Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#57851) generatoros válasza fogtunder (#57850) üzenetére


generatoros
tag

hasonlóan én sem mertem nekiállni amikor ugyanilyen gondom volt. igaz a motort leszereltem és elvittem egy tekercselő műhelybe és kondival együtt 3000 -et fizettem a bekötésért.

(#57852) fogtunder válasza generatoros (#57851) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez mondjuk egy jó ötlet, magát a gépet egészben nem szívesen mozgatom, a motor külön még vállalható, ez eszembe se jutott, köszi.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57853) sörösló válasza fogtunder (#57852) üzenetére


sörösló
aktív tag

Nemrégen tárgyaltuk ezt a témát. Az #57695 számú hsz.-től.

(#57854) fogtunder válasza sörösló (#57853) üzenetére


fogtunder
nagyúr

rémlett, hogy volt valami. szóval elvileg frekvenciaváltó kellene nekem, utána nézek, hogy mivel járok jobban.

szerk: hát nem egy olcsó mulatság ez a cucc, szerintem egyelőre kondizás lesz, mert a teljesítményvesztést nyugodtan benyelem, fémet csak ünnepnapokon szoktam fúrni.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57855) generatoros válasza fogtunder (#57854) üzenetére


generatoros
tag

Fémet is tudsz majd vele fúrni elég jól. Egy ilyen fúrógépnek nem csak a motorteljesítmény a nagyszerűsége

(#57856) fogtunder válasza fogtunder (#57854) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Ez a frekvenciaváltó amúgy jó lehet? [link]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57857) Soká válasza fogtunder (#57856) üzenetére


Soká
senior tag

Felesleges(?) az 1,5kW-os... A fúrógéped motorja 500W lehet.

(#57858) fogtunder válasza Soká (#57857) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Azt nyilván hozzáigazítom a motorhoz, inkább a márka/típus érdekelt, hogy nem-e valami ipari hulladék, mert az Omron kb háromszor ilyen drága.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57859) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!
Ilyen becsapódás csillapítót vett valaki?
Egy 60x60-as konyhaszekrény ajtót konkrétan nyitva tart, egy kisebb felső szekrény ajtót enged becsukni de nem úgy mint képzeltem, hogy szép lassan, hanem becsapódik és azt tompítja valamelyest.
Amikor kinyitom az ajtót akkor látom hogy a pöcök szép lassan kijön, ugyan így gondoltam a csillapítást is.

A kínai filléres vacak ilyen?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57860) kavalkád válasza Met (#57859) üzenetére


kavalkád
aktív tag

fékes pánttal jobban jársz.
ilyesmivel.

(#57861) Met válasza kavalkád (#57860) üzenetére


Met
nagyúr

Igen, ismerem.
Onnan jött az ötlet hogy a tavaly vásárolt IKEA-s szekrényen ilyen vasalat van és megtetszett a záródása.
Ott 1 250 Ft darabja, ennyire azért nem tetszik :) 10 ajtó van.

Nem tudom hogy számít-e hogy hova raktam, most a felül van, ott van a legkevésbé útban.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#57862) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok. Kültéri kerti ulogarniturat csinalok. 50x50es Zartszelveny a váza az egésznek. Keresztbe szeretném lefedeni valami fával hogy arra menjen majd a habszivacs párna.
Milyen fát érdemes használni ilyen célra? Télen bírja a hideget, esőt, nyáron a meleget 😁
Sima fenyő festve lakkozva nagyon csórón mutatna, nem?

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#57863) kavalkád válasza kicsi kecske (#57862) üzenetére


kavalkád
aktív tag

"Melyik fafaj hol állja meg a helyét a legjobban?"

mit jelent nálad a "csórón mutatna"?

(#57864) kicsi kecske válasza kavalkád (#57863) üzenetére


kicsi kecske
tag

Nem tetszik a fa mintázata, igy gondoltam hogy olcsó hatású..dió/tölgy érezte színe millioszor szebb sztem. Ilyen Praktikeres bútor feelingem van tőle.

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#57865) kavalkád válasza kicsi kecske (#57864) üzenetére


kavalkád
aktív tag

értelek. ha nincs kedvedre akkor válassz más félét, tölgy, akác, olajjal beitatva, mindkettő szép és kültérre tartósabb is mint a fenyő.

