Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) ugyes válasza SG3rg0 (#1649) üzenetére


ugyes
aktív tag

De arra való. Egyszerű funkcionalitású, ha több szolgáltatásra vágysz, akkor a másik két gyártó jobb választás.
Szerintem nézd meg a YT-n erről (ezekről) a videókat és döntsd el jó-e neked.
Én Plex-et használom erre (PlexPass szükséges), számomra kb. azonos, csak a Plex megoldás jobb.

(#1652) donat_sz válasza SG3rg0 (#1649) üzenetére


donat_sz
senior tag

pont arra való az aifoto és alkalmas is rá. én inkább csak a mobil app-ot használom webes felületet nem igazán, de van.
abban én is látok igazságot, hogy SW környezet szempontjából tetszetősebb/kényelmesebb tapasztalatom van a QNAP-pal (Synologyt nem próbáltam), de cserébe az többször azonos HW kaliber esetén az Asustor jóval olcsóbb. így a kérdés az részemről, hogy kihasználod-e a sw-es többletet vagy fizetsz-e érte felárat.

de a youtube videók tényleg hasznosak lehetnek a döntésedben, egyet értek ugyessel.

(#1653) MaCS_70 válasza Lazsi_ (#1650) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem nagyon szokták ajánlani filmnézésre az Asustorok HDMI-jét. Állítólag szervizmonitornak elmegy...

De nem is erre valók, ezek hálózati eszközök.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1654) donat_sz válasza Lazsi_ (#1650) üzenetére


donat_sz
senior tag

a 40"-es TV az pontosan milyen? lehet egy wifi stick és máris hálózat képes.
App a nas saját médialejátszós, rádugod a hdmi-t kivéve nem lesz. kell valami ami médialejátszóként teljesít.
Ha ez nem ok, akkor sajnos én tartok tőle köztes eszközt be kell iktatnod.
vagy egy wifi sticket amivel kompatibilis a tv-d és akkor a tv lesz a lejátszó is vagy egy chromecastot vagy egy mi sticket/mi boxot. A mi eszközök előnye, hogy van távirányítójuk, mert sajnos ezeket nem fogod a legtöbb esetben a tv távirányítójával kezelni tudni..

én a magam részéről egy raspberry pi mint média lejátszó (kodi) ill. a mi box-ot próbáltam. a Pi a lan kapcsolat miatt jobb, míg a mibox a távirányítója miatt.

(#1655) Lazsi_ válasza donat_sz (#1654) üzenetére


Lazsi_
újonc

Köszi a választ!
A TV egy Samsung 40ES6540, ami "megbutult"... :( Ma viszem haza a szervizből. (A vezérlőelektronika-csere 50+ ezer lenne, amit már nem érdemes rákölteni egy 8 éves készülékre. Azt gondoltam, a szervizben meg tudják oldani egy szoftver-frissítéssel...) Mivel TV-ként még teljesen jó és a NAS ott van mellette, ezért gondoltam a HDMI-t.

Akkor a NAS -t meghagyom, hogy tegye dolgát, és médialejátszónak meg beteszem a PI-met (PI 3 B - biztosan bírni fogja).

Viszont ennek kapcsán felmerült bennem egy másik kérdés:
Megoldható-e, hogy a PI-t és a NAS-t közvetlenül összekötöm egy hálózati kábellel? A NAS-nak úgyis csak az egyik csatlakozóját használom. Vagy a router semmiképpen sem hagyható ki? (Mindenkinek fix IP címe van, tehát nem kell kiosztani.)

(#1656) Gawamatsu válasza Lazsi_ (#1655) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A PlexyPy (asszem ez a neve) játszik le Asustor portálról Plex library-ból.
De mint tapasztaltam jól elbaszott módon, nem közvetlenül, hanem interneten keresztül.
Az Asustor Portál amúgy is lassú. És akkor már jó lenne hozzá távirányító is (€30).

De ahogy valaki írta is, kb szervíz monitornak jó. Ha nincs más géped otthon, akkor azon keresztül végezni a beállításokat.

