Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Joe fiú válasza HUNNIA1920 (#17848) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Zárt ládához több kraft kell, elég nehezen szól át a csomagtartóból a nyomó,próbáld ki,hogy lehajtod a könyöklöt,hogy jobb lesz-e. Igazából az általad beállított vágások sem világosak számomra. Az első szetten nem kell csak hp-t állítani,azt beállítod kb, 60 hz-re, a mélyládán meg csak lp-t állítasz azt is olyan 65-70 hz környékére, ha így sem lesz hangja a ládának akkor vagy nagyobb erősítő kell neki,vagy csak simán nem szereti a zártat, mondom nekem reflexben van 65 hz lp-vel és autót bont nem egészen 250w-tal.

rooland: A fentebb ajánlott Phase RS2 erősítőt csak ajánlani tudom, ha az nem lesz jó az Aliantehoz, akkor nem tudom mi lenne jó :)

[ Szerkesztve ]

(#17852) gamek!ller válasza Osynho (#17847) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Értem, köszönöm a korrekt választ. A kábelek a gyári kábelek amivel a mélynyomót vettem. Elég vékonyak sajnos és szerintem nem is lehet cserélni..

(#17853) HUNNIA1920 válasza Joe fiú (#17851) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Én a fejegységre gyanakszom, mert ameddig a sz*rnak titulált Audiovox ME-412 - es fejegységről és egy Magnat BullPower 6000 - res erősítőről ment a láda (első szett nem volt bekötve) a láda nagyon jól szólt, majdnem szétszedte a kocsit. Megvettem ezt az agyonmagasztalt Pioneer fejegységet, valahogy mintha a hangerő elillant volna.
Bár gondolom mivel nem fejegységről van hajtva a láda hanem az erősítőről, így túl sok beleszólása nincs a fejegységnek.
Ládát meg lehetőleg nem szeretnék cserélni, mert egy nagyon igényes és viszonylag kis helyet elfoglaló ládában van. Szerintem nem a zárt láda a gond.
Meg az erősítő 2*250W - ja hídban elvileg elégnek kéne lennie.
Egy újabb X-Akta. :D

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17854) Joe fiú válasza HUNNIA1920 (#17853) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Érdekes a dolog, fejegységnek nem sok köze lehet hozzá,illetve mégis, fejegységen a sub outra vagy rear outra van kötve az erősítő mély részlegéhez tartozó rca-ja? (remélem sikerül kigobozni mit akarok :D ) Gondolom a nyomó 32literes zárt ládában van?

(#17855) HUNNIA1920 válasza Joe fiú (#17854) üzenetére


HUNNIA1920
őstag

Fingom sincs melyik RCA hová van kötve, de a srác aki bekötötte, évek óta ezzel foglalkozik. Gondolom jó helyre kötötte be.
Nem tudom hány literes a láda. Használtan vettem így ahogy van (láda + mély).
Majd akkor próbálkozom még vele. Az első szett nagyon jól szól, a ládával kell majd valamit kezdenem.

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17856) cicmanyek válasza Talas (#17849) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A Hertz HSK nem egy kategória a Morellel.
Én meg személy szerint nem tudok megbarátkozni a DT hangjával.Nagyon jó kis sugárzó , de valami visszás dolog mégis van benne a számomra... :((

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#17857) orbano válasza rooland (#17835) üzenetére


orbano
félisten

A legkisebb Hollywood HXA kétcsatis, asszem a 20-as, vadi újan megkapod ennyiért. Ha gondolod az enyémet alkalomadtán ki is próbálhatod vele: van is a csomagtartóban hozzá kábel ami hátraér, rajta speakon gyorscsatival... ;)

[ Szerkesztve ]

A vér nem válik VAZZE!™

(#17858) orbano válasza szomgab (#17841) üzenetére


orbano
félisten

ok, ezzel még nyaggass hétfőn, dobj egy privit plz.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17859) orbano válasza cicmanyek (#17837) üzenetére


orbano
félisten

na, jövő héten kinézek ha lesztek, kivi vagyok :K

A vér nem válik VAZZE!™

(#17860) orbano válasza HUNNIA1920 (#17848) üzenetére


orbano
félisten

Nem a zenéhez kell igazítani, hanem az első szett és a kocsid hangjához, hogy közel lineáris frekvenciamenetet kapj a hallgatási pozícióban, és mindezt fázishelyesen.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17861) orbano válasza Talas (#17849) üzenetére


orbano
félisten

Q tényezőt felejtsd el, nem EQzunk amíg nincs minden beállítva :P :D

A vér nem válik VAZZE!™

(#17862) €uro


€uro
őstag

Ha valakinek ilyen aktív mélynyomóra van szüksége, akkor itt a lehetőség. Szerintem baráti áron adom. A készülék gyakorlatilag új, csak ki lett próbálva. Doboza, papírjai, garancia van hozzá.

