Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113901) Habugi válasza Lacielvtárs (#113898) üzenetére


Habugi
addikt

Nem akarok egyébként szőrszálhasogató lenni de az általatok tárgyalt képen qrvára nem látok zebrát.. :N

Az pedig hogy random gyalogos fogja magát és lesétál a kijelölt átkelőhely híján lévő főútra.., ebben a formában ezen a képen még az átlátszó rózsaszín elefántnak is van elsőbbsége csak neki nincs, utolsó maximum, azt is úgy h utólag rábüntet a rendőr hármat, két keményet és egy lágyat.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113902) Lacielvtárs válasza Habugi (#113901) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:DD :)) :C
Ez nagyon jó volt :D
Teny hogy a gyalogosnak elvileg a lakó övezetben van ily módon 'elsőbbsége'

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113903) Habugi válasza Lacielvtárs (#113902) üzenetére


Habugi
addikt

Aha, egyetlen lámpa/zebra nélkül a lelépő gyalogosnak lesz elsőbbsége bármiért is, tarkólövés annak az állatnak aki ezt kitalálta, Darwin nem vitte el a családfáját 20.000évvel ezelőtt, javítsuk a hibát.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113904) Lacielvtárs válasza Habugi (#113903) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hát pedig én így tudtam, de lehet tévedek...
olyan rég volt a KRESZ oktatásom, hogy azóta lehet sokat változott, nem vitatom :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113905) Habugi válasza Lacielvtárs (#113904) üzenetére


Habugi
addikt

Nem állítom miszerint elképzelhetetlen h így szerepelne a KRESZ-ben, azt állítom h meg kéne vonni az utódnemzési jogot attól aki ezt kitalálta illetve attól is aki jóváhagyta. :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113906) bandi0000


bandi0000
nagyúr

(5) A gyalogos az úttesten a kijelölt gyalogosátkelõhelyen, ha pedig a közelben kijelölt gyalogosátkelõhely nincs,

a) lakott területen levõ fõútvonalon az útkeresztezõdésnél (a járda meghosszabbított vonalában), valamint a menetrend szerint közlekedõ jármû megállóhelyén levõ járdasziget és az ahhoz közelebb esõ járda között (a járdasziget teljes hosszában),

b) egyéb helyen bárhol,

Xbox One: bandymnc

(#113907) Popes válasza Habugi (#113903) üzenetére


Popes
őstag

Csak a kanyarodó járművel szembe van elsőbbsége, nem ugrálhat csak úgy random az útra.

Deus ex machina

(#113908) Gyuri27 válasza Habugi (#113903) üzenetére


Gyuri27
félisten

Itt nem a zebráról, annak hiányáról. A gyalogos szabályos vagy szabályos átkeléséről van szó.
Arról van szó abban az esetben, hogy kanyarodsz. Így mindennek és mindenkinek minden körülmények között elsőbbsége van.
Ugyanolyan egyszerű szabály ez mint a jobbkéz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#113909) norbert1998 válasza Habugi (#113882) üzenetére


norbert1998
veterán

Csak az esti játékról :(((

A gyalogos a MÁSODIK! A magyar, jelenleg hatályos KRESZ szerint.

(#113910) Lacielvtárs válasza Gyuri27 (#113908) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nah a jobb kéz szabályt nem is emlegessük... :D
sok ember vagy azt nem tudja hogy melyik a jobb keze vagy azt nem tudja hogy mi a lényege a jobb kéz szabálynak...
bármelyiket is válasszuk, az eredmény kaotikus, tekintve pl, ha egy egyenrangú útkereszteződésről beszélünk.
azt nem is említsem ha egy ilyen kereszteződésben egyszerre négy autó van :C

Habugi: +999 :K
nagyon sok szabály van az életben ami hasonlít a munkához vagyis annak értelmetlen eredetéhet.
nem értem az embert aki kitalálta a munkát.
viszont a többi embert sem értem, hogy nem verték agyon azt az egyet ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113911) Popes válasza norbert1998 (#113909) üzenetére


Popes
őstag

"A gyalogos a MÁSODIK! A magyar, jelenleg hatályos KRESZ szerint."

