Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) thyeby válasza Energy52 (#4049) üzenetére


thyeby
őstag

és 10 fokon is pur az a pur?

Több fa van, mint asztalos!

(#4052) Vikusz77 válasza Energy52 (#4049) üzenetére


Vikusz77
tag

Na, akkor talán az kéne a Szilárdnak, bár azt még most sem tudjuk pontosan miről is van szó. Csak hogy hideg van és kevés az idő.
Mert pl. "bútorlapos" cuccot én nem küldeném meg purral, mert azt levakarni...

(#4053) L.Szilárd válasza Vikusz77 (#4052) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

Akkor kicsit részletezem a dolgot:
Olyan 150-200 négyzetmétere kell falburkolatot csinálnom, tömör égerfából. A gond a határ idővel lehet. A fűtés még megoldható, ha nincs túlságosan hideg kint. A másik fő problémám ami miatt igazából kellene, a gyors kötés, mert kevés szorítóm van, mivel arra még nem jutott tőke, meg eddig nem is volt ekkora méretű munkám. Ha a kifolyt ragasztó, gyalulható, akkor nem jelent problémát, a letakarítása. Igazából az lenne a lényeg, hogy szorításba max. egy órát kelljen tartani, és utána akár gyalulni is lehessen az anyagot. Mondjuk a ragasztó ára itt nem olyan lényeges, ha csak nem 2-3 szorosa a normál ragasztónak.
Röviden ennyi a lényeg.

Csáó!

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#4054) Soká válasza L.Szilárd (#4053) üzenetére


Soká
senior tag

Hát, fogalmam sincs arról, hogy miként képzelted el ezt a munkát, így aztán ne vedd készpénznek amit mondok, de:
1. ilyen volumenű munka esetén (150-200nm) én biztos, hogy felhívnék néhány ragasztóanyagot forgalmazó céget, ők mit tudnak ajánlani. Az talán mégis biztosabb, mint hogy x nick mit gondol (bocsánat, ezzel nem a többieket akarom megbántani)
2. miután nem is nagyon értem, hogy mit akarsz ragasztani a helyszínen, felmerül bennem a kérdés, hogy szereléssel nem megoldható ez a feladat? Pontosabban a szükséges méretű paneleket(?) megragasztod valami normális hőmérsékletű helyen, a helyszínen pedig csak szerelsz.

Bocs, hogy megkerültem a kérdést.

(#4055) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Kérj kölcsön szorítókat ,vagy vidd el oda ahol táblásításhoz használt szorítók vannak (nem tudom mi a neve I vason állítható távolságú pofák )Vagy készíts te .Kell gerenda és pár ék.
7 cm -nél szélesebb anyagot ne ragasz.,már ha táblásítasz.Ha tömbösítesz max 5x5 cm.
Én nem vacakolnék speckó ragasztóval :( ,főleg ha gyalulva lesz és pláne ha zárt és fűtött helyen lesz a kész árú.
By

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4056) Energy52 válasza thyeby (#4051) üzenetére


Energy52
csendes tag

Azt nem tudom 10 fokon milyen. Az is lehet hogy az 5 perc is csak a nevében 5 perc. Mivel Vikusz nem volt benne biztos ezért írtam, hogy van ilyen, mert már láttam ilyet, bár nem próbáltam csak a lassabbat, igaz azt sem hidegben.

(#4057) Energy52 válasza Energy52 (#4056) üzenetére


Energy52
csendes tag

Most nézem, hogy azokban a boltokban ahol láttam (modellező boltok) már csak 10 perces van. Ezeknél a felhasználási hőmérsékletet 5-35 fok között írja. A 10perces időt 20 fokon. A teljes kötés 1-1,5 óra. Purex Sat Rapid

(#4058) Madmax81 válasza Soká (#4054) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

én biztos, hogy felhívnék néhány ragasztóanyagot forgalmazó céget, ők mit tudnak ajánlani.

Ha a marketing szöveget szeretnéd hallani akkor megteheted hogy felhívod őket de sokkal többet ér a személyes tapasztalat nyugodtan kérdezd thyeby hogy járt a metabós marketing termékekkel .

1956-2010 07.22 Varga László

(#4059) Madmax81 válasza L.Szilárd (#4053) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Esetleg nézd meg ezt a ragasztót

Würth

1956-2010 07.22 Varga László

(#4060) L.Szilárd válasza Madmax81 (#4058) üzenetére


L.Szilárd
csendes tag

Üdv!

"Ha a marketing szöveget szeretnéd hallani akkor megteheted... sokkal többet ér a személyes tapasztalat..." Pont ezért érdeklődők itt.
Amúgy eddig a te (4059), és Dieseles (4055) segítsége volt a legcélra vezetőbb, plusz valamennyit a Thyeby (4050) tegnapi hozzászólása is segített.
Soká 4054 válaszára válaszolva, mivel ő nem teljesen értette, a dolgot annyit írnék még kiegészítésként, hogy táblásítanom kell az éger deszka anyagot, a "műhelyben". A helyszíni szerelés lehet nem az én feladatom lesz. Mivel egyenlőre csak táblásítást, és méretre szabásra, és felületkezelésre kértek ajánlatott.
Még várom az ötleteket.

