Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:46:22

LOGOUT.hu

ASUSTO NAS összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) paler


paler
aktív tag

Nálatok a DLNA protokolon keresztül simán és akadásmentesen játssza le a filmeket/videókat a TV-tek? Mert nálam valamiért nem akar sok filmet elindítani a következő hibaüzenettel:

Az is érdekes, hogy a miniatűröket (előnézeti képeket) sem tölti be még olyan fájloknál sem, amiket letudok játszani a NAS-ról.
Lásd pl. ezt:
Pedig lejátssza:
Ami még érdekes hogy HTPC-n (Lan), Laptopon (Wi-Fi) és Mobilon(Wi-Fi) is tökéletesen megy a filmek lejátszása, csak a TV-k (Wi-Fi) b..kodnak.
De pl. Pendrive-ról simán lejátszanak minden filmet, amit a NAS-ról nem, ráadásul a miniatűrök is megjelennek ha pendrive-ról tallózom be a filmeket/sorozattokat.
Mi lehet a gond??? :F

Ráadásul a Plex-el is szívok:
Link 1, Link 2

De ha a DLNA-n tökéletesen menne a lejátszás, akkor a Plex-et el is engedném.
TV típusa: LG 43UN74003LB

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#4002) ugyes válasza paler (#4001) üzenetére


ugyes
aktív tag

Nézd meg, hogy tv-ről NAS-ra bejelentkező felhasználónak milyen jogai vannak. Illetve a fájlokat ki érheti el (jogosultság). Én pl. egy új Plex telepítéskor szívtam: a képeim felét üres metaadattal dolgozta fel, mert a technikai usernek nem volt azokra a fájlokra érvényes hozzáférése (akár egy könyvtáron belül).
A Plex-nél szerintem a sorozatneveket a könyvtárban módosítsd a javasolt formátumra: a jelenlegi Sorozatok\His.Dark.Materials.S03.720p.HMAX.WEB-DL.DD5.1.H.264.HUN.ENG-PTHD helyett Sorozatok\ His Dark Materials (2019)\ Season 03\..... ide már mehet a tényleges fájl.

(#4003) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Érdekes jelenség szívat éppen.

Van egy megosztás, természetesen felhasználói jogokkal.

Az érdekesség az, hogy egyes PC-król enged belépni a könyvtárba, másokról nem, mintha rossz lenne a jelszó. Pedig nem rossz az.

:F

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4004) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4003) üzenetére


AiRLAC
addikt

Régebbi PCk azok? SMBv1 vagy NTLM esetleg?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4005) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4004) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem, új Windows 11 PC-k.

Általánosságban működik is a NAS elérése, de van egy olyan megosztás, amelyik két PC-ről engedi az SMB-elérést, másik kettőről nem.

SHTML-en a GUI elérésével ezeken a diszkriminált gépeken sincs gond.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4006) cigam válasza paler (#4001) üzenetére


cigam
félisten

A válasz egyszerű: Nem olyan formátumban van a kép/hang, amit a DLNA támogat.
Nézd csak meg, pl. a mediainfoval egy olyant amit lejátszik, és egy olyant amit nem.
Jegyezd meg, és olyan kódolású videókat szerezz be, amit "szeret".

Nem ismerem az asustor DLNA szerverét, de talán a LooksGood segíthet a problémádon.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4007) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#4005) üzenetére


MaCS_70
félisten

A probléma magától megoldódott. Érti a fene... :F

Leet viszont egy másik, szintén elérési problémám:

Egy felhasználó (nem adminisztrátor) a jelek szerint túl sokszor próbált belépni rossz jelszóval, ezért aztán a NAS szépen le is tiltotta azt az IP-címet.

Adminisztrátori jogosultsággal hogyan tudom feloldani a tiltást? (Másik eszközről ugye be tudok lépni.)

Illetve: eleve hol találom (nem találom, pedig én állítottam be) a túl sok rossz kísérletre szóló titást?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4008) cigam válasza MaCS_70 (#4007) üzenetére


cigam
félisten

ADM Defenderben

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4009) MaCS_70 válasza cigam (#4008) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ott kaparásztam mellette, de hülye voltam hozzá...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4010) paler válasza cigam (#4006) üzenetére


paler
aktív tag

Köszönöm a hozzászólásodat.
A LooksGood telepítve van.

