Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57451) fogtunder válasza NeoPampalini (#57450) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a vámhatár viszont aránylag magas, ha jól rémlik valahol 200€ környékén van meghúzva, szóval nagyrészt (áru értéke + szállítási díj)*0,27+vámkezelés költsége a matek. rég foglalkoztam már a témával, biztos, hogy a vámmal növel áruérték alapján kell ÁFÁt fizetni?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57452) NeoPampalini válasza fogtunder (#57451) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Most így hirtelen egy 150 EUR limitet találtam, addig vámmentes, de áfaköteles.

Nekem úgy rémlik, hogy vámostul az egészre számolják az áfát, mivel a vám összege is áfaköteles...

(#57453) fogtunder válasza NeoPampalini (#57452) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor 150, azért az is elég sok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57454) Soká válasza MCGaiwer (#57447) üzenetére


Soká
senior tag

Annyit pontosítanék, hogy július 1-től...

(#57455) szazbolha


szazbolha
addikt

Üdv!
Ajánlást szeretnék kérni rezgőcsiszolóra. MDF vagy rétegelt nyírből barkácsolt hangfal dobozokhoz használnám. Az illesztéseket és kerekített éleket szeretném finomítani. Milyen alakú legyen a csiszoló felület, melyik típus és milyen papírt érdemes hazsnálni erre a célra?

Valamint van olyan kölcsönző ahol 12-es befogóval rendelkező felsőmarót lehet kölcsönözni?

És egy +kérdés. Vékony "feszített"/hajlított rétegelt lemezt ragasztottam össze 1,8x100cm felülettel. 1 napos száradás után egyszer csak elengedett. Csavarozni nem szeretném. Melyik a legerősebb ragasztó amit rétegelt/rétegelt vagy rétegelt/bükk felületeknél használhatnék?

(#57456) fogtunder válasza szazbolha (#57455) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Én a kerekített éleket kézzel szoktam finomítani, géppel sokkal nehezebb egyenletesen megcsinálni szerintem. Durván leszedem excenterrel az élt, és utána csiszolóblokkal megyek rá.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57457) Grizzlu


Grizzlu
tag

Üdv!

Általános barkács- és otthoni munkákra szeretnék venni egy mindenes csavarbehajtó készletet.

Megéri ezt a Maki csomagot venni?

Jobb tippeket nagyon szívesen fogadok. Köszönöm!

MSI MAG Z590 Tomahawk WIFI, i5-11400F, Intel ARC380, 2x8 GB DDR4 Kingston HyperX Fury 3000 Mhz, BeQuiet PurePower 12M 650W

(#57458) York válasza szazbolha (#57455) üzenetére


York
tag

"Valamint van olyan kölcsönző ahol 12-es befogóval rendelkező felsőmarót lehet kölcsönözni?"
Ami itt van ket sarokra kolcsonzo abban nezted?

(#57459) York válasza Grizzlu (#57457) üzenetére


York
tag

En egy ilyennel szemezek: [link]

(#57460) MCGaiwer válasza NeoPampalini (#57450) üzenetére


MCGaiwer
addikt

a vám százalékos, de a vámkezelés díja vámkezelőtől függően fix 3500-10.000Ft közé esik.
(3500 a magyar posta, a DHL azt hiszem 6000, a fedex meg 10.000)

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#57461) szazbolha válasza fogtunder (#57456) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi, akkor megpróbálom így.

(#57462) szazbolha válasza York (#57458) üzenetére


szazbolha
addikt

Hol van az a 2 sarokra? Felhívtam pár kölcsönzőt, de nem hogy 12-es befogóval, hanem semmilyen felsőmarót nem találtam. Állítólag nincs rá igény.
Címet megadod?

