Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) walter70 válasza Gawamatsu (#650) üzenetére


walter70
tag

Köszönöm,én is úgy gondolom a jelenlegit még jól el lehet adni,kezdő nasnak szerintem tökéletes.4 lemezzel és kb. 20tb-al viszont még évekig elleszek.

(#652) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#650) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A 21 év persze csak 1 már, a 3ból...

(#653) Csabex válasza Gawamatsu (#652) üzenetére


Csabex
őstag

Csodálkoztam is :D Épp akartam kérdezni, hogy hol vetted ilyen jó gari idővel :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#654) Pimpellér válasza Csabex (#632) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Szia, hosszas keresgélés után és első nas tulajként Asustor AS5202T-t választottam.
Amit belinkeltél 10e-rel drágább. Nem értem miért.
Amit én vennék 2 magos Celeron Gemini Lake procival megy. Leírás szerint 30%-al gyorsabb az Apollo Lake-nél.
Az AS5202T-nek kicsit magasabb a fogyasztása, egyel kevesebb 3.0 usb csatlakozója van. Más eltérést nem találtam.
Miben lehet jobb az AS6302T? Köszi.

(#655) krealon válasza Pimpellér (#654) üzenetére


krealon
veterán

. AS5202T AS6302T
CPU Celeron J4005 Celeron J3355
RAM 2GB DDR4 2GB DDR3
Portok 1X HDMI 2.0a
2X 2.5GbE RJ45 2X 1GbE RJ45
2X SATA 7-pin Discrete with Power 2X SATA 7-pin Discrete with Power
3X USB3.2 gen1 3X USB3.0 type A
1X USB3.0 type C

Forras:
https://www.span.com/compare/AS5202T-vs-AS6302T/69696-69700

[ Szerkesztve ]

(#656) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Többen használunk egy AS-202TE NAS-t.
Szeretnénk két transmissiont is futtatni rajta egy időben.
Most az az egy amit lehet telepíteni az App Central-ból tökéletesen működik.
Véleményetek szerint van lehetőség még egy transmission futtatására? Teljesen más auth-al és letöltési könyvtárral.

Igen tudom van más lehetőség is (utorrent, deluge, qbittorent) de a desktop és mobil GUI miatt ragaszkodnánk a transmission-hoz.

:R

(#657) Pimpellér válasza krealon (#655) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi a választ. Közben már jobban tájékozódtam.
Meg is rendeltem egy AS5202T-t.

(#658) jaroslav


jaroslav
aktív tag

Szeretnék vásárolni egy 4 HDD-s NAS-t.

Igazából leginkább otthoni média szerverként szeretném használni. Film és sorozat gyűjtemény (4K, 1080p, 720p).
Az igényem az lenne, hogy a NAS megbírkózzon a Plex-el, és a valós idejű dekodolással szükség esetén. Lejátszóként Apple TV 4K+Infuse Pro vagy Plex player.

A fenti kívánalmaknak gondolom azért elég sok modell eleget tudna tenni, de az időtállóság is szempont.

Addig olvasgattam teszteket, hogy az eredeti elképzelésemet (Synology DS418play, Synology DS918+, QNAP TS-453BE) felül írva, egyre inkább az Asustor felé hajlok.

Ár érték arányban az Asustorok jobbnak látszanak. Hardveresen erősebbek azonos áron, és azt olvasom, hogy szoftveresen is felveszik a versenyt a Synology és Qnap termékeivel.

A két esélyes modell:
Asustor As6404t
Asustor As5304t

Ezek közül a modellek közül a márkát jobban ismerő kollégákat kérdezném, hogy melyiket javasolnátok. Az áruk kb. egyforma.

Asustor As5304t egy új modell, annak minden előnyével és esetleges hátrányával.
Az Asustor As6404t pedig egy kiforrott, a tesztekben nagyon dícsért típus.

Megköszönném, ha a tapasztaltabb kollégák segítenének a választásban, a kiválasztott modellekket illetően, de más javaslatokat is szívesen fogadok..

Előre is köszönöm!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#659) XuChi válasza jaroslav (#658) üzenetére


XuChi
addikt

Szia.

