Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Lord Baelish


Lord Baelish
tag

Üdv, nem tudom, hogy már volt e, adott egy AS3102T v2 NAS és egy RT-AC66U router, költözés miatt előkapartam a fiókból a routert (előtte UPC router volt azzal nem volt baj), digi net van az új helyen és a szolgáltatásba a routerrel jelentkezem be, mikor elindítom az EZ Connenct szolgáltatást akkor a NAS nem kap infót a routertől és olyan hibát ír ki, hogy több router található (5030) a rendszer és a web szerver alap portok át írtam, neten olvasottak javaslatára, zöld is lett a listában, de viszont a qBittorrent hiába zöld, nem akar megnyílni..., próbáltam át írni azt is de változás nem történt, nem tudom, h ez össze függ e az EZ Connect hibájával vagy 2 külön dolog e, remélem tudtok nekem segíteni ezekben, nekem eddig tartott a tudományom :(

a routert lefrissítettem az asus honlapján elérhető legfrissebb firmware-re és próbáltam már mindent is állítgatni, érdekesség, ha manuál lőttem be a port továbbítást akkor az EZ Connect listájában piros lett az adott port

[ Szerkesztve ]

(#1402) poli27 válasza Lord Baelish (#1401) üzenetére


poli27
veterán

A digis eszköz is router, tetesd át bridge módba, és az asus routeren állítsd be a pppoe adatokat és máris 1 router lesz.. Ha meg csak utp jön be a digitől, akkor nem publikus az ipcímed, kérj olyat, mondjuk ez igaz a másik felállásnál is...

[ Szerkesztve ]

(#1403) Lord Baelish válasza poli27 (#1402) üzenetére


Lord Baelish
tag

köszönöm a választ :)
csak utp-n jön a net. van olyan is h nem publikus ip? ezt nem is tudtam, azt hittem az mindig az. a publikus ip-ért csak felhívom a digit, h hé tesó, állítsd már át, azt jó'van?
ha ne adj isten ez se old meg semmit, akkor majd mit tehetnék még?

(#1404) poli27 válasza Lord Baelish (#1403) üzenetére


poli27
veterán

https://www.whatismyip.com/ nézd meg az ipv4 et, és a routered ipcímét, ha nem egyezik akkor nem publikus ipcímed van, és igen akkor egy telefon és átkapcsolnak

(#1405) MaCS_70 válasza Lord Baelish (#1403) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az IPv6 is bezavarhat. Ne legyen aktív! (Már persze csak, ha nem kell valamire.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1406) Lord Baelish válasza poli27 (#1404) üzenetére


Lord Baelish
tag

igen ahogy nézem a publikus ip-vel akar dolgozni a nas, amit az oldal is lát, és a router tök mást mutat..., sztem akkor személyesen majd bemegyek, mert úgy is bővíteni szerettem volna gigabitre, csak fater nevén van a szolgáltatás és németből nem tud sokat segíteni ebben... de scannelt nekem egy meghatalmazást

(#1405) MaCS_70 meg néztem ki van kapcsolva

ha szeretnék egy régebbi vezetékes routert/switchet még rákötni az asusra h legyen még lan portom a jumbo framet kell bekapcsoljam? mert akármit csináltam eddig nem akarta tovább osztani a netet a wifi router h arról is elérhessem...

Köszönöm mégegyszer a segítséget! :)

(#1407) GD


GD
őstag

Sziasztok,
Tapasztalt valaki olyat, hogy a legutolsó frissítés óta 100Mbit-re butult vissza a hálókártya?
Konkrétan ezt írja magáról a beállításoknál és nem is megy gyorsabban a forgalom rajta.
üdv,
GD

[ Szerkesztve ]

(#1408) Csabex válasza GD (#1407) üzenetére


Csabex
őstag

Nálam normális... LAN 1-be próbáltad? Ugyanaz? Egyébként modem vagy router oldalon is lecsekkolhatod, lehet ott van vmi gebasz...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1409) donat_sz válasza GD (#1407) üzenetére


donat_sz
senior tag

Esetleg próbáld ki egy másik kábellel, hátha az a ludas.

