Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1351) donat_sz válasza axlfsi (#1350) üzenetére


donat_sz
senior tag

Hát akkor itt a hálózati mappához való hozzáférés kell legyen a ludas. Próbálj már a nas és a tv közt adatot mozgatni ahol látszik a mozgatás sebessége.

ui a TV-ért pedig jár az UP!

[ Szerkesztve ]

(#1352) tamas1983 válasza axlfsi (#1350) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Sziasztok!
Segítségképp írom, hátha ez agond.
Az okát nem tudom pontosan, 1G Wan Lan-os Tenda, ASUS, Tplink, D-link ruterekkel ami tud WiFi 5 ár úgy 20e Ft-g 4K tartalmat lejátszva Wifin vagy Lan-on be-be szaggat. Drágább 40-50 e Ft vassal zökkenőmentes. Nem csak Asustor-on Synology-on is tapasztalom. Sokkal markánsabban szaggat több gép használatakor. Az a tippem a csomagok küldése körül keresendő az akarás oka, nem a sávszélben. nem jól kezeli le az olcsóbb router a wifit pedig szaggatásmentesen még ennél is drágábbal visz jól.
Érdekesség hogy a t-home kissebb 2.4 és és nagyobb 5.0 g - s routeren 2.4g Wifin viszi a nagyméretű 4k-s filmeket makulátlanul tekerésre azonnal reagál 2 telefon egy tábla egy laptop Wifin csatlakoztatás esetén is.
A router környékén keresgélnék hiba után. Szerencsém volt mert számos eszközt ki tudtam próbálni mikor hálózatot akartam bővíteni de végül maradtam a szolgáltató által adott jól beváltnál nem akartam 50 e Ft adni egy routerért.

(#1353) donat_sz


donat_sz
senior tag

OpenVPN beállításában a NAS-on van valakinek tapasztalata? Némi segítséget és iránymutatást szeretnék kérni. Találkoztatok esetleg egy jó leírással?
Melyik kapcsolatot használjátok? PPTP? OpenVPN? L2TP/IPsec? Vagy esetleg egy konténerben futtatott openvpn/wireguard?

* Nálam a cél az lenne, hogy az otthoni hálózaton belül a családi számítógépeknek, telefonoknak létrehozzak egy biztonságosabb szintet
* Valamint a VPN-hez más wifi hálózatra csatlakozás esetén szintén felcsatlakozhassak erre, ezzel biztonságosabbá téve a kapcsolatot, közben elérhetővé is tenném az otthoni eszközöket és médiákat.

* Felmerült az az igény is, bár ennek megvalósíthatóságáról még nem vagyok bizonyos, hogy egy másik helyszín ottani otthoni hálózatát bekapcsolni ebbe a vpn hálózatba. Amolyan két telephely egy közös hálózat. Itt van ugyanis a backup -régi- nas, amire a mostaniról bizonyos adatokat szeretnék lementeni, illetve ha a család fikailag is itt van szeretnénk itt is hozzáférni a megszokott médiákhoz a gigabites net segítségével. Ez megoldható egyben?

(#1354) MaCS_70 válasza donat_sz (#1353) üzenetére


MaCS_70
félisten

OpenVPN. Kiválóan működik -- kivéve valamiért UPC-UPC viszonylatban.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1355) donat_sz válasza MaCS_70 (#1354) üzenetére


donat_sz
senior tag

ennek a leírásnak csak az OpenVPN-es részét követve létrehoztam a szervert és egy PC-vel próbáltam csatlakozni a szintén itt az OpenVPN alatt leírt módon, de nem sikerült.
Mikor te beállítottad az OpenVPN-t akkor te se kapcsoltad be a PPTP-t és az L2TP-t? Routeren kellett állítanod valamit, mert a leírásban erre nincs utalás, de nekem van több VLAN-om? Ez utóbbi okozhat nehézséget?

(#1356) MaCS_70 válasza donat_sz (#1355) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csakis OpenVPN! PPTP még véletlenül se!

