Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) Gawamatsu válasza donat_sz (#1700) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

R5 nem amiatt van, de írásban besegít az osztottság

(#1702) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Létezik, hogy nem ismeri az Asus saját felhőszolgáltatását?
Synology 118-at néztem ki, de megakadt a szemem a 1002-n, mert később egyszerűen bővíthetném. Hosszútávú tapasztalat?
Képes usb-s lemezre menteni mindent vagy csak a fontosabb adatokat? Netán automatizálható is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1703) Gawamatsu válasza cigam (#1702) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Standard minimál NAS.
2 lemez, 1 LAN, 1 USB3

Az ADM mindben ugyan az, tehját lehet USB-re menteni akár

(#1704) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok! Google fotóról hogyan lehet lementeni ai foto3 ra úgy hogy a képek időrendi sorrendje megmarad jon? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1705) ugyes válasza Samanbacsii (#1704) üzenetére


ugyes
senior tag

Én úgy tudom, hogy Google photo-ról közvetlenül sehogy.

(#1706) Samanbacsii válasza ugyes (#1705) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Odáig eljutottam, hogy fényképek megosztása link létrehozása ai ikon kijelivódik mekezdjem a feltöltést?... És indul.... Létrehoz egy csomó almappát végén ömlesztve a feltöltött képekkel. 😒

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1707) ugyes válasza Samanbacsii (#1706) üzenetére


ugyes
senior tag

Valami hasonlót tapasztaltam. Végül a Plex kamerafotó feltöltés funkciót használom (PlexPass-os), ami ugyanez, mert csak egy könyvtárat lehet bejelölni egyszerre.
Viszont eredeti minőségben tölti fel és rögtön megosztható a családdal. A Google Photo 16MP és 1080p felett külön algoritmussal tömörít, emlékeim szerint.

(#1708) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A DataSync Centerben használ valaki OneDrive szinkronizálást?

Beállítottam egy accountot, el is indult és le is futott, azaz a NAS-ról szépen feltöltött mindent a felhőbe. Azóta viszont nem mozdul.

Akár aNAs-ra, akár közvetlenül a felhőbe teszek beállítottan támogatott típusú fájlt, nem csinál vele semmit.

A naplóban az utolsó bejegyzés a nyitó feltöltésé, azóta semmi, pedig az állapotjelentés szerint aktív a kapcsolat.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1709) ugyes válasza MaCS_70 (#1708) üzenetére


ugyes
senior tag

Megnézted, hogy milyen szinkronizálási ütemezést állítottál be, állított be a rendszer?
B verzió, ami nálam is volt (és a support javította meg), hogy bizonyos fájlok "megfekszik a gyomrát" és megállítják a szinkronizációt. Hogy pontosan milyenek ezek arra nem tudjuk a választ, mert >4000 fájl kúszott le a javítás után. Bár a support szerette volna, hogy a problémásat átküldöm nekik, de hát a fene tudja kiválasztani ennyiből

(#1710) MaCS_70 válasza ugyes (#1709) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az ütemezésben csak annyit látok, hogy kék az egész, azaz 7/24-ben mennie kell. Ellenben napok óta vannak nem szinkronizált fájljaim.

A supportot hogyan érted el?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1711) ugyes válasza MaCS_70 (#1710) üzenetére


ugyes
senior tag

A weboldalon van külön support link [link] . És feladtam ott egy hibajegyet. Másnap jelentkeztek.
Ne lepődj meg, ha rögtön az admin jelszót és az EZ-Connect ID-t kérik. És nyitva hagyják maguk után a root/SSH kaput. Ez utóbbit leszámítva teljesen rendben volt velük a kommunikáció.

(#1712) MaCS_70 válasza ugyes (#1711) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Beszámolok a fejleményekről.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1713) donat_sz


donat_sz
senior tag

Photo Gallery 3-t használja valaki?
Elkezdtem használni és úgy tűnik sokkal stabilabban, gyorsabban tölti fel a képeket a nas-ra a telefonról, mint a korábbi verzió.
Viszont! az egyedi HOME mappába menti fel a képeket a korábbi PhotoGallery helyett. Ez két okból is problémás, mert így adminként kevésbé tudom a családtagokat könnyen segíteni, hiszen a home mappájukba nem látok bele. másik, hogy rsynckel nem tudom menteni a képeket a backup nas-ra, mert a home mappa rsync esetén nem kiválasztható :/

nem találok semmilyen opciót az androidos alkalmazásban a mentési mappa beállítására (állítólag van ilyen, de nem lelem).

kérdés1 - valakinek sikerült az aifoto3-ban feltöltési célmappát beállítani esetleg?
kérdés2 - a backup and restoreral hogy lehet a home mappákat menteni rsynckel?

