Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113701) hackeeeee válasza Habugi (#113700) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hehehe, na jah. :)

No, hát közel 3* annyi 3d score-om lett, mint a ryzen-es tesztben, szal ott valami nagyon nem volt keresek.

Majd nézz rá, ha lesz időd. :)

Véleményem szubjektív...

(#113702) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#113699) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

A lényeg, hogy a lábad közt is fölkelt? :DDD

© asszongya'hogy

(#113703) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#113702) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mint minden reggel! Irígykedsz....???

A lényeg hogy nagy a csend, el nem tudom képzelni hogy 07.55-kor a gyerekek még alszanak.....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113704) Habugi válasza hackeeeee (#113701) üzenetére


Habugi
addikt

Már megvolt. :)

Az 1200/1700as játékprofillal toltam le.
RAM-ok gondolom echte mint nálad csak az L3 tovább lendített kicsivel.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113705) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#113703) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Csak kérdeztem, nehogy probléma legyen a hajad elvesztése után ;] :DDD

Itt barátosnőméknél pont nem alszanak a "gyerekek" (anyjáék), így 6-kor már a szoba sarkait nézegettem :o fejjel. :D

© asszongya'hogy

(#113706) hackeeeee válasza Habugi (#113704) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én egy MAXOC-t toltam neki, amivel 3DMark-oltam.

Elég érdekes. Talán chipsetdriver probléma.

Nálam szegény ssd kicsit elvérzett, segáz.. Azzal nem foglalkozom. :) Majd lehet ideje lenne egy nVME m2-nek.. :)

960 Evo-ból kéne bányászni majd egy 250-est. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#113707) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Esetleg valaki aki ráérene ma, nem lenne kedve gépet szerelni?

Egyenlőre úgy néz ki, hogy nem találok se ramot se régebbi procit kipróbálni hogy azzal indulna e, tudom hogy senki nem szereti szétszedni a gépét, de meghálánám...

Xbox One: bandymnc

(#113708) hackeeeee válasza bandi0000 (#113707) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Egy apró kérdés.. Úgy próbáltad-e, hogy csak asztalra van letéve a vas, házból kivéve?

Véleményem szubjektív...

(#113709) bandi0000 válasza hackeeeee (#113708) üzenetére


bandi0000
nagyúr

most viszem kecsóra elvileg meg tudják nézni...

persze elsőnek asztalra letéve használtam, aztán most már be van építve

Xbox One: bandymnc

(#113710) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#113705) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Apró örömök az életben,de nagyon seretem amikor hétvégén nem kell 6.30-kor kelnem.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113711) Jakuskacsa válasza MrM94 (#113684) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Te macska! 1440 en futtatom, nem 1080ban....

Napot! De korán kelt mindenki! Nálunk is a gyerkőc már 8 kor a billentyűzetet verte, szoval felkelt mindenki. Főzni kéne valamit. Valami gyorsat és jót.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113712) hackeeeee válasza bandi0000 (#113709) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát ha valakinek akad másik procija akkor szerencse.

Véleményem szubjektív...

(#113713) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#113711) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az asszony ma töltöt paprikát csinál, meg valai levest. Délben mennem kell egy haveromhoz segiteni mert költözik.....utána meg beugrunk egy sörre valahová.

Egyelõre még élvezem a csendet ugy 20 percig, aztán megkeresem az eltünt családomat :)

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113714) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#113713) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Azzal csak az a baj hogy a főtt paprikát nem szeretem. A tölteléket megeszem, de ugy mi értelme? Lesz husleves pulykábol, meg brassói, ahogy néztem a hűtőt ehhez van minden itthon.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113715) stratova válasza MiklosSaS (#113710) üzenetére


stratova
veterán

Jó délelőttöt.

Szintén, bár megszokásból felébredtem 5 körül, aztán konstatáltam, hogy most nem otthon vagyok hanem vendégségben gépet buherálni (nem feküdt mellettem, jó illatú, álmosan is szép asszonykám, és nem akarta kiszedni a szemgolyómat fiam apró kis keze [az avatárom már nem volt ilyen szerencsés]) és aludtam majdnem 8-ig.

