Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58051) CyberPunk666 válasza fogtunder (#58049) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Erre én is gondoltam, de a hátlapnak mi ad ilyen irányú merevséget?
Pont középen-alul kapná a terhelést. Fent egy vékony léccel meg lehet támasztani, de a forgatónyomaték támadáspontja pont alul lenne.
Igazából átviszi a problémát máshova.

A hátlap az függőleges irányban merev. arra így lehet terhelni.

Ha meg vasaltatom a másik oldalát is, akkor meg egyszerűbb munkalapot venni, nem?

(#58052) fogtunder válasza CyberPunk666 (#58051) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nem csak átviszi, el is oszlatja, ha több konzolt használsz. 2m fesztávon idővel a munkapult is megsüllyedne szerintem, azt is meg kellene támasztani. ilyen méreteknél általában szoktak beépíteni dobozokat alá fiókokkal, polcokkal, egyebekkel, hogy csökkentsék ezt a jelenséget.

ha meg ilyenre nincs szükséged, nem egyszerűbb csak simán felrakni 4 konzolt a falra és arra egy darab munkalapot? kell, hogy legyen oldala és hátulja?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58053) CyberPunk666 válasza fogtunder (#58052) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Nem fontos, hogy oldala legyen, meg hátulja, sőt. Felesleges nyűg.
Viszont meg kell állnia önmagában, nem fal mellett.
A fiókos az már megvan, gurulós szekrény. Ezért nem kell oldaldoboz.

Lehet az lesz, hogy lesz 8 lába és kész.

(#58054) fogtunder válasza CyberPunk666 (#58053) üzenetére


fogtunder
nagyúr

azért várd meg, mit mondanak a többiek, van itt pár profi is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58055) varsam


varsam
őstag

Sziasztok,

erkélyt/teraszt tervezek csinálni, vörösfenyőből lenne az alsó része (korlát nem). Kérdésem, hogy mivel lenne a célszerűbb kezelni? Olaj, lazúr? Cél a tartósság!
Nem sok anyag, kb 5nm járófelület illetve az ehhez szükséges tartó rész ami fa.
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#58056) CyberPunk666 válasza fogtunder (#58054) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Rájöttem, hogy csúnyán túlgondoltam.
Méretre vágatok zártszelvényt, és nem kivágom az oldallapokat, hanem az oldallapok belső oldalára felcsavarozok egy U alakot bútorlapból.
5000 forintért adnak egy szálat, ami 6 fm.
kettő vagy három helyen átvezetem alatta és olyan erős lesz, hogy rá lehet majd ülni.

(#58057) fogtunder válasza CyberPunk666 (#58056) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyébként az se lenne egy utolsó megoldás, hogy zártszelvényből hegeszteni neki egy vázat, szépen lefesteni és annak a tetejére rakni egy méretre vágott bútorlap darabot.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58058) CyberPunk666 válasza fogtunder (#58057) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Sajnos nem tudok hegeszteni, és az irodám pedig egy tetőtérben kialakított galérián van, ahova 45 foknál meredekebb lépcső vezet (jogi okai vannak, mert így nem kell beleszámolni az alapterületbe és hivatalosan tárolónak minősül).

Ide feljuttatni egyben a keretet nem lehetne.

De szétszedhetőre tervezve talán működne. De hol találok én olyan szakit, aki egy ilyen munkát egyáltalán meghallgat? :D

(#58059) indianjoe23 válasza mdk01 (#58047) üzenetére


indianjoe23
csendes tag

Igen, köszönöm, igyekezni fogok.

(#58060) fogtunder válasza CyberPunk666 (#58058) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Keress a közelben egy lakatost, nekem az utcában van egy, akivel jóban vagyok és hajlandó foglalkozni az ehhez hasonló hülye kéréseimmel :D

Elvileg csavarral oldhatóan is meg lehet oldani a dolgot, de a fémmunkához annyira én se értek

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58061) kapu2006 válasza CyberPunk666 (#58048) üzenetére


kapu2006
tag

A 30k-t duplázd meg kétszer. Legalább.