Eldöntöttem, hogy a kocsiba nem teszek mélynyomót, mert a jelenlegi fejegységnek nincsen RCA kimenete. Viszont szeretnék egy komolyabb hátsó hangfalpárt. Az elsőkkel meg vagyok elégedve.
Milyen hangfalpárt tudtok ajánlani? Nem értek ezekhez a dolgokhoz. Még azt sem tudom, hogy mennyit szánjak rá, hogy használtan vegyek-e vagy új hangszórókat. Adjatok légy szíves egy kis iránymutatást.

Köszi!

(#17863) orbano válasza €uro (#17862) üzenetére


orbano
félisten

NE vegyél hátsó hangszórókat!!!

A vér nem válik VAZZE!™

(#17864) zolikaDB válasza €uro (#17862) üzenetére


zolikaDB
veterán

Csak en vesztettem el a fonalat? Mid is van elado???

(#17865) tomtom9 válasza zolikaDB (#17864) üzenetére


tomtom9
tag

(#17866) €uro válasza orbano (#17863) üzenetére


€uro
őstag

Miért ne?

(#17867) tomtom9 válasza €uro (#17866) üzenetére


tomtom9
tag

Sokan úgy magyarázzák, hogy koncertet is úgy hallgatsz, hogy szemből szól a zene és nem vagy ott a zenekar közepén...

(#17868) €uro válasza zolikaDB (#17864) üzenetére


€uro
őstag

Nem veszítettél el semmit. Én felejtettem el linket csatolni a kommentemhez.

Tomtom9-nek köszönöm a kiegészítést. Valóban arról a mélynyomóról van szó.

(#17869) €uro válasza tomtom9 (#17867) üzenetére


€uro
őstag

Értem.

Most az első hangszóróim egész jól szólnak. Ezek helyett vegyek még jobbat? Vagy az első két kis csipogót cseréljem le?

A jelenlegi fejegységemet (Blaupunkt RD4 D2 N2 MP3 KML) szeretném a legjobban kihasználni. Ez a cél.

[ Szerkesztve ]

(#17870) tomtom9 válasza €uro (#17869) üzenetére


tomtom9
tag

Ha a fejegységedről megy az első szett akkor ajánlott egy erősítő. Én is lecseréltem a gyári hangszórókat és nem sok változást vettem észre, talán egy minimálist. De Szeretem, hozzá egy erősítőt amivel szépen szóltak. Milyen az első szetted?

(#17871) €uro válasza tomtom9 (#17870) üzenetére


€uro
őstag

Nagyon keveset tudok a jelenlegi rendszerről. Hat hangszórós. A fejegységen nincs RCA vagy egyéb kimenet, amire bármit is rá lehetne kötni.

A fejegységet azért nem szeretném lecserélni, mert ezen keresztül érem el egyben az autó egyéb beállítását is.

(#17872) tomtom9 válasza €uro (#17871) üzenetére


tomtom9
tag

Akkor szerintem így fölösleges a hangszórókat lecserélni, mivel ugyan úgy fognak szólni...(ez az én véleményem). De már vannak amolyan RCA átalakítók amik arra a fejegységre jók amiken nincsen RCA. Ez olyan 3e ft

(#17873) €uro válasza tomtom9 (#17872) üzenetére


€uro
őstag

Igen, igazad lehet. Most adtál egy ötletet. Fel fogom hívni a Citroen szervizt és rá fogok kérdezni, hogy hogyan tudom a rendszert fejleszteni.

(#17874) orbano válasza €uro (#17873) üzenetére


orbano
félisten

A klíma vezérlője fölötti részbe nem fér el pont egy standard fejegység?

A vér nem válik VAZZE!™

(#17875) orbano válasza tomtom9 (#17872) üzenetére


orbano
félisten

de ha nincs rajta vonalkimenet, miből csinál RCAt?

