva rajta a processzor, memória....stb. :W

@stratova: valaki nem tudná etetni a fiókát?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90964) Gyuri27


Gyuri27
félisten

[link] csak rajongóknak. :DDD

Amd-s szép napot.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#90965) hszilard666


hszilard666
veterán

Megjött az új monitor és középen van egy baszott nagy halom halott pixel :W Mindegy jövőhéten jön az új.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#90966) #Morcosmedve válasza hszilard666 (#90965) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szállítás powa!

Extrak: 3 féle sajt- pármai sonka és hagyma.

© asszongya'hogy

(#90967) hackeeeee válasza hszilard666 (#90965) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez benne van.

1 darab baszott nagy? Van baszott kicsi pixel is? :Y

Amúgy járasd, kapcsold ki-be, lehet megindul.

Véleményem szubjektív...

(#90968) hackeeeee válasza hackeeeee (#90967) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#90969) hszilard666 válasza hackeeeee (#90967) üzenetére


hszilard666
veterán

A halom a nagy, amiben a pixelek vannak :D

Már nincs itt, úton van visszafele.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#90970) hackeeeee válasza hszilard666 (#90969) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, hát valszeg kapott egyet szállítás közben. :(

Véleményem szubjektív...

(#90971) stratova válasza MiklosSaS (#90963) üzenetére


stratova
veterán

Mivel a tojó még él, ezért nem akarnak drasztikusan beleavatkozni. Annyit tudnak segíteni, hogy a fészek közelében helyeznek el élelmet a sas számára így a tojó közeli fákról, tud élelmet hozni a fiókának, kevesebbet hagyva őt egyedül (és így kisebb eséllyel is hűl ki vagy ázik meg).

De ki mérgezne meg egy sast? Miért? Látott már valaki bekamerázott sasfészket, amibe épp egy tyúkot hogy a ragadozómadár?

[ Szerkesztve ]

(#90972) MiklosSaS válasza stratova (#90971) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos sok a lowIQ paraszt..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90973) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Pár darab FM6 Apex kép.

Véleményem szubjektív...

(#90974) Malibutomi válasza hackeeeee (#90973) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

At lehet ezt valahogy koholni hogy ne a C-re akarjon telepulni?

(#90975) DiszNóÓl válasza Malibutomi (#90974) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Át

HATER

(#90976) hackeeeee válasza DiszNóÓl (#90975) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak mappát nem lehet neki adni, vagyis a "gyökérbe" fogja telepíteni.

Véleményem szubjektív...

(#90977) Malibutomi válasza DiszNóÓl (#90975) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Akkor eloszor fel kell telepiteni, aztan atrakni. Eleg hulyeseg.
En nem akarom hogy az SSD-re tegye egyaltalan. Fos ez a win store.

(#90978) DiszNóÓl válasza Malibutomi (#90977) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Esetleg?
Először is ezt akartam linkelni :B

Majd valamelyik nap én is felrakom a W10-et...

HATER

(#90979) hackeeeee válasza Malibutomi (#90977) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Gépházban átállítod HDD-re, reboot, és oda teszi, scak almappát nem tudsz megadni neki. Vagyis elvileg regeditben lehet.

Véleményem szubjektív...

(#90980) Malibutomi válasza DiszNóÓl (#90978) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja ezt probaltam tegnap, atallitottam D-re azota allandoan leallitotta a HDD-t a windows, mikor valamit csinaltam mindig hallottam hogy beindul. Ugyhogy visszaallitottam inkabb az SSD-re, azota nem parkoltatja a vinyot.

Ennyi szenvedest nem er az egesz.

(#90981) hackeeeee válasza Malibutomi (#90980) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam nincs ilyen gond, bár energiagazdálkodásban le van tiltva, hogy csicsikáljon a vinyó.

Véleményem szubjektív...

(#90982) Televan74


Televan74
nagyúr

Öcskös küldött egy Samsung N150(Atom,2010 -es),hogy kapta valakitől ajándékba.Nincs töltő hozzá és állítólag rossz a bekapcs gombja.Érdemes ezzel javítani,foglalkozni? Vagy nézzünk egy garis,üzleti notit az apróról? :U

Ma voltam Dunaújvárosi piacon,cukiba ettem 4 gombóc fagyit,utána még tetőztem a dolgot és ettem egy gyerek pingvint. Bűnös vagyok atyám,gyóntass meg és oldozz fel! ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#90983) Lacielvtárs válasza Televan74 (#90982) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Gyermekem, én feloldozlak ;]
egészségedre :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90984) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

tudom, tudom, szakállas de ezen most besírtam :))

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#90985) DR|FTK|NG válasza hszilard666 (#90965) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Megesik az ilyen. :(
Nekem az elmúlt néhány monitorom(túlnyomórészt TN panelesek) nem voltak pixelhibásak(halott pixelesre nem emlékszem). Az utolsó, amin volt, az egy Dell ST2320L(23", FHD, TN panel, 35k volt 5 éve), ami most jelenleg öcsémnél van. Hmm, akar venni egy új monitort, elkérem tőle. :DDD
Küldesz róla egy fényképet? Érdekel, hogy hogyan néz ki a valóságban.


