Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Elkövettem azt a hibát, hogy engedtem a MinimServert frissíteni 2-es verzióra -- amivel a számomra legfontosabb beállítási lehetőség át is került az évi 28 fontos kategóriába. Ennyit meg nekem nem ér meg.

Tudtok esetleg olyasmiről, hogy hogyan lehetne visszatérni 0.85-re? Esetleg egy 0.85-ös telepítő akad valakinél?

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1952) ugyes válasza MaCS_70 (#1951) üzenetére


ugyes
aktív tag

Úgy láttam, hogy elég egyszer kifizetned a 28fontot a 2.0-ért, csak annyit vesztesz, hogy egy év után nem frissül.
Nem tudok segíteni, mert én Roon-t használok.

(#1953) rjy08 válasza Csabex (#1950) üzenetére


rjy08
tag

Minden babrálásnál leállítottam :)

(#1954) donat_sz válasza rjy08 (#1949) üzenetére


donat_sz
senior tag

dockeres transmission helyett, miért nem az appcenterest használod?

(#1955) MaCS_70 válasza ugyes (#1952) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, most tényleg ezt írják, de kicsit megingott a bizalmam...

Pár ezer forintot egyébként szívesen ki is fizetnék, mint ahogy szoktam is. De ezt, hogy a frissítés komoly funkcióvesztéssel jár, egy kicsit barátságtalan lépésnek tartom. Ezért is örülnék, ha vissza tudnám szerezni a teljesen legális, és az igényeimet tökéletesen kielégítő 0.8.5 verziót.

Illetve bármilyen más ingyenes / olcsó DLNA szerver érdekelne az alábbiak mentén:

A miniDLNA kiesik, mert tudtommal máig hibás a névelőkezelése;
A PLEX fut is és nem is lenne rossz (bár a Minim azért nem kicsit okosabb), de nem tudom rávenni a frissülésre. Jelenleg kb. két héttel ezelőtti ID3 információkat jelenít meg.

Meg persze a Kodi egy RPI-ne. De nehogy már csak ezért kelljen a NAS mellett egy PI-t futtatnom...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1956) ugyes válasza MaCS_70 (#1955) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nekem is fut a Roon mellett a Plex (Plexampot használok saját wifi környezeten kívül). Nekem nincs ilyen problémám. Az biztos, hogy valamit játszottak szoftverrel, mert nekem is feltűnt, hogy nem úgy frissült, mint korábban az elmúlt hetekben. Tekertem a beállításokon és egy ideje ismét napi 1x befrissül (napi átlagban nem sok új albumot adok hozzá).

(#1957) MaCS_70 válasza ugyes (#1956) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én most rendezem a gyűjteményt, úgyhogy nagyon nem lenne rossz a sűrűbb frissülés, pláne egy kézi frissítési lehetőség.

Nem is beszélve arról, hogy lehessen zeneszerzőre is listázni. A komolyzenénél ennek ugye van némi jelentősége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1958) ugyes válasza MaCS_70 (#1957) üzenetére


ugyes
aktív tag

Kicsit frissebben, mint tegnap:
Plex limitált funkcionalitású a zenéket illetően, azon belül még a könnyűzene + jazz a szerencsésebb. Sok dolgot lehúz a Musicbrainz-ről és a Last.FM-ről. De ha ott nincs fenn, vagy nem tudja beazonosítani, akkor nem lesz semmid.
Én magam tartom karban az ID3 adatokat (Mp3tag) még azelőtt, hogy betenném a végső helyére az albumot (vagy filmet vagy sorozatot). Nem kevés idő, de így legalább van egy minimum az adatokban.
Több helyen azt írták, hogy az albumelőadóhoz írják be a zeneszerzőt a Plex adattárba és mindenképp javasolt a kiadás évét a címbe betenni.
Találtam egy linket, a Plex és adatkarbantartási opciókról.
Elméletileg a találatok pontosítása vagy a metaadatok frissítése (vagy könyvtáradatok beolvasása) kézi választásával frissülhetnek az adatok automatikusan. Máskülönben kézi munka....

A klasszikus zenére még a Roon is dödögős, pedig az 1.8-ban sokat javítottak rajta (nekem kevés komolyzenei albumom van, ezért a finomságokat nem veszem észre).