Csáó!

[ Szerkesztve ]

Csak faipari témában tudok segíteni. Sorry! :-) Nem vagyok programozó. Inkább majd én kérek SOS-t számítógépes ügyekben. :-P

(#4061) Vikusz77 válasza L.Szilárd (#4060) üzenetére


Vikusz77
tag

"mivel ő nem teljesen értette, a dolgot annyit írnék még kiegészítésként, hogy táblásítanom kell az éger deszka anyagot, a "műhelyben"."

Ezzel kellett volna kezdeni:). Plusz hogy kevés a szorító és éjjel is (amikor le mehet a hőmérséklet) szeretnéd gondolom ha egy adag össze lenne táblásítva .
Kevés infoból csak a tippelgetés megy...

Én ez alapján amit elmondtál egy "sima" pvac faragasztónak a gyorskötésű (rapid. expressz) verzióját venném.
Mivel írtad hogy ne kerüljön túl sokba, így a pur(4000ft/liter) és főleg két komponensű pur (még drágább) kizárva.

Én konkrétan ezt nézném meg: Rakoll express . A Rakoll márkát gondolom ismered, szerintem az asztalosok fele ezt használja.
A műhelyben meg valahogy el kéne érni hogy ne menjen 5-10 fok alá a hőmérséklet. Mert az alatt tényleg csak valami két komponensű ragasztó életképes.
Szerintem.

(#4062) Madmax81 válasza L.Szilárd (#4060) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Esetleg megpróbálhatod ezt a ragasztót is , mesteremnél régen sokat használtuk ezt a ragasztót de csak táblásításnál .
A ragasztási folyamat szalmiák só hozzá adásával indul be minél többet raksz bele annál gyorsabban köt és ridegebb lesz a ragasztó , de ezt is lehet orvosolni egy kis rozsliszt hozzá adásával .

Még valami ha kevés lenne a szorítód
kép
Kép 2
Kép 3

Olvastam a pur alapú ragasztókról

A ragasztóanyag a nedvességgel köt meg, a fa
nedvességtartalma mindazonáltal nem haladhatja
meg a 14 %-ot. Az egymáshoz ragasztandó
felületek közül legalább az egyiknek nedvszívóképesnek
kell lennie. Amennyiben a felületek
egyike sem tartalmazza a vegyi folyamathoz
szükséges nedvességet, összeillesztés elõtt enyhén
meg kell nedvesíteni a ragasztóanyag felületét A hálósodási folyamatnak sajtoló nyomás alatt
kell végbemennie, így biztosítva a ragasztási felületek
megfelelõ érintkezését. Minél erõteljesebb a
sajtolás, annál nagyobb lesz a késõbbi terhelhetõség.
Az összeragasztott elemeket kb. 2-3 óra
elteltét követõen lehet tovább feldolgozni, a
végsõ szilárdság eléréséhez 7 nap szükséges.
• A rendelkezésre álló idõ, illetve a kötési idõ jelentõs
mértékben függ az adott munkakörülményektõl,
így pl. a hõmérséklettõl, a páratartalomtól
és az anyagok nedvszívó-képességétõl, a felhordott
mennyiségtõl

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#4063) thyeby válasza Madmax81 (#4062) üzenetére


thyeby
őstag

Hűű, az iskoláját!

Ezt Te táblásítottad? Na, ez van aztán derékszögbe gyalulva, h semmi megvezetés nélkül sem lobogósodott be a szorítástól.

S hogyan lesz ez a tábla tovább feldolgozva? Biztos, h csiszolva lesz, mert ekkora méretet még az igazán nagyipar sem tud gyalulni. Ekkora táblára már rá lehet hajtani akár a parkettacsiszolóval is.

Több fa van, mint asztalos!

(#4064) mdk01 válasza thyeby (#4063) üzenetére


mdk01
addikt

Az 5db tábla, nincs egybe ragasztva.
...és a leszorító már le volt véve a fotó készítésekor....sztem

[ Szerkesztve ]

(#4065) thyeby válasza mdk01 (#4064) üzenetére


thyeby
őstag

De jó szemed van!

Valóban 5 tábla. A leszorító helye pedig látszik is.

Több fa van, mint asztalos!

(#4066) Madmax81 válasza mdk01 (#4064) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Sziasztok

Milyen leszorítót keresünk ??
Ez a kép egyből ragasztás után készült kb 20cm szélesek a kis táblák lépcső homlokdeszka lesz belőle .
Én úgy szoktam hogy össze lamellózom a darabokat látszik rajtuk a ceruza rajz .