Nem is tudtam hogy a DLNA van olyan videófájl formátum amit nem támogat :F
Majd ha lesz egy kis időm akkor még próbálkozom vele, hátha rátudom venni hogy lejátsza azokat a fránya filmeket. A Plex-el pl. sikerült olyan filmet lejátszani amit direktben a Tv lejátszója nem indított el. Természetesen ha pendrive-ra teszem a filmet, akkor gond nélkül lejátsza a TV is. Ragaszkodom hozzá hogy a NAS-ról tudjuk filmet nézni, mivel ez is kritérium volt a NAS beszerzése mellett.

[ Szerkesztve ]

JBL Synthesis -> Egy hangrendszer mind fölött, egy hang kegyetlen, egy a nyomorba dönt ( árával biztos), bilincs az Egyetlen

(#4011) cigam válasza paler (#4010) üzenetére


cigam
félisten

A DLNA nem mindenevő. Ezért találták ki a transzkódolást. Ha ez be van kapcsolva, és olyan médiával találkozik, ami nem megy át a DLNA-n, akkor röptében, valós időben átkonvertálja olyan formátumba, amit a DLNA ismer, és közvetíteni tud.
Ez a transzkódolás képesség nem mindegyik DLNA szerver része, gyakran csak a fizetős verziókban érhető el, vagy nincs alapból bekapcsolva.

Plusz ne keverd a DLNA szervereket(Plex, LooksGood, upnp media server,....), pláne ne futtass egyszere többet belőlük. Ez is okozhat problémákat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4012) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nemrégiben újraindítottam a NAS-t.

Azóta minden bejelentkezéskor a Rendszer újraindul... ablak díszeleg a GUI közepén, amelyet külön Esc-pel kell eltüntetnem.

Vajon hogyan tudok megszabadulni tőle...?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4013) ugyes válasza MaCS_70 (#4012) üzenetére


ugyes
aktív tag

Próbáltad ismét újraindítani? Nekem volt, hogy akkor javult meg egy jelenség, ha ismét újraindítottam.

(#4014) MaCS_70 válasza ugyes (#4013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokszor újraindítottam idegességemben. De kitart!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4015) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4012) üzenetére


AiRLAC
addikt

Browser cache/cookies ürítése sem segít?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4016) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4015) üzenetére


MaCS_70
félisten

Több gépen és több felhasználó belépésénél is megjelenik a figyelmeztető ablak.

Cache/sütiürítés megvolt -- magyarorszag.hu felhasználók vagyunk... :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4017) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4016) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azt írják hogy ez a kettő parancs segíthet ha SSH-n keresztül kiadod, lehet már az első fog, de ha nem akkor add ki a másodikat it:

sudo reboot -f

sudo poweroff

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4018) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4017) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sudo reboot -f bejött!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4019) cigam


cigam
félisten

Nem tudom ismeritek-e, ha igen, akkor bocs.
Asustor NIMBUSTOR 4 Gen2 / AS5404T NAS, beüzemelés, felhasználók, megosztások, SSD cache

Docker konténer, Linux desktop, virtualbox: Asustor NIMBUSTOR AS5404T NAS

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#4020) ugyes válasza cigam (#4019) üzenetére


ugyes
aktív tag

Igen. Korábban QNAP-pal nyomult.
Szerintem a NASCompares e témájú videói jobbak, igaz angol nyelvű mind.

(#4021) Gawamatsu


Gawamatsu
Topikgazda

A NAS egyik reggel meglepett kedves csipogásával, miszerint van hibás szekrotra az egyik R5 lemezén. Restart után nem csipákolt, de nem állt le rendesen. Restart megint. Akkor jó lett.
SMART és DD nem talált semmit, de azért gyanus, már másodszor csinálta ugyanazzal a WD RED lemezzel.
Van cserém, mert instant mentésem, így nem aggódtam túl.
Már majdnem ment is be a cserelemez, az ellenőrzés előtt, de végül nem.

Már kerestem a hogy kell lemezt cserélni guide-ot, de végül (most) nem kellett.
Emlékeim szerint nem kell semmit csinálni csak kivesz, másik betesz, Raid sync-et megvár, kész.