Hálózat.
A NAS-t ugyanabba a workgroupba tedd, mint amiben a hálózat többi gépe is van, különben nem látják egymást.
Közvetlen net kapcsolat nem fog menni. Szerintem.
A Dupla LAN port a Link Aggregation miatt van rajta (vagy backup vonal).

[ Szerkesztve ]

(#1657) pippo76 válasza Lazsi_ (#1655) üzenetére


pippo76
tag

Vegyél egy dedikált eszközt a lejátszásra. 50eurobol bármi megvan és ha a TV repül az eszköz akkor is marad. FireTV stick4K, Roku, valami Amlogic cucc CE-vel, stb. Ezeket használhatod Plexel, Embyvel.

[ Szerkesztve ]

(#1658) ugyes válasza Lazsi_ (#1650) üzenetére


ugyes
aktív tag

A többiekhez csatlakozva: egy külső eszközzel jobban jársz. Folytatván a megkezdett sort Xiaomi Mi box, Google Tv.
Amikor a NAS választáson gyötrődtem, akkor volt egy időszak, amikor a HDMI kimenet fontos volt. Utánaolvasva az derült ki, hogy ha korábban működött is, manapság csak a gyötrődés van vele (sok ilyen komment volt). A NAS-ra rögzített kamerafelvételek visszanézésére tartják jónak a HDMI kimenetet.

(#1659) Csabex válasza Lazsi_ (#1655) üzenetére


Csabex
őstag

Hasonló buta tv van nálunk is, de egy Chromecast 2-vel áthidaltuk a problémát és ha nas-ról indítanék lejátszást, akkor is ott a cast ikon. Ahogy MaCS is írja, ez tényleg egy hálózati eszköz és ezért el is engedtem a dolgot, inkább bedobok egy pendrive-ot a NAS usb portjára és rámásolom, aztán a tv usb portján keresztül le tudom játszani. Egyszerű, gyors és praktikus így.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1660) donat_sz válasza Lazsi_ (#1655) üzenetére


donat_sz
senior tag

ha beteg a tv akkor eldőlt..

a pi3b biztos elég egy LibreELEC-kel. én egy vezetékmentes egyszerű egeret adtam a pi-nek és az volt a távirányító :)

nincs egy switch? a kodinak elég a 100M is a NAS-t azért gigás hálózatra tenném inkább

a 3102 hálózati képességeivel nem vagyok tisztában, de szerintem működhet ha a NAS tud dhcp-t!

(#1661) Lazsi_


Lazsi_
újonc

Köszönöm a válaszokat!
Új cuccot nem szeretnék venni, egy PI 3 B viszont épp van kéznél... Ha a TV végképp bedöglik (amire megvan az esély a nem túl távoli jövőben) és másikat veszünk, akkor meg felesleges lesz, amit most vennék hozzá...
Van gigabites-wifis switch, meg PC, meg okosTV, de mind másik helyiségekben. Ebben a szobában viszont csak a NAS, meg ez az elbutult TV. A küszöb alatt éppen el tudtam vezetni 1 db. LAN kábelt, nem hinném, hogy még egy elférne mellette (és a feleségem is hagyná...). Ez a TV eddig wifin keresztül látta a NAS-t és minden rendben volt. Eddig... :(
Azért kérdeztem a közvetlen összekötést, hogy a PI miatt ne legyen szükség még egy kábelre a szobából. Nem tudom, hogy a PI wifi-je elég gyors lesz-e...
NAS ->(kábel)-> switch ->(Wifi)-> PI helyett gondoltam NAS ->(kábel)-> PI
Most ránéztem, és a NAS-on a két LAN-hoz külön-külön lehet engedélyezni a DHCP szervert, vagyis egy próbát talán megér... (Az eredményről beszámolok majd.)

A pendrive-os megoldást használtuk korábban. Pont azért vettük a NAS-t, hogy azt kikerüljük. :K

(#1662) Gawamatsu válasza Lazsi_ (#1661) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Amazon Fire TV stick és 4K is van, nagyon szépen teszi a dolgát és a Plex sem fizetős, mert nem tablet vagy telefon OS van rajta!
És nyugodtan cserélődhet bármi alatta.
Sőt akár lehet vinni nyaralásra is (most nem ugye, de Free Wifi) és akkor ott is van mit nézni.