Win7 feltámasztás után kilottózom, hogy a jelenlévő 6 gyári AMD hűtés közül melyik a legcsendesebb helikopáter, addigra talán befut az MX4 is (na mit hagytam otthon, hát persze hogy a 8 g-os MX pasztát...)

[ Szerkesztve ]

(#113716) Jakuskacsa válasza stratova (#113715) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Mindenki gépet buherál? Nekem is kéne, de nekem a házamba kéne egy kis átalakìtás, egy kicsit flexelnem kéne a ház hátulján....kell 2 lyuk, meg egy darabot ki kéne vágjak az alaplaptartó csücskéből is. Lehet ma megcsinálom...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113717) Popes válasza Jakuskacsa (#113714) üzenetére


Popes
őstag

Paradicsomos húsgombóc. ;)

Deus ex machina

(#113718) MiklosSaS válasza stratova (#113715) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nálunk az van hogy ha késõn fekszem le akkor a második emeleti vendég szobába alszom, ha idõben akkor a hálóban a földszinten. Ige am de a háló a napali és konyha melett van...tehát minden zaj átjön. Nem kellemes éjjel 2.30-kor lefeküdni, és reggel 6-kor zajra ébredni :))

Közben kiderült pár dolog....a fiam az asszonyal a konyhában, a lányom meg már itt melettem...lesi a tévét.

Jahh, be kell ugranom az egyik ismeròsöm anyához mert nem müködik a laposa...win betötltés után kék halál..valami Dell winXP-vel, Turion64-el meg 512 mega ram...60 gb hdd...élmény lesz szórakozni vele.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113719) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#113718) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Az alig lassu kategoria. Én már nem is szeretek ilyenekkel foglalkozni, mert nem önhibábol, hanem a gép lassuságából adódoan fél nap mire elkészülsz vele.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113720) stratova válasza Jakuskacsa (#113716) üzenetére


stratova
veterán

Itt nem lesz ilyen mértékű átalakítás, max leragasztom az egyik előlapi USB-t mert látszólag halott + takarítás + pasztázás. Régebbi olcsóbb kuckó ez, hmm lehet majd ide vándorolhatna a Silencio, ha nincs más hely ahol értékelik a csendesebb mivoltát :)

A sajáton most nincs mit szerelni a Node 202 úgy jó ahogy van, a gyári hűtőt legfeljebb jövő hónapban cserélem, egyedül a VRM hűtőbordát kéne már feltenni az Asrockra, de annyi hazai szöszmötölős időm aligha lesz, hogy még moddoljam is (ha egyáltalán bármi kis rézlap befér a mosfet és a wifi kártya közé).
Szoftveres dolgokat meg tudok csinálni úgy hogy nyakamban a gyerek és fél kézzel pötyögök, kattintgatok, de a profilozás ehhez a hűtési szinthez már rég kész.

Azért Néked jó buherát.

Don, Néked is a jó kis Turion, bár ne akartam volna a TL-52 helyére, egy TL-60-at, hogy aztán HA-s bioschip csere (ami eredetileg csak frissítés lett volna gyári BIOS-szal, csak hősünknek nem volt szerencséje a gyári IC programozásával, hát betett helyére egy sajátot.. :/) halottja legyen... Még ma is menne az az MSI...
Le kéne már adnom e-hulladéknak. Vicc, hogy a 2 évvel idősebb Asus meg még megy.

[ Szerkesztve ]

(#113721) stratova válasza MiklosSaS (#113718) üzenetére


stratova
veterán

XP alá menjen min. 1 GB RAM és megtáltosodik, mehet 2 is, de azt már nem érzed akkora javulásnak, igaz soklapos böngészdénél nem árt. Ja ha marad az OS akkor, kicsit pofozd ki a registry-t [POS ready] úgy megkapja a biztonsági frissítéseket a mai napig.
Azért ott a HDD kondi sem biztos, hogy 100/100, már itt a100/82 miatt lett egy új HDD vétel, meg hoztam 2 db pár éves régebbi, de minőségi 400-as tápot. [beQuiet és FSP vs. itteni 2005 körüli Deer].

