Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Gawamatsu válasza Rambo18 (#149) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hali,

nem asustor portálozok.
Plex szerver fut a NAS-on, az összeszedi a film és sorozat adatokat.
Az Asustor portálra nem raktahó ki kliens, de weboldal ige, az mutathat a plexre, local és remote is.
Akkor olyan, mintha web play (stream) lenne.

Én Med600-at, Amazon Fire Stick Plex-et és iPad Plex-et és PC Plex/net share-t használok lejátszásra.
Med600-on hálózatos megosztással, nincs rá Plex.

(#152) velizare válasza Rambo18 (#150) üzenetére


velizare
nagyúr

na, amit eddig meg tudtam álmodni a következő.
két file-t kell letölteni, és kézzel zipből installálni:
innen a metadata.common.themoviedb.org-2.16.0.zip-et, és innen a metadata.themoviedb.org-3.9.5.zip-et. így lesznek posztereid és fanartjaid is. ami még mindig hiányzik, hogy a gyűjteményeknél nem fogsz tudni hozzáadni netről posztert és fanartot.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#153) Rambo18 válasza Hyena (#141) üzenetére


Rambo18
csendes tag

Köszi a segítséget, még filmet nézni nem volt időm, de már az XBMC működése is gyorsabb :) , remélem a filmek is szaggatás nélkül fognak menni, ha teszteltem, jelzek. :R

(#154) Rambo18 válasza Gawamatsu (#151) üzenetére


Rambo18
csendes tag

Helló,
Gépen már nézegetem a PLEX-et, ott szépen működik, tetszik is. Weboldal hivatkozást a portálon hogy tudok csinálni? A PLEX IP címével és a porttal (pl: 192.168.2.103:32400)?

(#155) Rambo18 válasza velizare (#152) üzenetére


Rambo18
csendes tag

úgy látom, neked is jobb kedved lett, hogy nem szaggatnak a filmek... :D :D remélem nekem is jó lesz :D
a metadata.common.themoviedb.org-2.16.0.zip -et próbáltam, de arra semmi reakciója nem volt az XBMC-nek, a másikat még nem próbáltam.
Holnap, ha van egy kis időm, próbálkozok vele.
Köszi!

(#156) Gawamatsu válasza Rambo18 (#154) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az Asustor Portálon lehet Web oldalakat Kedvencekhez hozzáadni.
Amikor megnyitod a nas-ról a plex szerver appot (likálban, nem internetről) akkor az ott kiírt ip/port linket kell itt megadni:

Különben van egy OpenPHT app which (telepíthető, de a programok közt nem látszik), ami kirakható az Asustor Portálra és az a Plex-lejátszáshoz jó, Fent van, de nincs TV-m a nashoz, hogy kipróbáljam.
Asustor Remote-om is van, ami jó lenne hozzá, de azt se próbáltam még :P

(#157) Rambo18 válasza Gawamatsu (#156) üzenetére


Rambo18
csendes tag

Köszi, az IP címet én is így gondoltam. Ebben a percben hozzá is adtam, csak még TV-n nem volt időm kipróbálni, majd jelzem, hogy működik. Az OpenPHT is leszedtem, majd arra is sor kerül.
Előtte, kicsit kapkodva véletlenül fordítva írtam be a leírást és az ip-t, aztán sikerült mentenem üres mezővel a leírást, ahova magától beírta, hogy asbook-0.

Na ezt azóta se sikerül kitörölni, hibát ír. :(

(#158) Rambo18 válasza velizare (#152) üzenetére


Rambo18
csendes tag

Tudom, hogy 1 teszt nem teszt, de megnéztünk egy fullhd-s filmet, minden akadás és hiba nélkül. :D :D
A metadata.themoviedb.org-3.9.5.zip szépen működik rajta! :)

(#159) Rambo18 válasza Gawamatsu (#156) üzenetére


Rambo18
csendes tag

Kipróbáltam a Plex-et portalon keresztül, szépen betölt a menü, stb.
De a film elindulásakor csak az idő számláló megy és kiírja, hogy nem elég gyors a kapcsolat a szerverrel, a kép fekete.