Nekem volt régebben 6102T (2 éve volt, eladtam) és most 3202T van. Jelenleg is azzal küzdök, hogy a 720p, 1080p rendesen menjen vele, mert sem a Plex-ben, sem a LooksGod-ban nem jók, akadoznak a filmek.

PC-n lejátszva a NAS-ről direktben SMB megosztásból megy szépen (R5 2400G + 16GB DDR4 + 970 Pro. 15% iGPU terhelés mellett), a PC dekódol nem a NAS. Így megy szépen.

De pont az lenne a célom, hogy ne a 100W PC menjen már egy mozizáshoz, hanem a NAS legyen a lejátszó is. De ez nálam ne megy. NAS - HDMI-vel TV-re van kötve, és ott az AsustorPortal-ban a PLEX Player-t próbáltam. Akadozott. Most Popcorne Time-al próbálom. Meglátjuk. De a vége szerintem az lesz hogy visszatérek az épített NAS-hoz. :U

(#660) XuChi


XuChi
addikt

Ja igen, és mielőtt kérdés lenne.

WRT1900ACS + CAT6E kábelezés, azaz Gigabit. Tehát nem a hálózat a szűk keresztmetszet. Egyszerűen a NAS gyenge mint a harmat. :W

(#661) Gawamatsu válasza XuChi (#660) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A nas nem medialejatszo, hiaba van rajta hdmi.
Ahhoz hogy az legyen, a celeron es a 2/4 magos atom keves.
Ha mar veszel egy 100-150k-s nas-t, 10k-ert vegyel melle mediaplayert.
A plex ugyse tamogatja a a HDR-t. Se.

[ Szerkesztve ]

(#662) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#661) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Amelyik meg olyan eros, hogy i5 van benne az nem arra valo, piszok draga es mar jelentos a fogyasztasa.

(#663) jaroslav válasza XuChi (#659) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Mindenkinek köszönöm az információkat!

Kigondoltam, hogy lecserélem az "öreg" Synology DS214SE NAS-omat egy korszerű 4 lemezes NAS-ra. Rengeteget olvastam utána, de elképesztően nehezen tudok dönteni.

A jelöltjeim:
Asustor as5304t
Synology ds918+
Qnap ts-453be

Egyszerűen nem tudok dönteni.

Hol arra hajlok, hogy legyen az Asustor as5304t, mint legújabb modell, talán legjobb hardver és árban az előző kettő modell között, de nem ismerem, hogy milyen az operációs rendszere.

Hol arra hajlok, hogy legyen a Qnap, mint legjobb ár/érték hardveresen, de ott a rosszabb operációs rendszer.

Hol arra hajlok, hogy legyen a Synology DS918+, mint legjobb operációs rendszer és elfogadható hardver, de megéri-e a felárat.

Hol arra hajlok, hogy meg kellene várni a 2019-es Qnap és Synology modelleket, és megnézni, hogy azok mit tudnak hardveresen és árban...

Ha valakinek lenne véleménye a fenti anomáliával kepcsolatban, azt örömmel venném.

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#664) Gawamatsu válasza jaroslav (#663) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Majdnem ezeken mentem keresztül én is.
Csak az összehasonlítások eredménye volt kicsit más:

Synology - hardver fos, nem bővíthető, SW akinek van, aszerint király
QNAP - HW közepes, SW gyér, ár amúgy Syno szintűen magas.
Asustor - HW közepes, de memória bővíthető (némely modellnél), Sw QNAP-nál jobb, a Syno-nál rosszabb.

Ezek két éves tapasztalatok, kipróbáltam az összes demo-t. Aztán szavaztam bizalmat az Asustor-nak, az akkori 2.3-as ADM-mel, ami azóta fejlődött, de hatalmas mennyiségű használható alkalmazás így sincs rá.