(#1714) Gawamatsu válasza donat_sz (#1713) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én még mindig a több lépcsős teló-OneDrive-NAS kombót használom.
az is gyors és ott van, hogy onine a MS cludban elérhető (igaz 5GB limites, de mivel úgyis kell mentéseket csinálni, betelte előtt mentés, majd OD törlés (telón, NAS-on és backupban így is megvan minden))

(#1715) donat_sz válasza Gawamatsu (#1714) üzenetére


donat_sz
senior tag

én azért a plusz kört kihagynám inkább. ha nem megy a PG3-al akkor max visszaállok a PG2-re, ott nem volt ilyen gond..

(#1716) ugyes válasza donat_sz (#1713) üzenetére


ugyes
senior tag

Én próbáltam, de pont ezen tulajdonsága miatt töröltem is. Helyette Plex camera upload, ahol egy telefonról csak 1 helyet lehet megadni fixen (vagy feltöltés előtt módosítás, de akkor néha meghülyül), de az bármi lehet.
Nekem nem az 1. köteten van a családi fotógyűjtemény, ezért nem jó, macerás a PG3 (utána mindig el kellene mozgatni, stb.)
B) verzió: kiderült a Samsung mobilok képesek közvetlenül csatlakozni hálózati meghajtóhoz (lehet más mobilok is, de speciel nekem Samsung van): fájlkezelővel átmásolni a képeket.

(#1717) donat_sz válasza ugyes (#1716) üzenetére


donat_sz
senior tag

csak azt nem értem, miért írja ezt:
https://www.asustor.com/app_central/app_detail?id=1113&type=24&model=
"— Now able to select any shared folder on a NAS for storing photos"

ez alapján képesnek kellene lennie bármely megosztásra kijelölt mappát kiválasztani..

(#1718) ugyes válasza donat_sz (#1717) üzenetére


ugyes
senior tag

Megjelent az új ADM verzió (3.5.4.RE11). Az újdonság részben megemlítik a PG3-at is. Lehet javítottak valamit és megoldható. Én még nem tettem fel.
Elolvasva a PG3 leírását ott a mobilfeltöltésnél írják, hogy csak egy könyvtár használható:

4. At present, the instant upload backup of mobile phone photos will generate SmartUpload folders on the NAS. Each folder has a maximum of 999, so if you have many photos to upload at the same time; for example, 4000 photos on the mobile phone, it will cut into five folders.

Home/MyPhoto/SmartUpload

(#1719) -SeveN-


-SeveN-
aktív tag

Sziasztok!

Van tapasztalt NAS-kodi kombóról?
Érdemes HDMI-s NAS-t venni, kiváltható vele egy jól működő Coreelec?

Köszi

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#1720) donat_sz válasza -SeveN- (#1719) üzenetére


donat_sz
senior tag

nas-ról sambán/nfs-sel osztom meg a tartalmat amit a tv-n futó kodival játszok le (1080p). Nekem évek óta bevált. mivel kérdezted Qnapos topicban is írom, hogy azzal is működik.

(#1721) -SeveN- válasza donat_sz (#1720) üzenetére


-SeveN-
aktív tag

Magyarul felesleges a NAS-t fárasszam, maradjon a tvbox.

OFP rUlEz! http://www.mod.iweb.hu/

(#1722) donat_sz válasza -SeveN- (#1721) üzenetére


donat_sz
senior tag

nekem most 4 lemezes nasom van 3 nagy lemezzel azt nem javallom élettérbe. ezért ez nem lesz tv közelben. ha a nas-ról játszanál le ott is hdmi-n csatlakozik egy eszköz, pont mint egy tv boxnál, akkor az mivel jobb? részemről akkor inkább egy központi nas és a készülékek meg lejátszanak.

