Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#113951) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#113938) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az arab világban meg nincs is kresz. Megy mindenki amerre lát meg nyomja a dudát. :K

HSM: magyarisztánban bizonyos autómárkákra nem vonatkozik a kresz. Ezt se tudtad? :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#113952) HSM válasza norbert1998 (#113948) üzenetére


HSM
félisten

Mégegyszer fussunk neki... Hatályos KRESZ-ből:

31. paragrafus, 8. pont:
Az útkereszteződésben kanyarodó főútvonal esetén
a) az (5) bekezdés a) pontjában meghatározott szabály a főútvonalon kanyarodó és az arról letérő járműre egyaránt vonatkozik,

Valamint a 31. paragrafus hivatkozott 5. bekezdés a, pont:
Elsőbbséget kell adni, ha a 28. § (2) bekezdésében foglaltakból más nem következik
a) jobbra vagy balra bekanyarodó járművel
- annak az útnak az úttestjén áthaladó gyalogos részére, amelyre a jármű bekanyarodik, továbbá
- az azonos irányból érkező villamos részére,

Szóval nem, nem számít egyenesen haladásnak a most vizsgált kérdés szempontjából. :U

Szóval tényleg jó lenne az arcodból kicsit visszavenni, és legalább utánaolvasni, mielőtt harmadjára is hülyét csinálsz magadból.

[ Szerkesztve ]

(#113953) Gyuri27 válasza HSM (#113952) üzenetére


Gyuri27
félisten

A magyar jogrendet a kivételesnek csúfolják. Így tanultuk.
Mert mindig van kivétel.
A világ más táján jóformán ez ismeretlen. Ilyen szinten mint nálunk mindenképpen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#113954) HSM válasza Gyuri27 (#113953) üzenetére


HSM
félisten

Nekem a legjobban az angol jogszabályban tetszett, hogy ott szabálytalan, ha a járdán sétáló gyalogost lefröcskölöd az autóddal. :D
Hasonlítsd ezt az itthoni viszonyokhoz....
Arról sajnos nincs tapasztalatom, ezt mennyire is tartják be vagy éppen nem tartják. :D

[ Szerkesztve ]

(#113955) #81556480


#81556480
törölt tag

Jó estét KRESZ TOPIC

4x vizsgáztam eddig kerszből , de engem már nem érdekel, szóval ha akarom megadom az elsőbbséget ha akarom nem ;] ;]

(#113956) norbert1998 válasza HSM (#113952) üzenetére


norbert1998
veterán

My bad. De itt van aki azt állította, hogy a gyalogos az UTOLSÓ. Ezekszerint nem is a második, hanem az első, de semmiképpen nem utolsó. Javarészt az ellnen kampányoltam tho

de igen, én csinálok magamból hülyét :C :C

[ Szerkesztve ]

(#113957) Lacielvtárs válasza #81556480 (#113955) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nah, pontosan erről beszéltem :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113958) Methionyl válasza #81556480 (#113955) üzenetére


Methionyl
senior tag

végre valaki.. ;]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#113959) Popes válasza norbert1998 (#113956) üzenetére


Popes
őstag

Te a hülyeséged mellett kampányoltál és hülyét is csináltál megint magadból.(pedig már az elején szóltam ;) )

Mondjuk azt nem vettem észre hogy ki volt aki szerint a gyalogos az utolsó de hogy te ragaszkodtál megint a hülyeséghez amit a végén elintézel egy My bad-el és még tapsolsz is neki..... :U
Nemhiába ilyen a PISA teszt a fiatalok körében ha ennyiszer el kell valamit mondani valakinek mire leesik neki.(tisztelet a kivételnek :R )

LaciCRM

Kamionnyal könnyű vagánynak lenni! :D Gyalogosan csináld így. ;]

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#113960) #81556480 válasza Popes (#113959) üzenetére


#81556480
törölt tag

(#113961) norbert1998 válasza Popes (#113959) üzenetére


norbert1998
veterán

Hat nézd csak meg, nem egy ember írta, higy a gyalogos az utolsó. Én azt mondtam elsősorban, hogy a gyalogos az autóval szemben elsőbbséget élvez. És ez az adott képre!
Arra már nem tértem ki, hogy bicikli vagy nem, mert kaptam olyat is, hogy az is jármű. Nem , krumpli hámozó.

Úgy tudtam, a kanyarodó főútvonalon sem kell elsőbbséget adni a gyalogosnak, úgy fest, kell. De a többiben nekem volt igazam, azaz, hogy az adott képen a gyalogos nem utolsó, mert az autó mindenképpen utána jön.