(#57463) Gaborkik válasza Grizzlu (#57457) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Elindulni biztos jó lesz, a fúróktól nem szabad sokat várni, ha néha fém fúrás is téma HSS-Co fúrószárakat érdemes tartani.
Akár ezt is tudom ajánlani:
A tok is mágneses, fel lehet fogatni és van benne üres hely újabb biteknek
Milwaukee 15 részes

(#57464) pacman_123


pacman_123
tag

A 15.000 dolláros konyhasziget-munkalap, ~2.5m x 1.15m, egy "szelet fából":
https://www.youtube.com/watch?v=S_i_DfncSQc

Előre szólok hogy a mókusnak be nem áll a bagólesője, akit ez idegesít az meg se nyissa (meg is jegyzi, hogy tudja, megkapta, ő ilyen, ott a mute gomb) .. mindegy, csak érdekességnek posztolom.

Menet közben megjegyzi, hogy a kliens megkérdezte a véleményét az egy nagy darab fa vs ekkora méretű könyhaszigetről. Ő meg elmondta, hogy .. "Nem tudom. Talán nem a legjobb ötlet. De nem azért választunk fából ilyen munkafelületet, mert ez a legtartósabb és legolcsóbb megoldás. Hanem egyszerűen azért, mert - ilyet akarunk."

Szeritem igaza van. Ez egy jó érv a fa munkafelület mellett :D Aztán pár nap nyűglődés után döntött a megrendelő, hogy akkor - mehet a nagy darab fa.

Gondolom idehaza nem lehet nagy kereslet ilyenre - pl azért sem mert igen nehézkes ekkora szeletet kivágni itthon elérhető fafajtákból. No meg ki a bánat tud a kőgazdagokon kívül elkölteni ~4.5 misit, csak munkapultra.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#57465) generatoros válasza MCGaiwer (#57460) üzenetére


generatoros
tag

a kis kinai 500 meg 1000 ft-os vackokról ezután lemondhatunk. Gratulálok a rendelet alkotóknak.

(#57466) T J válasza szazbolha (#57455) üzenetére


T J
tag

A fehér, tejföl-szerű (PVAc) ragasztó elég szokott lenni. Ha nagyon kicsi felületre kéne, akkor pillanatragasztó a legerősebb amit én ismerek.

Hogyan szorítottad össze a két felületet? Biztos hogy megfelelően illeszkedtek? Több oka is lehet annak, hogy elengedte:
- romlott, megfagyott ragasztó,
- túl híg ragasztó,
- túl kevés ragasztó,
- túl gyors-kötésű ragasztó, ami már az összeszorítás előtt/közben megkötött,
- túl sűrű ragasztó, vagy túl hosszú várakozási idő az összeszorítás előtt,
- nem megfelelően illeszkedő felületek/ gyenge szorítóerő

Ennek a ragasztónak magas a víztartalma, ezért száradáskor veszít a térfogatából. Emiatt, ha a ragasztandó felületek között rés van, ott hiányos lesz a ragasztás. Nem szabad résnek lennie, és lehetőleg a teljes felületen legyen valamekkora nyomás. A nyomás segít bejutni a ragasztónak a rostokba. A ragasztónak ki kell buggyannia végig a ragasztás vonalán, különben nem tudhatod, hogy a teljes felületen elterült-e. Ahol nem buggyan ki, ott esélyes, hogy a rést se töltötte ki, és gyenge/hiányos lesz a ragasztás.

(#57467) pali923 válasza generatoros (#57465) üzenetére


pali923
tag

Éppen ez volt a célja a rendelet alkotóinak, ezzel akarja védeni az EU a saját piacát. Van ebben logika, csak ilyen kis értékű eszközöknél többe lesz a leves, mint a hús. Azt ígérik, hogy lesz majd valamilyen egyszerűsített online felület, amin könnyen el lehet intézni ezeket a kisebb vámolásokat, azonnali online fizetéssel, de a magyar állami netes rendszereket ismerve nem vagyok nagyon optimista. Meg persze az a kérdés, hogy egy ilyen egyszerűsített eljárásnak is lesz-e díja, és az mennyi lesz.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#57468) CactuS válasza pacman_123 (#57464) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Néztem én is pár napja. Az a rész is tetszett, amikor visszakérdezett a vevő és szívrohamot kapott. :)

A dumálós dolog egyébként nem zavar engem, néha azért jobb, mint a gépek visítását hallgatni. Csak azt nem tudom, hogy pilótaként hogy tudott ennyit dumálni munka közben. :DDD

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#57469) York válasza szazbolha (#57462) üzenetére


York
tag

Nezd, ha esetleg mondasz egy varost/kornyeket ahol elsz es ajanlani lehet neked kolcsonzot, az sokat segit a dolgon. Keszthelyen kerdezd meg a Ribát van-e nekik.

