Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) MaCS_70


MaCS_70
félisten

OneDrive szinkront próbálok beállítani az Asustoron.

A gondom "mindössze" annyi, hogy maga a app önkényesen kijelöli az egyik Microsoft accountomat, nem ajánl fel módosítási lehetőséget.

Én viszont pont nem arra az accountra szeretnék szinkronizálni. Tulajdonképpen lövésem sincs, hogy mi alapján választotta pont azt, amelyiket konkrétan nem is használok, de határozottan egy másik kellene.

Hogyan tudom vajon megmondani a DataSync for OneDrive Businessnek vagy a DataSync Centernek, hogy melyik OneDrive-os accountot akarom használni bennük?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1452) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#1451) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Lépj ki az összesből a gépeden. Így nem tud majd találgatni.

(#1453) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1452) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az alap fiókba a Windows miatt vagyok beléptetve -- de nem is ebbe akar belevinni az app, hanem egy olyanba, amit évek óta nem használok, ezen a gépen soha nem lépte bele.

Fogalmam sincs arról, hogy a NAS mégis honnan szedi az adatait -- és hogy miért nem ajánlja fel a módosítást.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1454) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#1453) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Mikor én csináltam feldobott egy ondrieve bejelentkező minimál browser ablakot.
ott lehet újat beírni ill választani is.

(#1455) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1454) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem ezt a dobja fel, a kitakart mailcím nem módosítható:

Ha belépek a myapps.microsoft.com lapra, ott is azonnal az ehhez a címhez tartozó profil jelenik meg, és nem is enged váltani -- mivel nem tartozom másik szervezethez... :F :F :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1456) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1455) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm a segítséget, megoldva a helyzet!

Mint kiderült, mind a három gépen be voltam léptetve egy eddig általam nem is ismert rendszerű Microsoft fiókba az iskolámtól kapott, és pontosan három éve nem használt accounttal, ami nyilván körbeszinkronizálódott a gépek között. Miután ebből kiléptem, a NAS-on futó app is felajánlotta már a választási lehetőséget.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1457) Gomba1974


Gomba1974
tag

Sziasztok.
Sikerült szereznem egy Asustor AS202TE 2x3tb nast. Viszont teljesen kezdő vagyok ebben a témában. Ezért is keresnék valakit aki betudja konfigurálni nekem a XIX. kerben természetesen nem ingyen kérném. Köszönöm.

(#1458) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A 3102-essel van következő problémám:

FW-frissítésnél, illetve újraindításnál nem indul újra, hanem valahol megakad bootolás közben. Ilyenkor a gombbal ki-bekapcsolással újra tudom indítani -- csakhogy ez az eszköz az ország másik végében van, és nincs ennyire hosszú ujjam...

Ti tapasztaltatok már ilyet?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1459) Csabex válasza MaCS_70 (#1458) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, így jártam én is egy alkalommal, viszont ahogy írtad a ki-be kapcs megoldotta, mert itt volt helyileg az eszköz. Erre azt javasolnám (bár elég barbár megoldás), hogy arra az aljzatra amelybe a NAS van csatlakoztatva, azt egy SONOFF eszközzel lásd el, és akkor távolról el tudod venni tőle az áramot ami felérne egy áramszünettel konkrétan... Veszélyes, mert ha épp fw update kellős közepén fagy le, akkor akár kuka is lehet a NAS, de ez nem jellemző, hanem inkább ahogy te is írtad a boot - reboot közben akad meg... Használom ezt a megoldást ha életre kell keltenem az itthoni gépem (mert épp elfelejtettem feldobni a NAS-ra vmit :DDD ), mert ugye a csodás Connect box a magic pocket-et nem engedi át sajnos és így meg tudom oldani, de természetesen egy PC-nél azért teljesen más, tehát nulla veszély forrás a NAS-hoz képest.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1460) MaCS_70 válasza Csabex (#1459) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

A WoL Magic Pocketet egyébként mivel küldenéd?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1461) Csabex válasza MaCS_70 (#1460) üzenetére