Mivel ugye a szerver nem a routeren fut (bár ha olyan a routered, jobb lenne neki ott), az OpenPN szerver portját (lehetőleg módosítottat) a routerben forwardolni kell a NAS IP-címére.

Csatlakozni meg lehetőleg kívülről kéne, értelemszerűen publikus IP-címre, amin sokat dob egy DDNS használata.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1357) donat_sz válasza MaCS_70 (#1356) üzenetére


donat_sz
senior tag

na most már PC csatlakozott! :C

most egy (IoT-nek létrehoztott) külön VLAN WiFi-ről próbálok a telefonnal csatlakozni.
Az open vpn klinesbe (android 10) hozzáadtam a az ovpn filet illetve párhuzamosan telepítettem a telefonra a nas-ról letöltött certificatet, viszont amikor csatlakoznék a certificate-t nem tudom kiválasztani ("There was an error attempting to connect to the selected server. Error message: External certificate not found. Please select proper certificate for profile).

Holott ott van a "user certificate"-ek közt.

Te ezzel találkoztál? vagy hogyan sikerült ezt kikerülni?

(#1358) MaCS_70 válasza donat_sz (#1357) üzenetére


MaCS_70
félisten

Androidról még nem volt gondom a kapcsolódással, de holnap ránézek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1359) donat_sz


donat_sz
senior tag

na úgy néz ki valamibe sikeresen beletenyereltem ma abba a bizonyosba.
ddns és https állítgatások közeppette voltam.
Amikor beraktam a pipát a "Automatically change HTTP connections to HTTPS connections."
[kép]
beállítás alkalmazása óta nem tudok a webes felületen újra csatlakozni a NAS-hoz. Talán fontos megjegyezni, hogy azonos hálózaton vagyok mint a nas-is (tehát nem távoli elérésről van szó). SSH-n rá tudok csatlakozni, látom a felmappelt meghajtók tartalmát, de a webes felületből ki vagyok zárva.

Van valakinek ötlete, hogy hogyan lehet ezen úrrá lenni?

(#1360) donat_sz válasza MaCS_70 (#1358) üzenetére


donat_sz
senior tag

Közben itt sikerült előrelépni. Az asustor saját ddns-ével nem ment a teló, viszont ha a fizikai ip címet írtam be, akkor tudtam a telóval csatlakozni mobilnetről is nem csak helyi hálózatról. Te milyen ddns-t használsz az openvpn mellé?

(#1361) donat_sz válasza donat_sz (#1359) üzenetére


donat_sz
senior tag

nem jutottam sehogy előre így a régi jó "próbálta már újraindítani?" megoldást választottam és hirtelen minden megy újra.
hát a frászt hozta rám.. de most már örülök, hogy rendben vagyunk.

(#1362) gekkoXT válasza donat_sz (#1361) üzenetére


gekkoXT
senior tag

:))

(#1363) MaCS_70 válasza donat_sz (#1360) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én as Asus routerben beállított ...asuscomm.com címre hivatkozom.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1364) donat_sz válasza MaCS_70 (#1363) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az asustor.com-os esetén dns-sel küzd. Regisztráltam a no-ip.com-nal ddns-re, azzal pedig megy simán és gyorsan csatlakozik

(#1365) poli27 válasza axlfsi (#1344) üzenetére


poli27
veterán

Nekem plexel és emby vel is tökéletes a hálózati lejátszás kb 80-85mbit körüli filmig, mert az LG van olyan paraszt, hogy csak 100megás lan van az oled tévében 470e ft ért... A kodi nekem se volt jó 4k mellett... sőt isminek a 6203t van azt üzemeltem be, és azon is akad a 4k...

