Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) Konyika válasza Brake (#1150) üzenetére


Konyika
senior tag

Másik port-ot használ. Kinyitottad neki?

(#1152) Brake válasza Konyika (#1151) üzenetére


Brake
csendes tag

Telepítéskor jelezte, hogy nyitja a portot. A torrentoldal jelzi, hogy seedel, indításkor pár megát letölt, aztán megáll.

(#1153) Konyika válasza Brake (#1152) üzenetére


Konyika
senior tag

A routerben is nyitottál portot? Vagy csak rábíztad upnp-re?

Én kézzel nyitottam neki portot a routerben, tökéletesen működik.

(#1154) Brake válasza Konyika (#1153) üzenetére


Brake
csendes tag

Nem, eddig nem volt rá szükség. TP-link Archer C7 van, néztem leírást, hát ... nem mentem el rajta.

(#1155) Konyika válasza Brake (#1154) üzenetére


Konyika
senior tag

Volt c7 nekem is, de már nincs előttem a menüje.

DHCP kliens listában nézd meg milyen belső IP-n van a nas. Ezt a belső ip nyisd ki arra a portra amit a qbit használ.(beállítások, kapcsolat menü)

Router: azt hiszem forwarding-virtual server és itt állítsd be az ip és port számot.

(#1156) Brake válasza Konyika (#1155) üzenetére


Brake
csendes tag

Ezt most végigjátszottam: Service Type FTP, stb. Nem működik.

(#1157) Konyika válasza Brake (#1156) üzenetére


Konyika
senior tag

Akkor passzolom a kérdést, nem emlékszem már pontosan a tp-link beállításokra. Váltottam mikrotik-re.

(#1158) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Van egy AS-202TE nas-om, és a torrent letöltés sebessége nem az igazi... Ma kezdtem el barátkozni vele és amúgy sem vagyok profi a témában ezért kérdezem, hogy lehet azon valami beállítással gyorsítani? 1000 digi net jön be és a routerbe (asus RT-AC68U) van bedugva a nas. Kipróbáltam a download center-t és a uTorrent-et is, hasonló a sebesség mindkettőnél, 8-10 mega úgy, hogy a hp microserver 50-el tölti le ugyanazt...

Van ebben a vasban több vagy ez ennyit tud?

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#1159) Csabex válasza delibab (#1158) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,
Hasonló tapasztalataim voltak nekem is mindkettővel, ezért használok transmissiont inkább, mert volt 67 MB/s letöltésem is vele :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1160) delibab válasza Csabex (#1159) üzenetére


delibab
senior tag

Szia,

Köszi a választ!
Értem, de azt nem találtam az app centerben :F vagy azt másképpen kell rápatkolni?

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#1161) delibab válasza Csabex (#1159) üzenetére


delibab
senior tag

Közben megnéztem és sajnos nincs a támogatott eszközök között az AS-202TE :(

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#1162) tamas1983 válasza MaCS_70 (#1149) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Szia!
Igyekszem segíteni. Sejtem mi lehet a gond. Csak utálok telón pötyögni. Javaslom állítsd be egy pc n az open VPN-t, de ne úgy ahogy vissza olvastam korábban csináltad.
Használj UDP t válassz egy tetszőleges portot ne az alapot nyisd meg a routerben upnp t ne használj csak javaslat. Checksum nak add meg SSH1 AES-256-CBC titkosítással. Átjáró átirányítás legyen bepipálva. A felhasználónak legyen engedélyezve a OpenVPN és legalább egy mappa olvasás írás. Én javaslom Adminnal fuss neki elsőre majd butíthatod user re. Ovpn fájl menjen a könyvtárba a ctr rel együtt. Ha fut jöhet a router. Nem ismerem mit tud a tiéd de ha nem legalább egy 4 magos 1.5ghz proci ketyeg benne baromi lassú lesz.
Írj, hogy alakult

(#1163) MaCS_70 válasza tamas1983 (#1162) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pont így van beállítva, egy kivétellel: az Átjáró átirányítás nincs beikszelve.

Az én fogalmaim szerint ennek nem szabad, hogy köze legyen a csatlakozási autentikációhoz. Miért lenne ez fontos?

