Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) ugyes válasza imis (#2000) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ha külön kötet a két hdd és share-ként hozod létre, akkor igen.

(#2002) imis válasza ugyes (#2001) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, így már látom, a megosztott könyvtáraknál átállítható. :R

(#2003) csatti2 válasza rjy08 (#1993) üzenetére


csatti2
csendes tag

Használj VPN-t. A legjobb ha a routereden futtatod (ha tudja), mert a NAS-od akkor nem terheli. Az OpenVPN a legjobb választás a három gyakoribb közül ha támogatja a hardvered.
Ha VPN-en keresztül csatlakozol a hálózatra, akkor minden szoftver működni fog, amit eddig csak otthonról tudtál használni, ráadásul sokkal biztonságosabb is mert nem kell egy csomó más portot is kiengedni, illetve ilyen eazyconnect meg hasonló szolgáltatásokat használni (általában ilyeneken keresztül törnek be az otthoni NAS-okba).

(#2004) csatti2 válasza Csabex (#1980) üzenetére


csatti2
csendes tag

Ez nem igaz. A magasabb hő megnöveli a vezetők ellenállását, ami rontja a hatásfokot. Ezenkívül kiszáradnak az elkók, a forrasztások pedig a nagyobb hőingadozástól kirepedezhetnek, majd eltörhetnek (az ólommentes forrasztások erre még érzékenyebbek).

(#2005) Gawamatsu válasza csatti2 (#2003) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ez a VPN dolog nekem tök homály.
Tudom, van VPN szerver app az alkalmazásboltban, de mire jó egy NASnál?
Ha valaki óvodás szinten elmesélné, hol, mit kell beállítani és tényleg az értelmét (most, hogy az EZ-Router kifingott)...

(#2006) rjy08 válasza imis (#2000) üzenetére


rjy08
tag

A belépés ellenőrzés/megosztott könyvtárak menüben tudod megadni, hogy adott mappa melyik tárhelyen legyen.

(#2007) rjy08 válasza ugyes (#1996) üzenetére


rjy08
tag

Igen, emlékszem, erről már beszéltünk fentebb. (HDD alvás gond.)
Megnézem azokat az appokat, amiket javasoltál.
Nekem telepítést követően a transmission nem elérhető. Se webről, se remote gui alól.
A qbittorrent meg nem képes elindítani a torrentfájl automatikus letöltését a megadott mappából. Hiába állítgattam már a dockerben is, nem sikerült működésre bírni.
Maradtam a faék download assistant-nál. Ebben egy funkció kivételével minden működik, amire nekem szükségem van. (Nem lehet leállítani a torrent seedelést megadott idő után, csak százalékos beállítás van.)
Reméljük, a 4-es verzió pozitív változást hoz. Nem egy rakat új hibát! :D :)

(#2008) imis válasza rjy08 (#2006) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, megtaláltam.

(#2009) donat_sz válasza Gawamatsu (#2005) üzenetére


donat_sz
senior tag

egy virtuális hálózatot hoz létre aminek segítségével a mobilneten lévő eszközök is úgy viselkedhetnek mintha a wifin lenne az egyik szobában.
én pl arra használom, hogy a relám blokkoló okán, mobilneten csatlakozva se jönnek a reklámok.
vagy a nas-t és egyéb szolgáltatásokat úgy érek el mintha az otthoni hálózatra lennék csatlakozva.
így gondoltad? segített?

(#2010) Gawamatsu válasza donat_sz (#2009) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem igazán.
Az Asustor learning center sem mondott túl sokat. Majd utána nézek az Asustor fórumon.

(#2011) imis válasza Gawamatsu (#2010) üzenetére


imis
senior tag

Asustor learning center videója nekem nem segített. Asus routerem van, azzal viszont jól működik az openvpn.

(#2012) csatti2 válasza Gawamatsu (#2010) üzenetére


csatti2
csendes tag

Ha az otthoni routereden vagy NAS-odon futtatsz egy VPN szervert, akkor az lehetővé teszi számodra, hogy bármely más helyen, ahol eléred az internetet (és nem korlátozzák a VPN használatát) úgy kezelhesd az otthoni hálózatod eszközeit, mintha csak otthon ülnél. Pl. nézheted a filmjeidet, böngészheted a fájljaidat, eléred a routered adminisztrációs felületét, stb. anélkül, hogy bármilyen más szoftverre/eszközre szükséged lenne a megszokottakon kívül (leszámítva persze a VPN klienst, amivel csatlakozol).