[ Szerkesztve ]

(#113722) HSM válasza hackeeeee (#113706) üzenetére


HSM
félisten

Az SSD-hez... Én is kipróbáltam ezt a csodát, és azt vettem észre, hogy vicc alacsony pontokat kaptam rá, amikor nem csiga az SSD... Belenéztem a log-ba, és valamiért ilyen 70MB/s-es szekvenciális olvasás/írás értékeket produkált 6-12 másodpercig a 3-400MB/s helyett, és csak utána ugrott fel az SSD-m normális értékére! :Y

Le kellett vagy 6-8X futtatnom, mire a programnak sikerült az SSD-m valós értékeit megmérnie. :W
Ennek érdemes lehet utánanézned, valamelyik menüből le lehet kérni az SSD eredmény grafikonját. :K
Elsőre valami 1700-as összpontszámot kaptam, amiből a végére 2700 lett...

Amúgy amiatt vagyok benne biztos, hogy nem az SSD a hunyó, mert a világ kb. összes tesztprogramjával megmértem már, használatban is hibátlan fürge, és semmi másnál nem jelentkezett hasonló hiba sem. :N

(#113723) MiklosSaS válasza stratova (#113721) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meglátom hol a gond. Ha hdd probléma apró pénzért veszek neki másikat. Igazából ez mátmatuzsálem. Lehet rábeszélem egy ujabbra, nem állnak rosszul anyagilag.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113724) hackeeeee válasza HSM (#113722) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm, köszi. :)

Mondjuk csak viszonyítás szinten csináltam, főként a 3D pontszám volt az érdekes. Nem is néztem az ssd eredményét, csak utána.

Véleményem szubjektív...

(#113725) HSM válasza hackeeeee (#113724) üzenetére


HSM
félisten

Hát igen, a többi pontszámod eléggé rendben van. :C

Amúgy nekem is azért csak 400MB/s a maximum, mert sajna az X58 lapokban csak ilyen sánta SATA3 vezérlő van, amit ennyire korlátoz be az 1X-es PCI-E 2.0, amire csatlakozik. :) Szerencsére a teszteken kívül semmi hátrányát nem érezni.

[ Szerkesztve ]

(#113726) hackeeeee válasza HSM (#113725) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah hehehe.. Az is bőven jó! :)

Én 2 dolgon gondolkodom, ugye a monitor az egyik, meg már egy ideje egy nvme-s ssd a másik. A Gsync jobb lenne, de ugye kegyetlen áron mennek, sajnos.

Véleményem szubjektív...

(#113727) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Adott ugye ez a hűtőm:

+Két TY143 sa
Így lehet felszerelni:

De én így szeretném:

(nem a legjobb minőségű kép, de mást nem találtam)

Pont azért, hogy kívül legyen a házon, de ehhez nyitnom kell egy lyukat a ház hátulján, hogy kitudjam vezetni, sokkal jobb helye lenne kívül, nem melegíti el a belsőt. Egyenlőre sehogy sincs felrakva, csak pihen a polcon. Ezzel együtt felraknék egy laptophűtőt is pont a proci mögé, és kivezetném.

Ez a gép már úgy is házzal együtt fog elmenni, ha eladom, szóval nem nagyon érdekel, hogy itt ott belevágok. Természetesen a munkahelyemen lemezmegmunkáló szerszámok is vannak, szépen visszahajtanék mindent élet, és lefesteném a házat, hogy ne kókányul nézzen ki. Csak ez úgy kb egy fél szombat....Erőssen elgondolkoztam azon is, hogy a matt fekete helyett valami olyan színre fújnám ami megy a szobához, legalább egyedi lenne a ház, plusz mivel narancs az uralkodó szín a szobába, kicserélném narancs színűre az összes kék ledes ventit. Csak tudtommal nincs narancs színű, vagy ritka...
Közben rákerestem a naracs színű ventire... van azért miből válogatni.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113728) HSM válasza hackeeeee (#113726) üzenetére


HSM
félisten

Az NVMe SSD jóféle, nekem mindig is az volt a kérdésem, hogy ténylegesen tud-e annyit gyorsítani, mint amiket a teszteken látsz számokat... Tartok tőle, hogy nem. De az ára viszont elég borsos.

