Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) jaroslav válasza Gawamatsu (#849) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Hát köszi az infót!

Nem tartom magam teljesen laikusnak, de ilyesmit még nem csináltam, és nem is nagyon tudom, hogy mi ez...

Azért utána olvasok, hátha nem is olyan nagy valami...

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#852) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Tisztelettel kérdezem az aktív felhasználóktól, hogy a kamerakezelés mennyire használható.
A nagy kérdés az, hogy a négy licences felállással kiválthatok-e egy négy kamerás DVR-t vagy NVR-t.
Egy családi ház négy oldalát néznék a kamerák, terveim szerint IR-aktiválással, de egynél, kettőnél lehet létjogosultsága a képtartalom-változás figyelésének is.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#853) Csabex válasza Gawamatsu (#847) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen... Nagy fába vágták a fejszéjüket, aztán nem vált be. Valóban vannak ott érdekességek, de én eddig nem is figyeltem, mert még annak idején nagyon inaktív volt, de most egész jól fel van éledve.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#854) Csabex válasza jaroslav (#848) üzenetére


Csabex
őstag

A Gawa javaslatát ha alkalmazod az valóban működik, de ahogy ő is állította, csak az első újraindításig, mert utána újra aktívak lesznek a folyamatok.
Nem nagy dolog igazából, de ha kell segítség, akkor majd csinálok neked pár fotós útmutatót és átdobom privibe, de az is lehet, hogy addigra megjön a javított update.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#855) Csabex válasza tamas1983 (#850) üzenetére


Csabex
őstag

Érdekes... Portok rendben vannak? Nem biztos, hogy a PC alap beállításai lennének a ludasok, szerintem itt inkább port vagy jogosultság gond lehet, vagy talán nem engedélyezett a hálózati megosztás és ez miatt nyilvános hálóként kezeli a rendszer a kapcsolatot, esetleg tűzfal... A tutorialt lecsekkoltad? A lap végén vannak a port infók.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#856) Csabex válasza MaCS_70 (#852) üzenetére


Csabex
őstag

Nálam 3 PT kamera működött 2 héten keresztül és semmi gondom nem volt velük, a felvételek sem akadoztak és kifagyás, vagy hasonló anomália sem fordult elő. Igaz, hogy csak akkor üzemelem be őket amikor huzamosabb ideig elmegyünk itthonról, de van itt olyan felhasználó aki napi szinten használja és nem volt panasz a funkcióra.
Kérdés az, hogy melyik modellre gondoltál? Én pl. bővítettem a memóriát 2-ről 8 Gb-ra és nekem ilyenem van.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#857) tamas1983 válasza Csabex (#855) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Köszönöm, hogy ilyen gyorsan válaszoltál. A tutorialt már néztem, sajnos az 1. lépésen túl nem jutottam csak mobilos böngészőből. A portokat EZ-Routerrel lövöm be a gyárilag megadott portok vannak még ennél az appnál. Minden más appnál már átírtam ami szerintem nem lehet a gond oka. 9900-9908-ig van engedélyezve. A hálózati megosztás felkeltette a figyelmem bár nem teljesen értem mire gondolsz. Eddig csak azért nem gondoltam erre mert mobil böngészőbe ahogy írtam simán bejön csak ott a beállítás macerás a jogosultságoknál ahol ki lehet választani az adminon kívül mást is a pipákat nem lehet betenni (egyszer mikor sokszor megnyomtam bepipálta de el is tűnt) már nagyon sokat próbáltam. Ha a gyári adminnal lépek be és úgy osztok meg mappát szintén ugyan ezzel a jelszóval belépve mobil böngészőbe megnyitja a filmet és még trascod is megy.
Tanácstalan vagyok.

(#858) MaCS_70 válasza Csabex (#856) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A 3102T-nél ér véget a büdzsé, az meg ugye fix RAM-os. De elvben annak a 2 GB-nak is elegendőnek kellene lennie, mivel egyéb memóriaigényes folyamatok nem igazán mennének.