Hogy Minek tapsoltam, Annak, hogy jött hsm, és előadta, higy harmadszorra csinálok magamból hülyét, ennek ellenére, akárhányszor itt van, állandóan cicaharc van, és nem feltétlen neki van igaza.

És miért is harmadszorra? A hülye az aki nem ismeri el, hogy nincs igaza. Nem tudom, nekem úgy tűnik, elismertem... És nem tudok semmilyen előző kettő alkalomról.

[ Szerkesztve ]

(#113962) #81556480


#81556480
törölt tag

(#113963) Balathruin válasza #81556480 (#113962) üzenetére


Balathruin
veterán

Használtam már Win98-at a telefonomon.

(#113964) Popes válasza norbert1998 (#113961) üzenetére


Popes
őstag

Nekem meg úgy tűnik hogy még mindig a bizonyítványt magyarázod, az elején ha figyelsz egy kicsit rájössz a tévedésedre.
Ha megnézed én is rosszul tippeltem elsőre de nem ragaszkodtam körmöm szakadtáig a saját elképzelésemhez hanem inkább informálódtam.
Amikor meg már személyeskedni is kezdtél... :))
Amúgy olvasd el az elejétől és rájössz hogy hányszor lett leírva a helyes válasz miközben te továbbra is ragaszkodtál a saját verziódhoz.
Próbáltalak már többször rávezetni hogy amit nem tudsz annak inkább nézz utána hogy ne kerülj újra meg újra ilyen szituba de eddig nem sok eredménye volt. :N

Uff én beszéltem! :R :DDD

Deus ex machina

(#113965) MiklosSaS válasza norbert1998 (#113961) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen bazz'meg mert több EUs országban a gyalogos az utolsó. 7 országból vannak itt Angliában ismerőseim és igen mindegyik szerint a gyalogos az utolsó. Ugy látszik kicsit más HUN a kressz...

Mert nagyon nem mindegy higy Józsinak nem adtad meg az elsőbbséget és azért ütötted el, vagy Józsi kilépett eléd ahol semmi kerrsnivalója nem volt amig autót látott.

Kurvára nem mindegy....kapsz 10 év börtönt vagy semmit. Mondjuk csak szegény Józsinak mind1..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#113966) norbert1998 válasza Popes (#113964) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyszer voltam bunkó állat, a teáskanál és a biciklis esetén. Alairom, indulatos voltam. Ezért elnézést, tényleg.

De logika nincs benne, hogy főúton meg kell állni, ha nincs zebra.
De a többi esetben azt mondtam, hogy az autó a gyalog után jön.

[ Szerkesztve ]

(#113967) #Morcosmedve válasza norbert1998 (#113966) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem a főút a lényeg, hanem, hogy kanyarodik egy út, a gyalogos nem érti, hogy az milyen út, hanem kanyarbaól jönnek, akkor mehetek...

© asszongya'hogy

(#113968) hackeeeee válasza MiklosSaS (#113939) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van egy érdekes dolog..Mégpedig, ha jól tudom, akkor igen, agyalogos megy előbb...

Elméletileg, irányt váltó gépjármű (kanyarodó) előtt, kereszteződésben a gyalogosnak MINDIG elsőbbsége van azon az úton amelyre az autó kanyarodik, akkor is, ha nincs kijelölt gyalogos átkelő.

És, tényleg..Egészen pontosan:
(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad.

Hozzáteszem, nincs jogsim. :DDD

Jah hopp, látom vótmá, so sorry. :D Kicsit lemaradtam. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#113969) mackosajt válasza MiklosSaS (#113965) üzenetére


mackosajt
addikt

Vagy csak azon ismerősök sem tudják 100% jól a "kresz"-t.
Mert ez is benne van a pakliban, hogy náluk sem úgy van, ahogy ők tudják, csak lusták esetleg megnézni, mi a jelenleg aktuális.
Ezeket a szabályokat ugyanis nem hasraütés alapján hozzák, hanem igyekeznek az EU jogharmonizációra.
Elvileg...

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#113970) #81556480 válasza hackeeeee (#113968) üzenetére


#81556480
törölt tag

pssszzzztt ez má le lett írva párszor :D

elkezdett a történet habugizálódni. ne legyünk már fészbuk komment szekció :DDD

(#113971) hackeeeee válasza mackosajt (#113969) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Arról már nem beszélve, hogy x-szer változik azután is, miután megszerzed a jogsid.