(#57470) generatoros válasza pali923 (#57467) üzenetére


generatoros
tag

az eu sok esetben nem tetszik. Csomó mindent csak ők hajlandók forgalmazni és egy darabot is képes küldeni a szó szerint 20 forintos cuccból, bezzeg az európai cég ha gyárt valami ilyen apróságot akkor csak 100 vagy 1000-es csomagban hajlandó árulni. Eddig ugye azért is rendeltem Kínából valamit mert csak ők árulták, mondjuk 500 ft volt a vételár. Ezután már vámot kell fizetni és a minimum 3-4 ezer forintot akkor is fizetek ügyintézés címszóval, ha nincs pofája 50 ft vámot kifizetettni. Ez nem védelem hanem ki.asás, mert ugye senki nek nem kell valami 4-5 ezerért ami csak 500-at ér.

(#57471) fogtunder válasza generatoros (#57470) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a vámkezelési költség végleges díjszabását még nem ismerjük, szóval én azért várnék még ennek a tényleges megítélésével, egyáltalán nem biztos, hogy el lesz lehetetlenítve a Kínai rendelés, max nem fogja ennyire megérni, mint most.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57472) liszi70 válasza generatoros (#57470) üzenetére


liszi70
nagyúr

Számomra is nagy érvágás a júliusi változás. Én abban bízok, hogy az új helyzethez alkalmazkodnak a kínai kereskedők is, és kínálnak majd (saját jól felfogott érdekükben) európai "raktárakból" árukat számunkra, továbbra is vám- és áfamentesen.

(#57473) szazbolha válasza T J (#57466) üzenetére


szazbolha
addikt

Köszi a választ, lehet hogy nem volt jó a technikám egy léccel szorítottam le 3 szorítóval.
Szinte biztos nem volt egyenletes a nyomás.

Közben megrendeltem Titebond III-at. Literes kiszerelés rohadt drága.

(#57474) szazbolha válasza York (#57469) üzenetére


szazbolha
addikt

Bocs.. azt hittem valahonnan ismersz és azért írod, hogy van a közelben. Bp. 17. ker. De egész Bp megfelelne. Csak a 19mm-es rádiuszhoz kéne a 12-es befogó.
A többi késem 6-8-as

(#57475) Stylewars_kp válasza ViktorSz (#57437) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Van festékfilc is. [link]
Papírboltban 800 frocsiért szoktam venni.

(#57476) York válasza generatoros (#57470) üzenetére


York
tag

A kinainak is erdeke, hogy eladja az arujat. Ha megfigyeled mar megjelentek az EU raktarbol tortno szallitasok. Nagyobb erteku muszaki cikkeknel mar evekkel korabban (mobil/tablet stb). Most mar az olcsobb termekeknel is. Alin rendszeresen latni spanyol francia indulasi orszagot alig dragabban ($1-$2). En meg azt tartom bosszantonak, hogy tudok 1-2 dollarert (300-600ft) termeket rendelni kinabol, mig itthon ennyiert semmit nem tudok elkuldeni masnak. A legolcsobb csomagszallitasi megoldas ami felado helytol kiviszi hazhoz az 1600Ft ($5), de a level kuldemeny is $1-$2 es abba meg nincs termek. Most adtam fel csomag utanvetes csomagot ~4eft le voltam dobbenve.

(#57477) Stylewars_kp válasza York (#57476) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Valóban érthetetlen, hogy néhány centes termék ingyen vagy néhány dolcsiért átutazza a fél világot. Ha jól tudom a kínai kereskedők kapnak az államtól támogatást a postaköltségre.

