Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Hyena válasza Gawamatsu (#50) üzenetére


Hyena
senior tag

En nem mentettem le, szerencsere nem tortent semmi problema eddig minden mukodik jol.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#52) anola válasza Hyena (#45) üzenetére


anola
csendes tag

Igen észrevettem,hogy megpróbálnak a kedvemben járni Asustor-ék... :))
Nyitottam régebben incidenst ezzel, s még pár apróbb problémával náluk, így látszik nem hiába. Mostanában egyre jobban muzsikál,már kezdi kinöni a gyerekbetegségeit,...konkrétan használható lett!!Most nézem,az uptime majdnem 3 hét :Y
A jövö héten megkapja tölem is a 2x8GB Samu SODIMM-eket,aztán hadd szóljon a hatlövetü...
Nagyon köszönöm,hogy szóltál! :R
PS.Ma este "aki mer ,az nyer"alapon ráengedem én is az ADM 3.0 BETA-t,remélem nem lessz semmi gond... :C

[ Szerkesztve ]

Ez van...

(#53) anola válasza Gawamatsu (#44) üzenetére


anola
csendes tag

Próbáltad valami 4k-s tartalommal megizzasztani?Egyéb tapasztalat a 2x8Gb-al?Azon gondolkoztam,hogy ha nem 1600 MHz ramokkal tolnám,hanem 1866 MHz-esekkel(BIOS tudja) vajon látványosan gyorsulna e?No majd meglátjuk mit sikerül löni,egyenlöre csak 1600Mhz Samukat találtam jó árban,az 1866-os majd a duplája lenne...

Ez van...

(#54) Gawamatsu válasza anola (#53) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nincs 3ik TV-m ill a kütyü közelében nincs kijelző.
CSak tárhelyként, stream szerverként üzemel most

(#55) Brandys


Brandys
tag

Sziasztok,

ma hoztam haza egy AS6404T NAS-t. 62/64-es széria tulajoktól kérdezem, hogy nektek is hangos a venti? Engem nagyon zavar, már manuálisan low-ra tettem és akkor is "hangos" (nekem).

Üdv.: G.

(#56) Gawamatsu válasza Brandys (#55) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

6104T-n nem hallani hangosnak. Amikor írkál a raid-ben, hangosabb a 4 vinyó zizegése.
Általában 950rpm-mel megy a venti, automata állásban.

A proci 60-65, a lemezek 34°C-osak.

Nem lehet, hogy a raid-et építi fel neked és a terhelés miatt teker jobban és kell neki a több hűtés?

[ Szerkesztve ]

(#57) Brandys válasza Gawamatsu (#56) üzenetére


Brandys
tag

Tudom, hogy a "hangos" kifejezés elég szubjektív, de levettem a beállításokban a legalacsonyabb fordulatszámra, most 1032 RPM és engem zavar. A Synology NAS-omat soha nem "hallottam".

(#58) anola válasza Brandys (#55) üzenetére


anola
csendes tag

Az enyém halk(bár lehet,hogy a sok-nagy hangerön hallgatott rockzene miatt nem hallom :C ),csak a HDD seek hallatszik,de az sem vészes

[ Szerkesztve ]

Ez van...

(#59) Gipsz


Gipsz
csendes tag

Sziasztok!

A synology 216play nast cseréltem le egy Asustor 3202-re. Elsősorban a PLEX kódolása miatt. Jó az új cucc, bár még szokni kell.

