Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Kicsirics77 válasza Csabex (#900) üzenetére


Kicsirics77
veterán

a cb-ben azt írja,hogy automatikusan hozzáadva az upnp-vel
gondolom akkor ez így annyira nem oké.ezeket kellene átteni manuálisra akkor.
az id-k rendben vannak amikor telefonon akarok csatlakozni kívülről azt írja blokkolva a sok csatlakozás miatt.
kikapcsoltam az automatikus blacklistet de semmi nem változiki akkor sem.sem az ezconnect nem megy sem a xyz.myasustor.com:8000

[ Szerkesztve ]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#902) Kicsirics77 válasza Kicsirics77 (#901) üzenetére


Kicsirics77
veterán

vissza kellett állítani a NAS-t gyári állapotba,és előről kezdeni mindent,mostmár elérem kintről,szépen megy minden a cb-ben az upnp kikapcsolva,mostmár csak a voda miniázist kell működésre bírni,a router meg sztem AP-ként fog üzemelni ezután.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#903) MaCS_70 válasza Csabex (#894) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, teljesen rendben is volt, amit írtál, csak én valahogy úgy vagyok ezzel, hogy ha szóba kerül, inkább leírom a figyelmeztetést, mert azt tapasztalom, hogy az egységsugarú felhasználó szívesen használ uPNP-t.

Persze tényleg baromi praktikus, és semmilyen eszköz leírásában nincs benne, hogy nem teljesen biztonságos. Ez pedig joggal sugallja az a nem informatikus felhasználónak, hogy teljesen rendben van, hiszen a gyártó ajánlja. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#904) Csabex válasza MaCS_70 (#903) üzenetére


Csabex
őstag

Igen, ez igaz :) Nem mindenki van tisztában vele és valóban jobb leírni, csak én abban a hitben voltam, hogy talán átsiklottál a mondaton amikor olvastad a válaszom.
Most, hogy írod, tényleg egyetlen manual-ben sem olvastam erre vonatkozó figyelmeztetést...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#905) Csabex válasza Kicsirics77 (#902) üzenetére


Csabex
őstag

Na végreeee :D És igen! Van Isten :) Tuti erre gondoltál :D Ha valamin még elakadnál, akkor jelezd és akinek van ötlete, javaslata az tuti segít neked. Gratula! Sok hibamentes üzemórát kívánok :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#906) Kicsirics77 válasza Csabex (#905) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Hát volt pár pillanat mikor idegállapotba kerültem,és jól jött volna egy pálinka.Az AP még nincs beállítva csak összehajintottam a rendszert,azt majd még ma masszírozom.Annyi segítség még jól jönne,hogy mit érdemes benne hagyni az ez routerben illetve mi az ami feltétlen szükséges a nasra mint alapdolgok,plussz a könyvtárcsatolással még nem foglalkoztam,annak mi a menete?
Köszi előre is.a letöltési sebesség meg fényévekkel jobb mint a régi nason.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#907) Csabex válasza Kicsirics77 (#906) üzenetére


Csabex
őstag

S nem volt otthon pálinka??? :D Milyen ház az ahol nincs egy kupica pálinka :D Tiszta gyógyszer kis mértékben. Nem voltam pár napig, csak hirdetések miatt néztem fel néha.
AP-t beállítottad? EZrouterben a portokra gondolsz? Ott az adm web service portjai és a sima web ami kell, mert az összes többi az attól függ, hogy miket telepítesz. Az alkalmazások amelyeket telepítesz, azok gondoskodnak a port nyitásokról, tehát majd automatikusan megjelennek a listában. A nasra nagyon nagy alap dolgok nem szükségesek... Igazából én ezt a ClamAV antivirust raktam fel és a disk doctorban beállítottam egy havi teljes merevlemez átvizsgálást olyan nap délelőttre amikor tudom, hogy mindketten dolgozunk párommal és nem idegesítő a kerregés :D Könyvtár csatolásnál mire gondoltál? Az asztali gépedről elérni a NAS mappáit windows-os környezetben? Letöltési sebesség az én előző Qnapemhez képest itt is fényév :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#908) Kicsirics77 válasza Csabex (#907) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Pálinka az van otthon,csak sajnos a munka miatt nem lehet meginni.
a clamav-t meg majd megnézem,sosem árt ha van valami amiről elhisszük,hogy jó is :D
igen a könyvtár csatolásnál pedig arra gondoltam.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#909) Gawamatsu válasza Kicsirics77 (#908) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

