Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113051) CJ4567 válasza Habugi (#113047) üzenetére


CJ4567
veterán

Még 9500GT-vel próbáltam videó renderelésnél a CUDA erejét(32 CsUDA mag ;]) egy E6300(2.6GHz)-hez képest, 15 percet 1 óra helyett 10 perc alatt renderelt le. :D

No Sana No Life

(#113052) Lacielvtárs válasza Habugi (#113050) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát kérlek alasan, a ritmusra es zenére pont nem figyeltem ;]
De meg tudom érteni a 'főszereplőt' :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113053) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Fölkeltem!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113054) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#113049) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem értem, valszeg cinikus vagy nem?:D vagy igazak ezek?

Xbox One: bandymnc

(#113055) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#113053) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

feküdj viCCa! ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113056) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#113055) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem lehet. Igy is kitoltam a határokat :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113057) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#113056) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos , engem felvert a nagylanyom mar 4:25kor, majd lustalkostunk közel 6 óráig :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113058) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#113057) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerencsém volt mert reggel anya foglalkozott

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113059) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#113054) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ezek már talán igazak :K De aktuális, azért címeztem neked :DDD

© asszongya'hogy

(#113060) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#113059) üzenetére


bandi0000
nagyúr

pont jókor, láttam egy Hero 8-at pH-n, már viszketett a kezem :D március 2. fele ugye?

Xbox One: bandymnc

(#113061) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#113060) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nickemre kattintottál vagy mi? :DDD
Mi a kérdés a M8H-val?! Hogy nem várnál, mi? :D
Nem tudom a RyZen mikor lesz.

© asszongya'hogy

(#113062) mackosajt


mackosajt
addikt

tegnap este Nórink nyűgösködött

Evett, böfizni lusta volt, majd 1 perc után a kiságyba rakást követően nyűglődött.
Ezt játszotta este 10-ig.
Ekkor gondolt egyet, és rottyant egy nagyot a pelus.
Oké, tisztába tettem.
Anya adja neki a kaját, erre kb. 3 szívás után megint rotty...

Na innentől jó kislány lett, amint tisztába lett téve megint.

Szépen bekajált, utána böfike is volt, és aludt vagy 3 órát.
Felkelt, tisztába tette anya, megetette, és megint aludt reggelig.

Közben nagynénémék a minap vettek Aldiban páramentesítőt gépet, és este kölcsön adták, hogy megnézzük, a felújítás után mennyire száradtak ki már a falak.
Jelentem este 10-től reggel 6-ig közel 7 liter víz gyűlt össze, és megtelés miatt leállt.
Reggel 8-kor kiürítettem a tartályt, és 9.10-ig még 1 litert kiszedett.

Az esti 72%-os páratartalomról reggelig 65%-ig estünk le.

Megköszönve a kipróbálást, reggel vissza adtam nekik a ketyerét, és elhúztam venni magunknak is egyet.

3 év garanciával 39990.
Nem csendes, de szükséges.
A hasonló tudású gépek 50-60e Ft-ba kerülnek, mini tartállyal, amibe 3 liter víz fér.
Akinek esetleg gondja van a párásodással, és esetleg sarkokban penész is megjelenik, csak javasolni tudom.
Ennyiért eléggé BestBuy.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#113063) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#113061) üzenetére


bandi0000
nagyúr

ja hogy neked is az van... :D PH-n hirdetnek egyet 60 ért, amilyen keveset hirdetnek lecsapnék rá, de nem akarok még, meg lehet a hero 9-re pályázok majd ezt még nem tudom :D

Xbox One: bandymnc

(#113064) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#113063) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Szerintem nem érdemes Asus/seggsziklánál Z270-ben gondolkodni. :) 60k, akkor jól tartja magát a lap. :)

© asszongya'hogy

(#113065) Lacielvtárs válasza mackosajt (#113062) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Pocak fajos kisholgy...
Szerencsére nalunk nem volt ilyen, kitartást nektek.
Reméljük nem tart sokáig a pocak fájás.
A pára mentesito meglepő dolgokra képes.
En nyáron lepődök meg amikor indítom a mobil klímát.
Egy 5 litetes tartályt képes megtolteni egy nap alatt, vagy max 2 nap alatt.
Nem semmi mennyi pára van a levegőben :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113066) Malibutomi válasza #Morcosmedve (#113061) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 8 magos allitolag marcius legelejen.