(#1366) MaCS_70 válasza donat_sz (#1364) üzenetére


MaCS_70
félisten

Fura, és nem szabadna neki ilyesmit produkálnia.

asustor.com-mal mondjuk még nem próbálkoztam. Elég az asuscomm.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1367) tamas1983 válasza donat_sz (#1360) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Sziasztok!
A leírásokból hasonló bontakozik ki mint kolléganőmnél esett meg.
Nála Vodafone net van, régen UPC. A szolgáltató frissítette a modemet hibás müködés miatt. Azóta a Synology nas bármilyen elérése lukrafutott. Végül a problémára ott jöttem rá hogy a router ip6 címet akár a Nasra erőltetni. Valszínű a synology.me nem jól kezeli ezt és távolról elérhetetlen lett. Mikor ip4 beállításra került hibátlan lett.

(#1368) Csabex válasza tamas1983 (#1367) üzenetére


Csabex
őstag

Köszi, ez jó tipp lehet ha valaki esetleg így járna... Az ipv6-ot ki lehet kapcsoltatni ha felhívod a 1270-et.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1369) donat_sz


donat_sz
senior tag

Van itt olyan aki használja a survillance centert?

sikerült hozzáadnom a kamerát + az appban látom a videóképet.
azonban hiába állítottam be a felvételt minden nap minden órájára, 1 byteot nem tárolt még le belőle. :W és még a manuális bekapcsolás után se tárol le semmit :W

portnak csak azok vannak nyitva amit a beállítások - egyedi kapcsolatok - ez routernél az apphoz felsorol a rendszer (ugyanis nem engedem csak a nas ezen portjaival beszélgetni) nem szeretnék egy videót még véletlenül se hogy Kínában megnézzenek :N

mi lehet a gond?

(#1370) gekkoXT válasza donat_sz (#1369) üzenetére


gekkoXT
senior tag

(#1371) Csabex válasza donat_sz (#1369) üzenetére


Csabex
őstag

Nem lehet írás / olvasás engedély a Surveillance mappát illetően esetleg? Beállításokban ellenőrizted az elérési utat ahova rögzít? Bal oldalon a főpanelnél van az a kis kamera ikon, az pirosra vált ha megy a felvétel, esetleg ezt s ellenőrizheted... Más így hirtelen nem jut eszembe...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1372) donat_sz válasza gekkoXT (#1370) üzenetére


donat_sz
senior tag

manuálisan adtam hozzá, de hasonló beállításokon keresztül.
@csabex2007 ellenőriztem, egyéni, csoportos és mappaszintű hozzáférést. nem hiszem, hogy ebből van a hiba.

ami fura, hogy bár adja az élő képet (teszteltük hosszabb idő alatt is) de disconnectednek mutatja a kamerát a settings-camera menüpontban miközben a preview oszlopban pedig zöld pipa van.

(#1373) donat_sz válasza donat_sz (#1372) üzenetére


donat_sz
senior tag

az rtsp link nem volt jól legenerálva, azt javítva van felvétel.
a folyamatos felvétel működik, az eseményre történő reakció sajnos még nem.

(#1374) Gawamatsu válasza donat_sz (#1373) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én meguntam a Surv Center hülyeségeit.
Közvetlen FTP feltöltéssel megyek most.
a SC folyamatosan random időnként lekapcsolgatta a kamerákat, holott azok amúgy elérhetőek voltak.
FTP címre feltöltéssel is megy a mozgás/hang riasztásra történő rögzítés, és a kamerák saját alkalmazásában (mind egy gyártótól van) listázható az összes képe (csak visszanézés nincs, ahhoz fel kell menni a share-re).

Az meg, hogy egy egy éve kijött kamerát még mindig nem támogatnak, vicc. Direkt írtam is nekik és megígérték a köv SC-ben benne lesz, ha beta akkor is. Azóta sem jött új verzió.

(#1375) donat_sz válasza Gawamatsu (#1374) üzenetére


donat_sz
senior tag

amit írsz nem túl biztató! :(
remélem szerencsésebb leszek.

milyen kamerával van nehézséged?