(#58062) kicsi kecske válasza CyberPunk666 (#58048) üzenetére


kicsi kecske
tag

225x85os asztalt csináltam magamnak. Levagattam lapszabaszatban a butorlaoot, zartszelvenybol hegesztettem magannak hozzá alsó keretet. Stabil mint az élet. 3 monitor közepén 2 kábel átvezeto és popup töltő dokk is van rajta.
A 4 lába a 4 sarkon van, asztal él alatt megy körbe a vas merevítes. Alulra vettem ikeas kabelrendezot. Patika lett sztem.
1 eve csináltam akkor fele ennyi volt a vas ára de kb 60 bol jott ki. Igaz a butorlap sem sima fehér volt hanem davos tolgy, ami joval drágább.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#58063) Soká válasza CyberPunk666 (#58058) üzenetére


Soká
senior tag

Ha van sarokcsiszolód és van egy fúrógéped, akkor vas szelvényekből oldható kötésekkel elkészíthető. Én annak idején egy ágygalériát csináltam meg úgy, hogy egy fúrógépem és egy keretes vasfűrészem volt összesen...

[ Szerkesztve ]

(#58064) CactuS válasza CyberPunk666 (#58058) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából bármelyiket választod, sokat ne tökölj, mert baromi gyorsan emelkedik mindennek az ára. A fának is, a vasnak is. Egyébként, ahogy írták, elsőre nem kell túlgondolni. Sima kézi szerszámokkal megoldható a dolog. :K

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#58065) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

"L" alakú polcokra lenne szükségem, ami egy sarokba elhelyezett gardróbba menne. (csatolok egy képet is)

Ki hogyan oldaná meg vagy szokta megoldani ennek az előállítását? Lapszabászatban csak szöget vágnak, ilyet nem.
Illetve az élzárás is kérdésese jelenleg a fejemben.

Köszönöm

(#58066) Winner_hun válasza gaben1117 (#58065) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lapszabászat CNC-vel kivágja, kézi élzárást tesznek rá utána. Már ahol csinálnak ilyet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58067) fogtunder válasza CyberPunk666 (#58058) üzenetére


fogtunder
nagyúr

most néztem egy videót, itt egy aránylag nagy ebédlőasztalt csinálnak, és két 18mm-es rétegeltlemez darabot csavaroznak fel az asztallap közepére, hogy stablitást adjanak neki, ez sem egy feltétlenül elvetednő koncepció: [link]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58068) fogtunder


fogtunder
nagyúr

szét akarom verni a mostani elég szánalmas kiosztású lépcsőt itthon és újat csináltatni. a koncepció az lenne, hogy vaskeret lesz, a járófelület pedig fából készülne, ezzel kapcsolatban van pár kérdésem. 1m-es fesztávok vannak jellemzően, a legyezős fordulóban ennél valamivel hosszabbak lesznek, 3 ponton gondoltam őket megtámasztani (két széle és középen, teljes mélységben). elég lenne ez 3 centis borovihoz? egyáltalán ajánlott a borovi használata a járófelülethez (nyilván keményolaj és keményviasz után)? milyen csavarral kellene alulról rögzítenem (3x2db-ra gondoltam)?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58069) liszi70 válasza gaben1117 (#58065) üzenetére


liszi70
nagyúr

A Winner kolléga által említett cnc-s megoldás a legtutibb, de amíg ez nem volt, addig az ilyen belső szögeket a lapszabászat bevágta elővágós fűrésszel ameddig lehetett, aztán dekopír, csiszolás, majd kézi élzárás. Szépen meg lehet így is csinálni.