(#1723) Csabex válasza donat_sz (#1720) üzenetére


Csabex
őstag

Te kis áruló :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1724) donat_sz válasza Csabex (#1723) üzenetére


donat_sz
senior tag

qnap-ról váltottam asustorra. szóval te a qna pártját fogod? :DDD :DDD

(#1725) Csabex válasza donat_sz (#1724) üzenetére


Csabex
őstag

Egyébként én is :) Nem, csak a qnap topik olvasása miatt (azt írtad oda is válaszoltál) írtam poénból :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1726) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Annyival jobbak az Asus gépek? Vagy csak egy bizonyos árszint felett?
Erősen vacillálok, mert mindenik gyártóról olvastam jót is, meg rosszat is. Sőt tapasztaltam is, hogy milyen lecsupaszított csonkolt rendszerek futnak rajtuk. (Nincs kiléptetés LVM-ből, a 4+8-as lemezből áló raid1 tömb "maradékát" nem tudom kihasználni.)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1727) ugyes válasza cigam (#1726) üzenetére


ugyes
senior tag

Mire használnád? Én speciel alapfunkciókra és azt is alap módon. Erre nekem elegek a nem túl sokoldalú gyári funkciói. Persze volt már olyan, amikor azt éreztem, hogy a Synology DSM bősége jól esne.

(#1728) cigam válasza ugyes (#1727) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Semmi extra. 2 fiók, többféle fájlszerver(nfs,smb,ftp,dlna), torrent, web(wordpress gyakorlás), alacsony zaj.
Csak pont ketten is említették, hogy qnap-ról Asus-ra váltottak, ezért lettem kíváncsi, hogy véletlen, vagy ...
Igazából ha lenne 2 lemezes raspberry pi ház, az tökéletes lenne, mert 5 év alatt elég jól kiismertem már a raspbian-t.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1729) ugyes válasza cigam (#1728) üzenetére


ugyes
senior tag

Én a hardver miatt vettem, mert tudtam, hogy nem vagyok/leszek nagy felhasználó.És talán jövőt állóbb (és a bővítőeszköz olcsóbb,mint a Synologynál).
Bár sokáig a Qnap állt nyerésre (TS-453D), csak végül sokat olvastam a témában. Ennek az is volt oka, hogy nyáron itthon a kedvező áru példányokhoz valahogy nem adták meg a gyári garanciaidőt. Ha megadják, akkor kevesebbet olvasok és Qnap-om van.

(#1730) donat_sz válasza cigam (#1728) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én is a hw spec + ár/érték arány miatt.
sw-esen mind a syno, mind a qnap szerintem erősebb, de nekem elégséges az asustor. Könnyebben és jobban állítható volt a qnap, de igazából a dolgok többsége mégis megoldható.
Pl. most a photo gallery új verziójában asustor esetén nem állítható hogy a nason hova mentse a képeket.. agybaj..
Ilyen qnapnal nekem sose volt.

(#1731) Csabex válasza donat_sz (#1730) üzenetére


Csabex
őstag

Szerintem a qnap software szinten nem az igazi, mert attól, hogy van rengeteg app, nem jelenti azt, hogy jó is... Qnap-ról váltottam, nagyon örülök, hogy megszabadultam tőle, azt hittem sosem tudom eladni. A cigam igényeit az Asustor vígan hozza úgy torrent meg wordpress és fájlrendszer protokollok terén is, mint a halk működésben is hardver oldalról.
Qnap annyiból jobb szerintem, hogy interaktívabb és gyorsabb a support, de utóbbi időben Asustor-nál is javuló tendenciát mutat ez a dolog.

Photo gallery: Ez így nem igaz, mert ki tudod választani, hogy hova mentse a képeket, csak meg kell találni :) Alant akkor pár lépésben leírom, mert mintha korábban is írta volna valaki, hogy nem tudja, csak azóta sem volt időm foglalkozni a dologgal, csak tegnap telepítettem a telóra.

1. A nason létrehozod a mappát bármelyik volume-on bármilyen engedélyekkel.
2. Az appon belül More fül, majd a Source menüpontnál betallózod a létrehozott mappát.

3. Ezután a mappák ikonra ha ráböksz, akkor a listában már látható is a mappa.

4. Miután a mappára ráböksz a jobb felső sarokban a kis három pontos menüpontnál már ki is választhatod a fotókat amelyeket fel akarsz tölteni. Ha kategorizálni szeretnél, akkor annyi mappát hozol létre amennyit csak akarsz és hasonlóképpen jársz el kiválogatva az odaillő fotókat.