(#160) Hyena


Hyena
senior tag

Az utobbi napokban egy eleg erdekes problemam van az asustor nasom myasustoros hostjaval.
Nemtudom mas hasznalja e myasustor ddnst de jo lenne tudni ez egyedi hiba e, vagy nektek is van mostansag ezzel problematok.
Minden rendben volt mig a het elejen meg nem valtozott az ip cimem, de azota naponta tobbszor elofordul, hogy nem tudom tavolrol elerni a keszuleket a ddns hoston keresztul.
Neztem egy tracert-et es kiderult, hogy ezekben az esetekben a hostom valamiert a regi ip-m fele routol, ambar a nas minden oraban sikeresen bekuldi az aktualis ip cimet ami hetfo ota valtozatlan.
Most szombaton is ugy nez ki a dolog, hogy ket kulonbozo ip kuzd ugyanazert a ddns cimert.
Idonkent az uj ip sikeresen atveszi az iranyitast, ilyenkor mukodik a host egy darabig, majd kesobb valamiert megis visszaall a regi ip cimre.
Marhara idegesit a dolog egyszeruen nem ertem miert tortenik ez.
Biztos, hogy a ddns szolgaltatas a ludas, mert amikor a hoston keresztul nem elerheto a nas tavolrol, akkor is be tudok lepni a helyes ip cimmel.
Az is lehet, hogy a 3.0 ADMhez kotheto a dolog, talan ez egy bug az uj rendszerben ami update utan nem derult ki, leven azota ugyanaz volt az ip cim.
Masnak esetleg hasonlo problema?
Mar irtam az asustor supportnak, de eddig meg nem valaszoltak.

harley-davidson-nyiregyhaza.hu

(#161) Gawamatsu válasza Rambo18 (#159) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Local IP-vel mentél rá vagy publikus külsővel/myasustor.com-mal?

Még nem próbáltam én, de kerítek egy hdmi/dp/dvi átalakítót és megnézem már én is.

(#162) Rambo18 válasza Gawamatsu (#161) üzenetére


Rambo18
csendes tag

Local IP-vel próbáltam. Lehet neked menni fog az erősebb config miatt. A PLEX géppel simán megy a NAS-ról.

(#163) sirály69


sirály69
őstag

1 hete használom a 6202-T.
Minden rendben lenne, de ha le akarom állítani nem kapcsol ki.
Próbáltam szoftverből és a bekapcs gombbal is.
Másnak is ilyen, vagy valamit rosszul csinálok?

Szerver Hosting Debrecenben

(#164) anola válasza sirály69 (#163) üzenetére


anola
csendes tag

Nekem is ez a modell van de nem futottam ilyen problémába...bár néha kicsit nehézkes(lassú) a kikapcs. folyamat,de mindig kikapcsolt,ha azt mondtam neki!!:-)
A legfrisseb ADM van rajta?
Ha jól emlékszem ADM-ben lehet konfigurálni a bekapcs. hardvergomb funkcióját..De amúgy meg asszem ha 4 Mp-nél tovább nyomva tartod kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

Ez van...

(#165) sirály69 válasza anola (#164) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem csak a bekapcs gomb folyamatos nyomására kapcsol ki....
Mindent próbáltam, vártam fél órát is, de akkor sem.
Webes bejelentkezéskor azt írja, hogy leállítás folyamatban.
A legfrissebb szoft van rajta.

Szerver Hosting Debrecenben

(#166) Gawamatsu válasza sirály69 (#165) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nem fogja valaki/valamilyen processz?

(#167) sirály69


sirály69
őstag

Reggel óta: " A rendszer kikapcsol..."
A kék LED folyamatosan világít és az alatta lévő zöld LED gyorsan villog...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#168) sirály69 válasza Gawamatsu (#166) üzenetére


sirály69
őstag

Nem tudom... :B
Hogy tudom megnézni?
Van LOG valahol amit meg tudok nézni?

Szerver Hosting Debrecenben

(#169) sirály69


sirály69
őstag

Ezt találtam:

INFO 10/11/2017 PM 7:28 SYSTEM [Disk Doctor] IronWolf scanning of Disk 1 completed, Disk is healthy
INFO 10/11/2017 PM 7:27 SYSTEM [Disk Doctor] IronWolf scanning of Disk 1 has started.
INFO 10/11/2017 PM 7:27 SYSTEM [Volume] Volume 1 is good with support for 0 faulty disk(s).
WARNING 10/11/2017 AM 07:45 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'nasmand' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:44 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'netmand' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:43 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'lcmd' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:42 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'urandom' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:41 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'stormand' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:40 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'crond' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:39 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'lighttpd' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:38 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'ssh' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:37 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'hostmand' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:36 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'httpredir' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:35 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'emboardmand' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:34 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'crontab_check' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:33 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'watchmand' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:32 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'mergeconf' service.
WARNING 10/11/2017 AM 07:31 SYSTEM [System] Wait time for response exceeded 60 seconds. Forced stop 'sys_modules' service.
INFO 10/11/2017 AM 07:29 SYSTEM [System] System is shutting down.
INFO 10/11/2017 AM 07:29 SYSTEM [Hardware] Power button was engaged.

Mi lehet a gond?

Szerver Hosting Debrecenben

(#170) Gawamatsu válasza sirály69 (#169) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Spec linux van rajta, parancssorból le lehet lőni az biztos.
Ahhoz asszem konzolra be kell lépni ssh vagy mivel mármi legyen is az.