Jelenleg egyébként egy sima egymagos SoC-vel szerelt routerrel VPN-ezek, és teljesen elégedett vagyok a sebességével.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1164) tamas1983 válasza MaCS_70 (#1163) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Az átjáró nem hiszem, hogy a csatlakozási gondjaid okozója én sem, csak a későbbiekre való tekintettel írtam, hogy állítsd be.
Tedd meg légy szíves, hogy az AES-t átállítod BF-CBC-re. Úgy vélem nálad a gondot az jelentheti, hogy az asus titkosítását nem akarja elfogadni a router. Én már jártam így egy tp-linkel a BF-CBC segített, bár ott egy Synology NAS-ról volt szó. Sajnos azt kell hogy mondjam az DSM több választási lehetőséget ad az ADM-nél. Ott van lehetőség nem AES-128-ra is valamiért azt jobban szerette a router, azért azt is megpróbálhatod. Ja ésa BF-CBC nem életbiztosítás. A titkosítás és checksum páros nem mindegy, arra akarok kitérni, van olyan proci ami pedig egyáltalán nem szeret egy adott titkosítási formát. Próbáld végig, és minden alakalommal az .ovpn filet javítsd és cseréld a dns fontos, hogy port nélkül szerepeljen a port pedig szóközzel utána a legelején.

Írj, hogy sikerült!

(#1165) Brake válasza Konyika (#1157) üzenetére


Brake
csendes tag

Egy újratelepítés megoldotta. Most "szűz" HDD-m van a rendszer, régi lemezek kivéve, 1 vissza. A fel/letöltés gyönyörűen megy (Qbittorrent v4.2.3). Csak azt nem tudom, visszatehetőek-e az adatokat tartalmazó lemezek, vagy törli őket?

(#1166) ftc


ftc
nagyúr

Mekkora eltérés van AS3204T illetve AS3204Tv2 illetve 4004 között? Sebességre gondolok...
KB 60 eur a különbség

(#1167) Csabex válasza ftc (#1166) üzenetére


Csabex
őstag

A sima 3204T USB 3.0-val szerelt, illetve egy LAN Portja van a v2-höz képest, és nem is található a hivatalos oldalon a termék listájukban, de ha google-ben rákeresel, akkor találsz linket a termékinfóhoz. A 3204T v2 annyiban különbözik, hogy az USB az 3.1 és két LAN portja van ami által tudja a Link Aggregationt, de a többi hardver és szoftveres tudása egy az egyben ugyanaz. Összehasonlítottam a weboldalukon a 3204 és 4004-et, és az derül ki, hogy a 4004 tudja a 10 Gigabitet és DDR4-el szerelt, viszont nincs HDMI portja ami lehet éppen szempont neked. Amiben még eltér az a chipset ugyebár, viszont az, hogy a Marvel az Intelhez képest milyen performáns azt nem tudom, de lehet a meltdown sebezhetőség miatt rakták össze Marvellel, fene sem tudja... Egyébként itt találsz egy tesztet a 4004-ről.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1168) ftc válasza Csabex (#1167) üzenetére


ftc
nagyúr

Ez a hdmi port érdekes lehetőség a kérdés, hogy ki e lenen használva....de talán Intel erősebb CPU nem?

(#1169) donat_sz


donat_sz
senior tag

valaki esetleg futtat Unifi Controllert az ASUSTOR NAS-án?
Jól jönne némi segítség.

(#1170) Csabex válasza ftc (#1168) üzenetére


Csabex
őstag

Ez attól függ... A hdmi akkor érdekes, ha nincs számítógéped egyáltalán. HDMI-n ugyanazt látod mint a PC-n, vagyis lehet nem egy az egyben, de a funkciókat ugyanúgy eléred. Itt van róla egy videó, láthatod működés közben. Valószínű, hogy erősebb, csak azóta van a para amióta kiderült ez a sebezhetőség amit az előző posztomban említettem.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1171) Csabex válasza donat_sz (#1169) üzenetére


Csabex
őstag

Asustor külföldi fórumon nem nézelődtél, vagy dobtad fel a kérdést? Van itt ez a post egy adatmentésről és említi, hogy ő unify wireless modult használ az egér és billentyűzetéhez, szóval ha ráírsz lehet ő is tudna segíteni neked akár... Vagy lehet valamelyik fórumtárs használ és majd segít.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1172) donat_sz válasza Csabex (#1171) üzenetére


donat_sz
senior tag

Unifi Controller Ubiquiti hálózati eszközökhöz egy 0-24-ben futó szolgáltatás. Amit linkeltél úgy látom sajnos más téma.
Amúgy igen néztem, és jó pár éve nincs friss érdemi kommunikáció a témában.