1956-2010 07.22 Varga László

(#4067) dmark


dmark
újonc

Sziasztok most kezdek még ismerkedni a lamellózással, és lenne pár kérdésem.
- milyen sűrün kell rakni a lapostipliket pl.: 400 mm -en (szél.) hány db-ot alkalmaztok (könyvespolc)
- milyen ragasztót ajánlatok sima laminált bútorlaphoz 18 mm-es (10 fok)
- egy elvállasztó szekrény plafonra függesztett polcait akarom összelamellózni, ha jól tudom teherbírásilag nem sokat bír, pár vázát dísztárgyat azért elbír?

Bocs a sok kérdésért.

Segítségeteket előre is köszönöm !

Egy kezdő barkácsoló..

(#4068) Dízeles válasza Madmax81 (#4062) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Kép 2 nagyon király. :C :R

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4069) Dízeles válasza dmark (#4067) üzenetére


Dízeles
aktív tag

1....400 mm = 3darab lamelló
2....EMFIBOIS 863 (D3 vízállóságú faipari ragasztó)
3....A ragasztó és a lamelló bírni fogja ,a bútorlap szakadhat szét a lamellóázásnál.
Ha a mennyezetre szereled és nem hullik szét a polc a saját súlyától akkor bírni fogja a dísztárgyak súlyát.Egy ötlet

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4070) Madmax81 válasza Dízeles (#4068) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Köszönöm :D
Te milyen szorítóval szoktál táblásítani ?
Hasonló módszerrel vagy van valamilyen speciális szorítód ?

1956-2010 07.22 Varga László

(#4071) mdk01 válasza Dízeles (#4069) üzenetére


mdk01
addikt

Jó, pontos, lényegre törő, határozott válasz ez tetszik, grat.;)
Gratula a virágtartóhoz is. Kicsit bátor de jó megoldás.

(#4072) mdk01 válasza Madmax81 (#4070) üzenetére


mdk01
addikt

Bocs, hogy belepofázok, de ha sokat táblásítasz egy izmosabb harmatából és menetes szárbó remek és viszonylag olcsó táblásító szorítót lehet összehozni.
Amúgy tetszik a megoldásod, mert nagyon olcsó és közel olyan jó mint egy fémből készült. Bár azért tegyük hozzá ha kifogsz egy-két csavart, vetemedett deszkát ezzel a megoldással nem tudod rendesen össze húzni.Persze egy kis figyelemmel ezt is ki lehet küszöbölni.

Nem oktatás céljából, de esetleg érdemes volna kiszámolni, hogy mennyire jön ki egy darab lépcső homlokdeszka elkészítése tömör tölgyből és mondjuk 12-es mdf, 1old. tölgy +1old. ellenhúzóval lefurnéroztatni.
Mi ha munka engedi a járólapokat is svartnizzuk és nem vetemedik, meg a legolcsóbb megoldás és még sokszor szebb is.
Persze ha a megrendelő bele van őrülve a tömör fába és szereti a fekete csomókat meg a folyékony fa látványát akkor nincs mit tenni:)

[ Szerkesztve ]

(#4073) Madmax81 válasza mdk01 (#4072) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Én szinte mindig tömör fából csinálom a homlokdeszkákat ,van úgy hogy bükk 10-es rétegelt lemezt használok de nagyon ritka eset .
Ez egy jó eresztés volt görcs csomó mentes anyagot szereztem viszonylag jó áron .
A szorítóról annyit hogy a lépcső lapokat is ezzel a módszerrel ragasztottam kb 120 cm tudok befogatni és nem hagy közte egy mm rést sem ( már tanuló koromban igy csináltuk és kitartok a fa szorító mellett )
Vasból is biztos hogy jó de nekem nehéznek tűnik ,haver is vas szorítóval dolgozik nem mondom hogy rossz de nem jön be .

Mostanság nagyon sok lépcsőt gyártok megrendelésre az a fura hogy más asztalosok is hozzám járnak lépcső lapokat gyártatni , sok esetben direkt az a kérés hogy minden tömör fa legyen .
A megoldásod biztos jó és költség hatékony de nem nagyon foglalkozom de mdf se bútor lappal az nem az én világom , én a tömör fa mellett köteleztem el magamat .
Ha meg olyan munkát hoznak szívesen lepasszolom haveromnak ő meg imádja a bútor lapos melókat .
Nagyon köszönöm az építő jellegű " kritikát " :R :R

1956-2010 07.22 Varga László

(#4074) thyeby válasza mdk01 (#4072) üzenetére


thyeby
őstag

"szereti a fekete csomókat meg a folyékony fa látványát"

Mit kell értenem ez alatt? A csomó a göcs, a ragasztó a folyékony fa?

Több fa van, mint asztalos!