A vér nem válik VAZZE!™

(#17876) tomtom9 válasza orbano (#17875) üzenetére


tomtom9
tag

ilyenre gondoltam

(#17877) orbano válasza tomtom9 (#17876) üzenetére


orbano
félisten

és ez mitől rakja rendbe azt a "kárt", amit a gyári fejegység erősítője okozott a jelben? :F

A vér nem válik VAZZE!™

(#17878) Talas válasza cicmanyek (#17856) üzenetére


Talas
tag

Tudom hogy más kategória, de hangkaraktert keresek, talán összejönnének. DT -ről van jó és rossz is amit hallani de én még nem füleltem, csak egy ötlet volt, és árban sem vészes.
Olyan magas kellene igazán, amit eléggé le lehet engedni, kb 1400 Hz körül. Persze a Morel lenne ideális, de hát azt most nem igazán találok...

(#17879) Talas válasza orbano (#17861) üzenetére


Talas
tag

Holnap bekerül a fej egyenlőre gyári szettel, aztán majd jöhet az ismerkedés...

(#17880) €uro


€uro
őstag

Van egy klímás kesznyűtartó-rekesz, amibe be lehet építeni egy további fejegységet.

Elgondolkodtató az új fejegység az ajánlott átalakítóval...

(#17881) Joe fiú válasza Talas (#17878) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Dt-t 3,5 khz-ig engedik le nagy általánosságban,alatta visítós hangja van.

(#17882) rooland


rooland
senior tag

Talas & Joe fiú:
Köszi az ajánlást, megnézzük mit tehetünk. ;)

Orbano:
Köszi meglátjuk, valószínű most pénteken kint leszek én is.

Talas:
Én pont tegnap tettem be a DT-t ismerkedni. Ha gondolod meghallgathatod tetszik-e. Valóban van egy karakteres, jellemző hangja. Tegnap még nem nagyon tetszett, ma már kellemes csalódás volt valamiért. Lehet csak aludni kell rá párat. :DDD

(#17883) G.Zs.


G.Zs.
senior tag

Van néhány cuccom elfekvőben, amit most kiárulnék: Cuccaim

A fej most eléggé alkuképes, mert korlátozott ideig tudom beszerezni az utódját. :K

Az erősítő egy kiváló minőségű darab. Mélyláda hajtására is tökéletes, de igazi tudását szerintem akkor mutatja meg, ha nagy terhelhetőségű első szettet hajtasz vele, ugyanis a hangja is nagyon kellemes.

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#17884) rooland válasza G.Zs. (#17883) üzenetére


rooland
senior tag

Ez az Alpi akár egész érdekes lehet számomra. :)

(#17885) m47rules válasza G.Zs. (#17883) üzenetére


m47rules
tag

Hú, ez a fej elég baráti. Épp most akarok venni egyet, a következő hónap elején. Eddig újat akartam, olyan 50k-s keretért, de... :)

Mit jelent az az "eléggé alkuképes"? :)

Priviben tudsz mondani bővebbet róla? Az a baj, hogy debreceni vagyok, aztán nem tudom megnézni :O

Köszi!

(#17886) tomtom9 válasza orbano (#17877) üzenetére


tomtom9
tag

El akarja adni a mélyládát mivel nem tudja használni, hiszen nincsen a fejegységén RCA kimenet. Erre mondtam ezt az átalakítót aki képes rá...

(#17887) orbano válasza Talas (#17878) üzenetére


orbano
félisten

1400-ig? A legjobb "desktop" magassugárzókat engedik le odáig. De még egy jobbfajta is 700-as rezonanciafrekvenciával rendelkezik, aminél az 1400hz a nagyon minimum, de a jó hangzáshoz a két oktáv ráhagyás dukál. A DTS-nek "kicsit" magasabb az Fs-je, 1khz feletti. Hangkarakterben még akkor az XT2 lehet jó, de 2khz/12db annak is az alja a tapasztalatok alapján, ráadásul drága.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17888) Joe fiú


Joe fiú
senior tag

Szert tettem ma egy HX08 SQ sub-ra, nem mondom, hogy lehengerelt. Csavarom a hangerőt, még mindig nem hallom, rendesen fel kellett csavarni az erősítőt,hogy érezni lehessen valamit a nyomóból, nem gondoltam,hogy egy zárt ládás nyomó ennyivel nagyobb erősítőteljesítményt igényel, bele se merek gondolni,hgy az XION 10 mekkora erősítőt kér majd.