[ Szerkesztve ]

(#57478) fogtunder válasza Stylewars_kp (#57477) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, állami támogatás van a kisméretű küldeményekre. abban a pillanatban, hogy bármi nagyot/nehezet szeretnél rendelni, máris piaci árazás jön, ami gyakran drágább, mint a cucc, amit venni szeretnél.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57479) T J


T J
tag

Van valakinek Pesten elfekvőben/ nélkülözhető ilyen hafele 7,5 mm polctartó hüvelye 200 db? Hozzá tartozó gombbal vagy anélkül, átvenném. Már megrendeltem, de 2 hét. Akkor tudnám viszonozni, vagy kifizetni most, ha nem kell vissza.

szazbolha
Szívesen. 1000aprócikknél látok felsőmarót, a méretét nem tudom. Pesti úton vannak.

[ Szerkesztve ]

(#57480) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Srácok, gépek beállításához keresnék 45,90 fokokat. Nem kell, hogy talpas legyen, sőt, ami az élén helyes és nem vastag, még talán előny is lenne. Kínában láttam, de idehaza árulja esetleg ezeket valaki? Árban nyilván elsőre az emészthetőbb darabokat keresem, de a klasszikus sárga-fekete szegecselt, festett cuccnál pontosabbat szeretnék. Bp (déli része) előny.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#57481) Ezekiell válasza Ezekiell (#57261) üzenetére


Ezekiell
veterán

Így 1-2 hét távlatából a DWE7482-ről a véleményem:

- összeszerelése/minősége kiváló
- a párhuzamvezető rack & pinion rendszere zseniális, az összes többi gyártó hülye hogy nem másolja le. De tényleg, zseniális.
- a miter gauge egy kalap szar viszont, az anyagot kár volt rá pazarolni... nincs pozitív stop sehol se, pontosan beállítani rohadt nehéz, és kicsit lötyög is a slotban.
- penge dőlése: ez viszont elég kaka, nehéz pontosan beállítani (gyakorlatilag kézzel döntöd az egész motort, nincs pozitív stop sehol se), kell hozzá külön szögmérő.
- elszívás: vállalható, de lehetne jobb. Jobb oldalt azért elég erősen tolja ki magából a cuccot, szóval megéri építeni neki egy zárt keretet, és abba bevezetni egy külön elszívócsonkot. Ez lesz a következő projekt.
- ha már elszívás: az, hogy nem egy Y elszívócsonkot adtak, csak egy simát, és a pengevédőn levő elszívócsonk így nem köthető össze a fő csonkkal.. hát az pitiánerség, az a 0.5 dollár amibe került volna nekik, az megérte volna
- vágásteljesítmény: teljesen jó, amire nekem kell, arra bőőven elég. Érdemes viszont a hozzá adott fűrészlapot cserélni.

Összességében ~140k-ért szerintem teljesen jó asztali körfűrész. Nekem, amatőrnek bőven jó, helyem se lenne egy komolyabbra (Lagunára pl). Én elégedett vagyok vele, a hibáival együtt is szeretem (az a rack & pinion rendszer tényleg zseniális).

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#57482) Soká válasza CactuS (#57480) üzenetére


Soká
senior tag

Én innen rendeltem ilyet vagy 2 éve és rendben volt. Árulnak ilyet is, de én a talpast jobban kedvelem. Nyilván itthon is árulnak, de talán húzósabb áron... [link]

(#57483) York válasza Soká (#57482) üzenetére


York
tag

45: [link]
90: [link]
pontosak jok, talpak leszedhetok

(#57484) York válasza Ezekiell (#57481) üzenetére


York
tag

En legutobb porszivoval szivtal el felul, allul meg forgacselszivoval, alig volt por alatta. (2 zsak telt meg a forgacselszivonal). Sokat szamit a felso elszivas. En hasznaltan vettem nincs hozza csonokm, de vizes boltba van hozza minden :). Max egy kis melegites kell a PVC elemeknek :).

(#57485) Soká válasza York (#57483) üzenetére


Soká
senior tag

Szerintem ugyanazt linkelted csak drágábban :)

(#57486) mdk01 válasza generatoros (#57465) üzenetére


mdk01
addikt

Azért én nem bánom annyira, még úgy se, hogy kárt okoz nekem.
Valljuk be, hogy nem normális dolog, hogy a postásokat a 200-1000,-/db-os csomagokkal terheljük nagyon durván. Én azt sem értem, hogy bírták eddig ezt a rengeteg xart kivinni.

