Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Gawamatsu válasza Stehe (#1100) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

SMB-t kell átállítani 1.0-ról 2.0-ra

(#1102) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#1101) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A NAS-on, Services, Windows, Min protocol SMB 2.0 (W70)

(#1103) Stehe válasza Gawamatsu (#1102) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi! MAX protokol SMB 3.0-n van, a MIN protokolt átállítottam SMB 2.0-ra, de fájlt másolni / mappát létrehozni még mindig nem tudok... :(

(#1104) Stehe válasza Stehe (#1103) üzenetére


Stehe
aktív tag

Talán segíthet a hibakeresésben, ha az intézőben törölni próbálok egy fájlt, az alábbi hibaüzenetet kapom:

"A mappához való hozzáférés megtagadva: Ezen művelet végrehajtásához engedély szükséges. A mappa módosításához forduljon engedélyért a következőhöz: Everyone"

(#1105) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#1099) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Telefonon keresztül be lehet állítani? Ai secureben nem találtam. :R böngészőn keresztül mindig a 127.0.0.1 adja be és írja nem biztonságos...

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1106) MaCS_70 válasza tamas1983 (#1078) üzenetére


MaCS_70
félisten

Visszatérve az OpenVPN-kérdésre.

Az a gondom, hogy valahogy kevés az, amit az Asustor NAS OpenVPN szervere létrehoz.

Ad ugye egy ca.crt tanúsítványt és egy pár soros .ovpn fájlt.

Ez pedig nem elég a kapcsolat létrehozásához. Tomato alatt is, illetve az Asus routerek jól működő OpenVPN szerverén kb. négyszeres adatot ad meg a szerver, illetve igényel a kliens.

Az .ovpn fájl eleve tartalmazza a ca.crt-t, de mellette még egy cert tanúsítványt, egy nyilvános és egy privát kulcsot is, valamint még néhány olyan paramétert, aminek nyoma sincs az Asustor .ovpn-jében.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1107) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#1106) üzenetére


MaCS_70
félisten

Összejött.

Egy kicsit faragtam az .ovpn fájlon és mögémásoltam a ca.crt tartalmát és most remekül működik a VPN-kapcsolat.

Az egyetlen gondom ezzel az, hogy ez teljesen ellentétes azzal, mint amit az OpenVPN működéséről tanultam, de sebaj...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1108) Csabex válasza donat_sz (#1094) üzenetére


Csabex
őstag

Nm :) Teljesítményben van benne bőven, hiszen az 5202 DDR4 és újabb chipsettel szerelt. Természetesen a 6302 is elviszi a 400+ torrentet, de az 5202 mégis csak újabb generáció és ott van a 2.5GbE x 2 amit lehet majd jövőre talán ki is használhatsz :) Kiegészítő rack az felejtős, tehát valóban praktikusabb volna a te esetedben egy 4 lemezes, csak az árban húzósabb picit, de hosszú távon megéri. A + RAM a kamerák miatt kellett nekem, mert full hd-ban vettek, aztán azért gondoltam, hogy nehogy szakadozás vagy valami legyen, inkább tettem bele még + 4 Gb-ot. Indok nem volt, mert valójában ki sem próbáltam gyári RAM-al, tehát lehet működne, de biztosra mentem inkább :)
Elnézést a késői reagálás miatt, csak meló ügyben éppen Romániában jártam :D :D :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1109) Csabex válasza Samanbacsii (#1096) üzenetére


Csabex
őstag

Ugyanebbe szaladt bele unokatesóm is a Nimbustor-ral és a gond az volt, hogy ő inaktiválta az admin accountot és létrehozott saját usert admin jogokkal. Sajnos Asustor első körben csak és kizárólag a main admin-nak ad hozzáférést és ott tudod beállítani a további usereknek azt, hogy Viewer vagy Manager szerepe legyen. Tehát első körben állítsd vissza a gyári admint és azzal lépj be, majd a Settings fülnél állítsd be a jogosultságokat, hogy ki legyen Manager és ki legyen Viewer. Itt egy fotó is róla.