(#17889) G.Zs. válasza Joe fiú (#17888) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Az X-Ion 10 ugyanazon erősítő teljesítmény mellett hangosabb, mint a HX 08. :K
Nekem volt mindkettő. :B

[ Szerkesztve ]

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#17890) G.Zs. válasza Joe fiú (#17888) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Én az X-Ion 10-et annak idején egy Steg 105.4 két hidalt csatornájával hajtottam (300W). Autót lehetett vele bontani. Hangosabb volt zártban, mint az MX12 reflexben. :))

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#17891) rooland válasza G.Zs. (#17890) üzenetére


rooland
senior tag

És a 12-es X-ion a 10-hez képest? Előnye-hátránya? :) (ha volt hozzá szerencséd)

(#17892) Joe fiú válasza G.Zs. (#17890) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Akkor most megnyugtattál, az MX12-t lecseréltem DLD-re, amivel szinte csak zenét nem lehet hallgatni, és ahelyett lenne az Xion 10, akkor a 75.4 épp elég lesz neki,de legalább szólni fog, rendben.Köszi

(#17893) G.Zs. válasza rooland (#17891) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Olyanom nem volt sajna, csak HX12SQ meg Radion 10 Plus volt azokon kívül.

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#17894) cicmanyek válasza orbano (#17887) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

A Morel Supremo 1,2kHz-től hibátlan.

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#17895) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Abban tudnátok segíteni, hogy pontosan hogyan kell összekötni két erősítőt? Mind2 hidalható (Magnat BullPower 6000 és Crunch BlackMaxx 4125)?
Azt szeretném elérni, hogy a Magnat - ról mennyen az első komponens szett, a Crunch - ról pedig a láda. Remélhetőleg így a ládának is jut elég kraft.

Mivel kezdő vagyok, a mostani bekötött rendszert hogyan tudom úgy módosítani, hogy a Magnat erősítő is a rendszer része legyen (melyik kábelt hová kössem át)?

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#17896) orbano válasza cicmanyek (#17894) üzenetére


orbano
félisten

és csutkára ugyanúgy szól a teteje, mint ha mondjuk 2khz-től vágnád? egyébként a gyártó 1400hz-et ad meg alsó határnak, ami 680hz esetén logikus az ökölszabály alapján.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17897) orbano válasza HUNNIA1920 (#17895) üzenetére


orbano
félisten

nah, ez szerintem tipikusan olyan módosítás, ahol pontenciálisan nagy az esély arra, hogy felgyújtsd magad alatt a kocsit :U
egyébként párhuzamosan kell lekötni a tápot (tápelosztóval, az új erősítőhöz igazított biztosítékkal az új ágon is). persze mindezt csak akkor, ha meggyőződtél róla, hogy az eddig behúzott kábel megfelelő vastagságú a két erősítőhöz, és ha igen, az első erősítő előtti biztosítékot szintén átmeretezted.
mondjuk én ezt csak elméletből, a kocsimban lévő bekötés alapján tudom mondani (amit hozzáértő ember végzett, mivel hiába 12 voltos egyenáram, ez nem a nyalogatós laposelem kategória :U)

A vér nem válik VAZZE!™

(#17898) cicmanyek válasza orbano (#17896) üzenetére


cicmanyek
aktív tag

Nem volt jó magasabban vágva.
Hiába vitted fel a keresztezési frekit szarul szólt.
Levittük és kinyílt mint a tubarózsa... :D
Ja és kb 300W RMS kellett neki hangszórónként.

[ Szerkesztve ]

Philips Fizz-től kezdve egészen a HTC Desire 816-on át az iphone6-ig volt minden...még LG Flex is:) De újabban csak a Xiaomi.

(#17899) orbano válasza cicmanyek (#17898) üzenetére


orbano
félisten

na ez a jó az autóhifiben :))

A vér nem válik VAZZE!™

(#17900) Laybee


Laybee
őstag

Üdv! Mit kellene tennem, hogy egy kis mély jöjjön ki a hangszórókból. DSK-ról van szó. Álló motornál szépen szól, de menetközben csak "sziszeg", elvész a mély. Kalos gyári hangszórójából több mély jön egy gagyi Grundig fejjel. :S

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.