(#1410) donat_sz


donat_sz
senior tag

sziasztok, a blacklist / white list beállításokkal véletlenül kizártam magam. Rendszer újra rakása után ez nem lett beállítva és ezt véletlenül észrevettem, majd elkezdtem volna állítgatni, majd a "Blocked!" üzenet fogadott :(

Mit lehet ilyenkor tenni?

(#1411) donat_sz válasza donat_sz (#1410) üzenetére


donat_sz
senior tag

reset gomb segített.

(#1412) Csabex válasza donat_sz (#1411) üzenetére


Csabex
őstag

Ejnye.... Látod, ha rákerestél volna a topikban, akkor rábukkantál volna erre :) Nem feltétlenül reset gomb a megoldás mindig :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1413) donat_sz válasza Csabex (#1412) üzenetére


donat_sz
senior tag

kerestem, csak nem a resetre, mert nem ez volt a célom, haenm pl. a block-ra, mert ezzel volt a bajom :)
sajnos ez nem adott megoldást...

Talán majd másoknak segít, de az adm defenderben tett nem megfelelő beállítás esetén, nem ip-t blokkolt! Próbáltam én elsők közt telefonról, pont ugyanaz a hibaüzenet fogadott. Szóval csak okosan az adm defendernél, remek segítség, de könnyű is kizárni magad :DDD

(#1414) saw1989


saw1989
csendes tag

Ne akarjatok ezzel a NAS-el torrentezni szart se értek vele. Nem tölt vissza semmit.
Én a tegnapi leállítás óta ezt látom.

Ez a NAS kiváló mondjuk filmek nézésére vagy távoli szervernek adatárlásra fotók, zenék fel letöltésére, FTP szervernek... De a torrentezést azt baszhatjátok rajta.
Én is arra vettem szerencsére csak részben maradjunk annyiban hogy torrentezésre még mindig az asztali PC a legjobb. :((

[ Szerkesztve ]

(#1415) Samanbacsii válasza saw1989 (#1414) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ne mérgelődj... Megfelelő router beállításokkal működik rendesen. Gyári klienssel is. Olvass vissza... Engem az rss kiforratlansága zavar csak.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1416) Kicsirics77 válasza saw1989 (#1414) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Hát nemtudom neked mi nem megy de mióta megvan vagy 10TB felment már vele torrenten a beépített letöltővel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1417) poli27 válasza saw1989 (#1414) üzenetére


poli27
veterán

Köszönjük Emese :DD :C

(#1418) Csabex válasza saw1989 (#1414) üzenetére


Csabex
őstag

Ezt ugye nem komolyan gondoltad :DDD Ahogy Samanbacsii is írta, megfelelően kell a portokat nyitogatni neki és akkor működik szépen. Helyedben nem használnám a Utorrentet, mert nem a legjobb a feltöltési sebessége, de transmission-nal megfelelően beállítva hasít :)

Nézd csak !


Ráadásul nem is Digi-s net-em van, ez egy 20 mbites upload eredménye amely a UPC-nek köszönhető :D Kollégám egy Synology-val és gigabites Digis net segítségével a hazai legnagyobb, vagy leghíresebb torrent oldalon a top 500-ban van több százezer user közül :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1419) poli27 válasza Csabex (#1418) üzenetére


poli27
veterán

Pedig a Qbittorrent jobb, kevesebb erőforrással megy ;) :) A transmission nekem 40MB/S körül kifeküdt a nas, a Qbit meg kiviszi a gigás netet...

[ Szerkesztve ]

(#1420) donat_sz válasza poli27 (#1419) üzenetére


donat_sz
senior tag

mert a qbit kihasználja a több processzor magot :)

@Samanbacsii van erről a helyes router beállításról némi összefoglaló/iránymutató, hogy mikre érdemes figyelni? Érdekelne, hátha tudok még javítani a feltöltési oldalon.

Én qbittorrentet használok már és bár akár 100+ torrent is futhat egyszerre folyamatos feltöltés nincs (ez persze lehet a torrentek kereslete miatt is). Lefelé jön mint a meszes, úgy tűnik már a gigás HW a korlát, felfelé néha megy akár a pár tíz megabyte/s feltöltés is, mégis a csabex2007 féle ~napi 100-as átlag sincs meg rendszeresen.