Lehetővé teszi ezenkívül a normál internet forgalom árirányítását is, azaz kifelé úgy fog látszani, mintha otthonról neteznél. Ez leginkább külföldről lehet hasznos, ahol bizonyos tartalmak tiltottak, illetve régió korlátozottak de így mégis tudod őket használni (pl. gmail, skype kínából, vagy magyar weboldalak videó mellékletei, amelyek gyakran csak itthonról nézhetőek).

(#2013) Gawamatsu válasza csatti2 (#2012) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

És kell hozzá a telefonon, tableten (windows), notin, is oda illő vpn kliens gondolom

(#2014) rjy08 válasza Gawamatsu (#2013) üzenetére


rjy08
tag

Természetesen. Egy L2TP VPN esetén az oprendszerek tartalmazzák a klienst, míg egy OpenVPN-nél telepíteni szükséges. Bár utóbbi sem jelent szerintem semmilyen hátrányt, sőt, még stabilabb és hatékonyabb is.

(#2015) ugyes válasza rjy08 (#2007) üzenetére


ugyes
aktív tag

Úgy tűnik, hogy később jön a 4.0. Ma jött ki a 3.5.7. Nem tudom feltenni egy aktív művelet miatt egy darabig. De lehet segít a meghajtók alvásának problémáin...

(#2016) donat_sz válasza ugyes (#2015) üzenetére


donat_sz
senior tag

nekem felment hiba nélkül. változást nem tapasztalok

(#2017) rjy08 válasza ugyes (#2015) üzenetére


rjy08
tag

Köszi az infót, megnézem én is!

(#2018) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
A ClamAv nem frissül, más is tapasztalt ilyet? 2021.02.28 az utolsó frissítés dátuma. csak folyamatosan teker, mintha frissíteni akarna, de semmi.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2019) csatti2 válasza Kicsirics77 (#2018) üzenetére


csatti2
csendes tag

Nálam frissül. Tegnapi volt a dátuma, mikor pedig rányomtam a linkre leszedte a mait sikeresen.

(#2020) Kicsirics77 válasza csatti2 (#2019) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Remek,nálam csak teker és ugyanúgy marad 2021.02.28 a dátum,na mindegy,egyelőre kikapcsoltam a Nas-t mert egyáltalán nincs már kihasználva,meglátom mi lesz a további sorsa majd.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#2021) HUNRookie


HUNRookie
csendes tag

Van egy 6204-esem 4x3TB WD RED-del, RAID 10-ben.

A 2. és 4. lemez esetében hibát jelez (media error illetve data transmission error).

Ha cserélni szeretném a lemezeket, csak fogom, kihúzom menet közben, vagy állítsam le a NAS-t, és csere után kapcsoljam be?
Gondolom, egyszerre csak egy lemezt cserélhetek.

Ha nagyobb lemezt rakok be (4 vagy 6 TB), akkor "felismeri" azok méretét, és automatikusan több hely áll majd rendelkezésemre?

Érdemes/kell backupot csinálnom a cserék előtt?

(#2022) ugyes válasza HUNRookie (#2021) üzenetére


ugyes
aktív tag

Mentés biztosan kellene. És nem lesz nagyobb tárterületed: RAID1-x-ig a legkisebb méretű lemez határozza meg a kapacitást. Így pl. 4TB behelyezése után is 6TB helyet mutat majd. Mindet ki kell ahhoz cserélned, hogy RAID10-ben növekedjen a tényleges tárhelyed.

(#2023) HUNRookie válasza ugyes (#2022) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Köszönöm

(#2024) Gawamatsu válasza HUNRookie (#2021) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Egyenként kell cserélni a lemezeket és megvárni, míg a reaid újraépíti magát. Utána jöhet a másik lemez cseréje és szintén megvárni mire kész a raid rebuild.

Nálam is előfordult már ilyen, igaz ott csak 3-as R5 tömb volt egy lemezhibával (cserélték).
A lemezeket direkt 2 forrásból két külön időben szereztem be, ha lenne pl egy sorozathiba akkor ne az egész nálam jelenjen meg.