(nyilván a szépség is szubjektív, nekem meg a fenyő tetszik jobban mint a tölgy, bár a lucfenyő valóban elég "egyszerű" kinézetű, de a borovi- és a vörösfenyő szépek)

(#57866) sörösló válasza fogtunder (#57858) üzenetére


sörösló
aktív tag

A fúrógép motorja valószínűleg 0,37 kW, neked a linkeltekből a legolcsóbb 0004 végű is megfelel. Persze ha máshoz is használnád akkor inkább az 1,5 kW-os lehet megfelelő.
Jófogáson kifoghatsz elfogadható áron is kisebb teljesítményű példányokat. A kínai készülékek nem feltétlenül sz@rok, az Omron Yaskava frekiváltókat is jórészt ott gyártják. Gyakorlati tapasztalat, hogy a hibás példányok fél-egy év alatt meghalnak. Ha ezt az időt túlélik akkor az élettartam normál használat mellett az örökkévalóság. Nekem van 30+ éves készülékem, kifogástalanul működik. Szóval egy használt példány nem feltétlenül bukta.

(#57867) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Tervezek venni egy elektromosan állítható asztalvázat. Ezt néztem volna ki: [link1]. Asztallap nélkül venném, mert ami asztalt lecserélne azon tömör fa asztallap van, sokkal jobb lenne, mint a furnér/méhsejtes ikea-s lap. Ebben kérném a segítségeteket. Ahogy néztem a képen ( [link2] ) csavarral van rögzítve a lap, gondolom vagy a lapba van vágva menet, vagy egy anya van a lapban. Mit gondoltok az jó megoldás lenne, ha fúrok egy olyan mély lyukat az asztallapba amekkora az anya, illetve a lyuk szélességét mondjuk egy fél mm-el keskenyebbre venném, mint az anya szélessége, majd epoxy-val bekenném a lyuk szélét és kalapáccsal beütném az anyát a lyukba. Száradás után pedig összeszerelném a lapot a vázzal. Mit gondoltok ez működhet, vagy más megoldással lehet ilyet megcsinálni? Ha más megoldás kell, akkor mit tudnátok javasolni?

Előre is köszönöm!

El Psy Kongroo

(#57868) B_I_G válasza Véreshurka (#57867) üzenetére


B_I_G
tag

(#57869) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok !

Rétegelt lemezt (vékonyat) lehet hajlítani ? Mondjuk 180 fokban visszakanyarintani, úgy 10cm sugárral, ovális dobozt szeretnék.

Ha csak úgy szárazon vétel után esetleg nem, mert elreped, törik, van rá spéci módszer ? Melegítés, felgôzölés, bármi hasonló trükk.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57870) mdk01 válasza Dißnäëß (#57869) üzenetére


mdk01
addikt

Hajlítható rétegeltlemezt talán.

[ Szerkesztve ]

(#57871) Dißnäëß válasza mdk01 (#57870) üzenetére


Dißnäëß
veterán

:R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57872) fogtunder válasza Dißnäëß (#57869) üzenetére


fogtunder
nagyúr

[link]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57873) Véreshurka válasza B_I_G (#57868) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Kössz!

Bár találkoztam már ilyen anyával, de nem jutott volna az eszembe, pláne a neve...

El Psy Kongroo

(#57874) Dißnäëß válasza fogtunder (#57872) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az a felszereltség, munkaasztal, tisztaság, precízió..
Ahhh. "Fáj".

Köszi, nagyon jó !! :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57875) pacman_123 válasza Dißnäëß (#57874) üzenetére


pacman_123
tag

Na megelőztek a videóval. Amire figyelj (lehet hogy ez megvan és logikus is neked), mert a videóban "csak mutatja", de szálirányra merőlegesen hajlíts.

Ellenkező esetben nedvesítheted ahogy akarod, min. a külső réteg ki fog nyílni mint a rózsa.