(#1421) donat_sz


donat_sz
senior tag

kérdés: adott a 4 lemezes AS5304 és meglesz hozzá a 3 HDD.

mit javasolnátok hozzá?!
* Raid5?
* vagy 3 független drive és közöttük némi rendszeres backup?
* vagy akár két lemez tükrözve és a harmadik amin csak a torrentek vannak pedig soloban?

(az fontos input szerintem, hogy van egy nas backupnak egy másik városban, amire rsync-el a fontos tartalmakat heti rendszerességgel mentem ill. több felhő szolgáltatást is használok, így google is menti a képeimet. Viszont pl az egyetlen survilance kamerám által rögzített tartalmat csak a fenti nas tartalmazza)

első elképzelésem a raid5 volt, de ugye az folyton szinkronizál ezért 15-20%-os cpu terhelést ad alapból és a folytonos terhelés miatt a hdd-k is melegebbek - még specen belül persze - Nem tudom élettartam vs. adatbiztonság szempontjából melyikkel járnék jobban.

Köszi előre is.

(#1422) MaCS_70 válasza donat_sz (#1421) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS-on belül tárolni a biztonsági másolatot (belső redundancia) nem kielégítő adatbiztonsági megoldás, nem is arra találták ki. A lényege az, hogy egy lemezegység kiesésekor az adattartalom maradjon folyamatosan elérhető, nem pedig a biztonsági másolat megoldása.

Egy biztonsági másolatnak szigorúan másik egységen, egy másik biztonsági másolatnak pedig másik helyen kell lennie. Ami a NAS-on belül van, az nem biztonsági másolat!

A RAID5 amúgy még véletlenül sem szinkronizál nem, hogy folyton, hanem egyáltalán. Paritásadatokat kezel.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1423) donat_sz válasza MaCS_70 (#1422) üzenetére


donat_sz
senior tag

sajnos úgy tűnik nem értjük egymást. próbáljuk meg kérlek újra.

A) mint írtam van egy második nas egy, másik városban, ahova megy a biztonsági mentés.
B) ahogy te írod "az adattartalom maradjon folyamatosan elérhető" okán keresem a megoldást. radi5 vs driveok közti duplikációs alternatívák. Erre kérek ötletet.
C) raid5-ben bekerült 3 hdd a nas-ba és üzembe helyezés után jelentős HDD terhelést láttam az aktivitási felügyeletnél illetve azt is írta egyik helyen, hogy szinkronizál. Ebből gondoltam én (tévesen?), hogy ez a raid 5 miatt lehet, mert ilyet a másik 1 lemezes használatnál sose csinált.
Azt mondod, hogy ez rendellenes? Vagy azt hogy ezt egy idő után (~3-4 óra után is csinálta) abbamarad és nem lesz se a cpu-nál, se hdd-nél ekkora aktivitás?

(#1424) MaCS_70 válasza donat_sz (#1423) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oké, tehát mivel a biztonsági másolat ügy megoldott, helyben akarsz csak még egy kis redundanciát.

Ez szerintem a RAID5 ügye.

A RAID5 (éf nagyjából fölötte) nagyon-nagyon leegyszerűsítve úgy működnek a dolgok, hogy a rendszer az adattartalomból paritásbiteket hoz létre. Nem duplázza meg az adatot, csupán bájtok XOR értékét teszi el egy harmadik bájtba. Így, ha bármelyik bájt elvész, ebből az visszaállítható.

Ez egy csomó ellenőrző bájtot jelent, ami azonban nem egy külön HDD-n lesz tárolva, hanem katonás rendben elrendezve az összes HDD-n. Tehát mindegyik lemez tartalmaz adatot és paritásbájtokat is, a felhasznált lemezek arányában.

Ezeket a paritásadatokat viszont létre is kell hozni, ami a teljes adattartalom végigolvasását és a keletkezett adatokkal való összerendezését jelenti. Ez elsőre baromi nagy meló, simán eltarthat napokig.

Aztán persze ez minden írásnál frissül, hiszen minden bitnyi változás a paritásértékek párhuzamos változását is jelenti, sőt, az egész hóbelevancot karban is kell tartani. Ez végső soron nagyobb munka, mint a szinkronizálás (hiszen számolni kell hozzá, nem csak szolgaian másolni), de ténylegesen nem az. Ez egy származékos adattömeg folyamatos karbantartása.

