Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Konyika válasza Samanbacsii (#700) üzenetére


Konyika
senior tag

A második, első az a webes felület.

Azt majd router elintézi :K

Nem igaz az, a qbit az egyik legjobb. Talán az rtorrent versenyezhet még vele.

[ Szerkesztve ]

(#702) pippo76 válasza Samanbacsii (#700) üzenetére


pippo76
tag

Amit te irsz az a nas belso ip cime, igy nem is fogod elerni a transmissiont kivulrol. A routerben nyisd ki a portot a nas iranyaba (alaphelyzet a 9091) es akkor az eleres a kovetkezo. Amennyiben fix ip-d van: akkor: ip cimed:9091, ha dinamikus akkor : ddns cimed:9091 igy mukodni fog.

(#703) Samanbacsii válasza pippo76 (#702) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nincs fix ip.-m. A routerben a dyn dns kell bekapcsolnom? Ha igen a routerben ilyet találtam:

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#704) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#703) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem is kell.
Ha a szolgáltató nem ad fix-t akkor nem is lesz.
Szokták cserélgetni de nem kell vele foglalkozni.
A Routerben adj a NAS-nak fix IP-t a NAS-ban meg az EZ connectet kell bekapcsolniés az majd a választott névvel kereshető lesz az interneten.
Változhat a külső IP, de majd szépen leköveti

(#705) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#704) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ez jól hangzik! Kipróba... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#706) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#705) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Settingsben ilyeneket kell láss:

(#707) Pimpellér válasza Gawamatsu (#695) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Szia, köszi a választ. Igen, egy darabig 1 lemez lesz benne.
Single mód EXT4 fájlrendszert hagytam jóvá telepítéskor. Csak gondoltam, hogy a Win NTFS nem szereti az EXT4-et. De ez biztosan téves.
Munkacsoportot létrehoztam, de bénázok, így lett a bonyolultabb domain.
HDMI-n keresztüli adatelérést felfüggesztem.
NAS-nak már az elején (egyedül a hálózatban) fix IP-címet adtam.
Igazából az lenne jó, ha ezt a rengeteg NAS körüli trükköt vki megmutatná. Már gondoltam arra, fizetnék a profi beállításokért, de vajon ki foglalkozik ezzel…

(#708) Gawamatsu válasza Pimpellér (#707) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hát én is csak tapasztalati úton állítottam be, bár előképzettségem, még ha beletanult 20+ év van is.
Már nem flinc-flancozok. Az van csak bekapcsolva ami tényleg kell.

(#709) Samanbacsii válasza pippo76 (#702) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Beállítottam a szolg.routerben (csak az van) fixre a nas ip.jét. Nyitottam portot a routerben (nas ip. és 9091) A Ts. droid kliensbe beírtam a fix ip-t:9091-> Csak wifin csatlakozik a kliens.
No-ip -n csináltam címet XXXX.hopto.org:9091 neten nem csatlakozik a droid kliens. Mit lehet még tenni? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#710) Samanbacsii válasza pippo76 (#702) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Bocs lejárt a szerkesztés...
Beállítottam a szolg.routerben (csak az van) fixre a nas ip.jét. Nyitottam portot a routerben (nas ip. és 9091) A Ts. droid kliensbe beírtam a fix ip-t:9091-> Csak wifin csatlakozik a kliens.
No-ip -n csináltam címet XXXX.hopto.org:9091 neten nem csatlakozik a droid kliens.
A "Kézi csatlakozás" menüben a DDNS provider-nél az myasustor.com és hopto.org beállításnál a network status last DDNS update-je: Success.
A kliensben a köv. hibaüzi van:
http://XXXX.myasustor.com:9091/transmission/rpc
421:Misdirect Request
a: Enable password authentication, then any hostname is allowed. (Megtörtént)
b: Add the hostname you want to youseto the whitelist is settings. (Megnéztem de nincs tiltva a nas tűzfalában semmi)
c:If you're editing settings.json, see the 'rpc-host-whitelist' and 'rpc-host-whitelist-enabled' entries. (Na erről fingom sincs...)
Mit lehet még tenni? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#711) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#706) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Ezeket beállítottam, és weben keresztül elérem a XXXX.myasustor.com NAS felületét (már amikor a tűzfalak engedik) csak a felbontás miatt nehéz a kezelés. A gondom, hogy a Ts. droid appjával továbbra sem érem el, hiába írom be pl. XXXX.myasustor.com:9091. Esetleg még ötlet?... :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#712) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Valamiért nekem úgy tűnik, a fix ip alatt nem azt érted, amit kéne.