(#4022) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Kis segítség annak akinek ez nem nyilvánvaló és használ Docker-t:

Az ADM tanúsítványa (nálam ez xyz.myasustor.com, gyárilag Letsencrypt-el generálva) a következő helyen található: "/usr/builtin/etc/certificate"
Szóval én egyszerűen becsatoltam ezt az útvonalat pl. a qBittorrent-nek:

volumes:
      - /usr/builtin/etc/certificate:/sslcerts

És máris van érvényes https tanúsítványa ennek is helyi hálózatban (nálam Adguard Home fut és DNS rewrite-ot csinál a helyi ip címekre, i.e. az xyz.myasustor.com címből 192.168.1.200-at csinál minden helyi DNS lekérdezésre)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4023) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4022) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez ugyanaz a tanúsítvány, mint amit a setup menüben lehet generálni?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4024) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4023) üzenetére


AiRLAC
addikt

Igen.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4025) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4024) üzenetére


MaCS_70
félisten

:R

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4026) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Megjelent ma az ADM 4.2.7.RR41 ( 2024-03-05 )

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4027) Stealth válasza AiRLAC (#4026) üzenetére


Stealth
aktív tag

Ez is felment hiba nélkül. :C

-= Stealth =-

(#4028) Pimpellér


Pimpellér
csendes tag

Sziasztok, az SSL privát kulcs tanusítványát a Certificate Manager segítségével letöltöttem.
Hogyan kell továbblépnem, hogy a a böngészők elfogadják a Nas URL-címét és ne azt írják ki, hogy "Nem biztonságos".
Köszi

(#4029) AiRLAC válasza Pimpellér (#4028) üzenetére


AiRLAC
addikt

pl. kell egy saját DNS szerver amivel át tudod iratni a külső címeket belső ip-kre, itt írtam róla

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4030) sirály69 válasza AiRLAC (#4026) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#4031) donat_sz válasza AiRLAC (#4029) üzenetére


donat_sz
senior tag

Hát én mindig inkább tovább nyomtam, de most annyit volt szó róla, hogy megcsinálnám :D de bevallom a linked alapján nem sikerült :((
Pi-hole esetén tudod esetleg hogyan megy ez? DNS Records vagy a CNAME Records menüpont lesz az? és utána hogyan is tovább?
DNS records-nál felvettem egyet, ahogy logikusnak tűnt, de nem jártam sikerrel :B

Vagy inkább keresgéljek a barátoméknál?

(#4032) AiRLAC válasza donat_sz (#4031) üzenetére


AiRLAC
addikt

Pi hole-t nem ismerem, de ott is ugyanez lehet a módszer: azt kell elérned hogy egy nslookup donat_sz.myasustor.com parancs a helyi NAS ip címét adja vissza.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4033) Pimpellér válasza AiRLAC (#4029) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszi. Nálam ez a felület jelent meg: [kép]
A 3. lépésben ezt kéri: [kép]
ez OK?

(#4034) Stealth válasza Pimpellér (#4033) üzenetére


Stealth
aktív tag

Felszállnék én is erre a vonatra, ha nem gond, mert engem is zavar ez a https mizéria és nem tudtam megoldani. :B
Ez alapján végigmentem, és most nekem nem jön be az adguard felülete.

nasipcim:3000-re unable to connect van..

-= Stealth =-

(#4035) AiRLAC válasza Stealth (#4034) üzenetére


AiRLAC
addikt

Az Adguardot is feltelepítetted?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4036) AiRLAC válasza Pimpellér (#4033) üzenetére


AiRLAC
addikt

Persze, itt kell felhasználót létrehozni.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4037) MaCS_70 válasza AiRLAC (#4035) üzenetére


MaCS_70
félisten

Adguard és társai nélkül nem oldható meg? Én is használnék HTTPS-t, de reklámblokkolót nem.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#4038) Stealth válasza AiRLAC (#4035) üzenetére


Stealth
aktív tag

Igen, de mikor indítom unable to connect van, ahogy fent is írtam.