Csabex
őstag

Nm :) Teamviewer tudja a funkciót és helyi hálózaton működik is remekül még az android alatti appról is, de amikor átváltok mobil netre, akkor már nem engedi sajnos és ezért kellett ez az áthidaló megoldás az SONOFF kapcsolóval.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1462) MaCS_70 válasza Csabex (#1461) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Kipróbálom -- amint átutaztam az országot, hogy megnyomhassam a gombot a NAS-on! :)

Amúgy nálam is mobilneten van, ami egy VPN utolsó mérföldje. Kíváncsi leszek, hogy menni fog-e. Örülnék, ha igen, mivel heti 10-20 percet kell ilyenkor üzemelnie, simán el lehetne küldeni aludni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1463) Csabex válasza MaCS_70 (#1462) üzenetére


Csabex
őstag

Nm :) Majd számolj be, kíváncsi vagyok. Mobilnetet csak próbaképp iktattam be, itthon a saját upc-s hálón van non - stop. Az viszont nagyon jó és költséghatékony, ha megteheted, hogy elaltasd, vagyis nem fut róla feltöltés vagy mail server vagy bármi más ami miatt ébren kellene maradnia.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1464) ronar


ronar
tag

Sziasztok,

Egy kis segítség kéne a csapattól.
Van egy AS5004T NAS-om ami az utolsó frissítés után már nem akart soha többet elindulni.
Pontosabban látszólag a HW jó, de az oprendszer nem bootol be.
Az a gyanúm, hogy a belső kis boot usb-ssd-n megsérülhetett a bootx64.efi file.
A grub menüig nem jut el.
Maga az usb-ssd jónak tűnik, linux alatt látszik rajta minden.

Tudnék valakitől kérni egy ilyen filet ?
Most ennyit tud a kicsike: [link]

Richárd

(#1465) nyikszi


nyikszi
őstag

Sziasztok! Nézegetem és olvasgatom már egy ideje a NAS topikokat és folyton ide lyukadok ki :) Realtek meg hasonló procikkal szereltek gyengék, így marad az Inteles megoldás. Synology drága, Zyxelt inkább hagyjuk, Qnapnak nem látom semmi előnyét, kevés az app rá.
Ezt néztem ki: ASUSTOR AS-3102T, de egy kissé elbizonytalanít, hogy már 5 éves konstrukció és az Iponban 1 év garanciát adnak rá. Akkor már inkább a V2-est venném, persze már jóval a lélektani határ felett vagyok, de ez van.

Kérdéseim, hogy ezeket fogja tudni a NAS minden gondolkodás nélkül?

Az elsőre elérhetők az appok simán?
Meddig támogatják a NAS-okat?
Torrenten megy 50-60 MB sebességgel? (Tudom peerektől is függ.)
PHP/MySQL mennyire használható? Nem akarok nagy adatbázist és nagy honlapot, inkább csak próbálgatni az elkészült weblapot.
Wordpress mennyire használható? Ez is csak próbaképp lenne, kívülről max én próbálnám elérni.
Távoli elérés mennyire egyszerű beállítani, másokkal megosztani egyes mappákat? FTP? HTTP?
Ledet lehet kikapcsolni a NAS-on? Főleg éjszakára nem kellene, hogy világítson (nem akarom leállítani a NAS-t, csak a ledeket kikapcsolni.)
Memória bővítés lehetséges?
Onedrive beállítható szinkronizálásra?
Az elérhető appok ezek?
https://www.asustor.com/en/app_central/

Köszönöm előre is.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1466) Kicsirics77 válasza nyikszi (#1465) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nekem ez van már egy éve,torrent megy rajta 0/24-ben,távolról is elérem,frissítés szokott lenni rá rendszeresen,a többire nemtudok választ adni mivel egyiket sem használom.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1467) donat_sz válasza nyikszi (#1465) üzenetére


donat_sz
senior tag

én 5304-et használok, válaszaimat e szerint vedd figyelembe.

Az elsőre elérhetők az appok simán? - > a gyári appokkal kicsit megküzdöttem, de azóta megy minden. (Qnap saját appjaival jobb tapasztalatom van, ebből a szempontból ők szerintem jobbak)

Torrenten megy 50-60 MB sebességgel? (Tudom peerektől is függ.) - > 200+ torrentet futtatok. Qbit eset már a gigabites net és a gigás switchek voltak a korlát 1 torrent letöltésnél.. Transmission stabilabb, de nem használja ki olyan jól a több szálat ezért 30-50MB/ torrent letöltést tudok leggyakrabban. mondjuk a 3x 30MB is elérhető több párhuzamos letöltésssel. végül utóbbinál maradtam. ncoreon top1000-en belül vagyok vele.