(#1959) rjy08 válasza donat_sz (#1954) üzenetére


rjy08
tag

Mert ez dockeres verzió, ami elérhető. Legalábbis nálam. (A1002T)

(#1960) MaCS_70 válasza ugyes (#1958) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az online részt én sem használom, minden ID3-adatot én is szigorúan kézzel írok be, nem bízok semmit a programokra.

Attól viszont irtózom, hogy fals adatokat adjak meg, mint pl. előadóhoz zeneszerzőt. Egyszerűen nem visz rá a lélek -- bár könnyen lehet, hogy hamarosan ráfanyalodom.

Az meg azért vicces, hogy a komolyzene mennyire leszart terület. Bár a jó múltkorában egy hiphopszaki megmondta a frankót: "Hallgass rendes zenét, ne ilyen régi szarokat..." (Éppen Beethovenről volt szó.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#1961) ugyes válasza MaCS_70 (#1960) üzenetére


ugyes
aktív tag

Szerintem magában a fájlban a rendes adatot használd, csak a Plex adatbázisban cseréld ki/írd át/stb. az adatokat. Biztos van olyan opció, hogy abból visszatölti a fájlba, bár én még nem találkoztam ezzel/használtam ezt.
Én sokat kerestem zenei szoftvert, de mindig valahol "véres volt". Vagy Mac-on fut, vagy Linuxon. Egyik sincs nekem, sem nem értek hozzájuk.
Volt egy időszak, hogy nem NAS-on, hanem külön gépen mennének a médiaszerverek, de végül elvetettem (nem olcsóbb, üzemeltetésben bonyolultabb). A NAS megléte után, az ott elérhető programok közül akartam választani. A MinimServer valahogy kiesett a képből. Most utánaolvasva a Roon tudja kb. ugyanazt, csak extrábban. Utóbbira nem akarlak rábeszélni, mert azért több lenne, mint 28 font. (Bár 14 napos ingyenes teszt van, és a elérhető NAS-ra is, csak kell hozzá vagy egy Roon ready lejátszó vagy egy RPI, rajta a Roon Bridge - nekem utóbbi verzió.)

Nem tudom. Szerintem pedig annyi van, hogy több és másként rendezendő információ kell oda. A könnyűzene inkább előadó fókuszú, a szöveg, illetve a zeneszerző+szövegíró a fontos még. Ezt könnyebb megvalósítani Bár ez attól függ, mert pl. a Roon fórumon valaki jelezte, hogy neki problémái vannak a Roonnal, mert ő egy együttes zenéit gyűjti, de az összes megjelenést. Néha ugyanis összeakadt egy adott album európai, orosz, japán, stb. megjelenéseinek kezelésénél.

(#1962) próbakocka


próbakocka
senior tag

Meglévő AS-204T-ről szeretnék átköltözni egy AS4004T-re. (nem saját)
Ami nehézség, hogy feltörték a cuccot, de ettől még használható maradt.
Az összes adatról van külső USB-s lemezen backup, csak a usereket és jogosultságokat kellene megmentenem.

Kérdés, hogy ha mentek egy settings-et az lementi magában az összes user és jogosultságot is, vagy ezek sehogy sem mozgathatóak át új eszközre? Megint izgalmas kérdés, hogy ha meg is vannak a jogosultságok, marhára nem fogja összepárosítani a meglévő mappákkal ugye?

A lemezeket (RAID5 4disk) értelemszerűen formáznom kell, mert ismeretlen helyeken is vannak mindenféle hack maradványok.

Hogy tudom ezt legegyszerűbben megoldani?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#1963) Gawamatsu válasza próbakocka (#1962) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hálózat (értem internet) internet nélkül bekapcs és minden jelszót átállít?
A rendszerbeállításokról lehet mentést készíteni és igény esetén visszatölteni.

(#1964) próbakocka válasza Gawamatsu (#1963) üzenetére


próbakocka
senior tag

És most jön a hülye kérdés: ha valamilyen - az ADM felületén nem látható - helyen van még egy user, amit csak ssh-val tudnék kiírtani, akkor a jelszavak felülírása nem oldja meg a kérdést?