A lényeg az, hogy a folyamatos kerregtetés csak az elején tapasztalható, amint felépül a tömb, már megnyugszik a rendszer és csak az éppen aktuális munkát végzi, ami több, mint ha nem lenne redundancia, de a felhasználó ezt általában már nem érzékeli.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1425) donat_sz válasza MaCS_70 (#1424) üzenetére


donat_sz
senior tag

ok, köszi. akkor raid5 és több türelem :)

(#1426) Csabex válasza donat_sz (#1420) üzenetére


Csabex
őstag

Az lehet, de nekem a transmission megállás nélkül tolja fel és jelen pillanatban 445 aktív van amelyből ha kérés van bármikor seedelhet. Qbittorentnél le tudod csekkolni, hogy a portod amin keresztül kommunikál az nyitva van? Transmission menüjében van infó erről akár nyitva, akár zárva a port. Ha zárva, akkor nem jó a routing, tehát routerből ki kell nyitnod az adott portot mindkét (tcp/udp) protokollra.
Port nyitás és egy jó eszköz a lényeg egyébként, más trükk szerintem nem nagyon van a feltöltési sebesség növelésére, de hátha valakinek van tippje...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1427) blountex


blountex
senior tag

Sziasztok!

Még nem használtam Asustor-t, de gondolkodok rajta, mivel elég szimpatikus hardvert pakoltak alá, így akár a későbbiek folyamán egy Asustor Lockerstore 2 AS6602T típusú nas beszerzése lenne a cél.
Mellé egy 2db 8-10TB WD red, és tükrözésre állítanám be, így ha az egyik winyó elromlik ott a másikon a biztonsági mentés.
Ha kevés lenne a hely akkor még mindig ott az m.2 ssd amit kötetként is fel lehet csatlakoztatni.

Alapvetően médiacenter, és adatok tárolására lenne használva, valamint még ip kamerában gondolkodok a ház körül 0-24ben, vagy mozgásérzékelős funkcióban (ha valaki tud valami jót ebben a témában írjon nyugodtan)

Ahogy néztem elég sokféle program érhető el rá, ami egész jó dolog.
Feljebb olvastam hogy sokkal hatékonyabb a gyári torrent letöltőközpont helyett a qbittorrent, ez 3rd party (közösség által) telepíthető a nasra?

Mobil applikációk terén mennyire stabil lábakon áll a készülék?
Gondolok itt arra, hogy ki mennyire van megelégedve az appokkal, azaz stabil, megbízható, van-e valami közkedvelt, hasznos funkció benne?
Pl: Tud olyat az app, hogy a telefonon lévő fotókat/videókat hazaérve szinkronizálja fel automatikusan a nasra?

HDMI funkció miért jó, mi a szerepe, mennyire van értelme egy nason?
Ha abból indulok ki, hogy manapság ott van a tévéken a DLNA támogatás így nem sok értelmét látom ennek.

(#1428) poli27 válasza blountex (#1427) üzenetére


poli27
veterán

hdmi nek semmi értelme.... az enyémen se használom körülményes, és nem direktbe éred el a dolgokat rajta hanem egy portálon keresztül.... nekem 4db dahua ipkamerát kezel 0-24 ben hibátlanul... de ha kamerát is akarsz akkor felejtsd el a tükrözést, mert a kameráknak érdemes odaadni egy dedikált vincsit külön, nekem is úgy van.... ha mindenképp tükrözést akarsz kamerákkal akkor szerintem 4 wincsist vegyél...

(#1429) Csabex válasza blountex (#1427) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Mobil app téren most már megfelelően működik (AiFoto app) és nem csak hazaérve szinkronizálja, hanem on the fly ha éppen úgy akarod... Igen, a qbit is jó, nemrég volt róla szó éppen, de jómagam a transmissiont használom és teljesen magvagyok elégedve vele, hasít rendesen :) Kamera, hdmi meg a raid-el kapcsolatban egyetértek poli27-el.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1430) blountex válasza poli27 (#1428) üzenetére


blountex
senior tag

Köszi az infókat, ahogy sejtettem akkor tényleg semmi haszna nincs a HDMI-nek ez csak egy felesleges feauttre.
Van annyiféle ip kamera nehéz eligazodni, hogy melyik is jó. Te milyet használsz, beltér vagy kültér, és meg vagy-e elégedve velük?
Van egy régi synology-om arra szerintem megfelelő lesz az ip kamera és oda felesleges a türközés.
Gondoltam elég lesz a 10tb de akkor nem :)

csabex2007
Synonál nincs qbit csak transmision és deluge de egyik se jött be. A gyári download station viszont nem rossz, csak alapfeaturekkal rendelkezik de az elég nekem.
A mobilos app az jól hangzik, ugyan ez nem megoldható a synologyal, nem találtam ilyet a beállítások menüpontjában (automata szinkronizálás).