(#4075) thyeby válasza Madmax81 (#4073) üzenetére


thyeby
őstag

"A szorítóról annyit hogy a lépcső lapokat is ezzel a módszerrel ragasztottam kb 120 cm tudok befogatni és nem hagy közte egy mm rést sem ( már tanuló koromban igy csináltuk és kitartok a fa szorító mellett )"

Igazi asztalos vagy! Tekintve, h mindössze 2 db 800-as szorítóm van, és az sem profi minőségű, jól megnéztem magamnak a táblásító berendezésedet. Alkalmasint jól jöhet még.
Vágyok én egy Felderféle falra szerelhető táblásítóra, de sokára jön el annak az ideje, hogy megrendelhessem - ugyanis nem a munkámhoz kellene, hanem csak olykor-olykor tömbösíteni.

Az a helyzet, h sokezer kis szirszar olyan hulladékom keletkezik (kb 20x22x90 mm darabok, amiknek már három oldala gyalult is), és ebből príma táblákat lehetne készíteni -bármi célból.
A húgom vett az Ikeában bükk munkalapot a konyhabútorjára. Az ugyan 30 mm vastag, de ugyanilyen apró kis hulladék bizbaszokból hasznosították. Gyönyörű, ám kurvadrága. Ha lenne egy alkalmas táblásítóm erre a célra, hát nem a sógorom tüzelné el az apró fáimat, hanem hetente egy órát bajolnék a tábláim hízlalásával. Már arra is gondoltam, hogy egy hossztodó marókéskészlettel egyszerűen összeragaszthatnám, de mivel ennyire apró darabkák, hát a marás is körülményes lenne, na meg igen sokat forgácsolnék le belőle - talán a 40%-át is.

Több fa van, mint asztalos!

(#4076) Madmax81 válasza thyeby (#4075) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ezt a szorítót is lehet még egyszerűsíteni de igy sem túl komplikált .
Nem biztos hogy megéri azt a sok fáradozást hogy foglalkozz a leesett hulladékokkal egyrészt elég drága a hossztoldó maró másrészt a marógépnek toló asztalosnak kellene lennie harmadrészt meg ilyen anyagoknál nagymértékben veszélyben a kezed épsége .
Nem véletlenül csinálják automata gépsorokon ezeket a hossztoldásokat .

Én egy ilyen szorítóról álmodom ,már régen dolgoztam vele nagyon tetszik hogy két tonnás nyomóerejű autóemelők vannak lefelé fordítva ,mindent össze nyom nincs semmi akadály .

Képek első

második

harmadik

Vasárnap volt két betörés amihez kihívtak

Kép

Kép2

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#4077) Vikusz77


Vikusz77
tag

Megüt a guta.
Valag pénzért pár napja celláztattam sanyo akkukkal a 14.4 voltos dewalt behajtóm tönkrement akkuját.
Kb 10 perc csavarozás után észrevettem hogy nagy gáznál a kommutátornál erősen világít és kis szaga is volt.
A gépben van kb 5 üzemóra!!! Mi a f*sz mehetett tönkere??? Ereje nem csökkent, szénkefe csak nem fogyott el 5 óra alatt?!
Vazzeg most itt vagyok egy tök új akksival, meg egy szar géppel.
A torxos csavarok miatt még ahhoz is hogy belenézzek vehetek egy csavarhúzót... :W

[ Szerkesztve ]

(#4078) Madmax81 válasza Vikusz77 (#4077) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Valag pénzért pár napja celláztattam
Még is mennyi be került egy aksi celláztatása ?
Lehet hogy valami kosz ment a szénkefe alá vagy ilyesmi nekem már volt erre példa.
A másik dolog pedig hogy ugyan az történik a te gépeddel mint kb két hónapja az én behajtómmal elolvadt a nagy hőtől az érintkező ami hozzá ér a forgó részhez , bárkivel megeshet ez nem egyedi eset .

1956-2010 07.22 Varga László

(#4079) Vikusz77 válasza Madmax81 (#4078) üzenetére


Vikusz77
tag

14.4 voltos gép [link]
ilyen más akkus szakember által is ajánlott, a gyorstöltést jól bíró Ni-cd akku került bele.
A kapacitása nem nagy, de nekem fontosabb volt hogy várhatóan hosszú legyen az élettartama.
A cella darabja kb 900ft bruttó, a szerelés 125ft/cella. Összesen: 12800ft volt.
A gyári cella helyett azért vettem inkább ezt, mert annál valamiért nem tudni milyen cellát is tettek bele. Ennél pontosan tudom mit kapok.

Utángyártott akkukat áruló két netes cégnél is kérdeztem milyen cella van a dobozban.
Ment a süket duma, de nem tudták-akarták megmondani mit is árulnak pontosan.
Ugyanolyan méretben, azonos kapacitással van 400ft-ért, és 1000 ft-ért is cella. Sejtem melyiket pakolják bele...