Van aki Synology-t az azon megtalálható Photo app miatt választ. Hát nekem ne rendezgesse semmi a fényképeimet.
Valakinek erős hardver kell, mert azt gondolja élőben neki transzkódolnia kell a videókat (nem kell). Ha már transzkódolás kell az rég rossz. A soho (otthoni) modellek nem elég erősek hozzá. Ami képes lenne rá az azonos lemezszám mellett kétszeres szorzó, árban. i5 nem transzkódoláshoz kell, hanem a sok konkurens felhasználó kezeléséhez.

A frankó marketing 2*1Gbit link aggregation meg a 2*2,5Gbit LA is jól hangzik, de olyan router/switch kell hozzá ami tud olyat. A 10Gbit-esek meg horror árban vannak.

Várni mindig lehet, mindig jönnek újabb és újabb modellek, csak mire ideér hozzánk, megint várhatsz a következő évi kiadásra. :)

A 214-et tartsd meg, vegyél bele nagyobb lemezeket, a jelenlegire meg offline mentéseket tegyél.
Sztem.

(#665) jaroslav válasza Gawamatsu (#664) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi a véleményt!

Hát, igencsak megfontolandó, amit írtál.
Becsülettel dolgozik a 214SE.
Szépen stream-el az Apple TV-re, de mindenféle "célhardver" nélkül, a Samsung okos TV DS Video appján keresztül is akadásmentesen játsza le a 4K filmeket is.

Lehet, hogy tényleg az lenne a vége, hogy egy csomó pénz kiadása után csak az operációs rendszer lenne "fürgébb", de azt érezném, hogy minden más ugyanaz, mint eddig a 214SE NAS-al...

[ Szerkesztve ]

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#666) XuChi válasza Gawamatsu (#661) üzenetére


XuChi
addikt

Nem véletlen hangoztattam, az épített NAS-t ;)

Előtte az volt. i5 2390T, 8GB DDR3, B75T alaplap és mindez egy 150W HP Notebook tápról ment. Ami miatt eladtam az a fogyasztása volt. 4 HDD-vel megette az 50-70W-ot :(( Nade nem is volt gond a lejátszással :D

[ Szerkesztve ]

(#667) Csabex válasza Pimpellér (#654) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Jól választottál :) Talán azért lehet 10e drágább, mert tudja a digitális audiot a Nimbustorhoz képest, de ha most vennék, akkor én is ezt vettem volna. Én sehol nem írtam, hogy jobb a 6302T, sőt pont azt javasoltam amit meg is vettél. Csak azt írtam, hogy a 4 és 5XXX-től felfelé számíthatsz jó transcodingra, de közvetlen utána javasoltam neked a Nimbustort ami az új modell, és nem 8XX széria hiába új a chipset, hanem kategórián belül upgradelek, vagyis a "Home to Power User"-en belül.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#668) Csabex válasza krealon (#655) üzenetére


Csabex
őstag

Ez a forrás jó gagyi, mert ha hiszed ha nem, van a 6302T-n is van HDMI port ami ugyanazt tudja mint az 5202T, vagyis max 2160P 4K.

Ez a hivatalos összehasonlítás...

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#669) Pimpellér válasza Csabex (#667) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi. Jó sokat keresgéltem...
Kevés NAS van a környezetemben. Ha van, akkor az Synology. Kaptam is bírálatot az Asustor miatt :)
Igen, az AS6302T esetében a digitális audio kimenetet esetleg használtam volna a házimozira kötve. De van jó kis médialejátszóm :) Még a Netflix elérés is különbség. De lehet, hogy az is 1 hónapos próbaverzió. Nem tudom.
Asszem félreérthető voltam. Én csak arra voltam kíváncsi, hogy az adatok alapján erősebb procival árusított gép miért olcsóbb.

(#670) Csabex válasza Pimpellér (#669) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem nem jogosak a bírálatok, mert nem rossz az Asustor, de ezt a saját bőrödön tapasztalod majd :)
Passz... Nem vágom én sem, hogy miért drágább a 6302T... Talán fel akarják futtatni a Nimbustor termékcsaládot és ezért lehet olcsóbb most még az újabb modell.