Milyen szolgáltatásokat nyújt a Surveillance Station? Élő kamerakép távoli nézése van?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#859) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
Megjött a 3102T, majd jövök a kérdéseimmel ha elakadok valahol, egyelőre az asszony átvette,és otthon pihen az asztalon.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#860) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Akinek kerregteti a lemezeket a legújabb update, azoknak itt van egy Asustor app, amit manual installal kell feltenni.
Asustor csinálta, nekem is ajánlották, fel is tettem.
Ez leállítja a konverziót.
A topik, amit linkelek én nyitottam, arra jött a válasz: [link]

(#861) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#852) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Igen és nem. Vagy nem tudom.
Saját tapasztalatokról tudok beszámolni.
Nálam két kamera futott (most nem, átalakítás miatt megszűntek ideiglenesen).
Mindkettő WiFi-n, 720p felbontással, home made UPs-sel (powerbank-ot kötöttem elé). A NAS amúgy UPS-en van a wifi modemmel együtt.

Külön, nem raid WD Purple-ra rögzített, mozgásérzékeléssel, esemény eetén -10 és +10 mp rögzítésével, automatikus törléssel 15-20 nap elteltével.
Az IR kezelést a kamerékra bíztam, állítgassa magát.

Hosszú távú tapasztalat, hogy be kell iktatni egy force-olt kamera le és visszakapcsolást, különben hajlamosak elveszteni a kapcsolatot és nem is mennek vissza automatikusan.
Ilyenkor jött a mobil app-ba push üzi és onnan vissza lehetett pöccinteni.
De ezt megelőzi, ha beraksz egy fél óraás állást olyan iőszakban amikro nem valószínű esemény.
Nálam ez kora reggelre volt rakva, a reggeli készülődés idejére, fél órás eltolással a kamerák közt (hogy az egyik mindig menjen).

A kamerák a 2,4GHz-es Wifin voltak, mert ezt támogatták, az 5GHz-est nem is látták, de bőven elég volt nekik. Ráadásul beltériek voltak, nem jelentett problémát az időjárás és hőmérsékletek.

Ház külső figyeléséhez a falak miatt a Wifi nem biztos, hogy jó, ha fontos lenne én PoE-et csinálnék, szünetmentesre kötve a kamerákat és a NAS-t is. Az én kameráim is támogatják, de körbekábelezés nálam nem opció.

(#862) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Tisztelt #Gawamatsu
Mik az első lépések amiket el kell majd követni miután üzembe helyeztem az eszközt?
Leszámítva a lemezek particionálását.
Kell-e valamit regisztrálni,gondolok itt a ddns szolgáltatásra ami az asus sajátja?
Szivesen vennék pár tippet,hogy ne legyek vakon.
Köszönöm előre is a választ. :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#863) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#862) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nincs particionálás.két lemezes vagy, két lehetőséged van (vagy három).
RAID 0, 1 és single.

RAID0 - egyberakja a két lemezt, az össz kapacitás a kettő együtt (egy lemez ugrik, minden ugrik)
RAID1 - tükrözés, két egyforma lemezzel megy, kapacitás az egy lemeznyi (egy lemez tönkremehet, a másik megoldja)
Single - egyenként, külön külön vannak, bármi tönkremegy, a volume-nak annyi rajta.

Kikapcsolt állapotban berakod a lemezeket (mondjuk hot swap, lehet bekapcsolva is).
Indítod a NAS-t, initializálod a lemezeket és kiválasztod, hogy legyenek kezelve (felhasznállástól függ).

Regisztrálni max myasustor ID-t kell, az is a távoli eléréshez kell csak. Megy a NAS-ból is asszem.
Ajánlott az admin felhasználót nem használni, hanem egy másik, admint csinálni amivel ügyködsz iletve továbbiakat egyes feladatokhoz, hogy esetleges támadás esetén ne férjenek hozzá mindenhez. Pl nálam a backup és a media lejátszás és a kamerák külön accounttal mennek.
Van ADM Defender app, az geo szűrést is lehetővé tesz (Geo IP) és ki lehet kapcsolni pl h EU-nkívülről hozzá lehessen férni az eszközhöz.
De még így is sok a behatolási próbálkozás, arra jó az Auto Blacklist.

Hogy ne zárd ki magad, a White List-hez add hozzá a helyi hálózatod IP tartományát, vagy azt a fix IP-t amit a géped használ (ha fix), így te otthonról mindig hozzáférsz.

Az én NAS-omon, naponta 3-5 belépési kísérlet van különböző protokollokon, 1-3 rossz próba után megy a tiltás, forever.

