Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58151) liszi70 válasza Ezekiell (#58149) üzenetére


liszi70
nagyúr

Van körfűrészed? Vágd be vele két oldalról a gerendát 4-5 centi mélyen, akkor már alig marad a szalagfűrésznek anyag, ráadásul a bevágások meg is vezetik a szalagot. :)

[ Szerkesztve ]

(#58152) Ezekiell válasza fogtunder (#58150) üzenetére


Ezekiell
veterán

Édes f*szom a nómenklatúrába :D Gyökér programozó vagyok, elnézést :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58153) Ezekiell válasza liszi70 (#58151) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát ez lesz a megoldás (-szalagfűrész, mert az nincs), csak szeretném ennél egyszerűbben/jobban megoldani a dolgot.

De ha más nincs, akkor marad ez, persze.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58154) liszi70 válasza Ezekiell (#58153) üzenetére


liszi70
nagyúr

Ja, aszittem' a "kis dewaltom", az szalagfűrész, csak kicsi ahhoz, hogy a 15-ös anyagot átvigye. Ezért javasoltam a bevágást. :B (Szaladj el vele Egerbe, megcsinálom neked. :DDD )

[ Szerkesztve ]

(#58155) Ezekiell válasza liszi70 (#58154) üzenetére


Ezekiell
veterán

Nem, az asztali körfűrész :) Szalagfűrész meg kombinált gyalu nincs még azok közül, ami kellene, de helyem sincs rájuk sajna egyelőre...

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58156) mdk01 válasza ViktorSz (#58141) üzenetére


mdk01
addikt

Mifelénk(szfvár) nincs a Blummal gond, de egyéb mással random van. Kastamonu korpusz fehéret előre le kell foglalni egy rakattal és talán lesz pár hét múlva. Legutóbb 1,5hónapot vártam egy forest-es szennyestartó kosárra.
A blum magyarorszának nincs akkora raktárkészlete mint a schachermayernak, ha ekkora probléma van felétek beszélj az SCH-val, de ránézhetsz az erfa.hu-ra sztem feladják postán.

[ Szerkesztve ]

(#58157) kavalkád


kavalkád
aktív tag

haverom új teraszt épít, vastaglazúrozni akar, de lebeszéltem róla, mert emlékeim szerint nem ajánlott, helyette a Remmers Pflege-öl-t javasoltam. valakinek esetleg van jobb ötlete, illetve ha hülye tanácsot adtam akkor javítson ki, kültéri felületkezeléshez - is - hülye vagyok, csak amit másoktól arra alapoztam a tudományom ezügyben.

(#58158) tfe válasza kavalkád (#58157) üzenetére


tfe
tag

Auro 102 nem rossz cucc.

Remmers Pflege öl-t nem szerettem, lehet hogy valami sokáig polcon állt darabot kaptam, de nem lehetett rendesen felkeverni, darabos maradt.
(remmers vékonylazúrt használtam még, az nagyon-nagyon jó cucc, bár nem tudom hogy kopófelületre mennyire ajánlot)

Esetleg tungolaj ?

(#58159) Ezekiell válasza liszi70 (#58154) üzenetére


Ezekiell
veterán

Most látom csak az Eger ajánlatot - nagyon köszi! :) Pont ma mondták, hogy Egerben van gyalugép ismerősnél amit meg lehetne dumálni akár - nem te vagy a Bánszky sógora véletlen? :D

Közben megoldottam a darabolást magam itthon - legalább kipróbáltam/kitapasztaltam a Makita vezetősínt a körfűrészhez, egész vállalhatóak lettek a vágások, 2-3 milli van max eltérésben amit gyalulni kell.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58160) kavalkád válasza tfe (#58158) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi! kicsit drágának találom a tungolajat ilyen célra, az Auro-nak utánajárok.

(#58161) fogtunder válasza tfe (#58158) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én felkentem két adag színtelen remmerst is az elmúlt egy évben, semmi baja nem volt, alapvetően meg vagyok vele elégedve, mondjuk az függőleges felületre ment, lambériára.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58162) tfe válasza kavalkád (#58160) üzenetére


tfe
tag

Régebben vettem már, de mintha a tung olcsóbb lett volna :)
(mindegyik iszonyat drága)

(#58163) tfe válasza fogtunder (#58161) üzenetére


tfe
tag

pflege öl-t ?
mert a remmersnek sok terméke van, a lazúrjai szerintem simán a legjobbak között vannak. Nekem csak ez az olaj nem jött be.

(#58164) sbeela válasza tfe (#58162) üzenetére


sbeela
csendes tag

3-4 éve a tungolaj 3000 Ft/l volt a Milesinél. Most 13800 volt ugyanez....