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#57876) fogtunder válasza pacman_123 (#57875) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mármint száliránynak megfelelően. a vágások vannak merőlegesen.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57877) pacman_123 válasza fogtunder (#57876) üzenetére


pacman_123
tag

Jó, sztem érti, de ha mégse azért rajzoltam be :)

Hobbista fanyűvő - https://tinyurl.com/AndrasPazar - https://www.youtube.com/@AndrasPazar

(#57878) Dißnäëß válasza pacman_123 (#57875) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönöm, ez hasznos volt szintén nagyon. Így lesz, ügyelek rá. :R

Szerk.: A pirosakat vettem "szálaknak", tehát azokra merôlegesen vagdosunk be hajlítás elôtt.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57879) fogtunder válasza Dißnäëß (#57878) üzenetére


fogtunder
nagyúr

igen, és hajlítás előtt nedvesítsd meg a külső réteget, hogy könnyebben meghajoljon. kisebb hajtásokat amúgy vágás nélkül is meg lehet csinálni úgy, hogy 4mm-es rétegelt lemezeket ragasztasz egymásra egy sablonhoz fogatva, de az ilyen 180 fokos hajtásoknál nem működőképes.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57880) Dißnäëß válasza fogtunder (#57879) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Aha, több ilyen vékonyabb rétegelttel dolgoznék. Hajlítás kb. 160 fokban, egy fura, valamiféle lekerekített piramist szeretnék kapni a végére, de még álmodom a formát, egyelôre a technikát járom körbe. Ez nagyon jónak ígérkezik és esztétikusra meg lehet csinálni.

Rétegek ragasztására és úgy általában fára, jó a Palma ? Van vagy 2 tubusom, pár hetesek, bontatlanok. Áttetszôre száradt az elôzô és nekem úgy tûnt, iszonyat erôs.

Ez.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57881) fogtunder válasza Dißnäëß (#57880) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Sok lesz, nem bírnak annyit. Ha furnért veszel, azt egymásra tudod rétegezni, de szerintem drágább lesz. Ha kis rádiusz mellett kell fordulni, akkor szerintem a videón mutatott a legjobb módszer.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57882) T J válasza Met (#57859) üzenetére


T J
tag

A kínai filléres vacakot nem ismerem, de blumból kétféle erősségű csillapító van. Maga a csillapító hengeres, tehát furatba is rakható, vagy felcsavarozható adapterbe. Az erősebbik a pántokhoz közelebb, a gyengébb a pántoktól távolabb működik jól.

Ha pattintós blum pántjaid vannak, akkor ahhoz jó megoldás a pántra felpattintható fék is. Három féle van: közé-, rá- és félig ráütődő pánthoz. Elég ajtónként 1 fék, vagy fékezett pánt. Ha kettőnél több pánt van egy ajtón, akkor középtájt fékezném.

(#57883) Dißnäëß válasza fogtunder (#57881) üzenetére


Dißnäëß
veterán

[link] Alsó rész. Csak minta. Nagyobb lenne, úgy 120cm magas, szélesebb, lágyabb kanyarok is jók. Jó eséllyel a teteje laposabb ívre, tojásdadra véve. (Majdnem csonka gúla lenne, de nem).
Köszi a tippeket mégegyszer.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57884) fogtunder válasza Dißnäëß (#57883) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az a baj, hogy ha a tetején csökkented a szöget, akkor az alján növeled, az összegük úgyis ugyanannyi lesz a végén. ezt szerintem már a 4mm-es se fogja bírni, nem tudom pontosan hol törik el, de szerintem olyan 45 fok után nem sokkal.
én maradnék a videón ismertetett módszernél ilyenhez, aztán meg élzárás.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57885) Dißnäëß válasza fogtunder (#57884) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A tetején a szög csökken, az ív nő viszont. Mintha belevinnék még egy lágy szöget, ergo háromszögből négyszög irányba mozdulva el (erre mondtam, hogy csonka gúla jelleg, de csak jelleg).

De szar, hogy nem tudom lerajzolni gyorsan.. na várjunk csak..

Felső lenne (szabadkézzel touchpad-en :D ) a fotón lévő hangfalak alsója.
Alsó lenne, ahova én jutnék. Nagyjából. (Természetesen egy képzeletbeli függőleges középtengelyre szimmetrikus, csak nem tudok rajzolni). Tehát az alsó ívek kicsit könnyebbülnének is, lágyabb szög, nyílnának. Felül pedig eltűnne a csúcs hegyesszöge és egy ívvé válna. Ez a 180°-os teljes visszakanyarnál minden ponton lényegesen jobb. Valszeg ha kívülről számoljuk a szöget, tehát ahogy a vízszintes lap mondjuk jobbszélét felhajlítom, 90°-on túlra, akkor ez nem is 160°hanem inkább csak 110-120. (Háromszög esetén 120°)