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#671) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Most vettem első NASomat 6302T-t. 2TB 256mb 5400 rpm WD Red van, még csak ízlelgetem a lehetőségeket. :) Mielőtt agyára megyek a ph társaknak érdeklődöm, hol lehet utána nézni általánosan javasolt beállításoknak pl. jogosultságok és mappa struktúra tekintetében. Indulásnak torrentezésre használnám. Olvastam a Transmissionnal elégedettek vagytok. (Bár én még nem tudtam beállítani a telefonos klienst... :((( ) Telefonról kezelném főleg. Filmek lejátszása hálózaton és HDMI-n... Nincs média lejátszóm nem is akarok, Nas a T optikai szolgáltatói modemre van kötve. 150/50 átvitel. Érdemes-s 8Gb-ra bővíteni? Szóval ilyen alap dolgok. Előre is köszi a türelmet. :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#672) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#671) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ez így elég ömlesztett és pont ezért nehéz a válasz rá.
Gondolom nem csak úgy - jó ötletnek tűnt - alapon vetted a NAS-t hanem célod volt vele.
A cél a központi adattárolás és annak megosztása mindenféle felhasználók felé. Eredetileg.

1. Media lejátszónak a legrosszabb választás a NAS, sztem. Kiszolgálónak, stream forrásnak kellene használnod.
2. Torrent. Transmissiont nem tudom hogy lehet jól beállítani, nem natív a programként lehet fent, hanem szolgáltatásként, saját jelszóval, weboldallal.
A Deluge-t próbáltam még és a beépített AiDownload-ot, de a gyári a legjobb szerintem. Ahhoz van mobil kliens is.
3. Memóriát bővíteni felesleges. 2-ről 16-ra bővítettem, és soha nem érte el a tényleges felhasznállás a 2Gb-ot.
4. A mappa és ezzel a share struktúra kialakítás rád vár, az igényeid szerint.

Javasolt beállítások úgy nincsenek, minden az igényektől függ.
Mondjuk annyit javaslok :), hogy ne az admin felhasználóval csinálj mindent, hanem legyen egy másik, amivel mondjuk a media tartalmakat és csak azt éred el.
Megint egy másik mondjuk a backupnak - már ha csinálnál olyat - a gépeidről.
Megint másik mondjuk a surveillance centernek - ha lennének kameráid, stb...
És ne ful ladminok legyenek ezekugye, mert akkor nincs értelme.

(#673) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#672) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi a választ, elkezdem apránként... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#674) pippo76 válasza Samanbacsii (#671) üzenetére


pippo76
tag

Szia!

A NAS-t tenyleg ne hasznald lejatszonak mert sok kellemetlen perced lesz. Vegyel egy medialejatszot vagy ha van smart tv akkor hasznald annak valamelyik lejatszojat.
Transmission remekul mukodik, telefonon is. Hol akadtal el a beallitassal? Port atiranyitas a routerben megvan?

(#675) LuiKang


LuiKang
csendes tag

Sziasztok!
Én is gondolkodom NAS-ban, és épp azért választanám az ASUSTOR-t, mert van rajta HDMI kimenet...
Heti 1 filmet néznék rajta, a rajta tárolt filmekből, esetleg családi videókat néha...

A mostani SmartTV-mmel (LG WebOS) nagyon nehézkes és lassú lépkedni a könyvtárakban.

Kérném, indokoljátok meg, miért lesz "sok kellemetlen percem", ha ezt választom?
Miért rossz?

Köszönöm előre is,
LuiKang

(#676) pippo76 válasza LuiKang (#675) üzenetére


pippo76
tag

Egyszeruen nem erre terveztek, ez csak egy opcio. Van amit nem fog lejatszani van ami akadni fog stb. Ugyanez van a Qnap-nel is tudtommal. Gondolom vennel egy taviranyitot is ami nem jar hozza alapbol. (6-8 ezer). Inkabb tegyel egy Embyt vagy Plexet a nasra es a TV kliense lejatsza szepen amit kell meg ha lassan is navigal a TV (gondolom regebbi darab) vagy egy pici plusz befektetessel egy media lejatszo. Fire TV stick, Roku Ultra vagy Streaming stick, Amlogic boxok Kodival, Apple TV. Az utolsot leszamitva 50-80 dollarbol megvannak ezek a lejatszok es eszrevetlenul teszik a dolgukat bosszusagok nelkul.