(#58165) pali923 válasza sbeela (#58164) üzenetére


pali923
tag

Valóban nem olcsó, de azt javaslom, ne ott vedd meg, ahol annyiért adják. :)
Bátrabbak Szlovákiából is rendelhetnek, működik ez a cég is.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#58166) fogtunder válasza tfe (#58163) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Igen. Miért, valami másról beszéltünk?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#58167) kavalkád válasza kavalkád (#58160) üzenetére


kavalkád
aktív tag

még egy kis adalék: mint kiderült, valamiért lucfenyőt vett terasz anyagnak, kellhet az olajozás előtt valami alapozó alá?

(#58168) pali923 válasza kavalkád (#58167) üzenetére


pali923
tag

Lucfenyőt teraszra? Érdekes. :U Ha kicsit gonosz lennék, ;] azt mondanám, teljesen mindegy, mivel keni, hamarosan úgyis cserélni kell. Akkor már valami olcsó cuccal érdemes lekenni, legalább az ne legyen pénzkidobás...

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#58169) kukta5508 válasza sbeela (#58164) üzenetére


kukta5508
újonc

anno én is 6k vettem. Most.....
https://nagart.hu/tung-olaj

Pisti

(#58170) varsam válasza kavalkád (#58157) üzenetére


varsam
őstag

Én pont tegnap vettem az erkélyemhez ezt a Remmers Pflege Ölt, vörösfenyő színben, vörösfenyő alapanyagra. Még nem használtam, ez volt a fakereskedésben.
Tegnap este lekentünk párommal egy adagot, szépen fedett, állagra tej szerű, elég híg. Hígabb mint pl egy Biopin keményolaj, amin kicsit meglepődtem, de ecsettel szépen lehetett vele dolgozni. A doboz felbontása után ez is kicsit darabos volt, de felkeverve és használat közben teljesen homogén lett.
Kb 20-25 perc múlva visszatöröltük, ma reggelre porszáraz lett a felület és semmi szálakat nem húzott fel, nem kell csiszolni sem.
Tartósságról nem tudok, remélem jól fogja bírni.

Egy réteg után ilyen lett, látszik a határ:

[ Szerkesztve ]

(#58171) kavalkád válasza pali923 (#58168) üzenetére


kavalkád
aktív tag

szerintem sem a legjobb választás, de ez már adott, ezzel kell gazdálkodni.

(#58172) kavalkád válasza varsam (#58170) üzenetére


kavalkád
aktív tag

köszi, jó lesz ez!

(#58173) f4lcon


f4lcon
őstag

sziasztok, milyen irányban keressek olyan szakembert, aki tudna nekünk bemart fogós fürdőszoba búrtort készíteni? a legtöbb szaki csak előlapon mart vagy ugyan oldallap mart, de fényezett frontokkal operál, nekem meg fa mintás kellene
ilyen vagy ilyen esetleg ilyen megoldású (a képek csak illusztrációk, a képeken lévő szín nem tükrözi azt, amit szeretnék) szóval rugalmas vagyok, csak ne legyen rajta fogantyú
tisztában vagyok, hogy bútorlapot is csak 2 hónapra lehet szerezni, szóval el tudom fogadni, hogy ha a megszokottnál hosszabb a gyártási folyamat
3db szekrényre lenne szükségünk, méretek vannak, és színben is van elképzelés, de abban is tudunk rugalmasabbak lenni a helyzet függvényében (elérhetőség, stb)
szerk: lehetőleg Budapesten, de 100km-ig rugalmas vagyok, a szállítást megoldom.

[ Szerkesztve ]

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#58174) B_I_G válasza f4lcon (#58173) üzenetére


B_I_G
tag

nettfront gyárt fogantyúmart ajtót vákuumfóliázva és van famintás fóliájuk.

(#58175) GyMacs


GyMacs
csendes tag

Sziasztok,

szeretnék rétegelt lemezből kivágni egy pár figurát. Vettem nagyon szép világos nyír rétegelt lemezt, meg egy stanley lombfűrészt, gondoltam minden rendben lesz.

Alapjában véve sikerült szépen kivágnom, de végig kitöredezik a széle, és pár helyen annyira komolyan, hogy a csiszolásnál is megmarad az anyag hiány

Tudtok segíteni, hogy mit csinálok rosszul? Egyáltalán rosszul csinálok valamit, vagy ezzel együtt kell élnem?

Próbáltam neten, meg itt a fórumban is keresgélni, azt találtam, hogy használjak finomabb fűrészt, de nem nagyon találtam ennél finomabbat (ez 15 TPI-s). A másik tipp, hogy tegyek alá másik lemezt, de ezt inkább a gépi megmunkálásnál írták, én meg amúgy is sajnálnám ezt a szép lemezt alátétnek használni.