Én mondjuk öcsémhez rendeltem osztrákiába, mert magarhonba nem szállítanak.

(#1663) MaCS_70 válasza donat_sz (#1565) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem megy a csatlakozás az Asustor OpenVPN szerveréhez. Elvben jók a beállítások, a Windows 10 alá telepítve a megfelelő nevű .crt fájl.

A kliensen elindítom a csatlakozást, el is éri a NAS-t, mivel bekéri a felhasználónevet és jelszót, aztán a következőt üzeni:

2021-01-13 23:01:02 WARNING: No server certificate verification method has been enabled. See http://openvpn.net/howto.html#mitm for more info.
2021-01-13 23:01:04 TCP/UDP: Preserving recently used remote address: [AF_INET]xxx.xxx.xxx.xxx:xxxxx
2021-01-13 23:01:04 UDP link local: (not bound)
2021-01-13 23:01:04 UDP link remote: [AF_INET]xxx.xxx.xxx.xxx:xxxxx
2021-01-13 23:02:04 TLS Error: TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds (check your network connectivity)
2021-01-13 23:02:04 TLS Error: TLS handshake failed
2021-01-13 23:02:04 SIGUSR1[soft,tls-error] received, process restarting

Van erre ötletetek?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1664) donat_sz válasza MaCS_70 (#1663) üzenetére


donat_sz
senior tag

2021-01-13 23:02:04 TLS Error: TLS key negotiation failed to occur within 60 seconds (check your network connectivity)
2021-01-13 23:02:04 TLS Error: TLS handshake failed

ez alapján arra gondolok, hogy a config fileban lehet valami ami nem passzol a nas oldali beállításokkal.
ha még nem próbáltad, próbáld meg újra letölteni a fileokat és azzal újra csatlakozni

(#1665) MaCS_70 válasza donat_sz (#1664) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Mint kiderült, az SHA-192 nem tetszett neki, deprecated címszóval. Átálltam 256-ra, azonnal ment minden, így már csatlakozik az OVPN kliens.

Azt azonban még nem értem, hogy hogyan is tudom elérni a megosztásokat. A NAS-on a VPN-en belépő felhasználónak megvannak a jogai a megosztásokhoz, a VPN-kapcsolat 10.x.x.x IP-címén pedig elérek egy üres ablakot, de a megosztásokat már nem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1666) donat_sz válasza MaCS_70 (#1665) üzenetére


donat_sz
senior tag

Az elérések elvileg a felhasználónak adott jogoktól függ.
Mit szeretnél pontosan állítani?

(#1667) MaCS_70 válasza donat_sz (#1666) üzenetére


MaCS_70
félisten

Állítani éppen semmit.

Van egy mindenható felhasználóm, aki minden megosztást írhat-olvashat. Be is jelentkezik már szépen, meg is jelenik a bejelentkezett felhasználók között.

Ez ugye szép és jó.

De mégis hogyan férek hozzá az állományokhoz?

A \\10.0.xx.xx dob egy szép üres intézőablakot. Tehát nem azt közli, hogy nem léphetek be, hanem üres az egész. A \\10.0.xx.xx\megosztásnév viszont már elutasításra fut.

A saját hálózati cím szintén kidob a fenébe. (\\192.168.xx.xx)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1668) donat_sz válasza MaCS_70 (#1667) üzenetére


donat_sz
senior tag

szerintem nincs gui-ja (én már pivpn-t használok, sajnos meg se tudom nézni neked, de ott sincs gui alapból)

(#1669) MaCS_70 válasza donat_sz (#1668) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem GUI-t keresek. A fájlokat szeretném elérni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1670) donat_sz válasza MaCS_70 (#1669) üzenetére


donat_sz
senior tag

akkor félre értettelek! bocsi
ha a nas-t és annak tartalmát nem látod, akkor egy ötletem van csak. rakj fel egy korábbi vpn klienst. pont ez volt anno egy verzió frissítés után a gondom. ezt megelégelve váltottam a pivpn-re.
azt hiszem ekkor: #1484

azóta szerintem már frissült újra az alkalmazás azonban a pivpn stabil és jó, így vissza se néztem. másik alternatívám egy dockerben futtatott vpn server volt még.