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#1965) donat_sz


donat_sz
senior tag

nfs-hez szeretnék portot nyitni a tűzfalon.
Az már kiderült, hogy az NFS az SMB-vel szemben trükkös. A "szerver és a kliens 'megbeszéli', melyik portot használják". Ehhez tudni kellene mi az asustornál a " mountd port".
Google hiába a barátom, nem találom, hogy ez Asustornál mi ez a port :W :W :W
tűzfalnál vlanok közt nyitnám az NFS portajiat (111,2049) mellett ezt a portot, ha tudnám mi ez. Valakinek ötlet, hogy deríthető ki? Linux guruk esetleg?

(#1966) xrvman válasza próbakocka (#1962) üzenetére


xrvman
őstag

Szia, honnan tudod, hogy feltörték?

(#1967) Csabex válasza xrvman (#1966) üzenetére


Csabex
őstag

Ez engem is érdekelne :) Illetve a metódus is, ha kiderült...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1968) próbakocka válasza xrvman (#1966) üzenetére


próbakocka
senior tag

TCP_TCP 80 scan_scan portszkennelést csinált kifelé, ezt vette észre a felettünk lévő hálózatfelügyeleti csoport, letiltották egyből a külső elérést.
Két user home mappában voltak linux alapú hack eszközök, egyben pedig pár gigányi olyan torrentfájl, aminek kamu neve volt és ettől eltérő tartalma.

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#1969) Csabex válasza próbakocka (#1968) üzenetére


Csabex
őstag

A rendszernaplóban nem látszódtak fura login eventek? Vagyis a ki-be lépési lognál csak kellett szerepeljen, hogy valaki illetéktelenül hatolt be... Ha nem, akkor valamilyen tartalom felmásolásakor történhetett vagy esetleg olyan valaki aki hozzáfért és szándékosan tette ezt.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1970) próbakocka válasza Csabex (#1969) üzenetére


próbakocka
senior tag

Az a szívás hogy a log csak 10.000 bejegyzést őriz meg, és nagyon úgy tűnik hogy előtte történt.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#1971) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

nekem most olyat csinál pár napja, hogy a valami.myasustor.com-on keresztül nem lehet elérni.
A valami.ezconnect.to-n keresztül megy.

(#1972) donat_sz válasza donat_sz (#1965) üzenetére


donat_sz
senior tag

valaki esetleg tud segíteni?

(#1973) Gawamatsu válasza donat_sz (#1972) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ez talán segít:
What network ports are used by ASUSTOR services?

NFS
2049

[ Szerkesztve ]

(#1974) donat_sz válasza Gawamatsu (#1973) üzenetére


donat_sz
senior tag

addig jutottam el, hogy az nfs használja a 111-et és a 2049-et. Ezeket át is engedem.
de e felett még kommunikál egy másik porton ("mountd" az eddig olvasottak alapján). Ezt nem tudom se kézzel beállítani, se azonosítani :(((

(#1975) donat_sz válasza donat_sz (#1974) üzenetére


donat_sz
senior tag

közben máshol kaptam segítséget, és azzal működik.

hátha valakinek érdekes lehet a megoldás:
ssh-val a NAS-ra lépve
rpcinfo -p
itt látható bizonyos portok használata. a 111 és 2049 mellett a 829 amit engedélyezni kell a tűzfalon.

program vers proto port service
100000 4 tcp 111
100000 3 tcp 111
100000 2 tcp 111
100000 4 udp 111
100000 3 udp 111
100000 2 udp 111
100005 1 udp 829
100005 1 tcp 829
100005 2 udp 829
100005 2 tcp 829
100005 3 udp 829
100005 3 tcp 829
100003 2 tcp 2049
100003 3 tcp 2049
100003 2 udp 2049

(#1976) ugyes válasza donat_sz (#1974) üzenetére


ugyes
aktív tag

Az a probléma, hogy a hivatalos oldalakon csak a saját hálózaton belüli NFS kezelésről írnak.