Te komolyan házhoz jössz a pofonért? :DDD

Tettem be képeket hogy miért nem, de ha cáfolod egy másik jogszabállyal akkor megvitatjuk. ;)

Deus ex machina

(#113912) bandi0000 válasza Popes (#113911) üzenetére


bandi0000
nagyúr

de a te képeden az autó a főúton megy, míg SaS képén, az autó a mellék útról kanyarodik, a te képeden ahogy írja is, az autó nem változtat irányt, csak követi az utat

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#113913) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hol a faCCba van a macska. Kivâncsi vagyok Romániában most hogy oktatják.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113914) Habugi válasza norbert1998 (#113909) üzenetére


Habugi
addikt

Nem rémlik h lett volna játék lebeszélve?! :F

Most átolvastam az egy nap alatt felgyűlt priviket is, utoljára azt írtam h kétesélyes ami tegnap ki is jött bukóra mert félórája vitték el az kisembert a húgomék.
csokitól is látom h volt nemfogadott hívás SMS tegnapról, nem vettem észre mert némítva voltam, írtam volna h részemről felejtő.. :(

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113915) Gyuri27 válasza bandi0000 (#113912) üzenetére


Gyuri27
félisten

Sas képén mindkét autó kanyarodik. Mindkét autónak elsőbbséget kell adni.
Tehát. Annak is ami a főúton megy tovább. Meg annak is aki a főútra kanyarodik.
Amit ő rakott be. Ott az autónak ha csak tábla, útburkolati jel nincs az autónak van elsőbbsége. Ugyanis egyenesen halad.

Amd - Radeon - Ryzen

(#113916) Popes válasza bandi0000 (#113912) üzenetére


Popes
őstag

Kulcsszó hogy kanyarodik, de két képet is raktam olvasd el az első mellett a szöveget figyelmesen.
Az hogy a Sasss képén más a felállás az a lényegen nem változtat.

Deus ex machina

(#113917) MrM94 válasza MiklosSaS (#113913) üzenetére


MrM94
őstag

Tudtommal,lehet tévedés ha a nincs gyalogátkelő esetleg gyalogos zóna,nem tudom hogyan fordítják magyarra románul Zona Pietonala akkor szarok bele hogy ő melyik utcasarkon áll és mit akar.
Lakózónában 20km/h val csapatom és figyelmes vagy mert bármikor szaladhat ki valami kölyök.
Gyalogosnak Úton NINCS elsőbbsége,átmehet az utcasarkon a legrövidebb úton büntetés nélkül ha a közelbe nincs gyalogátkelő viszont neki b#szottul nincs elsőbbsége nálunk.Há ne hülyüljmán,még a zebrásoknak se szokás megállni,tegnap a rendőr nem állt meg nekem a zebrán :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#113918) Habugi válasza MrM94 (#113917) üzenetére


Habugi
addikt

"Gyalogosnak Úton NINCS elsőbbsége,átmehet az utcasarkon a legrövidebb úton büntetés nélkül ha a közelbe nincs gyalogátkelő viszont neki b#szottul nincs elsőbbsége nálunk."

Megnyugtató hogy van még olyan hely ahol képesek homo sapiens sapiens módjára gondolkozni a szabályalkotók. :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113919) Gyuri27 válasza Habugi (#113918) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó doktorom. Ma nem vagy formában.
Vonatkoztass el a gyalogostól. Bár látom az a fétised.
Csupaszítsd le. Te kanyarodol. Nincs elsőbbséged (bármi van is az úton előtted). Ennyi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#113920) MiklosSaS válasza MrM94 (#113917) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Há ez az. Igy tanultam én is 19 éve...tehát jól tudtam. Nincs zebra, nincs elsőbbsége Jancsinak.

És itt Angliában sem kell megállnom, csak akkor ha zebra vagy lámpa van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113921) MrM94 válasza Habugi (#113918) üzenetére


MrM94
őstag

Kanyarodok igen,elsőbbséget adok neki,HA GYALOGÁTKELŐN VAN!
De én ilyesmiről nem hallottam,mint amit ti feljebb írtatok..Totál logikátlannak tartom...Mi a tökömnek figyeljek én minden egyes emberre aki a járdán van minden utcasaroknál ha kanyarodok hogy őfelsége át akar kelni..

(#113919) Gyuri27
De ez tiszta badarság bakker :W

Most látom,még főúton is vagy és még te adj a gyalogosnak elsőbbséget? Vájdepulámjá.Ekkora f#szságot..

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#113922) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Napot. :)

Véleményem szubjektív...

(#113923) Gyuri27 válasza MrM94 (#113921) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezt nem értelmezni kell. Betartani. Vagy adott esetben kifizetni a szájbatekert bírságot (ami felénk eu-s szintű, a fizetés meg balkáni).
Ezt mondja a kresz. De te is vonatkoztass el az utálatos, mocskos, mételyes, hurutos gyalogosoktól. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#113924) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Napot! Majd egy oldalt szenteltetek egy kresz szabálynak? Ráértek, ráértek... :DDD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113925) MrM94 válasza Gyuri27 (#113923) üzenetére


MrM94
őstag

Hálisten nem M.O.n fogok vezetni ha végre egyszer leteszem a seggem tanulni s elmegyek vizsgázni..
Ekkoraf@szságot..