@LaciCRM: Okéoké, utána olvastam tovább, bocsmá! ;] :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#113972) #Morcosmedve válasza Jakuskacsa (#113928) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Hogyne! A múltkor is felvillant egy zöld nyíl és nem tudtam hirtelen, hogy milyen hibajel :DDD :DDD

© asszongya'hogy

(#113973) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#113972) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, bmw-knél olyan ritkán villan fel, azt sem tudják mit jelent. ;]

Véleményem szubjektív...

(#113974) #81556480 válasza hackeeeee (#113971) üzenetére


#81556480
törölt tag

Neked elnézem!

(#113975) hackeeeee válasza #81556480 (#113974) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

PS SLI..

Véleményem szubjektív...

(#113976) #81556480 válasza hackeeeee (#113975) üzenetére


#81556480
törölt tag

:D

Rakott már itt valaki laptopba SSD-t?

két verziót gondoltam ki:

Vagy a HDD helyére tenném az SSD-t - ez esetben a normál ssd egy az egybe bemegy a vékony hdd helyére?

vagy az odd helyére, de akkor kell beépítő keret, amit nem tudok biztosan hogy kéne kiválasztani, mert a laposom típusához sehol nem találok megfelelőt.

(#113977) Lacielvtárs válasza #81556480 (#113976) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Drusza, szerintem fogalmazd át a kérdésed...
Van itt olyan aki nem rakott meg ssdt laptopjaba? ;]

Amugy az odd helyére csak akkor kell a caddy keret, ha kell a plusz tárhely.
Nalam a sima hdd helyen van az ssd, es mivel nahy laptopom van igy a másik hdd helyen egy 1.5 terras hdd, plusz az odd helyen egy másik 1.5 terras.
A keretnel a vastagság számít.
Ha jol tudom 9mm es 11,7mm van...
Ha biztosra akarsz menni, kiveszed az oddt es megméred :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113978) HSM válasza norbert1998 (#113961) üzenetére


HSM
félisten

Persze, nekem itt sosem lehet igazam, ezt már sokan megállapították. :C

Erős érvelésed van ám, mást nem tudsz, csak személyeskedni. :C De látom, hogy itt az alapvető szövegértéssel is komoly gondok vannak, azonkívül a 10-es számkörben számolással, szval inkább nem próbálom elmagyarázni. ;]

(#113977) ELACielvtárs: ODD keretnél 12,7 a nagyobb, a kisebb meg 9 valamennyi. Magánál az SSD/HDD-nél meg amire figyelni kell, hogy van HDD-ből 7 és 9,5mm magas is, míg SSD-ből csak 7mm-es a legtöbb. 9,5mm-es helyre monjduk általában bemegy gond nélkül kiékelve a 7mm-es SSD. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#113979) #81556480 válasza Lacielvtárs (#113977) üzenetére


#81556480
törölt tag

Ekkora divat ez az SSD beépítés ? :D

Biztosra tudom hogy 9mm hdd van benne, mert van egy 1 TB 11mm hdd-m és nem fért bele.
Szóval oda simán be tudok tolni egy SSD-t a helyére? olyan a csatlakozó és rögzítés kialakítása ? :F

60gb ssd elég lenne a rendszernek. Ez csak utazó fiulmnézős laptop. az 1tb hdd-t betettem egy USB3 külső házba , így azt meg tudnám tölteni mindennel !

Szóval 6-8-10 ezer körül vennék valami régi 60 gb SSD-t, ha egy az egybe be megy a hdd helyére.

(#113978) HSM norBikának van egy stílusa, kretén szegény de már megszoktuk, ne báncsátok. simizzétek meg a fejét oszt haladjunk tovább ;]

[ Szerkesztve ]

(#113980) HSM válasza #81556480 (#113979) üzenetére


HSM
félisten

10 ezer körül kapsz már normális 128GB-osat is használtan... Pl. Samu 830, én is olyat vettem tavaly a nagygépbe, mint olcsó jó SSD. :DDD

Norbika inkább tőlem kapja itt, mint a nagybetűs élettől. ;]

[ Szerkesztve ]

(#113981) #81556480 válasza HSM (#113980) üzenetére


#81556480
törölt tag

az postával 11-12 ezer. én meg láttam 6 ezerért 64gb-osat. nekem ennyit érne meg.

de megint nem azzal foglalkoztok amivel kéne gecc :DDD :DDD

vegyéljobbat :O :O

de linkelhetsz egy nem jegelt 128gb ssdt 10 ért. várom ;]

[ Szerkesztve ]

(#113982) Lacielvtárs válasza HSM (#113978) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azaz jol beszél kend' kevertem a méreteket :R
De úgy van ahogy mondod.

