Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1049) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, lehet, hogy nyomon vagyunk!

Ugyanis valóban ott vannak az automatikus feketelistán a UPS-s IP-címek -- már csak az a nagy kérdés, hogy mi alapján kerültek oda. Ugyanis két UPC-s IP-ről való bejelentkezési kísérlet alapján nagyon úgy néz ki, hogy a UPC-t nem szereti. A második helyről csak egy bejelentkezési kísérlet volt, tehát nem lehetett túl sok próbálkozás. :F

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1052) MaCS_70 válasza Csabex (#1050) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindenesetre baromi jó, hogy van ez a lista, még ha csak informatív szereppel is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1053) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Hogyan tudom kicserélni az 1. lemezt egy 3102-ben? Az adatok visszatöltése megoldott, csak az a fontos, hogy a fizikai csere / szükséges beállítások után a NAS úgy működjön, ahogy addig.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1054) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#1053) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Talán konfig backup, kihúz, berak, inicializál, konfig visszatölt

(#1055) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1054) üzenetére


MaCS_70
félisten

Végül sokkal egyszerűbb lett: a gyári infóval ellentétben semmit nem felejtett el a lemez leválasztásakor, így simán elég volt utána betenni és aktiválni az új lemezt, minden maradt a régiben.

Mondjuk kétségtelen, hogy a Volume 2-t cseréltem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1056) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#1055) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az összes lemezen rajta van az összes konfig/OS.
Synilogy-n vagy el elkülönített 500megás rész, amin az van külön ahogy tudom.

(#1057) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1056) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, köszönöm, ez így ésszerű, és tulajdonképpen erre is számítottam, csak egy leírásban furcsa módon az szerepelt, hogy a tárolt állományok maradnak, a telepítések ugranak.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1058) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Tegnap sikerült végre 4k nézhető körülményeket teremtenem. Az alábbi filmet játsza le zökkenőmentesen 6302t_v2, Gigabit utp-n a routerbe, wifi 5GHz 270Mbps-en kapcsolódva a Tvhez. Előtte döcögött, töltögetett 2,4GHz-n 130Mbps volt. Plex szerver és Plex vagy VLC lejátszó. A film:
ViDEO
Encoder: HEVC (h265)
Resolution: 3840x2160
Parameters: Main10/L5.1/High4:2:0/HDR10/BT.2020/PQ/P3
Bitrate: 52.9 Mbps FPS: 23.976 fps
AUDiO
Language: hun/eng
Codec: DD 2.0/TrueHD 7.1
Channels: 2 (2.0)/8 (7.1)
Bitrate: 192/5128 kbps
Sampling rate: 48,000 Hz
Filmeket még keresgélek megnézem hol a határ...
Van Emby is de a TV-n nem látni a file struktúrát (folyamatosan "keres") nem úgy mint a Plex szervernél. Archos player tv-n kifagy (Android9)
Próbáltam 2.0 HDMI keresztül de folyamatosan akadt és hang sem volt. Miért?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1059) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1058) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Szerintem lassú neki a 270Mbps kapcsolat is.
És giába matekozod, hogy a 270-be 5ször belefér a film 53Mbps-a, ez nem számít neki.
Nálam van 2,5 és 5GHz-es Wifi is, de még mindig jobb a lejátszási komfort az elméleti max (1200Mbps) közelében sem levő powerline ethernettel, mint Wifi-n (ami 300 és 1300Mbps).

(#1060) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#1059) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Megnézem milyen hálókártya van a gépben. ...
... és HDMI 2.0-n? Miért nem műkődik?... :(((

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1061) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1060) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Mert a NAS nem fér hozzá közvetlenül a videókhoz.
Asustor Portalon keresztül a rátelepítettOpenPlex-szel lehet próbálkozni, de az olyan rossz volt, hogy annál minden jobb.
Nem az a feladata, hogy médialejátszó legyen. Nem is jó rá.

(#1062) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Srácok! Működő OpenVPN szervert sikerült már valakinek beüzemelnie az Asustoron?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1063) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Úgy adódott, hogy pár hónapig lesz nálam egy Asustor AS3202T NAS. Nekem Synology DS118 van, amit szeretnék majd lecserélni és ezért is kíváncsi vagyok az Asustorra.
Tettem bele két lemezt, különállónak van beüzemelve. Viszont a File Explorerben a megosztott mappáknál nem tudom, hogx ezek most csak az első vagy mind két lemezen rajta vannak. Pl. a letöltést szeretném csak a 2. lemezen használni, de a Download Centernél alapból a Download mappa van megadva, de nem tudom, hogy a 2. lemezre is vonatkozik? Vagy azt külön kéne jelölni? Mivel évek óta 1 lemezes NAS-t használok ebben nincs semmilyen ismeretem.