(#713) Samanbacsii válasza gekkoXT (#712) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Gawamatsu vagy pippo76 fix ip-jét? ... :U :B

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#714) krealon válasza Samanbacsii (#710) üzenetére


krealon
veterán

"Beállítottam a szolg.routerben (csak az van) fixre a nas ip.jét. Nyitottam portot a routerben (nas ip. és 9091) A Ts. droid kliensbe beírtam a fix ip-t:9091-> Csak wifin csatlakozik a kliens.
No-ip -n csináltam címet XXXX.hopto.org:9091 neten nem csatlakozik a droid kliens.
A "Kézi csatlakozás" menüben a DDNS provider-nél az myasustor.com és hopto.org beállításnál a network status last DDNS update-je: Success."

Port nyitas megkezdese elott szukseges ellenorzes, hogy publikus IPv4 cimed van-e.

(#715) Samanbacsii válasza krealon (#714) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi, megnéztem! 145.23x.xxx.xxx az ip-m.
A routerem WAN status-aban tallahato IPv4 cím egyezik "what is my ip address" weboldalon kiirt IPv4 ertekkel valamint az itt felsorolt tartományokon kívül esik. (Ha jól látom.)
Privat IPv4 cimek: (RFC 1918)
10.0.0.0 - 10.255.255.255 (10.0.0.0/8)
172.16.0.0 - 172.31.255.255 (172.16.0.0/12)
192.168.0.0 - 192.168.255.255 (192.168.0.0/16)

illetve az ugynevezett Carrier-grade NAT eseten meg gyakori
100.64.0.0 - 100.127.255.255 (100.64.0.0/10)
Akkor a port nyitottnak tekinthető? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#716) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

ELINDULT a Tr. droid kliens! IP-nek a routerem WAN status-aban tallahato IPv4 címét 145.23x.xxx.xxx kellett beírni. :O
Köszönöm a türelmet segítséget a témában mindenkinek! :R Nem szeretnék senkit sem riogatni de biztosan jelentkezem még! :B :C :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#717) imis


imis
senior tag

Sziasztok,
most zyxel 310s nas-t használok 3TB -os hdd-vel, transmission-t használok torrentre, minidlna-t a filmekhez és háttértárnak a cuccaimhoz.
tapasztalatom, hogy nem minden filmet tudok lejátszani és jó lenne biztonságosan elérni akár mobilnetről is. És persze nem szeretnék szoftvert mókolni.
Szóval torrent + plex + felhő funkció érdekel alapból.
szemezgetek egy Asustore as1002T v2-vel (RT-AC56U routerem van), de volna néhány kérdésem:
- AS1002T és a AS1002T v2 között mi a különbség?
- Néztem a synology DS218J -t, mi a véleményetek, esetleg más alternatíva?
- Zöld WD-vel érdemes használni? Van egy 3 TB piros WD és egy 2 TB-s kék WD Ezek mennyire férnek össze egymással. (tudom hogy a piros való kifejezetten Nasba) esetleg lehet-e külön lekapcsolni a hdd-ket? (piroson lenne a torrent)
:F

(#718) Gawamatsu válasza imis (#717) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

- AS1002T és a AS1002T v2 között mi a különbség? - kis órajel tuning és port upgrade
AS1002T:
CPU: Marvell ARMADA-385 1GHz (Dual-Core) Processor
Expansion: USB 3.0 x 2

AS1002T v2
CPU: Marvell ARMADA-385 1.6GHz (Dual-Core) Processor
Expansion: USB 3.1 Gen 1 x 2

Syno drága, hardver ódivatú.
Az állandó működés miatt job ba RED.
Nekem egy WD greentönkrement benne.
Idő alapú az automata lekapcsolás.

(#719) imis válasza Gawamatsu (#718) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, ha jól értem, az asus ajánlottabb ebben a kategóriában. V2 még frissebb verzió. 57 ezer most.

(#720) Gawamatsu válasza imis (#719) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem ezt mondtam, sőt.
Az mindenkinek a saját döntése kell legyen melyik gyártó melyiktermékét vélasztja, hogy utána ne másra mutogasson.