Esetemben by default a MyPhoto és a korábbi PhotoGallery-t dobta be, a "Mostantol" nevű mappa volt a tesztalanyom :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1732) donat_sz válasza Csabex (#1731) üzenetére


donat_sz
senior tag

Én qnapnal nem futottam bele semmi sw bakiba, biztos van, de en nem futottam bele. Ts-121 azóta mint backup nas funkcionál.
Amit írtál mostantol mappaba mentés az manuális feltöltés csak, automatán nekem nem ment oda.. :(( :(
Nekem automata kell általam kiválasztott helyre. Photo Gallery 2 tudja.. Van egy erre szánt mappa, ahova család telefonjai mentik a képeket, videókat, amit rsync naponta biztonsagi ment a qnapra (csak az újakat).
Ezt nem tudom egyelőre az új 3as verzióval.

(#1733) Csabex válasza donat_sz (#1732) üzenetére


Csabex
őstag

Engem a lassúsága kergetett őrületbe sajnos :) Jaaa, akkor ezért a Qnap topik :DDD
Nekem valami hiper szuper volt, de az arm nem tudja tartani a lépést na, hiába...
Azért írtam a manuálist, mert nem említetted, hogy az automata részre gondolsz, csak mentést írtál...
" Pl. most a photo gallery új verziójában asustor esetén nem állítható hogy a nason hova mentse a képeket.. agybaj.."
Auto mentésnél valóban nem lehet kiválasztani, na de rákérdezek majd, mert van egy kontaktom akivel privátban is szoktunk emailezgetni.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1734) cigam válasza Csabex (#1733) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Tehát szempont, hogy inteles procival szereljék? Mert akkor a 1002 kiesik, és a 3102 jön szóba, aminek már 100k feletti ára van. Viszont olcsóbban megkapom a 6004-et, ami inteles, és már 4 lemezes.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1735) donat_sz válasza cigam (#1734) üzenetére


donat_sz
senior tag

ha torrentben gondolkodsz és nem csak 10 torrent fut, akkor mindenképpen inteles!
itt jött képbe nekem az ár érték arány. én 4 lemezest szerettem volna az egy lemezes után, bővíthetőség adat biztonság (raid 5) okán. ezért lett as5304. ilyen hw-t ennyiért máshol nem kaptam volna.

(#1736) donat_sz válasza Csabex (#1733) üzenetére


donat_sz
senior tag

nagyon köszi előre is! :R

(#1737) cigam válasza donat_sz (#1735) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát nem sokkal többet. Pár Linux, Libreoffice-ok, 1-2 sorozat, most összesen 28 fut. Viszont azt sem szeretném, hogy csak álljon benne a pénz, de nem használom ki.
200k bőven a lehetőségeim duplája :B

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1738) donat_sz válasza cigam (#1737) üzenetére


donat_sz
senior tag

így kissé nehezebb lesz a döntés :)
ráadásul hogy a RPi-t is megkedvelted, nálad felmerül nem érné-e meg építened egy nas-t. árban sokat faragnál vele és az is lehet, hogy a sw-es támogatást egy márkás nas-nál nem igazán használnád ki.
mert a nas-nál szerintem többnyire nem a hw-t kell megfizetni, hanem a sw-ezettséget.
az alap szintet hw-esen tudja mind.
a torrentezés a sok virtuális gép/konténerek halmaza az extrém helyzet és generálhatja az extra hw igényt, szerintem csabexnál (ha jól emlékszem a korábban írtakra) és nálam is ez utóbbi vitt az asustor felé mindkettőnket. Én ahogy írtam ilyen hw-t ennyiért máshol nem láttam elérhetőnek.

(#1739) ugyes válasza cigam (#1734) üzenetére


ugyes
senior tag

Az AS6004-re gondolsz? Én úgy tudom, hogy az csak bővítő egység, nem önálló [link]
Egy lehetőség: veszel most egy két egységeset (akár használtan is) és majd ha kell, megveszed ezt a bővítőt (azért nézd meg a kompatibilitási jegyzéket).