(#171) sirály69 válasza Gawamatsu (#170) üzenetére


sirály69
őstag

Köszi!
Ott szerinted meg lehet tudni, hogy mi okozza a gondot?

Szerver Hosting Debrecenben

(#172) Gawamatsu válasza sirály69 (#171) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az Asustor fórumot is ajánlom.
Én is kérdezgettem ott és segítettek, pl use a SoundsGood problémámmal.

Leállítási gondos AS6xx:
My NAS (AS-304) is shutting down fine with the latest 2 (or 3) beta's. Could you try and disable any apps you installed (no need to remove them, just disable them). After this reboot your NAS and try to restart it from ADM. If this works, some app is taking too long to shutdown (or will not shutdown at all) preventing a reboot.

És egy másik:
Ez restartot, majd utána shutdown-t javasol, ha kikapcsolni akarod.

(#173) sirály69 válasza Gawamatsu (#172) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Van még egy AS5002T is és ezt sem lehet kikapcsolni! :W

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#174) Gawamatsu válasza sirály69 (#173) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Segített valamelyik?

(#175) sirály69 válasza Gawamatsu (#174) üzenetére


sirály69
őstag

Sajna semmi előrelépés.... :O

Szerver Hosting Debrecenben

(#176) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Nem tudom használjátok e az App Center-es Avast-ot.
Nálam a kezdetek óta ne mmegy az auto update, holott 1 napra van állítva.
Ha nem indítom e mannuálisan a GUI-ját és megyek az Update menüjére, akkor nem frissíti a vírus adatbázisát.

Asustornak írtam, nem tzdnak segíteni, mert ne mövék a szoftver, hanem az Avast a dev.
Hívtam Avastot, idióta indiai nő vette fel és csak azt ismételgette nincs linux támogatásuk, linusos avastjuk, csak Windows, MacOS és mobil platform.

Holott ugye van. A végén leraktam a telót azza, hogy jó lenne ha átnézné milyen platformokra fejleszt a cége...

Nektek frissít magától?

A daemon az fut, az időzített keresések elindulnak, lefutnak.
Legfrisebb verzió van fent.

(#177) gxyb


gxyb
aktív tag

Sziasztok!
As6404t nast használok (-nék) torrentre és filmnézésre.
H.265 video nagyon szaggat.
Van erre valami tippetek?

(#178) Gawamatsu válasza gxyb (#177) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

https://prohardver.hu/tema/asustor_nas/hsz_139-139.html

A megoldás fent.

(#179) gxyb válasza Gawamatsu (#178) üzenetére


gxyb
aktív tag

Azert ez viccnek is rossz! Nem egy kategoria a ketto!

(#180) Gawamatsu válasza gxyb (#179) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Különben meglehetősen hiányos a kérdésed.
Nem írod, hogy mivel játszanál le, miről és milyet.

(#181) sirály69 válasza gxyb (#177) üzenetére


sirály69
őstag

A torrentezés fogja a hdd-t. Ha sokat töltessz le vagy seedelsz és nem nagyon gyors a hdd akadni is fog...

Szerver Hosting Debrecenben

(#182) Gawamatsu válasza sirály69 (#181) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nálam a letöltés ezért meg, hogy ne nyírja a többi 3 lemezt, külön volume-ra megy, már ami letöltődik.
De a kamerák streamje is külön lemezre megy, pont ezért.

Ha a hálózatod vacak, akkor is akadhat. Ha local Kodi-zo, arra meg a linkelt hozzászólás a megoldás.

(#183) gxyb


gxyb
aktív tag

Magáról a nasról játszok le az asusos kodi appal.
Torrent a qbittorrenttel megy szintén nasra az asusos appal.

(#184) Gawamatsu válasza gxyb (#183) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

A linket elírtam, a 141-es kell neked:

"Nekem is volt ilyen akadasos problemam nemregen (a kodi 16al soha nem volt) de jeleztem a dolgot a hivatalos supportnak es a tanacsukkal minden rendbejott es most ujra minden ok.
A problemamat az alabbiak oldottak meg.
"KODI will depends on these app "xorg", "remote-center", "asustor portal" , please uninstall these 3 apps altogether ,
and then install asustor portal from ADM\App Central \Beta Apps first, and then xorg, and remote-center. try again.""

(#185) gxyb válasza Gawamatsu (#184) üzenetére


gxyb
aktív tag

Próbáltam, nem segített!
Nekem csak a h.265 akad, a többivel nincs gond

(#186) gxyb


gxyb
aktív tag

Raneztem az aktivitas monitorra is, CPU megy szinte vegig 100%-on ha h.265-el probalkozom.
Hardveres gyorsitas nem megy ebben az esetben.

(#187) Gawamatsu válasza gxyb (#186) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Közben nem megy véletlen raid sync, virus kergető, disc scan vagy smart scan?