(#1431) blountex válasza poli27 (#1428) üzenetére


blountex
senior tag

Az beállítható hogy x nap után automatikusan törlődjenek a felvételek?

(#1432) donat_sz válasza blountex (#1431) üzenetére


donat_sz
senior tag

Minden amit szeretnél megfelelően működik egy asustor nason. A hdmi-t hagyd figyelmen kívül, "parasztvakitas".. de van kb minden újabb nasban. Ha aktívan akarsz letölteni és közben kamerákat képét is mentenéd gondolkozz el a wd rd helyett az enterprise hdd-n. Vagy ha 4 lemezes és 1 lemez dedikált a kameráknak a másik 3 meg raidben a médiának.
A jó kamera kiválasztásával hónapok óta küzdök én is. Beltérre keresem a kamerákat, de még nem fejtettem meg. De azt biztosan tudja hogy allokált méret vagy napszám elérése után a régit tudja törölni.

(#1433) bkerekes


bkerekes
csendes tag

Sziasztok,, Asustor 6202T legutóbbi adm frissítés óta döglődik. Alig akar készenlétbe menni, akkor is nagyon lassú. NAS vagy vinyó (WD red 4tb) hiba lehet?

(#1434) bkerekes


bkerekes
csendes tag

ÜDV, még annyi, hogy a DR.Asustor azt írja: diszk intabil, cserélni kell.

(#1435) sziszi-fuszi válasza bkerekes (#1434) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ebből elég egyértelmű, hogy diszk gondod lehet!

Mi alá kell írás?

(#1436) Csabex válasza bkerekes (#1434) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, tuti cserére szorul... Adatokat eléred még? Ha igen, akkor azonnal kezdj el biztonsági mentést készíteni a fontos adatokról! SMART értékeknél mit látsz, mi a hiba okozója? Ha garis akkor még vissza tudod vinni, de ha nem, akkor a hiba függvényében még újra lehetne éleszteni egy tiszta teres javítással esetleg...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1437) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

AiDownlaodban sikerült már beállítani valakinek Ncore RSS-t szűréssel?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1438) axlfsi válasza blountex (#1430) üzenetére


axlfsi
veterán

Nem tudom miert mondjatok, hogy semmi ertelme a HDMI-nek, de en azert elmondom, hogy rengeteget volt/van hasznalatban nalam; KODI-t telepitettem a NAS-ra (6202) es gyonyoruen megy rola a filmezes - igaz, a 4k valamiert nagyon szaggat, akarmivel is probalkoztam - de valszeg nem HDMI hiba, hanem diszk eleresi sebesseg (halozaton keresztul elerve a meghajtorol szinten szaggat...).

Amig csak fullHD kell, hibatlan, amennyiben lehetoseged van a TV kozeleben elhelyezni. Persze, ha medistartalom fogyasztasra nem hasznaljatok, akkor nem kell a HDMI...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1439) axlfsi


axlfsi
veterán

Ki, melyik Cloud megoldasra eskuszik, melyik a jobb, kenyemesebb, "multiplatformabb" kliens tekinteteben? Az Owncloud es a Nextcloud kozott vacillalok ...

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#1440) MaCS_70 válasza axlfsi (#1439) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NextCloud az OwnCloud forkja, sokak szerint egyértelműen jobb.

Kár, hogy nincs SeaFile...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1441) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Működő OpenVPN-kapcsolatot próbálok létrehozni a NAS mint szerver felé.

Az .zip-et kiexportálom, az .ovpn-be a címet beírom, a felhasználó az OpenVPN alatt természetesen engedélyezve van -- és innen nem történik semmi. A kliens hibát nem jelez, csak éppen timeoutra fut, nem csatlakozik. A hívás egyébként eléri a NAS-t mert ha "elrontom" a konfigurációt, a kliens szerveroldali hibákat produkál.