(#113067) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#113064) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Asus/seggsziklánál Z270
ezt nem értem :D
én csak azért agyalok, mert ugye már isten tudja milyen menetrenddel dolgoznak az intelnél, de ha ne adj isten 6 magost megkapná a 1151-en, akkor nem hinném hogy a Z170 is megkapná a támogatást, hanem akkor Z370/Z370, persze az is benne van a lapba hogy 1152 őn hozzák ki hogy véletlen se :D

Xbox One: bandymnc

(#113068) CJ4567 válasza bandi0000 (#113067) üzenetére


CJ4567
veterán

Majd kiszeded azt az egy lábat. ;]

No Sana No Life

(#113069) bandi0000 válasza CJ4567 (#113068) üzenetére


bandi0000
nagyúr

nem ilyedek meg tőle, leragasztom, problem solved :D

Xbox One: bandymnc

(#113070) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Egy ezer éves müvészi munka.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113071) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#113070) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Egy ezer éves drogos találkozó :D

(#113072) bandi0000


bandi0000
nagyúr

már 55k ért árulja a srác a Hero lapot, ez direkt csinálja, nem akarja hogy megvárjam a ryzent :((( :O

Xbox One: bandymnc

(#113073) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#113072) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

:DD ;]

© asszongya'hogy

(#113074) HSM válasza MiklosSaS (#112609) üzenetére


HSM
félisten

Elbújsz amögé, hogy "trollkodsz", miközben mondjuk a topikot nem olvasó tagot meg a háta mögött lejáratni próbálod. :U Gyönyörű, mit ne mondjak. Szokásos műsor. Nyilván nem lehetett volna ezt kommunikálni anélkül, hogy engem belekevertél. Nyilván. :(( Nyilván meg sem próbáltad, jó volt ez neked így, belerúgni abba, akiről azt hiszed, nincs itt, hogy megvédje magát.
Mert tudod jól, hogy nem olvasom a topikot. Persze, azt nem tudod, hogy néha benézek, pont az ilyen gerinctelenségek esetére.

Nagyon kemény vagy, hogy van modern dízel autód. Tényleg semmi okod nincs védeni. Semmi. Alig pár tízezer font volt. Nekem nincs dízel autóm, csak ismerőseim, akik ilyeneket tartanak karban. Nekik nincs anyagi tétje, mit mondanak, vagy gondolnak róla. Ráadásul kicsit nagyobb mintahalmazból dolgoznak, mint Sasunk, akinek van/volt mondjuk 3db belőle. Ők meg mondjuk szerelnek több százat minden évben. De Te kemény vagy, mert van ilyened, ezért azt hiszed, már mindent tudsz róla.

Legyél kemény, de engem hagyj ki ebből a hátam mögött!

[ Szerkesztve ]

(#113075) bandi0000 válasza #Morcosmedve (#113073) üzenetére


bandi0000
nagyúr

az lesz a vége hogy megveszem, kapja be a ryzen... még ha jobb is lesz akkor is drágább lesz mind a lap mind a CPU még most, régi konfigomon buktam 30k-t 3 év alatt, szal egész jól kiszálltam :D

Xbox One: bandymnc

(#113076) MiklosSaS válasza HSM (#113074) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha egyszer valamit leírsz vállald a következményeket. Nem a hátad mögött beszéltelek ki hanem csak felhoztam példának az esetedet. Nem rúgtam beléd vagy hasonló...csak leíetam azt amit akkor is amikor jelen voltál. Vagy szerinted tilos példázni olyan tagokkal akik már nem írnak a topicba?

Megint jössz a haverod példáival. Gyere már egyszer a saját tapasztalataidal és hagyd apucit/anyucit otthon.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113077) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Szerintetek kell félnem hogy az alaplap az Edigitálba garis? magával a bolttal nincs gondom, csak nem a megszokott ipon,aqua, ki tudja hova menne a lap ha baja lenne

Xbox One: bandymnc

(#113078) Gyuri27 válasza HSM (#113074) üzenetére


Gyuri27
félisten

Koma itt neked igazad soha nem lesz. Minek erölködsz tehát?