Viszont lenne két kérdésem amivel nem jutok dűlőre:

- upnp media v2 bekapcsolva, a tv szépen látja a könyvtárat, viszont a hozzá tartozó srt file-t viszont nem, mert nincs felirat :( ezt a synology szépen tudta...
a lejátszott mkv-nak van "beégetett" angol felirata, ezt jeleníti meg, ha kikapcsolom a feliratot, akkor semmit :(

- van valami jó backup program rá ? Synology-nál a Hyperbackup nagyon jó volt...itt csak rsync-et találok amivel komoly probléma van (legalábbis qnap-nál és synology-nál is ugyanúgy működött, gondolom itt is), egy másik nas-ra menne a mentés, pont a most "Népszerű" titkosító vírusok miatt, éjjel automatikusan. De mivel az rsync szinkronizálja a mappát, így a jó adatot letörli, és a vírusost menti le. Valami iscsi backup progarm kellene, de nem találok sajnos sehol sem ilyet asustor-ra :(

Remélem érthető volt, amit leírtam :)

A válaszokat előre is köszönöm...

(#60) Gawamatsu válasza Gipsz (#59) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Backupra van hozzá Asustor Backup, bár asszem te nem kliens backupra gondoltál.
Ami létfontosságú és nem kölcsönözhető ki bármikor, arról nem csináltam külön mentést.
Annyi azokra elég, hogy RAID5-ben van a négy lemez és ha kinyiffan egy, megoldja a többi.

A user access megnyirbálása meg segít a törlések ellen
És ott a kuka, network kuka, ahol megmaradnak a törölt cuccok ürítésig.
A backup kategória 24 appot tartalmaz, a fele cloud-os.

(#61) Gipsz válasza Gawamatsu (#60) üzenetére


Gipsz
csendes tag

Szia!

Igen nem kliens backup kellene...a raid szuper dolog, de ha megkapod a titkosító vírust nem ér semmit :(

Természetesen archiválni nem a filmeket akarom, hanem a családi fényképeket és a dokumentumokat...ezek pótolhatatlanok, a többit max. újra letöltöm :)

De a gyerekekről van csomó fotó, na azt akarom biztonságban tudni.

Cloudnak meg nincs értelme, a sok adat miatt, azért lenne ott a másik nas (ami meg is van egy synology 116 1 hdd-s ).

Ami régen működött, az lenne jó itt is...éjszaka, automatikus mentés, nem kell felügyelni, nézegetni, és növekményes legyen, tehát ha beüt a vírus, simán vissza tudjam állítani az előző napi mentésből...

(#62) Gawamatsu válasza Gipsz (#61) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A WannaCry és Petya nem tom hogy menne rá a nas-ra, hisz levelezés nincs rajta és mint felcsatolt meghajtó sem látszik (csak shortcut).

De jó lenne, ha lenne erről valami infó pl Asustor-tól vagy a többi gyártótól, hogy hpgy védekezzünk ellene.
Az SMB1.0 letiltása opció, de az csak a terjedésben gátolja.

(#63) Gipsz válasza Gawamatsu (#62) üzenetére


Gipsz
csendes tag

Rendszergazda vagyok, tudom, hogyan működik.

Ugye a képek, adatok meg van osztva a gépen (a gyerekekén mondjuk csak a képek), a vírus az összes elérhető hálózati mappát titkosit , tehát megy minden a levesbe. Ez miatt kel máshol tárolni az adatokat, ami lehetőleg offline legyen napközben, vagy más felhasználó jelszó párossal legyen létrehozva, és ne legyen sehová sem felcsatolva, megosztva.

(#64) Gipsz válasza Gipsz (#63) üzenetére


Gipsz
csendes tag

Azaz a nas-on van megosztva...mivel nézni akarod a pc-ről, vagy tv-ről ezért meg kell osztanod, és pc-n ugye így fel is csatolod...és a vírus már látja is, és titkosítja is. 3 ügyfelem járt már így...én nem szeretnék.

(#65) Gawamatsu válasza Gipsz (#64) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

https://www.asustor.com/news/news_detail?id=16333

Nem kell felcsatolni állandóra.
Nekem csak shortcut van rá, nem látszik a hálózati kapcsolatoknál.

