Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) Chrys_ válasza Brake (#499) üzenetére


Chrys_
addikt

np

(#502) Misi_D válasza LaliPapi (#494) üzenetére


Misi_D
tag

Igen, nincs gond a kodival.

[ Szerkesztve ]

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#503) Misi_D válasza Gawamatsu (#500) üzenetére


Misi_D
tag

Attól függ. Ha kihasználja a Portalt, van benne ráció.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#504) LaliPapi válasza Misi_D (#502) üzenetére


LaliPapi
tag

Köszi.

(#505) Brake


Brake
csendes tag

Kedves fórumtársak!
A meglevő 1. HDD mellé egy másodikat szeretnék installálni. HDD a helyén, Storage Manager látja, inaktív. Mit tegyek, hogy aktív legyen?

(#506) pippo76 válasza Brake (#505) üzenetére


pippo76
tag

Tarolo kezeles-Tarhely-Letrehozas.

(#507) Brake válasza pippo76 (#506) üzenetére


Brake
csendes tag

Csak ott nem látszik a 2. HDD.

(#508) pippo76 válasza Brake (#507) üzenetére


pippo76
tag

Milyen lemez? Nem lehet, hogy inkompatibilis? Listat nezted?

(#509) Brake válasza pippo76 (#508) üzenetére


Brake
csendes tag

WD RED 10 TB, ugyanaz, mint ami az 1.

(#510) pippo76 válasza Brake (#509) üzenetére


pippo76
tag

Mashol probaltad a lemezt nincs esetleg valami baja?

(#511) Brake


Brake
csendes tag


Ezt látom.

(#512) Brake válasza pippo76 (#510) üzenetére


Brake
csendes tag

A lemez új. Kipróbálom, de meglepne, ha rossz lenne.

(#513) Misi_D válasza Brake (#512) üzenetére


Misi_D
tag

Nem teljesen értelek...
A Volume alatt ott a(z "aktív") Create gomb. A Volume Setup Wizard pedig mutatja, h a Disk 2-re menne az új Volume - gondolom ezt tetted bele most... Az első (használatban lévő) lemezt ott nem fogja mutatni szerintem, mert valszeg 100%-át már a Volume-1 elfoglalja.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#514) Brake válasza Misi_D (#513) üzenetére


Brake
csendes tag

OK, hülye voltam. Jó a vinyó, megkreálta, amit kellett. Kösz. Valszeg féltem, hogy elbukom az adataimat.

(#515) Brake


Brake
csendes tag

Szolgáljon mentségemre, hogy ez az első NAS-om, nincs rutinom benne.

(#516) Misi_D


Misi_D
tag

Semmi gond! Mással is megesik, h beparázik az adatai miatt, pláne, ha még csak kevés tapasztalata van a témában. :)

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#517) Brake válasza Misi_D (#516) üzenetére


Brake
csendes tag

Kösz, rendes vagy.

(#518) Gawamatsu válasza Brake (#514) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ebben az esetben kellene valami ahova tudsz menteni - hogy ne vesszenek az adataid.
mivel 4 lemezes vagy, lehetne pl a 3-ik fiókba is egy 10 TB-s és mehetne raid5-be, amiben vesztesz 1 lemez kapacitást, de 1 (bármely) lemez kiesését túléli a raid tömb és az adataid.

Vagy külső lemezre mentegetés, vagy belsőre, pl a MyArchive- funkcióval, de az egy lemezhely minusz.

(#519) Misi_D válasza Gawamatsu (#518) üzenetére


Misi_D
tag

3x10TB-nál szerintem már nem ideális a Raid5. Igazság szerint kisebbeknél sem, 4TB-tól én már nem ajánlanám senkinek. Olvass utána az URE-nek, azaz a Uncorrectable Read Errorsnak. Eszerint, már amennyiben WD100EFAX típusról van szó, a non-recoverable errors per bits read mértéke < 1 in 10^14. Eszerint pedig, 3 lemezzel, 10000 GB-tal és 1 per 10^15 bits hibával számolva (ami ugye kevesebb, mint 1 in 10^14), a helyreállítás esélye csak 78,7%, ill. 1 in 10^14-nél pedig mindössze 9,1%.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#520) Gawamatsu válasza Misi_D (#519) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nálam 3*3Tb WD RED van Raid5-ben és megy a külső mentegetés egy tartalék WD RED 3Tb, egy desktop Seagate 2Tb és egy fontos adat WD Black 500Gb kicsire is.