(#1064) MaCS_70 válasza Lalee (#1063) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha független lemezként vannak konfigurálva, akkor egy-egy megosztás szigorúan csak az egyik lemezen lehet. Azt, hogy melyik megosztás melyik lemezen van, azt a Belépés ellenőrzés > Megosztott könyvtárak listában tudod megnézni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1065) Lalee válasza MaCS_70 (#1064) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm, sikerült a 2. lemezen létrehozni a könyvtárat. Ha majd a végleges tulajhoz kerül a NAS akkor ők az egyik lemezt a kamera felvételhez fogják használni. Úgy átlagosan mennyi helyet foglal mondjuk 1 óra 720-1080p felvétel? Vagy inkább úgy kérdezném, hogy egy 1 TB lemezre kb. hány óra felvétel fér el? Kamerából mondjuk lenne 4. Természetesen csak nagyon saccolós értékre vagyok kíváncsi. Még egy kérdés, feltelepítettem a Libreoffice programot, de nincs kint az ikonja a képernyőn csak ha a Hdmi kábellel csatlakozom a monitorhoz akkor látszik. Így viszont nem sok értelme van szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#1066) MaCS_70 válasza Lalee (#1065) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt így nem lehet megmondani. Függ ugye a felbontástól, a framesűrűségtől, a kodektől és legfőképpen ezektől és a beállításoktól függően a beállított bitrátától.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1067) Gawamatsu válasza Lalee (#1065) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

2db 720p kamera mozgásérzékeléses rögzítéssel, 25 nap alatt kb 150GB-ot rögzít. Nálam.
1db 2K-s kamera mozgásérzékeléssel, 30 nap alatt kb 250GB-ot hoz össze. Nálam.

De ez ugye mozgás függő. Ha folyamatos a rögzítés akkor több.

(#1068) Lalee válasza Gawamatsu (#1067) üzenetére


Lalee
aktív tag

Szia! Köszönöm a választ, kalkulálni ez elég. Lenne még egy kérdésem. :) Nekem a Synology NAS megjelenik az Ez a gép - Hálózat lapon az Egyéb eszközök , Médiaeszközök, Hálózat és a Számítógép fül alatt is.1. kép Ez utóbbinál ha megnyitom akkor betallózza az összes könyvtárt. Az Asus NAS csak a Médiaeszközöknél jelenik meg. Viszont ha fent a Hálózat sornál rákattintok akkor megjelenik és ha ott megnyitom akkor betallózza az összes könyvtárt. 2. kép persze a TC-ben is csak Médiaeszköznek jelenik meg. Hogy lehetne elérni, hogy az Asus is megjelenjen mindenhol ahol a Synology is?

(#1069) Gawamatsu válasza Lalee (#1068) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem tom, az egyik ADM frissítés óta az enyém is eltűnt a hálózati eszköz listából.

De IP-vel feltettem desktopra, onnan mutatja az összes share-t.

[ Szerkesztve ]

(#1070) Lalee


Lalee
aktív tag

Az mitől van, hogy lényegében egyik NAS sincs használatban, mégis elég nagy eltérés van a CPU és memória használatban? 1.kép és 2.kép
Az aktivitás Monitor mennyire mutatja pontosan az Asusnál a CPU használatot? Mert a képen ha összeadom a futó folyamatokat akkor kb. 11% jön ki, de a monitor 31%-ot mutat, ami néha még több is.

(#1071) Gawamatsu válasza Lalee (#1070) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem jelent semmit, nálam folyamatosan a kezdetek óta nem megy 20% alá a processzor terhelés.
A memória foglalás is csak azért 10-15% körüli, mert 16GB van benne.
A 0%-osok sem biztos, hogy 0, és a sok kicsi majdnem 0 összehoz azért valamennyit.

(#1072) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Srácok!

Működő OVPN szervert sikerült már valakinek telepítenie Asustor NAS-ra?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1073) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#1072) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem tudom mire jó, de itt van Asustor leírás hozzá:
https://www.asustor.com/en/online/college_topic?topic=323

(#1074) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, bénázok újra egy kicsit az 5202T-vel. Nagyon jó, távolról elérhető háttértár. Belső hálózaton is nagyon hasznos. Asszem a 2db 3TB-os lemezzel elleszek egy ideig.
Kérdeznék újra 2 dolgot:
1. ha adok egy belépési jogot, az engedélyezett könyvtár mellett az illetőnek megjelenik még egy online help, valamint az Ez Sync Manager. Ez rendben van?
2. Na ezt már tudnom kéne, de sosem jártam rendesen a végére: szóval hogyan lehet szerkeszteni a fotón is látható "port le van tiltva" piros figyelmeztetéseket? Egyáltalán szükség van az összesre? Asus routerben nincs letiltás.