Én ajánlom az Asustor-t, de volt ki szintén hezitált és a Synology Photo-appja miatt inkább azt választotta, mert az évi 30ezer fényképéhez jól jött annak a nemtudommilyen funkciója.

(#721) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#720) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A saját vacillálást megspórolhatod, ha a témaindító bejegyzésem elolvasod.
Kb két éve végignyálaztam mindent a témában.

(#722) imis válasza Gawamatsu (#721) üzenetére


imis
senior tag

Köszi, olvasgattam, az asusnál nem látom a dlna-t, fotózni én is szoktam nem tudom milyen lehet a synology. A demó próbát néztem az asusnál, oda regisztrálni kell? Mert jelszót kér. Igazán fontos a stabilitás, videó, 4k, távoli elérés biztonságos legyen.

(#723) pippo76 válasza imis (#722) üzenetére


pippo76
tag

Ezeket mind tudja, a Dlna-t is. Letoltod ami kell es hasznalod(pl minidlna) Nem kell regisztralni a demohoz.
Account : demo
Password:demodemo

(#724) imis válasza pippo76 (#723) üzenetére


imis
senior tag

köszi, sikerült megnézni.
nézegettem a többi gyártót,
az Asustor AS3102T NAS talán árban és harverben is egész elfogadhatónak tűnik. HDMI-vel meg tv-re lehet kötni, ami talán így lehet jobb a videólejátszás. Az Intel proci is talán jobb választás.

(#725) walter70 válasza imis (#724) üzenetére


walter70
tag

Hálózatban is mehet a tévén,kifogástalanul megy rajta minden.

(#726) Csabex válasza imis (#722) üzenetére


Csabex
őstag

Egyébként fotók terén az Asustor is tudja azt amit a Synology, csak nem sokan használják... Asustornál AiFoto a droid/IOS app neve és az App Centralban pedig a Photo Gallery. Sikerült szépen beállítanom és hibátlanul szinkronizál a NAS-on létrehozott albummal a telefonon lévő album. Terészetesen a PhotoGallery mappát elrejtettem a SMB share elől, így teljesen privát marad, de pl. lehet titkosítani is a teljes foldert, csak ha a jelszó elfelejtődik, akkor a mappában tárolt fotók is hasonló sorsra jutnak, vagyis el lehet felejteni őket örökre...

Nem fikázásként, de kollégám Synology-ja megvadult valami oknál fogva és a torrent állományt adatostól, mindenestől eltüntette... Ettől még persze lehet megbízható, de ilyen döntés előtt érdemes sokat dokumentálódni és mérlegelni úgy a felhasználás, mint a szolgáltatások, appok terén is., hogy mi az ami miatt megéri vagy épp nem éri meg egy adott márka mellett voksolni.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#727) Gawamatsu válasza imis (#724) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A direkt, NAS-TV hdmi lejátszás felejtős.

(#728) XuChi válasza Gawamatsu (#727) üzenetére


XuChi
addikt

Ezt én is alátámasztom. De egyébként nem értem miért ilyen rossz ez a funkció.

3202T-m van. HDMI-n a filmek akadnak mint állat, nézhetetlen az egész. Az ADM felület tetű lassú.
Sajnálom, mert ha filmet akarok nézni akkor a 50-70w fogyasztást generáló Gépemet is be kell kapcsolnom illetve a tv is eszik 50w-ot. Ellenben a NaS+TV meglenne 60w-ból.

(#729) gekkoXT válasza XuChi (#728) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Smart tv esetén telepíts rá plex lejátszót. nas-ra meg plex szervert. létező legjobb cucc és baromi egyszerű beállítani.

(#730) XuChi válasza gekkoXT (#729) üzenetére


XuChi
addikt

Már volt rajta. És azzal is szaggattak a filmek. Csak úgy nem szaggatnak, ha smb-n keresztül pc-n mpc-vel nézem LAN-on.

(#731) walter70 válasza XuChi (#728) üzenetére


walter70
tag

Nekem LAN-on simán viszi a tv (Sony XF7596) a fullhd tartalmakat,amikor nincs kedvem bekapcsolni a médialejátszót.Az viszont a 4k-val is boldogul hálózaton.Szerintem felesleges a hdmi ha már úgyis kábellel van összekötve jó a LAN. 3102 a NAS.