Na majd kiforrja magát, de a technika mindenesetre ha 180°-os hajlításra megvan, amit köszönök, akkor ezek is menni fognak kis gyakorlás után. Eljátszom előtte valami hullásra ítélt anyagon, muszáj lesz. :R

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57886) pali923 válasza Dißnäëß (#57885) üzenetére


pali923
tag

Jó régen a Zatikban láttam vékony lapokat, vastagabbakat a furnérnál, amik egészen könnyen hajlíthatók voltak. Abból több rétegben gyakorlatilag bármit lehet csinálni. Nem tudom, van-e még ilyenjük, ez a megszűnt győri boltban volt.

A helyzet reménytelen, de nem komoly.

(#57887) Dißnäëß válasza pali923 (#57886) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Meglátjuk, elpróbálom és ha műxik kicsiben, nincs mit kockáztatnom nagyon. Ha nem, más megoldást nézek, lehet az íveket is kihagyom, de egyelőre rápróbálok erre.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57888) mdk01 válasza Dißnäëß (#57883) üzenetére


mdk01
addikt

Nem tudom pontosan a Z tengelyen milyen a dobozod kialakítása, de az ilyen formákat inkább így érdemes csinálni.

(#57889) Dißnäëß válasza mdk01 (#57888) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Gondoltam én is erre. A maró a sablont nem marja meg, mire elkészül a sok egyedi réteg ?

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#57890) harry


harry
veterán

Hali, egy butorlap-szekrenybol kiszakadt a pant(ot tarto ket csavar), kepek: link

Mikepp lehetne ezt javitani?

Pl. tiplit be tudok ragasztani a furatba, a 'foltot' meg valami folyekony-fa anyaggal sikba feltolteni, majd uj furatot kesziteni a csavarnak.
Mas otlet esetleg?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#57891) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Budapesten a Hungária krt-on belül ismer valaki bútorszerelvény szaküzletet? Sajnos ami csavarboltokat én ismertem ott nem árulnak tessauer anyát.

Előre is köszi!

El Psy Kongroo

(#57892) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: itthoni, ház körüli használatra (lambéria, laminátparketta, szegőléc, stb.) vágására keresek gérvágót. Eddig a Scheppacch HM110 MP és a Güde GRK254-rt nézegettem. A keret olyan 60-70eFt lenne. Melyiket lenne érdemesebb? Vagy van jobb tipp ilyen árban? Fontos, hogy 15cm-nél szélesebbet is tudjak vágni, fontos a dönthetőség is.

Rappi

(#57893) epmd válasza Véreshurka (#57891) üzenetére


epmd
tag

Dósafa Várna utca.

(#57894) Véreshurka válasza epmd (#57893) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Kössz! Pénteken meg is nézem!

El Psy Kongroo

(#57895) fogtunder válasza Véreshurka (#57894) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Obiban is van amúgy

I hate morning people. And mornings. And People.

(#57896) York válasza SeatZola (#57892) üzenetére


York
tag

Dewalt DWS774, kicsit tobb de megeri...

(#57897) Vesa


Vesa
veterán

Urak,

Hogyan kell ablakkeret köré pipalécet szépen és méretre kivágni? Ugye a belső élét 90 fokban kell levágni, de a külsőt 45 fokban kéne. Nem tudom szépen megoldani, valahogy soha nem stimmel az egyik fele. Hol a gérvágás nem 100-as, hol meg belül nem pontos a méret. Van ennek valami trükkje?

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#57898) T J válasza harry (#57890) üzenetére


T J
tag

Pillanatragasztó és fapor, felváltva.

(#57899) generatoros válasza harry (#57890) üzenetére


generatoros
tag

a tiplizés a legjobb megoldás

(#57900) thomgrande válasza harry (#57890) üzenetére


thomgrande
tag

2 furat 35-ös forstner fúróval és bele ragasztva 35-ös göcsfolt.

"Magyarország rég nagyobb volt, De ennél nagyobb már nem lehet. Magyarország beteg nagyon, Nem szereti magát, rágja a gyűlölet. Lassan lépked a fűben a vak zenészek kara. Mondjátok emberek, Ez már Európa?"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.