[ Szerkesztve ]

(#66) Gipsz válasza Gawamatsu (#65) üzenetére


Gipsz
csendes tag

Parancsikonnál, bekéri a jelszót ? Mert ha nem, akkor eltárolja a hitelesítőadat-kezelőben. A vírus meg onnan szed ki infókat, szóval, ez csak akkor működik, ha minden felcsatlakozáskor bekéri a felhasználót jelszót...nálam a kisgyerekek miatt ez nem működhet.

Köszi a linket, megnéztem, írja az iscsi-t ami jó lenne, de csak nason belül. Tehát frankón működik, mondjuk egy 4 helyes eszköznél, ahol pl. az egyik hdd-t kinevezed lun-nak és arra mentesz. Viszont másik nasra én még nem találtam progit. Nyitottam ticket-et, remélem válaszolnak rá.

(#67) Gawamatsu válasza Gipsz (#66) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A Backup & Restore appban van:
- Remote Sync
- FTP Backup
- Internal Backup
- External Backup
- One Touch Backup (USB-re pl)
- Cloud Backup

Az első az rsync támogatású

(#68) Gawamatsu válasza Gipsz (#66) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Arra jó a MyArchive is.
Nekem is volt, de aztán kibővítettem a lemezeket 4*3TB-re és nem lett hely neki.
De már visszamennék a 3*3Tb-ra +1 My Archive, de csak teljes újrabeállítás/raid konfig lenne az ára.
Annyi kapacitásom meg NAS-on kívül nincs (egyben).

(#69) Gipsz75


Gipsz75
csendes tag

Akkor leírnék pár tapasztalatot, már csak egy kérdésem lenne az eszközzel kapcsolatban :)

Pozitívum:

- ár / felszereltség arányban verhetetlen
- design
- rengeteg app
- testre szabható

Hátrány:

- adatmentés
- kicsi hátsó ventillátor

Mivel otthon van egy másik Synology eszközöm, és a Synology 216play-t cseréltem le AS3202T-re, így most még frissek az élmények.

Amiben sajnos jobb a Synology azt fentebb leírtam, illetve igaz, hogy kevesebb rá az app, de azok rendesen működnek.

Írtam a biztonsági mentés problémát is, sajnos a hibajegyemre még nem reagáltak, addig az alábbi megoldást találtam / alkalmazom.

A lényeg, hogy adva van a fő nas, és a rajta lévő képeket, doksikat szeretném egy másik nas-ra lementeni, ha esetleg beütne a crypto vírus, meg legyenek ezek a pótolhatatlan adatok:

- ftp mentés állítottam be, úgy, hogy a meglévő fájlokat ne írja felül

Annyi trükköt alkalmaztam még, hogy létrehoztam a célhelyen 3 könyvtárat, és oda felváltva menti le (hétfő, szerda, szombat "ritmusban" ), így 3 példányban van meg, de legalább van "előzmény" is, ha módosulna egy doksi.

De az iscsi adatmentés lenne az igazi...ha válaszolnak a hibajegyemre, jelentkezem.

Szóval számomra az ideális nas jelenleg:

Asustor "vas" Synology szoftverrel :)

(#70) Gipsz75


Gipsz75
csendes tag

Most nézem az előző beírásokat a másik Nick-el írtam :)

Szóval a "Gipsz" is én lennék :)

És nem írtam le az előzőben a meglévő problémámat :)

Olyan app kellene (a meglévő upnp v2 nem tudja :( ), amivel tv-ről lehet úgy filmet nézni, hogy autómatikusan behúzza a könyvtárban lévő azonos nevű "srt" kiterjesztésű feliratot. Magyarán szeretnék feliratot a filmhez :)

Mert az upnp v2 ezt nem tudja, csak a beégetett (mkv) feliratot jeleníti meg.

5let ?