Ezután ki is kapcsolhatod az admint és használhatod a saját, általad létrehozott admint továbbra is. Ha pedig nincs tiltva az admin, akkor itt valami más lesz, de első ránézésre ez lehet a gond...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1110) donat_sz válasza Csabex (#1108) üzenetére


donat_sz
senior tag

a NAS közben megrendelve és végül beadtam a derekam, 4 lemezes lesz (5304) még ha egyelőre 1x16TB-al is indulunk el.
Jövőre tervezem mellé a második lemezt, azután meglátjuk, hogy kamerákat mikor tudom megvenni és és jöhet a +RAM ill szépen sorban a további lemezek :)

(#1111) Csabex válasza donat_sz (#1110) üzenetére


Csabex
őstag

Na, remek! Hidd el nem nyúltál mellé vele :) 16 Tb az IronWolf, vagy más? Sok hibamentes évet kívánok és majd telepítésnél számíthatsz a fórumra, sok segítőkész user van erre fele :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1112) ftc válasza donat_sz (#1110) üzenetére


ftc
nagyúr

Legalább Te már megrendelted.. én még mindig gondolkozok

AS3204T vagy 3204T v2 között :) időm vn mert mikor megvan a pénz addigra valami elromlik :W Néztem nimbustort is de nem biztos, hogy ki lenne használva....

Kérdés - nem lesz mostanség vmi újabb termék mint pl 3204t v3?

(#1113) Samanbacsii válasza Csabex (#1109) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszönöm! Ez a megoldás. Már eljutottam a kamera hozzáadásig sajna pont ez nincs benne, ONVIF genericnek ismeri fel kamerakép megjelenik, de hozzáadasnál megáll nem megy tovább...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1114) Csabex válasza ftc (#1112) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, a Nimbustor az combosabb :) Újabb termék... passz... Esetleg itt érdemes nézelődni a friss hírek között.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1115) Csabex válasza Samanbacsii (#1113) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :) Pedig van olyan ami nem támogatott és működik, de ez lehet azért nem, mert ipari... Más protokollt nem tud maga a kamera, esetleg a saját beállításai közt nem lehet bogarászni valahogy? Hátha másik formátumra lehetne bírni és akkor megzabálja a NAS is.
Milyen típus ez az ipari Foscam pontosabban? Belinkeled légyszi?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1116) donat_sz válasza Csabex (#1111) üzenetére


donat_sz
senior tag

Igen, ironwolf pro 16tb
Közben tegnap meg is jött. A rendszer felállt.
Apró érdekesség, hogy a lan2-be dugtam véletlenül a háló kabe6lt. Így bár kapott ip-t de asustor reg folyton hibára futott, nem tudott csatlakozni :W :W majd mikor már volt lan1 is mellette, akkor meg simán csatlakozott és regisztrált.
Transmission gyorsan feltelepült az első torrent tesztekhez sűvített is.
Viszont Kodi, hogy lássa az küzdelem volt. Mire rájöttem hogy nfs services nincs engedélyezve és ezért nem látszik, majd mire a jogosultság ok/engedélyeket megfelelően beállítottam, hogy az ip címen kívül tartalmat is lássak az nehézkes volt.
(Synology beállítási útmutató segített, asustorra ilyet nem találtam)
Mindenesetre elég késő lett, mire ide eljutottam.

Most már akár örülhetnék is, de egyelőre elbizonytalanodtunk családilag, hogy mi lesz a sorsa! Ugyanis az 1 hdd-vel mintha, egy dobon dobolnának a szobában mikor dolgozik a hdd :F :F :F
50+db-t mérek, holott az előd alig lépi át a 30-at. Különösen a fa szekrény ahol a helye lenne, ott a fa szekrény még ezt fel is erősíti.
Lehet ezt valahogy hangszigetelni? A rezgést csökkenteni?

(#1117) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1113) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ezt csinálja a Foscam G4P is, de megoldottam máshogy a rögzítést. FTP-vel tölti fel a kamera.
Igaz így nem látszik a Surv Centerben, de a Foscam app-ban igen. Távolról is.

(#1118) Gawamatsu válasza donat_sz (#1116) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Tedd gumitalpakra vagy szivacsra.
Illetve lehetne szivaccsal körbekeríteni a kotyogását csillapítani. Nálam 4 lemez van és éjfélkor a Plex elkezdi a maga karbantartását.
Sajnos a beállításaiban az éjfél mindig benne van, mert 0 vagy 3/6/12/24 óránként csinálná...grrr.