ClamAV jobb, mint az Avast ami volt (különben ugyan úgy néz ki, csak nem kel lregisztráció és más az ikon).
De jobb ha be-mappeled a hálózati meghajtónak a NAS share-jeit ideiglenesen és rányomsz egy igazi full scant a gépről.
Gyorsabb és lehet csinál is valamit.

(#910) moholy.gabor válasza MaCS_70 (#852) üzenetére


moholy.gabor
újonc

Üdv. Jó pár éve használom erre, 4 kamera képéhez, van amit mozgásvezérelten, van amit folyamatosan képrögzítve. Elég jó de a telefonos app kicsit gyengécske. Bár még az is megy távolról, de az szakadozósabb. Viszont lehet RTSP-t engedélyezni a szerveren és akkor más alkalmazásból elérhetőek. Ha mellette a NAS agyon van terhelve, akkor lehet némi hiány a felvételekben vagy zöldes kép, de elhanyagolható. Szóval kiválthatja énppen azt NVR-t, de fejlettebb funkciókat nem fog csinálni

(#911) MaCS_70 válasza moholy.gabor (#910) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Az a nagy helyzet, hogy sem az RTSP-t, sem a modern NVR-ek funkcióit nem ismerem. (Azt tudom, hogy az RTSP a szerver vezérlése a klienseken keresztül, de ennyi...)

Alapvetően csak annyiról lenne szó, hogy legyen felvétel arról, ha mozgás van a ház körül.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#912) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Megjött az Asustor 3102T.

Az alábbi problémára a saját menedzsmentfelületen második kísérletre megleltem a megoldást, teljesen egyszerűen hozzá tudtam adni egy HDD-t újabb kötetként a GUI-ban.

MaCS

A problémám a következő: a meglevő NAS-t úgy használom, hogy a két lemeznek különböző funkciói vannak, azaz a különböző megosztások dedikáltan a különböző HDD-ken vannak.

Az Asustor az inicializáláskor azonban, ha RAID Single-t választok, jelzi, hogy így csak egyetlen HDD-t választhatok ki.
Több HDD használatához a RAID0-RAID1-JBOD szentháromságot ajánlja fel, de ez számomra nem jó, mivel nekem kifejezetten az kell, hogy a két HDD között ne legyen logikai kapcsolat.

Ezt eddig minden NAS-on simán be tudtam állítani, az Asustoron viszont nem találom ennek a beállíthatóságát.

A kérdés tehát az, hogy hogyan tudok két HDD-t úgy konfigurálni, hogy még JBOD se legyen köztük, legyenek csak szépen önálló kötetek.

Köszönettel: MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#913) Gawamatsu válasza MaCS_70 (#912) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Tegyél be egy lemezt, konfig Single.
Majd ha kész, told be a másikat, konfig: Single.

Profit.

(#914) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok! Hogy tudom az eredeti admin-t letiltani vagy inaktívvá tenni? Létrehoztam egy újat és ahogy javasoljátok próbálom letiltani az eredetit de nem találom hol lehet... Guest már inaktív. :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#915) Samanbacsii válasza Samanbacsii (#914) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Elnézést kérek mindenkitől :B Kiléptem, belépés újjal, admin tiltás... :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#916) Csabex válasza Samanbacsii (#915) üzenetére


Csabex
őstag

Gratula :D

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#917) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Na, beiktattam egy ilyen elosztót a szolg.modem és a nas közé rögtön nem tudok bejelentkezni telefonról, a felhő azonosító helyett ip címet ír ki - ami egyébként helyes - a kliens appokban. Lehet ezzel nem működik? A "Jelenlegi WAN IP" és a "Utolsó ellenőrző IP" mindig ugyanaz és azonos, a DDNS update mindig "sikeres".
Más: Tv-re csatlakoztattam a NAS-t hdmi-vel és utp-vel de a tv nem látja külső eszközként. (Philips7304). Hogyan kellene? :R
Az Ez connect kapcsolati idejét nem lehet 10 percnél többre állítani?