Kijelzőről dobok majd egy PÜ-t...

(#113729) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Memóriát cseréltem az jó
Akkor maradt a lap, proci vagy hogy nem sikerült a bios frissítés

Xbox One: bandymnc

(#113730) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#113727) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Minek ? Van érezhetõ hatása vagy csak barkácsolni szeretnél?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113731) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#113730) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Hatása is lenne, pont ezért van ez így kitalálva, hátulról elvenne elég sok hőt, meg egyébként szeretek ilyenekkel szöszölni is. A srácnál akinél volt előttem így volt összerakva, nála messze jobb hőfokok voltak mint nálam így, hogy csak a torony van rajta nálam.

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113732) #Morcosmedve válasza HSM (#113728) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Az egészen vicces, hogy böngészni is gyorsabb... 950Pro-n ezt vettem észre először. :DDD

© asszongya'hogy

(#113733) hackeeeee válasza bandi0000 (#113729) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezért kéne egy másik cpu, és azzal ráindítani, hogy mivan.

Vagy egy sima régi pentium, vagy valami 6k széria.

Véleményem szubjektív...

(#113734) HSM válasza #Morcosmedve (#113732) üzenetére


HSM
félisten

Elképzelhetőnek tartom, a böngésző ugyanis egyből dobja a háttértárra a gyorstárnak a betöltött oldalt.
A hatmagosomon is gyorsabb netezni, mint egyszál erőben hasonló kétmagos i7-es notimon. :D

(#113735) Balathruin válasza bandi0000 (#113729) üzenetére


Balathruin
veterán

Vagy megsértődött a lap hogy fos pentiummal akartad használni és addig nem indul amíg gyíhét kerül bele.

(#113736) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Most komolyan... már megint összevesztem egy emberkével a fogyasztáson. Kiszámoltam neki, hogy egy év alatt azért mert fx-em van, 3465Ft-vel fizetek többet mint ő, mert inteles.... wattokról beszélünk, nem Kw-ról... ennyira hülyék vagyunk, vagy csak én fogom ki mindig az idióttákat????

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113737) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#113736) üzenetére


norbert1998
veterán

De a gyintelben több a nyomaték, hiába pörög a zefiksz! ;]

(#113738) Jakuskacsa válasza norbert1998 (#113737) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Megjött a másik okos is, aki elmondta, hogy ő 2 éve vett gyííí 5 öt, és a minimum fps-e 1440 ben másfélszerese lett mint egy 8350 nel, mert előtte az volt. Mégha azt írta volna, hogy 1080 ban akkor helyt is adok neki, de 1440ben???? Komolyan ez a ph szinvonala manapság??? Pont a kihajtsa e című iromány alá írta, ahol feketén fehéren kiderül, hogy a szerencsétlen fx közel egálban van a i5 -kel, sőt néha az i7 el is, pont 1440ben.... szóval miről beszélünk. Max 10 pfs el volt alacsonyabb mas a minimum fps mint az intelnél. És erre odajön oszt benyög egy ilyet.... most komolyan, inkább halok meg fanatikus tagként, de hogy én mégegyszer nem írok egy szakmaiba se semmit, azt is hót ziher...

komolyan mondom felbosszantanak, mert mintha a falnak beszélnél, ráadásul nem légből veszem az infót, hanem itt van a gépemben, és tudom, hogy nem igaz amit állít. Inkább hagyom az egészet... pedig most úgy kikivánkozik belőlem egy két dolog...

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113739) DR|FTK|NG válasza Jakuskacsa (#113738) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

"Komolyan ez a ph szinvonala manapság???"
Nem valami magas mostanában, de van pár kivétel.

De azt se felejtsd el, hogy a legtöbben nem akarnak procit tuningolni, stb. Mondom úgy, hogy nem néztem meg a kommenteket.