Az nekem is eszembe jutott hátha valami szennyeződés jutott a szénkefe alá.
Reménykedem:).
Valami torx bitet kell szereznem hogy egyáltalán meg tudjam nézni.
Vicces, eddig az akku volt rossz azért nem használtam, most meg a gép döglik be.
"Elolvadt az érintkező..." Ez nem teljesen világos nekem, de a lényeg: lehetett javítani? Vagy ment a kukába?

(#4080) mdk01 válasza Madmax81 (#4073) üzenetére


mdk01
addikt

Köszönöm, hogy építő jellegűnek értelmezted a hsz.-em, mert annak is szántam.

Én sem szeretem a fém szorítókat pont azért amiért te se, de kicsit biztosabbnak érzem, így ránézésre a tiedre, bár nem használtam még ilyen fa szorítót. Viszont szimpatikus és ki fogom próbálni.

Én is olyan műhelyben tanultam ahol rengeteg tömör fát használtunk és én is olyan beállítottságú voltam mint te. A mostani cég ahol dolgozom viszont arra tanított meg hogyan lehet az mdf-et, forgácslapot, furnérral kombinálva, minimális tömörfa hozzáadásával, úgy felhasználni, hogy a végeredmény első osztályú, szép, igényes bútor legyen. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyet lehet, de lehet, csak ezt is meg kell tanulni és rá kell állni az agynak.
Erre is van beállva a cég, és én is, azért ajánlottam a furnéros homlokdeszkát.
Persze géppark kérdése is ha az ember maga akarja megoldani, de sokan járnak hozzánk is bérmunkáztatni, mert így olcsóbban jönnek ki.

(#4081) mdk01 válasza thyeby (#4074) üzenetére


mdk01
addikt

Hát úgy, hogy a tölgyfa egyik jellegzetessége a fekete kieső csomó ami elég ronda és dugózni szokták, ha nem sikerül kiejteni vhol vágással marással akármivel. Esetleg ha megvan a kieső csomó akkor vissza is lehet ragasztani, de amelyik tölgyfa csomó kiesik annak a peremén egy fekete gyűrű szokott lenni.
Ronda tud lenni ha nem sikerül sehogy sem elkerülni.
Mi anno csináltunk olyat is nem egyszer még tanonc koromba, hogy megcsináltuk mondjuk tölgyfából az ajtót és utána minden alkatrészt lapjára lefurnéroztunk, hogy szép legyen az erezet. Hiba mentes lett, meg ugye a frízen ki lehetett fordítani a furnért és akkor szimmetrikus az erezet. Marásnál is a tölgyfa látszik mivel az alap azzal készült, meg az alap készítésekor nem kell olyan odafigyeléssel szabni ragasztani a tölgyfát mehet bele a xarabb is, mert úgy is eltakarja a furnér.

Folyékony fa meg amit lehet kapni boltba különböző fafajokhoz(ami ha felkenéskor passzol is fél év múlva rohadtul nem)tapasz, vagy fagitt, vagy isten tudja ki hogyan hívja még.

(#4082) thyeby válasza Vikusz77 (#4079) üzenetére


thyeby
őstag

... Háát, 13 rugó mifelénk nem valag pénz.

Nos, arra gondolok, h nem használtad jó ideig a gépet, csak a műhelyt. Finom por rakódott rá a kommutátorra, a réz pedig kicsit megoxidálódott. Emiatt aztán jól megnőtt az ellenállás, és melegedni kezdett. A por begyulladt, az meg megpörkölte a szénkefét. Ennek a szagát érezhetted. Gondolom, a lakk szagát megismered, meghát annak előbb van füstje, mint szaga - füstről pedig nem írtál.

Nem árt azért kimérned (így első alkalomkor) a feltöltött akkut, hogy valóban 14,4-e, s nem több.

Hogy nem nyüstölted tovább a gépet, lehet, hogy elébe mentél nagyobb galibának.

Sok szó esett már itt a fórumon a celláztatásról. Nagy érdeklődéssel olvastam mindenki tapasztalatát, véleményét, és ott tettem le a voksomat, amit mdk01 javasolt: Végy egy komplett akciós gépet, ha behalt az akkud. Mert celláztatni zsákbanmacska, a gyári új akku lehetetlenül drága, egy bevált akciós Makita pedig arányaiban alig drágább az új akkunál - kiváltképp, ha pótakkut is adnak hozzá.

A torx miatt meg ne edd már magad: Bemégy bármelyik haldokló kereskedelmi egységbe (Baumax, Praktiker, folytasd tovább...), és 200 Ft-ért komplett bitkészletet kapsz. Legalább lesz máskor is kéznél, ha kell. Ritkán kell a torx, de amikor kell, akkor nagyon kell.

Több fa van, mint asztalos!