(#1671) MaCS_70 válasza donat_sz (#1670) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Reméltem, hogy van valami trükkje a dolognak, vagy egyszerűen csak rosszul csinálok valamit.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1672) Jozelf


Jozelf
csendes tag

Sziasztok!

Újra csak itt vagyok. Tehát ami a kérdés: AS5304T eszköz, Qbittorent alkalmazás.
Amikor feldobtam a Qbittorentet, kinyitottam neki a port-ot amit kért, és teszteltem egy könyv torrentjével: letöltötte, az alapbeállítás szerinti "/dowloads/" könyvtárba, amilyen nem is létezett, helyette viszont megtaláltam a letöltésemet a /Download/" könyvtáramban.
-Ezután telepítettem pár másik alkalmazást, pl a UPNP és DLNA szervereket, Soundsgood, egyéb multimédiás cuccokat, mindent a kért előfeltételekkel együtt.-
Utána csináltam a Download könyvtárban pár tematikus almappát, pl a "/Download/Books/" almappát. Mostanra pár teszt torrent letöltése után oda jutottam, hogy egyáltalán nem találom a meghajtón a letöltött fileokat, miközben a visszajelzés az, hogy a letöltés sikeres, a letöltött állományok seed-en állnak, az ncore is úgy látja, hogy seedelek. Csak a Fájlok nincsenek sehol. Tehát a meghajtón általam is látható módon sehol sincsenek. Se a beépített FileExplorerrel nem találom őket, se a megosztott mappákban az asztali gépemmel keresgélve. Ilyenkor mi a jóisten lehet? hol vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1673) ugyes válasza Jozelf (#1672) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem nézed meg, hogy a fájlok alatt mi a könyvtár?
+ kerested már a HOME alatt?

(#1674) Csabex válasza Jozelf (#1672) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Rejtély... Alapbeállítás az nem mindig mérvadó, jártam így én is korábban. Tematikus mappákat nem qbiten keresztül kell létrehozni esetleg? Nem ismerem annyira ezt a qbitet, első perctől nem jött be nekem, mert korábban is használtam transmissiont más platformon és egyszer sem hagyott cserben.
Nem akarsz még mindig transmission-t használni? :) Transmission-nak van windows-os gui-ja is, egyszerűen és gyorsan el lehet érni vele az állományt, nézd:

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1675) Jozelf válasza Csabex (#1674) üzenetére


Jozelf
csendes tag

A Transmissionban van RSS feed letöltés? úgy mint a synologynál: a ncore-on bekönyvjelzőzöm, és automatikusan, tematikusan a letöltést bedobja egy cél mappába, modjuk a zenéket a Music, a filmeket meg a Video mappába?

[ Szerkesztve ]

(#1676) Jozelf válasza ugyes (#1673) üzenetére


Jozelf
csendes tag

Nos megint teszteltem: a "/downloads/" könyvtár van beállítva újra, -ez az alapajánlata- és a "/Download/" könyvtár gyökerében ott a file... :F ez itt hogy van???

(#1677) Jozelf válasza Jozelf (#1676) üzenetére


Jozelf
csendes tag

nos ezt teljesen nem értem. szóval a file-ok nem kerültek elő amiket korábban kerestem. ami biztos: ebben a formában: "/downloads/Boss/Books/" adom meg a letöltési linket, akkor az első (volume1) kötetben (nekem két kötetem van) létrehozza a "Download" mappában a "Boss/Books" elérési utat, és berakja oda a file-t a torrentből. Itt nem lehet másik kötetre tenni letöltést? csak az elsőre?