Televan
Saját célra megpróbálnám(itthon található alkatrészekből), de nem fűznék hozzá sok reményt.
Milyen pingvint is ettél? :DDD

Napot.

[ Szerkesztve ]

(#90986) hszilard666 válasza DR|FTK|NG (#90985) üzenetére


hszilard666
veterán

Már nincs itt, azonnal visszadobtam a nagykernek.

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#90987) HSM válasza norbert1998 (#90894) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom, nekem ez erősebbnek tűnik a maga 22335Nm-ével: [link].
A Caterpillar 797F motorkájáról van amúgy szó, közel 4000 lovacska. ;)

7mp alatt százon lenni? Nem tűnik nagy mutatványnak. :C Ja, 750Nm, de csak ~320 lovacska. Hááát. Most nem azért, de nem lep meg, hogy csak a nyomatékot írtad le, aminek így kb. semmi értelme nincs. Lő egy nagyot, aztán elfogy a tudomány, szinte azonnal.
A régi E39-es M5 pedig hiába tud "csak" 500Nm-t, ha azt szép hosszan le tudja adni, abból mégis meglesz a közel 400 ló, szóval kár őket egymáshoz hasonlítani, mert még ez a régi M5 is jóval erősebb. De tény, mivel nem szabadul 2000rpm-nél 750Nm a technikára, az M5-öt tudni is kell használni. :P

(#90988) Gyuri27 válasza HSM (#90987) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az a régi v10 m5. A v8 biturbó 680Nm.

Amd - Radeon - Ryzen

(#90989) HSM válasza Gyuri27 (#90988) üzenetére


HSM
félisten

Nem, írtam, az E39-esről írtam, abból az M5 az még egy 4.9L-es V8 volt, 1998 és 2003 között gyártották. [link]
Az volt 500Nm és majdnem 400 lóerő. A V10 M5 az 500 lóerő felett tudott, zseniális szerkezet volt, és mondjuk az is csak 520Nm-el, szval ennyita nyomatékról. ;] Az a V10 az egy több díjat is nyert motor, és tényleg nagyon bitang, ja és sima szívó, olyan hanggal, hogy iszonyat. 100X inkább kéne, mint ez az új V8 biturbó csoda. :B

(#90990) Gyuri27 válasza HSM (#90989) üzenetére


Gyuri27
félisten

Vége a szivó korszaknak. Nincs mit tenni.
760-ból is a nagy volt az igazi. De most spórolás van.
Ami nekem az igazi az a sorhatos. Az utolsó 3.2-s a szakma szerint is a legjobb valaha. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#90991) Televan74 válasza DR|FTK|NG (#90985) üzenetére


Televan74
nagyúr

Erre jutottunk mi is. Jobban járok ha veszek egy másikat helyette.Vagy kap egy zsír újat,vagy egy használt garisat. Ha nem kell vissza adnom senkinek,majd elküldöm neked. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#90992) HSM válasza Gyuri27 (#90990) üzenetére


HSM
félisten

Azok se rosszak. Bár én mindeképpen a V motorokat preferálom, leginkább V8, V10. És utálom a feltöltőket. :DD
Nem vagyok amúgy környezetvédelmi szempontból se meggyőződve, hogy ezek a "downsizing" pici+turbó motorok nem-e károsabbak, mint a régiek voltak, főleg, miután mondjuk 5-10 év használat után a tulaj szembesül, mennyibe kerül(ne) cserélni az elhasználódott millió szükséges katalizátort, meg részecskeszűrőt, és más "megoldást" keres. :(
Az biztos, hogy az autóipar jól jár ezekkel a túlkomplikált csodákkal, a millió hibalehetőséggel és elhulló alkatrésszel.

Szerencsére még sokáig talpon lesznek a jó kis szívó benzines gépek, lesz miből választani. Nincs is jobb, mint amikor hallod, ahogy hirtelen szürcsölni kezdi befelé a levegőt egy kövérebb gázra. :C

[ Szerkesztve ]

(#90993) CJ4567


CJ4567
veterán

Nem vagyok ideges, á nem, csak tegnap délután óta ezzel szenvedek.

No Sana No Life

(#90994) Gyuri27 válasza HSM (#90992) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha v8-10 akkor a régi karbis okosságok. Na az igen. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#90995) caindwan


caindwan
tag

Szegediek [link] :)

(#90996) MiklosSaS válasza HSM (#90992) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én a fogyasztás hive vagyok, amig 6 alatt van és mozog addig felõlem puliszka feltõltõs ia lehet.
De ami igaz az igaz, a pici és turbós motoroknal jóval rövidebb az élettartalmuk. Jól megvan ez csinálva, kopjon gyorsan hogy majd tömjék a szervizes zsebjét..