(#58176) Gaborkik válasza GyMacs (#58175) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Szia,
Nekem ez a másoló fűrész (vagy ennek a koppintása) nem jött be. Én OBI lombfűrészt és ott kapható lapokat használok. Elég nagy választék van lapokból és ha jól tudom többen a fórumokon is azt használják.
Én mondjuk eleve "rusztikusabb" dolgokat készítek vele, így eddig nem volt gond az apróbb kiszakadásokból megrendelői oldalon (Én mindig majd meg őrölük tőle, mások meg észre sem veszik, de az OBIs vékony lapoknál nagyon minimális a kiszakadás)
OBI Lombfűrész

[ Szerkesztve ]

(#58177) Ezekiell válasza GyMacs (#58175) üzenetére


Ezekiell
veterán

amúgy is sajnálnám ezt a szép lemezt alátétnek használni.

Nem kell ugyanazt a lemezt alátétnek használni, használj valami szarabbat. Illetve próbáld meg maszkoló szalaggal végigragasztani a vágási vonalt, akkor kevésbé fog töredezni.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#58178) Grizzlu válasza Grizzlu (#58148) üzenetére


Grizzlu
tag

Sziasztok!

erre valaki tudna válaszolni? Továbbra is nagyon érdekel a dolog...

:R

[ Szerkesztve ]

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58179) epmd válasza Grizzlu (#58148) üzenetére


epmd
tag

Tedd fel az asztalos szakmai csoportba a fészen,ott hamar beárazzák.

(#58180) Grizzlu válasza epmd (#58179) üzenetére


Grizzlu
tag

Köszi!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58181) mdk01 válasza Grizzlu (#58178) üzenetére


mdk01
addikt

Sztem....."30-60 ezer minőség függő ujjonnan csak a fej 25 körül van és a kések profilonként szettben 10 körül mennek persze mondom minőség függő ha az eladhatóságot nézem meg az emberek pénztárcáját és ha nem akarsz kereskedni hanem gyorsan eladni 40 ért kínáld meg 35 ért add oda szerintem viszik mint a cukorkát ! alább nagyon ne menj és ne bontsd meg a készletet senkinek ! minden jót! amúgy egy szaki ilyen készletet soha nem ad el ! nah lehet károgni ötforintos emberek ! " :))

(#58182) NeoPampalini válasza GyMacs (#58175) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Fűrészelés előtt késsel vágd körbe a mintát.

(#58183) Donki Hóte válasza GyMacs (#58175) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Régen sokat intarziáztam, ha nem késsel vágtunk, hanem több rétegben egymásra rakott lemezeket vágtunk, akkor mi olyan lombfűrész lapot használtunk, aminél 1 mm-re két fog jutott, ezt ma kb. 50 TPI-s lapnak mondanák :) Szóval a 15 TPI-s lombfűrészlap az nagyon durva, 28-30-as alatt ne is próbálkozz, mert csúnya lesz az eredmény.

A rétegelt lemez alsó rétegének a kitöredezését sima egyszerű enyvezett papír ragasztószalag felragasztásával tudod megakadályozni, erősen préseld rá a megnedvesített ragasztószalagot az alsó rétegre, aztán várd meg, hogy teljesen megszáradjon, azután kezdj hozzá a vágáshoz. Amikor készen vagy, akkor finom gőzöléssel tudod eltávolítani a papír ragasztószalagot a rétegelt lemezről.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#58184) Grizzlu válasza mdk01 (#58181) üzenetére


Grizzlu
tag

Emlékszem erre a hozzászólásra... :K

Amúgy kaptam azóta más, megbízható forrásból olyan véleményt is, hogy ez a fajta készlet veszélyes, a gyárilag elkottázott rögzítési mechanizmus miatt kirepülhetnek a kések a tengelyből, ezért tilos használni.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58185) woodworm válasza Grizzlu (#58184) üzenetére


woodworm
veterán

Mire gondolsz?
Egyetlen esetben repülhet ki a kés belőle, ha az ékléc csavarja nincs meghúzva. A stiftek szerepe eléggé félreértelmezett, az ugyanis csak a pozícionálást szolgálja.

(#58186) Grizzlu válasza woodworm (#58185) üzenetére


Grizzlu
tag

Én jelen esetben egy hatalmas adag füstölt sajttal töltött rántott húsra gondolok hasábbal :)

Hogy a sokat megélt helyi asztalos pontosan mire gondolt, mikor meglátta ezt a készletet és azt mondta; "ez a fajta szett amúgy be van tiltva rég, mert balesetveszélyes, ugyanis kirepülhet a kés a tengelyből" én nem tudom megmondani.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58187) woodworm válasza Grizzlu (#58186) üzenetére


woodworm
veterán

Az ékléces rögzítést évtizedek óta használják. Az ékléc egyébként csak az előfeszítést adja, a kést az ékhatás rögzíti a helyén. Mint korábban írtam a stift csak pozícionáláshoz szükséges, beállítás közben azonos élkörön tartja őket.
Ami miatt balesetveszélyes ez a kés, az a forgácstörő hiánya, gépi előtoláshoz ajánlott.