(#1977) donat_sz válasza ugyes (#1976) üzenetére


donat_sz
senior tag

ne is mond, hetek hónapok óta, küzdök ezzel, már 3x feladtam, most negyedszer megint neki ugrottam, de most végre sikerült átvinni :C

(#1978) csatti2


csatti2
csendes tag

Nemrég vettem egy AS6604T-t. Szeretném ha picit hűvösebben működne (az elektronika halála a meleg) főleg ilyenkor nyáron. Viszont ha feltekerem a beépített ventit, akkor az már zavaróan hangos lesz.
Valakinek van tapasztalata alternatív ventilátorok terén? Kompatibilis a PC ventilátorokkal?

(#1979) Gawamatsu válasza csatti2 (#1978) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Azt írja az Asustor knowledge base, hogy ők máshogy mérik a hőmérsékletet, így a 70°C teljesen jó, 100ig nincs baja.

(#1980) Csabex válasza csatti2 (#1978) üzenetére


Csabex
őstag

Csak nem tűző napon van 0-24? :D Ahogy Gawamatsu is írta, 100 fokig semmi gond nincs vele. 60 - 70 fokon érzi magát a legjobban bármilyen elektronika, mert akkor jó a hatásfoka is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1981) donat_sz válasza Csabex (#1980) üzenetére


donat_sz
senior tag

azért nézd meg a HDD speckóját is hogy az mit szeret..

(#1982) donat_sz válasza Gawamatsu (#1979) üzenetére


donat_sz
senior tag

Megnéztem az enyém specifikációját.
Operating Temperature 32 to 104°F / 0 to 40°C
Ez a 70 fok honnan? Ugye nem fahrenheitben olvastad?
[link]

(#1983) Gawamatsu válasza donat_sz (#1982) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Asustor Support oldalon olvastam:

"Why is the CPU temperature showing constantly in the range of 70 degree? Is this abnormal even the fan is set to be auto?Posted by on 25 February 2014 04:01 PMIn our design, instead of reading the surface or surrounding temperature of CPU, we read the internal CPU core temperature which Intel called DTS (digital temperature sensor). So the temperature of 6x to 7x degree is very normal for the internal core. The specification of the CPU can be up to 100 degree and higher. You do not have to worry about it. Besides, the system comes with smart fan so the fan will adjust the fan rotation according to CPU and HDD temperature under Auto mode."

(#1984) donat_sz válasza Gawamatsu (#1983) üzenetére


donat_sz
senior tag

Processzor hőmérséklet, naja ott 7x fok az más. Az ott rendben van.
@csatti2-nek abban igaza van, hogy a túl melegben tartani a nas-t nem jó, 40 fokot csak nem ér el egy lakás sem. De akinek a padláson/rackben van ott azért a nyár során lehet gond..

Nekem pl egy rackban van, ott már 36 fok is volt idén nyáron. A ventilátor maxon pörög és a rackbol is próbálja egy ventilátor kiszippantani a meleg levegőt..

(#1985) Gawamatsu válasza donat_sz (#1984) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

CPU 65, System 46°C, a HDD-jeim folyamat 38-45°C-osak 3TB WD Red és WD Purple.
Most 45.
Nem volt, hogy szólt volna a meleg miatt. A venti auto-n van, de ha max-ra teszem akkor is csak kb 3-5 fokot esik, miközben hangos, tehát valószínű közel van a min üzemi hőfokokhoz.

(#1986) Csabex válasza donat_sz (#1981) üzenetére


Csabex
őstag

Megnéztem, -40°C - 70°C fokig bírja :DDD

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#1987) imis


imis
senior tag

Van a NAS-ban 1db 3Tb-os piros wd, gondoltam rakok mellé még egy hdd-t, milyent érdemes? piros wd-t, vagy lehet másik típus is?
Ha beteszem a nasba, külön meghajtóként kezeli és a régit hdd-t nem szúrja el?

(#1988) donat_sz válasza Csabex (#1986) üzenetére


donat_sz
senior tag

az jó!
nekem : Temperature, Operating (°C) 5°C – 60°C

(#1989) imis válasza imis (#1987) üzenetére


imis
senior tag

Olvastam, hogy az smr technológiás hdd-kel vigyázni kell. Nekem egy cmr-es wd red hdd van benne, ezért úgy gondoltam a wd lila jó lenne, mert az is cmr. Van valakinek itt ezzel tapasztalata?