[ Szerkesztve ]

(#71) Hyena válasza Gipsz75 (#70) üzenetére


Hyena
senior tag

plex, kodi ... :)

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#72) Gipsz75 válasza Hyena (#71) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Kodi-t nem támogatja az LG tv-m :(

Plex, meg nem látja :(

(#73) Gipsz75 válasza Gawamatsu (#68) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

Ezt a választ kaptam :(

for how to create iSCSI device, please refer to the article at https://www.asustor.com/online/College_topic?topic=308&lan=en
but on NAS side, it cannot act as iSCSI initiator. so the better way is ftp or rsync in backup & restore

Magyarán nem tudok róla menteni, ami számomra csalódás :(

Akkor marad az ftp mentés, ott meg figyelhetem nehogy beteljen :(
Azaz majd beállítom az e-mail jelentést...

(#74) Gawamatsu válasza Gipsz75 (#70) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A 8 éves Samsung LE40B650-es TV-m is tudta az azonos nevű .srt megjelenítést...
Külső lejátszón nem gondolkodtál még?
A FireTV stick most akciós €29 - másik szobában az van, a nagyban Med600.

(#75) Gipsz75 válasza Gawamatsu (#74) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

A tv tudja...csak ugye a nas-t a szoftveren keresztül érem el. Synology-nál dlna megosztással simán vitte :)

Ha usb-re dugok filmet, annál is tudja..tehát az Asustor szoftverénél van a bibi :(

Most adtam el az asus media plyaert, mert már untam a távirányító tömeget :)

Így meg ugye kényelmes lenne..azaz Synology-nál volt is.

[ Szerkesztve ]

(#76) Gawamatsu válasza Gipsz75 (#75) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ja értem, tehát nem TV app kell.

Akkor Asustor Portáálra telepített Kodi.
Azt asszem telóval is lehet irányítani.
Vagy Asustor Remote-tal (ne asustól vedd).

(#77) Hyena válasza Gipsz75 (#75) üzenetére


Hyena
senior tag

dehat ott a hdmi kimenete a nasodnak amin fut a kodi, kosd ra a tvre es ennyi....
a dlna megosztas a legbutabb annal minden csak jobb lehet.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#78) Gipsz75 válasza Hyena (#77) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

A TV sajnos 3 szobával arrébb van, mint a NAS :(

Hétvégén majd kipróbálok pár opciót, köszi :)

Ami viszont még nagyon nem tetszik a Synology-hoz képest, az a hibaüzenet küldés.

Ott kb. 30 opció volt, hogy beállítsam mikor küldjön e-mail-t, itt meg csak azt tudom állítani, hogy hiba esetén küldjön...oksa, de ide pl. mi tartozik ? :)

Elnézést, lehet kötekedésnek tűnik, de megmutatom aki még nem találkozott volna Synology-val...

A képen mellékelve

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#79) Hyena válasza Gipsz75 (#78) üzenetére


Hyena
senior tag

En jelenleg hasznalok egy epitett xpenology alapu 10 lemezes nast, van egy asustor nasom, vettem egy qnapot is nemolyan regen es akkor meg volt egy synology 415+ is a haztartasban. (a 415+ es a qnap kozben mar el lett adva, ambar elotte egy darabig hasznaltam a qnapot csak backupra, es persze volt HP GEN 8 alapu nas is xpenologyval)
Mindegyiknak van elonye es hatranya is, de ma mar tobbnyire az asustort hasznalom (pl mert filmet is nezek vele), az xpenology meg jo , hogy van mert sok lemez fer bele.
Valoszinuleg nem fogok mar gyari synologyt venni mert szamomra tokeletesen megfelel az xpenology pl egy hp mikroszerveren vagy eppen egy sok lemezt befogado epitett formaban.
A qnapos vilag annyira nem tetszett, bar erdekes volt kiprobalni (virtualizacioban ez a legjobb), ahogy regebben a WD megoldasat is.
Asustorbol valoszinuleg fogok majd valami ujabbat venni az 5104t utan mert tetszik a maga egyszerusege, es bejon ez a hibrid nas dolog.
Szerintem csak meg kell szokni, es az asustorra erdemes feltenni a beta allapotu adm 3at ami nekem legalabbis mukodik jol.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#80) Gipsz75 válasza Hyena (#79) üzenetére


Gipsz75
csendes tag

HP micro serveren én is gondolkodtam, de hosszú távon sokkal többet fogyaszt, mint a NAS. Pedig ár/érték alapján kiváló lenne.