(#1376) Csabex válasza Gawamatsu (#1374) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen... A héten vettem üzletből egy Xiaomi wireless kamerát, de azt sem támogatják még, pedig nem egy túlmisztifikált kamera és több is mint egy éves. Agyrém...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1377) donat_sz válasza Csabex (#1376) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ip kamera témánál láttam, hogy raktál már össze pár rendszert (nas + kamerák) akár itt vagy privátban írnál nekem róla miket, hol mi volt az előny, a hátrány? Még mindig nagyon kezdetleges, hogy mire is van szükségem. A kis kamerát is tapasztalat szerzés miatt vettem.

(#1378) Csabex válasza donat_sz (#1377) üzenetére


Csabex
őstag

Többnyire biztonsági ip kamerarendszereket szerelek, azért is vagyok az ip kamera fórumban, de az Asustoromon pl. ilyen Eminent kamerákat használok amikor éppen kell, de ha egy rendes NVR-es megoldást szeretnél kiváltani, akkor arra nem biztos, hogy a NAS-os megoldás a megfelelő, főleg ha mondjuk 4 kamerát szeretnél. Jómagam igazából az adataim távoli elérése miatt használom a NAS-t, de ha már tudja ezt a megoldást is, akkor kihasználom néha :) Néha rám jön valami, aztán beállítom éjjelre egyik kamerát és felveszem az alvást ami visszanézve elég érdekes :D Párommal nem jutottunk közös nevezőre, hogy ki horkol és ki kit ébreszt meg éjjel a mocorgással :D Hááát igen, igazából első körben arra kellene rájönnöd, hogy mire is van szükséged, mert ha pl egy ilyen lapul az udvarban, akkor oda nem NAS-os megoldás kellene, de mondjuk ez az a kategória már ahol saját szobája van és nem az udvaron áll :D Viccet félretéve, csinálj első körben egy felmérést, aztán annak alapján kezdj el nézelődni :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1379) Gawamatsu válasza donat_sz (#1375) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

FosCam-jeim vannak, a C1 teljesen jó, de a G4P nincs a támogatottak listáján.
Paramétereiben mással megegyezik csak a max felbontás hibádzik és így már nem megy rendesen.
ONVIF-ként sem, maradt neki az FTP.

A C1-eket kapcsolgatta le időnként, arra azt a megoldást eszeltem ki, hogy rule-lal alvós időszakban le majd felkapcsoltattam a kamerákat felváltva, ami megoldotta a problémát. Egy időre. DE újra és újra visszajött, hogy nem elérhető az NVR-ben.

FTP-s megoldásnál csak a tárhelykezelés ami macerásabb, mert ugye pl 15-30 nap rögzítés után nem törli a régi felvételeket, sőt ugye tárhely limitet sem tudsz beállítani, hanem nézni kell, mennyire van tele a share és törölni, ha apad.
Mondjuk a C1-ek 720p-je nem okoz gondot, a G4P 4MP-e már tetemesebb, de dedikált storage van nekik, így nem eszik meg a helyet más elől és még így hárman is elvannak 1-2 hónapot, még ha folyamatos rögzítés is lenne, ami nincs, mert a mozgás/hangérzékelés megy.

Up:
A FosCam-es srácok (Kelebiáról) sokat tudnak segíteni, ha kútfőből, leírásból nem megy.
Ha nem a világ végén lennének, meglátogatnám őket.

[ Szerkesztve ]

(#1380) donat_sz válasza Gawamatsu (#1379) üzenetére


donat_sz
senior tag

hát ők tényleg nem a szomszédban vannak :)
a FosCam C1 nekem böszme nagy. Lakásban lakom, nem a házat kell megfigyelni, hanem a bejárati pontokat szeretném csak figyelni (3-6m max), ezért is próbálkoztam egy mini kamerával. Ez 4x4 centi.
Szerintem nekem ilyen mini valami kell. Ha már van egy izmos NAS-om sok tárhellyel, akkor már ott tárolnám a videókat, biztonság technikailag a kábelben hiszek, így wifis nem preferált, ha meg kábel, akkor azon már menjen a táp is. Értesítés meg kell mert mit érek vele, ha rögzítettem egy maszkos kesztyűs valakit? Az értesítésből meg ha már van jó lenne valami fejlett, ami megkülönbözteti a tárgyak, növények mozgásától az emberi mozgással szemben.