-= Stealth =-

(#4039) Pimpellér válasza Stealth (#4034) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Ez a vonat bár elindult, de a következő állomáson megállt és ott vesztegel :)
Annyit tettem, hogy App Centralból letöltöttem a programot, megnyitottam, belenéztem és feltettem a kérdést.
Ha jól értem el sem tudod indítani a programot ami gáz.
Nem segít, de megemlítem: Linux alatt jött elő nálam nem régen, hogy egy programot telepítettem, de az nem indul. Van ennek oka, de egyelőre ennek sincs időm utánajárni.
Milyen jó lenne, ha ez a tanúsítvány kérdés néhány kattintással megoldódható lenne és a biztonságosnak ítélt https címet zökkenőmentesen használhatnánk..

(#4040) Pimpellér válasza AiRLAC (#4036) üzenetére


Pimpellér
csendes tag

Köszönöm

(#4041) Stealth válasza Pimpellér (#4039) üzenetére


Stealth
aktív tag

Közben sikerült.
Leszedtem az AdGuardot a nasról, újraindítottam a nas-t, ismét telepítettem az AdGuardot és most szépen elindul az AdGuard konfig oldala a nas-ip:3000 porton.

-= Stealth =-

(#4042) Stealth


Stealth
aktív tag

Egyébként nem tudom, hogy jól értem-e az AdGuard beállítást.
A routeren meg kell adni a DNS-nél a nas ip címét, mint DNS szerver, be kell állítani a DNS rewrite-ot [stealth.myasustor.com a 192.168.1.10 (Doomain, Answear)] az AdGuard homeban és ennyi?

-= Stealth =-

(#4043) AiRLAC válasza Stealth (#4042) üzenetére


AiRLAC
addikt

Jól érted, igen.

Nálam a routerben van még ún. DNS Rebind Protection is, szóval ott is hozzá kellett az összes rewrite-os címet adnom, ez routerfüggő.

Ezek a listák vannak nekem felvéve:

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4044) AiRLAC válasza MaCS_70 (#4037) üzenetére


AiRLAC
addikt

Egy bármilyen helyi DNS szerver kell hozzá. Adguard is egy DNS szerver+a reklámszűrő, használhatod reklámszűrés nélkül is (bár miért tennéd, szereted a reklámokat?).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4045) Stealth válasza AiRLAC (#4043) üzenetére


Stealth
aktív tag

Még azt kérdezném, hogy az Adguardhomeon belül meg lehet adni upstream DNS szolgáltatókat. Eddig én közvetlenül a cloudflare DNS szervereit használtam a routerben. Ha az AdGuardon belül megadom a cloudlflare-t, akkor az lesz használva a NAS-on keresztül mint DNS szolgáltató?
Illetve a nas IP-címét a WAN oldalon írom be a DNS-hez, ugye? Nem a LAN-nál.

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#4046) AiRLAC válasza Stealth (#4045) üzenetére


AiRLAC
addikt

Elvileg igen, kell neki upstream mindenképpen (nekem mondjuk ott is az Adguard Family DNS címek vannak megadva), aztán abból szűri meg amit megadsz neki.

Ez router függő, milyen logikával dolgoznak. Ami a lényeg hogy a hálózati kliensek DHCP-n az Adguard ip címét kapják DNS-nek.

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#4047) Stealth válasza AiRLAC (#4046) üzenetére


Stealth
aktív tag

Nálam mac alapján fix ip-t kap minden LAN kliens.

Köszönöm a segítséget, megpróbálom akkor a routert konfigolni (Asus AX58U v2).
:R :R
update: nálam is van DNS rebind protection, de csak ki és be tudom kapcsolni a WAN oldalon. :U

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#4048) Stealth


Stealth
aktív tag

Nos a router WAN-nál megadtam a NAS ip címét, mint DNS server. Működik.

Adguard dashboardon lemelkedik a lekérdezések száma.
Viszont semmi reklámot nem szűr. :Y
Ezeket lőttem be:

Mi a hiba? :F

[ Szerkesztve ]

-= Stealth =-

(#4049) Stealth válasza Stealth (#4048) üzenetére


Stealth
aktív tag

Elindult az ad szűrés. A routeren be kellett állítani ezt:
Forward local domain queries to upstream DNS.

Tetszik egyébként, de nem tudom marad-e. Hiányzik nekem a DNS over TLS...

-= Stealth =-

(#4050) AiRLAC válasza Stealth (#4049) üzenetére


AiRLAC
addikt

Azt is tud az Adguard

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.