(#81) Gipsz75


Gipsz75
csendes tag

Felraktam tegnap este a MiniDLNA-t és szépen működik a felirat is :)
Lement az ftp mentés is, szóval kezdem megszokni a készüléket :)

(#82) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Átalakítás előtt állink Asustor tekintetben.
Adatmentés most futott le, a 4*3Tb RAID5 bontásra kerül, mert megfigyelő kamerák lesznek relepítve és nem kívánom kinyírni a lemezeket a folyamatos írással.

Így lesz RAID5 3*3Tb kombinációban és a negyedik helyre beugrik egy meglevő 1Tb WD green vagy 2Tb Seagate a surveillance appnak és tárolásnak. Esetleg kap egy WD Purple-t, de az majd csak akkor, ha ezek nem bírják.

Arra leszek kíváncsi minden elszáll e, mikor a jelen Volume-t remove-olom vagy csak a lemez konfig rész és megmaradnak a telepített appok, (share) beállítások és pl a backup és plex hivatkozások.

(#83) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#82) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Elég hamar meglesz a válasz.
Rányomtam a volume remove-ra és azt mondja:

Jobb lesz otthonról csinálni, nem távolról...

(#84) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Pikk-pakk lekapta a volume-t és létrehozta az újat.
Sajnos újra kellett szinkronizálnia magát, az ment 11 órán át, de legalább éjjel.
Utána jött az adatvissza másolás, az még tart, nem túl gyors Gigabites neten sem.

A plusz telepített alkalmazásokat leszedte, de a beállításokat, usereket megtartotta.

(#85) Hyena


Hyena
senior tag

Megjelent az ADM 3.0 Beta 5 Version: ADM 3.0.0.B7Q1 Release Date: 2017-07-26
Manualis update-el tettem fel, mert a beta 4 nem jelezte , hogy van frissites.
Siman felment, hibat a beta 4ben sem talaltam, ahogy eddig ebben sem...

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#86) Gawamatsu válasza Hyena (#85) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én megvárom a végleges változatot. De már nagyon várom, kicsit Android 2.3.4 szaga van már.
Kissé elavult a GUI és a funkcionalitása, bár nagyon jól működik.

(#87) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam ma egy Asustor AS6204T Nast, kérdésem a következő lenne.
Létezik hogy nem támogat szünetmentes tápegységet egyáltalán :F :W csak mert nem találom sehol ezt a lehetőséget.

(#88) Gawamatsu válasza lajos75 (#87) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hali,

egy 15 éves APC Back UPS CS500-ra tettem rá, mert volt.
Felismerte a pontos típust és beállítható, hogy mikor mit csináljon.
Íme:

Nem mai darab, van vagy 15-20 éves már, így a korábbi kb 300W max terhelés melletti fél órát rég nem tudja, de a 6104T 4 lemezzel mehetne a 10+ percet, de jobb ha leáll 5 után. A leállítás is idő és jobb ha nem csak elmegy az áram, főleg leállás közben.
Az áramingadozások ellen meg amúgy is jó ha van.

(#89) lajos75 válasza Gawamatsu (#88) üzenetére


lajos75
senior tag

Köszi, közben megtaláltam én is. :R

(#90) bekom


bekom
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. egy adott fix ip-s helyről próbáltam rálépni a 3202T nas-ra Valószínű többször elrontottam a jelszót, így kitiltott. Egy hibaüzenetet dob fel, hogy sokszor próbálkoztam és reseteljem a az eszközt. Ha átállok mobilnetre egyből beenged, mert nem egyezik meg az ip. Kerestem benne olyan menüt ahol ip-t tilthatna, de nem találok. Csak a reset lenne a megoldás?