Sajnos bárhol kérdeztem Archive lemezt NAS-hoz senki sem ajánlott.

tudom, hogy volt ilyene a Seagate-nek, de attól eltántorított valami angol fórumfolyam, hogy szar. Más meg kifejezetten ilyen célra jelenleg nincs a piacon, a WD Gold is csak valaminek az átnevezése.

(#521) Brake válasza Gawamatsu (#518) üzenetére


Brake
csendes tag

Tervben van a 3. és 4. HDD, de egyszerre nem ment (95/darab). Jelenleg a második "csak" tárol adatokat, torrentezni az első lemez fog.

(#522) Brake


Brake
csendes tag

Van egy érdekes problémám. uTorrent klienset használok. Ha újraindul a NAS (frissítés, stb. miatt). Minden torrent "leállítva" állapotba kerül és nem indítható újra, csak a torrentek kitörlése és újrabetöltése után. A qbittorrent nem indul el, annyit tesz, hogy kiírja: 192.168.1.160:8181/.

(#523) Misi_D válasza Brake (#522) üzenetére


Misi_D
tag

A qbitnél frissíts rá a böngészőre, nálam is szórakozott ezzel. Másodjára-harmadjára engem mindig "beenged".

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#524) Brake válasza Misi_D (#523) üzenetére


Brake
csendes tag

Az istennek sem indul el, 30 után sem. A böngésző számít? Firefox-on vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#525) pippo76 válasza Brake (#524) üzenetére


pippo76
tag

Probald meg ugy, hogy nem a frissito gombot hasznalod hanem klikkelj bele a cimsavba es nyomj egy entert. Nalam operan ez szokott lenni a megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#526) Gawamatsu válasza pippo76 (#525) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Ctrl+F5

(#527) Brake válasza Gawamatsu (#526) üzenetére


Brake
csendes tag

A beleklikkelés működik (köszönöm pippo76), de a Ctrl+F5 nem.

[ Szerkesztve ]

(#528) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Tegnap este filmézés közben kaptam pár olvasási hibáról emailt a NAS-tól.
Gyors (annyira nem) ellenőrzés után a Raid5 egyik (Bay1) lemeze read error-os.
Asustor javaslat szerinti NAS restart sem oldotta meg a megoldhatatlant, a SMART-ban is benne a pending sector bejegyzés.

Szerencsére Raid5 van ugye és egy lemez kiesését elviseli (3-as tömb), ment is be a hibás helyére a 4ik lemez, amit backupnak használtam eddig.

Most építi újra a tömböt 120Mb/s-cel.

Pont két éves a WD RED, megy is gariba, jó hogy 3 év rá a gari...

(#529) Misi_D válasza Gawamatsu (#528) üzenetére


Misi_D
tag

Nem vagyok arról meggyőződve, h egy pending sector miatt visszaveszik... De ne legyen igazam.

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#530) Gawamatsu válasza Misi_D (#529) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Az a SMART-ban van.
85 sectorhibáról kaptam jelentést és akkor még 3% tárhely volt hátra (3Tb-ból az 90Gb), csak nem tudta megcsinálni.

(#531) Gawamatsu válasza Gawamatsu (#530) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

a WD Data LifeGuard Diagnostic is futott rajta 4,5 órát, majd eldobta, hogy hibás a lemez, "08-too many bad sectors detected".
Szerencsére a HD Sentinel is kidobta, hogy 73%-os a kondíciója és a SMART teszt is sikertelen az olvasó egység hibája miatt.
Így már nyugodtan várom a cserét majd.

A Raid rebuild sikeres volt, utána egy integrity check-et is futtattam, az is jó lett, majd mentettem biztos ami tuti alapon.

Most meg azon morfondírozok, hogy nem csak egy 6-8Tb-os lemezt veszek backupnak, hanem azt beretolom egy rsync kompatibilis bármilyen olcsó NAS-ba, mentegessék egymást.

(#532) rsf


rsf
senior tag

Sziasztok.
Gondolkodok egy Nas cserében és a sok app és a viszonylag erős hw de nem túl magas ár miatt került a képbe az Asustor. Eddig 2db Zyxel Nasom volt. :)
Érdekelne hogy milyen a termék támogatása?(Fw., App)
Köszi.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#533) pippo76 válasza rsf (#532) üzenetére


pippo76
tag

Legutolsó Fw frissítés Január 28.-an volt. Az általam használt appok működnek és volt rá frissítés is.