(#732) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Nem tudom miért így oldották meg és minek a hdmi ha kb használhatatlan.
Az, hogy direkt videólejátszás 3rd party programokkal megy csak az gáz.
Az még gázabb, hogy a Plex is csak úgy működik ekkor, hogy van a Plex szerver és mellé az Asustor Portálra fel kell rakni egy nem Plex féle OpenPlex klienst, ami legalábbis sebességet tekintve olyan lassú, mintha interneten kereszül érné el a Plex szerveredet és úgy játszaná le a filmet.
Übergáz.
Mivel a AS Portálon nincs filekezelő, így a beépített preview alkalmazással sem tudsz lejátszani semmit. Ami nem is baj, mert mikor a webes felületen, local, gigabites hálózaton a preview amúgy is szaggat, a tekerés meg ....mondjuk, hogy kellemetlen. Nem hogy feliratot, hangsávot sem lehet választani.

(#733) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, az ADM felületen egyes alkalmazásokat telepítve, azok ikonja nem jelenik meg az asztalon. Ezeket hogy lehet megnyitni?

(#734) Gawamatsu válasza Pimpellér (#733) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Egyes alkalmazások nem alkalmazások. Azok beépülnek a beállításokba, szolgáltatásokba.
Másokat linken keresztül lehet elérni, a linket az AppStore-on belül az alkalmazás leírásában találod.
Az alap felhasználónév/jelszóval együtt

(#735) Pimpellér válasza Gawamatsu (#734) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi.
Ez a beépülés nálam nem látszik. Írnál esetleg egy levezetést?
Pl. Firefox telepítve, de nem találom. Vagy a Web browser-t sem.

(#736) Csabex válasza Pimpellér (#735) üzenetére


Csabex
őstag

Te melyik asztalon keresed? A webes asztalon ha számítógép, laptop vagy telefonról lépsz be, ott nem fogod látni. Ezeket a HDMI-n keresztül a tv-ben elérhető felületen látod...
Az oda telepített appokból nem mindegyik érhető el az alap kezelői felületen.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#737) Gawamatsu válasza Pimpellér (#735) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

98%, hogy Asustor Portál appot telepítettél. 1%, hogy nem simát, hanem külön linkeset, maradék 1% pl az ADM defender, ami a Settings-be épül be és ott elérhető, GeoLocation filter.

(#738) Pimpellér válasza Csabex (#736) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Közben magamtól is rájöttem :)
Asztali pc-n kerestem előtte ezeket..
TV-n nézegetem már, ott jött elő. Ráadásul HDMI-n keresztül, ahogy írod! 6 éves Sony tévém eddig nem kommunikált a NAS-sal HDMI-n. Vagyishát.. ma volt egy teljes délutánom, estém. Hiába, időt kell ebbe fektetni :)
Egyre jobban belejövök, jó ez a AS5202T. 40 torrent+másolás pc-ről és még nem emlékszem mi, de a proci max. 60-70%, a memória 30-65% között mozgott amikor időnként ránéztem. Asszem egyelőre memóriabővítés elhalasztva.
Köszi

(#739) Pimpellér válasza Gawamatsu (#737) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Tanulok amikor időm engedi, ezek a gondok megoldódtak :)
Köszi

(#740) Samanbacsii válasza Pimpellér (#739) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Szia, sima torrentezés mennyire pörgeti a procit?

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#741) Pimpellér válasza Samanbacsii (#740) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Szia, amikor 40 fölött kezdtem hozzáadni, maga a hozzáadás volt picit lassabb. Így - bár talán fölösleges volt - , de nem adtam több letöltést.
Lényeg: csak torrent esetén sem a CPU, sem a 2 GB RAM nem megy max-ra.

(#742) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Próbálkozott már vki Rss beállítással, működő szűrőkkel sikerrel? Transmissionban nem találok ilyet, AiDownloaders van de épkézláb szűrést még nem csinált nálam (Ncore), Qbittorrentet feltettem (4.1.8.r01) de meg sem nyílik... :O

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#743) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, elmúlt héten több időt belefektetve sokat haladtam a NAS - számomra ismeretlen – világának felderítésében.
Kezdetben gond volt:
NAS-PC nem látták egymást. PC csak média lejátszóként érzékelte a NAS-t. Ma már a hálózaton remek partnerek, oda-vissza másolás korlát nélkül lehetséges.
Előfordult 2x is, hogy reszetelnem kellett a nas-t, a túl sok próbálkozás miatt. csabex2007 segítségével megoldva.
Sony KDL47W807A tévénk HDMI-n nem látta a NAS-t. Ma már látja (de minek: lassú, szaggatott, körülményes az egész..). Később erre visszatérek mert láttam videót, miszerint zökkenőmentesen megy a dolog.
DIGI-s gigabites hálózatra egy ZTE routeren keresztül csatlakozik a saját TP-Link AC 1750 routerem. Beállításoknál Ez-Router pirossal közli, hogy több router található, IP címek eltérnek. Ezt még nem sikerült megoldani (pedig Gawamatsu próbált ebben segíteni). Hátrányát egyébként (kezdőként) nem észlelem.

