Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) HUNRookie válasza Csabex (#1850) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Szia,

Köszönöm, feltettem, az update-et, újraindult, most nincs hiba, egyelőre jónak tűnik.

(#1852) HUNRookie


HUNRookie
csendes tag

Lenne még egy problémám.

A "Home directory"-t megosztottam (shared folder), számítógépekről el is érem, látszik a tartalma is (képek, doksik, apróságok).
Viszont a NAS-on a "file explorer" alkalmazásban nem látom a tartalmát (a könyvtárat igen).

Van még 4-5 megosztott könyvtár, azok tartalmát látom a gépekről és a NAS fájl kezelőjéből is.

Mit kell átállítanom, hogy a Home mappa tartalmát "elérjem" a NAS-on?
Mozgassam át másik megosztott mappába?

Cél az lenne, hogy a NAS-on végezzem a fájl műveletek (external backup, megosztott könyvtárak közötti másolás) nagy részét, mert a belső hálón lassú.

(#1853) ugyes válasza HUNRookie (#1852) üzenetére


ugyes
aktív tag

Felhasználóhoz kötött ennek a könyvtárnak az elérése: ha XY-ként hoztad létre az állományokat, akkor csak XY-ként belépve fogod látni.

(#1854) HUNRookie válasza ugyes (#1853) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

És valóban, köszönöm, ez a megoldás.

Van megoldás arra, hogy más felhasználóval belépve lássam (admin jogokkal), vagy ez ilyen, így működik?
(A többi könyvtárat látom)

(#1855) ugyes válasza HUNRookie (#1854) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én nem tudok ilyet. Az admin sem látja.

(#1856) HUNRookie válasza ugyes (#1855) üzenetére


HUNRookie
csendes tag

Köszönöm

(#1857) donat_sz válasza ugyes (#1855) üzenetére


donat_sz
senior tag

van a "Home" mappa és adminként van a "User Homes" mappa. Azon keresztül adminkét látom és írni is tudom a többi felhasználó "Home" mappájának tartalmát.

(#1858) ugyes válasza donat_sz (#1857) üzenetére


ugyes
aktív tag

Köszönöm. Nálam a megosztás kikapcsolt volt erre a mappára.

(#1859) ugyes


ugyes
aktív tag

A hónap végétől jönnek az új Drivestor Pro és a nyáron a DriveStor NAS-ok (vagy felcseréltem). Elméletileg mind 2,5Gb-s LAN-os. A Drivestor (2 és 4) Realtek (1296?) csip, 2Gb DDR4 RAM és 3 USB 3.2.

(#1860) Gawamatsu válasza ugyes (#1859) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem látm értelmét lecserélni egy korábbi Asustor modellt, új felhasználóknak lehet érdekes.
Frankó a gyors LAN, de míg a UPC/Voda modem 4 nyavajás porttal rendelkezik, ráadásul "csak" gigabites, úgy sok értrlme nincs. PErsze lehetne venni rutert, de a 2.5/10GBit-esek ára nem áll arányban az előnyükkel, szerintem.

(#1861) gekkoXT válasza Gawamatsu (#1860) üzenetére


gekkoXT
senior tag

A 2,5gn nem elsődlegesen az internetes elérhetőségnél érdekes, hanem a belső hálózaton. Arra meg egy olyan switch elég ami tudja.

(#1862) ugyes válasza Gawamatsu (#1860) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én switchben gondolkodom. Mondjuk az is ~90eFt-től indul menedzselt és min. 8 csatlakozós verzióban.

(#1863) donat_sz válasza ugyes (#1862) üzenetére


donat_sz
senior tag

jelenleg szerintem a videószerkesztőknek (vagy hasonlóan nagy adatokat mozgatóknak) kellhet leginkább, hiszen megfelelő összeköttetéssel akár kábelen, akár wifin (wifi6-tal) elérhetik a 4-500MB/s-et is amivel pl a nyers 4K videókat egy központi helyen tárolva is gyors hozzáférést kapnak. Gondolj bele pl. egy youtuber mennyi nyers videó anyagból vágja össze a tartalmakat és néha be szeretne ollózni régi videókat is, ahhoz kell egy többlemezes nas megfelelő hozzáféréssel. ma ez a "szakma" pedig egyre népszerűbb..