(#1990) donat_sz válasza imis (#1989) üzenetére


donat_sz
senior tag

lila egy éve a javasolt hdd volt a milyen hdd-t vegyek topikban..

(#1991) ugyes válasza imis (#1989) üzenetére


ugyes
aktív tag

A red plus széria is CMR. De ha nagyon bizonytalan vagy, akkor vegyél Ironwolfokat, azok mindegyike CMR (legalábbis az aktuális dokumentumok alapján).

(#1992) Gawamatsu válasza imis (#1989) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A lila masra van. Muxik de mas a cel terulet. Folyamatos irasra van. Kamerakep rogzitesehez. Igy hibajavitas funkcio sincs benne

(#1993) rjy08


rjy08
tag

Sziasztok!
AS1002T NAS-omon tárolt képek mappáját böngészném telefonról a gyári AiData app-al.
A képek többsége nem jelenik meg, bizonyos képeket is kínkeservesen tölt be. Gondoltam, majd pufferel valamit, vagy csinál miniatűröket, de hetek óta változatlan a helyzet.
Van néhány mappa, aminél látszik a miniatűr is, és meg tudom tekinteni is, de ennyi.
Elindítottam egy videót, szintén aIData-ból, erre pár perc után a venti felpörgött maxra, jó hangosan, majd a videó is elkezdett akadozni. Megnéztem, 51C-ot írt a CPU-ra, a rendszert futtató SSD-re 50C-ot, az adatokat tartalmazó 4Tb-os WD Red HDD-re pedig 37C-ot. A kihasználtság minimális volt. Csinált már ilyet máskor is, pl. a héten szintén felpörgött a venti, a HDD led őrülten villogott. Ezt csinálta 10 percig, aztán már el sem értem a hálózatból a webes felületét. Csak az segített ,hogy kirántottam a táp kábelt.
A nappaliban van, nincs meleg, a venti is csak hideg levegőt fújt. Legfrissebb rendszer van rajta. Már többször csináltam gyári visszaállítást.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Igazából amióta megvan ez a NAS, csak gondjaim vannak vele. Eléggé elkeserítő. Cakk-pakk lemezekkel együtt 110e Ft-ról beszélünk, ami azért fájdalmas összeg annak fényében, hogy baromira nem vagyok megelégedve vele. A lemezek soha nem kapcsolnak alvó módba, egész nap matat valamit, kattog időnként. A diagnosztikai naplót időről időre megnézném, de azt veszem észre, hogy kikapcsolva van. (Pedig a pipát már többször beleraktam a jelölőnézetbe.) És ha bent is van a pipa, a napló semmit nem ír erről. Az mdadm matat folyamatosan valamit a volume 1 köteten, de nem értem, hogy mit. (Nincs RAID.)
Azt sem értem, hogy az App Centralból feltelepített programokon miért kell túrázni még heteket, turkálva mindenféle config fájlokban, hogy működjön megfelelően. (pl. Transmission, amit végül nem is sikerült működésre bírnom.) Ezeknek a többségét elfogadtam kompromisszummal, de az már egészen nevetséges, hogy néhány szaros képet nem tudok megnézni pl. telefonról a saját gyári programjával. (TV-re felcsatolt hálózati meghajtóról böngészve nincs ilyen gond.) Azért használnám a gyári programját, mert azzal távolról is elérem, ha meg akarok tekinteni valamit. Másik programmal viszonylag jól működik, de azzal meg csak belső hálózatból tudom használni.
Csak nekem vannak ilyen bánataim? :D :)

(#1994) belashx


belashx
senior tag

Sziasztok!
Az miért lehet, hogy az ...asustor.com oldalon keresztül elérve lassúcska a NAS elérése?
Annyira nem tudtam tesztelni, de múltkor haveromnak ajánlottam fel, hogy töltsön le egy filmet a NASról, de pár-száz kB/s tempókat látott. Mindkettőnknek 1000/300-as DIGI net van. Ami extra infó lehet: iMacen próbálkozott.
Nekem azért ment már 5 MB/s sebességgel is (mobilnet), szóval lehet Apple hülyeség.

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#1995) Gawamatsu válasza belashx (#1994) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Két csatlakozási frma van.
A myasustor.com-os (vagy amilyen DDNS-t választottál és regisztráltál) vagy az ezconnect.to.
Az utóbbi qrva lassú, de mindig működött, viszont a lassúság mellett nem minden alkalmazás használható.