(#677) Gawamatsu válasza LuiKang (#675) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én direkt vettem hozzá távirányítót és miután kipróbáltam egy fórumtárs átvette tőlem beszerzési áron.
Egyszerűen nem jó rá.
Nem tud közvetlenül lejátszani a saját tárhelyéről.
Én Plex-ezem, van hozzá Asustor Portál - ez a"távirányítós" felület - és volt rajta OpenPlex vagy mi de szar a lejátszása.
Lassú, szaggat.
Ugyanez Plex FireTV stick-kel probléma mentes.
Ugyanúgy nincs bajaz AndroidTV-re telepített Plex klienssel vagy sima smb share-es lejátszással.

Annó próbáltam a Docker-t hogy tettem rá natív VM-et, arra sem való, mert ahhoz gyenge. De ha a VM-et a tárhelyre teszed és hálózati eléréssel "futtatod", semmi probléma.

(#678) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Beüzemeltem, egyelőre hagyatkoztam a nas beállításaira. A következők merültek fel:
Hogyan tudom a felhasználó nevet változtatni (admin)?
Létrehoztam a Downloads mappában egy torrent mappát abba másoltam néhány torrentet, letötltött tartalommal együtt seedelés céljából PC-ről. Az AiDownlaodsba szeretném elindítani a seedelést, beírom az útvonalat, a torrent fájl tallózásakor mikor a hálózaton a nas downloads mappáját nyitnám a jelszóm beírásakor közli, hogy le van tiltva. Ezt, hogy tudom feloldani? Megnéztem nem vagyok fekete listán... :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#679) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#678) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az alap, admin felhasználónév nem nevezhető át. Adj hozzá egymásikat, annak meg adjolyan jelszót aminehezen törhető.
Az AiDownloads-ban be kell állítani, hogy a .torrent file-okat autómatukusan megegye, ha odakerülnek.

(#680) *H* válasza Samanbacsii (#678) üzenetére


*H*
aktív tag

Hozz létre egy új admin jogú felhasználót tetszőleges névvel, az alap admin-t pedig tiltsd le, a guest-tel együtt. Szerintem arra sem lesz szükséged.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#681) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#679) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Beállítottam torrent fájlt, ugyanott a már előzőleg letöltött tartalom és szeretném ha seedelné. Azt írja hogy már létező tartalom és nem seedeli...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#682) Samanbacsii válasza *H* (#680) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#683) *H* válasza Samanbacsii (#682) üzenetére


*H*
aktív tag

Egyébként új, egyéni rendszergazdai fiók létrehozható már az inicializálás során. Lehet elkerülte a figyelmed.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#684) Samanbacsii válasza *H* (#683) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Hát biztosan elkerülte... :( Létrehozott egyet az elején és későn vettem észre, hogy addig változtatgattam a jelszót míg a bejelentkezési név "admin" lett... :O :DDD Na, ezt gondoltam megváltoztatni...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#685) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Sikerült a torrent beállítás AiDownlaods és Transmission is, telefon appon keresztül is működnek. Portforward megvolt. Szépen megoszt, letölt. :C :R
Most elkezdem emészteni a jogosultság beállításokat. Szóval még nem kell lemondani rólam... :D

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#686) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Na, azért nem eszik olyan forrón... :(( A transmissionnal a kliens nem veszi fel a kapcsolatot. Keresi, keresi nincs válasz... Több kliensel próbáltam ugyanaz...
Más:
Nas mapelt könyvtárból másoláskor neten keresztül EZConnecttel többször megszakad és kézzel lehet csak újraindítani. Van olyan app ami folytatja a másolást? :R Vagy más megbízhatóbb megoldás a másolásra...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#687) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#686) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A neten keresztüli másolás alatt az internetet érted? Ott nem a feltöltésed lesz a korlát?
Sima másolásmegszakadást nem lehet folytatni sztem semmive, ahhoz torrent jellegű protokoll kellene