(#1119) beasty


beasty
csendes tag

Sziasztok,

Esetleg tudna valaki infoval szolgálni azzal kapcsolatban hogy, ha (AS3102T) SINGLE módban van az egyetlen beszerelt hdd és szeretnék beletenni hozzá még egy hdd-t hogy nagyobb legyen a kapacitás, akkor ha létrehozom az új volume-t persze RAID-ként, akkor megmaradnak-e az adatok az eredeti hdd-n? Vagy ezt csak úgy lehet hogy mindent le kell előtte menteni? Vagy mi lenne a módja. Nem igazán találtam egyértelmű leírást a neten.
Hogy az elején miért nem RAID-ként lett létrehozva? Ne is kérdezzétek... :W
Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

(#1120) Gawamatsu válasza beasty (#1119) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

1 Lemezt nem lehet raid-be tenni.
Leírás itt van a migrációhoz: https://www.asustor.com/en/online/College_topic?topic=352
1 single disk-et fel lehet tolni Raid1-re. Mivel a neve migráció, megmaradnak az adatok, valószínüleg.

(#1121) donat_sz válasza Gawamatsu (#1118) üzenetére


donat_sz
senior tag

tudsz ajánlani erre a célra alkalmas gumi talpakat (ugye alapból is az van neki.

Illetve most azt nézegetem, hogyan lehetne a a fedő lemezeket belülről szigetelni valamilyen pl filc anyaggal.. egyelőre sikertelenül

Plexet mi miatt preferálod? Számodra mi az előnye pl Kodival szemben?
Kodi esetén, hogy azt a mappát kezeli mint média forrás ahova letöltök és az alkalmazásból könnyen tudok plusz feliratot rakni hozzá az nagy előny.

(#1122) ftc válasza Csabex (#1114) üzenetére


ftc
nagyúr

Hát leginkább fényképek videók s filmek tárolására lesz ... nimbustor erre sztem elég erős lenne... s 4 rackos eléggé drága

Kérdés még mennyire éri meg SSD-t berakni 3 HDD mellé? Indulásnak 1TB + 500GB+ 500GB lenne azt fokozatosan lenne csere nagyobb hdd-re...

(#1123) Csabex válasza donat_sz (#1116) üzenetére


Csabex
őstag

Na, remek :) Üdv a klubban :) Ami a beállítási útmutatót illeti, szerintem fent van az Asustor oldalán, csak nehezen lehet rátalálni... Én annak idején konkrétan itt nézelődtem.
Ha rengeteg a tartalmad, akkor az elején indexel és ez eltart jó pár óráig, de egy idő után abbahagyja. Én polifoamra raktam, de nálam a majdnem 400 torrent mellett sem zavaró a hangja, pedig sok aktív torrentem van, vagyis dolgozik rendesen :D Kíváncsiságból most lemértem én is és nálam ilyen 30 dB az átlag érték... Lehet, hogy az Ironwolf ilyen hangos? Nekem egy db WD Red 6 Tb-m van...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1124) Csabex válasza ftc (#1122) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, a Nimbustor az teljesen felesleges ilyen felhasználásra, szóval a 32xx az tökéletes lenne. Szerintem nem sok értelme van, mert az SSD-t nem bírja annyira szerintem a strapát, mert limitált a chipek írás/olvasási értékei, no meg ha azt nézzük, hogy csendes, akkor sem vagy beljebb, mert a 3 HDD attól még "hangoskodik" :)
Ez csak az én meglátásom, de lehet, hogy van már valakinek tapasztalata és megcáfol ebben, fene sem tudja :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1125) donat_sz válasza Csabex (#1123) üzenetére


donat_sz
senior tag

Igen, én is erre számítok, mert az előd egy 3tb wd rd esetén nagyságrendekkel halkabb.
Mit szol ahhoz a nas ha kiveszem belőle a hdd-t majd bele teszek egy másik hdd-t és beüzemelem azt. Majd vissza teszem a korábbit, akkor folytatható a munka menetet az eredetin?
Így viszonylag hamar kideríthető lenne a zaj forrása.