(#1864) ugyes válasza donat_sz (#1863) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem most nincs ilyen tervem, de látok 4-5 nagy házi fogyasztót, amelyet rossz esetben egyszerre kellene kiszolgálni. Már azért is sokat kaptam, hogy a Plex egy mobilon szakadozott (Plex vs. Huawei probléma volt). Így túltervezek. + ritkán cserélem a dolgaimat, így 2-3 év helyett 5-8 évet magam elé.
És mert a villanyszerelő a megbeszélt Cat6 helyett Cat5E-vel húzta be a hálózatot, amit a végén árult el a lelkem, ezért max. 5Gb-ig leszek jó (biztosan).

(#1865) Angelo69


Angelo69
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, elhalálozott Asustor NAS-ban található merevlemezek adatmetéséhez.
Megoldható valahogy Windows alól?
Vagy ha vásárolok egy újabb típusú Asustor-t és beszerelem a 2 HDD-t akkor azon látni fogom, a rajta levő mentéseket?

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm! :R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1866) Gawamatsu válasza Angelo69 (#1865) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ha egy másik Asustor NAS-ba beteszed elindul ugyanazzal a beállítással amivel eddig volt.
Ez az előnye az Asustor-nak. Az OS és a beállítások is a lemezeken vannak.

Windows alól akkor látod csak, ha nem raid-ben voltak és a fájlrendszer windows-zal kompatibilis pl NTFS, de exFat nem biztos, hogy látszódik, a btrfs meg biztos, hogy nem.

(#1867) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1866) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez sajnos csak elméletben igaz.

Én például megszívtam, pedig szó szerint az Asustor silabusza szerint jártam el. 3102-esből 3202-esbe tettem át a HDD-t, és esze ágában nem volt felismerni -- de legalább nem is formattálta.

Végül egy (tetűlassú) Windows-programmal mentettem le róla az adatokat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1868) ugyes


ugyes
aktív tag

Ötletet vagy segítséget kérnék egy, a PC-n lévő könyvtár adatainak NAS-ra másolásában és rendszeres frissítésére, mindezt egy lépésben. A kihívás az, hogy a könyvtárak elnevezése eltérő (NAS-on viszonylag kötött) és mindenképpen csak a Vol1-en lehet.
Próbáltam EZ Sync-kel, de azt a könyvtárat nem látja a program. Backup programmal, de az a teljes PC útvonalat menti, amely túl hosszú a program számára és nem ismeri fel.
Nem szeretnék egyetlen felhőszolgáltatást sem igénybe venni.
Köszönöm.

(#1869) MaCS_70 válasza ugyes (#1868) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az EZsync hülyesége. Ő ugyanis csak a maga által kreált könyvtárral hajlandó dolgozni -- abba viszont be tudod húzni a sajátodat, amelyet viszont aztán csak az EZsync alatt láthatsz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1870) ugyes válasza ugyes (#1868) üzenetére


ugyes
aktív tag

Egy lépésben nem találtam megoldást. A kétlépéses megoldás lett: az Asustor Backup Plan elviszi a könyvtárat a NAS-ra, majd onnan a belső mentésként a kívánt NAS könyvtárba másolom. Két fontos beállítás:
- az 1:1 könyvtár szinkronmentés választása -> e nélkül az egész útvonallal ment, nemcsak a kiválasztott könyvtár tartalmát
- a két backup ütemezésének szinkronban tartása.

(#1871) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Hogy lehet a Transmission-höz felhasználónevet és jelszót adni a belépésnél?

(#1872) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Nem rég szereztem be egy Asustor AS-1002T NAS-t, amibe raktam egy 4 Tb-os WD Red HDD-t. A napokban kezdtem el vele foglalkozni és az a meglátásom, hogy a hdd nem kapcsol ki valamiért, annak ellenére, hogy beállítottam 15 percet az energiatakarékos menüpontban.
A NAS-on legfrissebb firmware van, jelenleg semmi nem fut még rajta. 8Se torrent, semmi)
Bekapcsoltam a naplózást, de semmi nem jelenik meg a naplóban a HDD altatásáról.
Valakinek ismerős a jelenség?

(#1873) Gawamatsu válasza rjy08 (#1872) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Settings, Hardware, Energy Control lap alja, Diagnostic Tool.

(#1874) ugyes válasza rjy08 (#1872) üzenetére


ugyes
aktív tag

A kettővel ezelőtti frissítés óta nem hajlandó csak kb. havonta 1-szer pihenni, akkor is csak kb. 8-10 percre. Előtte volt úgy 500-600 percig is pihent. Nem tudom mi történt. Programjaim többsége volume1-en fut, de az SSD, az adatok vannak a HDD-ken (volume2).