Amd - Radeon - Ryzen

(#113079) HSM válasza MiklosSaS (#113076) üzenetére


HSM
félisten

Én vállalom. Meg lett beszélve. Viszont Te ismét felhoztad a témát kb. egy évvel később, teljesen öncélúan, a saját szájízed szerint kiforgatva, ami minimum gerinctelenség ebben a formában. Ez pedig engem mélységesen felháborít. Dobálózol itt nagy szavakkal, amikor éppen Te bújsz el a "trollkodás" álcája mögé? Ez neked a felelősség vállalása? Nevetséges!

Természetesen nem tilos felhoznod, de nem is egy korrekt, egyenes viselkedés. Rendkívül szomorú, ha ezt már neked magyarázni kell.

Kedves barátaim, mint írtam, okleves, gyakorló autószerelők, akik veled ellentétben töménytelen tapasztalattal rendelkeznek az adott típusokkal kapcsolatban. Értem, hogy kemény vagy, mert neked van, tudod otthon fogdosni, meg tekergetni a kormányát, de valamiért mégsem mint autószerelő funkcionálsz....

Anyuci/apuci? Ismét magadról állítottál ki szegénységi bizonyítványt. :K

[ Szerkesztve ]

(#113080) MiklosSaS válasza HSM (#113079) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Figyelj...itt most nem a 290X-es performanszát kell bízonyitanod mint több tíz top8cban teszed.

Csak annyit mondtam Habuginak hogy ne fisson vakvágányra mint anno te a dízel/Crucia ssd-ével.ha még emlékszel.

Ember 17 éve vezetek dízel autót, ne gyere nekem a haverjaid tapasztalatával.megint. és igen vezetek drága dízelt (már ha £8-9000 neked drága) de vilt 20 éves dízelem is amit aprópénzen vehetsz.

Tehát amig nincs tapasztalatod addig hanyagold a témat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113081) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#113080) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tudod, hogy én nem szoktam ezekbe beleszólni, hovatovább, nem is az én problémám, de egy nagyon jó javaslatom van: Te balra, Ő jobbra és nem basztatjátok egymást meg nevezitek meg, mert mindenki máshonnan közelíti meg a témát, amin nettó baromság feszülni! :K :)

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#113082) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#113081) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Benne vagyok.

Aztán van egy frankó vasárnap délutánom...kedvem nulla most elmagyarázni dolgokat...inkább iszom egy pohár bort.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113083) stratova válasza Habugi (#113050) üzenetére


stratova
veterán

Drum and bAss

Szünet csapó kettő, nem két nap lesz ez, viszont prücsökkel lehet súlyzózni, egyik kezedben a gyerek a másikkal emelgetsz. Lazításnak meg repteted ő meg röhög :)

Prof Hab kalappal majd a köv 48 órásra. Még mindig vagányabb mint amit én csinálok, mert itt azért néha van ( . )( . )-time. Most el is aludt lehet túltoltuk a sétát és a zenét (Piano Guys, Stirling, Coldplay, Blackmill) elfáradhatott.
Meg mi is szundítottunk egy órát délelőtt, amikor először kidőlt.

Don: leld abban a pohárkában örömöd, nekem ebéd után hozta asszonyka a söröm, hogy igyam már meg mert kell a hely. A vicc, hogy egyetlen behűtött Edelweiss is jól esett annyira, hogy picit ellazítson. Ennyire nem iszom...Igyaz 2 részben ittam meg a Belga sörnapos pohárból, szóval lassabban csúszott mint egy lager.

[ Szerkesztve ]

(#113084) HSM válasza MiklosSaS (#113080) üzenetére


HSM
félisten

Komolyan mondom, az eszem megáll...
Több tíz? Tessék, kezdd el linkelni! Ne csak ideböfögj egy számot, ez most nem a trollkodás ideje! TÉNYEKET! Szóval kezd el szépen felsorolni, mondjuk csak 10 topikot. :K

Tudom, mit mondtál Habuginak, nem vagyok gyengeelméjű. Ahogy azt is pontosan tudom, hogy le lehetett volna ezt írni a rám való személyeskedő hivatkozás nélkül is.

Igen, pontosan emlékszem mind a dízeles, mind a Crucial-os röhejre. Ott jöttem rá, hogy ebben a topikban semmi értelme kultúráltan vitázni, mert itt úgyis mindig Sas-nak van igaza, akit különben is még a lab501-en is elismernek. Kérdés, akkor miért itt nekünk rontja a levegőt, ha ott ennyire szeretik és elismerik? ....