(#4083) Madmax81 válasza Vikusz77 (#4079) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ha ráérsz megkeresheted vagy 200 hsz el ezelőtt linkeltem egy két képet a Makitám szétolvadt motorjáról nem volt szép látvány egyszerűen elolvadt az érintkező .
A kisebb kapacitású gépeknél sajna nincs szénkefe , az érintkezést úgy oldják meg hogy egy viszonylag vastagabb réz érintkező van a motor tekercséig engedve majd arra ráforrasztanak egy homorú réz érintkezőt , na ez nekem mind elégett elfüstölt és sajna dobós lett a motor .
De sikerült egy olcsó hasonló típusú Makitát vennem nagyon olcsón abból tettem át a motrot .
Ezért törekedtem arra hogy a következő gépem kívülről cserélhető szénkefés legyen igy talán nem 7-8 évet bír mint a régi .

1956-2010 07.22 Varga László

(#4084) thyeby válasza mdk01 (#4081) üzenetére


thyeby
őstag

Köszönöm, így megértettem mindent.

Jó lenne, ha többet tudnék a furnérozásról. 80-100 évvel ezelőtt a bútoripar jószerével minden igényesebb darabot furnérral vont be. És gyönyörű darabokat láttam már. (A furnér nélküli tömör portéka ekkor olyan extrának számított, mint ma egy laminált mellett egy furnérozott darab.) És ezek a furnérborítások igen időtállóak voltak. Ám ha a felületen bárhol is kipuklisodott a furnér, akkor az egész bútor nagyot veszített az értékéből. Javítani nagyon nehéz volt, hiszen az idő megszínezte a fát. Másik gyengéje a furnérozott bútornak, hogy ha ütődik (költözés, szállítás), hát ott igen elcsúnyult a felület.
És akkor még nem voltak ilyen extra megbízható ragasztóanyagok. Enyv volt csak (az viszont sokféle: csontenyv, halenyv, bőrenyv... - diákkoromban a suliban főztük az enyvet duplafalú edényben. A vegyi boltokban úgy lehetett kapni enyvet, mint ma a tecsóban szójás kaját.)

Vajon egy mai technológiával készített igényes furnérozás időtállóság tekintetében felveszi a versenyt a dédapáink keze munkájával?

Több fa van, mint asztalos!

(#4085) Madmax81 válasza thyeby (#4082) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Nem árt azért kimérned (így első alkalomkor) a feltöltött akkut, hogy valóban 14,4-e, s nem több.

Ez egy érdekes paradoxon mert a gyári töltők mindig túltöltik az aksikat desemmi gáz a cellák alapból többet képesek felvenni mint 1,2v kb 1,25-1,3 is lehetséges .
kép 1

Vikusz77

A keserű valóság

kép 1

Kép 2

Kép3

1956-2010 07.22 Varga László

(#4086) Madmax81 válasza mdk01 (#4080) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Hali

Csak így tud az ember fejlődni szakmailag ha meghallgat másokat is, egyébként bírom a kritikát :D

Én szeretném a fém szorít ha olyan szorítóm lenne amit " linkeltem az előbb " akkor biztos hanyagolnám a fa megoldást .
Egyébként már én is alkalmaztam ez a homlok deszka megoldást ,és nem rossz dolog de még kóstolgatom ezt a megoldást .
Egyébként nekem is rugalmasabbnak kellene lennem .

1956-2010 07.22 Varga László

(#4087) mdk01 válasza thyeby (#4082) üzenetére


mdk01
addikt

Nem árt azért kimérned (így első alkalomkor) a feltöltött akkut, hogy valóban 14,4-e, s nem több.

Erre én is gondoltam csak nem mertem leírni, mert annyira nem értek hozzá.:)

Vajon egy mai technológiával készített igényes furnérozás időtállóság tekintetében felveszi a versenyt a dédapáink keze munkájával?

Sztem némely bútor felvenné a versenyt csak akkor más idők voltak és jobban megbecsülték a bútort, mert nem volt olyan egyszerű a beszerzése egy egy darabnak. Ennek több oka is lehet. Nem akarok regényt írni sztem mindenki tudja mire gondolok. Más idők voltak nem igazán lehet összehasonlítani a bútorokat sem.

[ Szerkesztve ]

(#4088) Vikusz77 válasza thyeby (#4082) üzenetére


Vikusz77
tag

Ahhoz képest valag pénz, hogy én barkácsolok csak, és lehet hogy a gép meg maghalt és csak kidobtam a pénzt.
Meg fogom mérni, bár több cellát nem lehet belepakolni mint ami kell, a feszültsége meg ezeknek mind 1,2 volt.
Ahogy nézem a robbantott ábrát, ennek a motorjában sincs szénkefe ha jól látom. De ha sikerül szétkapni kiderül. Eszem megáll. Mert nekem nem 7-8 évet ment napi használatban, hanem jó ha 5 munkaórát!
Ipari gép, és nem is kifejezetten könnyű(14.4 volt).

Egyetértek -így utólag- most már én is vennék egy új makitát huszonezerért, csak úgy voltam vele hogy van egy jó (kézreálló, erős stb), szinte használatlan gépem, nekem itthonra elég egy akku ami viszont pöpec, stb...