Drusza, így van, a sima hdd helyére belemegy gond nélkül az ssd.
Ha tudod rögzíteni, már pedig szerintem igen, mert a laptopokban alapból keretben van, mondjuk lehet nem mindegyik esetben, de ha keretben van, akkor ekelni sem kell...

És igen, nálam minden laptop igy kezdi a pályafutását :D

Szerk: plusz egy a samu 830nak,kiváló ketyere :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113983) stratova válasza norbert1998 (#113948) üzenetére


stratova
veterán

Norbi nézd meg olvasd el végig már azt a szerencsés hszt.

[ Szerkesztve ]

(#113984) HSM válasza #81556480 (#113981) üzenetére


HSM
félisten

Háát, változó, 8-11K között van, mikor ki mennyiért adja. Csak figyelni kell az aprót, mert nagyon sokan keresnek 10K körül 128GB-os SSD-t, hamar elkelnek a jók. :K

(#113982) ELACielvtárs : Bizony jó, már fél éve mikor linkeltem is elég jó túlélőképességről tett tanúbizonyságot. [link]
Azóta is nyúzva van, meg se merem nézni barátnő laposában, mennyi van benne most... :C
Én sajnos "kinőttem", szereztem helyére egy 256GB-os 840 PRO-t, az is príma motyó, de annak azért jobban megkérik az árát. Az a saját notimban dolgozik, elsőgazdis 840 PRO, 128GB-os. :D

[ Szerkesztve ]

(#113985) #81556480 válasza HSM (#113984) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem vagyok ssd buzi , meg sose voltam a csúcs cuccok megszállottja, második kingston SSD-m van, és tökéletesen elégedett vagyok vele.

ssd legyen, és olcsó.

(#113986) HSM válasza #81556480 (#113985) üzenetére


HSM
félisten

A Kingston-ból vagy kifogsz jót, vagy nem, azt azért nem szokták annyira ajánlani. De van pár jó abból is.
Én azért nem szoktam az egyszerűbb típusokat ajánlani, mert teljesítmény helyett trükkökkel vannak tele, és a várható élettartamuk is sok esetben erősen kétséges...
Az meg aztán végképp hab a tortára, mikor "úgy kell tesztelni", hogy csak 1-esekkel vagy 0-kkal, mert azt tudja jól tömöríteni, és anélkül egy jobb HDD gyorsabban írja magát.... :DDD Picit itt azért túloztam.... ;]

Ja, és a szuperpici méretnek az is hátránya, kevés benne a tárolócsip, gyakran lesz kevés szabad hely rajta, méghamarabb kipurcan.

[ Szerkesztve ]

(#113987) Lacielvtárs válasza HSM (#113984) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nálunk is a 830as mar vagy három éve hasít, es hiba nélkül (kopp kopp) mert ilyenkor szokott meghulyulni az elektromos cucc, amikor megdicserem :K

A Kingston en sem ajánlom, reg volt számomra a megbízható márka.
Pedig régen nagy név volt.
Talán a hiperx ami ugye kivalt a Kingston markabol, azok egész jók, itthon is egy 120gbos van a jelenlegi laptopomban :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#113988) #81556480 válasza HSM (#113986) üzenetére


#81556480
törölt tag

mit kéne észrevennem hogy ha nem jó egy kingston? mert ezt már hallottam, csak még nem láttam

a 60gb nem +szuperpici " (mint egy fasz) :D mivel a jelenlegi nagygépemben a 128 gb SSDn 39gb-ot foglalok win10-el és néhány programmal.

Játékok kivételével lejátszó programok, world meg ilyen apróságok vannak rá telepítve. Szóval még itt is elég lenne a 64 GB, de engedtem a fórum nyomásának, hogy "csak a 128gébé"

Laptopon még ennyi cuccom sincs, csak net, + zene + film -használathoz programok, + oprendszer.

szóval nem , nem fogok 128-asat venni bele.

És azt is elfelejtettem mondani hogy nem tesztelni, hanem használni akarom, szóval nem a mérési számok, hanem a HDD -SSD váltás használatbeli élménye lesz a befolyásoló tényező. Sajnos ilyen maradi paraszt vagyok :DDD

Nemes egyszerűséggel dupla kőccségbe hajszolnátok bele már megint szegény lacit, de már nem hagyom magam. megyek a saját fejem után oszt kész.