(#113926) #Morcosmedve

Háénbiztos nem adnék ilyenért elsőbbséget.Üljön a seggén a járdán. :R

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#113926) #Morcosmedve válasza Popes (#113880) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Igen, ez azért van, mert alapértelmezettnek kell venni, hogy a gyalogos buttta és nem tudja a KRESZ-t, így a valójában máshol rákanyarodó autó esete kivétlesen megyegyezik az elvben egyenesen haladó főúttal, ami buttta szempontból kanyarodik, így lesz elsőbbsége (ha megadják :DDD).

© asszongya'hogy

(#113927) HSM válasza MiklosSaS (#113865) üzenetére


HSM
félisten

Ez egy remek kis kérdés volt. :K
Ugye a fő szivatás az, hogy a kanyarodó főútvonal egyenesnek számít-e. Én sem voltam benne 100%-ig biztos, hogy a kerékpáros vagy a gyalogos, de a gyalogosra tettem volna. :D

Amúgy szerintem ez még kb. a legkevesebb, ha nem tudja valaki, én itthon azon szoktam a fejem fogni, hogy olyan alap dolgok nem mennek, mint stop-tábla, elsőbbségadás kötelező, táblával előre jelzett jobbkezes utca.... :W :W :W De úgy értem, heti egyszer minimum belebotlok egy ilyen életveszélyes gyökérbe.... :(

(#113928) Jakuskacsa válasza #Morcosmedve (#113926) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Te már csak tudod a 3 betűs autóban hogy mi a fő szabály: Mindig neked van elsőbséged, index és bármi másnemű jelzés nélkül is!!! :DDD :DDD :DDD :DDD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113929) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#113923) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sem UK-ban, sem a Románoknál, a németeknél, a spanyoloknál vagy a görögöknél ilyen nincs. Sőt még a hollandok sem tudnak róla.

Szétküldtem pár külföldi haveromnak a képet és a visszajelzés egyhangu volt: bicilli, autó és gyalogos. A gyalogosnak semilyen elsőbbsége nincs.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113930) Popes válasza #Morcosmedve (#113926) üzenetére


Popes
őstag

A topikból kiindulva ez a gyalogos csak nagyot koppan akkor, azután elhallgat, de elsőbbsége nem lesz az tuti. :DDD

Sasss, lehet hogy ott is ha megnéznéd pontosan mi a szabály ők is csak lesnének.(itt se tudta pontosan senki, én se) Ők is tévedhetnek.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#113931) norbert1998 válasza Popes (#113916) üzenetére


norbert1998
veterán

Ember, engem nem érdekel semmilyen facebookod faszsag, sas képen a gyalogos a második és kész.
Ha nincs zebra, és autó kanyarodna, de a gyalogos át akar menni, akkor a gyalogosnak van elsőbbsége. 1.5 éve vizsgáztam kreszbol, éjjel nappal ezt hajtogattak, hogy ez változott, jól jegyezzük meg, mert a régebben jogsit szerzők úgyse tudják a változásokat.

Ha te lekanyarodsz az utadrol és egy gyalogos keresztezné, ha van zebra, ha nincs, rohadtul neki van elsőbbsége. Kérdés hogy megadod-e,de jogilag neki van. Ha biciklis, úgyszintén. Tudod hány ismerőst húztak meg ilyenert?

Mindez MO-n!

[ Szerkesztve ]

(#113932) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Közben egy lengyel gyerek is megerõsitette azt hogy a biciklis, autó és gyalogos a sorrend.

Most vagy mi vagyunk túl vének, vagy ez a szabály csak Magyarországra vonatkozik. Mert erre a nyakamat teszem hogy anno amikor én tanultam ilyesmi nem volt. Ha nincs zebra akkor nincs elsõbség.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113933) Habugi válasza MiklosSaS (#113929) üzenetére


Habugi
addikt

Észnél legyetek ha legközelebb kocsival átjöttök a határon mert 2-3év és innen már csak egy lépés az h autópályán is elsőbbséget kelljen majd adni az átsétáló gyalogosnak, random agyrém szülte helyen/körülmények között.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113934) Gyuri27 válasza HSM (#113927) üzenetére


Gyuri27
félisten

Bizonyos szempontból annak kiviteles esetben (az út fizikai tulajdonságát tekintve nem).
Mi a tőgyet nem értel?

MiklosSaS: egen. Ahány ház annyi szopás. Ettől függetlenül itt ezt a krszt kell betartani. Eszerint birságolnak.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#113935) MrM94 válasza norbert1998 (#113931) üzenetére


MrM94
őstag

Na majd a kezébe veheti az elsőbbséges papírját a tolószékből mikor valamelyik jól elcsapja majd mert nem tudja a frissítést. :R

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#113936) HSM válasza Gyuri27 (#113934) üzenetére


HSM
félisten

A nagy városi divatterepjárósnak van elsőbbsége, főleg ha hárombetűs, értem én. :C

Tehát, a "helyes" áthaladási sorrend a táplálkozási lánc alapján: autós, kerékpáros, gyalogos. ;]

[ Szerkesztve ]

(#113937) Popes válasza norbert1998 (#113931) üzenetére


Popes
őstag

"sas képen a gyalogos a második és kész."