Köszönöm.

(#1075) Gawamatsu válasza Pimpellér (#1074) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

UPnP kell az EZ routerhez, hehet annak hiányában nem tudja állítani.

A Ez-Sync engem is zavar, de engem úgy, hogy egyáltalán fent van és nem eltávolítható.
Backup Plan-t használok mentésre.
Az Online Help csak egy link a KB-hez, bajt nem okoz, nem tud hozzáférni azzal semmihez.

(#1076) MaCS_70 válasza Gawamatsu (#1075) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez az EZ Router teljesen jó szolgáltatás lenne, ha az uPnP nem lenne egy időzített bomba.

Az EZ Sync elvben miért lenne jó, és gyakorlatban miért nem az?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1077) Pimpellér válasza Gawamatsu (#1075) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Szóval Ez-Sync, Online Help egy "nélkülözhetetlen" tartozék...
UPnP bekapcsolva a routerben, ezt nem írtam.
Csináltam deaktiválás/újraaktiválást is, de nem segít.
Azt gondoltam valahogy manuálisan kitudnám javítani..
Köszi

(#1078) tamas1983 válasza MaCS_70 (#1072) üzenetére


tamas1983
lelkes újonc

OpenVPN szerver létrehozása?
Igen. Mire lennél kíváncsi. Ha nem segített a link alatti tartalom?

[ Szerkesztve ]

(#1079) lcdtv válasza tamas1983 (#1078) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Sziasztok!
Kétlemezes nas ha elromlik és veszek egy másikat majd átteszem a hdd-ket az újba, akkor mi történik. Elveszik minden adatom?

(#1080) Gawamatsu válasza lcdtv (#1079) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Asustornál a konfig és az OS a lemezeken van.
A reklám az, ha a lemezeket átteszed egy másikba, akkor onnan megy tovább minden, ahol abbahagyta.

A kérdés, hogy a két lemezesben hogy voltak a lemezek, egyenként vagy raid-ben. mondjuk ha az egész konfig-ot tartalmazza akkor raid esetén sincs baj, de valószínű ugyanott kell lenniük sorrendben a lemezeknek.

(#1081) lcdtv válasza Gawamatsu (#1080) üzenetére


lcdtv
aktív tag

Nincs raid. Tehát ha megdöglik a nas akkor a másikba csak beteszem a két hdd ugyan abban a sorrendben és elvileg megy tovább?

(#1082) MaCS_70 válasza tamas1983 (#1078) üzenetére


MaCS_70
félisten

Most hirtelen csak annyi jut eszembe, hogy az .ovpn mellé adott tanúsítvánnyal nem tudtam mit kezdeni, illetve ha a kliensbe betallózom az .ovpn fájlt, akkor még mindig tanúsítványt kér, de a mellékelt nem tetszik neki.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1083) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok! Szeretnék kamerát csatlakoztatni a Nasra. Bejárati ajtó előtti részt venné, 2m széles, kB 2.5m magasan lenne, 2m van egy rács. Van reflektor rásegítés mozgaserzékelővel. Előre 4-5m elég. Ha "átlát" a rácson. Éjjel látás előny. Felbontás HD vagy felette, ha kell. Milyet javasoltok? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1084) Kicsirics77 válasza Samanbacsii (#1083) üzenetére


Kicsirics77
veterán

https://eu.dlink.com/hu/hu/products/dcs-932l-day-night-cloud-camera

Én majd ezt fogom megvenni,ára sem olyan vészes és a NAS is támogatja.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1085) MaCS_70 válasza Kicsirics77 (#1084) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm, ez nekem is nagyon jól jön!