The steps to do this are as follows:
1. Before connecting,
please ensure that you have enabled the EZ-Connect service in ADM.
If you wish to use the App, please remember to enable port forwarding for the
App.

2. Please enter your NAS’s Cloud ID to connect.

When connecting, directly connecting to the NAS using the LAN IP and EZ-Router

function will first be attempted. If this is unsuccessful,
a connection will be made using server relay mode.

Using server relay mode to connect to a NAS will require a longer connection

time. The connection speed will also be slightly slower when compared with
a direct connection.

[ Szerkesztve ]

(#1996) ugyes válasza rjy08 (#1993) üzenetére


ugyes
aktív tag

Inkább vígasztalni próbállak, mint megoldást adni. Ugyanis nálam sem alszanak a HDD-k, március közepe óta. Pontosabban havonta egyszer 6-8 percre. Pedig azokon csak adatok vannak, a programok SSD-n, külön köteten.
Igen, az AIDATA nagyon lassú a képeknél. Nekem Lockerstor 4-em van, ott is. Percek, mire betölt. De egyébként a fotókezelés elég nyögvenyelős úgy általában. Ha nem akarsz "multiuseres" használatot, akkor az AIfoto3 és a Photo gallery 3 jobb, mint az AIDATA-s nézegetés (nekem ~40 ezer fotót úgy 1 nap alatt dolgozott fel). Ha "multiuseres" módon szeretnéd, akkor Plex vagy PiWiGo (ez kicsit ágyúval verébre, de ez van). Egyébként más NAS gyártók sem támogatják a "multiuseres" módot, de lehet az új DSM 7.0 már igen.
Nem tudom mire gondolsz: nekem mind megy, amit onnan feltettem. A Transmissiont elkerültem, mert aznap, amikor megnézem bonyolultnak tűnt. Helyette Download Assistant, faék egyszerűségű és működik, mobilon is. (A kereső bővítéséhez a Synology DSM fájlok 1:1-ben használhatók pl.).
Abban reménykedek, hogy a 4.0-ban már kijavítanak néhány dolgot. A hátrány az, hogy úgy tűnik most arra feküdtek rá és nem a 3.5x javításokra.
A legfrissebb ADM 4.0 béta "mi változott" az itt.
Egyébként azon mosolygok, hogy minden nagyobb NAS gyártó idén verziót vált: a Synology (7.0) most váltott, a QNAP (5.0) és az Asustor (4.0) valamikor a közel jövőben, mindkettő bétája elérhető már.

(#1997) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Én btrfs-re convertálást szeretnék látni.
Nem tudom mi előnye lenne számomra az EXT4-gyel szemben, mert nem snapshot-olok, de ha már van...EXT4-et sem lehet úgysem olvasni Windows-on (főleg ha szétszedi valak ia raid-et)...

(#1998) ugyes válasza Gawamatsu (#1997) üzenetére


ugyes
aktív tag

Talán a RAID felépítés, a kis méretű fájlok jobb kezelése.
Én az adatokat tartalmazó kötetet rögtön btrfs-ként hoztam létre, mert az általam olvasottak alapján a többségi álláspont szerint ez biztonságosabb (+ lassabb és kevesebb szabad tárhely). A többi kötet maradt EXT4-en: ott a gyorsaság (még ha relatív is) fontosabb.

(#1999) belashx válasza Gawamatsu (#1995) üzenetére


belashx
senior tag

Köszi!

Igen, ismerem ezt is, de nem használtam, csak kipróbáltam. A myasustor-osnál néha nem látja a nast. Elvileg félóránként vizsgálja, hogy változott-e az ip-cím, de néha nem elérhető. Ez azért fura, mert a routeremmel sosem jártam így(asuscomm.com).
Neked milyen sebességet tud fentebb vázolt esetekben? Mire számîthatok?

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#2000) imis


imis
senior tag

raktam még egy hdd-t a nasba (két fiokos) így most dupláztam a tárhelyet, kérdésem hogy én meghatározhatom, hogy melyik könvtár melyik hdd-n legyen?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.