(#688) Samanbacsii válasza pippo76 (#674) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szia,
kipróbáltam Aidownloads és Transmissiont a Transmission nálam nagyságrendekkel jobban seedel. Port átirányítás megvolt. Viszont a droidos app csak akkor kapcsolódik ha a szolg. rooter (más nincs a rendszerben) wifijére csatlakozom. Netről nem találja a NAS-t viszont az AiDownloads simán csatlakozik. Lehet a routeren kellene még állítani valamit, másik portot nyitni mondjuk a 9091-est amit a Tr. használ? DMZ-t bekapcsoltam de nem számított semmit. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#689) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#687) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Igen. 50Mbs a feltöltés és annyi van is. Lehet a helyszíni hálózattal routerrel van gond mert más hálózat (net), más gépre egy szuszra másol. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#690) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#689) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az 3MB/s, ami nem sok, de kevés. Egy gyengébb SD kártya írási sebessége.

(#691) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

A port átirányítás nem nyit rést a biztonságon?... :U

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#692) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#691) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az csak logikai dolog.
Ple a Plex a 33200-at használja az internet felől, a belső meg mittudomén 577.
A biztonság érdekében az alap portokat direkt le szokták cserélni.

A biztonságossabbá tétel végett én a nem használtakat letiltom, ill nem engedélyezem. Pl nekem az SSH nem kell, így kikapcsoltam.

(#693) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#692) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

32400-at

(#694) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, AS5202T NAS beüzemelését részletezném.
Egyelőre 1db. 3TB WD Red van benne. Lassan töltöm fel adatokkal ahogy időm engedi. Egyúttal szelektálok, ami nem kis munka (10TB fotó, házi videó, dokumentum, filmekből válogatok megőrzésre érdemeseket). Ez egy rendkívül időigényes, de nagyon hasznos tevékenység, mert most látom mennyi fölösleges, több helyen megtalálható, akár rossz minőségű, stb. anyagot őrizgetek hosszú évek óta. Menet közben csiszolgatom a felmerülő problémákat is. A NAS világa nekem eddig ismeretlen volt. Szeretnék felvetni néhány dolgot, segítséget kérni, amit nem sikerült megoldanom.
Pc-m Win10 enterprise op.rendszere először nem látta a nas-t, pontosabban csak médialejátszként látta. TP-Link AC 1750 Routerben DDNS www.no-ip.com -on regisztrálva a nas-om kapott egy hopto.org domain nevet. Innentől a pc-n oda-vissza win fájlmásolás lehetséges. Viszont Tc még mindig médialejátszóként látja a NAS-t.
Előfordult, hogy reszetelnem kellett a nas-t, mert túl sokszor volt próbálkozás. Többé ez nem fordul elő, csabex2007 fórumtárs sztorija hasznos volt 😊
4 GB-nál nagyobb fájlok másolása nas-ra nem megy. Gondolom a fájlrendszer miatt. Lehet ezt orvosolni?
Egy rendkívül egyszerű művelet következett tegnap. Nas-t hdmi-vel összekötöttem Sony KDL47W807A tévénkkel. Ez egy 2013-ban gyártott okos ((akkoriban nem olcsón vettem okos(?)) tv. Kell a nas-on lennie vmilyen programnak, hogy lássák egymást? Tv-n már mindent állítottam. A NAS-on levő családi eseményekből akartam egy bemutatót prezentálni a vendégeknek. TV látja simán évek óta a média lejátszót, a NAS-t nem. Helyi hálózaton Plex segítségével megy a dolog, de rendkívül vontatottan, idegesítően. Láttam bemutatót az ASUSTOR portálon, vidáman ment a dolog HDMI-n. Hangsúlyozom, hogy a médialejátszóval oldok meg ilyen jellegű feladatokat, de ASUSTOR szerint HDMI-n keresztül is mennie kéne ennek.
Végül az elejétől kezdve felmerült dologra kérdeznék rá: DIGI-s gigabites hálózatra az általuk adott ZTE routeren keresztül csatlakozik a sajátom (megfelelően beállítva). Beállításoknál Ez-Router pirossal közli, hogy több router található, IP címek eltérnek. Ez kijavítható? Köszönöm a válaszokat.