(#113740) Jakuskacsa válasza DR|FTK|NG (#113739) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Bárhova írok, számomra az jön le, hogy rangtól függetlenül valami iszonyat káosz van a fejekben. Alaptalanúl állítanak olyanokat, amiknek semmi értelme. És most vonatkoztassunk el a intel fx témától. Sok esetben sokkot kapok, olyanokat írnak le. Paraszt ésszel hülyeség, nem hogy még egy kis tudással.

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#113741) Balathruin válasza Jakuskacsa (#113740) üzenetére


Balathruin
veterán

Rangot már csak azért se számold mert vannak hardvertől teljesen eltérő témában is szakmai topikok.

(#113742) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Na megszületett...

Felhívtam egy kecsói boltot, hogy foglalkoznak e szervizeléssel, mondtam 1151 foglalat vagy proci vagy mem a gond, azt mondja semmi gond megnézi

Elvittem megállapította 10 perc alatt azt amit én hogy nem ad képet, mondja csak memoriát tudja kicserélni mert procit nem bont ki, mondom kurva jo, kicserélte, azzal sem indult, közbe oktatott hogy szerinte I széria alatt nem is érdemes rbbe a lapba rakni, meg nem hisz abba h bios frissítéssel támogatni fog új procikat , és legombolt rólam 3K-t ezért, aztán eszembe jutott egy másik bolt, oda elmentem srác kibontott egy kis skylake pentiumot és beindult vele, bios frissítés nem csinálta meg a lap, ahogy én gondoltam, és nem ismerte fel a procit, lefrissítettük és bumm, ez a srác 2k-t kért, de meg is lett oldva a gond

Azért valamit baszhatnának ezzel a cpu mem nélküli bios frissítéssel, visszaírhatna a lap egy OK ot vagy valamit a pendrive ra, vagy ha már van a 7 szegmenses kijelző, jelezhetné h nem ismeri fel a procit vagy valami

Xbox One: bandymnc

(#113743) Methionyl válasza bandi0000 (#113742) üzenetére


Methionyl
senior tag

jó köröd volt. abból a pízből ingyen megcsináltuk volna + sör mindenkinek :K ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#113744) stratova válasza bandi0000 (#113742) üzenetére


stratova
veterán

Troll ON:
Just Intel things
Troll OFF

A lényeg, hogy megoldódott. :K

(#113727) Jakuskacsa: gusztusos hűtő szett :) én NB hűtésben Ötzinél megálltam, de a szülői gépbe már az is Overkill volt.

Lassú ez a diskpart... No sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#113745) HSM válasza bandi0000 (#113742) üzenetére


HSM
félisten

Szomorú történet ez egy ilyen drága lapon... Egy akár ezer éves Dual-BIOS Giga lapon ez úgy nézett volna ki, hogy elsőre nem indul a normál BIOS, és a következő próbálkozásra szól neked a másik BIOS-ról indulva, hogy lehet, valami nem kerek az első BIOS-al, frissítse-e vissza a másodikról? :(

(#113746) Habugi válasza HSM (#113745) üzenetére


Habugi
addikt

Kabyt alapból még nem támogató Z170es lapba tett bele egy Kaby penyát, BIOS/boot nélkül kellett BIOS-t frissítenie, kvázi volt neki az I/O panelen egy gomb, illetve egy USB pendrive a művelet végrehajtásához.
A DualBios itt kivételesen nem sokat segített volna.

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#113747) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Felraktam a windiwst de ilyen fura kattanó hang jön az alaplap felöl, talán be és kikapcsoláskor, gondolom ez nem túl egészséges

Xbox One: bandymnc

(#113748) HSM válasza Habugi (#113746) üzenetére


HSM
félisten

Ja, hogy ja... Így tényleg nem. Nekem valamiért az szűrődött le, hogy valami frissítés nem sikerült, és megkotlott a lap. :DD

(#113749) #81556480 válasza bandi0000 (#113747) üzenetére


#81556480
törölt tag

szerintem hagyd az egészet a picsába oszt mennyé inni

(#113750) #Morcosmedve válasza bandi0000 (#113747) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Teljesen egeszseges, az Omron rele kattan at a hangkartyan kisebb Ohm-os modba.

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.