Előre is köszönöm:

Norbert

(#91) Gawamatsu válasza bekom (#90) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

szia,

dehogy.
Van benne.

Settings, ADM Defender, Network Defender

A letiltott gép a Black List-ben lesz benne

(#92) bekom válasza Gawamatsu (#91) üzenetére


bekom
csendes tag

Köszönöm a gyors választ. Pedig ott volt a szemem előtt. :(
Még egy kérdésem lenne. Már régi problémám, csak meg is feledkeztem róla. AI Download. Nas hozzárendelve, letöltés indít számítógépen, belép indítja a letöltést. Ugyanez androidon. letöltés betölti a download programot de üres az egész se letöltés se letöltött programok. Ha kézből elindítom a programot, rányomok a nas ikonra látok mindent. Tehát a letöltést lehetetlen elindítani. Egy pár hónapig működött az elején. Más androidos eszközről is próbálkoztam, helyzet agyanez.

Köszönöm:

Norbert

(#93) Gawamatsu válasza bekom (#92) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Én töltöttem le vele.
A SmartFolder-be betettem a torrent fájlokat és szépen letöltötte a beállítás szerint.
A folyamatban levő letöltéseket az alma telós appon is láttam.
Innen még nem próbáltam indítani, mert macera

(#94) anola


anola
csendes tag

A hétvégém mozgalmas volt, köszönhetöen az Asustor AS6202T-nek... :))
Kezdem az elején:megvettem hozzá a 2x8Gb Samu ramot,és úgy gondoltam ,hogy a sebesség ill. biztonság kedvéért kap egy Seagate Enterprise Storage V.5-8TB vinyót,s majd ha lessz rá keret még egyet...Szombaton nekiugrottam,hogy a régi Seagate Arhive 8TB-ról másolom a cuccost az új vinyóra,a Seagate Arhive pedig ,mint azt a neve is mondja megy arhívumnak(statikus backup a család fontosabb dolgairól)...na és itt kezdödtek a problémák!
Az adatmásolást úgy képzeltem el,hogy a régi vinyót kiveszem az 1 helyröl,a helyére bemegy az új,azt inicializálom és végül a régi megy a 2-es slotba,NAS felismeri,másoljuk a cuccost a 2-röl az 1-re és boldogság van...de kurvára nem így történt,miután az új vinyót inicializáltam az 1-es slotban és a 2-be betettem a régit,azt írta ki rá,hogy inaktív és kell inicializálni(minden adat ugrik...).Na,mondom,ez így nem frankó,tehát minden a régibe és megoldom 2x4TB kölcsönvinyókkal a problémát,úgy,hogy visszateszem a régi HDD-t az 1-be és szépen kimentem a cuccost a két 4tb-os vinyóra,na de itt jött a svédcsavar ,mikor visszatettem az eredeti vinyót az 1-es slotba nem történt semmi,és szépen fölajánlotta,hogy egyetlen lehetöségként inicializálhatom azt(minden adat ugrik...) :Y
Na ,ezen a ponton már szakadt a cérna,majd szétbaszott az ideg és szerintem az Asustoros gyerekek végigcsuklották a hétvégét :W !!!
Vasárnap átraktam a gépembe az eredeti vinyót és egy Live Linux disztróval sikerült mountolnom az Asustoros HDD-t és visszanyerni róla az adatokat.Ma délután 2 -kor ért véget a kálváriám,mikor is minden adat sikeresen átkerült a NAS-re,az új vinyóra,amely sokkal halkabb,gyorsabb,forrófejübb(volt már 55C is) no meg 2 millió óra MTBF.Most már újra ZEN van :K és béke.
PS.A 16GB ram sajnos semmilyen 4k-beli lejátszás javulást nem hozott,ami eddig ment az utána is ugyanúgy megy,ami nem ment az most sem megy(a HEVC codec csak nem pálya,továbbra is slideshow),a sebesség sem ugrott meg látszólag,de legalább nem lessz ram limit ha futtatok több virtuális gépet.
A gyorsabb HDD miatt viszont érezhetöen nött a fájlátvitel sebessége,stabilan 106-113MB/sec-al másoltam rá kb 6TB anyagot.