Van ötletetek a megoldásra?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1442) tamas1983 válasza MaCS_70 (#1441) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Szerkeszteni kell a .ovpn fájlt W. Padban megnyitás megnyitod yout ip helyére írd be a mezei dsn nevét minden nélkül. Mentsd le és így másold be.

(#1443) MaCS_70 válasza tamas1983 (#1442) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez természetesen megtörtént, az .ovpn tartalmazza a NAS hálózatának publikus IP-címét és az OpenVPN portját -- ha nem történt volna meg, nem is érné el a kliens a NAS-t.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1444) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok! Távoli elérésre akarok használni webdav-ot SSL-el, de nem akar működni. SSL nélkül megy szépen. Van valami trükk ?

(#1445) donat_sz válasza lcdtv (#1444) üzenetére


donat_sz
senior tag

találkozott már valaki hasonló hibával?

Elsőre link aggregation mellett realizáltam a hibát ott filmnézés közben vált elérhetetlenné a nas 1-2 percre, majd mintha semmi nem történt volna folytathattam volna a hálózaton kersztüli filmnézést (Kodival). Akkor utána logok köztláttam, hogy a lan1 és lan2 esetén felváltva csinálta a kihúzva visszadugva logokat.
Attól tartottam, hogy a switch (Ubiquiti) vagy nem jól van beállítva vagy nem is tudom milyen kompatibilitási gond lehet ezért visszatértem a sima lan1 csatlakozásra. de most más miatt néztem rá a nas-ra de most is látom a logok közt.

Mi lehet a baj? és a megoldás?

(#1446) donat_sz válasza donat_sz (#1445) üzenetére


donat_sz
senior tag

úgy tűnik hogy a docker - portainer 2.0 - qBittoorent trió lesz a ludas. (gyanítom a portainer 2.0 mert az frissült 1.4-ről)
a fenti triót lekapcsoltam a torrenteket áttereltem a transmissionbe és azóta (kb fél nap) semmi hiba. Így bár a qbittel gyorsabban tudtam letölteni de a stabilitásból nem lehet engedni, még fél sebesség esetén se.

(#1447) gekkoXT válasza donat_sz (#1446) üzenetére


gekkoXT
senior tag

érdemes a qbit-nél korlátozni a letöltési sebességet. sima pc-n is hajlamos szinte leakasztani a routert annyira leterheli a hálózatot full sebessségnél.

Amúgy link aggregationt hogyan használod? Csak a router felé megy két szálon? Vagy van pc is ami kihasználja?

[ Szerkesztve ]

(#1448) donat_sz válasza gekkoXT (#1447) üzenetére


donat_sz
senior tag

Párhuzamosan több szálon is terhelem a nas-t ami egy központi switch-re csatlakozik amire további switchek és a router is.
Ment rá kamera képet, futnak a torrentek, ez a forrása tv/média lejátszóknak valamint fényképek és dokumentumok vannak tárolva rajta. A qbit mellett a torrentekkel egyedül ki tudtam terhelni a a gigbaites switchet ami mellett igen hasznosnak érzem, hogy a többi terhelés nem ennek a kárára érkezik.

pl előbb másoltam az egyik számítógépre a nas-ról (116MB-os csúccsal 100+ átaggal) mellette 30-40MB-t további adatforgalom ment a nas-ra. :C

[ Szerkesztve ]

(#1449) gekkoXT válasza donat_sz (#1448) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A pc-ben milyen lan van? NIC? Teaming van beállítva? Milyen oprendszer?
Bocs a sok kérdésért, de én is így kábeleztem be a lakást, de még a pc nics ott és jó lenne tudni mi a legjobb ha afelé is extra sebességet akarok. Router, switch tudja a link aggregationt, kábel is cat 6.

(#1450) donat_sz válasza gekkoXT (#1449) üzenetére


donat_sz
senior tag

A pc-ben sima gigabites lan csatlakozó van és ott nincs LA, amíg a switch is csak gigás nem látom értelmét. Nekem ez a 100MB körüli másolás megfelelő.
Win10 az OS.

Szerintem ez inkább NAS és hálózati eszközök kérdése, nem a pc-ben keresném a gyenge pontot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.