Távoli elérés mennyire egyszerű beállítani, másokkal megosztani egyes mappákat? FTP? HTTP? - > simán elérhető, a megnyitott portok után (nálam nincs upnp)

Ledet lehet kikapcsolni a NAS-on? Főleg éjszakára nem kellene, hogy világítson (nem akarom leállítani a NAS-t, csak a ledeket kikapcsolni.) - > nálam lekapcsolható minden led

Memória bővítés lehetséges? - > 5304 esetén igen.

Onedrive beállítható szinkronizálásra? - > stabilan működik, könnyen beállítható

Az elérhető appok ezek?
https://www.asustor.com/en/app_central/ - > igen, bár van típustól függő is köztük emlékeim szerint.

(#1468) Csabex válasza nyikszi (#1465) üzenetére


Csabex
őstag

Szia.
Korábban volt egy Qnap NAS-om, de ég és föld az Asustor és a Qnap.

- Appok elérhetők, nem szokott gond lenni, amit támogat az működik is.
- Támogatás terén nekem nincs sok tapasztalatom, de van egy asustor-os mérnök (az aláírásából tudom) akihez át lettem irányítva egy alkalommal és utána egy másik alkalommal is merült fel kérdésem és előkotortam a levelezést és annak kapcsán ticket nélkül ráírtam, aztán másnap már jött is válasz, szóval segítőkészek...
- Mivel vodás (upc) vagyok, a feltöltésem elég kuka, de kimaxolja, van hogy 3 - 3,5 MB-al tölt fel, a letöltés viszont eddig amit elcsíptem az 72MB/s volt :D Mindezt transmission-al és háttérben több mint 400 torrentel :)

- PHP-t nem használom sem az SQL-t, illetve Wordpress de ezekre talán a többiek majd...
- Távoli elérés hibátlan, másokkal való megosztást én FTP nélkül oldottam meg, nyitottam az adott embereknek egy fiókot amelyen beállítottam a jogosultságokat nekik, hogy milyen mappákat érhetnek el írás/olvasás szinten.
- Ledekre tudsz beállítani időpontot, hogy mikor kapcsoljon ki, illetve be a másik pedig az, hogy tudod állítani a fényerejüket is.
- A 3102T-n és V2-n sem lehetséges sajnos, de az 5xxx és 6xxx-ben lehet az összesnél. Jómagam is a gyári 2-t feltornásztam 8-ra :)
- Onedrive-ot nem használom, de talán volt szó róla és elvileg minden ok vele.
- Minden app elérhető, csak nem minden modellre. Van olyan app ami egyik modellen nem támogatott, de egy combosabb modellen már igen... Az AppCentral-t NAS-on belül is eléred, nem kell kívülről letölteni külön.

Részemről ennyi, remélem tudtam valamennyit segíteni :)
Nekem a 6302T van, neked is ajánlanám, főleg ha jön a black friday kuponokkal lehet szépen lefelé tornászni az árát :)

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1469) nyikszi válasza Csabex (#1468) üzenetére


nyikszi
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ. Ezt a memóriát azért kérdeztem, mert a honlapon az van írva, hogy mivel kompatibilis, igaz lejjebb meg, hogy nem upgradelhető. Gondoltam hátha ki lehet cserélni nagyobbra.
Még csak áprilisnál tartok az olvasásban, eddig ezek a kérdések merültek fel bennem. A black friday-t mindenképp megvárom, bár kétlem, hogy nagy akciót ki lehet majd fogni. Hacsak nem az amazonon, azt is figyelem majd.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#1470) imis


imis
senior tag

A zyxelnél volt olyan lehetőség, hogy a dropboxba, egy könyvtárba tettem a torrent fájlt, akkor a nas automatikusan letöltötte, így nem kellett távolról elérnem a nast.
Asustor-nál van hasonló megoldás?