[ Szerkesztve ]

(#1678) Csabex válasza Jozelf (#1675) üzenetére


Csabex
őstag

Nincs sajnos, vagy legalábbis nem tudok róla, de őszintén megmondom értelmét sem látom, hogy annyi könyvtár struktúrát létrehozzak, mert az intézőben egy billentyű lenyomásra az adott betűhöz ugrik, szóval azonnal megtalálom... Lehet a többiek tudnak róla és majd útbaigazítanak :) Számomra useless ez a funkció...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1679) belashx válasza Jozelf (#1676) üzenetére


belashx
senior tag

Én a Public/Filmek-be akartam letölteni, de nem volt jó. A Portainerben nézd meg a qBittorrent konténert. Ott megtalálod, hogy mi az alapértelmezett mappa. Máshova nincs is jogosultságod.
A konténerben, felül van egy gomb(nincs előttem). Ha rányomsz, akkor tudsz módosítani. Ezt lejjebb a Volume fülön tudod megoldani.
[link] Itt találtam rá a megoldásra, de ez nem épp szájbarágós. :)

Szerintem hozd létre a könyvtárat a Nas-on aztán megadhatod az útvonalat qbittorrentben. (Ehhez tán nem is kell semmit módosítsni a konténerben, mivel a download mappához van írási jogosultsága.

Hú, ez elég katyvaszos lett. :D

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1680) Jozelf válasza belashx (#1679) üzenetére


Jozelf
csendes tag

Szia!
nos: a qbittorrent (az App Centrálból közvetlenül) előbb volt fenn mint a Portainer. (amit most raktam fel)
gondolom most jön egy "create endpoint" mert teljesen szűz a felület. még nincs semilyen konténer benne. De ezt hogyan állítsam be? illetve egyáltalán ezt kell?
Amúgy a Docker-CE-t kérte telepítéskor, meg a pyton-t. A Dockerhez viszont nem találok felületet, csak írja a rendszer, hogy installálva van.

kiegészítés: már látom, hogy valahogy lehet csatlakoztatni a Dockert a Portainer-hez... de ennyire nem értek hozzá. ebben kérhetek segítséget?

[ Szerkesztve ]

(#1681) belashx válasza Jozelf (#1680) üzenetére


belashx
senior tag

A Portainer maga a gradikus felület, hogy ne kelljen pötyögni ssh-n, és nem kell semmit csatlakoztatni. :)
Bal oldalon a konténerre kattintva meglátod a qBittorrentet. Arra is katt, aztán felül a jobb szelső gomb(edit/duplicate, azt hiszem).
Ekkor kérdez valamit, de a lényeg, hogy nem kell duplikálni. Utána lejjebb mész, és ott vannak fülek. Ott Volume, aztán adja magát. Remélem.

Ha ennyi nem elég, akkor próbálok képet csinálni, valamint megnézem, pontosan mit meg hogy. :)

Szerintem nem kell hozzáadni a konténert, de lehet kell egy újraindítás. Transmission is benne volt, pedig én nem adtam.hozzá egyet sem (csak felcvolt telepítve az is).

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1682) belashx válasza belashx (#1681) üzenetére


belashx
senior tag

Még egy valami eszembe jutott.
A letöltési útvonal nálam ez lett a beállítás után qBittorrent alatt, így a /Public/Filmek/-be menti, mert a /Public/ mappa lett a konténerben megadva, mint /Downloads/

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1683) ugyes válasza Jozelf (#1676) üzenetére


ugyes
aktív tag

Kicsit pongyola voltam: a qbittorent-ben az egyes torrenteknél megnézhető, hogy mi a letöltött fájlok elérési útvonala.
Én a Download Center-t használom, mert basic felhasználásra kell. Ott bármely köteten lévő könyvtárba menthetek, de csak egyet lehet kijelölni.
Én utána rendezem a fájlokat, majd átmásolom a végleges helyükre (az eredeti verzió megmarad a letöltés helyén), ezért elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#1684) Lazsi_ válasza Jozelf (#1680) üzenetére


Lazsi_
újonc

Ugyes-hez hasonlóan szintén Download Center-t használok, és utólag teszem át a File Explorer-el, ahová szeretném. Ha mégsem az jött le, amit szerettem volna (vannak filmek, amiket háromszor is újraforgatnak azonos címmel...) vagy mégsem tetszik, akkor nem kell keresgélnem, hogy honnan is töröljem le.
Nagyon egyszerűen kezelhető, semmi probléma!