Visszont van egy dolog. Az pedig erõsen befolyásol amikor verdát veszek. Itt két példa:

1.6 HDi-is verda: évi biztositás, £179.00, évi adó (road tax): £72.00.
3.0 TDi: évi biztositás £288.70, évi adó £322.21.

A különbség az évi £350 körül van, ami 5 év alatt £1750 font. Az számit, különösen egy olyan országban ahol teli van sebesség korlátozással, kamerával és ha ugrik a jogsi a sebesség miatt, akkor minimum 1 évre ugrik. Szóval ki sem lehet taposni ezeket az erõs verdákat. Mert szinte mind1 hogy 1.4-es benzines vagy 4.2 literes turbo dízelel nyomom a 60 mérföld (96 km/h) / órát...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#90997) Habugi válasza Televan74 (#90991) üzenetére


Habugi
addikt

Nem úgy volt hogy uraságod "eltűnik" egy időre?!

Közbejött valami, esetleg ez már az eltűnés állapota?
Kifekvőtámaszoztad? :DDD

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#90998) #81556480 válasza MiklosSaS (#90996) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem olvastam vissza a társalgást, de egy fontos dolgot mondtál most, hogy a nagy motorra nálunk is aránytalanul sokat kell fizetni. 2.5-ös vectrákat nézegettem mikor megvettem az enyémet, és horror volt az éves fizetnivaló rá. azért lett 1.6 mert akkoriban ezt láttam helyesnek hogy fent tudom tartani. ennek 4 éve, és elégedett vagyok vele. én max 2.0 motorig mennék fel.

(#90999) HSM válasza Gyuri27 (#90994) üzenetére


HSM
félisten

Remélem egyszer lesz lehetőségem kipróbálni valami igazi vad amcsi V8-ast, karbisat. :K

Mondjuk egy injektoros rendszert is meg lehet csinálni nagyon jóra, mentem pl. egy Suzuki SV650-el is, és teljesen elégedett vagyok a gázreakciójával, igazából még vadabb is sokkal, mint amit kényelmesen kezelni lehetne, azonnal büntet, bármi hirtelent csinálsz... :) Ez ugye egy V2-es motorkerékpár injektorral. Mondjuk az elődjét, a TL1000-est mondják igazi tűzokádó vad gépnek, egyszer remélem rá tudok majd ülni kipróbálni egy olyat is. ;] Pedig injektoros az is.

(#90996) miklosss2012: Az a kis 1.4 turbódízel is ilyen feltöltős szörnyűség volt, amiről meséltem. Hát, kajak inkább beletöltöm a családi 1.6 benzinesbe a +2L-t 100km-enként, de azzal élvezet vezetni, pedig csak +6 lóerő, szóval nem azon múlik. Azon nincs turbólyuk, nem gurul vissza a lejtőn, ha nem csapod vissza másodikba... Szóval nem rakéta de azért nem is a csalódás ér állandóan, mekkora egy f*stengert terelgetsz valójában.

"Jól megvan ez csinálva, kopjon gyorsan hogy majd tömjék a szervizes zsebjét.."
:K

Értem amúgy a példád. De asszem elveszett a két szélsőségben. ;) Szóval egy dízelnél egy 1.9-es PDTDI pl. már teljesen jó élvezetesen kölekedni, akár a leggyengébb 100 lóerős is, amit asszem pár Skodába szereltek. SuperB-t vezettem olyat régit, príma. Szóval nem kell a nagy 3000-es. :N Mentem 2.5-es V6 TDI-vel is, A6-al és A4-el is, azok is már nekem autóhoz képest erőművek, nagyon mennek, azok már nagyon sportos vezetéshez is okésak szerintem, sima "közlekedéshez" tök feleslegesek. Szóval itt látom a gázt, hogy dízelnél kisebb kocsiba egy jobb 1.6-tól felfelé, kicsit nagyobba 1.9-től lehet élvezetes, frankó dízelt csinálni, ez alá menni kár, mert az már valahol nagyon kompromisszumos lesz.
Benzinesnél is valahol kis autóba 1.3 körül, nagyobba 1.6-1.8, amitől lehet jót csinálni, benzinesből még mindenféle feltöltő meg hókuszpókusz nélkül ráadásul. Szóval nem azt mondom, hogy menjen mindenki 5 literes V8-al, csak hogy egy 3 hengeres 1000-es feltöltős motor sem éppen az az én szememben, dízelnél ugyanez 1.3-1.4 motoroknál.

(#91000) Televan74 válasza Habugi (#90997) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nem volt konkrét időpont hogy meddig.De ez csak egy aprócska felvillanás volt,aztán visszatérek önző magányomba és tovább rágcsálom friss,üde, új fejes káposztámat. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.