(#1875) rjy08 válasza Gawamatsu (#1873) üzenetére


rjy08
tag

Ezt már néztem, de nem tudom, mit kellene ebből kihámoznom. Az mdadm-et mutatja, ami tudomásom szerint a raid tömböket kezeli, de nekem nincs raid bekapcsolva, 1 HDD-m van. Read/write állapotot mutat.

[ Szerkesztve ]

(#1876) rjy08 válasza ugyes (#1874) üzenetére


rjy08
tag

Lehetséges, hogy szoftveres probléma? Az mdadm percenként ír és olvas. Ennyit látok a diagnosztikai eszközből, de nem tudom, mit lehetne ezzel kezdeni.

(#1877) rjy08


rjy08
tag

Úgy vélem, veszek bele egy SSD-t, és azt állítom be elsődleges meghajtónak. Van lehetőség megcserélni a két meghajtót, hogy az SDD-re mentse át a rendszeradatokat?

(#1878) ugyes válasza rjy08 (#1877) üzenetére


ugyes
aktív tag

Én nem tudom. Már rögtön így hoztam létre. Tartok tőle, hogy csak úgy lehet, ha mindent kezdesz az elejéről. Azaz, ha van adat, ami kell róla, akkor mentsd le először.

(#1879) Gawamatsu válasza rjy08 (#1877) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az összes lemezen rajta a rendszer.
Ha kiveszel egy single volume-ot, ugyan úgy megy tovább.

(#1880) Angelo69


Angelo69
senior tag

Van valamilyen központi szervize az Asustor-nak?
Vagy ott kell intézni, ahol vette az ember?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1881) Csabex válasza Angelo69 (#1880) üzenetére


Csabex
őstag

Nem tudok róla, szerintem ott ahol vette... Mi a baj egyébként?

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1882) Angelo69 válasza Csabex (#1881) üzenetére


Angelo69
senior tag

Nem kapcsol be. Nem táp hiba, kimértem és a power kapcsolóig megkapja a feszültséget, de se kép se hang…

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1883) ugyes válasza Angelo69 (#1880) üzenetére


ugyes
aktív tag

Itt. Ők a hivatalos forgalmazók. Vedd fel a kapcsolatot velük. Nekem gyorsan segítettek egy apró, de bosszantó problémán.

(#1884) Angelo69 válasza ugyes (#1883) üzenetére


Angelo69
senior tag

:R

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#1885) rjy08 válasza Gawamatsu (#1879) üzenetére


rjy08
tag

Akkor az azt jelenti, hogy az SSD meg a HDD is menni fog, mert mindkettőn van rendszeradat? A célom az, hogy a HDD tudjon hibernálódni, ha nincs dolga.

(#1886) Gawamatsu válasza rjy08 (#1885) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ez csak az adott Volume/Disk-en futó szolgáltatásoktól, processzektől függ.
Engem az zavart, hogy a R5 mind4 lemeze kerregett a kamera rögzítés miatt.
Aztán azt átkonfigoltam R5 3 lemezesre, különvéve a rögzítést. Így egy lemez kattogna, de az nem kattog csak megy állandóan.

(#1887) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok
Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Hogy lehet a Transmission-höz felhasználónevet és jelszót adni a belépésnél?

(#1888) Gawamatsu válasza szricsi_0917 (#1887) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én nem ismerem. Azt tudom, hogy az alap user/jelszó az admin/admin.
De hogy van e külön külön megadható...

(#1889) Csabex válasza szricsi_0917 (#1887) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Az SSH protokolt a Services-nél (szolgáltatások) engedélyezni kell és a settings.json file-t kell módosítani az alábbi fotó szerint:

1 - rpc-enabled false-ról true-ra kell átírni
2 - rpc-password ugye a jelszó rendesen kiírva (titkosítja miután mented)
3 - rps-username ugye a felhasználónév amit akarsz használni a belépéshez.

A fálj útvonala nálam: /volume1/.@plugins/AppCentral/transmission/config

Én a WinSCP-t használtam, mert GUI-ban gyorsabb volt megkeresni a settings.json-t, de lehet parancssorból is a Telnet meg a vi segítségével.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1890) szricsi_0917 válasza Csabex (#1889) üzenetére


szricsi_0917
tag

Köszi a segítséged!