(#57487) Soká válasza mdk01 (#57486) üzenetére


Soká
senior tag

Ebben nagyon nem értünk egyet. Nem az lenne a cél, hogy mindenkinek legyen munkája? Nem ingyen szállít a posta, nemzetközi egyezmények alapján szállít mindenki. A gond az, hogy a magyar Posta cukorkák árusításból próbál megélni, ahelyett, hogy a feladatát végezné. Abszurdum, hogy ma ha feladsz egy levelet, akkor az 3-4 napig kering a rendszerben. Őrzök egy családi levelezést az 1910-es évekből: a családfő Abbáziában pihent (ma Opatija Horvátország) és naponta kétszer írt levelet, merthogy a postás reggel és délután is(!!!) hozta a leveleket. A Rákosszentmihályon feladott levél másnap az abbáziai hotel portáján volt. Pedig gőzmozdonyok jártak...
A mai postásoknak fogalmuk sincs, hogy ment régen a postaforgalom. Helyette sorsjegyet próbálnak rásózni az ügyfelekre. Itt volt a mobiltelefonok indulása, kimaradtak az üzletből. Aztán jött az internet, abból is kimaradtak. Jött a futárszolgálatosdi, abból is alig jutott nekik.
A legkétbalkezesebb állami vállalat. Sajnos.
A mobiltelefonos cégeket nem sajnálod, hogy túl sok dolguk van??
:)

(#57488) szazbolha válasza mdk01 (#57486) üzenetére


szazbolha
addikt

Hát izé... én sokat rendelek. Az esetek 80%-ban csak értesítőt kapok, hogy menjek be a postára a küldeményért. Már arcról ismernek, maszkban is...

(#57489) kavalkád válasza CactuS (#57480) üzenetére


kavalkád
aktív tag

a kínai - tapasztalatom szerint - zsákbamacska, 3 derékszögből 2 nem volt pontos. azt javaslom olyan helyről vegyél ahova vissza is tudod vinni/küldeni ha nem pontos és ne sajnáld az extra pénzt rá, csak egyszer kell megvenni.

(#57490) CactuS válasza Soká (#57487) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát ja. Legutóbb pl. lejelentette az ali felé a poata, hogy átvettem a csomagot, rá kb. 1 napja jött az email, hogy vegyem át a postán a cuccot. Volt, hogy tértivevényes, ajánlott levelet - törzsköny - elkeverték, mert egy random ember aláírta a címzett cégnél és bedobta egy fiókba a többi levéllel. Felelősség vállalása kb. 0. Bár futárszolgálatban is van olyan, akivel ha lehet, akkor sose dolgozunk - pl: express one és mutációi -.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#57491) generatoros válasza mdk01 (#57486) üzenetére


generatoros
tag

szerintem nem jól közelíted meg a témát. a postásokat én is sajnálom amikor mint valami élő mozdony egyre nagyobb szedett vedett kocsikat kénytelenek maguk után húzni és a fizetésük annak függvénye, mennyi sorsjegyet adnak el. én úgy gondolom ez a Magyar Posta hjbája és nem a kínai csomagok küldőinek a sara.

(#57492) Gaborkik válasza mdk01 (#57486) üzenetére


Gaborkik
csendes tag

Szerintem meg pont, hogy szép lassan oda jut a posta, hogy minden forrástól elesik, eddig havi 6-8 csekket hoztak hozzánk, ma már mindet csoportos beszedéssel fizetem. Levelet egy évben 1x adok fel átlagosan. Így az a havi 2-3 kínai csomag ugyan nem jelent részemről többlet terhelést nekik és a postásnak szoktam is adni borravalót, mert ő legalább rendes, nem úgy mint a mihaszna főnökei.