(#695) Gawamatsu válasza Pimpellér (#694) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A válasz hosszú lesz és ha timeoutra kerül a sor én mérges leszek.

Ha kétlemezesben egy lemez van az nem baj. Biztos Single/JBOD módban vagy.
Az viszont baj, ha FAT32-t választottál fájlrendszernek. Ekkor van az, hogy a 4GB-nál nagyobb fájlok visszapattannak.
Azt nem tudom, hogy van e convert szerű parancs a NAS-ban, mert pl NTFS és EXT4 nem konvertálható BTRFS-re. Innétől egyenes az út a format-ig. És legyen EXT4, ha már úgyis Linux alapú a NAS.

Ne törölj a migrálás során, jó lesz még, pl a fenti esetre.

Ahhoz, hogy a NAS-t más gépről is lásd, azonos tartományban/munkacsoportban kell lenniük.
Azzal, hogy regelted egy domainba és a géped is, ez megvalósult, de otthoni környezetben nem kell domain, elég workgroup, aminek a neve tökmind1 mi, csak egyforma legyen a hálózat gépein.

A hálózat (belső) IP-címeinek white list-elése alapvető lépés valóban.

Ahhoz, hogy a HDMI-n kereszül lásd a NAS Asustor Portál felületét kell a NAS, a TV, Bill+egér/távirányító és, hogy az alkalmazások közt az Asustor Portál engedélyezve legyen az össes hozzá kapcsolódó alkalmazással együtt.
De ne számíts hatalmas élményre, kb szükségmegoldásként jó csak, ha nincs a közelben más alkalmasabb.

Router.
A NAS-nak én dedikálnék egy fix IP-t a routerben (MAC alapján), hogy mindig azt kapja. Nem árt, ha a Wifi és a vezetékes belső hálózatod IP tartománya egybe esik.
A router-router-NAS kombóban különösen kell figyelni erre. Azért piros valószínüleg az EZ, mert a NAS-od nem látja a Digi routerét, amiben a port forwardokat tudná birizgálni, ráadásul, pont ezért nincs is külső IP címe sem.

[ Szerkesztve ]

(#696) gekkoXT válasza Gawamatsu (#695) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Mi a legjobb fájlrendszer nas-ba és miért? Itt pihen egy ideje AS6204T és mostanában fogom beüzemelni.

(#697) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Transmission témában tudna valaki? Telefon app nem kapcsolódik... (Aidownloads nem seedeli a már letöltött bemásolt tartalmakat ezért eröltetném...) :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#698) Konyika válasza Samanbacsii (#697) üzenetére


Konyika
senior tag

Nálam a transmission nem az igazi, pedig régebben jó volt.
Qbitorrent? Böngészőböl simán elérem nem kell hozzá app. A legjobb torrent kliens.

Igaz nekem 3202T van.

Szerk: az AIdownloads is transmission alapú. A routerben nyitottál neki portot?

[ Szerkesztve ]

(#699) Gawamatsu válasza gekkoXT (#696) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az általa felajánlott.
Sztem egy lemezesben, raid-be EXT4 (vagy akár BTRFS ha kel lsnapshot).
My Archive lemeznek NTFS és akkor simán rá tudod nyomni Windows-os gépre is (Ext4-et Win nem ismeri, de Mac igen)

[ Szerkesztve ]

(#700) Samanbacsii válasza Konyika (#698) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nálam dübörög a vissza osztás, felismeri az utólag betett tartalmakat. Pont a telefonos kliens miatt választottam mert letisztult. A 9091 vagy a 51413? Az utóbbi nyitva és nyitottnak is látja az előbbi nyitva volt de nem kapcsolódott és így töröltem a routerben. A Qbitről többen mondták, hogy visszaosztásnál nem remekel ezért próbáltam mást. De ha ez így marad futok egy kört Qbittorrenttel. Azt nem értem ha csak a NAS ip címét kéri a 192.168. ... akkor hogyan találná meg a neten keresztül? ... Gondolom az lejött, hogy a hálózathoz nem értek... :)

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.