(#2025) HUNRookie válasza Gawamatsu (#2024) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Köszönöm,

A hot-swap mehet?

(#2026) Gawamatsu válasza HUNRookie (#2025) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Simán.

(#2027) Gawamatsu válasza HUNRookie (#2025) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hogy ment?

(#2028) HUNRookie válasza Gawamatsu (#2027) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Még sehogy, be kell szereznem a hdd-ket, most nézegetem, melyik RED legyen

(#2029) csatti2 válasza HUNRookie (#2028) üzenetére


csatti2
csendes tag

Nem tudom mikor vetted az eredeti RED-eket, de az újakban (2-6TB) átálltak SMR technológiára. Nagyon rossz ötlet vegyíteni CMR technológiás vinyókkal őket. Pont ezért is dobtam a WD Red családot az új NAS-omnál, bár korábban jó tapasztalatom volt vele, de hasonló árért más gyártótól CMR-t kapok.
EFAX : SMR
EFRX: CMR

(#2030) ugyes


ugyes
aktív tag

Valaki tud abban segíteni, hogy mi a hehpma folyamat/program?
Köszönöm.

(#2031) ugyes


ugyes
aktív tag

És akkor egy nagyobb problémában kérnék segítséget: összeomlott a rendszer és csak újrainicializással hajlandó felállni. Elindítottam egy ClamAV futtattást és kb. 45 perc után eléhetetlen lett. Leállítottam, de az újraindítás után már csak az "Inicializálja a NAS-t?" üzenet fogad.
Jó néhány adatról van külön mentés, de néhányról nem. Külön köteten (volume2) voltak. Van mentés a rendszerbeállításokról.
Hogyan kezdjek neki, hogy a külön köteten lévő adatok ne vesszenek el. Csak 1 lemezt tegyek bele, majd utána amikor ismét feláll, töltsem vissza a rendszermentést, és tegyem be a másik kettőt (raid1)?

Vagy így jártam és nulláról indulok?

(#2032) ugyes válasza ugyes (#2031) üzenetére


ugyes
aktív tag

MIndegy, még a külső HDD-n lévő mentésről is eltűnt minden. Szóval semmim sincs. Beleértve a családi fotókat is.

(#2033) HUNRookie válasza csatti2 (#2029) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Régen vettem, EFRX-ek.

(#2034) rjy08 válasza ugyes (#2032) üzenetére


rjy08
tag

Jézus atya isten! És mindez egy vírusirtás következménye???

(#2035) ugyes válasza rjy08 (#2034) üzenetére


ugyes
aktív tag

Részemről nem volt más beavatkozás: a legfrissebb adatbázis letöltése, teljes átvizsgálás, csak jelentés a fertőzött tételekről.
Kedd este derül ki, hogy volume2 lemezeken maradt-e valami láthatóan használható, vagy nyaralás helyett Kürt Zrt. :(
Egyedül a gyerekzenéket, sorozatokat tudtam "megmenteni", mert 1 hete másolták le tőlem. Most visszakértem, de max. 500kB/s az átvitel és 140GB.

(#2036) rjy08 válasza ugyes (#2035) üzenetére


rjy08
tag

Ez azért durva...és akkor érezze biztonságban adatait az ember. :W
Sajnos semmi ötletem sincs, amivel esetleg tudnék segíteni. :/

[ Szerkesztve ]

(#2037) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

A ClamAV ugyan olyan szar, mint korábban az Avast is volt.
Néha frissül magától, de általában nem.
Mindig outdated ami frissíthető ugyan, de lassú, a scheduled task sosem indul el az időzített időben és nem tudom a fájlok számolásán kívül csinál e valamit.
Találni nem talált soha semmit ami jó, de ha csak szar, akkor nem jó.

Gyorsabb ha felmappeli az ember a share-eket és a gépen futó kergetővel ellenőrzi.

(#2038) ugyes válasza ugyes (#2035) üzenetére


ugyes
aktív tag

Kürt Zrt. lesz, úgy tűnik. Sajnos nem találtam asztali Linux gépet, amire esetleg fel lehetne mountolni a lemezeket (aka ex-volume2). A Win10 a Githubos btrfs driver-rel nem látta.