(#864) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#863) üzenetére


Kicsirics77
veterán

oké köszönöm,ezekszerint fogok eljárni,két lemez lesz,majd eldöntöm hogy legyen, a képek offline vannak tárolva, a regisztrációt megcsináltam de még nem jött e-mail az aktiváláshoz,a white listet majd megcsinálom, a blacklistben majd lehet kérek segítséget olussz a GEO IP szűrésben is ha eljutok odáig majd.
megjött csak a spam mappába tette.

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#865) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#861) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm a kimerítő választ!

A kérdésem egyelőre már csak annyi, hogy kell-e az a teljes fél óra leállás az újracsatlakoztatás előtt. Mi van, ha csak pár percre csatlakoztatom le a kamerát, hogy aztán frissen, fiatalosan újraéledjen? Maga a kapcsolat frissül, tehát szerintem elvileg elégnek illene lennie.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#866) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#865) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Feles blokkok vannak.

(#867) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#866) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mármint a kezelőfelület osztása félóránkénti?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#868) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#867) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Igen. félórás blokkokban látod a napot.

(#869) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#863) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Na belőttem,ahogy mondtad,az admin meg a guest kikapcsolva és semmihez sem fér hozzá,új user létrehozva,whitelist beállítva,blackist engedélyezve plusz a Geo ip szűrés is megcsinálva,transmission tölt rendesen,port nyitva neki.Egy kérdésem van,hogy tudom a TM-et és a nast elérni mobilnetről,mert erre nem jöttem rá eddig,biztos pofonegyszerű de nem ment akkor sem. :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#870) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#869) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

TM-et nem tudom, a NAS-hoz vannak mobil appok Androidra és iOS-re is.
bejelentkezésnél ne IP-at adj meg, hanem a myasustor.com id-t

(#871) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#870) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nemigazán jött ez össze,sehogyan sem sikerül,majd holnap nekifutok megint,mára feladtam ezt,kikapcsoltam a ddns meg az ez connect szolgáltatást,csak belső hálón megy meg a torrent és ennyi.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#872) Csabex válasza Kicsirics77 (#869) üzenetére


Csabex
őstag

A transmissiont a play store, vagy App Store-ból ha letöltöd, akkor csak be kell állítani neki a publikus ip címed és a transmission portját (9091 ha nem módosítottad) és a felh./jelszó párost, aztán működik is. Látod a futó torrenteket ugyanúgy mint a gépen és hozzáadni is tudsz. Egyébként meg gratula a 3102-hőz :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#873) Csabex válasza MaCS_70 (#865) üzenetére


Csabex
őstag

Nálad sem kivitelezhető a kábeles megoldás? Amiről én írtam korábban, az kábeles volt és ott sosem fordult elő jelvesztés, működött tökéletesen. Egyébként a POE amit javasolt Gawamatsu az jó megoldás. Szoktam alkalmazni én is amikor telepítek valakinek éppen. Nincs macera a táp résszel és a kábeldzsungelt is el lehet kerülni vele.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#874) MaCS_70 válasza Csabex (#873) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dehogynem, kifejezetten kábeles megoldást tervezek, kamerát nem szívesen tennék wifire.

Tehát 4 ethernetes kamerát tervezek, és kérdésem még, hogy pontosan mit is tud ez a Surveillance Station -- lehet-e tekerni, mobilra közvetíteni, stb.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#875) Csabex válasza MaCS_70 (#874) üzenetére


Csabex
őstag

Sajnos van aki nem tudja megoldani a kábelezést és azért használ wifit, de a kábeles megoldás a legjobb terészetesen.
Hogyne lehetne! Teljes értékű NVR-ként üzemel. Mindent be lehet állítani rajta ugyanúgy mint a különálló rendszereken. Dobok be neked pár screenshotot enyémről és akkor már elképzelésed is lesz.
Ezek a számítógépes elérés fotói: [kép] [kép] [kép]
Ezek pedig az androidos AiSecure alkalmazás fotói: [kép] [kép] [kép] [kép]
A kameráim PT-k és azt is szépen kezelte, nem volt akadozás vagy kifagyás.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#876) MaCS_70 válasza Csabex (#875) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyszerű, nagyon köszönöm!

Akkor, ha jól értelmezem, a félórás lecsatlakoztatásokra csak wifi esetén van szükség, ugye?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#877) Misi_D


Misi_D
tag

Sziasztok!

Sziasztok!