Ember leírod te is hogy a gyalogosnak van elsőbbsége(ezért ő az első) és mégis kijelented a hülyeséget. :W :C

Sasss "nekem a gyalogos a második és kész" elég egyértelmű kijelentésnek tűnik. :U (de lehet nem jól értelmezem :)) )

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#113938) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#113934) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na azert ez erdekes dolog. A franciaknal is van egy hulye elsobbsegi szabaly, ha nem figyelsz eleg nagy bajba kerulhetsz...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113939) MiklosSaS válasza Popes (#113937) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Fincsibe azt jelentette ki hogy a gyalogosnak van elsobbsege az autoval szemben. Nekem ez jott le.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113940) stratova válasza MiklosSaS (#113939) üzenetére


stratova
veterán

Na majd ébresszetek fel, ha kidühöngtétek magatokat. Úgysem aludtam semmit (megint) 2-től.

(#113941) norbert1998


norbert1998
veterán

Mo-n zebra nélkül is van elsőbbség. Elvben, papíron. A gyakorlat totál más kérdés, mert zebrán SEM kap elsőbbséget a gyalogos itt...

Popes:
Te ennyire értetlen vagy, vagy csak nem figyelsz oda azzal kapcsolatban, amivel írod a hülyeségedet? Akárhogy is, Yoda örvendene, ha ilyen bölcs lenne, mint te.,
Az autóval szemben a gyalogosnak van elsőbbsége, és mivel a biciklis evidensen az első, aki ezt cáfolja az egy teáskanál értelmi szintjén áll, a gyalogos csak második lehet, és ezt mondom már mióta.

(#113942) Balathruin


Balathruin
veterán

(#113943) HSM válasza norbert1998 (#113941) üzenetére


HSM
félisten

"Az autóval szemben a gyalogosnak van elsőbbsége"
A jáművel szemben. És mivel a kerékpár jármű, így a gyalogos az első, aki áthaladhat a hatályos KRESZ szerint, nem a kerékpár, hiszen a kerékpárnak, mint bekanyarodó járműnek elsőbbséget kell adnia a gyalogosnak.

Teáskanál értelmi szint.... :U Személyeskedés nélkül nem megy? Olvasni is rossz... :(

[ Szerkesztve ]

(#113944) Popes válasza norbert1998 (#113941) üzenetére


Popes
őstag

Értő olvasás megy?
Leírom még egyszer, a biciklis nem első mivel ugyan jogi értelemben egyenesen halad(ezért első lenne) de azonban fizikai értelemben mégis bekanyarodónak számít, tehát vonatkozik rá az elsőbbségadási kötelezettség. ( ez van leírva az első képen amit betettem)

Nem fogok itt yodázni meg teáskanalazni hogy az egód ne sérüljön de majd csak leesik egyszer neked is hogy merre vagy arccal.
Kicsit az egódból visszavennél rájöttél volna az elején hogy miért kérdezem hogy házhoz jössz-e pofonért. :)(már le volt írva a megoldás és mégis beírod a hülyeséget)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#113945) mackosajt


mackosajt
addikt

Reggelt

Ilyen hülyeségen pörögni...

A kanyarodó járművekkel szemben elsőbbsége van a gyalognak.
A bicikli is jármű.
Pont ezért van a másik kampány, hogy "Hajtva tilos, tolva szabályos"
Mert a sok birka a gyalogos átkelőn is tekerve megy, és nagyot csodálkozik, amikor keresztül esik egy autón... mert a kerékpáron ülve biza ott sincs elsőbbsége.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#113946) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Látom belemerültetek rendesen a dologba :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113947) Popes válasza MiklosSaS (#113946) üzenetére


Popes
őstag

Te kezdted. :DDD

Deus ex machina

(#113948) norbert1998 válasza HSM (#113943) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem. a főútvonal az egyenes útnak számít, azon haladva NEM kell elsőbbséget adnia senkinek sem.

(#113949) mackosajt válasza MiklosSaS (#113946) üzenetére


mackosajt
addikt

Egy bolond százat csinál.
Valami hülye felhozta itt ezt a témát.
Nem ismered véletlenül? :)

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#113950) MiklosSaS válasza mackosajt (#113949) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak egy kérdés volt...nem gondoltam hogy ez is Intel/NVidia VS AMD vagy dízel VS benzín téma sorsája jut.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.