(#58070) varsam válasza fogtunder (#58068) üzenetére


varsam
őstag

Nekem igaz ideiglenesen, de már 1 éve erdei fenyő lépcsőlapjaim vannak a pincébe és a tetőtérbe is. Szintén vas szerkezeten (1cm vastag lemez), csak két oldalt alátámasztva, 85-95cm a fesztáv. 4cm vastagra gyalult pallók vannak lent, stabil mint a fene.
Amennyiben középen nem lesz megtámasztva, hosszútávra inkább 4cm vastag legyen, ne 3 szerintem.
Azért ha egy 100+ kilós ember lendületből jön lefelé, tartson az anyag.
Én 5x40-es D fejű csavarral rögzítettem alulról, 2x2 helyen.

(#58071) varsam válasza varsam (#58055) üzenetére


varsam
őstag

Vörösfenyő terasz kezelésben tudtok segíteni?
Olaj, lazúr? Ki milyen terméket használt már, ami bevált és ajánlja?

Hogy konkrétat is kérdezzek, szerintetek Sadolin kertibútor olaj, esetleg teraszlazúr + alapozóval?

(#58072) Viperator válasza epmd (#58042) üzenetére


Viperator
őstag

Tolóajtós szekrényre jó?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#58073) epmd válasza Viperator (#58072) üzenetére


epmd
tag

Arra én nem raknám mert alul csak egy megvezető pöcök van és szerintem lebegne a szabad sarka az ajtónak.

(#58074) Viperator válasza epmd (#58073) üzenetére


Viperator
őstag

Van jó tipped?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#58075) epmd válasza Viperator (#58074) üzenetére


epmd
tag

Tolóajtósra én a lagunát meg a Cosmot szoktam rakni,de az alsó vezetésű.

(#58076) epmd


epmd
tag

Vettem a Lidlbe még egy nemsajnálós Parkside akksis csavarozót és egy kisflexet.Két napja csavarozok vele de a 4Ah akksi nem akar lemerülni. :)

(#58077) ViktorSz válasza varsam (#58071) üzenetére


ViktorSz
tag

Amikor legutóbb ilyet csináltam valakinek,akkor a tulaj remmers teraszlazúrt hozott(ami egyébként szintén egy nagyon jó márka) ,hogy azzal fessük le,de egy év után panaszkodott,hogy a járófelület eléggé rondán megkopott.Szóval a lazúrt nem ajánlanám,az csak az ülőrészekre,oldalakra,stb jó.

[ Szerkesztve ]

(#58078) gaben1117


gaben1117
senior tag

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel fordulnék hozzátok.

IKEA 63.5 cm-es munkapultoknál hogyan oldjátok meg az összemarást? Amit kinéztem Yato marósablont csak 600-as és 650-es pultmérethez lehet beállítani a jelölő lukakat. vagy a 650-essel is meg lehet csinálni csak az íves részét nekitolva kell odaszorítani?

Második kérdés pedig, hogy ez az összemarás mennyire mutat jól az egyenes élű, ABS élzárt nem gömbölyített munkalapoknál?

Köszönöm :R

(#58079) varsam válasza ViktorSz (#58077) üzenetére


varsam
őstag

köszi a választ!

(#58080) epmd válasza gaben1117 (#58078) üzenetére


epmd
tag

Én csak a Abs-t venném le róla és úgy huzatnám össze.

(#58081) generatoros válasza epmd (#58076) üzenetére


generatoros
tag

ez biztos így van, főleg akkor, ha mind a két nap 10-10 csavart hajtottál be vele. viccet félretéve a 4ah akksi az már elég sokáig bírja, főleg, ha nm fűszerboltos.

(#58082) menpee


menpee
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem a Lidl-ből 5l-es lazúrt. Eddig még csak literes, konzervhez hasonló kiszereléseket használtam, amiknek a tetejét csavarhúzóval alányúlva egyben le lehetett venni.
Én nézek el valamit és van rá trükk vagy az ilyen süllyesztett kiszereléses doboznál mindig össze fogom kenni a szükséges adag kiöntése közben kis túlzással a fél falut?
A segítséget előre is köszönöm!