(#1891) Csabex válasza szricsi_0917 (#1890) üzenetére


Csabex
őstag

Szívesen, nm :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1892) robi1979


robi1979
aktív tag

Sziasztok!

Ma végre remélhetőleg eljutok odáig hogy kibontom a dobozából az Asustor 5202T NASom. Első NAS, ezért fogalmam sincs hogy kezdésnek mit állítsak be. 2db Ironwolf 4TB-s vinyó megy bele. Az asztali gépemről szeretnék kb 2TB adatot átrakni a NAS-ra, a másik Ironwolf 4TB-n lenne a backup. Kérdésem hogy kell e nekem RAID meg JDOB vagy mi az isten ez?

Az egyik szobában az LG LF 652v TV a másikban az asztali gépem. Mobil internetünk van, rendes LAN/WAN portos Huawei modemmel. A másik szobában az asztali gép az adatokkal. Kérdés hogy érdemes e úgy össze raknom hogy az asztali NAS+gép+router direktbe, a TV-re meg egy androidos Coreeleces box játszaná a videókat. Vagy hagyjam úgy ahogyan most van a Huawei modem diretbe a TV-vel+NAS mert ugye erre van Kodi is meg HDMI kimenete is van? De így meg wifin mennének az adatok a NAS felé ami meg nem túl acélos.

[ Szerkesztve ]

(#1893) ugyes válasza robi1979 (#1892) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nem teljesen értem, amit írsz, de volt már jobb napom is.
Ha összesen 2db HDD-d van, akkor egy kötet esetén RAID0/JBOD => 8TB, vagy RAID1 => 4TB és egyik esetben sincs backup. Ha két kötetet készítesz RAID0/JBOD mindkettő, akkor 4+4 TB, az egyik lehet a backup.
Elméletileg lehetne a MyArchive funkciót használnod (csak ha volume1 = JBOD), de két lemezesnél nem javasolt.
A HDMI kimeneten nem lesz túl jó a kép és hivatalos KODI támogatás nincs már az Asustorokon. Én a külön lejátszónál maradnék.

(#1894) ugyes


ugyes
aktív tag

Hivatalosan is megjelent a Drivestor sorozat (AS1102T/1104T/3302T/3304T)
És velük együtt az ADM 4.0. Ez utóbbit valaki már próbálta/feltette? További kérdés: a leírás szerint a Photo Gallery is fejlődött számos új funkcióval, valóban jobb lett?

(#1895) donat_sz válasza ugyes (#1894) üzenetére


donat_sz
senior tag

AS5304-re még nincs 4-es. ha ideér biztosan kipróbálom.

(#1896) Csabex válasza ugyes (#1894) üzenetére


Csabex
őstag

A napokban frissítettem az ADM felületén és lényegesen gyorsabban tölti be a képeket. Eddig kellett várni rá amíg szépen lassan bepuffereli, de most tölti be instant.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1897) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
Mit javasoltok, melyik média szerver lehet jó választás? Elég sok van a kategóriában, nincs időm mindegyiket végig próbálgatni! :D :)

(#1898) rjy08 válasza Gawamatsu (#1879) üzenetére


rjy08
tag

Bent van SSD és a 4Tb-os HDD. Csináltam egy gyári visszaállítást, és az SSD-t választottam ki a varázslóban. Letöltötte a kívánt csomagokat, majd a reset előtt lementett rendszer backupot visszatöltöttem. Aktiváltam a HDD-t is, és azt látom, az SSD-ről 1,22 Gb-ot, míg a HDD-n csak 104 Mb-ot foglal le. Ebből nekem nem úgy tűnik, hogy mindegyik lemezen tárolná a rendszert.

(#1899) ugyes válasza rjy08 (#1897) üzenetére


ugyes
aktív tag

Plex vagy Emby. Mindegyiknek megvan az előnye és problémája.

(#1900) donat_sz válasza rjy08 (#1897) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én kodi-t javaslom, ha a tv-d tudja.
Ha nem, akkor az emby vagy a helyett a jellyfin-t javalslom. Jelly majdnem olyan jó mint emby, viszont teljesen ingyenes volt még kb 1 éve, mikor utoljára megnéztem (pár napra kipróbáltam az alternatívákat hátha valamelyik kozben előzte kodi-t, de számomra egyik se).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.