Igen, ezt már írtam az előző posztomban, hogy oké, legyél kemény, örülök, hogy 17 éve vezetsz dízelt, de ennek mi köze ahhoz, amit a modern dízelekről írtam, amik még úgy nagyjából nem is léteztek 17 évvel ezelőtt? :C Nem a régi, 10-15 évvel ezelőtti dízelek fenntartási költségeiről írtam negatív dolgokat, hanem a mostani modernekéről. Szerencse, hogy képben vagy, miről volt szó. :C

Szerencsére nem Te fogod eldönteni, mikor hanyagolok egy témát, vagy sem. Örülök, hogy neked csak ez az egysejtű sík primitív tapasztalat létezik, amikor személyesen megfogdosod, megszagolod, megnyalogatod, de köszönöm, én nem kívánok erre szintre lesüllyedni. :N Én inkább megkérdezem azokat, akiknek ez a szakmájuk, szenvedélyük, hobbijuk. Neked meg ezekszerint marad a megtapasztalás, majd ha esetleg a megfingott benzinpuma kinyírta a befecskendezésed, akkor majd lesz róla személyes tapasztalatod, akkor visszatérhetünk erre a témára, mert ezekszerint neked csak ez "létezik". Egy élmény lesz az ottani szervíz árakkal, azt garantálom. :K

(#113082) MiklosSaS: Remek vasárnap délután lehet, amit már csak egy pohár bor mellől lehet elviselni egy PH OFF-topikban. :C De legalább már értem, miért kell itt a topikban mások állandó szekálásval csökkenteni a kisebbrendűségi komplexusod.

Mindegy, azt garantálom, hogy ha leszállsz rólam, én sem írok ide neked többet. Nem véletlen dobbantottam innen már hónapokkal ezelőtt, én köszönöm nem kérek az állandó "magyarázataidból"... :N

[ Szerkesztve ]

(#113085) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Véleményem szubjektív...

(#113086) MiklosSaS válasza HSM (#113084) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Benzínpumpa nyírja ki a befecskendezésemet a dízel autómba...persze...jah...

Szerintem.menj kicsit játszál.valamivel...vagy kicsit kapcsolódj ki. Élvezd a délutánt.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113087) stratova


stratova
veterán

Mi van má' ma az OFF-okban? Front? Vagy mindenknek most jött meg?
Laca menst már meg a napot vmi fárasztó mémmel.

Na jó az OFF-os videón meg jót röhögtem, le is buktam hogy éppen lógattam a lábam kicsit, vagy az tegnap volt? :D

[ Szerkesztve ]

(#113088) hackeeeee válasza stratova (#113087) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Pedig most nem is házmestereskedtem. :o

Véleményem szubjektív...

(#113089) stratova válasza hackeeeee (#113085) üzenetére


stratova
veterán

Csak egy töredékét láttam Tim filmjeinek, a Nightmare before Christmas nagy kedvenc.

Barátomék végül egy kései Trajet mellett törtek lándzsát. Egész élhetőnek tűnik itt még a 3. sor.

(#113090) hackeeeee válasza stratova (#113089) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elég érdekesen van bekötve TB az biztos, de ez az egész nagyon igaz. Az utolsót nagyon meg kéne már nézni. :)

Véleményem szubjektív...

(#113091) HSM válasza MiklosSaS (#113086) üzenetére


HSM
félisten

Igen, könnyen az fogja. A benzinpumpád csapágykopásából származó finom fémforgács. :K Aminek a szakszerű javítása, hogy a komplett nagynyomású rendszert egyben cserélik, nagyságrendileg a fél kocsi használtpiaci árának megfelelő összegért.

Mindegy. Szóval szeretném, ha ezentúl nem szerepelnék kommentedben, amennyiben nem vagyok jelen. Tőlem is számíthatsz hasonlóra. :R

(#113092) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Egy hozzaszosszenes:
Sassnal ezek nem fognak beutni valoszinuleg soha. O pontosan a modern dizelek celkozonsege.
Megveszi (majdnem) ujan, hasznalja, es eladja mielott eleri azt a kort/futasteljesitmenyt, ahol a nagyobb koltesek mar elojonnek.
Akik 180-200.000-et futott dizeleket vesznek meg azok futnak inkabb bele ebbe.