[ Szerkesztve ]

(#2039) próbakocka


próbakocka
senior tag

Kérlek abban segítsetek, hogy hol lehet beállítani ADM alatt az automatikus Restart After Power Loss-t?
Vagy ehhez kell mindenképpen egy UPS, azzal fog csak normálisan működni?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2040) gekkoXT válasza ugyes (#2038) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Felejtsd el a Kürtöt. Inkább ezt ajánlják.
Nekem a Kürt egy vagyonért csak széttárta a kezeit, hogy hát nem sikerült. És nekem kellett donor hdd-t vinnem, mert amit kellett volna javítani az fizikailag sérült. Kb 150 ezerem bánta a semmit.

(#2041) ugyes válasza gekkoXT (#2040) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem azt mondták, hogy 2TB lemezig ők adnak adathordozót. Felette kell vinnem. A backupként használt hdd-m az pont 2TB, a RAID1-es eredeti volume viszont 12TB(x2).
+ ha nem mégsem sikerül, akkor 20/50eFt + ÁFA munkadíj.
Megnézem őket. Ismersz olyat, akinek sikeresen visszaállították?

(#2042) Gawamatsu válasza próbakocka (#2039) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Settings, Hardware, Power, In the event of a power outage...

(#2043) Csabex válasza ugyes (#2041) üzenetére


Csabex
őstag

Fogadd meg gekkoXT tanácsát, nekem 1 Tb adatot sikeresen visszaszereztek egy halott Samsungról jó pár éve és nem került sokba, még annyiba sem amennyit annak idején a Kürt kért bevizsgálás miatt...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#2044) ugyes válasza Csabex (#2043) üzenetére


ugyes
aktív tag

Megfogadom köszönöm. Nem ismertek és bizalmi terület, ezért az óvatosságom.

(#2045) hacsa


hacsa
tag

NAS eszköz és PC kapcsolatában szeretnék folyamatos adatszinkronizálást elérni. Mármint a NAS teljes adattartalmát és a PC egy meghajtójának teljes adattartalmát szeretném oda-vissza szinkronizálhatóvá tenni. Elsőre mindkét eszközön normál gyalog módszerrel (másolással) létrehoztam ugyanazt a könyvtár szerkezetet ugyanazzal a tartalommal és most azt szeretném, hogy amennyiben az egyikben változás van úgy azt lekövesse a másik. Már próbálkoztam az EZSync-el de az újra elkezdte másolni ez-fájlokként az adatokat a NAS-ra.

(#2046) Gawamatsu válasza hacsa (#2045) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

ABP Backup? Van sync módja.
Tudja azt ha törölsz valamit a gépről, törli a NAS-ról is (persze lehet Net recycle bin a biztonság kedvéért)

(#2047) ugyes válasza hacsa (#2045) üzenetére


ugyes
aktív tag

Gawamatsu-hoz csatlakoznék. Nekem is ez fut megadott PC könyvtárak mentésére.
Nem kell létrehoznod 1:1 a mappákat, azt megcsinálja a program.
Arra figyelj, hogy ha egy felhasználó Dokumentumok könyvtárát mented pl., hogy a célhelyen a tényleges elérés szerint szerepel majd: xxx\user\documents\xxxx
És állítsd be, hogy a szinkronizálás végén ne csináljon semmit az ABP. Más esetben akár kikapcsolja a PC-t.

(#2048) próbakocka válasza Gawamatsu (#2042) üzenetére


próbakocka
senior tag

AS-204T-n létezik az hogy nincs ilyen?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#2049) Gawamatsu válasza próbakocka (#2048) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hát nem hiszem, hogy hatalmas különbségek lennének hardverben.
Az ADM is a kezdetektől támogatta nálam ezt, így nem tudom.

(#2050) csatti2 válasza hacsa (#2045) üzenetére


csatti2
csendes tag

Én syncthing-et használok erre a célra. Több számítógép, tablet és telefon is be lett konfigurálva. Támogatja kettőnél több hely szinkronizációját is (pl. 2 számítógépen és a NAS-on is legyen meg a könyvtár). Tud verzió követni is ha szükséges (pl. a NAS-on ne törölje le a gépen törölt/módosított fájlokat, hanem tegye egy speciális mappába helyette).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.