(#1126) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

csabex2007 Gawamatsu
Kamera hozzáadásnál kézi beállítást választom akkor a Foscam G4P-t FI9901EP-ként felismerte (88port)! Megjelenik az előnézeti élőkép és állítható a felbontás, frame stb... Ha kábellel összekötött pc-n nézem mindig van Surv.cent-ben élőkép is, de telóról vagy neten keresztül (aisecure) nem jön be semmi mivel a kamera állandóan leválasztódik. Most itt tartok... A support azt mondta, érdemes viszonylag állandó DNS választani (pl. 8.0.8.0 Google) mert a szolgáltatók változtatgatják és emiatt nem működhetnek a kamerák. Hát ezt a témát még nem nagyon érzem át... :))

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1127) Gawamatsu válasza donat_sz (#1121) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

IKEA asztalláb tappancs.
Plex: Kodi már nem támogatott, nem lehet telepíteni sem csak ha megvan a régi telepítő készleted.

(#1128) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1126) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én is próbáltam, de nem jó, más a felbontás.

(#1129) donat_sz válasza donat_sz (#1125) üzenetére


donat_sz
senior tag

Tegnap megcsináltam a próbát. Egyértelművé vált hogy a 16TB ironwolf pro a hangos.
Ezen csak ront, hogy most egy hdd van a 4 fiokosban mert így dob szerűen működik.

(#1130) donat_sz válasza Csabex (#1123) üzenetére


donat_sz
senior tag

AiFoto-t használja valaki?
Érdekes módon, mind az AiData és AiMaster simán fut.
Az AiFoto viszont az első belépés után nem tud viszzajelentkezni, így persze nem megy az automatikus kép feltöltés se.

3 mobilnal 1-1 felhasználó létrehozva, app telefonra telepítve, nas-ra elso bejelentkezés kész.
Automatikus feltöltést beállítottam majd már feltöltés közben írja hogy lejárt a munkamenet, jelentkezzek be újra. És mind3 eszközön ezt csinálja.
Mi lehet itt a hiba? Más is járt már igy?

(#1131) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok,
szeretnék egy kis segítséget/megerősítést kérni a következőkben.
Több éve használom egy ASUSTOR nast, leginkább magán anyagok megosztására. Most felmerült egy olyan, hogy a családban kellene egy olyan felhő alapú tároló amit több gépről és telefonról is el lehet érni.

Ha már van ilyen nas, akkor már nem akarnék Dropboxra és társaira előfizetni.

Szóval a meglévő saját fiókom és tárolóm mellett, csináltam egy külön "helyi csoportot" céges néven. Ez a csoport csak a Céges mappához fér hozzá. Hozzáadtam 3 felhasználót aki a Céges csoporthoz tartoznak. Az EZ Sync programot letöltöttem a Pc-re és ott ezzel a felhasználóval léptem be. Az ott megadott mentési helyek elvileg a NAS-on a Céges mappában van.

Így ha minden igaz külön tudom kezelni a saját és a céges dolgokat.

Van esetleg olyan beállítás, ami javasoltok, leginkább a biztonság érdekében?

Köszi

(#1132) oleandro válasza oleandro (#1131) üzenetére


oleandro
tag

Ahogy látom nem ez lesz a jó megoldás.
Amit lát az egyik felhasználó, azt a másik nem látja..

(#1133) Csabex válasza donat_sz (#1130) üzenetére


Csabex
őstag

Igen... Az AiFotot nem találták el sajnos... Bejelentkezéssel nem volt gondom, de a szinkronizálás az sajnos nem működött megfelelően, mert hol minden ok volt, hol nem töltött fel napokig, aztán gondolt egyet és újra minden ok volt... Írtam annak idején a supportnak és azt a választ kaptam, hogy fejleszteni fognak még rajta és majd jön újabb verzió.
Mondjuk amióta lecseréltem a telefont azóta nem próbáltam az újra telepíteni, mert van tárhelyem bőven de a napokban kipróbálom és majd jelzem, hogy mizus.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1134) Csabex válasza oleandro (#1132) üzenetére