(#113093) hackeeeee válasza Malibutomi (#113092) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Amúgy, legtöbb helyen, szalonokban ezért sem ajánlanak dízelt olyan helyre, ahol sokat mennek vele.

Ahol keveset, éves szinten pár 1000Km, oda pedig vígan mehet, mert mondhatni soha sem fogja elérni azt a km-t, ahol előjön vele a gond.

Véleményem szubjektív...

(#113094) stratova válasza hackeeeee (#113090) üzenetére


stratova
veterán

Mint fantasy nem rossz, mint TB film nálam közepes. De egyszer szerintem érdemes.

(#113062) mackosajt az a pocak már csak ilyen, uhh elég élénken él még a pocakfájós időszak :)
A páramentesítővel találkoztam már én is, ha nem is végleges de átmenetileg egész jó megoldás, már ha tartósan probléma a pára (nem csak festés idejére). Kifejezetten jutányos áron vettétek, pár éve 70-50 magasságában voltak. Nekünk éppen párásító kellett, a konvektor+héra fűtés miatt új ablakokkal is száraz a szoba levegője, mi 60-ra lőttük be és azért éjjel is dolgozik, igaz csendesen teszi. Egy mezei 4-5 literes tartályos párásítót már megúszik az ember akár egy 10-essel olcsóbban is, itt azért jól jön hogy automata, de kicsit sokallom az árát.

[ Szerkesztve ]

(#113095) Malibutomi válasza hackeeeee (#113093) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Pedig pont ez a dizel lenyege, ujkoratol eltoljak 150.000-ig minden nagyobb koltes nelkul, jo fogyasztassal, aztan tovabb kell pattintani.

(#113096) #Morcosmedve válasza Malibutomi (#113095) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez igy van, de inkabb 80-120ezer km, nagyon premiumnal igaz a 150korul, de ez mar reszletkerdes. :)

© asszongya'hogy

(#113097) hackeeeee válasza Malibutomi (#113095) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jaja, ez lenne. De máshonnan is hallottam már ezt, hogy ha valaki sokat menne vele, akkor inkább benzinest vegyen, ha hosszútávra tervez. Ha nem, akkor kb. mindegy.

@stratova: Hehe, hát igen. :) Nem mindenkinek jön be az a látványvilág, amiben Ő rendez. :)

Véleményem szubjektív...

(#113098) HSM válasza Malibutomi (#113092) üzenetére


HSM
félisten

Teljesen jogos egyébként a pontod. :K
Majd azoknak lesznek boldogtalan percei, akik megvették utána jóhiszeműen a kereskedőtől 180 000-ről 80 000-re visszatekerve pár évvel később... ;]

(#113093) hackeeeee: Jogos a pont. De ez akkor felveti a kérdést, hogy akkor mégis mi értelme van a modern dízelnek? Régebben azért vettek az emberek dízelt, mert relatíve olcsón lehetett vele sokat menni, akár lendületesen. A mostanival akkor ez bukó. De akkor miért jó? Mert zajosabb? Rázósabb? Környezetszennyezőbb? Körülményesebb? :DDD

(#113099) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#113097) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Jaaa, az ugy mas, ilyen ertelemben ha hosszabb tavra tervez = kevesebbet akar kinlodni a hibakkal.
Hosszabb megtett utra amugy azert jobb a dizel, akkor "eri" meg hasznalni.

HSM: Az az értelme, hogy gyakorlatilag az új benzinesek is kicentizett (jellemzően kis ccm-es) turbós motorok, és akkor màr inkább tankol kevesebbet, ha a meghibásodásban már nincs akkora eltérés s mire gond lenne, kitermeli az említettet. Élettartama, pedig jobb lesz a dízelesnek. Ha egy 2016-17-es dízel hangos, zörgő kukagép, az régen rossz, el kell azt a gyártót felejteni...

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#113100) HSM válasza #Morcosmedve (#113099) üzenetére


HSM
félisten

A kis-ccm turbós benzin meg a másik autóipari vakvágány. A gyártónak príma, neked meg pénztemető.

Az összes dízel kávédaráló hangú, persze, tény, hogy pl. kettőstömegű lendkerékkel meg egyéb okosságokkal egész halkra megcsinálják manapság, de simán hallod, mikor elmegy melletted, hogy abba a kocsiba mit kell tankolni.... ;) Szval, érted... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.