Asustor 5104T, ill. 4x6TB WD Red. A NAS, vagy abban valami elkezdett halkan pittyegni. Nem a NAS notificationje, az ki van kapcsolva, valami más. Halk pittyegés, gyakran (1-2-3 mp), egymás után több, 2-3 is akár. Mi lehet ez? Annyira halk, h nap közben, beszélgetés/gyerekek mellett, vagy filmezve észre sem venni. De éjjel, amikor minden más csendes, akkor kiszúrni, és utána egyre idegesítőbb. Korábban nem volt. Mi lehet ez? Tuti a NAS amúgy a kütyük közül, mivel leállítottam és megszűnt. Majd restart után megint hallani. Viszont nem látszik semmi extra "nyúzó" folyamat, vagy bármi, ami HDD hibára utalna. Esetleg a ventije kezd meghalni...?
Köszi!

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#878) Kicsirics77 válasza Csabex (#872) üzenetére


Kicsirics77
veterán

App storenban nincs transmission,azt eddig is csak böngészőböl értem el,nem feltétlen kell app hozzá a telefonra,inkább a távoli elérés lenne a lényeg,de nem sikerült az sem egyelőre.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#879) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#876) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem kell, de nekem segített.
Nem tudom mi okból tesz jót neki, hisz a kamerák is fix IP-sek és nem a wifivel volt baja.
A Surv Centerben kapcsolódtak le.

(#880) Gawamatsu válasza Misi_D (#877) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ha kiveszed a lemezeket, akkor is pittyeg?

(#881) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#880) üzenetére


Kicsirics77
veterán

az lehet hogy amiatt szívok mert az asus router nincs az ez connect kompatibilitási listában?
rt-ac57u?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#882) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#881) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az UPC modem sincs benne sztem, de megy az EZ-Connect.

(#883) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#882) üzenetére


Kicsirics77
veterán

remek,akkor ez nem lehet legalább kizáró ok, akkor majd kűzdök tovább mint malac a jégen,mert még nem megy egyelőre,hogy elérjem kintről az alap dolgokat mint torrent és egyebek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#884) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Milyen portokat kell megadni a routerben mert lassan az őrületbe kerget,végigmegy az ellenőrzés majd a port ellenőrzésnél kiírja,hogy valami nem sikerült,ellenőrizze a router beállításokat.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#885) Kicsirics77 válasza Kicsirics77 (#884) üzenetére


Kicsirics77
veterán

[kép] [kép] eddig ennél tovább nem sikerült jutni.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#886) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#885) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ha pl nem EZ kompatibilis, akkor sincs baj, mert csak be kell menni a routerbe és manuálisan beállítani, hogy a helyi IP x portját tegye át a public IP y (vagy x) portjára és kész is.

Magyar: [link]
Nem magyar: [link]

[ Szerkesztve ]

(#887) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#886) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ezzel nincs bajom,mertezt tudom,hogy mire való mindkettő,engem az érdekelne,hogy mit kell konkrétan megadni portnak,hogy ez működjön is,pl az xyz.ezconnect.to azonosítómra az írja,hogy nincs is ilyen vagy a szolgáltatás nincs engedélyezve a nason.
az xyz.asuscomm.com cím megadva a routerben de semmit nem jelent.
a régi dns-320L-nél csak megadtam a ddns címet meg a belső ip a portal és ment is egyből. :W

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#888) jaroslav válasza Csabex (#854) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi a segítőkészséget!

Szerintem az egyszerűség jegyében, megvárom a frissítést.

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#889) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#887) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hát nem asuscomm.com a vége, hanem http://xyz.myasustor.com:8000 a Manual connectnél és http://xyz.ezconnect.to az EZ-Connectnél

(#890) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#889) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszi,ez is nagy segítség már,mert erre sem jöttem volna rá magamtól szerintem,holnap ujratábla,aztán majd látjuk,lehet majd próba erejéig kiveszem az asus routert és a connect boxot visszakapcsolom router üzembe addig.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#891) Csabex válasza jaroslav (#888) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, én is így döntöttem... Javasolom, hogy csinálj egy újraindítást, mert a memória gondon nálam az segített a tegnap. Sajnos media error miatt kénytelen voltam újraindítani és akkor vettem észre, hogy a korábban 87%-ban használt memória máris visszaesett 11-re.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#892) Csabex válasza Kicsirics77 (#890) üzenetére