Amire eddig jutottam, hogy egy container-es megoldás megy qnap és synology nas-okon. Ezt próbálom meg működésre bírni ADM környezetben.

(#1173) donat_sz válasza donat_sz (#1172) üzenetére


donat_sz
senior tag

update: portainerrel sikerült megoldani

(#1174) MaCS_70 válasza tamas1983 (#1164) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, talán holnap tudok vele játszani.

Az viszont eléggé gáz lenne szerintem, ha a drót két végén két Asus eszköz nem értené meg egymást...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1175) tamas1983 válasza MaCS_70 (#1174) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

Ez inkább a ruterek (nem csak az ASUS) alsó középkategóriájára jellemző. Szegényes és elavúlt a kulcsok és szabványok felhozatala. A frissítés nekem egy tplinknél segített.
A titkosítást viszont nagyon nem bírják kevés a proci.

(#1176) oleandro


oleandro
tag

Sziasztok,
ha a dropbox ingyenes kvóta betelt és felteszem a nas-ra a dropbox szinkronizáló programot, akkor onnantól a dropbox a nasra ment? Azaz lesz több tárhelyem?

(#1177) MaCS_70 válasza oleandro (#1176) üzenetére


MaCS_70
félisten

A NAS is csak a meglevő DropBox tárhelyeddel szinkronizál, mindig a felhőtárhely áll a központban.

Saját felhőt mondjuk a NextClouddal tudsz generálni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1178) Konyika válasza Brake (#1165) üzenetére


Konyika
senior tag

Ilyan drasztikus megoldásra nem számítottam.

Szerintem egy próbát megér. Úgy is rákérdez mielőtt törölné.

(#1179) Brake válasza Konyika (#1178) üzenetére


Brake
csendes tag

Törölni akarja. Egészen pontosan inicializálni. Mivel rengeteg pótolhatatlan fénykép van rajta, nem kockáztatok. Fel is dobtan a NAS-t eladásra. Ki fogok próbálni egy Synology-t. Erősen úgy néz ki, hogy összezavarodik , ha több app van telepítve, törölve (ezek elsősorban letöltő appok voltak).

[ Szerkesztve ]

(#1180) donat_sz válasza Brake (#1165) üzenetére


donat_sz
senior tag

ha minden lemezt pontosan oda teszel vissza ahol volt, akkor igen.

(#1181) Brake válasza donat_sz (#1180) üzenetére


Brake
csendes tag

Nem fogja zavarni, hogy közben volt egy telepítés másik lemezre? Az a lemez nincs benne.

(#1182) donat_sz válasza Brake (#1181) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én magam csak olyat csináltam, hogy az egyetlen aktív lemez ki, helyette egy másik be, majd 0-rol új rendszer. Ezután lemez ismét ki, majd régi vissza a helyére. Minden ott folytatódott, ahol abba lett hagyva.

(#1183) Brake válasza donat_sz (#1182) üzenetére


Brake
csendes tag

Kipróbálom. Köszönöm.

(#1184) Brake válasza donat_sz (#1182) üzenetére


Brake
csendes tag

Felajánlotta az adatok törlését, így nem volt tovább. Lehet, hogy mind a három lemeznek egyszerre kellett volna bent lenni, de ez (az egyik lemezen végzett műveletek miatt) nem volt megvalósítható. Fájó szívvel búcsút mondtunk egymásnak.

(#1185) pippo76 válasza Brake (#1184) üzenetére


pippo76
tag

Minden nas hasonlokeppen mukodik mivel az oprendszer minden hdd-n rajta van. Nalad viszont elteres volt azzal, hogy egy lemezre ujratelepitettel es a nas azt vette alapul.

(#1186) Brake válasza pippo76 (#1185) üzenetére


Brake
csendes tag

Tudom, hogy így működnek, nem is azzal volt a fő baj.