Kérdezném még a szakértőktől (1 év múlva én is az leszek 😊 ):
Pc monitoron az ADM felület hogy lehet teljes képernyős?
Torrent hozzáadását a NAS-hoz Ti hogy csináljátok. Fájl, URL? A PC által letöltött útvonalat adjátok meg? Vagy megy egyszerűbben?
Jöhetnének olyan ötletek is, hogy ki, mire használja azt a rengeteg alkalmazást, ami elérhető így, vagy úgy. Alapfokú angolosként én jelentős hátrányban vagyok..

(#744) Csabex válasza Samanbacsii (#740) üzenetére


Csabex
őstag

Nálam így alakul :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#745) Csabex válasza Pimpellér (#743) üzenetére


Csabex
őstag

- PC monitoron a böngésződtől függ... Nálam ugye Chrome van és az F11 gombbal lehet teljes képernyő módba rakni.
- Én mindig betallózom transmission-nél a PC-n lévő torrentes mappám, mert hoztam létre
egy ilyet csak és kizárólag ebből a célból, így legalább nem kell keresgélnem őket.
- Az alkalmazásokból nem igazán használok sokat, de nálam pl. a Transmission, Surveillance
Center, Plex, VPN, Looks Good és a Photo Gallery van feltelepítve. Nálam a NAS inkább
torrentezés, a telón lévő fotók szinkronizálása és adat tárolási feladatok amiket ellát, de
tervben van Web host is, no meg ha esetleg kijön valami érdekes dolog aminek hasznát is veszem, na akkor majd azt is feltelepítem.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#746) Samanbacsii válasza Csabex (#744) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Nálam most két kliensen fut 30-30 torrent 5% a cpu. Viszont semmi más nem fut. Azért kérdeztem mert volt amikor 25% volt de azt egy másik alkalmazás pörgette, ki lett kapcsolva.

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#747) Pimpellér válasza Samanbacsii (#746) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi, ezek hasznos infók. Bár én nem hoztam erre a célra külön mappát (még átgondolom), de a betallózás hasonló. Megszoktam várni, hogy a pc-re letöltődjön és utána tallózom be a NAS-nak. Vajon a pc-re letöltés közben is mehetne a NAS-ra? Transmission-nál nem jöttem rá, hogyan kell szelektálni a letöltendő fájlok között. Download esetén ez megy szépen.
Telefonon az AiFoto remek dolog, elkészült fotó megy a NAS-ra, én is használom.
Photo Gallery-t még nem néztem, NAS használat nálam is hasonló.
Kezdőnek ezek az infók sokat érnek :)

(#748) Pimpellér válasza Samanbacsii (#746) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Csak annyit tennék hozzá, hogy én akkor néztem a CPU, memória terhelést, amikor pl. hozzáadtam mondjuk 10 torrentet. Most pl. csak seed megy, igen csekély a terhelés. Pedig 47 torrent fut.
Nem tudom mire gondoltál: 30 torrent fut, néhány éppen letöltés alatt, sok meg csak seed. Vagy mind a 30 éppen letöltés alatt, mert én azt tapasztaltam, hogy a proci ilyenkor rendesen terhelt.

(#749) pippo76


pippo76
tag

Probaljatok ki a Netdata appot ott reszletesebb grafikonokat lathattok mindenfele terhelesrol es sebessegrol.

[ Szerkesztve ]

(#750) Samanbacsii válasza Pimpellér (#748) üzenetére


Samanbacsii
őstag

60 torrent seedeléskor a CPU 5-6%. Én a torrent filét letöltöm gépre vagy telóra és megnyitáskor telón már eleve AiDownloads-t ajánlja fel. Ha erre gondoltál. Most próbálok életet lehelni a qb-be hol elindul, hol nem...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.