Csabex
őstag

Nem lenne egyszerűbb engedélyezni az upnp-t? Az megcsinál mindent. Én azt tettem addig amíg beszélgettek egymással (a upc connect box és a nas), aztán utána ki is kapcsoltam.
Főleg, hogy neked is connect boxod van, akkor végképp javasolom a upnp engedélyezését a haladó menüpontban.
Most néztem a fotókat... Minek nálad a a DHCP szerver? Nálam ilyen nincs... Manuálisan adtál neki ip címet? + különbség, hogy nálam a 8001-es port is nyitva van ADM-nél.
DDNS pl. nálam nincs aktiválva, nálad? Szerintem egyértelmű, hogy a porttovábbítással van gondod, mert részlegesen működik, vagyis vannak portok amik már nyitottak. Gondoltam Bp-i vagy, de sajna nem :) Max felugortam volna hozzád a 7végén, ha alkalmas lett volna.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#893) MaCS_70 válasza Csabex (#892) üzenetére


MaCS_70
félisten

uPNP-t nem ajánlott használni.

Az egyik Asus routeres topicban éppen most zártunk le egy kalandot, ami orosz címről történő behatolásról és rendszerterhelésről (tehát valamit csináltak) szólt, és egyértelműen az uPNP letiltása vágta el.

Lehet bizonygatni, hogy jó az, csak tudni kell használni, de én nem ismerek olyan hálózati, pláne biztonsági szakembert, aki ne kapna tőle sikítófrászt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#894) Csabex válasza MaCS_70 (#893) üzenetére


Csabex
őstag

Természetesen nem ajánlott használni, éppen ezért oda is írtam, hogy "Én azt tettem addig amíg beszélgettek egymással (a upc connect box és a nas), aztán utána ki is kapcsoltam."
Nem írtam oda még egyszer, hogy ki kell kapcsolni, hiszen ebből a mondatból kiderül egyértelműen :) Én mindkét oldalról ismerem a upnp sebezhetőségét, voltam áldozat és elkövető is :D Természetesen nem okoztam kárt, csak a kíváncsiság miatt voltam elkövető :) Nem, az nem jó, ez egyértelmű, de arra a 10 percre max bekapcsolható, hiszen akkor van a gond, ha folyamatosan bekapcsolva marad.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#895) Kicsirics77 válasza Csabex (#892) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kicsit bonyolult nekem ez az egész,majd ma kiveszem a routert és megnézem simán a cb-vel,egyébként a routerben engedélyezve van az upnp,de kb le sem szarta,hogy ott van vagy nincs,délelőtt lesz majd egy kis időm aztán megnézem mire jutok.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#896) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#895) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Simán lehet, hogy a hálózatot összetettségéből ered a baj.
NAS-router-ConnectBox...

(#897) Kicsirics77 válasza Gawamatsu (#896) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Erre jutottam én is.
Ugyanitt eladó asus router😂

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#898) Csabex válasza Kicsirics77 (#897) üzenetére


Csabex
őstag

Igaza lehet Gawamatsunak, de én nagyon a routeredre gyanakszom...
Nálam a cb-re van csatlakoztatva a pc meg a nas kábelesen, wifin pedig egy chromecast, egy ewelink okos kapcsoló, 3 vagy 4 telefon, egy tablet és néha laptop is, de egész jól bírja router üzemmódban :D Igaz, hogy az elmúlt hetekben volt egy kis gebasz és box csere történt, de nem nálam volt a gond, viszont a upc-s srác nyilván nem mondta a konkrét okot...

Egyszóval, nálam ilyen egyszerű :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#899) Kicsirics77 válasza Csabex (#898) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Kivettem é minden zöld lett,mostmár csak az a kérdés,hogy érem el kintről,a cb-ben kell portokat nyitni? Az ez connect aktív a manuálisnál a ddns aktív az az routerben minden port zöld,telefont 3G re teszem és not connect,ebben lenne valami öeted esetleg?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#900) Csabex válasza Kicsirics77 (#899) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, a cb-ben is kell nyitogatni a portokat és én arra az időre kapcsoltam be az upnp-t amig kinyitogatta, aztán utána ki is kapcsoltam az upnp-t. Asustor id-d rendben van? Registration menüpontnál látható az email címed? Továbbá az EZ-Connect menüpontnál is csekkold le hogy stimmeljen minden... Ha nem működik az asustor, akkor is el kellene érd kívülről a publikus ip címeddel és mögé a :8000 ha a default portot hagytad... Publlikus ip címed az a whatismyip.com oldalon ami látható, nem a belső hálón lévő. Ezek után már fog működni sztem. :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.