(#1187) szerepj14


szerepj14
friss újonc

Sziasztok!
Segítsetek kérlek, mert kicsit megakadtam!
Adott egy Asustor 1002
Feltettem a qbittorrent progit. Viszont az alapértelmezett mentési mappát megváltoztattam. A mappához mindenkinek van írási joga. letöltök bármit, ami látszatra letöltődik a tárhely csökken is viszont a mentési mappa teljesen üres (hibát nem ír).
Az alapértelmezett mappába rendben letöltődik az anyag.
Feltettem a Transmissiont és azzal is kipróbáltam. Amint átírom az alapértelmezett mappát azt írja, hogy írásvédett... Miközben az adott mappa mindenkinek teljes joggal van beállítva és megosztásként is rendben látom. Lehetséges, hogy programnak külön jogosultság kellene valahogy?
Köszi előre is:
Bandi

(#1188) lcdtv


lcdtv
aktív tag

Sziasztok! Kérdezném a szakértőket hogy mi az az exFAT Driver License a NAS-nál?

(#1189) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, én is egy kérdéssel jelentkezem:
Normális az, hogy az Automatikus feketelistába ilyen elképesztő tempóban jelennek meg adatok? Az elmúlt bő másfél hónap alatt 1015 letiltás volt.

(#1190) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag


Csak az imént...

[ Szerkesztve ]

(#1191) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag


Beállítások így rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#1192) pippo76 válasza Pimpellér (#1191) üzenetére


pippo76
tag

Be van rendesen allitva a feketlista? Zard ki a foldreszeket, orszagokat amik nem kellenek. A megbizhato listaba tedd be a sajat belso halos ip-ket, hogy ne zard ki magad, a feherlistaba meg az orszagot ahonnan johet kerelem a nas iranyaba es akkor eleve blokkolsz egy csomo ip-t ami meg sem fog jelenni az automatikus fekete listaba.

(#1193) Gawamatsu válasza lcdtv (#1188) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem kell neked. Senkinek se kell.
Ha exFAT-ra szeretnéd formázni a tárhelyed, akor van rá szükség.
De jó az EXT4-ben is vagy NTFS-en.

(#1194) Gawamatsu válasza Pimpellér (#1189) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

ADM defenderben nálam most 2534 blokkolt kísérlet van.
Némileg segíthetsz a listát szűkíteni, ha a az ADM Defender, Black List menüjében alapból nem engedsz belépni pl sehonnan, kivéve Európa

(#1195) Csabex válasza Pimpellér (#1190) üzenetére


Csabex
őstag

Hát igen... Látszik, hogy sokan otthon maradnak a karantén miatt több országban (kontinensen) is, így hát unalmukban ráérnek próbálkozni :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1196) Pimpellér válasza pippo76 (#1192) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Nagyon köszönöm :)
Igazából ezt jó sokkal ezelőtt itt a fórumon már taglalták a szakértők, de akkor még engem nem érintett, átsiklottam felette. Most meg megy sok minden rendesen a NAS-on, de jött ez a dolog ami 1-2 hete idegesítő volt. Ahhoz, hogy a beállításokat elvégezzem telepítenem kellett egy Geo IP adatbázis nevű programot. Na itt minden Eu-n kívüli földrészt, vmint Eu országokat is, melyekkel szemben bizalmatlan vagyok - felvettem. Talán Ti is ilyen szempontok alapján állítottátok be.

(#1197) Pimpellér válasza Gawamatsu (#1194) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi, megcsináltam a szűkítést :)
Közben elgondolkoztam azon, hogy Európában mely országokat érdemes megtartanom. Itt bizonytalan lettem.

(#1198) Pimpellér válasza Csabex (#1195) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Tényleg, talán összefügg (ha belegondolok, időben éppen passzol) ezzel a misztikus/baljós programmal.. :)

(#1199) pippo76 válasza Pimpellér (#1197) üzenetére


pippo76
tag

Azokat hagyd meg ami kell, ha meg utazol es kell akkor megcsinalod arra az idore az adott orszagot.

(#1200) Pimpellér válasza pippo76 (#1199) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Ésszerű. Nagyon köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.