Csabex
őstag

Valamit nem jól csinálsz...
Rajtam kívűl még 3 vagy 4 ember fér hozzá a NAS-hoz, de meghatároztam azt, hogy melyik mappákat érhetik el és így nincs gond. Két alapvető csoportom van, egyik az admin másik pedig a user csoportok és ezeken belül minden felhasználó az adott csoporthoz tartozik. A csoportokon túl én beállítottam a mappákhoz való hozzáférési jogokat és így ami a saját privát cuccom ahhoz értelemszerűen csak és kizárólag én férek hozzá, a többi user nem.
A 3 fiók minden mappát elér, és a megfelelő joggal (írás/olvasás) kezelni is tudja tehát valami beállítási gond lesz nálad. Ezen felül még az appokat is korlátoztam, tehát erre is érdemes figyelni. Javasolom, hogy az Acces Control beállításain belül a Shared Folders menüpontot bogarászd és állítsd be, hogy ki melyik mappához férhet hozzá.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1135) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#1128) üzenetére


Samanbacsii
őstag

FHD felbontás van mindkettőben. Most azt látom problémának nálam, hogy folyamatosan leválasztja a NAS a kamérát. Viszont a naplózásban minden bekapcsolás benne van... :F

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1136) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1135) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A G4P az 4MP-es, ezért nem jó neki a 9901.

(#1137) donat_sz válasza Csabex (#1133) üzenetére


donat_sz
senior tag

hát ez igen rossz hír! A telefonokról a képek felmentése a NAS-ra amint wifi-re kerül a telefon az részemről alap funkció. Ráadásul az elődnél ez megfelelően működött..

ha nem a gyári AiFoto akkor milyen alkalmazást javasoltok?

* képek és videók biztonsági mentése telefonokról, valamint egyben közös családi dokumentumtár, ami minden készülékről (laptop/pc/tablet/tv/telefon -mind androidos- ) elérhető; ezen tartalmak elérése nem csak a hálózatról, de pl telefonon keresztül mobilnet segítségével is;

az elég faramuci lenne, hogy wifin keresztül felmentem a a 200km-re lévő régi nas-ra a képeket, majd azt beszinkronizálom a nimbustor 4-re rsync-kel. (na nem mintha azt már sikeresen beállítom volna, de azért még reménykedem benne, hogy annak beállítása majd összejön.

(#1138) MaCS_70 válasza oleandro (#1131) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én inkább OpenVPN-t használnék, ami bizonyítottan biztonságos megoldás.

A NAS-ra telepíthető is a szerver.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1139) Csabex válasza donat_sz (#1137) üzenetére


Csabex
őstag

Sajnos elhamarkodott választ volt, mert nem teszteltem le... Tegnap este feltelepítettem és mind a 345 fotót / videót amit eddig készítettem szépen befrissítette egy külön mappába amit létrehoztam. Egyértelmű, hogy a telefon volt a szűk keresztmetszet, mert a mostanival 2 percbe sem telt a szinkronizálás, pedig voltak cachelt 4K felbontású drónos videók amik nem kis méretűek... Ha esetleg infó számodra, akkor egy S5-ről váltottam egy Huawei P30 Pro 8/256 Gb verzióra. A NAS előtt lévő routered beállításait próbáld böngészni, mert ha mind3 telefonon jelentkezik a hiba, akkor az valami hálózati gebasz lehet...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1140) donat_sz válasza Csabex (#1139) üzenetére


donat_sz
senior tag

Portot kellett nyitni a routeren (számomra meglepő módon), hiszen két másik Ai app ment e nélkül is rendesen. Utána megszűnt a probléma.
Ami igazán furcsa volt és ez utána indultam el a router irányába is, hogy mobilneten felcsatlakozott a telefon, míg wifiről nem.
(Pont az e fajta nehézségeket reméltem elkerülni akkor amikor Asus router mellé Asus NAS-t helyeztem előtérbe.

Minden esetre, úgy tűnik a feltöltés már megy. Egyelőre stabilan (csak) manuálisan.
Az automatikus feltöltéssel még küzdök.
De ez úgy tűnik már nem csak router nas beállításon múlik.
Amíg az S9-ről nem akaródzik neki sehogy se az automatikus feltöltés, addig az előd Honor 8-ról meg elkészült a felvétel és pár pillanattal később pedig fent is volt az a NAS-on. Még tesztelem, próbálkozok no meg sok fórumot olvasok.