Ez mind mind szaggatást okozhat, akkor is ha streamelve van a film, nemhogy a saját prociját használva dekódolásra.

(#188) gxyb válasza Gawamatsu (#187) üzenetére


gxyb
aktív tag

qbittorent seedel kozben max 1 megaval felfele es korlatozott kapcsolatszammal. Visont azt eszre sem venni az eroforraskezeloben.
Irtam asuseknak, meglatjuk mit mondanak.

(#189) szricsi_0917


szricsi_0917
tag

Sziasztok

Elég kezdő vagyok a témában, de olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg van egy asustor nasom (6102t), de valamiért nem lép alvó módba.Ha kézzel indítóm el az alvó módot akkor megcsinálja, de ütemezésnél nem. A diagnosztikánál ezt hozza fel:

2017/12/21 21:10,"mdadm","Storage Management Tools","Volume1","READ"
2017/12/21 21:10,"mdadm","Storage Management Tools","Volume1","READ"
2017/12/21 21:10,"mdadm","Storage Management Tools","Volume1","READ"

Hogy tudom megoldani, hogy alvó módba lépjen?

(#190) Gawamatsu válasza szricsi_0917 (#189) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ha megy valami közben akkor nem megy el aludni.
Pl torrent, vagy ha van nyitott kapcsolata, meg ha a Wake on Lan be van kapcsolva

(#191) szricsi_0917 válasza Gawamatsu (#190) üzenetére


szricsi_0917
tag

A WOL be van kapcsolva, de akkor ha jól értem alvó módból nem képres ébreszteni a hálózatról.
Torrent fut még mellette. Van lehetőség szabály beállítására, ha időzítve van az alvás mód, hogy kapcsolja le a programokat és lépjen alvó módba?

[ Szerkesztve ]

(#192) Gawamatsu válasza szricsi_0917 (#191) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Szabályokat lehet állítani, de csak a ki/le/bekapcsolásra, nem láttam task kill lehetőségeket.

(#193) szricsi_0917 válasza Gawamatsu (#192) üzenetére


szricsi_0917
tag

Köszönöm szépen a segítséged. A másik kérdésem az lenne, hogy mikor a plexet használom távolról akkor a NAS procija miért van 90% felett folyamatosan? A transcoding most be van kapcsolva.

[ Szerkesztve ]

(#194) Gawamatsu válasza szricsi_0917 (#193) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Pont azért.
Ha van transcode, akkor a beállításnak megfelelően átkódolja on-the-fly a filmet.

Ha 1080p-s az eredeti és a beállítás 720/480p pl, akkor csökkenti a felbontását és a bitrátáját.
Az eszi a processzort. Én ki is kapcsoltam, nyomja csak eredetiben, az a feltöltést (ha interneten keresztüli a lejátszás) eszi ill az korlátozza lejátsza e a filmet rendesen.

Pl 500as UPC netel a feltöltés 3MB/s vagyis 24Mbit/s az elméleti maximum, azzal 1080p-s filemt kb lehetetlenség megnézni

(#195) Tojci25


Tojci25
csendes tag

Sziasztok!
Ki milyen programot használ androidos telefon képek mentésére?
Esetleg az asustor appjai között van ami képes erre?
Köszönöm

(#196) Gawamatsu válasza Tojci25 (#195) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Hali,

én iOS-ről a onedrive-ra szinkronizálok, ahonnan meg a NAS lekapja a képeket.
De van DataSync for Google Drive, az biztos nyomatja a képeket is le a Gdriveról, ahova előbb fellövög a telóról.

Azt nem tudom/nem hiszem, hogy a telefonról közvetlen tudna a NAs-ra menteni, nincs rá mobil app.

(#197) Al Capone


Al Capone
tag

Van Androidra is és IOSre is mobil app, ami közvetlenül tud menteni a NASra. AiFoto a neve. A NASra pedig a Photo Gallery gyári app van. Lehet külön könyvtárat létrehozni a külön telóknak. Annyi a baja, hogy elég lassú szerintem. De szépen le lehet menteni az összes képet és lehet normálisan kezelni utána a gépről.

(#198) Tojci25 válasza Gawamatsu (#196) üzenetére


Tojci25
csendes tag

Köszönöm. Pont a külső program mellőzése lenne a lényeg. Mehetne akár ftp-n is amikor otthoni wifire kapcsolódok. A lényeg, hogy automatikus legyen

(#199) Tojci25 válasza Al Capone (#197) üzenetére


Tojci25
csendes tag

Köszönöm, már nézem is. A sebesség nem lényeg.

(#200) Gawamatsu válasza Al Capone (#197) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az nem a Photo Gallery-ben listázott képek nézésére van?
Piszok lassú volt mikor használni próbáltam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.