(#1471) donat_sz válasza imis (#1470) üzenetére


donat_sz
senior tag

Ez torrent kliens kérdése. Szerintem transmission és qbit is tudja.

(#1472) imis válasza donat_sz (#1471) üzenetére


imis
senior tag

transmission -t néztem, de nem látom, hogy be tudnék állítani erre könyvtárat

(#1473) donat_sz válasza imis (#1472) üzenetére


donat_sz
senior tag

igazad van transmission nem tudja. Akkor kevertem, bocsi.
qbit nekem most nincs, de akkor az kellett, hogy tudta.

(#1474) imis válasza donat_sz (#1473) üzenetére


imis
senior tag

Tudja, csak át kellene írni a settings.json fájlt és kell egy watch könyvtár.
Próbáltam keresni putty-ban, de nem találtam a fájlt, de a transmission dolgait sem, hiába az fut a nas-on.
Valaki esetleg tudja hol találom? :F

(#1475) donat_sz válasza imis (#1474) üzenetére


donat_sz
senior tag

cli-ben írd be ezt: find / - name settings.json
erre én ezt az eredményt (is) kapom: /volume1/.@plugins/Appcentral/transmission/config/settings.json

viszont én nem érem el cat-tel de a mappába se tudok eljutni a cli-n belül.

ehhez profi segítség kell, attól tartok :)

(#1476) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Egy t-home-os otthoni verzióban mi az ideális hálózat összeállítás? Elkezdtem ennek utánaolvasni és kb mindenféle javasolt variációt láttam. Dhcp, open dns, router után switch switch után router.

Optikai modem, kikapcsolt wifi-vel
V
Saját router, wifi hálózat
V
Switch
V
Asustor Nas, tv, pc-k, egyéb vezetékes cuccok

Mi az ideális, ha van pl okos otthon eszköt is a képletben?
Azoknak külön wifi hálózat?

[ Szerkesztve ]

(#1477) donat_sz válasza gekkoXT (#1476) üzenetére


donat_sz
senior tag

szerintem nincs ideális megoldás. több mindent is használsz és különböző felhasználási feltételekre más az ideális..

nálam ez van:
Telekom modem (passtrhrough módban wifi letiltva)
I
router
I \
fő switch AP
I \
NAS switchek -- set top boxok

ehhez kell a vlan képes hálózati eszköz, de így 1-1 helyiségbe csak 1-1 kábelt kell behúzni.

így az otthoni média eszközök a fő switchen keresztül érik el a NAS-ta nélkül, hogy a routert terhelnék a forgalommal. Nálam ez egy fontos szempont volt. A NAS pedig link aggregationnel kapcsolódik a switchre így az otthoni tartalom mellett is elbírja a szükséges internetes terhelést.

Szerintem az a kérdés, hogy te mit és mire szeretnél használni. Lesznek-e kamerák, azok képét a NAS-on tárolod -e és lehet sorolni.

(#1478) gekkoXT válasza donat_sz (#1477) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Alapvetően munkák tárolására kell a Nas, tehát pc-ről archiválni rá, vagy akár onnan megynitni projekt fájlokat, illetve kész munkák megosztása ügyféllel. De ez kis 1 fős céges szinten. Max lenne rajta filmek mappa amiről okostv érne el tartalmat, de torrent nem futna rajta. Kamera jelenleg nincs.
Ezért gondoltam arra amit felvázoltam.

(#1479) imis válasza donat_sz (#1475) üzenetére


imis
senior tag

köszi,
átírtam, de újraindítás után felülírja, pedig "root" joggal léptem be

ennyi kellene bele:
"watch-dir": "/share/Download/transmission/watch",
"watch-dir-enabled": true

(#1480) donat_sz válasza gekkoXT (#1478) üzenetére


donat_sz
senior tag

akkor a switch mögött jó helyen lesz szerintem, ha kábelen csatlakoznak a pc-k

(#1481) poli27 válasza Gomba1974 (#1457) üzenetére


poli27
veterán

Mit kell segíteni? :)

(#1482) Csabex válasza poli27 (#1481) üzenetére


Csabex
őstag

Beállítás meg üzembe helyezés, de személyesen. Beszéltünk már privibe kb 2 hete és számot is cseréltünk, csak épp elutazott, aztán ha visszajön belövünk egy napot jövő héten, mert járok a környékén saját ügyben és akkor elugrom hozzá.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1483) MaCS_70