Lehet csalóka a kép, de mindegyik profilból megvan a 3db?

(#58188) Grizzlu válasza woodworm (#58187) üzenetére


Grizzlu
tag

Megvan hiánytalanul. És jó éles mind. Úgy döntöttem, megtartom. Köszi mindent!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58189) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

Most gatteroltattam kb 2m3 diót. Szeretném rendesen kezelni / tárolni amíg szárad. Láttam ilyen "élzáró" viaszos festéket vagy valami hasonlót. Olyat érdemes lenne rá rakni hogy ne repedjen be annyira?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#58190) Grizzlu válasza MCGaiwer (#58189) üzenetére


Grizzlu
tag

Érdemes, sima, olcsó olajfesték is megteszi. Én 3 m3 fenyőm végeit zártam le így kettő réteggel, és sehol egy repedés nem volt.

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#58191) MCGaiwer válasza Grizzlu (#58190) üzenetére


MCGaiwer
addikt

van kifejezetten erre készített szer? Impregnálókat láttam, de élzárót nem igazán találok

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#58192) mdk01 válasza MCGaiwer (#58189) üzenetére


mdk01
addikt

Faragasztóval kend be és nyomj rá újságpapírt, lehetőleg valami nedvszívóbbat, hogy könnyen ott maradjon.

(#58193) ViktorSz válasza MCGaiwer (#58189) üzenetére


ViktorSz
tag

Szerintem felesleges rákölteni egY fillért is,ami repedni akar,hadd repedjen,azt nem fogja meg semmi.Egyetlen amit tehetsz,az a helyes tárolás,aztán amikor kiszárad,feldolgozod belőle,abban a minőségben,ami neked megfelel....
Én úgy gondolom,hogy az élzáró viaszfesték,csak pl szárított teraszpalló végeire,vagy már beépített cuccokra,stb-re jó,de amire akarod,az nem arra való.

(#58194) ViktorSz válasza mdk01 (#58156) üzenetére


ViktorSz
tag

Ez az SCH tényleg jó lehet(látszólag végtelelen a választék)de ami nekem kell,abból csak minimum 25 garnitúrát lehet venni,pedig nekem csak 8kell,aztán lehet, hogy csak jövőre valamikor fogy el a többi :) .Na mindegy köszi,jó tudni,hogy a blum nagyker ennyire szánalmasan ...dudzrzeueue!!!
A másik ajánlott linket még nem néztem,de ha holnapra sem jön meg a beígért alkatrészem,akkor bepróbálkozok ott is,már ott tartok ,hogy ha 2x drágább(mint eredetileg lett volna)az sem érdekel,vagy legyen a 25db-os garnitúra,előbb-ugóbb az is elfogy....

[ Szerkesztve ]

(#58195) mdk01 válasza ViktorSz (#58194) üzenetére


mdk01
addikt

Hívd fel az SCH képviselőt, biztosan lesz megoldás, vagy keress magadkörül egy asztalost és rajta keresztül lehet, hogy valami okosat össze lehet hozni.

(#58196) epmd válasza ViktorSz (#58194) üzenetére


epmd
tag

Blumból mi kellene neked 8 garnitúra?

(#58197) AndrewBlase


AndrewBlase
senior tag

Üdv!

Mivel már 2 (Parkside) excentercsiszoló elvérzett a kezem alatt, így vennék valami normálisabb darabot.
A két kiszemeltem a Bosch GEX125, illetve a Dewalt DWE6423.

Árban, súlyban nagyjából megegyeznek, a Boschról már sok jót hallottam, a Dewaltról még nem hallottam.
Melyiket ajánlanátok? Vagy esetleg más alternatíva ~30e Ft árért?

Miért mindig én???

(#58198) ViktorSz válasza epmd (#58196) üzenetére


ViktorSz
tag

Tandembox antarohoz M-es hátfalrögzítő,de most gyorsan utánaszámoltam és csak 6 párra lenne szükségem.
Z30M000S.04

(#58199) ViktorSz válasza ViktorSz (#58198) üzenetére


ViktorSz
tag

Közben megrendeltem az er-fa-tól,ott most van raktáron.

(#58200) epmd válasza AndrewBlase (#58197) üzenetére


epmd
tag

A Makitát akartam mondani,de már 36e Ft. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.