Egyébként érdemes így (alul a hatodik, két láncszemes ikon):

https://eu.dlink.com/hu/hu/products/dcs-932l-day-night-cloud-camera

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1086) Kicsirics77 válasza MaCS_70 (#1085) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszi,megy nekem is csak mobilnézetben a logout-ról vagyok

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#1087) Csabex válasza MaCS_70 (#1085) üzenetére


Csabex
őstag

Hát ez Samanbacsii-nak nem a legjobb.... Azt írta, hogy felbontás HD vagy felette, ez pedig egy siralmas VGA 0,3 mpixel 640x480 felbontással :( Ezinkább baba figyelésre alkalmas, ezért is van a fotón a csajszi a babával.
Nekem 2 db ilyen Eminent van és ha elutazunk (ami nem mostanság lesz) akkor üzemelem be őket. Mivel nem fontos a forgathatóság szerintem egy ilyen fisotech is simán megtenné és 2 mp, 1080p meg 1920x1080 a felbontása, vagyis a minimum elvárást hozza :)

[ Szerkesztve ]

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1088) MaCS_70 válasza Csabex (#1087) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szóval az a helyzet, hogy egyelőre extra igényeim vannak: a gázórát nézetem kamerával. Arra pont jó a 640×480... :K

Aztán persze valódi házfigyelést is tervezek, FHD kamerákkal, úgyhogy figyelek erősen!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1089) donat_sz


donat_sz
senior tag

Sziasztok, egy ideje gondolkodok már 1 NAS beruházáson. Ezért kérném a segítségeteket, tanácsotokat NAS választás tekintetében.

Amire használni szeretném:

* hálózati mappák (~4-5 pc/laptop esetén a személyes dokumentumok tartalmak gyors és elérhető tárolására; közösen használt dokumentumok tárolása, pl. shared excel fileoké); ezen dokumentumok elérése nem csak a hálózatról, de pl telefonon keresztül mobilnet segítségével is

* képek és videók biztonsági mentése telefonokról, valamint egyben közös családi dokumentumtár, ami minden készülékről (laptop/pc/tablet/tv/telefon -mind androidos- ) elérhető; ezen tartalmak elérése nem csak a hálózatról, de pl telefonon keresztül mobilnet segítségével is;

* média letöltés (torrentek; igény volna akár 200+ torrent futtatására is) és megosztás szintén tv/pc/laptop/telefonok számára. Egyszerre 4-5 szálat is képes legyen kiszolgálni (full hd minimum); ezen tartalmak elérése nem csak a hálózatról, de pl telefonon keresztül mobilnet segítségével is;
itt számomra kérdéses, hogy szükségem van-e igazából a transcodingra. (most pl honor 8-tól Samu S9-ig terjed pl a telefonok választéka, azt gondolom ezek kellően erősek ahhoz, hogy nem feltétlen kell a transcoding, vagy tévedek?)

* videó kamerák (külső belső) adatrögzítése tervek szerint (4, max 8 kamera); az is fontos lenne, hogy könnyen beszerezhető kamerákat támogasson. Mivel kamera ügyben még nagyon alul informáltnak érzem magam itt egyéb tanácsokat is szívesen megfogadnék.! Elsődleges cél a lakás megfigyelése és így aktivitás esetén történő rögzítés éjjel nappal.

* fontos célnak vélem a bővíthetőséget is, hiszen a média tartalmak helyigénye úgy vélem igen gyorsan nő.

* az egész egy Asus AC66U B1 mögött lesz ezért is gondolkodom egy asus NAS-ban első körben. Ha a fenti igényekre még se ez lenne az ideális megoldás, akkor kérlek irányítsatok megfelelő helyre.

Előre is köszi minden jótanácsot.

(#1090) Csabex válasza MaCS_70 (#1088) üzenetére


Csabex
őstag

Arra tökéletes :)
Figyu, én a Hikvisiont ajánlanám, mert támogatja, csak annyi, hogy a legalapúbb ip kamera is kb 20.000 körül van, de FHD és talán éjjel is színesen lát, van valami szabadalmuk vagy mi, nem olvastam utána, de a lényeg, hogy ott vannak a szeren Hikvisionék :) A Dahua is hozza a szintet, még ők akik jók az ilyen kamerákba, a többi az mind csájniz, de azokkal sem szokott gond lenni, viszont hosszú távon lehet nem olyan strapabírók...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1091) Csabex válasza donat_sz (#1089) üzenetére