MaCS_70
félisten

EZsyncet használ valaki?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1484) donat_sz válasza MaCS_70 (#1483) üzenetére


donat_sz
senior tag

Futtatok VPN servert a NAS-on (OpenVPN). Rácsatlakozom mobil hotspot mögül és sikeres a csatlakozás. Megkapom vpn-re beállított ip-t. Azonban még pingelni se tudom pl a NAS-t se és a Pi-t se amin fut a pi-hole . Hol lehet a hiba?
El szeretném érni érni a NAS-on lévő tartalmakat VPN alatt, ill szeretném a pi-hole adta reklám mentességet élvezni.

(#1485) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Totál kezdő vagyok a kamerás témában.
Adva van egy Asustor NAS 5202, jár hozzá 4 ingyenes kamera licenc. Erre venném fel a történéseket.
Úgy gondoltam, egyelőre csak egy wifis kültéri és egy wifis beltéri kamerát (házi kedvencek titkos élete) vennék hozzá. A külső olyan helyen lenne elhelyezve, ahol csak az áram megoldott. PoE kábelt nem tudom, nem is szeretném kivinni, POR Switchem sincs még. Sima UTP kábellel esetleg meg tudom oldani.
Érdemes figyelembe venni a NAS kamera támogatottsági listáját, vagy vehetek bármilyet?
NAS-on levő Surveillance Center fel tudja venni folyamatosan a videót, mondjuk a Hikvision DS-2CD2121G1-IDW1(2.8mm) kültéri, és a Hikvision DS-2CV2Q21FD-IW(W)(2.8mm) beltéri kameráról, amit kinéztem?
Wifiset vehetek, vagy érdemes UTP kábelt kivezetni? Szabadban az áram megoldott lenne, de az UTP kábelt nehezen tudnám kivezetni.
Ha van más tippetek, akkor melyiket érdemes megvenni? Nem árt ha tud éjszakai módot is.

(#1486) donat_sz válasza xrvman (#1485) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az én eddigi egy névtelen márkájú kamerás tapasztalatom szerint a folyamatos felvétel simán megoldható, ha a kamera tudja az rtsp-t. Viszont a mozgásérzékelés alapú felvételt nem tudtam megoldani így. Ahhoz már kell a kompatibilis kamera szerintem.

(#1487) MaCS_70 válasza donat_sz (#1484) üzenetére


MaCS_70
félisten

Hát, én a NAS VPN-jét a mai napig nem tudom elérni, és nem értem, hogy miért. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1488) donat_sz válasza MaCS_70 (#1487) üzenetére


donat_sz
senior tag

Mit használsz helyette? Az rémlik te használsz vpn-t.
De lehet az jó kérdés, hogy mit javasolsz használni? ER-X mögött van az AS5304.

(#1489) MaCS_70 válasza donat_sz (#1488) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Asus router OpenVPN-jét használom. Ha jól tudom, a Ubiquiti is rendelkezik gyárilag VPN-lehetőséggel.

Amúgy azért lenne jó, ha a NAS VPN-je is menne, mert akkor kifejezetten a rajta tárolt adatokhoz tudnék személyre szabottan hozzáférést biztosítani.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1490) Csabex válasza xrvman (#1485) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

A rögzítés az működik és ahogyan írta donat_sz is, az rtsp protokolt ha tudja akkor sima ügy. A Wifi-s az több dolog függvénye is lehet, mert több dolog is befolyásolhatja a kapcsolat minőségét, viszont ha csak házi kedvencek a cél, akkor azt mondom, hogy elegendő. Ha ingóságot is szeretnél ami értékes, akkor elengedhetetlen az utp kábel, hiszen akkor nincs olyan, hogy eldobja valamiért a kapcsolatot és garantált a folyamatos felvétel. A két Hikvision jónak tűnik, viszont nincs a listán, tehát a mozgásérzékelő felvétel amiről donat_sz is írt, az nem garantált, h működni fog...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1491) Gawamatsu válasza xrvman (#1485) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

HA ONVIF kompatibilis a kamera, nyomhatod FTP/SFTP-vel is.
Ilyenkor a kamerát kell beállítani csak h milyen felbontásban, bitrátával mozgásérzékeléssel, stb működjön.
Újabb kamerákhoz hiába mondják, h lesz támogatás, a FosCam G4P-re, már fél éve ígérgetik.
Régebbi támogatottnak (FosCam C1) meg elbaszták a Surveillance Center-t mert lekapcsolódik és nem megy vissza, rule vezérelt conect/disconnecttel sem.