A korábbi problémámat (filmnézés elbutult okosTV-n) sajnos még nem sikerült megoldanom... :( A PI-ben lévő SD kártya megadta magát. (Bekapcsolás után csak egy Windows-ra emlékeztető négyszínű képet lehet látni rajta. Úgy látszik, ha tönkremegy a Linux, Windows lesz belőle... :) Az újratelepítés meg nem sikerült, mert azt mondja írásvédett a kártya. Pedig alig volt használva...) Majd veszek másikat bele, szóval elnapolva...

(#1685) Csabex válasza Lazsi_ (#1684) üzenetére


Csabex
őstag

Nem értem.. Ti manuálisan megkeresitek az állományt és úgy törlitek a mappából?
Transmission-nál ez egy klikk...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1686) belashx válasza Csabex (#1685) üzenetére


belashx
senior tag

Én oda töltöm a.filmeket, ahonnan nézném is, így nincs gond. :)

Ami nagy előnye a qBittorrentnek, hogy lehet sorrendben tölteni a szeleteket, így egyből nézhető is a film.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1687) ugyes válasza Csabex (#1685) üzenetére


ugyes
aktív tag

??
Egy könyvtárba töltök mindent, onnan mozgatok el mindent a megfelelő helyre (ott pl. az összes sample.mkv törlése, kiegészítés, stb.).

[ Szerkesztve ]

(#1688) Csabex válasza ugyes (#1687) üzenetére


Csabex
őstag

Akkor te gyakorlatilag két helyen tárolod a letöltött anyagot? Egyik mappában eredeti, érintetlen a seed miatt, másik mappában pedig lecsupaszítva .nfo, sample meg minden nélkül? Nálam minden egy helyen van a Download mappában. Nem duplázom az állományt, mert ha gebasz lenne, akkor adatmentés szempontjából sem túl előnyös sajnos.

Egyébként Lazsi írta fentebb, hogy

"Ha mégsem az jött le, amit szerettem volna (vannak filmek, amiket háromszor is újra forgatnak azonos címmel) vagy mégsem tetszik, akkor nem kell keresgélnem, hogy honnan is töröljem le."

Erre reagáltam a transmission screenshot-tal, hogy ez valójában ott egy klikk.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1689) Csabex válasza belashx (#1686) üzenetére


Csabex
őstag

Így van! És nem két helyen van tárolva hogy foglalja feleslegesen a tárhelyet.
Az valóban előny, főleg ha nincs sok seeder, mert hiába gyors a net, ha nincs seeder :)
Mondjuk én megszoktam várni amíg letöltődik teljesen, aztán vagy vlc-n keresztül átdobom a chromecast-re, vagy felmásolom egy pendrive-ra és úgy nézzük a tv-n. Egyébként ahány ház, annyi szokás :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1690) ugyes válasza Csabex (#1688) üzenetére


ugyes
aktív tag

Ő pedig rám reagált...
Igen két helyen van és azt mentem, ami fontos. Nem seedelek a végtelenségig.
+ a Plex és a Roon miatt szerencsésebbnek tartom, ha tiszta az állomány.

(#1691) Csabex válasza ugyes (#1690) üzenetére


Csabex
őstag

Ja, hogy akkor te Hit'n run-elsz :D Nekem vannak 4 - 5 éves torrentjeim is amiket még gépről dobtam át a NAS-ra... Tiszta így már nekem is, mert én nem tudtam, hogy te nem seedelsz túl sokat, ezért gondoltam arra, hogy értelmetlen két helyen tárolni, de így azért már más, mert ez teljesen más szemszög.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1692) ugyes válasza Csabex (#1691) üzenetére


ugyes
aktív tag

Van élő 2017-es is. Most vettem vissza 200%-ra az újakra. 400GB tartok fenn erre: külön SSD, külön könyvtár. Ha betelik, akkor a sok seedesek mennek.

(#1693) Csabex válasza ugyes (#1692) üzenetére


Csabex
őstag

A fotómon az Assasins Creed meg az Autofit jó példa a seed szokásomra :D
Nekem csak egy lemezem van, de tervezek én is egy másikat amire csak fontos adatokat pakolok és azt hagyom másodlagosnak a 6 Tb mellé. Jelenleg így néz ki a Download mappám :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1694) ugyes válasza Csabex (#1693) üzenetére


ugyes
aktív tag

Azt nem említettem, hogy átlag heti 1-2 torrent van nálunk. És a 2000 lemezes zenei gyűjteményem max. 1%-a érkezett onnan.
Én rögtön 4 lemezest vettem: külön az adatoknak (RAID1), 1 a programoknak + letöltés, és egy a további bővítésre vár.