(#534) Lacielvtárs válasza rsf (#532) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, zyxel nas után az ASUSTOR felüdülés :D
Én is zyxelrol váltottam és nem bántam meg...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#535) rsf válasza Lacielvtárs (#534) üzenetére


rsf
senior tag

Igen elég korrektnek tűnik.
Csak nem nagyon tudok dönteni. Marvell vagy Celeron procis legyen.
De a AS3202T felé hajlok. A 4lemezesek már drágák..

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#536) pippo76 válasza rsf (#535) üzenetére


pippo76
tag

Válaszd a Celeront.

(#537) rsf válasza pippo76 (#533) üzenetére


rsf
senior tag

Hát a Zyxelhez van 20 app aztán 1-2 frissült anno, pedig 8 éve követem..
Az hogy nem jön már rá fw azt aláírom, de hogy egy appot mondjuk a tm-et miért nem frissítenek azt nem értem. Egyszer csak bekerült az appok közé aztán nem sokra rá 1x frissült, ez volt vagy 5 éve..
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#538) Lacielvtárs válasza rsf (#535) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a cerkásnak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#539) Gawamatsu válasza Lacielvtárs (#538) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Atom is lehet, de legyen 4 magos...A kettes kevés lehet, bár simán elketyeg stream forrásként így is.

(#540) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok javasolni egy jó switch-et ami legalább 8 portos és támogatja a link aggregationt és jó gyors, de nem high-end az ára?

[ Szerkesztve ]

(#541) rsf válasza Lacielvtárs (#538) üzenetére


rsf
senior tag

Jó lenne négy fiókos, de azok ára már kicsit magasabb mint amennyit szánnék rá.
Használtat meg nem nagyon árul senki. :)
Mondjuk nem sürgős a csere.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#542) Lacielvtárs válasza rsf (#541) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azért nincs használt, mert akinek van, nem akar megvalni tőle ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#543) rsf válasza Lacielvtárs (#542) üzenetére


rsf
senior tag

Ez jó jel.. :)
De ha cserél majd vki nagyobbra akkor szóljon.. :D
Üdv.

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#544) Lacielvtárs válasza rsf (#543) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Nekem nyolc lemezes van, én nem hiszem hogy cserélek :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#545) rsf válasza Lacielvtárs (#544) üzenetére


rsf
senior tag

:Y
:)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#546) Lacielvtárs válasza rsf (#545) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

[kép] :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#547) rsf válasza Lacielvtárs (#546) üzenetére


rsf
senior tag

A szoba dísze.. :)

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#548) Misi_D válasza gekkoXT (#540) üzenetére


Misi_D
tag

Megkérdezném, h a link aggregationt mire és hogyan használnád pontosan? Csak mert sokan félreértelmezik szerintem. Akkor lehet haszna pl., ha többfelé streamelsz egyszerre a nas-ról magas sávszélen. De lefelé az anyag ugyanúgy korlátos lesz a netedtől, ill. alhálózaton belül a másik oldalról függően (ahogy ugye nincs link aggregation). Tehát attól pl. nem lesz meg hamarabb a legújabb Trónok harca, hogy a link aggregation be van állítva...

Ha nem tetszik, ahogy vezetek, akkor tünés a járdáról!

(#549) gekkoXT válasza Misi_D (#548) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Szia!

Nyilván egyrészt a nas is dupla lan-nal kapcsolódna a switch-hez másrészt a pc is. Lakásfelújítás után így lett bekábelezve ezért szeretném kihasználni. Akár csak archiválásnál is jó ha gyorsabb a felmásolás. Munka, nem filmgyűjtemény.

(#550) Gawamatsu válasza gekkoXT (#549) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Streamingre elégnek kell lennie a 1Gbit-es hálózatnak.
Akkora előnyt a dupla nem fog adni, lehet jobban jársz USB3.0 kábellel a front vagy hátsó portjain, az 5Gbit-es max-szal megy, ha bírják a lemezeid is.

Videó nézéshez nem tudom van e 1000Mbit-es film.
Youtube 8K-nak van 78,4Mbit/s bitrátája, arra a Gigabut hálózat bőven elég.

Nézegettem és is gép backuphoz és esetleges rsync-hez, hogy mivel lehetne növelni az átviteli sebességet,
ami jelenleg mivel az AS6104T nem bővíthető 10G-s kártyával (semmivel sem), így csak a link aggregation a megoldás, de nálam is a UPC modem van csak, abban meg kevés a port. Dupla aggregationos switch nem tudom van e (kezel-e 2-2 port egybefűzést), illetve 10Gb-es switch ára az egekben van.

Marad szépen a Gigabit és nem a Backup Plan (robocopy..az legalább működik), mert az lassú és nem jó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.