(#1381) gekkoXT válasza donat_sz (#1380) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Ilyet nem tudsz a nas-ra küldeni. ehhez egy dvr rekorder kell

(#1382) poli27 válasza Gawamatsu (#1379) üzenetére


poli27
veterán

Nekem 4db dahua kamerát kezel tökéletesen hiba nélkül....

(#1383) Csabex válasza poli27 (#1382) üzenetére


Csabex
őstag

Ami gondolom támogatott is Asustor által, nem? Ő noname-ról ír ami ráadásul 4 cm, szóval nem túl sok mindent tud belepakolni a gyártó...
Értesítés részét pl. úgy oldanám meg, hogy egy benti kamerát is elhelyeznék távolabbi és nehezen látható helyre és annak állítanék be értesítést mondjuk a bejárati ajtó vagy akár ablakra is, aztán ha azon a kamerán mozgás van, akkor tudod, hogy az az értesítés az komoly, mert akkor már valaki behatolt. Ha a külső küldi az értesítést, akkor akárki jön - megy a lépcsőházban, akkor folyamatosan jönnek az emailek. Amit ugye nem tud az asustor és alap egy nvr-nél az a riasztó, vagy egy sziréna megszólaltatása akár késleltetéssel is ha előtte éppen ránéznél, hogy indokolt-e.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1384) Gawamatsu válasza Csabex (#1383) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Tévedés,

tud push, sms és email üzenetet is küldeni, csak be kell állítani.

(#1385) Csabex válasza Gawamatsu (#1384) üzenetére


Csabex
őstag

Nem Gawa, nem tévedés :) Olvasd el újra amit írtam :)

"Amit ugye nem tud az asustor és alap egy nvr-nél az a riasztó, vagy egy sziréna megszólaltatása akár késleltetéssel is ha előtte éppen ránéznél, hogy indokolt-e."

Én csak erre írtam, hogy ezt nem tudja, hisz előtte éppen az email értesítésről és annak a megoldásáról írtam.
Egy jó nvr-nek van riasztó kimenete ami azt jelenti, hogy adott kamerához tudod rendelni és ha az általad kijelölt részben mozgás van, akkor behúz egy relét amire köthetsz akár riasztó triggert vagy egy szirénát és akkor azt működteti. Nézd csak, ilyesmire gondoltam...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1386) donat_sz válasza gekkoXT (#1381) üzenetére


donat_sz
senior tag

melyik részét nem tudja? az értesítést? vagy a fejlett értesítést? ezeket a beállítási menü alapján a megfelelő kamerával tudnia kellene. (most nem olyan a kamera van rákötve, de a kamera saját programja amúgy szintén tudja, így én még nem adtam fel lehet hogy összecsiszolhatóak)

(#1387) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék, hogy Asus modelleknél az m.2 ssd felcsatolható-e kötetként?
Synologynál ez hivatalosan nem csatolható fel kötetként (így nem sok értelme van), nem hivatalosan némi SSH büvészkedéssel igen.
Asus termékei támogatják a magyar nyelvet?
Meglepően komoly specifikációkkal rendelkezik pl egy azonos synologyi árához képest (itt mintha megállt volna az idő a fejlődésben)

[ Szerkesztve ]

(#1388) Csabex válasza blountex (#1387) üzenetére


Csabex
őstag

Magyar nyelv az működik, de arról a többiek tudnának neked írni, mert én angollal használom. Ami az m.2 részt illeti, elvileg az új Lockerstore széria támogatja és ez a 2 lemezes model a belépője.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1389) blountex válasza Csabex (#1388) üzenetére


blountex
senior tag

Az komoly, nos hát akkor ebben is egy jó lépés előnnyel jár a Synologyyval szemben.