(#1695) donat_sz válasza ugyes (#1694) üzenetére


donat_sz
senior tag

Érdekes megoldás, mind. Mindegyiknek van előnye.

Én azt választottam, hogy 3 lemez raid5 (régi nas másik városban 1 hddvel biztonsági mentésnek a fontos tartalmaknak).
Download mappaban a futo torrentek, ami megosztva a halon. A tv-n, miboxon, pi-n futó kodival pedig lejatszok. Igy torrent miatt nincs duplikacio, nincs pendrive, stb.. eddig szerintem ez a legkényelmesebb megoldás nekem amit láttam. Ráadásul kodi letolti a szukseges feliratokat is.

(#1696) ugyes válasza donat_sz (#1695) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az egész alapvetően a Roon miatt alakult így, mert anélkül elég lenne egy 2 lemezes NAS. A Roon fejlesztői javasolták ezt a megoldást: 1.lemez SSD a Roon adatbázisnak, szerintük a HDD lassú. A 2-3. lemez (zenei) adatbázis, az lehet HDD. A 4. mentés. Én a 4-ket hagytam a jövőre bővítésnek (R5) és külső HDD-re mentek. A javasolt 128GB SDD helyett 1TB vettem, mert más programok is vannak rajta. Ide elfér még a letöltés is, bár eredetileg egy nvme tárat szántam ennek, de azt inkább visszateszem cache-nek. Ha mégis telítődik az 1. lemez letöltésekkel, akkor majd veszek egy új nvme ssd-t storage-nek.

(#1697) donat_sz válasza ugyes (#1696) üzenetére


donat_sz
senior tag

nem tudom a Roon mit igényel, de az AS5304 elméleti képessége:
"Link Aggregation (RAID 5)
Windows sequential read and write
Read = 564 MB/S
Write = 551 MB/S"
én nem bírom kihasználni a teljes sebességet, hiába a több szálon terhelve is a nas-t a link aggregation és R5 kombónak hála, ahhoz a gigbaites hálózati eszközök kevesek.

(#1698) ugyes válasza donat_sz (#1697) üzenetére


ugyes
aktív tag

A fejlesztők szerint min. I5 processzort és 8GB RAM-ot. Nagy a számítási igénye, amikor a zenéket elemzi és a zenelánchoz igazítja a jelfolyamot. Ehhez, az adatbázishoz kell a gyorsaság. Idle módban megeszik 1,5GB RAM-ot, processzort nem nagyon. Egy új lemeznél hirtelen 30%-ra ugrik a processzor terhelés és 2-3GB RAM-ot elfogyaszt önmagában. A 25 ezer zeneszámot 3 napig elemezte.
Néztem az AS5304-et, de az erősebb processzor miatt AS6604 lett.
Ha érdekel (vkit), itt a leírás a témában: [link]

(#1699) Gawamatsu válasza donat_sz (#1697) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ez szep es jo elmeleti sebesseg de single volumerol Raid5-re (WD purple ->WD Red tomb) orulok ha megvan a 60MB/s, de inkabb 30.

PC-rol gigabiz halozaton max sebesseggel ment a masolas, ami 112MB/s-t jelentett.
Tehat egy lemezrol masikra az eletben nem lessz 500-as masolas.
SATA3 interface van benne jo esetben, de a SATA2-t sem eri el a transfer rate.

(#1700) donat_sz válasza Gawamatsu (#1699) üzenetére


donat_sz
senior tag

én az ssd használatra mint sebesség korlátra regáltam, méghozzá azért, mert szerintem hdd-vel bőven többet tud, mint amit ki tud egy átlag felhasználó hozni belőle.
Mindemellett a gigás hálózaton ~110MB/s-es résszel egyetértek. Link Aggregationnek hála a ~110MB/s-et nem szummában tudja kiszolgálni.
Az R5 adta előnyök kiaknázásához pedig a gigabites hálózat önmagában nem lesz elegendő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.