(#113989) bandi0000


bandi0000
nagyúr

na én is játszottam itthon, eddig a gép az asztal bal oldalán volt, mellette meg a TV asztal, mindig is asztalra akartam tenni a gépet, de nem fér el pláne ha majd komolyabb házra váltok, és volt egy polc szekrényem vagy mi, azt ketté vágtam és ez lett belőle :


annyi, hogy anyag nem volt itthon, de majd a tetejére vágatok egy bútorlapot fedésnek, meg még 1 polcot akarok benne csinálni

Xbox One: bandymnc

(#113990) HSM válasza #81556480 (#113988) üzenetére


HSM
félisten

Mondjuk így tényleg lehet értelme a 64-esnek... :K Hát, sok sikert, hogy találj megfelelőt. :R

Hát ezaz, használati élmény... Mondjuk az a jó, amíg nem tudod, milyen a jó SSD, nem fog zavarni a rossz se, hacsak nem valami nagyon pocsék, mert azért a HDD-knél azért a rosszabbak is masszívan gyorsabbak szoktak lenni.

(#113991) #81556480 válasza HSM (#113990) üzenetére


#81556480
törölt tag

na, csak bebizonyítod hogy nekem szar :D

Nem tudom milyen a jó SSD.

csak arra nem válaszoltál amit már kérdeztem, hogy milyen amikor rossz?

Te különbséget tudsz tenni használat közben egy samsung vagy egy kingston ssd között ? Mit látsz? mondd el nekem, mert kíváncsi vagyok.
Te az a faj vagy aki látja a 120 és 119 FPS között a különbséget ? :D

(#113992) Popes válasza HSM (#113986) üzenetére


Popes
őstag

Kingston M.2 ssd-m most lesz három éves, egyetlen gondom vele hogy nem tudom érdemben kiolvastatni semmivel hogy mennyit használtam.

A HWinfo ír valamit de azt ennyi idő után nagyon kevésnek tartom úgy hogy semmit nem pakoltam át róla.

Deus ex machina

(#113993) Balathruin válasza #81556480 (#113988) üzenetére


Balathruin
veterán

Neked az egész világ fent van a gépen? :Y

(#113994) HSM válasza #81556480 (#113991) üzenetére


HSM
félisten

A rossz SSD az én szememben:
-kiegyensúlyozatlan sebességű, kiszámíthatatlan (pl. tömörítgetős, amúgy lassúcska meghajtók, vagy másik fajta, ami X írásmennyiség után durván belassul)
-gyenge minőségű NAND lapkákat használ: ennek fontossoga nyilvánvaló, X idő vagy használat után le fogod-e tudni olvasni amit rámentettél, avagy sem?

Gyakorlaban ez ott jön ki, hogy amikor a windóz kedvesen rád mosolyog, hogy van új frissítés, akkor a következő bekapcsoláskor mennyi idő múlva lesz géped, vagy ha ugyanezt elsüti a játék, vagy telepíteni szeretnél egy nagyobb alkalmazást.
Én nem vagyok az 1FPS-en fennakadós fajta, de 100 és 120 között már látom. ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#113995) #81556480 válasza HSM (#113994) üzenetére


#81556480
törölt tag

Jobb volt az élet itt míg nem jelentél meg.

;] ;] ;] ;] ;] ;]

(#113996) bandi0000 válasza #81556480 (#113995) üzenetére


bandi0000
nagyúr

tőlem tudsz venni akciós fasza SSD-t ;]

Xbox One: bandymnc

(#113997) HSM válasza #81556480 (#113995) üzenetére


HSM
félisten

Gondolj arra, hogy nekem itt sosincs igazam. :DD

(#113998) #81556480 válasza HSM (#113997) üzenetére


#81556480
törölt tag

nekem meg mindig minden hardverem szar

(#113999) Lacielvtárs válasza HSM (#113997) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

&Drusza:
Engem meg nőnek tartanak ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#114000) HSM válasza #81556480 (#113998) üzenetére


HSM
félisten

:D :D :D
De amúgy ha figyeltél, azt mondtam, hogy a Kingston vegyesvágott, van ami tök oké, meg van ugyanolyan címke alatt, ami annyira nem. :)

(#113999) ELACielvtárs: Ilyen avatárral azért ez eléggé el nem ítélhető... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.