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#58083) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Sziasztok!

Kislányunknak rendeltünk egy natúr bükk Anton ágyat, ami nagyon szép lett, de arra lettünk figyelmesek, hogy a rácstartó lécek eléggé elszineződött fenyők.

Ha csak esztétikai hiba az nem zavar, úgysem látszik, de laikusként kérdezem, hogy ez nem gomba-e vagy kezdődő penész, szóval maradhat?

Előre is köszönöm!

Üdv
Gábor

[ Szerkesztve ]

May the force be with you!

(#58084) szszabo válasza menpee (#58082) üzenetére


szszabo
csendes tag

Ha visszacsavarod a kupakot és meghúzod felfelé/kifelé, akkor a belső műanyag cső ki kell hogy jöjjön - szerintem. Így lesz egy pár centis cső(r), és csak a fél házat kened össze, a falu megmenekül. (Legalábbis én így jártam egy hasonló kivitelű festékkel... :D)

[ Szerkesztve ]

(#58085) menpee válasza szszabo (#58084) üzenetére


menpee
aktív tag

:R

Felbátorodtam, elsőre letéptem a kupakot, szerencsére nem tört semmi, másodjára pedig kijött a nyaka. Vissza se nyomom, elég volt egyszer kísérteni a sorsot. Így már azért kezelhetőbb öntés közben.

,,Piracy is almost always a service problem and not a pricing problem." - Gabe Newell

(#58086) liszi70 válasza N.GÁBOR (#58083) üzenetére


liszi70
nagyúr

Kékpenésznek hívják, és csak esztétikai "hiba". A fa ugyanolyan minőségű marad, sem szerkezetében, sem tartósságában nem változik tőle, úgyhogy no para. :)

[ Szerkesztve ]

(#58087) epmd válasza generatoros (#58081) üzenetére


epmd
tag

Ez pedig Parkside,és meglepően kitart az aksi. :) Magamnak megvettem a drága gépeket,de másnak a kezébe nem akarom adni,a Parkit meg nem sajnálom.

(#58088) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Nem biztos, hogy ide fog passzolni leginkább a kérdésem, de talán az asztalos fórumtársak időnként üveggel is találkoznak a munkájuk során és tudnak tanácsot adni.

Adott egy napelem modul, amiből kültéri asztal lesz. Magát a modulban lévő vékony üveget nem arra tervezték, hogy súlyt tartson, ezért fogok tenni rá egy víztiszta edzett üveg lapot. Amiben megakadtam, hogy mivel ragasszam az üveglapot a modul alumínium keretére?

Amikre én gondoltam eddig:
- valamilyen epoxi ragasztó: ezt azért vetettem el, mert ahogy ráteszem az üveglapot, alulról nem tudok benyúlni, hogy elhúzzam/letöröljem az epoxit és csúnya lesz, hogy ha elkezd megfolyni a panel közepe irányába, illetve ilyen fodros kinézetű lesz. Akármennyire is átlátszó az epoxi, látni lehet, hogy ott van.
- kültéri színtelen szilo: ugyanazért nem szimpatikus, mint az epoxi.
- kétoldalas átlátszó ragasztószalag: ez alapvetően tetszene, de nem találok belőle kültérit/vízállót.

Olyanra gondoltam még, hogy kétoldalassal rögzítem az üveglapot, majd a külső pereménél behúzom szilóval. Ez elvileg minden szempontból megfelelne, de hátha van valakinek jobb ötlete :)

Köszi szépen!

(#58089) N.GÁBOR válasza liszi70 (#58086) üzenetére


N.GÁBOR
aktív tag

Köszönöm a választ!