Torxot én ilyen olcsó készletben még nem láttam, de megnézem.

Ha kiderül hogy kuka a gép, akkor megint ott vagyok hogy mi a gyíkot csináljak? Pénzem kevés... de csavarozó kell.
1.vegyek egy 12 voltos új makitát két akkuval 25 e körül.
2. kockáztassam meg ezt[link]-
szinte ugyanolyan (14.4 voltos,-akkuja is kompatibilis az enyémmel) elvileg mint az enyém.-ez is dewalt tulajdon képpen.
Így 10 ezerért lenne egy gépem, egy másik akkum és még egy töltőm (ami még kétszer olyan gyors is mint az enyém).
Az eladó megbízhatónak,korrektnek tűnik(minden eladása pozítív).A gépet és az akkut is jó állapotúnak írja le. Ha tényleg jó a gép (és az akku) ahogy írja jó vétel lehetne.
De ha nem, akkor adtam egy újabb pofont a szarnak.
Max nyitok egy dewalt múzeumot :).

Na mindegy először tudjam szétszedni a gépet.

Más.
Vettem a kisflexhez szerszámokat.
Drótkorongot (Abraboro) 1300ft, ami csavart "csomós" visz rendesen egy hátránya van hogy rázza a gépet eléggé. Pedig márkás.
Ezt szemből szokás vezetni a felületre, vagy "ferdén"?

Vettem egy legyezőkorongot kipróbálni, jól visz, de egy perc után már kopnak a szemcsék róla (3M). 600ft.

Műanyagtányér(dronco 900ft) rá való "papírral" 115 ft. Na ez tényleg jó, iszonyatos sebességgel csiszol, azt hittem ez is ráz majd mint a drótkorong, de nem, ez nagyon finoman,simán pörög.

Meg vettem letesztelni (milyet érdemes használni majd) vágókorongot dronco1.6 és metabo1mm kb 300ft/db, illetve egy csiszolókorongot dronco: 400ft

De most ez a csavarozó bassza a csőrömet.

[ Szerkesztve ]

(#4089) Vikusz77 válasza Madmax81 (#4085) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a képeket!
Kimérni még nem tudtam mert a multiméter eleme lemerülőben van.
Így meg 20volt határra állítva 19 voltnak méri, 200 voltra állítva meg 13.4voltnak. Tehát nem jól mér:).
De nem hiszem hogy ezek a márkás cellák közel 20 voltot produkálnának és e miatt szopasson a gép. Névleges feszültségük darabonként 1.2 volt(12 darabos a telep), de tényleg valamivel több szokott lenni. De nem 1.6 volt!!!. Ha mégis, beperelem őket :) . Mert 14.4 helyett 19.5 volt az már nem biztos hogy belefér a gépnek.

(#4090) Madmax81 válasza Vikusz77 (#4088) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Szia

Régen volt az Elu cég nagyon jó gépeket gyártott európában lenyomta a Boscht és minden márkát csak a tengeren túl nem volt ismert ,volt a Dewalt cég kicsi volt de ambiciózus és hát a dollár többet ért a márkánál egy az egyben felvásárolta őket .
Azóta a Dewalt abból a fejlesztésekből él " kicsit szánalmas " de hát a pénz az pénz , pár évig gyártották még az Elu gépeket aztán szépen eltűnt a márkanév .
Elvileg a te géped Elu gép csak citrom sárga burkolatban :C

1956-2010 07.22 Varga László

(#4091) Madmax81 válasza Vikusz77 (#4089) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Ha mégis, beperelem őket :) . Mert 14.4 helyett 19.5 volt az már nem biztos hogy belefér a gépnek.

Ez érdekes per lesz az az igazság hogy csak a feszültség szalad meg de az áram erőőség nem .
Ezzel nem lehet elvileg gond de ha hagyod az aksit egy két napot pihenni és úgy méred ki akkor szépen lemegy 14-15v ig .

1956-2010 07.22 Varga László

(#4092) Dízeles válasza Madmax81 (#4070) üzenetére


Dízeles
aktív tag

Hali
Ugyan így.Ha sok táblásítani való van vagy este nagyon kihűl a műhely akkor egy jó kollégához viszem a cuccost neki "I" vas szorítói vannak menetes szorító pofákkal .Na azok állatok :K
thyeby 80-100 éves bútor hszéhez van egy sztorim.Melóztam egy helyen még festés előtt.
Volt ott egy öreg szekrény .Mondja a gazda segítek-e kivinni a házból.Persze .Hova tesszük ?A kamra elé ott felaprítja tüzelőnek. :Y .
Stop .Kölcsönkértem egy nagyobb futót és elhoztam a "kicsikét" :K Jelenleg állagmegóvás alatt van.A kicsike

[ Szerkesztve ]

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4093) Dízeles


Dízeles
aktív tag

Upsz Tehát a "kicsike"

Ha a szüleidnek nincs gyereke, nagy valószínűséggel neked sem lesz.