[ Szerkesztve ]

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#918) Gawamatsu válasza Samanbacsii (#917) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

"Más: Tv-re csatlakoztattam a NAS-t hdmi-vel és utp-vel de a tv nem látja külső eszközként."
Ekkor kel la NAS-ra egy Bill+egér és bekapcsolt Asustor Portál.
Nem tudom mire kell, de keress inkább mást.
Ha lejátszani akars za TV-vel a NAS-ról akkor nem direkt összeköttetés kell, hanem Share és azt kell bekerestetni a TV-vel.
De mivel Android TV, arra megy a Plex, a NAS-ra is fel a Plex-et és mehet is a hálózaton keresztüli streamelés.

(#919) Samanbacsii válasza Gawamatsu (#918) üzenetére


Samanbacsii
őstag

:R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#920) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Kérdés: a 2x2 GHz vagy a 4x1.5 GHz a jobb egy ilyen NAS-ba? Teszt szerint kb. ugyanaz. Leginkább torrentnél kérdés ez. Egy Synology DS718+-al szemezek, de más alternatívákra is nyitott vagyok. Láttam most ezt az Asustor AS5202T-t, ami szimpatikus benne hogy SODIMM DDR4-et kezel, amiből pont van 2x8 gigám feleslegbe (igaz csak 2133-asok, nem 2400, de már nem jelent plusszköltséget), a Synologyhoz meg venni kéne DDR3L-t. Viszont erre is csak 8 giga ramot határoz meg az Intel maximumként, ahogy a Synologyban levő J3455-re, amiről viszont többen állítják hogy megy az 2x8 gigával is. És ez? (Meg az 1 gigás helyett 2.5 gigás LAN portok se hátrány.)

Szoftverben milyen az Asustor? A hsz-ek alapján ez a legkevésbé népszerű a szinte egyeduralkodó Synology és a jóval lemaradt QNAP mögött.

Itt is szeret trógerkodni a support hogy csak tőlük vásárolt luxusfeláras bővítéseket használj, különben nyista gari?

[ Szerkesztve ]

(#921) pippo76 válasza Dr. Akula (#920) üzenetére


pippo76
tag

Support van, frissitesek jonnek, appok vannak telefonokra is, torrentnel a cpu orajele es nem a magok szama a meghatarozo. Van demo az asustor oldalan, probald ki. Ramban nem valogatos. Az Asustor a legfiatalabb versenyzo igy a nepszerusegenek alacsonyabb szama talan ebben is keresendo.

[ Szerkesztve ]

(#922) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

Torrent igényét nem tudom, nem azzal töltök ha töltök.
Memóriát lehet simán bővíteni. Az AS6104T-ben 2*1 volt és kapott 2*8-at. Látja, használja, de ki nem használja.
Egyedül amikor elcseszték az ADM-et és ment a convert.
A távirányítónak nem sok értelme van (shopból drága, van magyar boltban is, ha kellene).
Hardverileg a Synology felett van bőven, szoftveresen meg a Qnap felett.
A kettő mix-e. Én nem bántam meg.

(#923) Konyika válasza Gawamatsu (#922) üzenetére


Konyika
senior tag

3202t 2 GB ramja 1000+ torrentre több mint elég :K

(#924) Kicsirics77 válasza Konyika (#923) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Az szép mennyiség,de legalább tudom mire számítsak ha lesz időm tölteni rendesen :DDD

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#925) jaroslav


jaroslav
aktív tag

Kiadták már a frissítést, ami megoldja azt az idegesítő állandó "aktivitást"?