Azt gondoltam, hogy a fa tartósságát talán nem befolyásolja. Akkor ez nem olyan penész ami nem tanácsos tartósan belélegezni, szóval egészségügyi szempontból sem gond?

Előre is köszönöm

May the force be with you!

(#58090) liszi70 válasza N.GÁBOR (#58089) üzenetére


liszi70
nagyúr

Semmilyen egészségügyi kockázata nincs.

(#58091) Grizzlu


Grizzlu
tag

.

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58092) ViktorSz


ViktorSz
tag

Ha már úgy is lehalt a fórum, belefér egy reklám is :) .
Amint itthon is elérhető lesz,akkor azonnal megveszem: [link]
Van már hasonlóm( [kép] ),de azért mégiscsak problémás mondjuk olyan szűk helyen,ahol egyben messzire is kell benyúlni,mert olyankor a gép "helyzetével" is szerencsétlenkedni kell.
+Egy jótanács, ha valaki csak a sima "kanyarcsavarozó" bizbaszt akarja megvenni(kép),akkor ne sajnálja a pénzt, véletlenül se vegye meg az 1500/ 2000ft-osat,az kb 20-50 csavarra van kalibrálva(2* egymás után mindkettő megadta magát,először azt hittem,hogy csak rossz szériát fogtam ki,de nem,tényleg egy rakás szar :(() ,utána jön a wolfcraft 5000 körül,az fél évet sem bír ki,viszont a milwakee/dewalt (nekem dewalt)már 3éve kb megölhetetlen,pedig nagyritkán akár 8*160-as csavarokkal is terhelem.
Tehát ha jót akarsz magadnak és éppen hasonlót akarsz venni, véletlenül se tedd 7-9000ft alatt!
Ennyi...

Szerk:
Úgy látszik vmiért nem tudok itt linket küldeni,ezzel legutóbb is befürödtem,nem értem miért...
Na mindegy,talán most...
[link]

[ Szerkesztve ]

(#58093) ViktorSz válasza ViktorSz (#58092) üzenetére


ViktorSz
tag

Ok,nem értem miért szar a linkbeszúrás

https://www.dewalt.com/products/accessories/fastening-and-screwdriving-bits/sleeves-holders-and-drive-guides/flextorq-modular-rightangle-system/dwamrasetft

(#58094) ViktorSz válasza ViktorSz (#58093) üzenetére


ViktorSz
tag

Meg ha már a reklám helye...A lid. -ben most ilyen is van, véletlenül szúrtam ki,azonnal bedobtam a kosárba

[kép]

(#58095) CactuS válasza ViktorSz (#58094) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Lehet, hogy regionális akció? Én az akciós újságban nem láttam ilyet. :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#58096) Bela101 válasza CactuS (#58095) üzenetére


Bela101
újonc

Már lejárt akció!
[link]

[ Szerkesztve ]

(#58097) fogtunder válasza ViktorSz (#58094) üzenetére


fogtunder
nagyúr

majd ha kipróbáltad, írd már meg, hogy pontos-e

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58098) ViktorSz válasza CactuS (#58095) üzenetére


ViktorSz
tag

Úgy látszik nem csak régiós ,kérdés,hogy van-e még belőle.Nálunk 3-4 napja még láttam legalább 5-6 dobozzal a mindennel összeszórt kupac tetején,meg ki tudja mennyi volt alatta.Szóval még simán lehet most is.

(#58099) ViktorSz válasza fogtunder (#58097) üzenetére


ViktorSz
tag

Biztosan nem egy blum/würth minőség,de kipróbáltam mind a hármat és nekem teljesen megfelel

[ Szerkesztve ]

(#58100) epmd válasza ViktorSz (#58092) üzenetére


epmd
tag

Talán Aeg-em volt és évekig használtam,hasznos volt és tette a dolgát.Aztán annak idején megvettem az első Festool csavarozót ahhoz volt sarokfeltét,így az Aeget eladtam a volt kollégámnak. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.