[ Szerkesztve ]

Ez van...

(#95) Gawamatsu válasza anola (#94) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az volt a gond nálad, hogy az Asustor a vinyókon (is) tárolja az oprendszerét és a beállításait.
Ha kiveszed a régi és egyben egyetlen vinyót és átteszed máshova, az alap OS indul el és nem tudja mi van.

A belső másolás egyik lemezről a másikra sajnos tök lassú, 80-100Mb/s, nekem is kellett, igaz csak 3,5Tb-ot.
Igaz, ez a lemezek limitje

A MyArchive szép gondolat volt az Asustor-tól, hogy a 2-es helytől kezdve lehet annak használni, de 2/4 lemezesnél igen meggondolandó pazarolsz e a helyet arra, vagy USB bay-be teszed a vinyót és sima external backuppal ugyanúgy 80-100Mb/s-cel lemented a kívánt share-eket.
Én most ezt csinálom.
Ennek is megadható, hogy ntfs vagy ext4 legyen a típusa és miket mentsen, esetleg incrementális vagy archiválási módban.

A RAM bővítés nálam sem okozott semmit, csak 14Gb-ot be tudott cache-elni és kész. Avast scannél használ többet csak.

(#96) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Múltkor ugye átálltam 3*3Tb Raid5-re + 1Tb kombóra, hogy a külön Single lemezen legyen a download és Surveillance share, ne gyilkolja a raid-et.
Hát nem megadta magát a WD green benne? Nem nagyon, csak gyenge szektoros lett és piros volt a HDD visszajelző.
Tehettem bele Seagate 2Tb-osat, de a vége az lesz teszek bele egy WD Purple-t mert nagyon nem tetszik neki a folyamatos üzem, szeretne mindig leállni és kattog 30mp-enként.

(#97) anola válasza Gawamatsu (#96) üzenetére


anola
csendes tag

Hát igen a WD Green nem igazán folyamatos írásra van kitalálva,így hajlamos beadni a törülközöt,ha munkára fogják...En sok évig csak a WD RE(Raid Edition)külömbözö szériájú Enterprise class vinyóit nyúztam(asszem mind megvolt :C ),minden elképzelhetö,melóra(Surveillance-re is),de soha nem volt adatvesztésem.A mai napig mennek továbbadott konfigokban.Merem ajánlani,ha a pénztárcád megengedi...

Ez van...

(#98) Gawamatsu válasza anola (#97) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A R5-ben WD RED-ek mennek. És ami 4ik volt az is WD RED. Most az az archive lemez.

(#99) anola válasza Gawamatsu (#95) üzenetére


anola
csendes tag

Ha kiveszed a régi és egyben egyetlen vinyót és átteszed máshova, az alap OS indul el és nem tudja mi van.
Igen ezt tudtam,de mint mondtam,megkreáltam az 1-es slotban az új lemezt,és mekkora kunszt lett volna fölismernie a saját maga által kreált régi lemezt a 2-es slotban?Ezen akadtam ki...
A Seagate Archive vinyót nem My Archive-ként használnám(elnézést valszinüleg én nem fejeztem ki magam elég világosan) ,hanem sima szekrénybe elrakós USB rackbe betevös megoldásra gondoltam,amin a családi cuccok vannak :) .Igen a My Archive funkció nem hülyeség de inkább a 6+ lemezes verzióknál van benne ráció....

Ez van...

(#100) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Neked nem lassú a napokban az app letöltés?
A Surveillance center 216Mb-ját vagy 3 órán át töltötte és telepítette. Ma jött frissítés (Surv) és valami modem (33,6k) lassúságú.

Lehet, hogy asustor oldal a lassú, mert nas-ra másolás nem változott, csak az app letöltés, de idegesítő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.