Előre is köszönöm a választ!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#926) *H* válasza jaroslav (#925) üzenetére


*H*
aktív tag

Még nem, de a belső tesztelés már folyamatban van.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#927) Gawamatsu válasza jaroslav (#925) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Nincs, de csinaltak egy appot ami leallitja. A gyari Asustor appol kozt van

(#928) Konyika válasza Konyika (#923) üzenetére


Konyika
senior tag

Nem a ram lesz a szük keresztmetszet :)

(#929) jaroslav válasza Gawamatsu (#927) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszönöm mindenkinek az információt!

Azt még szeretném megkérdezni, hogy konkrétan melyik ez a bizonyos app?

Előre is köszönöm a válszt!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#930) Gawamatsu válasza jaroslav (#929) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Stopping background process

(#931) jaroslav válasza Gawamatsu (#930) üzenetére


jaroslav
aktív tag

Köszi! :R :R

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#932) *H*


*H*
aktív tag

Elérhető a javított ADM.
[ADM 3.4.6.RCO3 release notes]

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#933) Gawamatsu válasza *H* (#932) üzenetére


Gawamatsu
Topikgazda

Most a "stop background process" appal elvagyok, megvárom mi lett eltolva ezzel a frissítéssel :)

(#934) pippo76 válasza Gawamatsu (#933) üzenetére


pippo76
tag

Jónak tűnik minden, még tegnap délután bevállaltam.

(#935) *H* válasza Gawamatsu (#933) üzenetére


*H*
aktív tag

Ebben már tudod szabályozni mikor fusson a háttérben, nem kell külön app.

Minden ember jó valamire, ha másra nem hát elrettentő példának. :)

(#936) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Vettem egy ilyet, de hogy lehet ebbe belépni? HDMI-n nem ad ki jelet, LAN-on meg nem látszik semmi, a Control Center se detektálja, a default 172.16.4.101 címen sincs semmi. Mit lehet egy ilyennel csinálni mielőtt kihajítom az ablakon?

(#937) Kicsirics77 válasza Dr. Akula (#936) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Van routered?ha van akkor milyen ip címet oszt ki neki,hdmi-n nem is ad ki képet ha nincs konfigolva és telepítve néhány program.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#938) Dr. Akula válasza Kicsirics77 (#937) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azt hittem legalább offlineban lehet kezdeni ezzel valamit. Jó kérdés milyen IP címet kap, a router DHCP-jében 4 címet látok, egyik az én gépem, a másik 3-ra meg nem hajlandó kapcsolódni. Nincs ezeknek valami gyári default, amit előbb ki kéne ütni? Más: mennyi idő ennek megformázni egy 8 terás vinyót ext akárhányra? Az lehet esetleg hogy amíg nem végez, addig még kommunikálni se hajlandó?

(#939) Kicsirics77 válasza Dr. Akula (#938) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Egyáltalán hogy indítottad el a formázást ha el sem éred az adm felületet?Indíts ujra mindent mert ha routeren van akkor dhcp kioszt neki címet az biztos.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#940) Dr. Akula válasza Kicsirics77 (#939) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Sehogy. Simán csak bekapcsoltam, pörgeti a vinyót, villog a zöld lámpa, gondolom formázza. Vagy még azt se, csak pörgeti ész nélkül?

(#941) Kicsirics77 válasza Dr. Akula (#940) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Ha beletetted a hdd,és bekapcsoltad akkor semmit nem csinál,jó lenne megtudni hogy dhcp ipnél a kiosztott címekhez milyen név társul,kicsit bentebb lennénk ha eut tudnánk,illetve milyen böngészővel próbálod,cache ürítés volt a böngészőben,milyen router van a hálózaton?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#942) Dr. Akula válasza Kicsirics77 (#941) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Találtam a router menüjében egy "hálózati felderítés" menüpontot, ahol szép kis ábrát rajzol hogy melyik portján mit lát rákötve, hát azon amin a NAS van, pont semmit. Szóval a maradék IP címek gondolom a tévé meg egyéb pc-khez tartoznak, a NAS meg baszik bármit is csinálni. A Quickstart Guideban van egy ilyen mondat: "NAS működésre kész, amint a zöld státusz jelző LED villogásról állandóra vált". Namost én még folyamatos zöldet ezen nem láttam (csak a kéket), csak villog. Nem kéne laza 1 óra után abbahagynia a villogást?