(#57493) mdk01 válasza Soká (#57487) üzenetére


mdk01
addikt

Azzal egyetértek, hogy a legkétbalkezesebb vállalat. Viszont az, hogy egy levelet ilyen bénán közvetítenek közrejátszhat az is, hogy a sok apró xarral kell foglalkozniuk, úgy, hogy senki nem akar télen hóban biciklizős postásnak állni a minimálbértől nem sokkal többért, magyarul munkaérő hiány van ott is.
100évvel ezelőtti példád azért nem jó, mert teljesen más világ volt.
Mindegy, az biztos ha modernizálnának kicsit biztosan könnyebb lenne nekik, csak ugye ahhoz pénz kellene, de azt máshova tolja a fönci.

(#57494) thomgrande válasza mdk01 (#57493) üzenetére


thomgrande
tag

A legtöbb ilyen vállalatnál régebben lentről felfele termelődtek ki a vezetők. Most a vezetők diplomások de az adott szakterülethez semmi közük. Ezért inkompetens döntéseket hoznak. Ez az új menedzser tipusú szemlélet. Ez nem a diplomások ellen szól, tisztelem a tudásukat ha a saját szakterületükön művelik. Ez ritka mint a fehér holló.

[ Szerkesztve ]

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

(#57495) Entaro válasza thomgrande (#57494) üzenetére


Entaro
tag

Azt meg sem merem említeni, hogy az utóbbi 10 év azért erősen a kontraszelekció malmára hajtotta a vizet az állami cégeknél....

(#57496) Soká válasza mdk01 (#57493) üzenetére


Soká
senior tag

"100évvel ezelőtti példád azért nem jó, mert teljesen más világ volt."

Én meg úgy gondolom, hogy a példám azért jó, mert 100 év alatt ezeregy dolog történt (Abbázia már nem a Monarchia része), változott, de a példám maradt: egy borítékot (nem távíratot, nem telexet, nem e-mailt, nem sms-t) el kell juttatni fizikailag A-ból B-be. Ma irányítószám van, szövegfelismerő optikai leolvasó, gyorsvonatok, mégis ha a 11. kerületben feladok egy levelet a postán, az három nap alatt (se...) jut el az 5. kerületi címzetthez.
A 70-es években is gyorsabban ment, amikor kézzel szortíroztak. Ma - ha nem elsőbbségivel adod fel - akkor 1-2 napig pihentetik a levelet.

(tegnapelőtt rendeltem vagy 30 dolgot az Aliról, mondván, még egyszer utoljára... Szerintem ezzel a rendelettel - ami egyébként nem a Postáról szól - egyszerűen hazavágják ezt a szegmenst. Volt, nincs.)

[ Szerkesztve ]

(#57497) generatoros válasza mdk01 (#57493) üzenetére


generatoros
tag

Érdekesen gondolkodol, már megbocsáss! Megnyugtatlak, ha lecsökken a kínai mütyürök száma akkor sem lesz más a helyzet. Amikor a rendszerváltás után pillanatok alatt lecserélték a barkasokat a W- transporterekre akkor honnan volt pénzük, most amikor méregdrágán dolgoznak és munkájuk is lenne akkor miért nem adnak rendes fizetéseket és lenne postásbácsi elég. Kár a kínai mütyürökre fogni a hibákat. Nagyon rossz a cégvezetés.

(#57498) mdk01 válasza generatoros (#57497) üzenetére


mdk01
addikt

Engem nem nagyon izgattak a kínai kütyük azért nem tudom átérezni, de úgynézem ti sokat rendeltek ezért is más a gondolkodásmódunk.

(#57499) mdk01 válasza Soká (#57496) üzenetére


mdk01
addikt

30 dolgot, lehetőleg 30 eladótól amit elképzelhető, hogy 30 különböző időpontban hoznak ki, és lehet egy dolog 30 levél helyét foglalja el a postás táskájában.....más világ volt 100éve minden tekintetben.
Xar a posta rendszere azzal egyetértünk többször megtapasztaltam magam is, de az sem normális, hogy 0,88USD cuccok mennek a világban millió szám naponta.
Mindegy én elengedném ezt a témát, mert máshogyan gondolom, de az abból eredhet, hogy engem nem izgattak sosem ezek a kínai kütyük és nem tudom átérezni.

(#57500) generatoros válasza mdk01 (#57498) üzenetére


generatoros
tag

Ezért szép a világ, mert mindenki szabadon gondolhat bármit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.