Hivatalos kompatibilitás lista: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1492) xrvman válasza Gawamatsu (#1491) üzenetére


xrvman
őstag

Köszönöm szépen mindenkitől a válaszokat!
Elvileg melyik a megfelelőbb kamera? A 2 mm vagy a 2.8 mm es fókusztávolságú?

[ Szerkesztve ]

(#1493) xrvman


xrvman
őstag

Írtátok az ONVIF-et.
Akkor bátorkodhatok ezt is megvenni? 12eFt lenne.
DAHUA Imou IP wifi PT Dome kamera - RANGER 2

(#1494) Gawamatsu válasza xrvman (#1493) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Úgy mondják, ha ONVIF kompatibilis a kamera, akkor azt tudja kezeli a Surveillance CEnter.
Na én a SC-t untam meg, FTP/SFTP-hez nem kell semmi, csak a kamera tudjon FTP-re rögzíteni.
Sajnos ilyenkor (FosCam esetén) nincs hang. Mondjuk a kültéri kamerának alapból nincs mmikrofonja, így az nem fáj. A beltéri...hát betörők nem szoktak sokat beszélni, a kültéri meg reméljük elrettenti a galádokat.
Különben ekor is van hang érzékelésre rögzítés, csak a hangsáv üres. Gondolom sávszélesség kíméllésdiből.

[ Szerkesztve ]

(#1495) xrvman


xrvman
őstag

ADM-hez HTTPS kapcsolattal kapcsolattal kapcsolódom. (bár ott a sárga felkiáltójel, hogy biztonsági kivételt adtam hozzá ehhez a webhelyhez)
Surveillance Center fent.
Elvileg a leírás szerint hozzáadtam a tanúsítványt.
Ám amikor a a beállításokra mennék, azt írja, nincs jogosultsága a beállításokhoz.
Nem adminként vagyok, hanem módosítottam és más néven vagyok system admin, ha ez számít.

(#1496) donat_sz válasza xrvman (#1495) üzenetére


donat_sz
senior tag

adj jogosultságot a felhasználónak. alapból csak az admin fér hozzá

(#1497) xrvman válasza donat_sz (#1496) üzenetére


xrvman
őstag

Ativáltam az admint beléptem vele és elvileg megy... :)
Haloványan, de emlékeztem, hogy régebben valakinek gondja volt ezzel, visszaolvastam.
Köszönöm szépen.
Ám néha az van, hogy az egész app ablak egy fekete dolog. Ha bezárom és újra indítom az appot, akkor is fekete. firefoxot használok.

[ Szerkesztve ]

(#1498) xrvman


xrvman
őstag

Routerben a kamerát és annak portját engedni kell?
engedtem, s mégis van egy kis probléma. A kamera nincs a listában. Hozzáadom a kamerát manuálisan, (persze nincs benne az általam kiválaszthatóak között) ám vbalami hasonlót beteszek, ekkor azt mondja, a kamerának adjak meg felhasználónevet, jelszót és ez nem akar jó lenni.
Először fizikai kábellel csatlakoztattam. Hikvision 2CD2141 kamerát vettem.

[ Szerkesztve ]

(#1499) Gawamatsu válasza xrvman (#1498) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A kamera webes felületén a beállítás során lehet megadni a kamera nevét, a felhasználónevet és a jelszót.

(#1500) donat_sz válasza xrvman (#1498) üzenetére


donat_sz
senior tag

Routeren én nem engedem ki a kamerát. Számomra a kamera az egy elzárt hálózaton van internet hozzáférés nélkül.
Csak a NAS adott portján keresztül tud kommunikálni a tűzfalszabály segítsége okán.

a NAS tudja azt továbbadni, hogy akár hálózaton kívülről is elérhető legyen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.