(#943) Kicsirics77 válasza Dr. Akula (#942) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Nem véletlen írtam hogy indítsd ujra a nast,illetve ne a hálozati felderítést nézegesd hanem a lan port ténylegesen kiosztott címeit.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#944) Dr. Akula válasza Kicsirics77 (#943) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezek megvoltak, a többi csak extra, de még így se. Elvileg van ezen valami hálózatjelző LED, a felső kéken és az alatta levő zöld villogón kívül én még mást nem láttam felvillanni, szóval szerintem itt nuku hálózati kapcsolat. De ez a zöld villogó zavar, csak nem akar folyamatosra váltani, pedig a kézikönyv szerint kéne.

(#945) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

A ramokkal volt gondja. :( A gyári 2 gigás 2400-as SO-DIMM DDR4 helyett kapott 2x8 GB 2133-asat. Visszatéve a gyárit sokkal több LED világít. Namost ez gáz, mert pont a ramok miatt vettem ezt és nem Synologyt, mert ezek már megvoltak egy korábbi notiból. Kérdés mi nem tetszik neki, a 2x8 giga (elvileg csak 8 gigát támogat, de ahogy a Synologynál, itt is írták többen a neten hogy megy az 16-al is), vagy a 2133 MHz a 2400 helyett. 30 rongyért biztos nem fogok venni bele gyári luxusfeláras ramokat. Amim van az Kingston Impact, elvileg azt minden ilyen NAS szereti.

(#946) Dr. Akula válasza Dr. Akula (#945) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet hogy alapból 2400-on akarja pörgetni a ramokat és amikor nem jön össze attól dob egy hátast? 1 db 8 gigás modullal se megy.

[ Szerkesztve ]

(#947) Kicsirics77 válasza Dr. Akula (#945) üzenetére


Kicsirics77
veterán

De most őszintén,minek bele annyi,nekem a 2GB gyári ram ami benne van nem ment még 50% fölé sosem,azon meg ne csodálkozz ha nem indul mert nem kezeli a ramot amit bele teszel.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#948) Dr. Akula válasza Kicsirics77 (#947) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ezek a ramok egy régebbi notimból pottyantak ki, csak nem adtam el őket, így itt porosodtak a polcon. Nem azért raktam a NAS-ba ennyit mert ez alatt nem működik, hanem mert ennyi van, és inkább a gépben menjen üresjáratban (ha meg kell, akkor nyugodtan használja), mint a polcon. Azért a 2 gigánál csak kéne több, de most ingyen ramok helyett vadászhatok valami mást. Gyanítom a 2133 a kulcs, mert ugyanz ment a Synology topikban is, ráadásul az még a régebbi Apollo Lake procis (ez meg már Gemini), és az is kezel 16 gigát annak ellenére hogy az Intel szerint csak 8-at. De csak az egyik modullal se indul, ezért gondolom hogy a freki a ludas.

[ Szerkesztve ]

(#949) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Megy már a cucc, routerben fix IP beállítva, el is érem meg minden, de a qbittorrent hiába ment fel rá, meg engedélyeztem neki a 8181-es TCP-t portforwardra, a NAS böngészős menüjében az ikonra ráklikkelve azt mondja nem elérhető (a NAS IP-jén a 8181-es port). Ilyenkor mi van? Ennél jobban nem tudom forwardolni.

(#950) pippo76 válasza Dr. Akula (#949) üzenetére


pippo76
tag

Marmint a routerben nyitottad ki a 8181-es portot a NAS belso ip-je iranyaba ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.