(#1390) donat_sz válasza Csabex (#1388) üzenetére


donat_sz
senior tag

húú m.2 ssd cache a lemezeken felül és már a 4 magos j4125. :C
az m.2 ssd cachet el tudnám képzelni a nimbustoromban is :D

(#1391) Csabex válasza donat_sz (#1390) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ezt nagyon úgy tűnik, hogy eltalálták :D Mi az hogy gigabit... nem szórakoznak, egyből 2,5 de az is dual :) Mondjuk itthon még nem kapható, de szerintem ez a belépő szint még ha 1k fölött van, akkor is megéri az árát, mert hosszú távú befektetés lehet akár.... És ez már a második húzásuk, mert az első ez volt annak idején, bár lehet tévedek és nem ők hozták ki elsőnek :)

(#1387) blountex:
Bocsi, ha jól láttam még nem kapható itthon, de a lényeg, hogy létezik :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1392) donat_sz válasza Csabex (#1391) üzenetére


donat_sz
senior tag

már a nimbustorban is ott a 2x 2.5GB :P de hálózatból mikor fogok tudni hozzá kellően gyorsat építeni normális áron? :F

de most komolyan, jól hangzik ez a duál 2.5GB csati, csak hozzá managelhető vlanos switch arany árban van, így a magam részéről a duál gigabites switch reális az otthoni / belépő üzleti vonalon.

(#1393) Csabex válasza donat_sz (#1392) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen... A net sebesség az már elvileg létezik :) (mondjuk a garantált azért elég vicces) Ez annak idején ugyanígy volt a telefonokkal is, vagyis az új technológia ami megjelent az elég borsos áron volt, aztán rá egy fél év - évre már elérhető volt... Igazából megelégednék egy átalakítóval is, csak az nem managelhető, de tök mind1, mert ez a sebesség nem elérhető még nálunk, de nem is indokolt a váltás jelenleg :)
Na de legalább Asustor már gondoskodott róla, hogy időnap előtt felkészítse a termékeit, de ami azt illeti tényleg arany ár még a technológia, de idő kérdése csak az árzuhanás szerintem :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1394) blountex válasza Csabex (#1393) üzenetére


blountex
senior tag

Van már 2000Mb/s internet, de az olyan egyelőre, hogy 2x1 gigabites.

Mindenki más:
Tehát akkor hivatalosan is támogat magyar nyelvet (synologyot úgy tudom részben ezért szeretik, és magyar oldala is van), vagy mókolni kell?

[ Szerkesztve ]

(#1395) Csabex válasza blountex (#1394) üzenetére


Csabex
őstag

Mint írtam, nálam angol, de most kíváncsiságból megnéztem, hogy át tudnám-e váltani Magyarra és nézd...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1396) blountex válasza Csabex (#1395) üzenetére


blountex
senior tag

Na, ez szuper, köszi, jó tudni hogy tud magyarul is ha épp szükség lenne rá. Tudom hogy te angolul használod.

(#1397) poli27 válasza blountex (#1394) üzenetére


poli27
veterán

Ha van Dual wan routered, akkor össze tudod fogni... csak nagyon drága...

(#1398) poli27 válasza donat_sz (#1392) üzenetére


poli27
veterán

Jha nevetséges ami a gigabites sebesség fölött megy... igazából 10 éve az nem fejlődött elfogadható árba, pedig már akkor is jó lett volna itthoni hálózatnak 1gb feletti sebesség...

(#1399) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Azt ne felejtsük el, hogy a nas alapvetően nem elsődlegesen az internetes funkciók miatt létezik, ahogy a neve is mondja, hanem hálózati feladatokra. tehát a 2.5gb és társai a belső hálózaton való,m adatmozgatás miatt érdekes, nem az internet sebesség gyorsítására.

(#1400) Csabex válasza gekkoXT (#1399) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ez így igaz :) Csak leragadtam a net sebességnél valahogy, mert már annyira hiányolom a gigabites netet :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.