(#4094) Vikusz77 válasza Madmax81 (#4090) üzenetére


Vikusz77
tag

Akkor nem lehet annyira szar a gépem:). Vagy ha igen, veszek hozzá egy másikat elu néven.

(#4095) Vikusz77 válasza Vikusz77 (#4088) üzenetére


Vikusz77
tag

Ez a korong alakú abraboro csavart 115-ös drótkefe használhatatlan.
Olyan szinten rázza a gépet, és a kezemet hogy pár perc után nem lehet bírni, meg a gépet is féltettem hogy szétrázza a a csapágyat.
Körbeforgatva szemmel látható hogy több mm-t üt. Ez mind ilyen, vagy én fogtam ki egy szart?

A másik meg hogy szerintem kicsit túl durva festékeltávolításhoz, jobban jártam volna egy "sima" drótossal, ráadásul az nagyobb felületen is dolgozik.
Fazékkefét ha veszek ezek után nem tudom milyen kéne: csavart vagy sima szálú? Ti használtok fazékkefét valamire?

(#4096) Madmax81 válasza Vikusz77 (#4095) üzenetére


Madmax81
aktív tag

Körbeforgatva szemmel látható hogy több mm-t üt. Ez mind ilyen, vagy én fogtam ki egy szart?
Nem te fogtál ki rossz minőséget egyszerűen a drótos korongokat nem szokták " lehet " kiegyensúlyozni szinte akár milyen drótos korongot is veszel majdnem mind rázni fogja a gépet és a kezedet .

Az aksis fúróról meg annyit hogy lesz egy eredeti géped ha megvásárlod, ezért a pénzért teljesen jó ár legalább alkatrésznek jó lesz
Nagyon jó márka volt anno az Elu mesteremnek már 14 éves az Elu felső marója ami most Dewalt DW 614 néven fut

[ Szerkesztve ]

1956-2010 07.22 Varga László

(#4097) thyeby válasza Dízeles (#4092) üzenetére


thyeby
őstag

"és elhoztam a "kicsikét""

Hmm!
Sokan vadásznak ilyesmire, akik rusztikus régi környezet pártiak - és most még divat is lett a retro.

Majd ha Saci lesz annyi idős, mint most a faterja, na akkor fog ez sok pénzt érni!

[ Szerkesztve ]

Több fa van, mint asztalos!

(#4098) thyeby válasza Vikusz77 (#4095) üzenetére


thyeby
őstag

"Olyan szinten rázza a gépet, és a kezemet hogy pár perc után nem lehet bírni, meg a gépet is féltettem hogy szétrázza a a csapágyat."

Azért azzal a koronggal nem fogod tudni a csapágyaidat kigyilkolni, ha akarod se.
Másik dolog pedig, h ha dolgozol vele kicsikét, egy kicsit kisimul a járása is. Ilyen korongot szinte lehetetlen tuti simára gyártani, bár lehet, h kifogtál egy selejtet - ha szemmel is látszik, h nagyon üt. Nekem is rázott, de azért nem annyira, h ne tudtam volna vele dolgozni.
Az Abraboro messze nem csúcsminőség, csak elfogadható termékei vannak szolid árakon.
(Gondolj csak bele, h egy centrifuga csapágyának mit kell kibírnia? És kibírja.)

Több fa van, mint asztalos!

(#4099) thyeby válasza Vikusz77 (#4095) üzenetére


thyeby
őstag

"szerintem kicsit túl durva festékeltávolításhoz"

Na, csak kezdjél bele abba a festékeltávolításba, és elválik, h durva-e? A sima is leviszi a festéket, de előbb alaposan megsimogatja.

"Ti használtok fazékkefét valamire?"

Az akkor jó, ha úgy esik jobban kézre valami munka - többnyire nagyobb sík felület. Szögvas, laposvas tisztításához nem az az ideális.

Több fa van, mint asztalos!

(#4100) Vikusz77 válasza Madmax81 (#4096) üzenetére


Vikusz77
tag

Én nem tudom, de ez egy úgy ráz, hogy pár perc! munka után, még órák múlva is érzem a zsibbadást. Kb 2-3mm-ert üt.
Na, mindegy kipróbálok majd egy másik félét, mert állítom ezt más se bírná:). Dolgoztam már sok géppel, volt hogy napokon át csiszoltam excenterrel stb, de az kutyafasza volt ehhez képest.

Csavarozó.
Szerintem sincs ez a gép rossz áron ha igaz amit ír az eladó(akkuja is jó, meg a gép is+ egy töltőm is lenne tartalékba). Mivel több mint 100 adásvételéből mind pozitív, úgy látom korrekt.
Mert egy új makita ahogy nézem minimum 25 ezer és az csak 9,6-os ami néha kevés. Bár általában persze elég.
Persze ideális esetben van az embernek egy könnyű gépe, meg egy nehéz. De nekem marad a kompromisszum.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.