Csabex
őstag

Szia,

Ha én most a te helyedben lennék, akkor ezt a modellt vásárolnám meg, mert nagyon jó árban van a korábbi modellekhez képest is. Amiket felsoroltál, azt vígan hozza, de utóbbi időben sajnos a real time képfeltöltés a mobilról az AiFoto app-al nem nagyon akar működni, de persze biztonsági mentést tudsz készíteni talán az AiData appal és az viszont jól működik.
Torrent téren nagyon biztató a dolog, mert nálam 411 aktív van most per pill és nekem egy ilyen model van, talán egy verzióval korábbi, de lehet tévedek...
Kamera ügyben is van tapasztalatom, mert elutazáskor beállítok mindig 2 kamerát ami forgatható és úgy a mobil appal, mint az asztali Surv. Centerrel tökéletesen működnek.
Napi szinten nincs használva, erről nem tudok nyilatkozni :( Bővíthetőség alatt gondolom memóriára gondoltál ugye? Enyémbe a kamerák miatt a max 8 Gb. memóriára upgradeltem, illetve a másik is amit ajánlottam, az is bővíthető. Egyébként unokatesómnak is ugyanazt ajánlottam és totálisan meg van elégedve vele, ráadásul ő web lapokat is tesz vesz meg talán hostingol vele... Az Asustor vonalat nyogodt szívvel merem ajánlani, csalódni nem fogsz :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1092) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Köszönöm a segítséget, végül egy foscamet vettem, ipari külső, kültérre. Működik, de szeretném a Nasra menteni ai secure telón, survillance nason de megakadtam a kamera licensz aktivalason. Nem találom ezt a menüt. [link] Hogyan tovább? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1093) MaCS_70 válasza Csabex (#1090) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, eddig én is a Dahua-vonalon nézelődtem.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1094) donat_sz válasza Csabex (#1091) üzenetére


donat_sz
senior tag

Köszi a részletes választ!
Első kérdésem igazából az volna, hogy AS6302-nél az AS5202 kb. 15-20%-kal drágább. Egyelőre nem látom, hogy a teljesítményben-szolgáltatásban benne van-e annyi többlet. Benne van? Vagy az alább megfogalmazott igényekhez az AS6302-t már nem találod elégnek? Pl. a 400+ aktív torrent kellő terhelést kell adjon és ha ez simán elmegy, akkor ebben is kell legyen talán elég erő.

A bővítés alatt mind a memóriát, mind pedig a HDD bővíthetőségét értettem. Egyes modellek ugye kezelnek bővítő egységet (még több HDD-t hozzá adni).
Ennek oka az, hogy ami ma tároló kapacitásban elégnek tűnik, az 4 év múlva kétlem, hogy szintén elég lenne. (mondjuk abban se vagyok kellően magabiztos, hogy 8-12-16TB-nyi kapacitásra van most nekem szükségem).
És ha most bele is teszek pl 2x8TB HDD-t majd 4 év múlva bővíteni szeretnék (a vélt megnövekedett igények okán), akkor nem szeretnék új NAS után nézni. Kiegészítő racket még elképzelhetőnek tartom, hogy vennék, bár ebből a szempontból lehet praktikusabb volna egy 4 lemezes NAS (?) és abból csak 2-t feltölteni, így a további HDD vásárlásokat el tudom időben tolni (amúgy is nagyon drága tétel..).

Másik kérdésem, hogy a +RAM az a kamerák miatt szükséges, vagy a torrent is megzabálja? vagy akár más számára lesz szűk keresztmetszet?

(#1095) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1092) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Foscam-jeim vannak. 3.

Telepítsd a Surveillance Center-t. A linken annak a felülete látható.

[ Szerkesztve ]

(#1096) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#1095) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Telepítettem, beállításokba nem enged be, - nincs hozzá jogosultságom. Pedig admiként vagyok és engedélyeztem a hozzáférést. Elvileg... Mit ellenőrizzek még? :R

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1097) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1096) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Érdekes, nekem semmi nem kellett hozzá.
Ember belépve a NAS felületére admin user-rel (vagy olyannal ami engedélyezve van SurvCenter használatára) és Sur. Center elindítható és onnan autologon van.
Ha a Surv Centerbe lépnél be közvetlen linken akkor kér user/jelszót.

(#1098) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#1097) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Aes en keresztül 127.0.0.1. IP... Ide admiként lépek be. Indítom a surv. Centert, jobbra fent admin nevemen belépve. Beallitasokhoz nincs jogom. :W

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1099) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#1098) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

127.0.0.1 nem valószínű, hogy jó IP...

(#1100) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!

ASUSTOR 3102 NAS-t használok bő egy éve, egy Win7-es laptoppal hiba nélkül működött. A laptopom frissítettem Win10-re, viszont a jogosultsággal lehet valami probléma, mivel nem tudok sem másolni, sem törölni a NAS-on lévő mappákból, melyeket hálózati meghajtóként csatoltam is. A NAS beállításait nézegetve sem a fájlkezelőben, sem a szolgáltatások között nem látok olyan dolgot, ami tiltaná a másolást. De őszintén szólva már nem emlékszem arra, hogy mikor a NAS-t beállítottam egy éve, milyen beállításokat kellett véghezvinni.

Fentiek alapján mi lehet a baj? NAS-ban kellene konfigurálni valamit, vagy a Win 10 lehet a ludas? Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.