(#1740) cigam válasza donat_sz (#1738) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Hát vacillálok 1000-el, és minden nap másik megoldás szimpatikus. A Pi-vel az a baj, hogy még csak 2-es. Szóval ha fejlesztek azt is cserélni kellene, és egy új 4-es szét már pariban lenne a NAS árával. Ráadásul egy 2 fiókos USB rekesz is vagy 30-40k.

ugyes
Jogos! Akkor meg pláne leszűkül a kör.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1741) donat_sz válasza ugyes (#1739) üzenetére


donat_sz
senior tag

valahol nagyon komoly kritikát olvastam anno a bővítőkről. én is terveztem egy 2 lemezest meg majd hozzá egy bővítőt. érvekre sajnos nem emlékszem már be kell valljam, de a lényeg, hogy az után döntöttem a 4 lemezes mellett.

(#1742) cigam válasza donat_sz (#1741) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Itt csokorba gyűjtötték. Ha egyre gondolunk. Persze ez csak a belső kötet bővítésére vonatkozik. Ha a külső eszközön új tömböt hozol létre, az USB3 is elég gyors, nagy baja nem lehet.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#1743) ugyes válasza donat_sz (#1741) üzenetére


ugyes
senior tag

Én is két lemezesben gondolkodtam. Négy lemezes lett.
Ami még eszembe jutott: nvme ssd csatlakozós NAS, ahol kötetként is tudod használni, nemcsak cache-ként. Ez Asustor vagy Qnap (bár itt gyakran kell hozzá külön kártya). Ha megszorulsz tárhelyileg veszel bele egyet. Hátránya, hogy a nagy méretűek SSD-k drágák.

(#1744) Gawamatsu válasza ugyes (#1743) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

NVMe még piszok drága tárolásra. És mint SSD az élettartama is limitáltabb

(#1745) ugyes válasza Gawamatsu (#1744) üzenetére


ugyes
senior tag

Általában addig bírják ahány év garanciát adnak rá.
Ha nem túl korán szorul meg az ember, akkor lehet olcsóbb lesz.

(#1746) Gawamatsu válasza ugyes (#1745) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

De a gigabit lan még mindig limitálja az átvitelt, arra meg a sima HDD is elég.
PErsze ha van aggregated 2x1GBit vagy 2x2.5 esetleg méregdrága 10Gbit akkor más a helyzet, de arra meg olyan infrastruktura is kell, ami nem két fillér és oda már nem otthoni kategóriás cuccot vesz az ember.

(#1747) MaCS_70 válasza ugyes (#1745) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Általában addig bírják ahány év garanciát adnak rá."

Bocs, de ez hülyeség. Az SSD-k mind a vezérlő, mind az adattároló részükben bőven az elvárások felett teljesítenek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1748) ugyes válasza MaCS_70 (#1747) üzenetére


ugyes
senior tag

Terheléstől függően (ld. cache-nek használt olcsóbb ssd-k).
Lehet pongyolán fogalmaztam: a gyártók jellemzően figyelnek arra, hogy a garancia időszakát mindenképp kibírják, a specifikáció szerint napi terheléssel számítva.

(#1749) Csabex válasza ugyes (#1748) üzenetére


Csabex
őstag

Itt MaCs-al értek egyet, mert konkrét példám van. Annak idején 2017-ben vettem egy ilyen Corsair-t és mai napig is itt van, erről fut a rendszer. Ő a C drive-om és egyszer sem volt eddig gondom vele, pedig volt hogy 70 fokon is üzemelt ha éppen egy játék vagy Adobe Premier job futott a háttérben... A gyártó 640 Tb írt adatot garantál és 3 év volt a garim rá, de ugye ez már negyedik éve és az adat eddig 100 Tb körül van összesen az írt és olvasottat egyben véve. Szerintem előbb döglik meg bármi más és ebben a tempóban kb 20 éve maradt ha ezután is így alakul az írás-olvasás :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1750) ugyes válasza Csabex (#1749) üzenetére


ugyes
senior tag

Nem mondtál ellent annak, amit írtam :)
Egy torrent nehéz NAS-on valószínű nem 100TB lett volna a terhelése.
Pozitív példám nekem is van: 4,5 éves notebook, torrenttel súlyosbítva és bírja. Bár már a torrent rész átkerült a NAS-ra (szintúgy SSD-re). Mondjuk ezzel sem fogja 5 év alatt elhasználni a 845TB-t. Ha mégis meglódul, akkor a 4. év végén el fogom kezdeni az egység keresését, biztos, ami biztos.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.