Remélem másnak majd hasznos lehet majd a küzdésem.

(#1141) Csabex válasza donat_sz (#1140) üzenetére


Csabex
őstag

Na, ezek jó hírek :) Igen, az ember azt gondolná, hogy adott márkán belül lévő termékek simán, gond nélkül "beszélgetnek" egymással, de sajnos nem minden gyártónál van ez így... Ciscoéknál ez hibátlanul működik, de ők az a kategória akik szabványokat hoztak létre és nagyon komoly szinten ott vannak a "szeren" :) Nálam az automatikus is működött, de pl. S5-nél volt, hogy be kellett lépnem az app-ba és akkor azonnal elkezdte, addig nem :(
Biztos, hogy hasznos lesz, hiszen más is ugyanígy belefuthat ebbe a dologba és legalább neked köszönhetően akár megoldást is találhat.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1142) Gawamatsu válasza donat_sz (#1137) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

OneDrive.
Azzal megy minden a MS-hoz, onnan meg le a NAS-ra. Van rá kliens.

[ Szerkesztve ]

(#1143) Csabex válasza Gawamatsu (#1142) üzenetére


Csabex
őstag

Az nem fizetős ?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1144) Gawamatsu válasza Csabex (#1143) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az alap nem. 5GB, az elég egy egy súlyosabb napnyi mentéshez.
Úgy is be lehet állítani, hogy törölje OneDrive-ról vagy sync-eljen vagy épp feltöltsön oda.

(#1145) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Február óta használok egy Asustor AS3202T NAS-t. A beüzemelés óta a download centert használom. Minden rendben ment, de kb. 1-2 hete gondom van a torrent feltöltéssel. Minden beállítás ugyanaz, semmit nem változtattam, a port átirányítva, neten leellenőriztem és nyitva van. Minden torrentet letölt rendesen, de nem tölt vissza semmit. A torrent oldalon látszik, hogy frissül állandóan, sőt ha letelik a 48 óra akkor ki is kerül a listából. Van olyan torrent ahol több száz peer van, van ahol kevesebb, de nem csatlakoznak. Miért van az, hogy letölt, de vissza nem?

(#1146) Gawamatsu válasza Lalee (#1145) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A szolgáltatód lehet megelégelte és letiltotta a feltöltést.
Állítsd be a titkosítást a ki és bemenő kapcsolatokra.

(#1147) Csabex válasza Gawamatsu (#1144) üzenetére


Csabex
őstag

Köszi, nem is rossz tipp ha netán megadná magát az AiFoto, bár aggodalomra nincs okom még, mert több mint 200 Gb beépített tárhely elérhető a telón :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1148) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, azt szeretném kérdezni, hogy használjátok pc-n a ASUSTOR EZ Connect programot? Én telepítettem és meppelek vele meghajtókat, de azok a következő indításnál nem láthatóak. A Control Center-rel ez nem fordul elő. Mi lehet a gond?
Köszi

(#1149) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Még mindig a VPN-nel szívunk.

Addig eljutottunk, hogy OpenVPN-en elindul a becsatlakozás.

Létre vagyon hozva egy felhasználó az általános felhasználókezelőben, és az OpenVPN-nél szépen be is van állítva.

Ennek ellenére, amikor a kliens csatlakozni próbál, a folyamat elindul, tehát szerintem eljut a NAS felhasználókezelőjéig, de ott a log szerint Auth. Failed hibaüzenettel elakad.

A felhasználónév és a jelszó természetesen stimmelnek.

A kliens nem mellesleg egy Asus router.

Mi lehet itt a gond?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1150) Brake


Brake
csendes tag

Segítség! Eddig jól működött a Qbittorrent (4.0.4), kivéve, hogy a torrentoldalon kevesebb feltöltés jelent meg, mint amit láttam a programban. Telepítettem a 4.2.1 verziót, innentől kezdve nem indul el a letöltés. Kipróbáltam a Beluge-t (2.0.3), ugyanaz, meg sem mozdul. Mit rontottam el?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.